Jump to content

LG G6


mpompa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι,Όχι και Ναι κατά τη γνώμη μου.

to dual το 64αρι εχει εγγυηση εδω ειναι ευρωπαικο μοντελο? το εχει 461 ευρω αξιζει?

 

 

http://www.ebay.co.uk/itm/252878732195?_trksid=p2060353.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα έρθει το lg g6 plus στην Ευρώπη ή τζάμπα θα περιμένουμε;
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς έτσι.

Και εκεί αυστηρά αξίζει βάση των περσινών specs,της χαμένης αξιοπιστίας που πρέπει να αναχτησει και των τραγικών εκπτώσεων για την ευρωπαϊκή έκδοση.(no Quad HIFi DAC,no wireless charging,no 64gb version)

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Αυτή η lg μια ζωή τα ίδια... Και μόνο που πέφτει η τιμή έτσι δραματικά με ξενερώνει

 

Στάλθηκε από το Moto G (5) Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα έρθει το lg g6 plus στην Ευρώπη ή τζάμπα θα περιμένουμε;

 

Τζαμπα μαλλον..Εδω δεν εχει ερθει επισημα το απλο...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Αυτή η lg μια ζωή τα ίδια... Και μόνο που πέφτει η τιμή έτσι δραματικά με ξενερώνει

 

Στάλθηκε από το Moto G (5) Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δε ξενερώνω καθόλου φίλε μου! Θα πάρω ένα πολύ καλό κινητό σε λογική τιμή...

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Δε ξενερώνω καθόλου φίλε μου! Θα πάρω ένα πολύ καλό κινητό σε λογική τιμή...

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ακριβως...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Το να πεφτει η τιμη,να το βρισκει κανεις ξενερωτο,πρωτη φορα το βλεπω...

Εγω με αλλο σπαζομαι,που δε θελω την ευρωπαϊκη πετσοκομμενη εκδοση αλλα θα βρω προβλημα αν παρω το dual sim σε περιπτωση που βγαλει καποιο προβλημα...

Αναθεμα σε ρε LG...

Link to comment
Share on other sites

Προς τους κατόχους το ερώτημα... Η οθόνη γυμνή μαζεύει δαχτυλιες εύκολα;

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Αν ήμουν από τους βιαστικους και είχα δώσει σχεδόν τα διπλά, θα ξενερωνα. Κακό του κεφαλιού μου, όμως. Θα 'πρεπε να ξέρω τι κάνω.

 

Sent from my Huawei P9, using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Το να πεφτει η τιμη,να το βρισκει κανεις ξενερωτο,πρωτη φορα το βλεπω...

Εγω με αλλο σπαζομαι,που δε θελω την ευρωπαϊκη πετσοκομμενη εκδοση αλλα θα βρω προβλημα αν παρω το dual sim σε περιπτωση που βγαλει καποιο προβλημα...

Αναθεμα σε ρε LG...

Μπρος γκρεμος και πισω ρεμα δυστυχως αυτό ισχυει στην περιπτωση του g6.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

To LG G6 εχει το τεραστιο πλεονεκτημα της δευτερης wide καμερας, αλλα και το τεραστιο μειονεκτημα να εχει 821 και να εχει πλεον θεμα αντιπροσωπειας. Και η τιμη του ακομα ειναι ψηλη, πιο ακριβο απο το G5 και θα πεφτει καπως πιο αργα.
Link to comment
Share on other sites

Το να πεφτει η τιμη,να το βρισκει κανεις ξενερωτο,πρωτη φορα το βλεπω...

Εγω με αλλο σπαζομαι,που δε θελω την ευρωπαϊκη πετσοκομμενη εκδοση αλλα θα βρω προβλημα αν παρω το dual sim σε περιπτωση που βγαλει καποιο προβλημα...

Αναθεμα σε ρε LG...

