Jump to content

LG G6


mpompa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν υπάρχει demo νομίζω, παλιότερα Ίσως σε κάποιο public...τί κινητό έχεις;

Να μην ψαχτώ καθόλου λες;

 

Τώρα εχω το Xperia Z5.

θα παρακαλούσα όσους γράφουν εντυπώσεις, να παραθέτουν και τα προηγούμενα κινητά τους για να έχουμε μια πιο ξεκαθαρη εικόνα για τα οσα λεει ο καθένας. οσοι αναφέρονται σε SoT, να μας λένε και τις ρυθμίσεις που ειχαν, πχ ανοικτο 4g, wifi only, gps, gaming κλπ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά!

 

Γνωρίζετε αν υπάρχει σε κάποιο κατάστημα το κινητό σε ντεμο για να περάσω να το δω απο κοντα πριν το αποκτησω;

 

Η οθόνη του ειναι πολυ μεγάλη σε συγκριση με το δικο μου, αν και σε εξωτερικες διαστασεις ειναι κοντα και δεν ξερω πως θα ναι.

Κάποιους μήνες πριν που το πήρα εγώ το είχανε demo στο phone gallery στον Πειραιά.

Δεν ξέρω αν το έχουν ακόμα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγνώμη που μπαίνω έτσι στο θέμα αλλά μήπως κάποιος από Θεσσαλονίκη έχει τζαμακι nillkin ή spigen ή κάποιο άλλο που να μην κρατάει δαχτυλιές, σφραγισμένο για το κινητό μας να του το αγοράσω; έχω παραγγείλει και περιμένω από Κίνα καινούργια αλλά σήμερα μου ράγισε αυτό που φοράω. Επειδή είναι ανάγκη γι αυτό το ποσταρω εδώ...

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by johnakis25
Link to comment
Share on other sites

Κάποιους μήνες πριν που το πήρα εγώ το είχανε demo στο phone gallery στον Πειραιά.

Δεν ξέρω αν το έχουν ακόμα

 

υπαρχει ακομα εκει !

...OMERTA...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αξίζει να το πάρει κανείς?Είμαι ήδη κάτοχος lg συλλεκτικό κομμάτι lg l90.Σίγουρα ότι κινητό και πάρω θα μου φαίνεται διαστημόπλοιο..χαχαχαχα..Απλα προβληματίζομαι για την Qualcomm Snapdragon 435 MSM8940. Ή να το αγνοήσω..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αξίζει να το πάρει κανείς?Είμαι ήδη κάτοχος lg συλλεκτικό κομμάτι lg l90.Σίγουρα ότι κινητό και πάρω θα μου φαίνεται διαστημόπλοιο..χαχαχαχα..Απλα προβληματίζομαι για την Qualcomm Snapdragon 435 MSM8940. Ή να το αγνοήσω..

Για ποιο τηλεφωνο μιλας τα εχεις μπερδεψει σναπντραγκον 821 εχει που ειδες το 435;:)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αξίζει να το πάρει κανείς?Είμαι ήδη κάτοχος lg συλλεκτικό κομμάτι lg l90.Σίγουρα ότι κινητό και πάρω θα μου φαίνεται διαστημόπλοιο..χαχαχαχα..Απλα προβληματίζομαι για την Qualcomm Snapdragon 435 MSM8940. Ή να το αγνοήσω..

 

μηπως μπερδευεσαι? Φοραει τον snapdragon 821, Που ειναι αρκετα καινουριος. Δεν ειναι τοσο γρηγορος οσο οι τελευταοι των ακριβων κινητων (απο 500 και ανω κυριως) αλλα δεν ειναι σε καμια περιπτωση σαν αυτο που εχεις. αν διαθετεις 500 ευρω, οκ παρε αλλο, αλλα αν θες να πας σε κατι οικονομικο, ειναι καλη επιλογη, και πανεμορφο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Νίκο, έχω και θα έχω το oneplus 3.Θα κάνω καλό δίδυμο αν πάρω και το g6; Κάμερα δεν έχει καλύτερη το LG;Για τη μαμά μιλάω, χωρίς μόντες.Ευχαριστώ
When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

Τα χαρακτηριστικά τα βρήκα https://www.kimovil.com/el/khoro-agora-lg-q6

 

----- προσθήκη μηνύματος 66 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

