Jump to content

LG G6


mpompa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τι ειναι αυτο στη γωνια και γιατι δε φευγει; ειναι μονο στη home screen

 

Τμήμα του wallpaper!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τμήμα του wallpaper!

 

χαχα καλο ε; κοιτα πως εχει κατσει :P

QNyD0mG.jpg

και προσπαθω να το συρω κατι τετοιο ειχε το κινεζικο και το σερνα για να μικρυνει η οθονη και να το χειριστεις με το ενα χερι

 

εβγαλα και ενα καρο system apps με adb including τους 2 απο τους 3 lg launchers και ελεγα οτι κατι χαλασα

εβαλα και αναλυση 1080 οποτε εβλεπα μερος του wallpaper

τωρα που ξαναβαλα το ιδιο φοντο το πορτοκαλι πιανει παραπανω!

οποτε λογο της αλλαγης αναλυσης στην αρχη δε το βλεπα και μετα το ειδα ετσι περιεργο.

η αληθεια ειναι πως ασχοληθηκα με τα παντα εκτος του φοντου οταν πηρα το κινητο στα χερια μου!

zAvtHMm.jpg

Edited by akaloith
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους είστε υπέρ ή κατά στο να βάλει κάποιος skin στο κινητό μας G6

 

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

αν το προσεχεις αρκετα κ δεν εισαι ατζαμης να σου πεφτει από τα χερια, εγω είμαι υπερ, σε πτωση όμως δεν γλιτώνεις τπτ . απλα κ skin να βαλεις πισω εχει gorilla glass 5 αν το αφηνεις σε τραπεζια κ όχι σε τπτ πλακακια στο δρομο , δεν θα γρατσουνιστη !!!
Xiaomi Mi 9t pro red
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους είστε υπέρ ή κατά στο να βάλει κάποιος skin στο κινητό μας G6

 

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

 

Από τα πιο ωραία κινητά που κυκλοφορούν και να βάλεις skin? Αμαρτία.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

προφανως και πας σε 2160

σε τοσο μικρες οθονες το 2880 ειναι ανοησια

θες gkeyboard gcam γιατι τα default δε λειτουργουν βελτιστα σε μιρκοτερα αναλυση - πειραγμενα dpi.

 

στο τοπικ που εχουμε βαλει πολλες φορες το λινκ https://forum.xda-developers.com/lg-g6/how-to/guide-best-battery-life-t3735720

εχω γραψει τα εξης:

with my calculations

2880 with 640dpi has same size as:

2160 with 480dpi and

1440 with 320dpi

 

so I tried the above, the lg launcher is ok (except) from the thumbnails in multitasking

the lg keyboard was replaced with google keyboard

the lg camera shows zoomed previews so gcam cstark27 v3.6 was used normal & wide that offer hdr+

so the phone almost look the same in the above 3 resolutions

 

2880:

adb shell wm size 1440x2880

adb shell wm density 640

 

2160:

adb shell wm size 1080x2160

adb shell wm density 480

 

1440:

adb shell wm size 720x1440

adb shell wm density 320

 

επισης εχω ξεφορτωθει bloatware this way:

https://forum.xda-developers.com/lg-g6/how-to/debloat-rest-t3665414

Edited by akaloith
Link to comment
Share on other sites

Πήρα χτες την θήκη την cfv-300 πολύ ωραία αίσθηση έχει, κάνει πολύ ωραία επαφή. Το μόνο που δεν μου αρέσει τόσο είναι ότι όταν κλείνει το καπάκι χάνεται η aod. Πρέπει να ανοίξεις το καπάκι για να ξανά εμφανιστεί. Γενικά είναι ωραία θήκη, πολύ ωραία αίσθηση και αφή
Link to comment
Share on other sites

Για πληρη οθονη στο lg g6:

 

1) Type the following commands in adb/fastboot environment (adb shell) on your PC after connecting the phone in file transfer mode and usb debugging is on:

· Hide Status Bar only type:

adb shell settings put global policy_control immersive.status=*

· Hide Navigation Bar only type:

adb shell settings put global policy_control immersive.navigation=*

· Hide Both Bars type:

adb shell settings put global policy_control immersive.full=*

· Back to normal/default state:

adb shell settings put global policy_control null*

 