Και μένα δε μου περισσεύουν. Αλλά να το πάρει κάποιος στα 550 σήμερα και να φτάσει στα 400 σε ένα μήνα δε το λες και καλή αγορά

 

Στάλθηκε από το Moto G (5) Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Την αντιπροσωπία ναι, τον 821 δεν τον θεωρώ "πρόβλημα"

Ενα καλογραμμένο και light λειτουργικό και το τηλέφωνο θα πηγαίνει κομμάτια. Είδαμε και το s8 με τον 835! Ο λόξυγκας και τα κομπιασματα ζουν και βασιλεύουν!

 

Δεν κατάλαβα όμως τι εννοείς με το g5. Λογικό δεν είναι να είναι ακριβότερο το g6? Το αντίθετο θα ήταν περίεργο. Nομίζω ....δηλαδή!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Και μένα δε μου περισσεύουν. Αλλά να το πάρει κάποιος στα 550 σήμερα και να φτάσει στα 400 σε ένα μήνα δε το λες και καλή αγορά

 

Στάλθηκε από το Moto G (5) Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εν μέρη θα συμφωνήσω αλλά τόσα χρόνια στα φόρα και στην τεχνολογική πιάτσα γνωρίζουν και οι πέτρες πως σε πολλά smartphone οι τιμές κατρακυλούν και ειδικά στα LG γκρεμοτσακίζονται...

Το να το αγοράσει κάποιος τώρα και να κλαίει σε ένα μήνα είναι καθαρά προσωπική επιλογή και δε φταίει κανείς γι' αυτό.

Δηλαδή οι early adopters που το πήραν τις πρώτες εβδομάδες τι έπρεπε να κάνουν χαρακίρι..; :lol:

Καταλαβαίνεις ,ελπίζω, πως το εννοώ! Φιλικά αδερφέ! ;)

Link to comment
Share on other sites

Την αντιπροσωπία ναι, τον 821 δεν τον θεωρώ "πρόβλημα"

Ενα καλογραμμένο και light λειτουργικό και το τηλέφωνο θα πηγαίνει κομμάτια. Είδαμε και το s8 με τον 835! Ο λόξυγκας και τα κομπιασματα ζουν και βασιλεύουν!

 

835>821

Για το ιδιο software λεω, ο 835 εχει καλες διαφορες απο τον 821

 

Δεν κατάλαβα όμως τι εννοείς με το g5. Λογικό δεν είναι να είναι ακριβότερο το g6? Το αντίθετο θα ήταν περίεργο. Nομίζω ....δηλαδή!

 

Μιλαω για τι αντιστοιχες περισνες τιμες του g5

Link to comment
Share on other sites

835>821

Για το ιδιο software λεω, ο 835 εχει καλες διαφορες απο τον 821

 

Πιστεύεις οτι θα μπορείς να διακρίνεις αξιοποιήσημες διαφορές ανάμεσα στα δυο τσιπ?

(Μην μου πεις για παιχνίδια, δεν είναι μέτρο σύγκρισης).

 

835>821

Μιλαω για τι αντιστοιχες περισνες τιμες του g5

 

Α, πες το ντε! Ναι, ΟΚ. Αν και νομίζω οτι το g5 είχε κάποιες παθογένειες απο την μαμά του, που βοήθησαν σε γρηγορότερη βουτιά στην τιμή του.

Ούτε καν εμφανισιακά μπορεί να γίνει σύγκριση μεταξύ των συσκευών. Είναι κάτι σάν την κούκλα και την πανούκλα, ενα πράγμα!

