Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό το πρόβλημα το έχουμε όλοι όσοι χρησιμοποιούμε Bluetooth ακουστικό (ανεξαρτήτως μάρκας) και είμαστε συνδεμένοι σε WiFi δίκτυο στα 2.4GHz.Στα 5GHz δεν υπάρχει πρόβλημα, όπως και με το WiFi Off.

Το ίδιο πρόβλημα είχα και στο Kenzo, αλλά πιο έντονο.

Στο Redmi Pro (Mediatek μόνο 2.4GHz WiFi) δεν υπήρχε.

Άρα μάλλον έχει να κάνει με τον Snap.

ΤΙ σχεση εχει το μπλε δόντι με το wifi αλλος δεκτης ο ενας αλλο ο αλλος; Εγω παντως με sony MW600 δεν εχω θεμα επισης αγορασμένο από κωτσοβολο.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Κι όμως κάποιοι το έχουμε, μόνο όταν είμαστε συνδεμένοι στο wifi.

Να είναι παρεμβολή;

Να είναι θέμα bt module;

Δεν ξέρω. Πάντως όπως είδατε υπάρχει και bug report, άρα είμαστε αρκετοί.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Με μία πρόχειρη αναζήτηση βρήκα ένα post στο thread του Kenzo.

Το θέμα είχε συζητηθεί εκτενώς στο νήμα.

τα έλεγα στο redmi note 3 se αλλά οι "φίλαθλοι" τα προσπερνούν..

Το ping εκτοξεύεται και η ταχύτητα στο wifi πέφτει στα 2Mbit.

Τρελές διακοπές στα voip κλπ.

δοκιμασμένο με mikrotik, tomato, ddwrt, ote routers, tp link και αρκετά ακόμα.

Στο δικό μας δείχνει να έχει βελτιωθεί αρκετά..

 

----- προσθήκη μηνύματος 73 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ΤΙ σχεση εχει το μπλε δόντι με το wifi αλλος δεκτης ο ενας αλλο ο αλλος; Εγω παντως με sony MW600 δεν εχω θεμα επισης αγορασμένο από κωτσοβολο.

Στο επίσημο miui μίλαγαν όμως για μια κεραία.

Αν βγάλεις άκρη πες..

 

----- προσθήκη μηνύματος 47 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και εγώ έχω δουλέψει τρία BT δύο plantronics και ένα του αυτοκινήτου, δεν έχω τέτοιο θέμα παιδιά

Στο 3 δεν χρειαζόταν να συνδεθείς καπου.

Απλά να ανοίξεις το bluetooth.

 

----- προσθήκη μηνύματος 72 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κι όμως κάποιοι το έχουμε, μόνο όταν είμαστε συνδεμένοι στο wifi.

Να είναι παρεμβολή;

Να είναι θέμα bt module;

Δεν ξέρω. Πάντως όπως είδατε υπάρχει και bug report, άρα είμαστε αρκετοί.

Έλα ντε, μπορεί να είναι το κανάλι, εύρος, chipset κλπ

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά ο φυλλομετρητές γίνεται να αφαιρεθεί και αν ναι πως?

Συνήθως όπως και εδώ οι ενσωματωμένοι browser κάνουν/ανοίγουν ότι δεν μπορούν οι dolphin, chrome, firefox κλπ.

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω για φίλο μία λεπτή αλλά καλή θήκη, και η αλήθεια είναι ότι δυσκολεύομαι να εντοπίσω όσες έχουν αναφερθεί μέσα στο θέμα. Θα προτιμούσα από Ελληνικό κατάστημα για να αποφύγω την αναμονή, και τιμή <10€.

Μου τράβηξε την προσοχή η Nillkin Nature, αλλά η διαθεσιμότητα σε σκρουτζομάγαζα δεν είναι εντυπωσιακή.

Αυτή που έχει το πλαίσιο την έχει δοκιμάσει κανείς?

http://www.plaisio.gr/tilefona/prostasia-kinitou/thikes/Sentio-Thiki-Back-Cover-gia-Redmi-Note-4X-Diafani.htm

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω για φίλο μία λεπτή αλλά καλή θήκη, και η αλήθεια είναι ότι δυσκολεύομαι να εντοπίσω όσες έχουν αναφερθεί μέσα στο θέμα. Θα προτιμούσα από Ελληνικό κατάστημα για να αποφύγω την αναμονή, και τιμή <10€.

Μου τράβηξε την προσοχή η Nillkin Nature, αλλά η διαθεσιμότητα σε σκρουτζομάγαζα δεν είναι εντυπωσιακή.

