Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπήκα κι εγώ στην παρέα σας προερχομενος από το kenzo.

Το παρέλαβα σε 2 μέρες απο την ευρωπαϊκή αποθήκη του Vickmall (το 3/32) σφραγισμένο κιόλας (πρώτη φορά από κινεζοκαταστημα σφραγισμένο κινητό!!).

Αυτοκόλλητο και model number κανονικα και επιασα 4g στο .μπαλκόνι μου με vodafone που έπιανα μόνο H, οπότε όλα καλά. Rom εχει την global 8.1.15.0. Να βάλω την 8.2.5.0 ή έχει bugs;

Σε σχέση με το kenzo βγάζει antutu 19000 λιγότερο αλλά σε απλή χρήση (δεν παίζω παιχνίδια δεν είδα διάφορα).

Είδα ότι έχει και double tap to wake. Δεν το ήξερα, καλή φαση! Αλλά βγάζει στην οθόνη κλειδώματος, γίνεται να ανοίγει αμέσως στην επιφάνεια εργασίας;

 

Υγ: ο φορτιστής ευρωπαϊκός κανονικα και αυτός στην ζελατίνα αλλά δεν αναφέρονται xiaomi αλλά Donguan κάτι. Είναι ετσι και σε σας ή είναι καμιά μουφα;

 

Μάλλον είναι η πόλη κατασκευής έτσι είναι και σε εμένα αγορασμένο από εδώ

Link to comment
Share on other sites

Λογικό να είναι χάλια σε αυτά τα λεφτά, πάρε nillkin, mofi και θα δεις την διαφθορά.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

το power bank με solar charger απο το Lidl (silvercrest)

 

Θά κάνει δουλειά με Xiaomi redmi note 4, ή να το γυρίσω πίσω?

 

γράφει μέσα:

Η μπαταρία λιθίου είναι 3,7 V, 5000 mAh.

Υποδοχή USB (Εξοδος: 5 V ---, 2100 mA)

Υποδοχή Micro-USB (Είσοδος: 5 V ---, 2100 mA)

Είναι για συσκευές που απαιτούν ρεύμα φόρτισης τουλάχιστον 80 mA και το μέγιστο 2,1 A.

χρόνος φόρτισης ηλιακού πανελ 22-30 ώρες, με καλώδιο USB 3-4 ώρες.

Link to comment
Share on other sites

Λογικό να είναι χάλια σε αυτά τα λεφτά, πάρε nillkin, mofi και θα δεις την διαφθορά.

Δεν είναι ακριβός έτσι. Έχω ξαναπάρει στα ίδια χρήματα και ήταν οκ , για προηγούμενά μου κινητά.

Το συγκεκριμένο τζαμάκι δεν έχει τα χαρακτηριστικά που αναφέρει. Η θήκη για τα λευτά της είναι ικανοποιητική ,είναι λίγο χαλαρή.

Το τζαμάκι όμως είναι χάλια και καμιά σχέση με αυτά που περιγράφει.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον είναι η πόλη κατασκευής έτσι είναι και σε εμένα αγορασμένο από εδώ

 

Thanks!

 

Τελικά παιδιά κατέληξα ότι η 800αρα μετράει και δεν είναι μόνο Wind. Με Vodafone στην Θεσσαλονίκη σε σημεία που έπιανα 3g πιάνω 4G τώρα και σε σημείο προς Θέρμη μόνο με E τώρα 4G. Ποτέ ξανά κινητό χωρίς 800αρα.

Link to comment
Share on other sites

θα χε καλή σύστημα δόνησης το μικρό!! :O

 

Καλο ηταν αλλα μην φανταστεις οτι εκανα κανα τρελο δωρο. Ηταν ηδη κανα χρονο στο συρταρι οταν το δωσα (ειχα το s advance) και ο μονος τροπος να σταθει μαλιστα το κινητο ηταν με cyaonogen. Η ιδια μου χε κανει δωρο μια ηλεκτροακουστικη κιθαρα... κερδισμενος βγηκα :lol::P

 

----- προσθήκη μηνύματος 33 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στο μενού "προβολή" έχει "διπλό άγγιγμα στην οθόνη για άνοιγμα" επιλογή. Λειτουργεί αλλά βγάζει στην οθόνη κλειδώματος και όχι μέσα στην επιφάνεια εργασίας όπως πχ το lg g2.

 

Μαλλον ειχες το g2 χωρις swipe to unlock.

 

----- προσθήκη μηνύματος 79 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οχι δεν εχει καμμια επιλογη και οπως προειπα το θελω εργοστασιακο οχι με επεμβασεις. :)

 

Γιατι κανεις τη ζωη σου δυσκολη; Εργοστασιακο ειναι το να βαλεις απλα ενα 3rd party app. Βαλε λιγες μερες το google messenger και αν δεν σου αρεσει στειλτο ;)

Link to comment
Share on other sites

Thanks!

