Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

όσοι έχετε αναφέρει 8ωρα 10ωρα SOT τα βράδια το έχετε το κινητό με όλα ανοιχτά data, wifi, bt κλπ η το βάζετε σε flight mode?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Απλά σε εξοικονόμηση ενέργειας, με wifi και 2g... Πάντως θα πρέπει να βρεθεί τρόπος από τις εταιρίες, όταν ένα κινητό είναι συνδεδεμένο σε wifi, το δίκτυο να πέφτει αυτόματα σε 2g από 3/4g και το αντίστροφο.

Link to comment
Share on other sites

όσοι έχετε αναφέρει 8ωρα 10ωρα SOT τα βράδια το έχετε το κινητό με όλα ανοιχτά data, wifi, bt κλπ η το βάζετε σε flight mode?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Flight mode ποτέ, bt δεν χρησιμοποιώ, gps δεν χρησιμοποιώ όταν κοιμάμαι, data, wifi, sync δεν κλείνουν ποτέ στο κινητό έτσι και αλλιώς.

 

Απλά σε εξοικονόμηση ενέργειας, με wifi και 2g... Πάντως θα πρέπει να βρεθεί τρόπος από τις εταιρίες, όταν ένα κινητό είναι συνδεδεμένο σε wifi, το δίκτυο να πέφτει αυτόματα σε 2g από 3/4g και το αντίστροφο.

 

Σε root υπάρχει app. Δεν ξέρω αν υπάρχει και σε κανονικό.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.voidvapps.intelli3g&hl=en

 

Αυτή είναι νομίζω που ήταν για root τηλέφωνα. Αλλά σιγά. Εγώ μετά από δοκιμές σε πραγματικές συνθήκες(που δεν έχω και καλό σήμα σπίτι) δεν είδα τόσο χαοτική διαφορά αν πας και το βάλεις στο 2G μόνος σου. Πιο δύσκολο γινόταν εν τέλει μόλις κόψεις το wifi να κάτσει να σου βρει 4G πάλι.

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

όσοι έχετε αναφέρει 8ωρα 10ωρα SOT τα βράδια το έχετε το κινητό με όλα ανοιχτά data, wifi, bt κλπ η το βάζετε σε flight mode?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεδομενα, wifi, συγχρονισμοι ανοιχτοι. Μπλε δοντι και gps φυσικα οχι ειναι ηλιθιο. :)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Δεδομενα, wifi, συγχρονισμοι ανοιχτοι. Μπλε δοντι και gps φυσικα οχι ειναι ηλιθιο. :)

Gps ναι το κλείνω οποτε το θυμηθω

 

Bt ομως ποτε λογω mi band 2

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα έχει αυτά με Vodafone και custom rom.

Εκεί στο προτιμητέο δίκτυο που λέει unknown, πρέπει να επιλέξω κάτι και αν ναι τι;ce8d944b5610de58cf21d1a3be1b4f16.jpg

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Επιλέγοντας από τις ρυθμίσεις της κάρτας sim, προτιμώμενο τύπο δικτύου, προτίμηση lte, θα σου το γυρίσει αυτόματα σε LTE/TD-SCDMA/UMTS.. και σε μένα στις πληροφορίες τηλεφώνου γράφει (παρέχεται από τη Volte : Ενεργό)στις ρυθμίσεις της κάρτας sim δεn υπάρχει το ανάλογο menu. Με δοκιμή που έκανα στις κλήσεις το γυρίζει σε 3g, H, h+. Άρα Voice over LTE, NO... ΜΕ COSMOTE συμβόλαιο..

Link to comment
Share on other sites

Μη μπερδεύεστε, το "παρέχεται από τη Volte :" είναι τραγική μετάφραση του "VoLTE provisioned:" που σημαίνει οτι η συσκευή είναι εφοδιασμένη με VoLTE, αλλά όχι οτι χρησιμοποιείται κιόλας.

 

Τώρα έχοντας επιβεβαίωση απο χρήστη συμβολαίου κιόλας οτι γυρνάει σε UMTS στις κλήσεις είναι ασφαλές να υποθέσουμε οτι η συσκευή μας είτε δεν είναι συμβατή είτε δεν την δέχεται η Cosmote στην υπηρεσία VoLTE.