2) For the H870 the code *#546368#*870# works to Enable force long display in svc menu

 

3) download fingerprint quick action in playstore https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ztc1997.fingerprint2sleep to use fingerprint as back and home button

 

4) if you want more control, download button mapper in playstore https://play.google.com/store/apps/details?id=flar2.homebutton, assign volume down button hold for recents, and volume up button hold for toggle notification OR

 

5) download https://play.google.com/store/apps/details?id=com.conena.navigation.gesture.control to have iphone X gesture control

Edited by akaloith
Link to comment
Share on other sites

Πήρα χτες την θήκη την cfv-300 πολύ ωραία αίσθηση έχει, κάνει πολύ ωραία επαφή. Το μόνο που δεν μου αρέσει τόσο είναι ότι όταν κλείνει το καπάκι χάνεται η aod. Πρέπει να ανοίξεις το καπάκι για να ξανά εμφανιστεί. Γενικά είναι ωραία θήκη, πολύ ωραία αίσθηση και αφή

 

Και εμένα αρχικά δεν μου άρεσε αυτό, αλλά γλιτώνεις λίγη μπαταρία. Και για να δεις τις ειδοποιήσεις δεν είναι απαραίτητο να ανοίξεις το καπάκι, πατάς το power button και εμφανίζονται. Ούτως ή άλλως, αυτή η θήκη είναι μόνο για έξοδο ή γραφείο, προστατεύει ελάχιστα από το οτιδήποτε. Αλλά είναι πανέμορφη.

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώντας την GCam τώρα που είμαι διακοπές αρκετά συχνά και σε συνεχόμενες φωτό αρκετές φορές κράσαρε.

Για να στρώσει ξανά χρειαζόταν reboot το κινητό.

Ωραίες φωτό αλλά συχνά κολλήματα!!

Δεν ξέρω αν έχει να κάνει με το γεγονός ότι δεν έχω καθόλου σχεδόν σήμα εδώ που είμαι.

Δλδ προσπαθώντας να βρει σήμα σε συνδυασμό με την κάμερα παθαίνει ένα μικρό κοκομπλόκο...

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα αρχικά δεν μου άρεσε αυτό, αλλά γλιτώνεις λίγη μπαταρία. Και για να δεις τις ειδοποιήσεις δεν είναι απαραίτητο να ανοίξεις το καπάκι, πατάς το power button και εμφανίζονται. Ούτως ή άλλως, αυτή η θήκη είναι μόνο για έξοδο ή γραφείο, προστατεύει ελάχιστα από το οτιδήποτε. Αλλά είναι πανέμορφη.

 

Ισχύει οι πλευρές του είναι ανοιχτές γύρω γύρω, αλλά σχεδιασμός και αφή είναι απίστευτος

Link to comment
Share on other sites

παιδια παρελαβα σημερα το μετεχειρω lg g6 6 μηνων . το κινητο απλα Μ Α Μ Α Ε Ι !! καμια σχεση με το s7 που ειχα, η μπαταρια του το ψαχνω 1 ωρα με ανοιχτη οθονη κ εχει χασει μονο 5% . ι οθονη κλασης ανωτερη του ς7 το ιδιο κ η καμερα , παρολο που ακουγα ότι δεν συγρινεται με το ς7 . εδωσα το ς7 280 . πηρα το g6 230 . κορυφαια επιλογή, χαο=ιρομαι που δεν εσκασα 400 για το ς8:rolleyes::rolleyes:

 

Δεν ξερω που το βρηκες στα 230 και μολις 6 μηνων κιολας,αλλα εγω σε αγγελιες κατω απο 280-300ευρω δεν το βρισκω.

 

Αν το εβρισκα στα 230 6μηνων χωρις καποιο χτυπημα εννοειται οτι και εγω θα το αγοραζα με κλειστα ματια

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω που το βρηκες στα 230 και μολις 6 μηνων κιολας,αλλα εγω σε αγγελιες κατω απο 280-300ευρω δεν το βρισκω.

 

Αν το εβρισκα στα 230 6μηνων χωρις καποιο χτυπημα εννοειται οτι και εγω θα το αγοραζα με κλειστα ματια

 

Στο Bestprice είναι 319, ολοκαίνουργιο, δεν νομίζω ότι μεταχειρισμένο είναι 300ευρώ πλέον.

