Jump to content

LG G6


mpompa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα, χτες μου ήρθε ΟΤΑ, μονοκαρτο γερμανικό unbranded

Δεν έκανα επαναφορά, αλλά βλέπω ότι γενικά το τηλέφωνο είναι ακόμη πιο σμουθ ......b9ede229b9edca1d2bda8d3ed52c3d2d.jpgf594950f61999c8c02dbdc95325c1f30.jpg

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy S - S3 - S4, Galaxy Note 2 - Note 3- Note 4

LG G2 -G3 -G4 -G5 -G6

Oneplus 5

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παρελαβα σήμερα λογω διακοπών. Παίδες το τηλ ειναι πολυ ωραιο αλλα η στενομακρη οθονη δεν με εξυπηρετεί καθόλου. Το τηλ θα βγει προς πωληση το λεω εδω πρώτα πριν το βαλω αγγελία.
Στείλε πμ φίλε...

 

Είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...

 

----- προσθήκη μηνύματος 36 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

και το δικο μου παει για πωληση αφού δεν μπορεί να γίνει ροοτ. κριμα κ μου άρεσε
Στείλε πμ φίλος...

 

Είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ο κωδικός P4P σε ποια χώρα αντιστοιχεί; branded ή οχι;

στην 704 παρτίδα έχει ακουστεί κάτι για προβλήματα κλπ;

 

βρήκα ενα σε άκρως δελεαστική τιμή και το σκέφτομαι..

Link to comment
Share on other sites

Καμία παρτίδα δεν έχει πρόβλημα.

 

ωραία.. για το άλλο μήπως γνωρίζεις κάτι;

υπάρχει κάποιο site να δω την χώρα προέλευσης;

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα.

Ήθελα να ρωτήσω αν το g6 έχει την επιλογή "ποτέ" στους χρόνους κλειδώματος οθόνης ή απουσίας δραστηριότητας. Θέλω να έχω ανοιχτή μόνιμα την οθόνη στο γραφείο, στην βάση του ή στον φορτιστή. Επίσης αν όχι αυτό, μήπως κάποιο αλλο lg έχει αυτή τη δυνατότητα.

Link to comment
Share on other sites

ΕΠισης να προσθεσω μετα απο την εμπειρια μου με το G6, για αλλη μια φορα απογοητευση το wifi direct, δεν καταφερα να το λειτουργησω, δεν ξερω τι φταιει, και το ΒΤ αρκετα αργο. Τα λεω αν και δευτερευοντα γιατι ηθελα να στελνω τα προσωπικα μου αρχεια στη γυναικα μου (βιντεο/φωτο με το παιδι) και πραγματικα ηταν απογοητευση.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα.

Ήθελα να ρωτήσω αν το g6 έχει την επιλογή "ποτέ" στους χρόνους κλειδώματος οθόνης ή απουσίας δραστηριότητας. Θέλω να έχω ανοιχτή μόνιμα την οθόνη στο γραφείο, στην βάση του ή στον φορτιστή. Επίσης αν όχι αυτό, μήπως κάποιο αλλο lg έχει αυτή τη δυνατότητα.

 

Ναι, υπάρχουν όλες οι επιλογές (ποτέ κλείδωμα, μόνιμα ανοιχτή οθόνη και σε φόρτιση και όχι).

 

Πάλι, κανείς δεν είναι σε θέση να απαντήσει σε έναν χριστιανό που ρωτάει κάτι.

Αλλά ξέχασα... Μόνο για να κράζουν μπαίνουν στο συγκεκριμένο νήμα... (όχι Νικόλα, δεν το γράφω για εσένα, που έγραψες ακριβώς κάτω από τον φίλο κι ας τον προσπέρασες πάραυτα...)

