Jump to content

LG G6


mpompa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χαχαχα το ιδιο μου είπαν κ σο πλαίσιο Πάτρας πριν καιρό που ρώτησα.

Εγώ είχα ρωτήσει στο πλαίσιο στο περιστέρι πριν κάνα 2μηνο αν υπάρχει το κινητό και μου είπε ο πωλητής:

Δεν το έχουμε αλλά έχουμε το s8 που είναι καλύτερο...

 

Είναι αστείοι πολλές φορές..δεν εννοώ ότι είναι καλύτερο ή χειρότερο από το s8 απλά η απάντηση του ήταν όντως ότι να'ναι..

 

Sent from my LG-D802

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα, έχει αντιμετωπίσει κανείς πρόβλημα με τα πλαινά κουμπια (volume up , volume down) ?

Έχουν σκληρύνει απίστευτα και αν τα πατήσω δυνατά , επανέρχονται δύσκολα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχει αντιμετωπίσει κανείς πρόβλημα με τα πλαινά κουμπια (volume up , volume down) ?

Έχουν σκληρύνει απίστευτα και αν τα πατήσω δυνατά , επανέρχονται δύσκολα.

Μετά από πόσο καιρό χρήσης;Δεν έχω ακούσει κάτι πάντως..

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,είμαι στην δύσκολη αλλά ευχαρίστη διαδικασία αναζήτησης κινητού, έχω το honor 8, αξίζει στα 400 που είναι τώρα? Μπαταρία μετά από πολύμηνη χρήση αντέχει?Οι κάμερες το σκοτάδι όντως έχει θεματακια? Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Link to comment
Share on other sites

μετά από 20 μέρες αναμονής μου ήρθε σήμερα, https://imgur.com/a/CAg4C γενικά με αφήνει ικανοποιημένο μιας και η προηγούμενη που είχα ήταν Spigen Thin Fit
Link to comment
Share on other sites

Το ευρωπαϊκό μοντέλο έχει κανονικά εγγύηση αντιπροσωπίας 2 χρόνια. Το άλλο με τα 64gb μνημη κλπ έχει εγγύηση καταστήματος μόνο ,απ'οτι ξέρω.

 

Ωραία ωραία.. Γιατί με άγχωσαν και μπήκα στον πειρασμό να σκεφτώ να αγοράσω κάτι από τις παντόφλες που πουλούσαν εκεί. Πέραν του κινητού, θέλω οπωσδήποτε να πάρω τζαμάκι και θήκη. Για τζαμάκι έχω βρει το κλασικό της nilkin 9h+ από το οποίο είχα μείνει απόλυτα ικανοποιημένος στο g3.. υπάρχει κάτι καλύτερο κατά την γνώμη σας; Επίσης, για θήκη, θα πάρω σίγουρα μία θήκη πορτοφόλι αλλά θέλω και άλλη μία είτε τύπου bumper είτε διαφανή από πίσω για να μην χάνεται η ομορφιά του κινητού.. έχετε να προτείνετε κάτι;

Link to comment
Share on other sites

Ωραία ωραία.. Γιατί με άγχωσαν και μπήκα στον πειρασμό να σκεφτώ να αγοράσω κάτι από τις παντόφλες που πουλούσαν εκεί. Πέραν του κινητού, θέλω οπωσδήποτε να πάρω τζαμάκι και θήκη. Για τζαμάκι έχω βρει το κλασικό της nilkin 9h+ από το οποίο είχα μείνει απόλυτα ικανοποιημένος στο g3.. υπάρχει κάτι καλύτερο κατά την γνώμη σας; Επίσης, για θήκη, θα πάρω σίγουρα μία θήκη πορτοφόλι αλλά θέλω και άλλη μία είτε τύπου bumper είτε διαφανή από πίσω για να μην χάνεται η ομορφιά του κινητού.. έχετε να προτείνετε κάτι;
Έχω βάλει της nilkin και έχει εφαρμόσει τέλεια και η αίσθηση άριστη,βασικά είναι σαν να μην φοράει γυαλί.

