Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έτσι γίνεται, αλλά επειδή πας από stable σε development θα γίνει factory reset

 

Στάλθηκε από το pipo u8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι γίνεται, αλλά επειδή πας από stable σε development θα γίνει factory reset

 

Στάλθηκε από το pipo u8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

οκ. δες λίγο το edit του προηγούμενου ποστ μου

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

8.5.8.0 βλέπω εγώ, άλλην θα κοιτάς εσύ.

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες αν παρω το 3/32 θα ρολαρει οκ?

Το θελω για μια φιλη. Η χρηση θα ειναι fb,viber,youtube, camera και τυπικη χρηση τηλεφωνου (μηνυματα, κλησεις).

Αξιζουν τα παραπανω λεφτα για το 4/64?

Να προσθεσω οτι συνηθως στον browser ανοιγει καμια 10αρια σελιδες. Οποτε για αυτο σκεφτομαι για την εκδοση με τα 4 gb αλλα δεν της καθεται καλα χρηματικα.

Edited by Leon_G
Link to comment
Share on other sites

Αναλογως την διαφορα. 30€ θα εδινα.

Παραπανω θεωρω δεν αξίζει

 

Εχω το 3/32 και παει σφαιρα.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στην τελευταία beta σταματάει να λειτουργεί το VPN.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Προσωπικά προτιμώ εφαρμογή για VPN client, ανάλογα με τον VPN server (πχ OpenVPN).

 

Παιδες αν παρω το 3/32 θα ρολαρει οκ?

Το θελω για μια φιλη. Η χρηση θα ειναι fb,viber,youtube, camera και τυπικη χρηση τηλεφωνου (μηνυματα, κλησεις).

Αξιζουν τα παραπανω λεφτα για το 4/64?

Να προσθεσω οτι συνηθως στον browser ανοιγει καμια 10αρια σελιδες. Οποτε για αυτο σκεφτομαι για την εκδοση με τα 4 gb αλλα δεν της καθεται καλα χρηματικα.

Εγώ θα σου πρότεινα το 3/32 εξαρχής. Για τη μία σελίδα κάθε τόσο που θα κάνει refresh λόγω μνήμης, μην τη βάλεις να δώσει παραπάνω χρήματα. Οι συσκευές είναι πρακτικά ίδιες για έναν τυπικό χρήστη.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες αν παρω το 3/32 θα ρολαρει οκ?

Το θελω για μια φιλη. Η χρηση θα ειναι fb,viber,youtube, camera και τυπικη χρηση τηλεφωνου (μηνυματα, κλησεις).

Αξιζουν τα παραπανω λεφτα για το 4/64?

Να προσθεσω οτι συνηθως στον browser ανοιγει καμια 10αρια σελιδες. Οποτε για αυτο σκεφτομαι για την εκδοση με τα 4 gb αλλα δεν της καθεται καλα χρηματικα.

 

Αυτά που ζητάς τα κάνουν συσκευές και με λιγότερα χρήματα,δεν τίθεται καν θέμα με το note 4

Link to comment
Share on other sites

Στην τελευταία beta σταματάει να λειτουργεί το VPN.5f69a74fc29bbdb79dbceb73d02970e3.jpg

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Με το Adguard και την τελευταία dev δεν έχω θέμα. Υπόψη ότι χρησιμοποιώ το Adguard κατεβασμένο από το site της εταιρείας και όχι από το store. Είναι η έκδοση για μπλοκάρισμα σε όλες τις εφαρμογές και όχι μόνο στον browser.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Παιδες αν παρω το 3/32 θα ρολαρει οκ?

Το θελω για μια φιλη. Η χρηση θα ειναι fb,viber,youtube, camera και τυπικη χρηση τηλεφωνου (μηνυματα, κλησεις).

Αξιζουν τα παραπανω λεφτα για το 4/64?

Να προσθεσω οτι συνηθως στον browser ανοιγει καμια 10αρια σελιδες. Οποτε για αυτο σκεφτομαι για την εκδοση με τα 4 gb αλλα δεν της καθεται καλα χρηματικα.

 

Το πιθανότερο είναι ότι η κάμερα δε θα την καλύψει. ρώτα τη φίλη σου πόσο σημαντική θεωρεί την κάμερα, μιας και είναι στην καλύτερη μέτρια

nokia 3330 - sony ericsson t310 - siemens cx60 - nokia 3250 - nokia n78 - nokia lumia 800 - google nexus 4 - google nexus 5 - google nexus 5X - xiaomi redmi note 4 - xiaomi redmi note 5 - xiaomi mi9t pro - samsung galaxy s21 ultra - samsung galaxy s24 ultra

Link to comment
Share on other sites

Το πιθανότερο είναι ότι η κάμερα δε θα την καλύψει. ρώτα τη φίλη σου πόσο σημαντική θεωρεί την κάμερα, μιας και είναι στην καλύτερη μέτρια

 

καλησπέρα, και το 4/64 την ιδια καμερα δεν εχει?

τι εννοεις οτι ειναι μετρια? κατι ποιο συγκεκριμενο?

εχω το Zopo 980 και εχει 13mp καμερα, σε ολα τα Xiaomi που εχω δει συμπεριλαμβανομενου και του redmi 4a ειναι κατα πολυ καλυτερη οχι η αναλυση αλλα η ποιοτητα, συγκεκριμενα εννοω τα χρωματα ποιο ζωντανα και ζωηρα, στα ματια μου δειχνει αψογη.

Αν συγκρινω βεβαια με την DSLR μου παρολο οτι ειναι 10.2 MP ακομα και με τον στοκ φακο, δεν εχει ουδεμια σχεση....τοτε ναι θα την θεωρουσα μετρια.

