Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπάχαλο... Εγώ δεν θα την περάσω, μια χαρά είμαι με την 9

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε κι εμένα ειδοποίηση για miui10 αλλά την πήραν πίσω. Γυρευε τι προβλήματα θα βγήκαν πάλι...

Μήπως ήταν nightly που έρχεται μία φορά μόνο;

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ήταν nightly που έρχεται μία φορά μόνο;
Δεν έγραφε πουθενά τίποτα περί nightly. Επιβεβαιώνω ότι την πήρανε πίσω. Πιθανόν το θέμα με την φωτεινότητα που έγραψε φίλος πιο πριν να είναι η αιτία

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι το επιβεβαιώνω και εγώ.......μου την έβγαλε για λίγο και μετά εξαφανίστηκε........για να δούμε τι θα δούμε......

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την πέρασα χειροκίνητα από link στο miui forum.

Δεν βλέπω διαφορά σε θέμα ταχύτητας και μπαταρίας σε σχέση με την 9.

Η φωτεινότητα είναι ένα κλικ πιο κάτω.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την πέρασα χειροκίνητα από link στο miui forum.

Δεν βλέπω διαφορά σε θέμα ταχύτητας και μπαταρίας σε σχέση με την 9.

Η φωτεινότητα είναι ένα κλικ πιο κάτω.

Έχεις link? Σου έκατσε καλά;Εκτός από τη φωτεινότητα παρατήρησες κάτι άλλο;
Link to comment
Share on other sites

Η φωτεινότητα όντως είναι αισθητά πιο κάτω.Γενικα έκατσε καλά και δεν βλέπω κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα μέχρι τώρα.Επισης μου φαίνεται αν όχι γρηγορότερο εξίσου γρήγορο με την 9.
Link to comment
Share on other sites

Η φωτεινότητα όντως είναι αισθητά πιο κάτω.Γενικα έκατσε καλά και δεν βλέπω κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα μέχρι τώρα.Επισης μου φαίνεται αν όχι γρηγορότερο εξίσου γρήγορο με την 9.
Εντάξει η φωτεινότητα θα διορθωθεί σύντομα... Μήπως υπάρχει το Link να την κατεβάσω και εγώ; Επειδή δεν κρατιέμαι και έχω σκάσει...
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει η φωτεινότητα θα διορθωθεί σύντομα... Μήπως υπάρχει το Link να την κατεβάσω και εγώ; Επειδή δεν κρατιέμαι και έχω σκάσει...
πόσο σύντομα λες; εμείς έχουμε πάρει 5,6 beta και ακόμα στα αυτά τους....

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πόσο σύντομα λες; εμείς έχουμε πάρει 5,6 beta και ακόμα στα αυτά τους....

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η αλήθεια είναι πως το σύντομα στη xiaomi είναι αρκετός καιρός :). Απλά μου αρέσει να το βλέπω λίγο αισιόδοξα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κάποιος που έκανε την αναβάθμιση αν δουλεύει η gcam ;;;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

QTEK 8310 WM6-->SAMSUNG GALAXY S II stock 4.0.3-->4.0.4 stock-->4.1.2 Jelly --> Nougat
Link to comment
Share on other sites

https://bigota.d.miui.com/V10.1.1.0.NCFMIFI/miui-blockota-mido_global-V9.6.3.0.NCFMIFD-V10.1.1.0.NCFMIFI-652ca6d6f4-7.0.zip

 

Για το redmi note 4x ή το redmi note 4 global.

Είναι περίπου 300mb.

Για αυτούς που έχουν την 9.6.3.0 για να πάνε στην 10.1.1.0 .Αν δεν έχετε την 9.6.3.0 πιθανόν δεν θα γίνει η αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

9.6.3.0 έχω και εγώ αλλά ακόμα τίποτα, δεν υπάρχουν διαθέσιμες ενημερώσεις λέει.
Την έστειλαν και την πήραν πίσω, ποιος ξέρει τι έγινε... Ευτυχώς δεν την πέρασα αμέσως..

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://bigota.d.miui.com/V10.1.1.0.NCFMIFI/miui-blockota-mido_global-V9.6.3.0.NCFMIFD-V10.1.1.0.NCFMIFI-652ca6d6f4-7.0.zip

 

Για το redmi note 4x ή το redmi note 4 global.

Είναι περίπου 300mb.

Για αυτούς που έχουν την 9.6.3.0 για να πάνε στην 10.1.1.0 .Αν δεν έχετε την 9.6.3.0 πιθανόν δεν θα γίνει η αναβάθμιση.