τα χαρακτηριστικα τα βρήκα https://www.kimovil.com/el/khoro-agora-lg-q6

 

----- προσθήκη μηνύματος 111 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για ποιο τηλεφωνο μιλας τα εχεις μπερδεψει σναπντραγκον 821 εχει που ειδες το 435;:)

 

Τα χαρακτηριστικά τα βρήκα https://www.kimovil.com/el/khoro-agora-lg-q6

 

----- προσθήκη μηνύματος 44 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μηπως μπερδευεσαι? Φοραει τον snapdragon 821, Που ειναι αρκετα καινουριος. Δεν ειναι τοσο γρηγορος οσο οι τελευταοι των ακριβων κινητων (απο 500 και ανω κυριως) αλλα δεν ειναι σε καμια περιπτωση σαν αυτο που εχεις. αν διαθετεις 500 ευρω, οκ παρε αλλο, αλλα αν θες να πας σε κατι οικονομικο, ειναι καλη επιλογη, και πανεμορφο.

 

Τα χαρακτηριστικά τα βρήκα https://www.kimovil.com/el/khoro-agora-lg-q6

Edited by evankap70
ΓΡΑΨΤΕ ΛΑΘΟΣ ΓΙΑ ΤΟ Q6 ΗΘΕΛΑ ...Ο ΔΑΙΜΩΝ ΤΟΥ ΤΥΠΟΓΡΑΦΙΟΥ
Link to comment
Share on other sites

Γράφεις στο νήμα του G6 και παραθέτεις τα χαρακτηριστικά του Q6

Τα χαρακτηριστικά τα βρήκα https://www.kimovil.com/el/khoro-agora-lg-q6

 

----- προσθήκη μηνύματος 66 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

τα χαρακτηριστικα τα βρήκα https://www.kimovil.com/el/khoro-agora-lg-q6

 

----- προσθήκη μηνύματος 111 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Τα χαρακτηριστικά τα βρήκα https://www.kimovil.com/el/khoro-agora-lg-q6

Link to comment
Share on other sites

Νίκο, έχω και θα έχω το oneplus 3.Θα κάνω καλό δίδυμο αν πάρω και το g6; Κάμερα δεν έχει καλύτερη το LG;Για τη μαμά μιλάω, χωρίς μόντες.Ευχαριστώ

 

δεν το ξερω το OP3 ουτε την καμερα του, δεν εχω ασχοληθει καθολου με το συγκεκριμενο..οποτε θα σου πω ψεματα.

Προσωπικα εχω τα εξης κριτηρια:

-Καλη αυτονομια

-Αδιαβροχο

-Καλη καμερα

-Ευχρηστο και πληρες μενου (δηλαδη προτιμω το φορτωμενο και να σβησω 2 πραγματα παρα να ψαχνω free εφαρμογες που υπολειτουργουν ή εχουν διαφημισεις)

-Γρηγορο αλλα δεν καιγομαι να θεριζει..

-Ομορφη συσκευη

-Συνδεσιμοτητα (θελω θυρα ακουστικων, θελω να δουλευει σωστα το 5ghz, το wifi direct Κλπ )

 

Ολα αυτα τα βρισκω σε samsung κυριως αλλα συμβιβαζομαι και με αλλα οταν υπερτερουν καπου και υστερουν καπου αλλου.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Κάποιους μήνες πριν που το πήρα εγώ το είχανε demo στο phone gallery στον Πειραιά.

Δεν ξέρω αν το έχουν ακόμα

 

Βασικα Θεσσαλονίκη είμαι, ο Πειραιας είναι λιγο μακρια :p

θα παρακαλούσα όσους γράφουν εντυπώσεις, να παραθέτουν και τα προηγούμενα κινητά τους για να έχουμε μια πιο ξεκαθαρη εικόνα για τα οσα λεει ο καθένας. οσοι αναφέρονται σε SoT, να μας λένε και τις ρυθμίσεις που ειχαν, πχ ανοικτο 4g, wifi only, gps, gaming κλπ.
Link to comment
Share on other sites

Νίκο, έχω και θα έχω το oneplus 3.Θα κάνω καλό δίδυμο αν πάρω και το g6; Κάμερα δεν έχει καλύτερη το LG;Για τη μαμά μιλάω, χωρίς μόντες.Ευχαριστώ

 

Πολύ ανώτερη κάμερα από το 1+3 .είχα το 3t και στο λέω με σιγουριά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο φόρουμ ...θα ήθελα να μάθω ποιες εφαρμογές και απο που τις κατεβάσατε για καλύτερη κάμερα ...ευχαριστώ εκ των προτέρων ...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο φόρουμ ...θα ήθελα να μάθω ποιες εφαρμογές και απο που τις κατεβάσατε για καλύτερη κάμερα ...ευχαριστώ εκ των προτέρων ...
Καλησπέρα!

