Jump to content

LG G6


mpompa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λογικα πλεον με τους ελεγχους απο το τελωνειο, το eglobal τρωει ακυρο; Αν και ετσι κι αλλιως η τιμη του εχει εκτοξευθει! Καλυτερα απο σκρουτζ και ας ειναι η απλη εκδοση.. Στα 385 ευρω.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η λειτουργία της 2ης κάμερας (wide view) είναι εφικτή μόνο από το Camera app του κατασκευαστή;

Είναι εφικτή η χρήση της από άλλες εφαρμογές π.χ. Facebook, Instagram ?

Link to comment
Share on other sites

Λογικα πλεον με τους ελεγχους απο το τελωνειο, το eglobal τρωει ακυρο; Αν και ετσι κι αλλιως η τιμη του εχει εκτοξευθει! Καλυτερα απο σκρουτζ και ας ειναι η απλη εκδοση.. Στα 385 ευρω.

 

Η τριγωνική αποστολή του eglobal δεν νομίζω να περνάει από τελωνείο.

Τώρα, αν ακριβυνε, έχει να κάνει με τα παιχνίδια του καταστήματος, με τις παραδόσεις από τους retailers κα.

Φυσικά εννοείται ότι τώρα συμφέρει να το πάρεις από Ελλάδα.

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Μπορει κάποιος να μου πει πως μπορω να τραβηξω φωτο με το g6 και να εχει θολο φοντο?
ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Κρατάει και τη stock εφαρμογή της κάμερας όταν περνάς το port της google camera;
Καλησπέρα, κρατάει και την στοκ κάμερα, και επιβεβαιώνω ότι στις περισσότερες των περιπτώσεων , είναι ξεκάθαρη η υπέροχη με την κάμερα του pixel!

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 50 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ίσως γίνεται μέσω manual mode στην κάμερα.

 

Επίσης επειδή θα το αγοράσω αυτές τι ημέρες να μας πει κάποιος αν κρατάει και την μαμά κάμερα μέσα για να χρησιμοποιούμε την wide camera.

 

Επίσης ποίο μαγαζί προτείνετε; επειδή προσανατολίζομαι για το τηλεφωνο.γρ :P

Κρατάει και την στοκ κάμερα, συνυπάρχουν και οι δύο δηλαδή

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by ste3001

Samsung Galaxy S - S3 - S4, Galaxy Note 2 - Note 3- Note 4

LG G2 -G3 -G4 -G5 -G6

Oneplus 5

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά την Google camera όταν την βάζετε σε hdr+ on βγάζει ένα purple tint;νομίζω είναι bug,πως τραβάτε στο hdr+ auto;

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εκανα πολλα τηλεφωνα σε διαφορα καταστηματα στην Αθημα πολλοι μου ειπαν λτι εχει ενα διαφανο αυτοκόλλητο,αλλοι ενα μαυρο που γράφει κατι στα αγγλικά,και κανενας δε μου ειπε οτι εχει πανω στο αυτοκόλλητο το σημα της lg.μετα μιλησα παλι με seven και μου ειπαν οτι ακομα και αν παραγγείλω καινούργιο παλι με το ιδιο αυτοκόλλητο θα ερθει.ετσι κι εγω το ανοιξα και ολα καλα.σας ευχαριστώ.πεταει το τηλέφωνο...
Link to comment
Share on other sites

Αν βάλεις στο on θα βγάλει με μοβ χρώμα

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

δεν διακρίνω μωβ στις φωτό με hdr on. :O

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Όντως τώρα και εγώ το ξανακοιταξα και είναι οκ,αλλά σε low light εγώ βλέπω καλύτερο αποτέλεσμα με stock κάμερα

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Root και Flash για να μπει Custom Recovery/Rom γινεται ευκολα στο κινητο;

 

Επισης αν οι devs των παιχνιδιων δινουν fix ωστε να φαινονται σωστα τα παιχνιδια στην αναλυση του g6.

Edited by Lux
Link to comment
Share on other sites

Η λειτουργία της 2ης κάμερας (wide view) είναι εφικτή μόνο από το Camera app του κατασκευαστή;

Είναι εφικτή η χρήση της από άλλες εφαρμογές π.χ. Facebook, Instagram ?