Link to comment
Share on other sites

ΕΠισης να προσθεσω μετα απο την εμπειρια μου με το G6, για αλλη μια φορα απογοητευση το wifi direct, δεν καταφερα να το λειτουργησω, δεν ξερω τι φταιει, και το ΒΤ αρκετα αργο. Τα λεω αν και δευτερευοντα γιατι ηθελα να στελνω τα προσωπικα μου αρχεια στη γυναικα μου (βιντεο/φωτο με το παιδι) και πραγματικα ηταν απογοητευση.

 

Νίκο προσπάθησες με κάποια εφαρμογή τύπου xender και δε δούλεψε ; Παράξενο πολύ

Το bluetooth για κάνα άρχει μερικά kilobyte είναι

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ φίλε NickTSPre. Κάποιος υπάλληλος μεγαλοκαταστήματος κοιτώντας ένα εκθεσιακό G5 όχι g6, μου είπε ότι η επιλογή ανέρχεται σε κάποια λεπτά μόνο, και αυτό συμβαίνει για να προστατευτούν οι οθόνες από ίχνος που θα αφήσει στην οθόνη η μεγάλη παραμονή σε ένα θέμα 'εικόνα', και ειδικότερα στις Amoled. Εφόσον όμως δεν υπάρχει τέτοιο θέμα για το g6 συνεχίζω την έρευνα αγοράς.

Και πάλι ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας για αρχη..

 

εχω τρελαθει διαβαζω διαβαζω δεν μπορω να βγαλω ακρια για την καμερα του g6....αχαχαχαχ

 

σε κατι συγκρητικα video στο youtube εχω δει γ6 κ τρελα8ηκα πολυ ανωτερω απο s8 g5 iphone htc11 ktlp.αλλα εχω δει και αλλο συγκριτικο που πραγματικα με απογοτευει..

 

και μπορω να καταλαβω τι παιζει.κ την 8ελω την καμερα ν ειναι σουπερ.

 

τι γνωμη σας?

Link to comment
Share on other sites

Νίκο προσπάθησες με κάποια εφαρμογή τύπου xender και δε δούλεψε ; Παράξενο πολύ

Το bluetooth για κάνα άρχει μερικά kilobyte είναι

 

Όχι βαρέθηκα να δοκιμάσω Τρίτη εφαρμογή μιας θέλω να γίνονται όλα από το λογισμικό, όλα τα βασικά εννοώ. Για μένα αυτό είναι βασικό να μην γεμίζω άσχετες εφαρμογές για πράγματα που πρέπει να κάνει η συσκευή. Πχ παλιά είχα κραξει ανδροιδ που δεν είχε file manager όταν σε Nokia είχα. Τέλος πάντων απλά το αναφερω για όποιον ενδιαφέρεται και αν κάποιος κατάφερε να το δουλέψει με άλλη εφαρμογή να μας πει. Τώρα η συσκευή έχει μπει κουτί να φύγει οπότε δεν μπορώ να δοκιμάσω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλησπερα σας για αρχη..

 

εχω τρελαθει διαβαζω διαβαζω δεν μπορω να βγαλω ακρια για την καμερα του g6....αχαχαχαχ

 

σε κατι συγκρητικα video στο youtube εχω δει γ6 κ τρελα8ηκα πολυ ανωτερω απο s8 g5 iphone htc11 ktlp.αλλα εχω δει και αλλο συγκριτικο που πραγματικα με απογοτευει..

 

και μπορω να καταλαβω τι παιζει.κ την 8ελω την καμερα ν ειναι σουπερ.

 

τι γνωμη σας?

 

Είναι απλό το πράγμα. Τέλεια κάμερα σε κινητό δεν υπάρχει. Επίσης αν το θες μπορείς μια κάμερα να την θάψεις ή να την κάνεις να δείχνει τέλεια. Πχ βγάζεις μόνο εκεί που είναι δυνατή ή μόνο manual με τρίποδα κτλ. Εγώ δεν εμπιστεύομαι reviews ίντερνετ και προσπαθω να βγάζω άποψη εδώ από πραγματική χρήση μη επαγγελματιων..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα το κινητό χθες το πρωί. Πέρασα το τελευταίο update, backup (με το lg bridge), ξεκλείδωμα του bootloader, πέρασμα twrp και super su.

