Jump to content

Huawei P10


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βάλε έναν οποιοδήποτε φορτιστή με max 1A και είσαι κομπλέ. Δεν υπάρχει κάποια ρύθμιση στο μενού.

 

Με το nilkin τι γίνεται? Κάθεται ξεκολλημενο στον αέρα γύρω-γυρω ή οχι?

 

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk.

Ωραία γιατί έχω άσχημες εμπειρίες με ταχυφορτιστες/μπαταρίες

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά καλημέρα,

Μια ερώτηση.Όσοι είχατε το p9 σας φαίνετε ποιο κίτρινη η οθόνη του p10? Η μόνο σε μένα είναι έτσι.

Ρωτάω μήπως έχω πρόβλημα.Του p9 είναι ποιο λευκή στο default.

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να έχω το p9, το p10 μου φαινόταν κίτρινη και την πήγα προς το μπλε και όλα οκ
Link to comment
Share on other sites

Με την προσφορά του Γερμανού στα 320€ αξίζει; Κάτοχος P9 lite 2016.
Κάτοχος από εχτές, νομίζω ότι στα 320 αξίζει. Εγώ απλά κοιτάω την τιμή. Στα 300 περίπου δεν υπάρχει κάτι αλλο που να τραβήξει την προσοχή μου. Και μην μου πείτε για το xz1 γιατί δεν μου αρέσει καθόλου.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους εχω ένα θεματακι με το κινητό και θα ήθελα μια βοήθεια εχω αγοράσει το δικάταρτο και το θέμα μου είναι όταν η μια κάρτα απο τις δυο την έχω κλειστεί και την ανοίγω αργότερα δεν μου έρχεται μήνυμα με τις κλήσεις που είχα υπάρχει κάποια λύσει η είναι θέμα παροχου ?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, κάτοχος κ εγω από σήμερα καθώς θεώρησα ότι με 320 ευρώ που βγαίνει από το Γερμανό με χρήση χρεωστικής eurobank είναι ένα τίμιο κινητό. Το πήρα για την γυναίκα μου και περιμένω να μείνει παραπάνω από ικανοιποημενη από λίγο που το δούλεψα. Μια ερωτηση: η γρήγορη φόρτιση απενεργοποιηστε?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Επειδη έχω και εγώ χρεωστική eurobank την αγορά την έκανες on line η σε κατάστημα?

Γίνεται αυτόματα αφαίρεση 80 ευρώ με την ολοκλήρωση της αγοράς η μετέπειτα πιστώνεται στο λογαριασμό σου σε on line παραγγελία?

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Λογικά μόνο σε κατάστημα, δίνεις 399 και στο πρόγραμμα επιστροφή πιστώνονται 80€ για επόμενες αγορές.
Link to comment
Share on other sites

Λογικά μόνο σε κατάστημα, δίνεις 399 και στο πρόγραμμα επιστροφή πιστώνονται 80€ για επόμενες αγορές.

Τα οποία 80 ευρώ που θα πιστωθούν φαντάζομαι οπουδήποτε μπορείς να τα χρησιμοποιείς έτσι και όχι πχ δεσμευτικά σε germano όπου έκανα την αγορά?

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω ειναι η ευκαιρια της χρονιας σε αυτην την τιμη και για το προιον που παιρνεις. Εγω σχεδον διπλη τιμη το ειχα αγορασει τον αυγουστο αλλα δεν μετανοιωνω γιατι απολαμβανω ενα απροβληματιστο,κομψο,

πρακτικο,λεπτο,καλοφτιαγμενο κινητο και πανω απ ολα,το wifi calling που μου ελυσε προβλημα ετων στο σπιτι συν την ανυπαρκτη ακτινοβολια λογω λειτουργιας σε πτηση,με οτι θετικο αυτο συνεπαγεται στην μπαταρια. Ενα μικροκολλημα πριν λιγο καιρο μου με εμφανιζε σαν εντελως κλειστο οταν με καλουσαν,λυθηκε και οφειλοταν καθαρα στο ιντερνετ.

Η οθονη που ειπε πιο πανω ο φιλος,ρυθμιζεται το ποσο ψυχρο ή θερμο λευκο θες και επισης βαζεις τις ωρες λειτουργιας για την προστασια ματιων οποτε και κιτρινιζει αυτοματα. Απο τις ρυθμισεις θα το φερεις στα μετρα σου.

Πραγματικα ειναι ευκαιρια σε αυτην την τιμη και κε επιστροφη των 80 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως γνωρίζει κάποιος

 

1ον. Αν γίνεται με την μπαταρία σε Λειτουργία εξοικονόμησης ενέργειας να ρυθμίσουμε την οθόνη να απενεργοποιείται σε μεγαλύτερο χρόνο από τα 15 δευτερόλεπτα, ή κλειδώνει εκεί και δεν αλλάζει όπως το βλέπω? :blink:

 

2ον. Συχνά με ενεργό το WiFi και φουλ σε σήμα να μην ανοίγουν κάποιες εφαρμογές όπως Chrome ή Κατέβασμα εισερχόμενων βίντεο από WhatsApp και να λειτουργούν μετά από αρκετές προσπάθειες? :worry:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Κατάφερα και τσίμπησα χθες ένα τελευταίο σε μαύρο χρώμα. Απλά υπέροχο, τόσο σε μέγεθος όσο και σε design.

Τι πλιάτσικο ήταν αυτό που έγινε ρε παιδιά; Τουλάχιστον σε ότι αφορά το μαύρο χρώμα. Εκτός αν ούτως ή άλλως είχαν περιορισμένη ποσότητα.