 

Τελικά παιδιά κατέληξα ότι η 800αρα μετράει και δεν είναι μόνο Wind. Με Vodafone στην Θεσσαλονίκη σε σημεία που έπιανα 3g πιάνω 4G τώρα και σε σημείο προς Θέρμη μόνο με E τώρα 4G. Ποτέ ξανά κινητό χωρίς 800αρα.

 

Την 800 την χρησιμοποιούν όλες οι εταιρείες πλέον μαζί με τις άλλες συχνότητες τις οποίες είχαν

Link to comment
Share on other sites

Μια συμβουλή - άποψη από εσάς γιατί δεν μπορώ να αποφασίσω από που να το πάρω?Από banggood στα 147 ευρώ με Priority Direct Mail για αποφυγή τελωνείου και καμιά 20αρια μέρες υπομονή ή από mytel.gr με 180 ευρώ σε 1 μέρα σπίτι μου και ένα χρόνο εγγύηση?:confused::confused::confused:
Link to comment
Share on other sites

Μια συμβουλή - άποψη από εσάς γιατί δεν μπορώ να αποφασίσω από που να το πάρω?Από banggood στα 147 ευρώ με Priority Direct Mail για αποφυγή τελωνείου και καμιά 20αρια μέρες υπομονή ή από mytel.gr με 180 ευρώ σε 1 μέρα σπίτι μου και ένα χρόνο εγγύηση?:confused::confused::confused:

 

Είναι θέμα του καθενός τα ζυγίζεις και αποφασίζεις,εγώ προσωπικά προτίμησα την αγορά από εδώ βγήκε στα 190 ευρώ όταν το πήρα με 2 χρονιά εγγύηση καταστήματος και χωρίς να σκέφτομαι για τελωνεία και άλλα,βεβαία προτίμησα από εδώ γιατί τα 40 ευρώ δεν ήταν μεγάλη διάφορα αναλογικά,βλέπεις και κάνεις

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα πριν μερικές μέρες αυτά τα ακουστικά,αλλά δεν μου άρεσαν ηχητικά,μήπως έχουμε κάποια καλύτερη πρόταση από ακουστικά Xiaomi σε πιο ποιοτικό και καλύτερα ηχητικά μοντέλο;
Link to comment
Share on other sites

Μια συμβουλή - άποψη από εσάς γιατί δεν μπορώ να αποφασίσω από που να το πάρω?Από banggood στα 147 ευρώ με Priority Direct Mail για αποφυγή τελωνείου και καμιά 20αρια μέρες υπομονή ή από mytel.gr με 180 ευρώ σε 1 μέρα σπίτι μου και ένα χρόνο εγγύηση?:confused::confused::confused:

 

Σκεψου το διαφορετικα. Μεσα σε ενα μηνα το κινητο ηδη εχει χασει κανα 30αρη ευρω στη τιμη (στα σκρουτζομαγα). Βεβαια πλεον δεν θα συνεχιζει να πεφτει τοσο γρηγρορα η τιμη αφου εχει πεσει ηδη αρκετα αλλα μπορει να πεσει η τιμη καποιου αλλου κινητου που να σε ενδιαφερει εξισου μεχρι να παραλαβεις. Οχι οτι θα πεσουν στα 150 αλλα οτι η ψαλιδα απο 30 ευρω μπορει να πεσει στα 20 και αν τυχον δεν δουλευει ξεμπερδευεις γρηγορα με ελληνικο doa και οχι αποστολη Κινα. Με λιγα λογια δεν ειναι αμελητεος παραγοντας η αναμονη.

 

Τα περισσοτερα παιδια το πηραν απο Κινα οταν Ελλαδα δεν υπηρχε καν στα σκρουτζομαγαζα και επαιζε μονο η επιλογη infoquest στα 250 ευρω. Εκει και τελωνειο να σε πιανε ελεγες παλι φτηνοτερα μου ηρθε. Τωρα ομως αν περασει τελωνειο παιζει να σου βγει και ακριβοτερο. Οποτε γιατι να μην στηριξουμε και κανενα ελληνικο καταστημα;

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα πριν μερικές μέρες αυτά τα ακουστικά,αλλά δεν μου άρεσαν ηχητικά,μήπως έχουμε κάποια καλύτερη πρόταση από ακουστικά Xiaomi σε πιο ποιοτικό και καλύτερα ηχητικά μοντέλο;

Άκυρο,σε λάθος νήμα ποστάρισα,τώρα είδα ότι υπάρχουν σχετικές προτάσεις στο νήμα με τα αξεσουάρ.