Αυτή που έχει το πλαίσιο την έχει δοκιμάσει κανείς?

http://www.plaisio.gr/tilefona/prostasia-kinitou/thikes/Sentio-Thiki-Back-Cover-gia-Redmi-Note-4X-Diafani.htm

 

Κάνει καλλη εφαρμογή αλλά λίγο στα φλας μας τα χαλάει. Βγαίνουν καπως ασπριδερες οι φωτγοραφίες οταν βάζεις φλας επειδη είναι πολύ κοντά η σιλικόνη και τραβάει το φωτισμό προς τη κάμερα.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα την αναβάθμιση εδώ και καιρό σε Android 7 και θέλω να ρωτήσω κάτι. Γίνεται να παίζει μουσική από το YouTube στο παρασκήνιο και να να κάνω παράλληλα αλλά πράγματα; Νόμιζα ότι το είχαν ενεργοποιήσει με αυτήν την έκδοση. Διαφωτίστε με.

 

Καλησπέρα εγώ έχω εγκαταστήσει την εφαρμογή YouTube Minimizer, από play store που δίνει τη δυνατότητα αναπαραγωγής στο παρασκήνιο σε γκοστ mode... Ουσιαστικά μικραίνει το παράθυρο κάτω δεξιά και φαίνεται με διαφάνεια αλλά μπορείς να κάνεις ότι θέλεις με το κινητό... Και Έλληνα προγραμματιστή...

Link to comment
Share on other sites

Την προηγούμενη εβδομάδα αγόρασα το RedMi Note 4 από Γερμανό με 4/64 gb ram/rom και sd 625. Στο κουτί γράφει 2016102 και "global". Το aida μου βγαζει ως μοντέλο "mido". Η ερώτηση ειναι η εξής: για αγορα tempered glass και θήκης σε ebay, ali κλπ με ποιόν όρο κάνουμε αναζήτηση; Ως redmi note 4 ή 4x; Διάβασα την πρώτη σελίδα αλλά κάπου το έχασα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,ακουστε ενα περιεργο κατ'εμέ...εχω κανει κανονικα λογαριασμο στο mi cloud με email ΠΛΗΝ αριθμο τηλ.Κανω συγχρονισμους κανονικα και backup ΑΛΛΑ οταν μπαινω στο λογαριασμο μου μεσω pc μου χει λουκετο στις επαφες,μηνυματα κτλ κι οταν κλικαρω πανω τους με πηγαινει σ αλλη σελιδα να προσθεσω σωνει και καλα αριθμο τηλ.ειναι αναγκαστικος ο αριθμος τηλ;το χει παρατηρησει κανενας αλλος;

Sorry για το μεγαλο μηνυμα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα εγώ έχω εγκαταστήσει την εφαρμογή YouTube Minimizer, από play store που δίνει τη δυνατότητα αναπαραγωγής στο παρασκήνιο σε γκοστ mode... Ουσιαστικά μικραίνει το παράθυρο κάτω δεξιά και φαίνεται με διαφάνεια αλλά μπορείς να κάνεις ότι θέλεις με το κινητό... Και Έλληνα προγραμματιστή...

 

υπάρχει κάτι αντίστοιχο και με σβηστή οθόνη?

εκτός από mozila και Suamp :hypno::hypno:

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω για φίλο μία λεπτή αλλά καλή θήκη, και η αλήθεια είναι ότι δυσκολεύομαι να εντοπίσω όσες έχουν αναφερθεί μέσα στο θέμα. Θα προτιμούσα από Ελληνικό κατάστημα για να αποφύγω την αναμονή, και τιμή <10€.

Μου τράβηξε την προσοχή η Nillkin Nature, αλλά η διαθεσιμότητα σε σκρουτζομάγαζα δεν είναι εντυπωσιακή.

Αυτή που έχει το πλαίσιο την έχει δοκιμάσει κανείς?

http://www.plaisio.gr/tilefona/prostasia-kinitou/thikes/Sentio-Thiki-Back-Cover-gia-Redmi-Note-4X-Diafani.htm

 

Καθόλου καλή εφαρμογή, την πήρα και μετάνιωσα τα 5€

Link to comment
Share on other sites

εμενα το πρωτο απο τα 4 που εχω αλλαξει....ειχε πεσει 2 φορες στο δρομο με την προσοψη και δεν ειχε παθει τιποτα!!
My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάτι αντίστοιχο και με σβηστή οθόνη?

εκτός από mozila και Suamp :hypno::hypno:

Δοκίμασε YMUSIC. Υπάρχει στο xda

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάτι αντίστοιχο και με σβηστή οθόνη?

εκτός από mozila και Suamp :hypno::hypno:

 

Η ίδια εφαρμογή ακόμα και να κλειδώσει το κινητό θα συνεχίσει την αναπαραγωγή...

Link to comment
Share on other sites

παιδια απορια οσο αφορα τα sms!!

στελνω ενα μνμ και ο παραληπτης μου απανταει....

το μνμ του παραληπτη δεν εμφανιζεται σε συνεχεια της κουβεντας που εχω ανοιξει εγω αλλα η απαντηση ερχεται σε διαφορετικο μνμ...