Restore του backup κι όλα καλά Το κινητό είναι μια χαρά. Σχεδόν ίδιο σε διαστάσεις με το 5x, λίγο πιο βαρύ.στο χέρι.

Οδηγίες για τα παραπάνω από το xda: https://forum.xda-developers.com/lg-g6/how-to/official-lg-g6-bootloader-unlock-t3614719

Είμαι περίεργος πως θα περάσω το επόμενο update.

Edited by stelios67
lg g7, lg g6, lg nexus 5x, lg g2, lg nexus 5, samsung galaxy nexus, moto defy
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα το κινητό χθες το πρωί. Πέρασα το τελευταίο update, backup (με το lg bridge), ξεκλείδωμα του bootloader, πέρασμα twrp και super su.

Restore του backup κι όλα καλά Το κινητό είναι μια χαρά. Σχεδόν ίδιο σε διαστάσεις με το 5x, λίγο πιο βαρύ.στο χέρι.

Οδηγίες για τα παραπάνω από το xda: https://forum.xda-developers.com/lg-g6/how-to/official-lg-g6-bootloader-unlock-t3614719

Είμαι περίεργος πως θα περάσω το επόμενο update.

 

Ζηλεύω... :nagger::cry:

Πόσο κρίμα να μην ξεκλειδώνει o bl και στο H870DS...

Θέλω να κάνω πραγματάκια στο G6 μου..!

Edited by NickTSPre
Link to comment
Share on other sites

Με unlock bootloader

Εφόσον χρειαστεί επαναφέρει ; Η πάει η εγγυηση;;

 

Καμιά καλή θήκη και σχετικά οικονομική ;

Link to comment
Share on other sites

Με unlock bootloader

Εφόσον χρειαστεί επαναφέρει ; Η πάει η εγγυηση;;

Η lg γράφει ότι με το που γίνεται unlock, σταματάει η εγγύηση.

Υπάρχει η δυνατότητα lock του boot loader πάλι. Δεν ξέρω αν υπάρχει μετρητής όπως στα samsung. Δεν το έψαξα ιδιαίτερα, για να ξέρω με σιγουριά.

Προς το παρόν έχω τη θήκη του 5x, δεν ταιριάζει απόλυτα αλλά μέχρι να επιστρέψω στην Αθήνα καλή είναι.

Από τον οδηγό του xda:

Q: Can I re-lock the bootloader?

It IS possible to re-lock the bootloader with the the command:*fastboot oem lock

You'll have to boot back into the bootloader (adb reboot bootloader) to issue the fastboot command.

Re-locking the bootloader WILL wipe*data*just like the unlock process. Use*LG*Backup*app/LG Bridge or another*backup*method first if you want your*data.

Flashing a KDZ in LGUP or*LG*Bridge will NOT relock the bootloader.

Edited by stelios67
lg g7, lg g6, lg nexus 5x, lg g2, lg nexus 5, samsung galaxy nexus, moto defy
Link to comment
Share on other sites

για το φιλο bill- thes μπορει να δει απο εδω ποιας χωρας ειναι

https://www.mylgphones.com/lg-g6-h870-software-update-history

οσο για παρτιδα το δικο μου ειναι 703 και δεν εχει το παραμικρο!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Παιδες τα βιντεο για να σταλουν με μπλε δοντι μη περιμενετε τρελες ταχυτητες σε κανενα τηλεφωνο 5λεπτο mp4 ακομα και το λαπτοπ 10 λεπτα θελει να το στειλει η λάβει.

Ολα τα αλλα φωτο τραγουδια πανε τσακ μπαμ, α και τα κινητα αν δεν εχουν ιδιο πρωτόκολλο εχουν καποιες καθυστερήσεις.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας για αρχη..

