Jump to content

LG G6


mpompa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@logica1, εννοείται ότι θα επανέλθω μετά το συγκριτικό με του φίλου το S8.... :)

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy S - S3 - S4, Galaxy Note 2 - Note 3- Note 4

LG G2 -G3 -G4 -G5 -G6

Oneplus 5

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στο t dimension έχω ρωτήσει και έχει και τα ακουστικά στη συσκευασία.

Στο eglobal,στο In the Box,δεν αναφέρει πως εμπεριέχονται... Έχει κανείς κάποια ιδέα του τι ακριβώς γίνεται;

Πολύ δελεαστικές οι τιμές στο eGlobal Central με το t-dimension (UK) να ακολουθεί κατά πόδας,μέσα σε μια εβδομάδα έκανε βουτιά από 445€ -> 417€ και 415€ σήμερα... Λογικά από βδομάδα θα πέσει και αυτό στα ~390€.

Θα γίνω σύντομα κάτοχος! :happy:

Έχει τελωνείο από αυτά τα μαγαζιά από Αγγλία; ψηνωμαι άσχημα κ εγώ...

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 46 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχει τελωνείο από αυτά τα μαγαζιά από Αγγλία; ψηνωμαι άσχημα κ εγώ...

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Είναι αξιόπιστα; έχει ψωνίσει κάνεις;

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Όχι,από Αγγλία δεν μπαίνουν τελωνείο.

Από αξιοπιστία πως πάνε;;; έχει εμπειρία κάνεις;

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους ες σας παιδια γνωριζει κανεις πως ενεργοποιηουμε την καρτελα της Google αντι αυτης της LG στην αρχικη οθονη ή οχι δεν γινεται αυτο ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους ες σας παιδια γνωριζει κανεις πως ενεργοποιηουμε την καρτελα της Google αντι αυτης της LG στην αρχικη οθονη ή οχι δεν γινεται αυτο ;

 

Δεν γινεται ακομα αυτο προς το παρον...Ισως με αναβαθμιση αργοτερα το προσθεσουν

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σήμερα παρέλαβα από skroutzomagazo, και είναι ευρωπαϊκό, unbranded. Αλλά πριν το παραγγείλω , είχα πάρει σε άλλα 2 κατάστημα στο Σκρουτζ, και ήταν συσκευές branded, Vodafone Kai Tim!! Πρώτα τηλέφωνο οπωσδήποτε, και αν είναι από τα γνωστά Σκρουτζομαγαζα, και καταλάβουν ότι είσαι σχετικός, θα σου πούνε την αλήθεια αν είναι ή όχι unbranded.

Λοιπόν πρώτες εντυπώσεις της συσκευής

 

Ένα έχω να πω, με μετέφερε καλές εποχές G2 που μέχρι τα πρώτα 30 λεπτά χρήσης η μπαταρία ήταν ακόμη στο 100%! (Όταν παρέλαβα ήταν στο 48% , προτίμησα να το βάλω για φόρτιση διότι έκανε 2 μεγάλες ενημερώσεις λογισμικού)

Ήμουνα μεταξύ S8 και G6 να πω την αλήθεια, αλλά μάλλον είμαι LGakias κατά βάθος!!!

Πρώτη επαφή : το κινητό δεν έχει καμία σχέση σε ποιότητα από οποιοδήποτε κινητό LG, έχουν κάνει άλματα, απίστευτα στιβαρή συσκευή ( έχει πάρει και πιστοποίηση mil-STD 810g) , στα δικά μου γούστα πολύ ομορφη, αν και στην εμπρόσθια όψη το S8 μου αρέσει περισσότερο, από πίσω το G6 είναι κόσμημα (προσωπικά γούστα πάντα)

Στο στήσιμο φάνηκε να έχει περίσσια δύναμη και σμουθ ( σίγουρα αν είχε 835 θα ήταν ένα κλικ καλύτερο), έχουν κάνει τρομερή δουλειά στο λογισμικό!

Τα μενού του έχουν βελτιωθεί σε σχέση με την 7αρα στο G5(είχα το G5 για 10 μήνες)

Κάμερα τα γνωστά, εκπληκτικές φωτογραφίες ! Δύσκολα ξεχωρίζουν πλέον οι σημερινές επώνυμες ναυαρχίδες , στα σημεία παίζουν....Από βδομάδα θα έχω ένα S8 φίλου στα χέρια να κάνουμε μίνι συγκριτικό όσο αφορά το θέμα φωτό.

Πλέον υποστηρίζει 360 φωτογραφίες από μαμά!! Εννοώ χωρίς third party εφαρμογή

* Το always on με το αναλογικό ρολόγακι τα σπάει!!

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κι εγώ στο ίδιο δίλημμα είμαι, αλλά κλασικά με τραβάει το LG... Επειδή το always on δε νομίζω να το προτιμήσω, έχει μείνει και στο G6 το swipe κάτω από κλειστό για να δεις ώρα, ειδοποιήσεις, κλπ?

