Jump to content

LG G6


mpompa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τί να σου πω, και εμένα περίεργα μου τα έδειξε. Πρίζωσα το τηλέφωνο, το αναγνώρισε, μου έγραψε σε νέο παράθυρο ότι το κινητό μου τρέχει την τελευταία έκδοση, πάτησα το "ΟΚ", αλλά μετά από αυτό, το πλήκτρο "update" στο παράθυρο από κάτω ήταν ενεργό, οπότε το πάτησα και άρχισε να κατεβάζει ένα αρχείο 2.99GB. Δεν μου'χει ξανατύχει τόσο μεγάλη rom σε κινητό, οπότε ακύρωσα και θα ξανασχοληθώ όταν ξέρουμε κάτι πιο σίγουρο, ούτως ή άλλως δεν βιάζομαι.

Την ίδια ρομ κατεβάζει που εχει το κινητό. Την πάτησα και εγώ αλλά δεν αλλαξε κάτι.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

"Total charge"

"5 hours left"

 

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε ευχαριστώ για την απάντησή σου. Προφανώς πρόκειται για λάθος στην μετάφραση, που το είδα μετα την αναβάθμιση σε oreo.

Το θέμα είναι, γίνεται μόνο σε εμένα; Η είναι γενικό;

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντησή σου. Προφανώς πρόκειται για λάθος στην μετάφραση, που το είδα μετα την αναβάθμιση σε oreo.

Το θέμα είναι, γίνεται μόνο σε εμένα; Η είναι γενικό;

 

Ειναι λαθος μεταφραση, τα ιδια και εδω, αλλα, μικρο το κακο πιστευω.

Link to comment
Share on other sites

Τί να σου πω, και εμένα περίεργα μου τα έδειξε. Πρίζωσα το τηλέφωνο, το αναγνώρισε, μου έγραψε σε νέο παράθυρο ότι το κινητό μου τρέχει την τελευταία έκδοση, πάτησα το "ΟΚ", αλλά μετά από αυτό, το πλήκτρο "update" στο παράθυρο από κάτω ήταν ενεργό, οπότε το πάτησα και άρχισε να κατεβάζει ένα αρχείο 2.99GB. Δεν μου'χει ξανατύχει τόσο μεγάλη rom σε κινητό, οπότε ακύρωσα και θα ξανασχοληθώ όταν ξέρουμε κάτι πιο σίγουρο, ούτως ή άλλως δεν βιάζομαι.
Ειναι η ρομ που ηδη εχουμε απο νοεμβριο. Γραφει και ημερομηνια. Ειναι τοσο μεγαλη ενημερωση γιατι κατεβαζει ολο το image και οχι καθεαυτη την επιμερους ενημερωση. Δε σου πεταει ομως μηνυμα πανω απο το παραθυρο,πριν δεις την επιλογη ενημερωση, πως ειναι ενημερωμενη η συσκευη σου με το τελευταιο update; Εμενα μου δινει ολες τις πληροφοριες οποτε δεν πατησα για ενημερωση.

 

Στάλθηκε από το LG-H870DS μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ειναι η ρομ που ηδη εχουμε απο νοεμβριο. Γραφει και ημερομηνια. Ειναι τοσο μεγαλη ενημερωση γιατι κατεβαζει ολο το image και οχι καθεαυτη την επιμερους ενημερωση. Δε σου πεταει ομως μηνυμα πανω απο το παραθυρο,πριν δεις την επιλογη ενημερωση, πως ειναι ενημερωμενη η συσκευη σου με το τελευταιο update; Εμενα μου δινει ολες τις πληροφοριες οποτε δεν πατησα για ενημερωση.

 

Στάλθηκε από το LG-H870DS μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όντως μου έγραψε ότι η συσκευή μου είναι ήδη ενημερωμένη. Οπότε, από ό,τι φαίνεται, η ενημέρωση για τα ταϊβανέζικα δίκαρτα δεν είναι ακόμη έτοιμη.

Link to comment
Share on other sites

Περίμενα μερικές μέρες να σχολιάσω, και νομίζω ότι τα πάντα έχουν βελτιωθεί στο κινητό.