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι για την κάμερα του κινητού μας; Η μικρή κάμερα νιώθω ότι δε τραβάει καλές φωτογραφίες. Ειδικά στο χειροκίνητο ακόμα και μανιουλ φοκους να κάνω, θα βγει μουτζούρα (λίγο). Αντίθετα σε αυτόματο τραβάει καλά, αλλά αν ζουμάρισμα την φωτογραφία μέρα φαίνονται αρκετά τα πιξελ. Αντίθετα ο ευριγονιος φακός φωτογραφίζει καλύτερα είτε αυτόματα είτε χειροκίνητο. Νιώθω ότι το huawei p9 που είχα είχε πολύ καλύτερο φακό. Μήπως έχει το δικό μου θέμα ή έτσι είναι και το δικό σας;

Αυτό γίνεται όταν το έχω στα 16:9 και όχι τόσο στο 4:3. Μάλλον θα το αφήσω στα 13mpixel

Edited by ^_NikitaS_^
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι για την κάμερα του κινητού μας; Η μικρή κάμερα νιώθω ότι δε τραβάει καλές φωτογραφίες. Ειδικά στο χειροκίνητο ακόμα και μανιουλ φοκους να κάνω, θα βγει μουτζούρα (λίγο). Αντίθετα σε αυτόματο τραβάει καλά, αλλά αν ζουμάρισμα την φωτογραφία μέρα φαίνονται αρκετά τα πιξελ. Αντίθετα ο ευριγονιος φακός φωτογραφίζει καλύτερα είτε αυτόματα είτε χειροκίνητο. Νιώθω ότι το huawei p9 που είχα είχε πολύ καλύτερο φακό. Μήπως έχει το δικό μου θέμα ή έτσι είναι και το δικό σας;

Αυτό γίνεται όταν το έχω στα 16:9 και όχι τόσο στο 4:3. Μάλλον θα το αφήσω στα 13mpixel

Ετσι ειναι σε ολα τα G6,δυστυχως...

:innocent:
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι για την κάμερα του κινητού μας; Η μικρή κάμερα νιώθω ότι δε τραβάει καλές φωτογραφίες. Ειδικά στο χειροκίνητο ακόμα και μανιουλ φοκους να κάνω, θα βγει μουτζούρα (λίγο). Αντίθετα σε αυτόματο τραβάει καλά, αλλά αν ζουμάρισμα την φωτογραφία μέρα φαίνονται αρκετά τα πιξελ. Αντίθετα ο ευριγονιος φακός φωτογραφίζει καλύτερα είτε αυτόματα είτε χειροκίνητο. Νιώθω ότι το huawei p9 που είχα είχε πολύ καλύτερο φακό. Μήπως έχει το δικό μου θέμα ή έτσι είναι και το δικό σας;

Αυτό γίνεται όταν το έχω στα 16:9 και όχι τόσο στο 4:3. Μάλλον θα το αφήσω στα 13mpixel

Ανέβασε κάνα παράδειγμα να δούμε τι εννοείς.

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ανέβασε κάνα παράδειγμα να δούμε τι εννοείς.

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εννοει ο φιλος,αν καταλαβα κι εγω καλα,μαλλον οταν ζουμαρεις την φωτο που τα χρωματα τα κανει σαν ελαιογραφια...

Edited by Nick_minos
:innocent:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα , μιαν ερωτηση κ απο εμενα..

Εχω το g3 3GB , ευχαριστημενος σε όλα πλην της μπαταριας που κ μετα την αντικατασταση της , δεν βγαζει 12ωρο.

Θέλω κατι μεγαλυτερο μεν , αλλα προβληματιζομαι για τον παλιο επεξεραστη που φοραει το G6.

Πιστευετε πως θα δω διαφορα , αξιζει η αλλαγη ?

Σημειοτέων πως το δουλευω ακαταπαυστα , mails , browsing ,ΙΜs , GPS , blutooth ,WIFI , oλα ON.

Μονο παιχνιδια εξαιρω , καθως δεν με απασχολουν.

Thanks.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα , μιαν ερωτηση κ απο εμενα..

Εχω το g3 3GB , ευχαριστημενος σε όλα πλην της μπαταριας που κ μετα την αντικατασταση της , δεν βγαζει 12ωρο.

