Jump to content

LG G6


mpompa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα, προσπαθω να κανω update στο smart doctor και μου λεει οτι πρεπει να κατεβασει την Lia smart doctor engine.Ενω παταω ενημερωση δεν την κατεβαζει με αποτελεσμα να μην λειτουργει η εφαρμογη.Εχει προβλημα στο update των εφαρμογων της LG (δεν κατεβαζει ουτε τον launcher της lg)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα, προσπαθω να κανω update στο smart doctor και μου λεει οτι πρεπει να κατεβασει την Lia smart doctor engine.Ενω παταω ενημερωση δεν την κατεβαζει με αποτελεσμα να μην λειτουργει η εφαρμογη.Εχει προβλημα στο update των εφαρμογων της LG (δεν κατεβαζει ουτε τον launcher της lg)

 

Μου τα κατέβασε κανονικά και τα 2.

 

Σημείωση: ήδη μου έπεσε 2 φορές, 1 προς την μεριά της οθόνης από την τσέπη, και άλλη μία από παρόμοιο ύψος με την πλάτη. Με γυαλί 7ευρώ και Nilkin Frosted. Τίποτα εξωτερικά. Ελπίζω και τα μέσα να είναι εντάξει.

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα μου φανηκε πολυ λιγη η οθονη σε ενα κατα τα αλλα καταπληκτικο τηλεφωνο προερχομενος απο le max 2 και lg g flex.Φωτογραφικα δεν εχω ασχοληθει ακομη.

Αν με το oreo εξαφανιστουν και τα πληκτρα μεσα στην οθονη θα ειναι φανταστικο.

Για οσους το κατηγορουν για διαφορα στην κατηγορια τιμης που βρισκεται δεν υπαρχει κατι καλυτερο πιστευω,ενοωντας ανοιγεις το κουτι κ το χρησιμοποιεις χωρις μοντιφιες,αλλαγη ρομ κλπ. Ακομα και οι πολυ ακριβες ναυαρχιδες πχ ΝΟΤΕ 8, ΜΑΤΕ 10 ΠΡΟ εχουν τα προβληματακια τους και κανουν εναν σκασμο λεφτα.

 

Την γνωμη μου για το κινητο την ειχα γραψει πιο πισω,σιγουρα στην παρουσα τιμη ειναι μια πολυ καλη επιλογη για οποιον θελει την αναλογια οθονης αρα μια χαρα υπαρχει εναλλακτικη επιλογη με τα specs του g6 και φθηνοτερο και ειναι το Htc U Ultra στα 300περιπου ευρω.

Ιδιος επεξεργαστης,ιδια οθονη(5.7 ιντσες)αλλα 16:9,καλυτερη κεντρικη καμερα(αλλα δεν εχει 2ρη ευρυγωνια),καλυτερος ηχος λογω 2 ηχειων και ιδια κατασκευη(γυαλι και τα δυο)αλλα δεν εχει θυρα ακουστικων και μπαταρια εχει λιγο καλυτερη το g6.

 

Αρα ολα σχετικα ειναι γιατι και αυτο το τηλεφωνο οταν πρωτοβγηκε αρχες του 2017 εφαγε τεραστιο κραξιμο,αλλα με βαση την τωρινη του τιμη ισως ειναι το φθηνοτερο κινητο της αγορας με snap821. Γιαυτο λεμε παντα οτι η τιμη αναλογα την περιοδο ειναι το παν.

 

Οταν εγω πχ ειχα αγορασει το G6 μεχρι τον Οκτωβριο-Νοεμβριο η τιμη του ανεβοκατεβαινε πανω απο τα 400ευρω(400-420),αρα δεν ηταν τοσο καλη αγορα,ενω τωρα που εχει πεσει σιγουρα ειναι καλυτερη και πεφτει σε επιπεδα ναυαρχιδων του 2016(s7,htc 10,moto z)που ειναι και πιο λογικη λογω επεξεργαστη.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα μπορεί κάποιος φίλος να μου θυμίσει πως καθαρίζει διάφανη θήκη;; σε ενα μπωλ με νερό και ξύδι;
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα μπορεί κάποιος φίλος να μου θυμίσει πως καθαρίζει διάφανη θήκη;; σε ενα μπωλ με νερό και ξύδι;

 

Ναι καπου το ειχε αναφερει καποιος φιλος παλιοτερα..ποσο καιρο την εχεις κ κιτρινισε;

Link to comment
Share on other sites

γνωστό το θεματάκι αυτό με τις διάφανες θήκες...

κι εγώ την nilkin έχω και σε 3-4 μήνες μέσα έχει χάσει λίγο το χρώμα της...

κατά τα άλλα πολύ καλή θήκη (για αυτήν την κατηγορία πάντα) με όμορφη εφαρμογή που δεν κρύβει και το κινητό όσο γίνεται.