Link to comment
Share on other sites

Στο Bestprice είναι 319, ολοκαίνουργιο, δεν νομίζω ότι μεταχειρισμένο είναι 300ευρώ πλέον.

 

Δεν εμπιστευομαι(και εγω και πολλοι αλλοι)τα φθηνοτερα καταστηματα του bestprice τα οποια ειτε δεν εχουν καν φυσικο καταστημα,ειτε ειναι αγνωστα στο θεμα after sales support.

Link to comment
Share on other sites

Τί εννοείς after sales αφού ό,τι και να συμβεί, απευθύνεσαι στην αντιπροσωπεία; Φαντάζομαι δηλαδή ότι έτσι πάει...
When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

Τί εννοείς after sales αφού ό,τι και να συμβεί, απευθύνεσαι στην αντιπροσωπεία; Φαντάζομαι δηλαδή ότι έτσι πάει...

 

After sales εννοω τι ρολο βαραει ο πωλητης/καταστημα σε περιπτωση επιστροφης χρηματων/αντικαταστασης συσκευης μιας και μιλαμε για τηλεφωνο που δεν εισαγεται επισημα στην χωρα μας.

Η αντιπροσωπεια ειναι μονο στο κομματι της επισκευης.

Link to comment
Share on other sites

After sales εννοω τι ρολο βαραει ο πωλητης/καταστημα σε περιπτωση επιστροφης χρηματων/αντικαταστασης συσκευης μιας και μιλαμε για τηλεφωνο που δεν εισαγεται επισημα στην χωρα μας.

Η αντιπροσωπεια ειναι μονο στο κομματι της επισκευης.

Ο. Κ. Κατανοητό. Ελπίζω να μην το χρειαστώ μιας που το πήρα από ένα τέτοιο μαγαζί. Αν και μια αξιόπιστοι μου φάνηκαν.

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

Στο Bestprice είναι 319, ολοκαίνουργιο, δεν νομίζω ότι μεταχειρισμένο είναι 300ευρώ πλέον.

 

Δυστυχώς τόσα ζητάνε αλλά δε νομίζω να καταφέρουν να πουλησουν. Θεωρω πως με ένα λινκ της τιμής καινούριου τους πειθεις για 250. Δε νομίζω ότι θα κρατήσουν το 300αρι πάνω από εβδομάδα.

Εγώ το έδωσα 300 πριν 1.5 μήνα που είχε 390.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μην αγχώνεστε παίδες, τα περισσότερα πλέον καταστήματα / eshops από skroutz και bestprice είναι μερικές φορές περισσότερο αξιόπιστα ακόμα και από τις μεγάλες αλυσίδες. Πλέον με τις βαθμολογίες/αξιολογήσεις κάθε καταστήματος ξέρεις με ποιον πας να κάνεις συναλλαγή και όλα θα κυλήσουν ομαλά. Εξάλλου το doa είναι μόνο για 7 μέρες, μετά ασχολείσαι με την αντιπροσωπεία που καλύπτει την εγγύηση του κινητού 100%! ΔΕΝ παίζει κανένα απολύτως ρόλο που δεν εισάγετε στην χώρα μας. Όσο για το κάθε κατάστημα ξεχωριστά, όλα λένε στους όρους-πληροφορίες τους για το πως σε καλύπτουν εσένα σαν αγοραστή σε περίπτωση που θα σου έρθει προβληματική συσκευή.

 

Λοιπόν, πάμε στα δικά μας!

2-3 tips για ακόμα καλύτερη μπαταρία.

 

Πας ρυθμίσεις -->> ρυθμίσεις κλήσεων -->> Περισσότερα -->> χειρονομίες και απενεργοποιείς τις 2 επιλογές αυτές!

Εγώ προσωπικά δεν ήξερα καν πως είναι ήδη ενεργοποιημένες και βασικά πως τις είχε το κινητό μας.

Όπως και να έχει, είναι 2 υπηρεσίες που "τρέχουν" άδικα σε αυτούς που δεν έχουν σκοπό να τις χρησιμοποιήσουν!;)

 

Για όσους παίζετε κάνα παιχνιδάκι κάπου κάπου, ή τα παιδιά σας το αρπάζουν το κινητό και το κάνουν.