 

Sent from my Galaxy Tab Pro using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Αυτοι που εχετε θεμα με την τιμη που κατεβαινει γρηγορα προφανως δεν κρατατε κινητο πανω απο 3 μηνες?και δε θελετε να χασετε στην μεταπωληση.Οι υπολοιποι που θελουμε κινητο να ζησουμε μαζι του καμμια 2ετια δεν μας χαλαει η γρηγορη πτωση του, θελουμε εργαλειο με οσο το δυνατον λιγοτερα μπορουμε να διαθεσουμε.:):):):)
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Αυτοι που εχετε θεμα με την τιμη που κατεβαινει γρηγορα προφανως δεν κρατατε κινητο πανω απο 3 μηνες?και δε θελετε να χασετε στην μεταπωληση.Οι υπολοιποι που θελουμε κινητο να ζησουμε μαζι του καμμια 2ετια δεν μας χαλαει η γρηγορη πτωση του, θελουμε εργαλειο με οσο το δυνατον λιγοτερα μπορουμε να διαθεσουμε.:):):):)
Γιατί να μην περιμένεις 1 2 μήνες να γλιτώσεις 200 300 ευρώ? Που το κακό δεν μπορώ να καταλάβω.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Προς τους κατόχους το ερώτημα... Η οθόνη γυμνή μαζεύει δαχτυλιες εύκολα;

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κάνεις εδώ;;;

Όλα αυτά που λέτε για την τιμή είναι σωστά... Εγώ είπα ότι είμαι διατεθειμένος να περιμένω κ 3,4,5 κ 6 μήνες αρκεί να μη βγάλει θέματα ...lg g είναι θα πέσει η τιμή γρήγορα...

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Μετά από λίγες μέρες κατοχής του LG g6 διαπίστωσα ότι η κύριος κάμερα είναι χειρότερη από το g5. Βέβαια είδα μια μικρή διαφορά όρων το καλύτερο με τον ευρυγωνιο φακό. Η μπροστά κάμερα είναι σχεδόν η ίδια. Μπορειτε εσείς που το έχετε να μου πείτε αν έχετε την ίδια άποψη; ή είναι ιδέα μου .
Link to comment
Share on other sites

Μετά από λίγες μέρες κατοχής του LG g6 διαπίστωσα ότι η κύριος κάμερα είναι χειρότερη από το g5. Βέβαια είδα μια μικρή διαφορά όρων το καλύτερο με τον ευρυγωνιο φακό. Η μπροστά κάμερα είναι σχεδόν η ίδια. Μπορειτε εσείς που το έχετε να μου πείτε αν έχετε την ίδια άποψη; ή είναι ιδέα μου .

 

Ειναι η ιδεα σου. :)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Μετά από λίγες μέρες κατοχής του LG g6 διαπίστωσα ότι η κύριος κάμερα είναι χειρότερη από το g5. Βέβαια είδα μια μικρή διαφορά όρων το καλύτερο με τον ευρυγωνιο φακό. Η μπροστά κάμερα είναι σχεδόν η ίδια. Μπορειτε εσείς που το έχετε να μου πείτε αν έχετε την ίδια άποψη; ή είναι ιδέα μου .

Περίεργο ......

Παντού λένε για το ακριβώς ανάποδο! Δηλαδή παρόμοια κυρίως κάμερα και σχεδόν κακή μπροστά.

Μπορείς να μας πεις τι ακριβώς έχεις παρατηρήσει?

 

Sent from my Galaxy Tab Pro using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Kαι ιδεα του phonearena ειναι;

 

Στο συγκεκριμένο λέει πάντως:

At this point I should reiterate that the G6 I’m using isn’t running retail software, so I’ll edit this portion of my comparison at a later time if a retail unit performs any better.

Ειδικά οι κάμερες, καλό είναι να συγκρίνονται με τις τελικές εκδόσεις του λογισμικού. Προσωπικά δεν έχω άποψη, και ούτε το έχω ψάξει πάρα πολύ, δεδομένου ότι οι 2 τελευταίες γενιές συσκευών έχουν φτάσει ήδη κοντά στο άνω όριο του τί μπορεί να κάνει η κάμερα ενός κινητού. Και για το S8 άλλωστε λένε ότι η διαφορά με το S7 δεν είναι σημαντική.

Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα στο g5 είναι 16ara ενώ στο g6 13ara. Μου φαίνετε πιο ευκρινεστατη η φωτογραφία . σε ζουμ είναι πιο καθαρή από το g6. Θα ανεβάσω και φωτογραφίες .
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...