προσωπικά για να μην κάθομαι να τις πλένω, άμα παραγγέλνω μια και βλέπω ότι μου αρέσει παραγγέλνω μετά 2-3 ακόμα να έχω απόθεμα, μα 1.5/2 ευρώ κάνουν :D

 

επίσης, μήπως έχει κάνει κάποιος backup αρχείων (ιστορικά μηνυμάτων κτλ) στην κάρτα sd μέσω του lg mobile switch για να κάνει reset χωρίς να τα χάσει;

δεν το έχω ξαναδοκιμάσει μέσω αυτής της εφαρμογής και έχω την απορία αν γίνεται δουλειά

Edited by kostakis77
Link to comment
Share on other sites

Την γνωμη μου για το κινητο την ειχα γραψει πιο πισω,σιγουρα στην παρουσα τιμη ειναι μια πολυ καλη επιλογη για οποιον θελει την αναλογια οθονης αρα μια χαρα υπαρχει εναλλακτικη επιλογη με τα specs του g6 και φθηνοτερο και ειναι το Htc U Ultra στα 300περιπου ευρω.

Ιδιος επεξεργαστης,ιδια οθονη(5.7 ιντσες)αλλα 16:9,καλυτερη κεντρικη καμερα(αλλα δεν εχει 2ρη ευρυγωνια),καλυτερος ηχος λογω 2 ηχειων και ιδια κατασκευη(γυαλι και τα δυο)αλλα δεν εχει θυρα ακουστικων και μπαταρια εχει λιγο καλυτερη το g6.

 

 

Αρα ολα σχετικα ειναι γιατι και αυτο το τηλεφωνο οταν πρωτοβγηκε αρχες του 2017 εφαγε τεραστιο κραξιμο,αλλα με βαση την τωρινη του τιμη ισως ειναι το φθηνοτερο κινητο της αγορας με snap821. Γιαυτο λεμε παντα οτι η τιμη αναλογα την περιοδο ειναι το παν.

 

Οταν εγω πχ ειχα αγορασει το G6 μεχρι τον Οκτωβριο-Νοεμβριο η τιμη του ανεβοκατεβαινε πανω απο τα 400ευρω(400-420),αρα δεν ηταν τοσο καλη αγορα,ενω τωρα που εχει πεσει σιγουρα ειναι καλυτερη και πεφτει σε επιπεδα ναυαρχιδων του 2016(s7,htc 10,moto z)που ειναι και πιο λογικη λογω επεξεργαστη.

Την ειχα διαβασει και για μια στιγμη κοιταξα και το htc u ultra που ανεφερες και ψαχνωντας ειδα για κατι αποσυνδεσεις στο wifi κ μικροτερη μπαταρια και επισης στο xiaomi mi note 2 που για μενα all around πρεπει να ειναι καλυτερο,αλλα στην 6/128 δεν ηξεραν να μου πουν αν εχει την 800αρα μπαντα,σημαντικο καθοτι εχω wind και μενω επαρχια.

Link to comment
Share on other sites

Ναι καπου το ειχε αναφερει καποιος φιλος παλιοτερα..ποσο καιρο την εχεις κ κιτρινισε;

 

οχι εγω ενος φιλου και ειπα να ρωτησω, για αλλη διαφανη θηκη αλλου κινητου. εγω εχω την nillkin την grey για να μην κιτρινισει τοσο γρηγορα

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα μπορεί κάποιος φίλος να μου θυμίσει πως καθαρίζει διάφανη θήκη;; σε ενα μπωλ με νερό και ξύδι;

 

κιτρινισμένη διάφανη θήκη δεν επανέρχεται....https://www.youtube.com/watch?v=-XTONGBSgRg

....για καθάρισμα W40....καθαρίζει και γυαλίζει

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

Μου τα κατέβασε κανονικά και τα 2.

 

Σημείωση: ήδη μου έπεσε 2 φορές, 1 προς την μεριά της οθόνης από την τσέπη, και άλλη μία από παρόμοιο ύψος με την πλάτη. Με γυαλί 7ευρώ και Nilkin Frosted. Τίποτα εξωτερικά. Ελπίζω και τα μέσα να είναι εντάξει.

Εχεις κανει το software update του Ιανουαριου? Μετα δημιουργηθηκετο προβλημα.Βγαζει αποτυχια ληψης.Αν καποιος εχει αντιμετωπισει κατι παρομοιο ας βοηθησει παρακαλω!

Link to comment
Share on other sites

Εχεις κανει το software update του Ιανουαριου? Μετα δημιουργηθηκετο προβλημα.Βγαζει αποτυχια ληψης.Αν καποιος εχει αντιμετωπισει κατι παρομοιο ας βοηθησει παρακαλω!