Πήγα Κωτσόβολο, τζίφος. Πήγα media markt, ούτε για δείγμα. Μόνο κατόπιν παραγγελίας.

Τελικά βρήκα ένα τελευταίο στο public, το οποίο ήταν κρατημένο αλλά καθυστέρησε ο ενδιαφερόμενος να φανεί.

Edited by jimteo
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω. Με το wifi calling της cosmote το κινητό καίει περισσότερο μπαταρία ή είναι η ιδέα μου;
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω. Με το wifi calling της cosmote το κινητό καίει περισσότερο μπαταρία ή είναι η ιδέα μου;
Έκανα κάποιες δοκιμές μερικά βράδια με φουλ όλα ανοιχτά και απλά αλλαζα το wifi calling. Διαφορά μηδέν. Δεν έχω δοκιμάσει κι ούτε πρόκειται αν τρώει παραπάνω κατά την ώρα ομιλίας, καθώς δε μιλάω πολύ. Γενικά το κινητό έχει ενεργοβορα οθόνη όταν είναι κάτω από ήλιο. Μπορείς να φας σε 2,5 ώρες τη μπαταρία κάτω από ηλιοφάνεια. Αλλιώς 4 ωρο βγάζει. Wifi και σπίτι κανά 6ωρο
Link to comment
Share on other sites

Έκανα κάποιες δοκιμές μερικά βράδια με φουλ όλα ανοιχτά και απλά αλλαζα το wifi calling. Διαφορά μηδέν. Δεν έχω δοκιμάσει κι ούτε πρόκειται αν τρώει παραπάνω κατά την ώρα ομιλίας, καθώς δε μιλάω πολύ. Γενικά το κινητό έχει ενεργοβορα οθόνη όταν είναι κάτω από ήλιο. Μπορείς να φας σε 2,5 ώρες τη μπαταρία κάτω από ηλιοφάνεια. Αλλιώς 4 ωρο βγάζει. Wifi και σπίτι κανά 6ωρο

 

Ωραία, άρα το ενεργοποιώ άφοβα. Απλά σηνηθως μόνο με wifi το βράδυ μου έτρωγε 3% ενώ σήμερα που είχα ενεργοποιήσει την υπηρεσία (χωρίς λειτουργίες πτήσης και αυτά) κανονικά σα να ήμουν σπίτι μου έφαγε 6%.

Link to comment
Share on other sites

Θα το ξαναπώ, βάλτε data always on στο off και πολιτική αναστολής wifi στο ποτέ. Θα έχετε απίστευτη μπαταρία σε standby. Και το καλό είναι ότι συνδέεται σε κλάσματα δευτερολέπτου στο wifi με το άνοιγμα οθόνης. Και δε χάνεις ειδοποίηση καθώς τα δεδομένα κλείνουν μόνο σε deep doze, δηλαδή να έχεις αφήσει μια ώρα το τηλέφωνο ανέγγιχτο
Link to comment
Share on other sites

Θα το ξαναπώ, βάλτε data always on στο off και πολιτική αναστολής wifi στο ποτέ. Θα έχετε απίστευτη μπαταρία σε standby. Και το καλό είναι ότι συνδέεται σε κλάσματα δευτερολέπτου στο wifi με το άνοιγμα οθόνης. Και δε χάνεις ειδοποίηση καθώς τα δεδομένα κλείνουν μόνο σε deep doze, δηλαδή να έχεις αφήσει μια ώρα το τηλέφωνο ανέγγιχτο

Ναι αλλά εγώ θέλω ειδοποιήσεις ακόμα και σε deep doze γιατί απ την δουλειά μου στέλνουν ενημέρωση σε βάιμπερ ή μέιλ. Άρα δε γίνεται να το ανοίγω κάθε τρις και λίγο. Αλλά πως γίνεται η ρύθμιση που λες; Εγώ το μοναδικό που έχω κάνει όταν έβαλα cosmote wifi calling ήταν στις ρυθμίσεις στην τηλεφωνία να αλλάξω στη λειτουργία της κλήσης με WiFi να προτιμάτε το wifi από τα δεδομένα. Προσωπικά όταν μπαίνω σπίτι ανοίγω wifi και με την μία πάνω μου γράφει cosmote wifi calling και όταν κλείνω το wifi μου βγάζει αριστερά το volte που να πω την αλήθεια δε ξέρω πως λειτουργούν ούτε το ενώ ούτε το άλλο. Εμένα με νοιάζει να μην με χρεώνουν έξτρα (που δε το κάνουν) και να μη τρωνε μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος εδώ και 2-3 ημερών του P10 πλεόν. :) Σήμερα πήρα μία θήκη (terrapin wallet case) και δεν λειτουργεί το έξυπνο κάλυμμα. Το κλείνω και συνεχίζει να είναι αναμμένο και όταν ανοίγω την θήκη, δεν ανοίγει η οθόνη. Ξέρετε τι μπορεί να φταίει; Το έχω ενεργοποιήσει το έξυπνο κάλυμμα από τις ρυθμίσεις. Τον αισθητήρα τον τσέκαρα με την αυτόματη φωτεινότητα και δουλεύει κανονικότατα(αν είναι θέμα αισθητήρα βέβαια, δεν ξέρω). Επίσης ξέρει κανείς πως μπορώ να βγάλω την δόνηση από την πληκτρολόγηση μηνυμάτων; Και να βγάλω και το λεξικό;; Edited by Godfather80
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...