υπαρχει λυση γι αυτο ξερετε?

Link to comment
Share on other sites

παιδια απορια οσο αφορα τα sms!!

στελνω ενα μνμ και ο παραληπτης μου απανταει....

το μνμ του παραληπτη δεν εμφανιζεται σε συνεχεια της κουβεντας που εχω ανοιξει εγω αλλα η απαντηση ερχεται σε διαφορετικο μνμ...

υπαρχει λυση γι αυτο ξερετε?

 

κανε συγκριση αν το τηλ που στελνεις με αυτο που σου απαντα στο εμφανιζει με +30 μπροστα

Link to comment
Share on other sites

παιδια απορια οσο αφορα τα sms!!

στελνω ενα μνμ και ο παραληπτης μου απανταει....

το μνμ του παραληπτη δεν εμφανιζεται σε συνεχεια της κουβεντας που εχω ανοιξει εγω αλλα η απαντηση ερχεται σε διαφορετικο μνμ...

υπαρχει λυση γι αυτο ξερετε?

 

τα ιδια και σε εμενα...και μαλιστα αν ερθει το σμσ οταν εχεις ανοιχτει οθονη δνε εμφανιζει ονομα...με την δευτερη το εμφανιζει.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος του Global μοντέλου 4/64 και πολύ ευχαριστημένος ως τώρα.

MIUI global stable 8.2.10.0

Εδώ και ημέρες μου έχει έρθει η αναβάθμιση σε 8.5.4.0, η οποία περιλαμβάνει και το android 7.0

Δεν έχω εγκαταστήσει ακόμα γιατι φοβάμαι. Στο παρελθόν μου έχει καεί η γούνα απο αναβαθμίσεις (σε lenovo Και Xiaomi redmi note 3),

όσον αφορά τη διάρκεια της μπαταρίας. Η απόδοση έπεσε κατευθείαν.

Έχετε εγκαταστήσει την αναβάθμιση; Παρατηρήσατε κάποιο πρόβλημα όσον αφορά τη διάρκεια της μπαταρίας;

Να τολμήσω;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τα smartphones αν πέφτουν σπανε, τι σας παραξενευει; Αν θελετε κατι αφθαρτο παρτε Cat ή καποιο αλλο θωρακισμενο.

και ειδικα αυτα που δεν εχουν καν gorilla glass... Σπανε με την 1η...

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω για φίλο μία λεπτή αλλά καλή θήκη, και η αλήθεια είναι ότι δυσκολεύομαι να εντοπίσω όσες έχουν αναφερθεί μέσα στο θέμα. Θα προτιμούσα από Ελληνικό κατάστημα για να αποφύγω την αναμονή, και τιμή <10€.

Μου τράβηξε την προσοχή η Nillkin Nature, αλλά η διαθεσιμότητα σε σκρουτζομάγαζα δεν είναι εντυπωσιακή.

Αυτή που έχει το πλαίσιο την έχει δοκιμάσει κανείς?

http://www.plaisio.gr/tilefona/prostasia-kinitou/thikes/Sentio-Thiki-Back-Cover-gia-Redmi-Note-4X-Diafani.htm

 

Πήρα αυτή: https://www.mymegastore.gr/product/thiki-silikonis-tpu-gia-xiaomi-redmi-note-4x-diafano/

για μια φίλη μου η οποία εκτός από δύσκολο γούστο έχει και ...μανταλάκια στα χέρια (υπολογίζω να της πέφτει κάτω κάθε 2-3 μέρες) και μου παραπονιόταν ότι γλυστράει πολύ χωρίς θήκη. Αν και στο μαγαζί μου την έδωσαν ως πιο χοντρή από άλλη παρόμοια που είχαν, η θηκούλα είναι κομψότατη για σιλικόνης, έχει άριστη εφαρμογή και τα -ελαφρά- εξογκώματα που έχει στις 4 άκρες φαίνεται ότι προσφέρουν μεγάλη βοήθεια σε απρόσεκτους χρήστες. Και παρά το ότι είναι δύσκολη στο γούστο όπως είπα, της άρεσε και πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Blitzwolf φορτιστης+καλωδιο θεωρείτε οτι ειναι απαραιτητος ή ο μανισιος+καλωδιο ειναι οκ?

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

και ειδικα αυτα που δεν εχουν καν gorilla glass... Σπανε με την 1η...

 

Δηλαδή, τι; Άπαξ και πέσει κάτω το κινητό, αντίο οθόνη; Γιατί το έχουν αναφέρει αρκετοί εδώ μέσα ότι τους έχει σπάσει η οθόνη στο συγκεκριμένο κινητό...

Είναι τόσο ευάλωτο στο συγκεκριμένο θέμα; Είναι δηλαδή τόσο εύθραυστες οι οθόνες τους;

Edited by mplamplakas
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...