 

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/

 

Εγώ έχω βάλει τις 2 cstark. Μια για τον wide φακό μια για τον κανονικό.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά , στο στοκ mail (του έχω βάλει yahoo, hotmail όλα κομπλέ), πως μπορώ να βάλω αυτόματο συγχρονισμό?

Μπαίνω στις ρυθμίσεις, αλλά η επιλογή "αυτόματος συγχρονισμός mail" είναι απενεργοποιημένος και δεν μ' αφήνει να το επιλέξω (ενώ υπάρχει σαν επιλογή)! Μπορώ μόνο να μπω στο πρόγραμμα συγχρονισμού που έχει επιλογές μόνο για χειροκίνητη διαδικασία (ημέρες αιχμής, ώρα συγχρ. περιαγωγή) Είναι κάποιο bug της εφαρμογής ή εγώ κάνω καμιά μαλ...

Μην μου πείτε να βάλω gmail και λοιπές αρλούμπες.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά , στο στοκ mail (του έχω βάλει yahoo, hotmail όλα κομπλέ), πως μπορώ να βάλω αυτόματο συγχρονισμό?

Μπαίνω στις ρυθμίσεις, αλλά η επιλογή "αυτόματος συγχρονισμός mail" είναι απενεργοποιημένος και δεν μ' αφήνει να το επιλέξω (ενώ υπάρχει σαν επιλογή)! Μπορώ μόνο να μπω στο πρόγραμμα συγχρονισμού που έχει επιλογές μόνο για χειροκίνητη διαδικασία (ημέρες αιχμής, ώρα συγχρ. περιαγωγή) Είναι κάποιο bug της εφαρμογής ή εγώ κάνω καμιά μαλ...

Μην μου πείτε να βάλω gmail και λοιπές αρλούμπες.

Μάλλον δεν έχεις ανοιχτό τον συγχρονισμό στις ρυθμίσεις της συσκευής.
Link to comment
Share on other sites

Που είναι αυτό να το ενεργοποιήσω?

 

edit ... το βρήκα, όλα κομπλέ!! Μπράβο ρε συ, σ' ευχαριστώ!

Edited by hasiotis_john
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/

 

Εγώ έχω βάλει τις 2 cstark. Μια για τον wide φακό μια για τον κανονικό.

 

Άμα σου πω ότι δεν πολυ κατάλαβα???κατεβάζω google camera??

Link to comment
Share on other sites

Άμα σου πω ότι δεν πολυ κατάλαβα???κατεβάζω google camera??
Δεν ήμουν ιδιαίτερα επεξηγηματικός είναι η αλήθεια. Στο λινκ που σου έδωσα κατεβάζεις αυτά που θα δεις στην φωτογραφία και τα κάνεις εγκατάσταση.4ab78da1635732b3737bf5e18668b59b.jpg
Link to comment
Share on other sites

Σε υπέρ ευχαριστώ...τώρα το κατάλαβα ...τα κατέβασα...μπορώ να κατεβάσω και να δοκιμάσω και άλλες κάμερες απο κει ???επίσης δεν μου βγάζει οτι εχω ειδοποιήσεις στο always on display ...
Link to comment
Share on other sites

Σε υπέρ ευχαριστώ...τώρα το κατάλαβα ...τα κατέβασα...μπορώ να κατεβάσω και να δοκιμάσω και άλλες κάμερες απο κει ???επίσης δεν μου βγάζει οτι εχω ειδοποιήσεις στο always on display ...
Λογικά ναι, αν και αυτές οι εκδόσεις υποτίθεται ότι είναι βασισμένες στο g6 και στον wide φακό οπότε δεν ξέρω αν θα βρεις κάτι καλύτερο. Τώρα, όσον αφορά την always on, έχω πάψει να την χρησιμοποιώ εδώ και καιρό.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...