Link to comment
Share on other sites

Σκεψου το διαφορετικα. Μεσα σε ενα μηνα το κινητο ηδη εχει χασει κανα 30αρη ευρω στη τιμη (στα σκρουτζομαγα). Βεβαια πλεον δεν θα συνεχιζει να πεφτει τοσο γρηγρορα η τιμη αφου εχει πεσει ηδη αρκετα αλλα μπορει να πεσει η τιμη καποιου αλλου κινητου που να σε ενδιαφερει εξισου μεχρι να παραλαβεις. Οχι οτι θα πεσουν στα 150 αλλα οτι η ψαλιδα απο 30 ευρω μπορει να πεσει στα 20 και αν τυχον δεν δουλευει ξεμπερδευεις γρηγορα με ελληνικο doa και οχι αποστολη Κινα. Με λιγα λογια δεν ειναι αμελητεος παραγοντας η αναμονη.

 

Τα περισσοτερα παιδια το πηραν απο Κινα οταν Ελλαδα δεν υπηρχε καν στα σκρουτζομαγαζα και επαιζε μονο η επιλογη infoquest στα 250 ευρω. Εκει και τελωνειο να σε πιανε ελεγες παλι φτηνοτερα μου ηρθε. Τωρα ομως αν περασει τελωνειο παιζει να σου βγει και ακριβοτερο. Οποτε γιατι να μην στηριξουμε και κανενα ελληνικο καταστημα;

Ναι έχεις δίκιο σε όλα οπότε θα το πάρω από την Ελλάδα!!Ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν εχει καμμια επιλογη και οπως προειπα το θελω εργοστασιακο οχι με επεμβασεις. :)

 

Δεν ξέρω αν θα πιάσει, αλλά μπορείς να δοκιμάσεις να περάσεις το apk της εφαρμογής μηνυμάτων(την default) από την Ελληνική ROM στο κινητό σου.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν θα πιάσει, αλλά μπορείς να δοκιμάσεις να περάσεις το apk της εφαρμογής μηνυμάτων(την default) από την Ελληνική ROM στο κινητό σου.

 

Ναι αλλα δεν θα του αντικαταστασει την στοκ. Ο φιλος δεν θελει ουτε να το βλεπει το δευτερο app :lol:

 

Ας πουμε στο g2 εγω δεν χρησιμοποιουσα τη στοκ γιατι λαγκαρε αρκετα. Δεν πρεπει να τα βλεπουμε δεσμευτικα τα stock apps.

Link to comment
Share on other sites

Μια συμβουλή - άποψη από εσάς γιατί δεν μπορώ να αποφασίσω από που να το πάρω?Από banggood στα 147 ευρώ με Priority Direct Mail για αποφυγή τελωνείου και καμιά 20αρια μέρες υπομονή ή από mytel.gr με 180 ευρώ σε 1 μέρα σπίτι μου και ένα χρόνο εγγύηση?:confused::confused::confused:

το priority report του bangood είναι σίγουρο ότι δεν περνάει τελωνείο?? νομίζω και πολλά παιδιά εδώ που το πήραν από ali δεν πέρασε, για δες και εκεί τις τιμές νομίζω βγαίνει ακόμη καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Power button και volume down πατημένα ταυτόχρονα

 

Ή πατας το εικονιδιο απο το συρταρι πανω. Τελος μπορεις να ενεργοποιησης την χειρονομια με τα 3 δαχτυλα. ;)

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι κι εγώ τη μετάβαση από p9 lite.Ποιο κατάστημα δίνει διετή εγγύηση πέρα των επισήμων ?Για μαύρο ετοιμοπαραδοτο πάντα.Ευχαριστω.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το mygad δινει διετη αλλα ειναι καταστηματος και οχι infoquest.

 

Οσο για το ετοιμοπαραδοτο, θα το δεις μονος σου στο καταστημα ;)

Link to comment
Share on other sites

Ή πατας το εικονιδιο απο το συρταρι πανω. Τελος μπορεις να ενεργοποιησης την χειρονομια με τα 3 δαχτυλα. ;)

 

Αυτη ειναι μακραν η πρακτικοτερη.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Την εχουνε να υποθεσω την 20αρα του mygad?

 

το mygad συνήθως γράφει στα specs τι παίζει, αλλά ποτέ δεν είναι και σίγουρο!

 

μόνο με τηλέφωνο έισαι σίγουρος

 

Στο mytel παντως ηταν πολυ εξυπηρετικη η κοπελα και μου ειπε μονη της πρωτου ρωτησω για αυτοκολλητακια κλπ οτι "ναι ειναι το ευρωπαϊκο μοντελο που γραφει global version και model 2016102 απλα η xiaomi δεν μας εχει γραψει στα χαρακτηριστικα τις μπαντες οποτε και γω δεν μπορω να σας το πω ξεκαθαρα" με ενα υφος οπου εννοουσε οτι την εχει την B20 απλα η xiaomi τα χει κανει &^%$&*%$&%# .
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...