Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το eshop νομιζω δε φερνει την γκλομπαλ εκδοση. Δηλαδη λειπει η μπαντ 20

 

Η ρομ μπορει να είναι γκλομπαλ

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Αυτο το γνωριζω τοι δεν εχει την 20αρα μπαντα απλα εγραψα μηπως το εχει παρει καποιος απο εκει τελευταια και γνωριζει

Link to comment
Share on other sites

Το eshop μαλλον γενικα δεν ξερνει τι φερνει καθως λεει αγγλικη γλωσσα μενου αλλα ενας τυπος απο εδω παλιοτερα ειχε πει οτι ειχε παρει το global απο εκει.

Εγω τους ειχα ρωτησει σε email αν ειναι το global με την Β20 και με απαντησαν οτι εχει την Β20 και ερχεται με ανταπτορα. Οταν τους απαντησα οτι τα Global εχουν κανονικο φορτιστη και δεν χρειαζονται ανταπτορα δεν με απαντησαν...

Link to comment
Share on other sites

Τόσα μαγαζιά εκεί πρέπει να πας; :lol:

 

Προσφορα φιλε μου 149 το ασπρο με το χρυσο 3/16

 

----- προσθήκη μηνύματος 75 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το eshop μαλλον γενικα δεν ξερνει τι φερνει καθως λεει αγγλικη γλωσσα μενου αλλα ενας τυπος απο εδω παλιοτερα ειχε πει οτι ειχε παρει το global απο εκει.

Εγω τους ειχα ρωτησει σε email αν ειναι το global με την Β20 και με απαντησαν οτι εχει την Β20 και ερχεται με ανταπτορα. Οταν τους απαντησα οτι τα Global εχουν κανονικο φορτιστη και δεν χρειαζονται ανταπτορα δεν με απαντησαν...

 

Ενταξει φιλε μου σ'ευχαριστω.Μαλλον θα το παραγγειλω και αμα εχει αυτη που λεει θα φλασαρω Global

Edited by soup88
Link to comment
Share on other sites

Προσφορα φιλε μου 149 το ασπρο με το χρυσο 3/16

 

----- προσθήκη μηνύματος 75 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ενταξει φιλε μου σ'ευχαριστω.Μαλλον θα το παραγγειλω και αμα εχει αυτη που λεει θα φλασαρω Global

 

Το global version δεν είναι μόνο μια απλή rom που θα την φλασάρεις!

Γνώμη μου δώσε 20€ παραπάνω και πάρε το 3/32 global version από skroutz....

Link to comment
Share on other sites

Το global version δεν είναι μόνο μια απλή rom που θα την φλασάρεις!

Γνώμη μου δώσε 20€ παραπάνω και πάρε το 3/32 global version από skroutz....

Έχω Redmi Note 3 Pro.Το έχω πάρει από Κινα.Το έχω ξεκλειδώσει το έχω ξαναπεί δώσει φλασαρωντας Global.Γι'αυτο το λέω τόσο απλά.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω Redmi Note 3 Pro.Το έχω πάρει από Κινα.Το έχω ξεκλειδώσει το έχω ξαναπεί δώσει φλασαρωντας Global.Γι'αυτο το λέω τόσο απλά.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Απλά, είναι άλλο η global rom (που μπορείς να τη φλασάρεις) και άλλο η global version που είναι η συσκευή με την 800αρα μπάντα.

Εκτός αυτού στην global version συσκευή παίρνεις και επιπλέον 16gb internal storage που σε βάθος χρόνου θα σου φανεί χρήσιμη.

Βέβαια ότι θέλεις πράττεις, απλά θέλω να καταλάβεις τη διαφορά στις εκδόσεις για να επιλέξεις ΑΚΡΙΒΩΣ αυτό που θέλεις!!

Επίσης δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα με το κατάστημα του Eshop, απ' το οποίο έχω αγοράσει πάρα πολλές φορές και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Και από το after sale service τους...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Θελω να αγορασω το συγκεκριμενο τηλεφωνο απο το E-SHOP αλλα γραφει οτι η ρομ που εχει μεσα εχει Αγγλικα και Κινεζικα.Το εχει παρει καποιος αλλος απο το συγκεκριμενο καταστημα για να μου πει με τη ρομ του πουλανε.Στο παρελθον ειχα διαβασει σε αλλα νυματα οτι εγραφε οτι ειχε Αγγλικα Κινεζικα μεσα αλλα ειχε κανονκα Global.