 

Ναι, το έχει κάνει και το update. Το Doctor το έκανα Update πρόσφατα (αρκετά μετά το update Ιανουαρίου δηλαδή).

Link to comment
Share on other sites

Πατάω τα εικονίδια για να βγάλει το πινελακι και να αλλάξω εμφάνιση στην κάμερα και δεν μου το βγαζει;.Πρέπει να ενεργοποιηθεί κάτι άλλο;

Τελικα το βρηκα..γινεται μονο αν σαν αρχικη οθονη τι εχεις με συρταρι εφαρμογων.

Edited by mondeakias
Link to comment
Share on other sites

κιτρινισμένη διάφανη θήκη δεν επανέρχεται....https://www.youtube.com/watch?v=-XTONGBSgRg

....για καθάρισμα W40....καθαρίζει και γυαλίζει

 

το wd40 εννοεις?

Link to comment
Share on other sites

Όποιος έχει την καλοσύνη ας ανεβάσει ένα δείγμα από τη selfie cam να δούμε αν είναι όντως τόσο τραγική

Επιπλέον όποιος είχε g4c ας μου πει αν η ποιότητα των selfies είναι ίδια

Και τελικό ερώτημα μήπως αξίζει το v20 καλύτερα?

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

Όποιος έχει την καλοσύνη ας ανεβάσει ένα δείγμα από τη selfie cam να δούμε αν είναι όντως τόσο τραγική

Επιπλέον όποιος είχε g4c ας μου πει αν η ποιότητα των selfies είναι ίδια

Και τελικό ερώτημα μήπως αξίζει το v20 καλύτερα?

 

Με χρήση των νεότερων εκδόσεων της google cam η μπροστινή βγάζει αρκετά καλά αποτελέσματα.

Καμία σχέση με αυτά που βλέπαμε στην αρχή από την stock εφαρμογή που σημαίνει πως το πρόβλημα ήταν καθαρά θέμα software και όχι της ποιότητας του φακού. Ακόμα και σε δύσκολες συνθήκες (πχ σκοτεινό δωμάτιο με μια λάμπα σε μια γωνία) μπορεί να δώσει πολύ ικανοποιητικό αποτέλεσμα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το wd40 είναι πετρελαϊκό προϊόν δεν νομίζω πως είναι καλό να χρησιμοποιείται σε πλαστικά...

 

spiegen lequed crystal διάφανη.....μόνιμα με wd40 καθάρισμα....πριν απ αυτό,με σαπουνάδες,σκέτο νερό,πανάκι νωπό,ξυδια κτλ,πάντα άφηνε γραμμές,σκιές,θολούρες.

με το wd40,εκτός της κιτρινίλας που όπως προείπα δεν φεύγει,γίνετε γυαλι....

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

το wd40 εννοεις?

 

Εγώ την καθάρισα με το κλασικό οινόπνευμα και έγινε σαν καινούρια :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Κάτοχος oneplus 3. Λόγω και της δελεαστικής τιμής του, το κινητό φαντάζομαι ότι μπορεί να αντικαταστήσει το oneplus σαν φωτογραφικό κινητό; Το 3 θα συνεχίσει να υπάρχει, απλά σε απαιτητικές περιστάσεις να χρησιμοποιείται το g6 σαν φωτογραφικό κινητό εννοώ. Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

Αν επιτρεπεται απο που παρηγγειλες εκεινο το ανταλλακτικο;μπορεις να δωσεις ενα λινκ για να εχουμε υποψιν μας για παν ενδεχομενο;ειναι σιγουρα οριτζιναλ;

 

@granazias : το ανταλλακτικό το βρήκα εδώ. Όταν το παραλάβω τις επόμενες μέρες θα μπορέσω να σου πω αν είναι γνήσιο.

 

Το ανταλλακτικό ήρθε. Δεν υπάρχει κάτι στη συσκευασία που να δείχνει ότι πρόκειται για original ανταλλακτικό.

(να προσθέσω βέβαια ότι και το ανταλλακτικό που μου έβαλαν στη procordia επίσης δεν δείχνει (λόγω απόχρωσης) ότι πρόκειται για γνήσιο. Πάντως τη δουλειά του τη κάνει τέλεια).

Link to comment
Share on other sites

Το ανταλλακτικό ήρθε. Δεν υπάρχει κάτι στη συσκευασία που να δείχνει ότι πρόκειται για original ανταλλακτικό.

(να προσθέσω βέβαια ότι και το ανταλλακτικό που μου έβαλαν στη procordia επίσης δεν δείχνει (λόγω απόχρωσης) ότι πρόκειται για γνήσιο. Πάντως τη δουλειά του τη κάνει τέλεια).