 

Μόνο από την στοκ κάμερα. Όσο για το 2ο ερώτημα ας μας απαντήσει κάποιος

Link to comment
Share on other sites

Μπορει κάποιος να μου πει πως μπορω να τραβηξω φωτο με το g6 και να εχει θολο φοντο?

 

δεν ξέρω αν υπάρχει συγκεκριμένη λειτουργία, πάντως αν βάλεις το αντικείμενο που θέλεις να φωτογραφήσεις αρκετά κοντά και εστιάσεις πάνω του, το φόντο (ειδικά αν δεν έχει άλλα αντικείμενα κοντά στο κεντρικό θέμα) θα βγει θολό.

 

σε εμένα έχει δουλέψει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το αυτοκόλλητο ήταν αυτό όπως στην φωτογραφία, αγορά από phonegallery 3/8 γερμανικό, μέχρι τώρα τούμπανο το τηλέφωνο. d04595a0da35e7cec112f70c95d089aa.jpg

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εμένα πάντως, πάλι από phonegallery δεν είχε την ετικέτα που δείχνεις στην εικόνα.

με το που το πήρα απλά άνοιξα το κουτί και μάλιστα το κινητό ήταν ΤΕΛΕΙΩΣ ξεφόρτιστο.

 

Αν και αρχικά αγχώθηκα, επειδή το μαγαζί είναι γνωστό και παλιό, δεν πήγα πίσω, και αποδείχθηκε ότι όλα ήταν καλά.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλημέρα μια απάντηση το h870 δεν είναι το ευρωπαικό μοντέλο; και ενδέχεται να έχω κάποιο πρόβλημα αν δεν ειναι το ευρωπαικό;;

το έκανα παραγγελία αν είναι να προλάβω να την ακυρώσω

Link to comment
Share on other sites

Root και Flash για να μπει Custom Recovery/Rom γινεται ευκολα στο κινητο;

 

Επισης αν οι devs των παιχνιδιων δινουν fix ωστε να φαινονται σωστα τα παιχνιδια στην αναλυση του g6.

πανευκολα ειναι το πολυ 5 λεπτα,βεβαια αλλη ρομ δεν περασα γιατι δεν μου χρειαζεται,το κινητο πεταει με την στοκ ρομ,αλλα μου ειναι απαραιτητο το adaway

ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ήθελα να ρωτήσω εάν κάποιος ξέρει πως μπορώ να τσεκάρω εάν το κινητό είναι refurbished ή όχι. Πήρε ένα g6 ο αδερφός μου μεταχειρισμένο και μετά από λίγες μέρες έβγαλε πολλά προβλήματα (gps, οθόνη με ir κλπ). Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Το Ευρωπαϊκό είναι.

 

παιδιά καλημέρα μια απάντηση το h870 δεν είναι το ευρωπαικό μοντέλο; και ενδέχεται να έχω κάποιο πρόβλημα αν δεν ειναι το ευρωπαικό;;

το έκανα παραγγελία αν είναι να προλάβω να την ακυρώσω

Link to comment
Share on other sites

Το Ευρωπαϊκό είναι.

 

σε ευχαριστώ πολύ.

 

τι SOT έχετε; βλέπω στο xda κάνουν 5 ώρες, 6 ώρες. και λένε για την εφαρμογή την quick memo ότι τους έκανε παρατεταμένη χρήση μπαταρίας μέχρι που την διέκοψαν οριστικά.

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ πολύ.

 

τι SOT έχετε; βλέπω στο xda κάνουν 5 ώρες, 6 ώρες. και λένε για την εφαρμογή την quick memo ότι τους έκανε παρατεταμένη χρήση μπαταρίας μέχρι που την διέκοψαν οριστικά.

 

Πως; δεν δίνει επιλογή για απενεργοποιηση η συγκεκριμένη εφαρμογή. Μόνο με root φαντάζομαι

Link to comment
Share on other sites

Πως; δεν δίνει επιλογή για απενεργοποιηση η συγκεκριμένη εφαρμογή. Μόνο με root φαντάζομαι

 

το ξερω αυτο γιαυτο ηταν η επομενη ερωτηση μου, αν αξιζει να το κανουμε ρουτ ωστε να κοβεις τις εφαρμογες που δεν θελεις

 

επειδή θα το πάρω σε λίγες ώρες είναι ασφαλής αυτή η μέθοδος; http://rootmygalaxy.net/how-to-root-lg-g6-and-install-twrp-recovery/

Edited by Grigorios1990
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...