Θέλω κατι μεγαλυτερο μεν , αλλα προβληματιζομαι για τον παλιο επεξεραστη που φοραει το G6.

Πιστευετε πως θα δω διαφορα , αξιζει η αλλαγη ?

Σημειοτέων πως το δουλευω ακαταπαυστα , mails , browsing ,ΙΜs , GPS , blutooth ,WIFI , oλα ON.

Μονο παιχνιδια εξαιρω , καθως δεν με απασχολουν.

Thanks.

Όχι είναι καλύτερο το lg g3..

Τι ερωτήσεις είναι αυτές ρε παιδιά,σε λίγο θα το βγάλουμε low end της πλάκας κινητό..

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητό είναι τέλειο. Όσο το χρησιμοποιώ μέρα με τη μέρα τόσο περισσότερο μου αρέσει. Με κάλυψε 100%. Απίστευτη ταχύτητα και αξιοπιστία μέχρι στιγμής, με την μπαταρία να κρατάει περισσότερο από 2 μέρες με νορμάλ χρήση. Λατρεύω επίσης τις αυτοματοποιήσεις που έχει όπως η Google Assistant.

 

Του φόρεσα θήκη από την πρώτη μέρα και δεν αφαίρεσα την screen protector που είχε από το κουτί του.

Η θήκη: https://obliqproduct.com/products/lg-g6-case-flex-pro

 

Πιστεύετε πως είμαι καλυμμένος;

Είναι απαραίτητο και tempered glass;

Το κινητό και η θήκη έρχονται με πιστοποίηση απορρόφησης κραδασμών MIL-STD-810G.

Link to comment
Share on other sites

Εννοει ο φιλος,αν καταλαβα κι εγω καλα,μαλλον οταν ζουμαρεις την φωτο που τα χρωματα τα κανει σαν ελαιογραφια...

Αυτό εννοώ για το αυτόματο τρόπο λήψης. Αφού το κάνει σε όλους οκ. Μπορεί με το Android 8 να βελτιώσουν την κωδικοποίηση. Μακάρι

Link to comment
Share on other sites

Αυτό εννοώ για το αυτόματο τρόπο λήψης. Αφού το κάνει σε όλους οκ. Μπορεί με το Android 8 να βελτιώσουν την κωδικοποίηση. Μακάρι
Ε κοίτα σε σχέση με το lg g5 υποβαθμίστηκε ο ένας αισθητήρας αναβαθμίστηκε ο ευρυγωνιος αλλά οκ σαν κινητό είναι ανώτερο γενικά απο το lg g5.Εγώ πάντως είμαι πολυ ευχαριστημένος με τις κάμερες και το software της κάμερας κάνει παπάδες..

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ε κοίτα σε σχέση με το lg g5 υποβαθμίστηκε ο ένας αισθητήρας αναβαθμίστηκε ο ευρυγωνιος αλλά οκ σαν κινητό είναι ανώτερο γενικά απο το lg g5.Εγώ πάντως είμαι πολυ ευχαριστημένος με τις κάμερες και το software της κάμερας κάνει παπάδες..

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Προσωπικά θα ήθελα ένα tool για νυχτερινή λήψη όπως έχει η huawei που αφήνει τον φακό 20 δευτερόλεπτα και παίζει αυτόματα με τα iso. Οκ έχει χειροκίνητο αλλά εκεί πρέπει να είσαι γνώστης ή να δοκιμάσεις αρκετές φορές. Εκτός και υπάρχει εφαρμογή με τρόπους λειτουργίας της κάμερες της ίδιας της LG και δε την έχω εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά θα ήθελα ένα tool για νυχτερινή λήψη όπως έχει η huawei που αφήνει τον φακό 20 δευτερόλεπτα και παίζει αυτόματα με τα iso. Οκ έχει χειροκίνητο αλλά εκεί πρέπει να είσαι γνώστης ή να δοκιμάσεις αρκετές φορές. Εκτός και υπάρχει εφαρμογή με τρόπους λειτουργίας της κάμερες της ίδιας της LG και δε την έχω εγώ.
Συνήθεια ειναι το manual δεν θέλει τρελές γνώσεις,ανεβάζεις χρόνο έκθεσης ρίχνεις το iso και βέβαια θέλεις τριποδακι σε τέτοιους χρόνους.Βράδυ ομως έξω με 1\5 και iso 200 βγάζεις πολύ ωραίες φωτογραφίες.