 

Σοβαρα μιλας;ακομα κ της procordia δεν ειναι στην ιδια αποχρωση;καταλαβα..κι αυτοι απο κινα ψωνιζουν

Link to comment
Share on other sites

Παραθέτω αυτό το ενδιαφέρον βίντεο, επειδή πολλά ακούγονται για τις κάμερες του G6, και ο κόσμος νομίζει ότι παίρνει καμιά μπακατέλα.

Εδώ βγαίνει πάνω από το Note 8 (μετά τα Google Pixel, Samsung S8, HTC U11) , που μέχρι τo S9+ (δηλαδή ακόμα και τώρα, αφού τα μοντέλα δεν έχουν κυκλοφορήσει ακόμα!) είχε το ποιο σύγχρονο σύστημα καμερών της Samsung.

 

Με τα Gcam βγαίνουν και καλύτερα αποτελέσματα, αλλά όπως έχω ξαναπεί, το stock app της LG κάνει πολύ καλή δουλειά σε WB (μέρα) και χρωματική απόδοση, οπότε για τις περισσότερες περιπτώσεις είναι - όπως βλέπετε - επαρκές (αν όχι κορυφαίο).

 

Η προσέγγιση είναι από τη φωτογραφική σκοπιά.

 

Άλλη μία ενδιαφέρουσα παρουσίαση

Εστιάζει σε μέγεθος, ήχο, κάμερα.

 

 

Edited by Yiouria
Link to comment
Share on other sites

μολις πηρα την συσκευη για την γυναικα και εχω μια ερωτηση.

ξερει κανεις οταν ενεργοποιεις/απενεργοποιεις στις επιλογες της καμερας την επιλογη που λεει "σταθερη ληψη"(η καπως ετσι)

αυτο υποθετω αφορα την ηλεκτρονικη υποβοηθηση σταθεροποιησης?

Η με καποιο τροπο επηρεαζει και το OIS?

Link to comment
Share on other sites

μολις πηρα την συσκευη για την γυναικα και εχω μια ερωτηση.

ξερει κανεις οταν ενεργοποιεις/απενεργοποιεις στις επιλογες της καμερας την επιλογη που λεει "σταθερη ληψη"(η καπως ετσι)

αυτο υποθετω αφορα την ηλεκτρονικη υποβοηθηση σταθεροποιησης?

Η με καποιο τροπο επηρεαζει και το OIS?

 

ΣΤΑΘΕΡΗ ΕΓΓΡΑΦΗ: ΕΛΑΧΙΣΤΟΠΟΕΙ ΤΟ ΦΛΟΥΤΑΡΙΣΜΑ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΓΡΑΦΗ ΒΙΝΤΕΟ (σελίδα 89 και 100 του εγχειριδίου).

 

δεν βλέπω καμία άλλη επιλογή και μόνο στο βίντεο. Επίσης στην Gcam έχει επιλογή μόνο για ΣΤΑΘΕΡΟΠΟΙΗΣΗ ΒΙΝΤΕΟ.

 

Διέκρινα 3 διαφορετικές καταστάσεις.

 

Στη φώτο, όλα είναι νορμάλ (φαντάζομαι το OIS είναι πάντα ΟΝ, και οκ, δεν βλέπω το λόγω κάποιος να το κλείσει).

 

Στο βίντεο ΧΩΡΙΣ σταθεροποίηση, κροπάρει ελάχιστα (δεν ξέρω που οφείλεται, μπορεί στην αλλαγή της ανάλυσης σε 16:9 βίντεο, non issue πάντως). Στο βίντεο ΜΕ σταθεροποίηση, κροπάρει αισθητά, οπότε μάλλον εκεί επενεργεί το digital IS (άλλοι το λένε Digital Image Stabilization, άλλοι Electronic Image Stabilization, ανάλογα την εταιρία), οπότε φαντάζομαι ότι η επιλογή αφορά μόνο το DIS/EIS.

 

Σκέτα το OIS νομίζω κάνει αρκετά καλή δουλειά, ίσως το DIS/EIS να είναι περιττό πολλές φορές, επίσης είναι και λίγο απρόβλεπτο - σε τέτοια softwar-ικά stabilizers δεν θα έκανα κινήσεις, ή θα ήταν πάρα πολύ αργές. Ουσιαστικά είναι ένα warp stabilizer που γίνεται in camera, αντί στο post production.

 

Αν θέλετε καλύτερα αποτελέσματα, ένα μικρό τριποδάκι είναι αξεπέραστη και διαχρονική λύση, και θα προσθέσει production values στο βίντεό σας, αλλιώς κάποιο από τα μικρά gimbals που κυκλοφορούν στην αγορά (h Zhiyun έχει πάρα πολύ καλές προτάσεις) είναι ανώτερο από κάθε IBIS και OIS και DIS και τα λοιπά.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...