 

πηρα εγω με 16 GB ρομ πριν 2 εβδομαδες περιπου

ναι εχει global stable android 7 με Ελληνικα κανονικα αλλα b20 μπαντα δεν εχει

Link to comment
Share on other sites

Απλά, είναι άλλο η global rom (που μπορείς να τη φλασάρεις) και άλλο η global version που είναι η συσκευή με την 800αρα μπάντα.

Εκτός αυτού στην global version συσκευή παίρνεις και επιπλέον 16gb internal storage που σε βάθος χρόνου θα σου φανεί χρήσιμη.

Βέβαια ότι θέλεις πράττεις, απλά θέλω να καταλάβεις τη διαφορά στις εκδόσεις για να επιλέξεις ΑΚΡΙΒΩΣ αυτό που θέλεις!!

Επίσης δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα με το κατάστημα του Eshop, απ' το οποίο έχω αγοράσει πάρα πολλές φορές και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Και από το after sale service τους...

Τη διαφορά στις εκδόσεις την ξέρω φίλε μου γιατί και αυτό που έχω δεν έχει 80αρα μπάντα.Δεν με νοιάζει να έχω 4g παντου.Σε ευχαριστώ για το ενδιαφερον

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 57 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

πηρα εγω με 16 GB ρομ πριν 2 εβδομαδες περιπου

ναι εχει global stable android 7 με Ελληνικα κανονικα αλλα b20 μπαντα δεν εχει

Ωραία φίλε μου σε ευχαριστώ για την απάντηση και εγώ το παρειγγειλα πριν από λίγο

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το eshop μαλλον γενικα δεν ξερνει τι φερνει καθως λεει αγγλικη γλωσσα μενου αλλα ενας τυπος απο εδω παλιοτερα ειχε πει οτι ειχε παρει το global απο εκει.

Εγω τους ειχα ρωτησει σε email αν ειναι το global με την Β20 και με απαντησαν οτι εχει την Β20 και ερχεται με ανταπτορα. Οταν τους απαντησα οτι τα Global εχουν κανονικο φορτιστη και δεν χρειαζονται ανταπτορα δεν με απαντησαν...

 

Απλά να αναφέρω πως, αρκετούς μήνες πριν, το είχα πάρει από το e-shop για τον αδερφό μου.

Κόκκινο "Global version" στο πλάι, είχε. Κωδικό 2016102 από πίσω, είχε. Κανονικό φορτιστή μέσα στο πακέτο, είχε.

Τώρα, αν έχει την B20, τι να πω. Δεν ξέρω. Βάσει όμως όσων λέγονται εδώ μέσα ξανά και ξανά και ξανά και ξανά (αν θέλετε βάλτε μερικά "ξανά" ακόμη), έχει και την B20.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Απλά να αναφέρω πως, αρκετούς μήνες πριν, το είχα πάρει από το e-shop για τον αδερφό μου.

Κόκκινο "Global version" στο πλάι, είχε. Κωδικό 2016102 από πίσω, είχε. Κανονικό φορτιστή μέσα στο πακέτο, είχε.

Τώρα, αν έχει την B20, τι να πω. Δεν ξέρω. Βάσει όμως όσων λέγονται εδώ μέσα ξανά και ξανά και ξανά και ξανά (αν θέλετε βάλτε μερικά "ξανά" ακόμη), έχει και την B20.

 

Δεν υπάρχει αμφιβολία για αυτό, σίγουρα είναι global. Τα 16GB σίγουρα δεν είναι, και κάποιες άλλες παρτίδες του eshop 32GB δεν ήταν.

Πάντως και με αυτούς μια χαρά είχα συνεννοηθεί τηλεφωνικά όταν τους είχα ρωτήσει ακριβώς τί να κοιτάξουν...