 

Στο 10% μου δίνει 1:30 (+-5) για φουλ φόρτιση, προσωπικά όταν περνάει το 90% είμαι ΟΚ, και το βγάζω.

 

Η wide camera είναι πλέον 2.04, και η ταχύτητα φωτογράφισης πολύ ποιο γρήγορη από πριν (ακόμα και σε σκοτεινές συνθήκες, βασικά η διαφορά είναι εντυπωσιακή, νομίζω θα το επιβεβαιώσουν και οι ποιο εξειδικευμένοι με τις κάμερες κινητών) και η ποιότητα έχει βελτιωθεί (στον wide, αλλά δεν έκανα και τίποτα επιστημονικά τεστ, περιμένω επιβεβαίωση).

 

Νομίζω ότι η LG έχει κάνει εκπληκτική δουλειά, και ελπίζω να μην παρουσιαστούν προβλήματα όπως πρόσφατα στα Samsung. Όλα δουλεύουν καλά μέχρι στιγμής, και τολμώ να πω ότι έχει δώσει νέα πνοή στο κινητό. Το λειτουργικό σύστημα είναι πολύ καλύτερο για 2:1 οθόνες και όλα φαίνονται ποιο γρήγορα και μοντέρνα. Νομίζω μου προσέθεσε 100MB στη RAM.

 

Πραγματικά έχω εντυπωσιαστεί.

Link to comment
Share on other sites

Περίμενα μερικές μέρες να σχολιάσω, και νομίζω ότι τα πάντα έχουν βελτιωθεί στο κινητό.

 

Στο 10% μου δίνει 1:30 (+-5) για φουλ φόρτιση, προσωπικά όταν περνάει το 90% είμαι ΟΚ, και το βγάζω.

 

Η wide camera είναι πλέον 2.04, και η ταχύτητα φωτογράφισης πολύ ποιο γρήγορη από πριν (ακόμα και σε σκοτεινές συνθήκες, βασικά η διαφορά είναι εντυπωσιακή, νομίζω θα το επιβεβαιώσουν και οι ποιο εξειδικευμένοι με τις κάμερες κινητών) και η ποιότητα έχει βελτιωθεί (στον wide, αλλά δεν έκανα και τίποτα επιστημονικά τεστ, περιμένω επιβεβαίωση).

 

Νομίζω ότι η LG έχει κάνει εκπληκτική δουλειά, και ελπίζω να μην παρουσιαστούν προβλήματα όπως πρόσφατα στα Samsung. Όλα δουλεύουν καλά μέχρι στιγμής, και τολμώ να πω ότι έχει δώσει νέα πνοή στο κινητό. Το λειτουργικό σύστημα είναι πολύ καλύτερο για 2:1 οθόνες και όλα φαίνονται ποιο γρήγορα και μοντέρνα. Νομίζω μου προσέθεσε 100MB στη RAM.

 

Πραγματικά έχω εντυπωσιαστεί.

 

Απο μπαταρια πως παει συγκριτικα με την 7.0;

Link to comment
Share on other sites

Απο μπαταρια πως παει συγκριτικα με την 7.0;

 

Θα έλεγα είναι περίπου το ίδιο, αλλά δεν έχει μεσολαβήσει πολύ βαρυά μέρα χρήσης ακόμη (π.χ σε δουλειά) και τις τελευταίες μέρες δοκίμαζα κάτι παιχνιδάκια(!) οπότε δεν έχω ιδέα στην πραγματικότητα.

 

Έχω την αίσθηση ότι οριακά μπορεί να είναι και καλύτερο, αλλά θα περιμένω λίγο ακόμη να κοπάσει ο ενθουσιασμός, και κρίνω λίγο ποιο συγκρατημένα. Να σημειώσω ότι και πριν ήμουν πολύ ευχαριστημένος με την μπαταρία, και πάντα είχα καλύτερους χρόνους από συνάδελφο με S8. Βέβαια δεν έχω messenger, και από ότι γνωρίζω πρέπει να κάνει μεγάλη κατανάλωση.