Πας ρυθμίσεις -->> Γενικές -->> μπαταρία και εξοικονόμηση ενέργειας --> ενεργοποιείς στο εξοικ. μπαταρίας στα παιχνίδια και βάζεις μέσα την επιλογή Μέγιστο!

Εγώ προσωπικά στο Sonic που είναι και απαιτητικό, δεν είδα κάποια διαφορά στην ποιότητα προς το χειρότερο, ίσα ίσα που έτρεχε και πιο smooth! Απ' ότι κατάλαβα η επιλογή αυτή τρέχει το παιχνίδι σε 1080p για καλύτερη διαχείριση της μπαταρίας όταν παίζεις games. Δοκιμάστε και σεις σε κάποιο παιχνίδι που παίζεται, δεν χάνετε κάτι. Αν δεν προσέξετε διαφορά στην ποιότητα, τότε κρατάτε την επιλογή και έχετε καλύτερη μπαταρία. Το άλλο ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ με την επιλογή αυτή, είναι ότι ζεσταίνετε λιγότερο το κινητό και όλοι ξέρουμε πόσο θετικό είναι αυτό για την μακροζωία της μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

Μην αγχώνεστε παίδες, τα περισσότερα πλέον καταστήματα / eshops από skroutz και bestprice είναι μερικές φορές περισσότερο αξιόπιστα ακόμα και από τις μεγάλες αλυσίδες. Πλέον με τις βαθμολογίες/αξιολογήσεις κάθε καταστήματος ξέρεις με ποιον πας να κάνεις συναλλαγή και όλα θα κυλήσουν ομαλά. Εξάλλου το doa είναι μόνο για 7 μέρες, μετά ασχολείσαι με την αντιπροσωπεία που καλύπτει την εγγύηση του κινητού 100%! ΔΕΝ παίζει κανένα απολύτως ρόλο που δεν εισάγετε στην χώρα μας. Όσο για το κάθε κατάστημα ξεχωριστά, όλα λένε στους όρους-πληροφορίες τους για το πως σε καλύπτουν εσένα σαν αγοραστή σε περίπτωση που θα σου έρθει προβληματική συσκευή.

 

Λοιπόν, πάμε στα δικά μας!

2-3 tips για ακόμα καλύτερη μπαταρία.

 

Πας ρυθμίσεις -->> ρυθμίσεις κλήσεων -->> Περισσότερα -->> χειρονομίες και απενεργοποιείς τις 2 επιλογές αυτές!

Εγώ προσωπικά δεν ήξερα καν πως είναι ήδη ενεργοποιημένες και βασικά πως τις είχε το κινητό μας.

Όπως και να έχει, είναι 2 υπηρεσίες που "τρέχουν" άδικα σε αυτούς που δεν έχουν σκοπό να τις χρησιμοποιήσουν!;)

 

Για όσους παίζετε κάνα παιχνιδάκι κάπου κάπου, ή τα παιδιά σας το αρπάζουν το κινητό και το κάνουν.

Πας ρυθμίσεις -->> Γενικές -->> μπαταρία και εξοικονόμηση ενέργειας --> ενεργοποιείς στο εξοικ. μπαταρίας στα παιχνίδια και βάζεις μέσα την επιλογή Μέγιστο!

Εγώ προσωπικά στο Sonic που είναι και απαιτητικό, δεν είδα κάποια διαφορά στην ποιότητα προς το χειρότερο, ίσα ίσα που έτρεχε και πιο smooth! Απ' ότι κατάλαβα η επιλογή αυτή τρέχει το παιχνίδι σε 1080p για καλύτερη διαχείριση της μπαταρίας όταν παίζεις games. Δοκιμάστε και σεις σε κάποιο παιχνίδι που παίζεται, δεν χάνετε κάτι. Αν δεν προσέξετε διαφορά στην ποιότητα, τότε κρατάτε την επιλογή και έχετε καλύτερη μπαταρία. Το άλλο ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ με την επιλογή αυτή, είναι ότι ζεσταίνετε λιγότερο το κινητό και όλοι ξέρουμε πόσο θετικό είναι αυτό για την μακροζωία της μπαταρίας.

