Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα και πάλι στην παρέα

Σας ρώτησα πριν 3 μέρες και κάνεις δεν απάντησε

Έχω το Xiaomi Redmi Note 4 snapdragon 625 32gb με miui 8.5.8.0 global stable NCFMIED θα πάρω αναβάθμιση σε miui 9 χρειάζεται να κάνω κάτι ?

 

Ευχαριστώ

 

Οταν θα βγει για ολους θα παρεις αν βιαζεσαι κατεβασε το αρχειο να την περασεις μονος σου δες μερικες σελιδες πισω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και πάλι στην παρέα

Σας ρώτησα πριν 3 μέρες και κάνεις δεν απάντησε

Έχω το Xiaomi Redmi Note 4 snapdragon 625 32gb με miui 8.5.8.0 global stable NCFMIED θα πάρω αναβάθμιση σε miui 9 χρειάζεται να κάνω κάτι ?

 

Ευχαριστώ

Και εγώ με το ίδιο είμαι. Όταν αρχίσει σε καμιά βδομάδα να τη στείλει ΟΤΑ θα την λάβεις κι εσύ κανονικά...

 

Χαχα και οι 3 ταυτόχρονα απαντήσαμε... Πιάστε κόκκινο...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα πάρεις...υπομονή.

Αν θες να την περάσεις μόνος σου δες πιο πίσω ποστ

 

MI5 via Tapatalk

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Εγω θα γυρισω αυριο σε dev και δεν ξαναβαζω stable ;)

 

Ενα προβλημα που εχω βρει με αυτο το κινητο ασχετα την rom που φοραει ειναι οτι δεν μπορω να παρω backup τις ρυθμισεις του nova launcher ενω παιρνω κανονικα οταν παω να κανω επναφορα δεν βρισκει το αρχει ενω το αρχειο υπαρχει κανονικα.

 

Με αλλα κινητα δεν ειχα ποτε αυτο το προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

6 ειναι Δευτερα πως και θα δωσουν Δευτερα και οχι Παρασκευη;
σε μερικες περιπτωσεις οπως αυτη βγαινει διορθωμενη μετα απο μερικες μερες,ειχε ξαναγινει την προηγουμενη βδομαδα με την china dev
Link to comment
Share on other sites

Εγω θα γυρισω αυριο σε dev και δεν ξαναβαζω stable ;)

 

Ενα προβλημα που εχω βρει με αυτο το κινητο ασχετα την rom που φοραει ειναι οτι δεν μπορω να παρω backup τις ρυθμισεις του nova launcher ενω παιρνω κανονικα οταν παω να κανω επναφορα δεν βρισκει το αρχει ενω το αρχειο υπαρχει κανονικα.

 

Με αλλα κινητα δεν ειχα ποτε αυτο το προβλημα.

 

Με miui stable και miuipro που έχω τώρα δεν έχω συναντήσει τέτοιο πρόβλημα.

Αποθηκεύω το backup σε φάκελο που θέλω και κάνω και επαναφορά από εκεί.

Μιλάω για nova prime.

Link to comment
Share on other sites

Με miui stable και miuipro που έχω τώρα δεν έχω συναντήσει τέτοιο πρόβλημα.

Αποθηκεύω το backup σε φάκελο που θέλω και κάνω και επαναφορά από εκεί.

Μιλάω για nova prime.

 

prime εχω και εγω ενω το αποθηκευει παω το βλεπω το αρχειο το βαζω και στον υπολογιστη μου να το εχω οταν παω για καποιον λογο να το κανω επαναφορα δεν το βλεπει μπαινω στον φακελο που το εχω και δεν το βρισκει.:(

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Προσεξα τωρα οτι στην stable 9 τα εγραφα ειναι απενεργοποιημενα σε αντιθεση με την dev

 

axmaniac το αρχειο εχει καταληξη .novabackup ???

Edited by LLLEFTERIS
Link to comment
Share on other sites

prime εχω και εγω ενω το αποθηκευει παω το βλεπω το αρχειο το βαζω και στον υπολογιστη μου να το εχω οταν παω για καποιον λογο να το κανω επαναφορα δεν το βλεπει μπαινω στον φακελο που το εχω και δεν το βρισκει.:(

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Προσεξα τωρα οτι στην stable 9 τα εγραφα ειναι απενεργοποιημενα σε αντιθεση με την dev

 

Και από stable έχω κάνει επαναφορά.

Μήπως έχει χάσει την επέκταση και δεν το βλέπει το νόβα;

Link to comment
Share on other sites

Και από stable έχω κάνει επαναφορά.

Μήπως έχει χάσει την επέκταση και δεν το βλέπει το νόβα;

Οχι υπαρχει το αρχειο πχ LLLEFTERIS.novabackup οταν παω στα ααρχεια μου το βλεπω δηλαδη το σωζει κανονικα αλλα οταν παω να κανω επαναφορα ενω παω στον φακελο που το εχω σωσει δεν το βλεπει λες και δεν υπαρχει.

Link to comment
Share on other sites

Λευτέρη υποθέτω ότι έχεις δώσει τις σχετικές άδειες στο nova για τον αποθηκευτικό χώρο. Σωστά;
Link to comment
Share on other sites

Λευτέρη υποθέτω ότι έχεις δώσει τις σχετικές άδειες στο nova για τον αποθηκευτικό χώρο. Σωστά;

Τις εχω δωσει αλλα μολις προσεξα κατι, εβαλα με otg ενα φλασακι και εκανα εκει backup απο εκει το βλεπει και το κανει κανονικα επαναφορα οταν το σωζω μεσα στην μνημη του κινητου τα 32gb δεν το βλεπει ενω εγω με την εξερευνηση αρχειων το βλεπω κανονικα.