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. προχθες ειχε μια άσχημη πτώση το κινητό, κολοτούμπες στα σκαλοπάτια. Το σηκωνω, εκ πρωτης οψεως το βλεπω μια χαρα. Το μεσημερι ο κολλητος μου το κοιταει και μου λεει πως εσπασε το τζαμάκι της οθονης; το κοιταω το ξανακοιταω και οντως εχει μια γραμμή που αν δεν το προσέξεις ουτε φαινεται. Βεβαια πλεόν το μάτι μου όλο εκει πεφτει! Και η ηρωνεία ειναι οτι σήμερα ήρθε το tempered glass!

Η ερωτηση μου ειναι η εξής. Να το στείλω για αλλαγή τζαμιου η να περιμενω μηπως πάθει τιποτα χειρότερο; να σημειώσω οτι απο το online κατάστημα που το πήρα έκανα και ασφαλεια συσκευής αλλα δεν ξερω τι παίζει με αυτό..

iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. προχθες ειχε μια άσχημη πτώση το κινητό, κολοτούμπες στα σκαλοπάτια. Το σηκωνω, εκ πρωτης οψεως το βλεπω μια χαρα. Το μεσημερι ο κολλητος μου το κοιταει και μου λεει πως εσπασε το τζαμάκι της οθονης; το κοιταω το ξανακοιταω και οντως εχει μια γραμμή που αν δεν το προσέξεις ουτε φαινεται. Βεβαια πλεόν το μάτι μου όλο εκει πεφτει! Και η ηρωνεία ειναι οτι σήμερα ήρθε το tempered glass!

Η ερωτηση μου ειναι η εξής. Να το στείλω για αλλαγή τζαμιου η να περιμενω μηπως πάθει τιποτα χειρότερο; να σημειώσω οτι απο το online κατάστημα που το πήρα έκανα και ασφαλεια συσκευής αλλα δεν ξερω τι παίζει με αυτό..

 

Διάβασε τους όρους της ασφάλειας, μπορεί και να σε καλύπτει. Λογικά σκεπτόμενος θα πρέπει να σε καλύπτει. Φαντάζομαι το ράγισμα οθόνης από ακούσια πτώση είναι ο πρώτος λόγος που κάνει κάποιος ασφάλεια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα , μιαν ερωτηση κ απο εμενα..

Εχω το g3 3GB , ευχαριστημενος σε όλα πλην της μπαταριας που κ μετα την αντικατασταση της , δεν βγαζει 12ωρο.

Θέλω κατι μεγαλυτερο μεν , αλλα προβληματιζομαι για τον παλιο επεξεραστη που φοραει το G6.

Πιστευετε πως θα δω διαφορα , αξιζει η αλλαγη ?

Σημειοτέων πως το δουλευω ακαταπαυστα , mails , browsing ,ΙΜs , GPS , blutooth ,WIFI , oλα ON.

Μονο παιχνιδια εξαιρω , καθως δεν με απασχολουν.

Thanks.

 

Καλημερα , θα επαναδιατυπώσω με ελπίδα καποιας σχετικής με το ερώτημα, απάντησης..

Τελικά η μπαταρία του τηλεφωνου , με όλα του τα καλούδια σε χρηση , βγαζει ανετα μία ημερα?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα , θα επαναδιατυπώσω με ελπίδα καποιας σχετικής με το ερώτημα, απάντησης..

Τελικά η μπαταρία του τηλεφωνου , με όλα του τα καλούδια σε χρηση , βγαζει ανετα μία ημερα?

Καλημέρα.

Με όλα αυτά που περιγράφεις σε ακατάπαυστη χρήση νομίζω και το 12ωρο του G3 είναι μια χαρά!

Το G6 χωρίς να το χρησιμοποιώ ακατάπαυστα, με νορμάλ χρήση, κρατάει 50 ώρες!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...