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

Μη μπερδεύεστε, το "παρέχεται από τη Volte :" είναι τραγική μετάφραση του "VoLTE provisioned:" που σημαίνει οτι η συσκευή είναι εφοδιασμένη με VoLTE, αλλά όχι οτι χρησιμοποιείται κιόλας.

 

Τώρα έχοντας επιβεβαίωση απο χρήστη συμβολαίου κιόλας οτι γυρνάει σε UMTS στις κλήσεις είναι ασφαλές να υποθέσουμε οτι η συσκευή μας είτε δεν είναι συμβατή είτε δεν την δέχεται η Cosmote στην υπηρεσία VoLTE.

Σωστή παρατήρηση! 8.5.8.0 Σταθερή, COSMOTE συμβόλαιο. Αλλάζοντας την περιοχή και βάζοντας οποιαδήποτε άλλη εκτός Ελλάδας εμφανίζεται το option στις ρυθμίσεις κάρτας sim, για ενεργοποίηση Volte. Παρόλα αυτά ενεργοποιώντας το, στις κλήσεις πέφτει σε umts.....

Link to comment
Share on other sites

H οθονη (η αυθεντικη) εχει ενδεικτικα γυρω στα 40+50ε.Ειναι σετ LCD+digitizer+πλαισιο. Θα μπορουσε καποιος να αλλαξει και μονο digitizer η lcd διαχωριζοντας τα,αλλα η διαδικασια ειναι σουπερ δυσκολη και θελει μηχανηματα ειδικα.

 

Μπορεις να βρεις και πιο φθηνες αλλα θα χει διαφορα στην ποιοτητα.

Καλυτερα στειλτο στην αντιπροσωπεια για να εχεις πιο πολλες πιθανοτητες να σου βαλουν την ιδια.

 

 

Ευχαριστώ πολύ

 

Edit : Σε επικοινωνία που είχα με την αντιπροσωπεία (Infoquest) μου είπαν ότι δεν το αναλαμβάνουν επειδή δεν το έχουν εισάγει ...... Επίσης δεν το αναλαμβάνουν και καταστήματα Vodafone, Germanos κτλ γιατί επίσης δεν το έχουν .... Έψαξα στο ιντερνετ για άλλους και το φθηνότερο που βρήκα είναι 80 ευρώ στα οποία πρέπει να προσθέσω και τα μεταφορικά γιατί μένω επαρχία . Με βλέπω να το αφήνω έτσι και να παίρνω καινούργιο .....

 

Προσοχή πολύ γιατί αν σπάσει από ότι κατάλαβα το πετάς ...

Edited by Dartmed
Link to comment
Share on other sites

http://dragon-tt.com/xx.aspx?id=1437

 

35€ έχει το παραγγέλνεις το περνάς μόνο σου και είσαι έτοιμος, για πιο λόγο να πετάξεις το τηλέφωνο;; αν σκοπεύεις να το πεταξεις στείλε μου το, κρίμα είναι να πάει χαμένο.

 

Στάλθηκε από το pipo u8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια το εκανα τωρα παραγγελια απο ενα μαγαζι εδω, ρωτησα για το global version sto πλαι μου ειπε ναι,

ρωτησα αν εχει ευρωπαικο φορτηση μου ειπε ναι, ρωτησα για τον κωδικο Model: 2016102 και μου ειπε οτι η

παρτιδα που εχουν εχει τον κωδικο 201707.. παιζει να το μπερδεψε με την ημερομηνια? τι παιζει? Γνωριζει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια το εκανα τωρα παραγγελια απο ενα μαγαζι εδω, ρωτησα για το global version sto πλαι μου ειπε ναι,

ρωτησα αν εχει ευρωπαικο φορτηση μου ειπε ναι, ρωτησα για τον κωδικο Model: 2016102 και μου ειπε οτι η

παρτιδα που εχουν εχει τον κωδικο 201707.. παιζει να το μπερδεψε με την ημερομηνια? τι παιζει? Γνωριζει κανεις?