 

τις χρησιμοποιώ πολύ και με έχουν βολέψει προσωπικά.;)

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Γενικα τελευταιως με ολες τις ρυθμισουλες που προτεινονται για περισσοτερη εξοικονομηση μπαταριας,εχω δει διαφορα προς το καλυτερο,αλλα δυστυχως το θεμα με την υπερβολικη καταναλωση σε αδρανεια παραμενει σε πολυ ανεξηγητα υψηλα επιπεδα..η δικη μου καταναλωση αδρανειας φτανει σχεδον τα 2/3 της καταναλωσης οθονης..μηπως τελικα φταιει η nougat κ οτι κ να κανουμε δεν διορθωνει την κατασταση;οτι ηταν δυνατον να απενεργοποιησω το εκανα..μεχρι κ το greenify εχω βαλει αλλα δυστυχως το προβλημα παραμενει.

Οι χρονοι οθονης που πιανω στη μιαμιση μερα περιπου ειναι αρκετα καλοι,γυρω στις 6 ωρες κ παραπανω καποιες φορες,αλλα αν δεν υπηρχε αυτη η καταναλωση αδρανειας σιγουρα θα μιλουσαμε για πολυ μεγαλυτερους χρονους.

Link to comment
Share on other sites

ωραία tipsάκια για την εξοικονόμηση της μπαταρίας

καλό είναι να απενεργοποιείται ότι δεν χρειάζεται

όλο και κάτι θα εξοικονομηθεί

 

το θέμα μου εμένα έχει να κάνει με την immersive mode (πλήρη οθόνη)

είπα χθες να εφαρμόσω τη ρύθμιση για τα softkeys μόνο, γιατί την notification bar την θεωρώ απαραίτητη (δεν πιάνει και πολύ χώρο εξάλλου) και παρατηρώ ένα lag σε διάφορες εφαρμογές που πριν δεν υπήρχε.

υπάρχει lag ακόμα και στο ξεκλείδωμα της αρχικής οθόνης

 

στο xda έχει διάφορες διαφορετικές εντολές που δεν επηρεάζουν την μπαταρία και βγάζουν το lag

μήπως έχει δοκιμάσει κανείς και ξέρει ποιά λειτουργεί πιο smooth ;

Link to comment
Share on other sites

Μην αγχώνεστε παίδες, τα περισσότερα πλέον καταστήματα / eshops από skroutz και bestprice είναι μερικές φορές περισσότερο αξιόπιστα ακόμα και από τις μεγάλες αλυσίδες. Πλέον με τις βαθμολογίες/αξιολογήσεις κάθε καταστήματος ξέρεις με ποιον πας να κάνεις συναλλαγή και όλα θα κυλήσουν ομαλά. Εξάλλου το doa είναι μόνο για 7 μέρες, μετά ασχολείσαι με την αντιπροσωπεία που καλύπτει την εγγύηση του κινητού 100%! ΔΕΝ παίζει κανένα απολύτως ρόλο που δεν εισάγετε στην χώρα μας. Όσο για το κάθε κατάστημα ξεχωριστά, όλα λένε στους όρους-πληροφορίες τους για το πως σε καλύπτουν εσένα σαν αγοραστή σε περίπτωση που θα σου έρθει προβληματική συσκευή.

 

 

Θυμαμαι τι γινοταν με τα περιβοητα LG G4 με το bootloop που ορισμενοι που ζηταγαν επιστροφη χρηματων ή αντικατασταση( λογω πολλων service) με αλλη συσκευη τα καταστηματα δεν τους εδιναν τιποτα και επρεπε να πανε με συνηγορο και ΓΓΚ για να βρουν ακρη. Αυτα ακομα και για πιο γνωστα σκρουτζομαγαζα τυπου Kaizer ετσι?

 

 

Και επειδη προσωπικα εχουν δει και διαβασει πολλα τα ματια μου(ακομα και με την παλια Arvato και την περιβοητη υγρασια),αυτο το ''μην αγχωνεστε''πολυ κακως το γραφεις ετσι απλα λες και τα καταστηματα μας και αντιπροσωπειες ειναι τυπου amazon,αλλα τελος παντων.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...