 

Το Smart Doctor επίσης έχει γίνει πολύ ποιο γρήγορο, πριν όταν το έβαζα να καθαρίσει, το άφηνα κάπου το κινητό, γιατί πραγματικά έπαιρνε πολλά λεπτά.

Link to comment
Share on other sites

Θα έλεγα είναι περίπου το ίδιο, αλλά δεν έχει μεσολαβήσει πολύ βαρυά μέρα χρήσης ακόμη (π.χ σε δουλειά) και τις τελευταίες μέρες δοκίμαζα κάτι παιχνιδάκια(!) οπότε δεν έχω ιδέα στην πραγματικότητα.

 

Έχω την αίσθηση ότι οριακά μπορεί να είναι και καλύτερο, αλλά θα περιμένω λίγο ακόμη να κοπάσει ο ενθουσιασμός, και κρίνω λίγο ποιο συγκρατημένα. Να σημειώσω ότι και πριν ήμουν πολύ ευχαριστημένος με την μπαταρία, και πάντα είχα καλύτερους χρόνους από συνάδελφο με S8. Βέβαια δεν έχω messenger, και από ότι γνωρίζω πρέπει να κάνει μεγάλη κατανάλωση.

 

Το Smart Doctor επίσης έχει γίνει πολύ ποιο γρήγορο, πριν όταν το έβαζα να καθαρίσει, το άφηνα κάπου το κινητό, γιατί πραγματικά έπαιρνε πολλά λεπτά.

 

Μετα κ απο τις δικες σου εντυπωσεις αλλα κ συνολικα απο των αλλων φιλων που αναβαθμισαν,εχω βγαλει συμπερασμα οτι τελικα φαινεται να ειναι ικανοποιητικο το νεο λειτουργικο.

Κυριως με ανησυχουσε το θεμα μπαταρια γιατι ειχα διαβασει καποια αρνητικα σχολια απο διαφορα ξενα φορουμ με αποκορυφωμα ενα βιντεο οπου ο χρηστης ανεφερε οτι ενω με νουγκατ ειχε παντα μεταξυ 5 με 6 ωρες οθονης,μετα την αναβαθμιση εφτανε με δυσκολια τις 4,κι αυτο οσο να πεις κανει αρκετο κοσμο διστακτικο να προχωρησει,μεταξυ αυτων κι εμενα.

Στην τελικη αν δεν ειναι καλυτερη απο πριν,τουλαχιστον να ειναι μια απο τα ιδια κ οχι χειροτερη..εμενα εχει ικανοποιητικη αποδοση ως τωρα.

 

Νομιζω ομως οτι πλεον εχουμε ενα καλο δειγμα χρηστων που εχουν αναβαθμιστει κ ειναι ικανοποιημενοι,οποτε το πιθανοτερο ειναι εντος των ημερων να κανω κι εγω το βημα.

Κι αν παλι δε με ικανοποιησει,τοτε υπαρχει κ η λυση του φλασαρισματος στη νουγκατ κ τελειωνει το πανηγυρι.

 

Σε ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοήθεια, την google cam απο που την κατεβάσατε? Ειναι εύκολο να βάλετε ενα λινκ?

 

Διαβασε το παρακατω..

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=448811&page=331

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολυ

 

Παρακαλω.

Σου δινω κ το λινκ με το αντιστοιχο θεμα στο xda για να βρεις κ περισσοτερες λεπτομερειες.

 

https://forum.xda-developers.com/lg-v30/themes/cstark27-google-camera-mod-wide-angle-t3747263

Link to comment
Share on other sites

Μετα κ απο τις δικες σου εντυπωσεις αλλα κ συνολικα απο των αλλων φιλων που αναβαθμισαν,εχω βγαλει συμπερασμα οτι τελικα φαινεται να ειναι ικανοποιητικο το νεο λειτουργικο.