 

Μπέρδεψε το product date με το model.

Link to comment
Share on other sites

Μπέρδεψε το product date με το model.

 

Οπότε έκανε λαθος φιλε Antretng? γιατι μεχρι που σκεφτηκα να ακυρωσω την παραγγελια.

Το μοντελο στο σαιτ γραφει "EU" και το global version στο πλαι.

Link to comment
Share on other sites

Οπότε έκανε λαθος φιλε Antretng? γιατι μεχρι που σκεφτηκα να ακυρωσω την παραγγελια.

Το μοντελο στο σαιτ γραφει "EU" και το global version στο πλαι.

 

Δεν υπάρχει τέτοιο model number. Είναι ξεκάθαρα η ημερομηνία. Τώρα το αν είναι όντως το model 2016102 δεν μπορω να το ξέρω.

 

Βέβαια αν γράφει global version και έχει ευρωπαικό φορτιστή, τότε λογικά είσαι οκ. Απλά δεν μπορώ να στο σιγουρέψω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει τέτοιο model number. Είναι ξεκάθαρα η ημερομηνία. Τώρα το αν είναι όντως το model 2016102 δεν μπορω να το ξέρω.

 

Βέβαια αν γράφει global version και έχει ευρωπαικό φορτιστή, τότε λογικά είσαι οκ. Απλά δεν μπορώ να στο σιγουρέψω.

 

Εχει Ευρωπαικο φορτηστη και global version γραφει.Αν θυμαμε καλα καποιο παιδι ειχε αναφερει οτι ειχε αγορασει απ αυτο μαγαζι. τοκινιτο.gr

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα! μετά την αναβάθμιση σε 8.5.8.0 δεν δουλεύει το tethering. δοκίμασα να ανοιγοκλείσω τα data, το wifi επανεκίνηση κλπ αλλά δουλεύει 1 στις 10 και όχι πάντα.δενμ συνδεόνται ούτε συσκευές με android ούτε με windows 10 (pc-tablet)...πριν την αναβάθμιση δουλευε πολύ καλα! επειδή θυμάμαι ότι το αντιμετώπισαν και άλλοι το θεμα αυτό θα το εκτιμούσα αν γράφατε πώς το κάνατε αν δουλέψει. ευχαριστώ εκ των προτέρων ...
Mi 10 lite
Link to comment
Share on other sites

http://dragon-tt.com/xx.aspx?id=1437

 

35€ έχει το παραγγέλνεις το περνάς μόνο σου και είσαι έτοιμος, για πιο λόγο να πετάξεις το τηλέφωνο;; αν σκοπεύεις να το πεταξεις στείλε μου το, κρίμα είναι να πάει χαμένο.

 

Στάλθηκε από το pipo u8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τι εννοείς το περνάω μόνος μου ......?

Link to comment
Share on other sites

Μπέρδεψε το product date με το model.

 

 

μετα απο συνομολια με το καταστημα μου ειπαν οτι ηταν λαθος του συναδελφου τους και το Model: 2016102 αναγραφεται.ουφ!

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς το περνάω μόνος μου ......?
Εννοώ κάνεις εσύ την αλλαγή της οθόνης.

 

Στάλθηκε από το HMNOTE1W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση τι χρειάζεται για να εγκατασταθεί η google camera; κατεβάζω το apk αλλά παίρνω το μήνυμα ότι κάποιο προβλημα βρέθηκε στην ανάλυση του πακέτου
Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση τι χρειάζεται για να εγκατασταθεί η google camera; κατεβάζω το apk αλλά παίρνω το μήνυμα ότι κάποιο προβλημα βρέθηκε στην ανάλυση του πακέτου

 

Οδηγίες θα βρεις στο πρώτο μήνυμα.

Link to comment
Share on other sites

Να και screenshot από slim rom και με φλασαρισμα μέσα της καινουριασ αυτή η χρήση. Κοντά στο 88% έβαλα την νέα έκδοση.

1fadb880b913187faaf6b7f544c66eb2.jpgc2318cbb8ad5532ef0a85797b0071f50.jpg

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...