Link to comment
Share on other sites

Ωραιο και καλο το G6 οταν το ειδα σε καταστημα αλλα δεν σας λειπει βρε παιδια το Led των ειδοποιήσεων;

Πολλές χαρακτηριστικά αφαίρεσε ir Led notification. Αναγκαία και τα 2. Το δε Led βλέπεις τι χρώμα είναι το Led και ξέρεις ακριβώς τι ειδοποίηση έχεις. Πολλά λάθη και δεν καταλαβαίνω γιατί.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Ωραιο και καλο το G6 οταν το ειδα σε καταστημα αλλα δεν σας λειπει βρε παιδια το Led των ειδοποιήσεων;

 

Εμένα προσωπικά ναι, αλλά εάν καταλήξω στο G6, σκέφτομαι να το συμπληρώσω με smartband, οπότε δεν θα είναι τόσο έντονη η έλλειψη. Επίσης εάν πετύχω σε καλή τιμή και το πακέτο με LG smart watch που είχε κυκλοφορήσει παλιότερα, δεν θα το σνομπάρω :)

Link to comment
Share on other sites

Πολλές χαρακτηριστικά αφαίρεσε ir Led notification. Αναγκαία και τα 2. Το δε Led βλέπεις τι χρώμα είναι το Led και ξέρεις ακριβώς τι ειδοποίηση έχεις. Πολλά λάθη και δεν καταλαβαίνω γιατί.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Τι να κανουμε η καθε εταιρεια τρωει την πετρια της οποιος κωλύεται σε αυτα δεν το παιρνει. :)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Ωραιο και καλο το G6 οταν το ειδα σε καταστημα αλλα δεν σας λειπει βρε παιδια το Led των ειδοποιήσεων;

Πες μας και που το είδες να το ζαχαρωσουμε από κοντά και εμείς..

 

Sent from my LG-D802

Link to comment
Share on other sites

Πες μας και που το είδες να το ζαχαρωσουμε από κοντά και εμείς..

 

Sent from my LG-D802

 

 

Στο public στο mall Μαρουσι διπλα-διπλα με το S8 πριν μια εβδομαδα

Link to comment
Share on other sites

Τι να κανουμε η καθε εταιρεια τρωει την πετρια της οποιος κωλύεται σε αυτα δεν το παιρνει. :)

Προφανώς. Όλοι αφαιρούν χαρακτηριστικά να δω πότε θα βγάλουν κάνα ολοκληρωμένο κινητό.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Δεν γινεται ακομα αυτο προς το παρον...Ισως με αναβαθμιση αργοτερα το προσθεσουν

Α μαλιστα δεν γινεται επειδη καπου διαβασα οτι το κανεις να φενεται να φερεται καλυτερα σαν στοκ ανδροιδ με προεπιλεγμενες τις εφαρμογες της Google γι αυτο ειπα να ρωτησω και γι αυτο αν γινεται τυχον.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Α μαλιστα δεν γινεται επειδη καπου διαβασα οτι το κανεις να φενεται να φερεται καλυτερα σαν στοκ ανδροιδ με προεπιλεγμενες τις εφαρμογες της Google γι αυτο ειπα να ρωτησω και γι αυτο αν γινεται τυχον.

 

Δεν γνωριζω κατι τετοιο.Ισως να θελει ρουτ για να δουλεψει η συγκεκριμενη μεθοδος,αλλά δεν την γνωριζω...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Α μαλιστα δεν γινεται επειδη καπου διαβασα οτι το κανεις να φενεται να φερεται καλυτερα σαν στοκ ανδροιδ με προεπιλεγμενες τις εφαρμογες της Google γι αυτο ειπα να ρωτησω και γι αυτο αν γινεται τυχον.

 

Φιλε μου μηπως εννοεις κατι παρομοιο με αυτο?

https://www.tomsguide.com/us/stock-android-on-lg-g6,review-4407.html

Link to comment
Share on other sites

Εχετε και εσεις προβλημα με οσες εφαρμογές έχετε περασμένες στην κάρτα sd και έχετε τα εικονίδια στην επιφάνεια εργασίας χρησιμοποιώντας το συρταρι εφαρμογών, να εξαφανίζονται τα εικονίδια όταν κλείνετε και ανοίγετε το κινητό;
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου μηπως εννοεις κατι παρομοιο με αυτο?

https://www.tomsguide.com/us/stock-android-on-lg-g6,review-4407.html

Καλημερα θα ηθελα να ανοιγει η καρτελα της Google με την αναζητησει και τις ειδησεις αν γινεται απο κατω οπως στα Google Pixel.

Αφου θεωριτικα και πρακτικα γινεται να το κανεις στοκ android με εφαρμογες της Google τοτε γιατι να μην γινει και αυτο που λεω δεν ξερω την ονομασια του.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!

Επειδη με ενδιαφερει η αγορα του, που μπορω να το δω απο κοντα ωστε να αποφασισω?

Μια βολτα χθες απο Plaisio (Στουρναρη) και Kaiser stores ηταν ανεπιτυχης.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!

Επειδη με ενδιαφερει η αγορα του, που μπορω να το δω απο κοντα ωστε να αποφασισω?

Μια βολτα χθες απο Plaisio (Στουρναρη) και Kaiser stores ηταν ανεπιτυχης.

Το έχει στο mall στο πλαίσιο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...