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει αμφιβολία για αυτό, σίγουρα είναι global. Τα 16GB σίγουρα δεν είναι, και κάποιες άλλες παρτίδες του eshop 32GB δεν ήταν.

Πάντως και με αυτούς μια χαρά είχα συνεννοηθεί τηλεφωνικά όταν τους είχα ρωτήσει ακριβώς τί να κοιτάξουν...

Σήμερα δοκίμασα Hotspot σε τηλέφωνο συναδέλφου με official global stable και δουλεύει μια χαρά.

 

Στάλθηκε από το HM NOTE 1W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει αμφιβολία για αυτό, σίγουρα είναι global. Τα 16GB σίγουρα δεν είναι, και κάποιες άλλες παρτίδες του eshop 32GB δεν ήταν.

Πάντως και με αυτούς μια χαρά είχα συνεννοηθεί τηλεφωνικά όταν τους είχα ρωτήσει ακριβώς τί να κοιτάξουν...

 

Το eshop γενικα ειναι πολυ αξιοπιστο και καλο καταστημα.εχω παρει αρκετα πραγματα απο εκει.Απλα για το RN4 δεν εχουν ξεκαθαρη περιγραφη.

Λεει στο σαιτ οτι ειναι μονο με αγγλικο μενου,αλλα παιδια λενε οτι ειχε τελικα Ελληνικα..αλλοι οτι ειχε Β20 αλλοι οχι.ειναι λιγο μπερδεμα.εγω προσωπικα το πηρα απο tokinito.gr γιατι ηξεραν να μου πουν οτι ειναι global και οτι εχει τον σωστο κωδικο μοντελου.

 

ps: το εχω 3 μερες και δεν μπορω ακομα να πιστεψω την μπαταρια αυτου του κινητου!

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου από eshop (3/32), δεν έχει Β20. Ήρθε με global και στο σετάρισμα επέλεξα κανονικά Ελληνικά!

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

Προσφορα φιλε μου 149 το ασπρο με το χρυσο 3/16

 

----- προσθήκη μηνύματος 75 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ενταξει φιλε μου σ'ευχαριστω.Μαλλον θα το παραγγειλω και αμα εχει αυτη που λεει θα φλασαρω Global

 

Που την ειδες την προσφορα; :lol:

Link to comment
Share on other sites

Που την ειδες την προσφορα; :lol:

 

Τελευταιο κομματι ηταν το πηρα εγω.Του πηρα τηλεφωνο μολις το αγορασα διοτι εξαωλτηκε και το εβγαλαν τελειως

Link to comment
Share on other sites

Τελευταιο κομματι ηταν το πηρα εγω.Του πηρα τηλεφωνο μολις το αγορασα διοτι εξαωλτηκε και το εβγαλαν τελειως

 

Εγω για την τιμη το εγραψα δεν υπαρχει προσφορα στα 149 ευρω με μονο 16GB και χωρις την B20 οταν με 15-20 ευρω παραπανω αγοραζεις το καλυτερο.

 

Ελπιζω να εχεις Cosmote γιατι πλεον η Wind και η Voda εχουν παει στην B20 και οχι δεν ειναι μονο για την επαρχια εγω με φιλο που εχουμε και οι δυο wind εδω στην Αθηνα εγω εχω 4G και αυτος με τον RN2 δεν εχει τιποτα!

 

Αν δεν το εχεις πληρωσει δεν το εχεις παρει ακομα ΜΗΝ ΤΟ ΠΑΡΕΙΣ

Link to comment
Share on other sites

Εγω για την τιμη το εγραψα δεν υπαρχει προσφορα στα 149 ευρω με μονο 16GB και χωρις την B20 οταν με 15-20 ευρω παραπανω αγοραζεις το καλυτερο.

 

Ελπιζω να εχεις Cosmote γιατι πλεον η Wind και η Voda εχουν παει στην B20 και οχι δεν ειναι μονο για την επαρχια εγω με φιλο που εχουμε και οι δυο wind εδω στην Αθηνα εγω εχω 4G και αυτος με τον RN2 δεν εχει τιποτα!