 

εχω τρελαθει διαβαζω διαβαζω δεν μπορω να βγαλω ακρια για την καμερα του g6....αχαχαχαχ

 

σε κατι συγκρητικα video στο youtube εχω δει γ6 κ τρελα8ηκα πολυ ανωτερω απο s8 g5 iphone htc11 ktlp.αλλα εχω δει και αλλο συγκριτικο που πραγματικα με απογοτευει..

 

και μπορω να καταλαβω τι παιζει.κ την 8ελω την καμερα ν ειναι σουπερ.

 

τι γνωμη σας?

 

Εγώ δεν έχω τρελαθεί, αν και γενικώς θεωρώ το κινητό άριστο.

ενίοτε νιώθω πως ακόμη πως και τη μέρα, είναι πολύ έντονη η παρέμβαση του software.

σε μερικές περιπτώσεις η κάμερα wide βγάζει πιο "φυσικό" αποτέλεσμα.

Ελπίζω να μην κάνω κάποιο λάθος, αλλά γενικώς το έχω στο αυτόματο.

 

Ωστόσο δεν έχω εμπειρία σε άλλα κινητά καλά όπως άλλοι χρήστες του φόρουμ (G5, P10, S7 ή S8), ίσως τελικά το πρόβλημα να είναι οι μεγαλύτερες προσδοκίες μου.

 

Πάντως, όπως είπα πάλι, το κινητό έιναι άριστο στα όλα (τα υπόλοιπα) του.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας για αρχη..

 

εχω τρελαθει διαβαζω διαβαζω δεν μπορω να βγαλω ακρια για την καμερα του g6....αχαχαχαχ

 

σε κατι συγκρητικα video στο youtube εχω δει γ6 κ τρελα8ηκα πολυ ανωτερω απο s8 g5 iphone htc11 ktlp.αλλα εχω δει και αλλο συγκριτικο που πραγματικα με απογοτευει..

 

και μπορω να καταλαβω τι παιζει.κ την 8ελω την καμερα ν ειναι σουπερ.

 

τι γνωμη σας?

 

Αν θέλεις κάμερα σούπερ ίσως πρέπει να περιμένεις το V30 το οποίο στα χαρτιά τουλάχιστον τα σπάει (f/1.6, γυάλινο τζάμι στο φακο).

Για κάποιον σαν εμένα που κρατάει το κινητό μια τριετία, νομίζω αξίζει ένα κατοστάρικο παραπάνω προκειμένου να έχεις κάτι εξαιρετικό.

Το G6 δε λέω καλό είναι, αλλά πλέον χαρακτηρίζεται ως ένα τίμιο VFM τηλέφωνο και όχι ως ναυαρχίδα..

Link to comment
Share on other sites

για το φιλο bill- thes μπορει να δει απο εδω ποιας χωρας ειναι

https://www.mylgphones.com/lg-g6-h870-software-update-history

οσο για παρτιδα το δικο μου ειναι 703 και δεν εχει το παραμικρο!

 

Ευχαριστώ πολύ.. Πολωνικό είναι, unbranded νομίζω ( δεν έχει logo και εφαρμογές εταιρείας κινητής μέσα στο μενού)

Ηταν ακόμα στη 10b έκδοση και δεν έβρισκε ota αναβάθμιση.. τελικά με το bridge με αναβάθμισε στη 10h, έχει και νεότερη;

 

edit: με ενα search είδα οτι η P4 είναι πολωνικη εταιρεία κινητής τηλεφωνίας.. αρα branded κι ας μη του φαίνεται

Edited by bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ.. Πολωνικό είναι, unbranded νομίζω ( δεν έχει logo και εφαρμογές εταιρείας κινητής μέσα στο μενού)

Ηταν ακόμα στη 10b έκδοση και δεν έβρισκε ota αναβάθμιση.. τελικά με το bridge με αναβάθμισε στη 10h, έχει και νεότερη;

 

Καλοριζικο βασιλη!!Το s8 το εδωσες ?

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...