Οποτε θα ηθελα να πεις κατι ποιο συγκεκριμενο για να καταλαβω και εγω.

Ευχαριστω! :)

Link to comment
Share on other sites

Το πιθανότερο είναι ότι η κάμερα δε θα την καλύψει. ρώτα τη φίλη σου πόσο σημαντική θεωρεί την κάμερα, μιας και είναι στην καλύτερη μέτρια
Μπα δεν εχει ιδιαιτερα μεγαλες απαιτησεις.

Αλλωστε μονο για fb θα την χρησιμοποιει οποτε νομιζω ειναι αρκετη.

Αυτο που δεν ηθελε με τιποτα ειναι να κανουν refresh οι εφαρμογες. Εχει το s4 τωρα και ολο γκρινιαζει οτι εδωσε ενα καρο λεφτα οταν το πηρε και ουτε το video που βλεπει στο youtube δεν κραταει αν βγει απ την εφαρμογη και ξαναμπει.

Γι αυτο κ εγω ελεγα μηπως να πηγαινε για το 4/64....

Αλλα της φαινεται ακριβο.

Σιγα τη διαφορα λεω εγω αλλα ξερεις πως ειναι αν ο αλλος εχει σκεφτει να δωσει ενα συγκεκριμενο ποσο και ουτε ευρω παραπανω.

Θεωρητικα τα 3gb ξερω πως ειναι αρκετα για τη χρηση της αλλα εχω δει και τηλεφωνα με 3gb να σε τρελαινουν στα refresh. Οποτε γι αυτο και απευθυνθηκα εδω για να εχω τη γνωμη χρηστων του τηλεφωνου.

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα έχει πολύ καλύτερο multitasking το 4αρη και έχει μπόνους διπλάσιο αποθηκευτικό με γρηγορότερη ταχύτητα. Στη διαφορά που έχουν φτάσει να έχουν για μένα πάει στο 64αρη.
Link to comment
Share on other sites

Snapdragon ή mediatek ομως? οπου διαβαζω λενε καλυτερα με Snapdragon, κυριως για θεματα καταναλωσης μπαταριας αλλα και θερμανσης της CPU! δυστυχως με Snap κανει ποιο ακριβα.
Link to comment
Share on other sites

Τι λέει αυτό το tempered glass? Το έχει δοκιμάσει κανείς?

https://www.geekbuying.com/item/Redmi-Note-4X-Makibes-Screen-Protector---Transparent-379756.html

 

Κάποιος? Ή έστω να μου πει ποιό tempered glass εφαρμόζει καλύτερα?

Link to comment
Share on other sites

Snapdragon ή mediatek ομως? οπου διαβαζω λενε καλυτερα με Snapdragon, κυριως για θεματα καταναλωσης μπαταριας αλλα και θερμανσης της CPU! δυστυχως με Snap κανει ποιο ακριβα.

Φυσικα πας για σναπ ;)

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, και το 4/64 την ιδια καμερα δεν εχει?

τι εννοεις οτι ειναι μετρια? κατι ποιο συγκεκριμενο?

εχω το Zopo 980 και εχει 13mp καμερα, σε ολα τα Xiaomi που εχω δει συμπεριλαμβανομενου και του redmi 4a ειναι κατα πολυ καλυτερη οχι η αναλυση αλλα η ποιοτητα, συγκεκριμενα εννοω τα χρωματα ποιο ζωντανα και ζωηρα, στα ματια μου δειχνει αψογη.

Αν συγκρινω βεβαια με την DSLR μου παρολο οτι ειναι 10.2 MP ακομα και με τον στοκ φακο, δεν εχει ουδεμια σχεση....τοτε ναι θα την θεωρουσα μετρια.

Οποτε θα ηθελα να πεις κατι ποιο συγκεκριμενο για να καταλαβω και εγω.

Ευχαριστω! :)

 

είναι πολύ χειρότερη πχ από το nexus 5x που χρησιμοποιώ παράλληλα. Αρκετός θόρυβος και ειδικά σε low light βγαίνουν και κάπως κουνημένες αν δεν έχεις αρκετά σταθερό χέρι. Προσωπικά δε με νοιάζει γιατί δεν το πήρα για την κάμερά του, αλλά συνήθως οι κοπέλες είναι αρκετά απαιτητικές στον τομέα αυτό

nokia 3330 - sony ericsson t310 - siemens cx60 - nokia 3250 - nokia n78 - nokia lumia 800 - google nexus 4 - google nexus 5 - google nexus 5X - xiaomi redmi note 4 - xiaomi redmi note 5 - xiaomi mi9t pro - samsung galaxy s21 ultra - samsung galaxy s24 ultra

Link to comment
Share on other sites

Όποιος μπορεί να δοκιμάσει να μας πει εντυπώσεις.

 

Developer Ports Xiaomi Mi A1’s Android One ROM to the Xiaomi Redmi Note 4/4X

Link to comment
Share on other sites

Θα περιμένω να φτιαξουν κατι θερμά που εχει και μετά θα φλασαρω.

Συγκεκριμενα fp sensor και ir δεν λειτουργουν

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όποιος μπορεί να δοκιμάσει να μας πει εντυπώσεις.

 

Developer Ports Xiaomi Mi A1’s Android One ROM to the Xiaomi Redmi Note 4/4X

Γράφουν για bug στο δαχτυλικο

Link to comment
Share on other sites

Όποιος μπορεί να δοκιμάσει να μας πει εντυπώσεις.

 

Developer Ports Xiaomi Mi A1’s Android One ROM to the Xiaomi Redmi Note 4/4X

 

Και γιατι να μην βαλεις μια aosp απο αυτες που κυκλοφορουν επισημα για το κινητο μας και δεν εχουν και bugs?

Και του Α1 aosp ειναι.Αλλα με bugs!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...