Κυριως με ανησυχουσε το θεμα μπαταρια γιατι ειχα διαβασει καποια αρνητικα σχολια απο διαφορα ξενα φορουμ με αποκορυφωμα ενα βιντεο οπου ο χρηστης ανεφερε οτι ενω με νουγκατ ειχε παντα μεταξυ 5 με 6 ωρες οθονης,μετα την αναβαθμιση εφτανε με δυσκολια τις 4,κι αυτο οσο να πεις κανει αρκετο κοσμο διστακτικο να προχωρησει,μεταξυ αυτων κι εμενα.

Στην τελικη αν δεν ειναι καλυτερη απο πριν,τουλαχιστον να ειναι μια απο τα ιδια κ οχι χειροτερη..εμενα εχει ικανοποιητικη αποδοση ως τωρα.

 

Νομιζω ομως οτι πλεον εχουμε ενα καλο δειγμα χρηστων που εχουν αναβαθμιστει κ ειναι ικανοποιημενοι,οποτε το πιθανοτερο ειναι εντος των ημερων να κανω κι εγω το βημα.

Κι αν παλι δε με ικανοποιησει,τοτε υπαρχει κ η λυση του φλασαρισματος στη νουγκατ κ τελειωνει το πανηγυρι.

 

Σε ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες.

 

Παρακαλώ! Με ΤΙΠΟΤΑ δεν είναι χειρότερη (τουλάχιστον στην δικιά μου περίπτωση), απλά δεν θέλω να είμαι κατηγορηματικός ότι είναι καλύτερη ακόμη.

 

Η εμπειρία χρήσης στο Android, είναι διαφορετική για τον καθένα, νομίζω ότι μόνο γενικές γραμμές μπορεί να πάρει κάποιος, γιατί τo σετάρισμα, και οι εφαρμογές του καθενός δίνουν ΠΑΝΤΑ διαφορετικά αποτελέσματα.

 

Πήραμε και ένα S9+, το σετάρω τώρα, ίσως την άλλη εβδομάδα να πω και 2 λόγια για τις διαφορές. Εντυπωσιακό κινητό, αλλά έπρεπε να πάμε στο 9+ για διπλή κάμερα, και ενώ έβαλα θήκη και τζαμάκι από το 1ο δεπτερόλεπτο, μετά από 3 λεπτά φαινόταν λερωμένο!

Ο αισθητήρας δακτυλικού είναι πάλι αρκετά κοντά με την κάμερα (καμία σχέση βέβαια με το fail σχεδιασμό του S8, που ήταν και από deal breakers για μένα).

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την τελευταια version της google camera cstark27 Google Camera mod with Wide Angle Support V3.7 (LG G5,LG G6,LG V20,LG V30) και για τις νορμαλ φωτογραφιες αλλα και για τις wide .

 

Αφου τραβηξα καποιες φωτος με στοκ προγραμμα και με της google τις εβαλα για προβολη στην τηλεοραση μου ( samsung 55 ιντσες 4k )

 

Πραγματικα στην wide camera ειδα τεραστια διαφορα λες και πηρα αλλο κινητο στην κανονικη καμερα ειδα διαφορα αλλα οχι οπως με την wide.

 

Το κινητο μου ειναι G5 .

Συνιστω το προγραμμα ανεπιφυλακτα.

 

Ερωτηση κρισεως

 

Γιατι στο dxomark https://www.dxomark.com/lg-g6-mobile-review-punchy-pictures/ δινει σκορ καμερας 84 στο g6

 

ενω στο g5 https://www.dxomark.com/lg-g5-mobile-review-outstanding-results-for-stills/ δινει σκορ καμερας 86

μολις το ειδα μετα απο 2 χρονια

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

Τρομερό το αποτέλεσμα, σχεδόν κινηματογραφικό!

Πόσο σου στοίχισε ο συγκεκριμένος σταθεροποιητής και γενικά αν ξέρεις ποια είναι η φτηνότερη λύση για κάτι ανάλογο που όμως να έχει αποτέλεσμα.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος αν το backup της LG κάνει backup και τα data των εφαρμογών;
LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

πολυ ευχαριστα τα νεα για το update ...

και οτι βελτιωσαν και την καμερα το κανουν ακομη πιο ουαου ...

στα 296,00€ πλεον στο best price ..