Edited by LLLEFTERIS
Link to comment
Share on other sites

prime εχω και εγω ενω το αποθηκευει παω το βλεπω το αρχειο το βαζω και στον υπολογιστη μου να το εχω οταν παω για καποιον λογο να το κανω επαναφορα δεν το βλεπει μπαινω στον φακελο που το εχω και δεν το βρισκει.:(

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Προσεξα τωρα οτι στην stable 9 τα εγραφα ειναι απενεργοποιημενα σε αντιθεση με την dev

 

axmaniac το αρχειο εχει καταληξη .novabackup ???

απαντησες μονος σου,μαλλον πρεπει να ενεργοποιησεις τα εγγραφα
Link to comment
Share on other sites

απαντησες μονος σου,μαλλον πρεπει να ενεργοποιησεις τα εγγραφα

 

Το κανω αυτο αν δεν το κανω δεν μπορει να σωσει το backup απλα το σωζει και μετα δεν το βλεπει ενω εγω το βλεπω οταν παω στα αρχεια μου. Αυτο το κανει στην εσωτερικη μνημη γιατι σε φλασακι που το εσωσα πριν λιγο και το σωζει και το βλεπει και κανει επαναφορα.

Link to comment
Share on other sites

Το κανω αυτο αν δεν το κανω δεν μπορει να σωσει το backup απλα το σωζει και μετα δεν το βλεπει ενω εγω το βλεπω οταν παω στα αρχεια μου. Αυτο το κανει στην εσωτερικη μνημη γιατι σε φλασακι που το εσωσα πριν λιγο και το σωζει και το βλεπει και κανει επαναφορα.
Αν θυμάμαι καλά στην εσωτερική μνήμη το βλέπει μόνο αν βρίσκεται στην προκαθορισμένη θέση του.

Αν το μετακινήσεις σε άλλη θέση δεν το βλέπει.

Μετακινήσε το εκεί και ξαναδοκίμασε.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάντε ένα κόπο οι έχοντες miui 9 να μας πείτε εντυπώσεις από μπαταρία κυρίως αλλά και γενικότερα λειτουργία... Και τυχόν bugs που έπεσαν στην αντίληψη σας

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οχι υπαρχει το αρχειο πχ LLLEFTERIS.novabackup οταν παω στα ααρχεια μου το βλεπω δηλαδη το σωζει κανονικα αλλα οταν παω να κανω επαναφορα ενω παω στον φακελο που το εχω σωσει δεν το βλεπει λες και δεν υπαρχει.

 

Δοκίμασες να το ψάξεις με διαφορετικό file manager;

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να το ψάξεις με διαφορετικό file manager;

 

Οχι αλλα αφου βρηκα λυση με εξωτερικο φλασακι δεν το ψαχνω παραπανω. :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στους φιλους

μια ερωτηση και απο εμενα ...τελικα με την 9 υπαρχει καθολου βελτιωση στο μικροφωνο με το γνωστο υψηλο voice cancelation που εχει?

παρατηρησε κανεις κατι?

σας ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, με την MIUI 9 ξεφύγαμε εντελώς απ' το βασικό θέμα μας. Τι τζαμάκι θα βάλουμε; :p

Shake my body release my soul

Punish my senses lose control

THE JAMES

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, με την MIUI 9 ξεφύγαμε εντελώς απ' το βασικό θέμα μας. Τι τζαμάκι θα βάλουμε; :p

 

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, με την MIUI 9 ξεφύγαμε εντελώς απ' το βασικό θέμα μας. Τι τζαμάκι θα βάλουμε; :p
Έγινε μια σοβαρή ερώτηση και η απάντηση από κάτω ότι να ναι... Αν δε θες να απαντήσεις ή κρίνεις ότι σε κούρασε η ερώτηση του φίλου μην απαντάς.... Δίκιο έχεις για τα χιλιοειπωμένα τζαμάκια μεν αλλά με το ύφος σου και την ειρωνία σου δε βοηθάς...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, με την MIUI 9 ξεφύγαμε εντελώς απ' το βασικό θέμα μας. Τι τζαμάκι θα βάλουμε; :p

 

Με την miui 9 καθεται καλυτερα το τζαμακι.

Link to comment
Share on other sites

παρατηρησα κατι που πριν με τη miui 8 νομιζω δεν ειχα παρατηρησει

οταν στελνω ενα μυνημα σε αριθμο που δεν εχω αποθηκευσει στις επαφες μου και μετα μου απαντησει μου δειχνει 2 μυνηματα και καλα

δεν βαζει ολα τα μυνηματα αναμεσα μας σε ενα

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται η εφαρμογή καιρού που έχει να ανανεώνεται αυτόματα και όχι να χρειάζεται να την ανοίγω;

 

----- προσθήκη μηνύματος 39 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παρατηρησα κατι που πριν με τη miui 8 νομιζω δεν ειχα παρατηρησει

οταν στελνω ενα μυνημα σε αριθμο που δεν εχω αποθηκευσει στις επαφες μου και μετα μου απαντησει μου δειχνει 2 μυνηματα και καλα

δεν βαζει ολα τα μυνηματα αναμεσα μας σε ενα

Βάλε στις επαφές σου το +30

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...