Καλημέρα!! Ευχαριστώ πολύ
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που πρόλαβα κ την πέρασα πέρα από την φωτεινότητα ειμαι πολύ ευχαριστημένος γιατί και η ταχύτητα που έλεγα πιο πίσω έφτιαξε και μπαταρία δείχνει καλά σημάδια. Το έβγαλα από την πρίζα στις 8 και είμαι στο 88% με 1:15 οθόνης με wifi μόνο βέβαια...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που πρόλαβα κ την πέρασα πέρα από την φωτεινότητα ειμαι πολύ ευχαριστημένος γιατί και η ταχύτητα που έλεγα πιο πίσω έφτιαξε και μπαταρία δείχνει καλά σημάδια. Το έβγαλα από την πρίζα στις 8 και είμαι στο 88% με 1:15 οθόνης με wifi μόνο βέβαια...
Στη φωτεινότητα που αναφέρεις πόσο έντονο είναι το πρόβλημα; Πχ πέφτει τόσο που αρχίζεις και έχεις θέμα να διαβάσεις με ήλιο;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ετσι ειναι,η φωτεινοτητα αυξανεται πολυ περισσοτερο οταν την βγαζεις απο το αυτοματο.

 

Γενικοτερα το προβλημα με την αυτοματη φωτεινοτητα υπαρχει χρονια στις miui,και ειναι ανεξαρτητο συσκευης και rom (stable,dev,china)

 

Ποτε δεν μου δουλεψε καλα,ουτε στο RN4 ουτε τωρα στο Mix2

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το τηλ το βλέπω πιο smooth και γενικά γρηγορότερο...Επίσης να αναφέρω πως στην 9.6.3 είχα περίπου 1,7-1,8 ραμ ελεύθερη ενώ τώρα παίζει 2,0-2,1. Επίσης η μπαταρία δείχνει να είναι ακόμα καλύτερη.Νομιζω πως είναι ένα καλό update γενικά και εμφανισιακά που προσωπικά μου αρέσει πολύ
Link to comment
Share on other sites

https://bigota.d.miui.com/V10.1.1.0.NCFMIFI/miui-blockota-mido_global-V9.6.3.0.NCFMIFD-V10.1.1.0.NCFMIFI-652ca6d6f4-7.0.zip

 

Για το redmi note 4x ή το redmi note 4 global.

Είναι περίπου 300mb.

Για αυτούς που έχουν την 9.6.3.0 για να πάνε στην 10.1.1.0 .Αν δεν έχετε την 9.6.3.0 πιθανόν δεν θα γίνει η αναβάθμιση.

 

Καλησπέρα, προσπαθησα να εγκαταστησω το zip αλλά μου βγαζει error. Η διαδικασια που ακολουθησα:

- Κατεβασα το αρχειο

- επανεκκινηση σε twrp

- wipe dalvic/ cache

- εγκατασταση αρχειου.

Εκει μου πεταει ενα σφαλμα και δεν γινεται εγκατασταση.Κανω κατι λαθος? Πρωτη φορα προσπαθω χειροκινητα.

Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, προσπαθησα να εγκαταστησω το zip αλλά μου βγαζει error. Η διαδικασια που ακολουθησα:

- Κατεβασα το αρχειο

- επανεκκινηση σε twrp

- wipe dalvic/ cache

- εγκατασταση αρχειου.

Εκει μου πεταει ενα σφαλμα και δεν γινεται εγκατασταση.Κανω κατι λαθος? Πρωτη φορα προσπαθω χειροκινητα.

Ευχαριστω πολυ

Ας με διορθωσει καποιος αν κανω λαθος σ αυτο που θα πω...Φιλε μου μαλλον δεν στο κανει εγκατασταση επειδη θελει το stock recovery της miui.Η στην καλυτερη το redwolf αν εχεις ακουστα.Γενικα τα official updates δεν λειτουργουν σωστα με twrp παρα μονο με stock recovery ή redwolf recovery.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, προσπαθησα να εγκαταστησω το zip αλλά μου βγαζει error. Η διαδικασια που ακολουθησα:

- Κατεβασα το αρχειο

- επανεκκινηση σε twrp

- wipe dalvic/ cache

- εγκατασταση αρχειου.

Εκει μου πεταει ενα σφαλμα και δεν γινεται εγκατασταση.Κανω κατι λαθος? Πρωτη φορα προσπαθω χειροκινητα.

Ευχαριστω πολυ

Μέσω του updater της συσκευής κάνε την αναβάθμιση. Επέλεξε από τις 3 τέλειες πάνω δεξιά την επιλογή πακέτου ενημέρωσης.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επίσημη ρομ και φλασαρισμα σε twrp;;; δεν ξέρω αν γίνεται.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus (flyme 7 GLOBAL) μου μέσω Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...