συνεχως η τιμη πεφτει ..πραγματικα σε αυτα τα λεφτα ειναι οτι καλυτερο ..

Link to comment
Share on other sites

gimbal zhiyun smooth q και πανω του το lg g6 μας

τι κανει; σταθεροποιει το video

o υπερευρυγωνιος μας παρεα με ενα gimbal κανουν θαυματα

 

Επιβεβαιώνω ότι το combo G6 και Smooth Q κάνει θαύματα.

 

Πλέον τον βρίσκεις κάτω απο 100ευρώ, πριν λίγο καιρό είχε κάτω από 80 στο GearBest νομίζω, δεν θα κοίταγα οτιδήποτε λιγότερο.

 

Αν τραβάτε αρκετό βίντεο, και κυρίως με παιδιά/ζώα/αθλήματα, αντί να αλλάξετε κινητό για να πάρετε 1% καλύτερη εικόνα, πάρτε το Smooth Q.

 

Υπάρχει και αντάπτορας που βάζεις κάμερα τύπου GoPro πάνω.

 

Σημείωση: μέχρι στιγμής δεν με έχει εντυπωσιάσει το S9+. Η οθόνη είναι απίστευτη, αλλά και του G6 θεωρώ ότι είναι από τις κορυφαίες. Ο σχεδιασμός είναι καταπληκτικός όταν το κοιτάς στην έκθεση, αλλά στην πραγματική ζωή φοβάσαι να το πιάσεις κάπως, σίγουρα δεν θα το έπαιρνα στη δουλειά. Κολληματάκια και glitches υπάρχουν, το πληκτρολόγιο πολύ περίεργο, τα πλαινά κουμπιά (πάνω στην οθόνη πλαινά) πατώνται δύσκολα, και θέλουν και περισσότερη πίεση να πιάσουν - κάτι που αγγίζει τα όρια του προβληματικού, πατάς κάποια και 2 και 3 φορές, τα χρώματά του υποδεέστερα από το Platinum G6 που έχω (τα χρωματιστά έμοιαζαν με κινητό σειράς J, πήραμε το μαύρο - μονόδρομος, το οποίο λερώνεται απίστευτα). Πολλοί κρίνουν το LG OS, αλλά εγώ το προτιμώ από της Samsung.

 

Όπως έλεγα και όταν έμπαιναν εδώ μέσα διάφοροι και "ειρωνεύονταν" τον 821, δεν παρατήρησα καμία διαφορά σε κανένα πρόγραμμα, και σε καμία χρήση με τα 2 κινητά μέχρι στιγμής, και το ένα είναι ολοκαίνουργιο, και το άλλο έχει δεχθεί βαρυά χρήση (και ξύλο, και τσιμέντο, και άσφαλτο!) μισό χρόνο.

 

Θετικά. Διαφορά βλέπω στις βραδυνές φώτο, συνδέεται με τα USB-C μόνιτόρ μου άμεσα και ικανοποιητικά, Dex Station/VR (δεν τα πήρα ακόμη, αλλά μάλλον, ίδωμεν). Περισσότερα τις επόμενες μέρες.

Edited by Yiouria
Link to comment
Share on other sites

απο που την αγορασες και ποσο?

Τι λες αξιζει?

 

αν δεν κανω τρομερο λαθος 40 ευρω απο e-shop. με εχει βολεψει καθως μπορεις να σηκωνεις το τηλεφωνο χωρις να σηκωνεις το καπακι, κλεινει την οθονη και κανεις οικονομια στην μπαταρια ( εχω ενεργο το always on αλλα την σβηνει καλο αυτο)

 

τα μονα μειωνεκτηματα που δεν ξερω αν μπορει να το επιβεβαιωσει καποιος ειναι οτι πρωτον δεν χτυπαει το ξυπνητηρι αν ειναι κλειστη η θηκη και δευτερον σου προσφερει ομορφια αλλα οχι τοσο προστασια καθως γυρω γυρω (εκτος της πλευρας που κλεινει η flip case) το κινητο ειναι ανοιχτο σε κινδυνους καθως η θηκη πιανει το πισω μερος και τις γωνιες

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...