 

Αν δεν το εχεις πληρωσει δεν το εχεις παρει ακομα ΜΗΝ ΤΟ ΠΑΡΕΙΣ

Cosmote έχω φίλε και όπως είπα ήταν το τελευταίο κομμάτι γιατί μου το είπε ο υπάλληλος τουeshop.Παραπνω έχω γράψει ότι έχω το Redmi Note 3 Pro και αυτό χωρίς 800 και μένω επαρχία και επειδή έχω Cosmote έχω κανονικά 4g.Το μόνο που ήθελα να μάθω ήταν αν έχει Global

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω για την τιμη το εγραψα δεν υπαρχει προσφορα στα 149 ευρω με μονο 16GB και χωρις την B20 οταν με 15-20 ευρω παραπανω αγοραζεις το καλυτερο.

 

Ελπιζω να εχεις Cosmote γιατι πλεον η Wind και η Voda εχουν παει στην B20 και οχι δεν ειναι μονο για την επαρχια εγω με φιλο που εχουμε και οι δυο wind εδω στην Αθηνα εγω εχω 4G και αυτος με τον RN2 δεν εχει τιποτα!

 

Αν δεν το εχεις πληρωσει δεν το εχεις παρει ακομα ΜΗΝ ΤΟ ΠΑΡΕΙΣ

 

145 το πηρα απο eshop εννοειται χωρις μεταφορικα και το global με την 20αρα βγαινει περιπου στα 180 αρα ειναι κανα 35αρι διαφορα και οχι 15-20 που λες για ενα κινητο που δεν θα το κρατησω πανω απο δυο χρονια γιατι θα εχει βγει ως τοτε κατι καλυτερο

φυσικα και ως κριτηριο πηρα οτι εχω cosmote γιατι αλλιως θα ψαχνομουν διαφορετικα

με cosmote παντως παει σφαιρα το 4g και χωρις την b20 ακομη και σε περιοχες που δεν εχει 4g αλλα Η+ παει αρκετα γρηγορα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως με redmi note 3 pro και cosmote δεν εχω 4g.Παρολου που το εχω ενεργοποιημενο. Μάλλον εκπέμπει στην b20. Δεν εξηγηται αλλιώς.
Link to comment
Share on other sites

έχει κάπου ετοιμοπαραδοτο σε ροζ η χρυσό εννοείται με την global? μιλαω για σκρουτζομαγαζο Αθήνα. 3/32 θέλω Σάββατο να το πάρω για δώρο! θα ήθελα να πάω να το παραλάβω εγώ.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

έχει κάπου ετοιμοπαραδοτο σε ροζ η χρυσό εννοείται με την global? μιλαω για σκρουτζομαγαζο Αθήνα. 3/32 θέλω Σάββατο να το πάρω για δώρο! θα ήθελα να πάω να το παραλάβω εγώ.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αφού ξέρεις τι είναι σκρουτζομάγαζο, το tokinito.gr δεν το είδες πρώτη μούρη που έχει το gold; :O

(παρέμπ, εγώ το ψώνισα από αλλού για να μη θεωρηθεί ότι κάνω έμμεση διαφήμιση του καταστήματος)

Edited by Vangelis_D9
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα, μια φίλη σκέφτεται να πάρει το κινητό με τα 64gb.

Για την global έκδοση και την μπάντα Β20 (του 4G) θα το προσέξω, όπως διάβασα και σε πολλά ποστ.

Αυτό που δεν πολυκατάλαβα είναι τι παίζει με την κάμερα.

Την κοπέλα την ενδιαφέρει να βγάζει φωτογραφίες και βίντεο το παιδάκι της... οπότε την ενδιαφέρει να βγάζει καλές φωτογραφίες και βίντεο σε φωτισμό εσωτερικού χώρου κατά κύριο λόγο, καθώς και σε εξωτερικό.

Εσείς είστε ικανοποιημένοι όσων αφορά φωτογραφίες, βίντεο; (Για βίντεο είδα και κάτι ρυθμίσεις).

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα έλεγα γενικότερα, αν πρώτο κριτήριο είναι οι φωτογραφίες πήγαινε σε άλλο κινητό. Είναι το ευαίσθητο σημείο του. Ειδικά σε χαμηλό φωτισμό. Καλά βίντεο δεν συζητάω καν.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...