Jump to content

LG G6


mpompa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατί στα reviews, εκτός από τα specs εξετάζουν και την πραγματικότητα.

 

Color accuracy Κερδίζει το LG, white balance το LG, Dynamic Range το LG, high ISO και sharpness το Samsung (επειδή έχει μεγαλύτερο αισθητήρα, εδώ τα specs μιλάνε και δεν λένε ψέμματα).

 

Full manual δυνατότητες το LG, 2 φακούς - ο ένας υπερευρυγώνιος που τον λατρεύουμε μερικοί (και ας έχουμε τον "κακό), έξτρα δυνατότητες με Gcam κ.α Νομίζω το φωτογραφικό πακέτο είνα πλήρες. Πολλοί το πήραμε και 100ευρώ πάνω και δεν βλέπω να κλαίμε τα λεφτά μας και τη μοίρα μας, κορυφαία κάμερα σε κινητό αυτή τη στιγμή είναι το S9, όποιος θέλει κορυφαίο, ας κοιτάξει στην κορυφαία κατηγορία, όχι σε ένα κινητό κοστολογημένο σχεδόν σε low to mid κατηγορία.

 

@freddaras Αν ψειρίζεις ακόμη κινητό 330ευρώ, τι να πω, έχει και φθηνότερα, και με 50 παίρνεις. Μέχρι να διαλέξεις θα τραβάνε όλοι VR 8K με τα κινητά τους. Στην τελική δώσε 100ευρώ και πάρε μία φωτογραφική, βρίσκεις και Mirrorless 20megapixel με 150ευρώ+100 για κάνα φακό.

 

Επιτρεψε μου βεβαια να διαφωνήσω με το dynamic range, έχω κάνει άπειρες συγκρίσεις και δεν κέρδισε πουθενά το g6. Τώρα τι λένε τα review δεν ξέρω αλλά ξέρω ότι όταν το είχα δεν μπορούσα να αποφύγω καμμενες σκηνές ή πολύ σκοτεινές όταν με άλλα κινητά τα έσωζε πιο εύκολα.

Κατά τα άλλα στα λεφτά του είναι οκ το g6 αλλά το αν αξίζει να σκάσει συν 100 με 150 για καλύτερο είναι σχετικό

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στο delete log files μου γράφει are you sure? Και από κάτω έχει ένα άσπρο κενό θεωρητικά κάτι να γράψω .

 

 

 

Δεν έγραψα κάτι πάτησα οκ αλλά δεν έγινε κάτι. Ξέρετε αν σε αυτό το άσπρο πλαίσιο έπρεπε να γράψω κάτι; (Το πάτησα και μου έβγαλε μόνο αριθμούς να γράψεις)

 

 

 

Λοιπόν μάγκες, Ανάσταση! Το έψαξα τρελά αυτές τις μέρες σε φόρουμ και ότι άλλο και τελικά το έλυσα το θέμα και σας προτείνω ΌΛΟΥΣ να το κάνετε μιας και θα δείτε αρκετή διαφορά στην αυτονομία της μπαταρίας! Ούτε ρουτ, ούτε κάτι επικίνδυνο για την λειτουργία του κινητού.

Να φανταστείτε το έχω κάνα μήνα και ΚΑΘΕ βράδυ που το φόρτιζα, το πρωί είχε χάσει ένα 12% μπαταρίας και συνέχιζε όλη την ημέρα να χάνει μπαταρία σε αδράνεια (idle)! Εδώ και 2 μέρες που έχω κάνει το παρακάτω, το φορτίζω το βράδυ και το πρωί .... ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΧΑΣΕΙ καθόλου μπαταρία και συνεχίζει ορθά μετά και πλέον η οθόνη τραβάει περισσότερη μπαταρία από την αδράνεια!

 

Λοιπόν, πάτε στον dialer του τηλεφώνου και γράφετε *#546368#*870#

Θα εμφανιστεί ένα κρυφό μενού.

Πας στο "SVC Menu"

3) Μετά στο "LDB"

4) ΒΓΑΖΕΙΣ το τικ στο "enable" LDB setting. Θα λέει μετά "MLT will not run after booting.

 

Δεν κλείνεις ακόμα το κρυφό μενού!

 

Πατάς πίσω και πας ξανά στην λίστα!

Πας στα Log Services

Κάνεις το ίδιο και στα 2

 

Πατάς νια φορά πάνω στο πρώτο (log enable AP+CP) και σου λέει ένα warning κατανάλωσης! Mε λίγα λόγια σου λέει πως η ΉΔΗ ενεργοποιημένη επιλογή σου τρώει μπαταρία. Έλεος δηλαδή. Πατάς ΟΚ και μετά ΞΑΝΑπατάς το ίδιο και θα προσέξετε από κάτω, πως όλα τα log γράφουν disable.

Μετά κάνεις ακριβώς το ίδιο και για το άλλο log enable (AP only)

 

Στο ίδιο μενού, πας παρακάτω και κάνεις delete log files , πατάς οκ και μετά delete modem log files και πάλι οκ.

 

Αυτό ήταν, exit menυ κάνεις και μια επανεκκίνηση και όλα κομπλέ! Καινούργιο τηλέφωνο.

 

Αν ψάξετε τι είναι το LDB και αν είναι ασφαλές να το απενεργοποιήσουμε, να ξέρετε πως είναι απλά μια κρυφή υπηρεσία της lg που έχει ενεργοποιημένη για να καταγράφει απλά χωρίς να το ξέρεις, χωρίς να έχει άδεια γι' αυτό. Καταναλώνει άδικα δηλαδή μπαταρία χωρίς λόγο και χωρίς να το ξέρεις!

What is this MLT? A hidden application installed by LG that tracks specific user information.

 

(Με δική σας ευθύνη εννοείτε κάντε ότι κάνετε, αλλά αν το ψάξετε θα δείτε πως είναι τελείως ασφαλές) :)

 

XDA

 

 

 

Και σε εμένα βγάζει αυτό το μνμ... σαν να θέλει να γράψουμε “yes” για να διαγράψει τα εν λόγω αρχεία αλλά βγάζει μόνο αρθιμητικο πληκτρολόγιο.

Μήπως κάποιος αριθμός αντιστοιχεί στο «ναι» ή «όχι»;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Γιατί στα reviews, εκτός από τα specs εξετάζουν και την πραγματικότητα.

 

Color accuracy Κερδίζει το LG, white balance το LG, Dynamic Range το LG, high ISO και sharpness το Samsung (επειδή έχει μεγαλύτερο αισθητήρα, εδώ τα specs μιλάνε και δεν λένε ψέμματα).

 

Full manual δυνατότητες το LG, 2 φακούς - ο ένας υπερευρυγώνιος που τον λατρεύουμε μερικοί (και ας έχουμε τον "κακό), έξτρα δυνατότητες με Gcam κ.α Νομίζω το φωτογραφικό πακέτο είνα πλήρες. Πολλοί το πήραμε και 100ευρώ πάνω και δεν βλέπω να κλαίμε τα λεφτά μας και τη μοίρα μας, κορυφαία κάμερα σε κινητό αυτή τη στιγμή είναι το S9, όποιος θέλει κορυφαίο, ας κοιτάξει στην κορυφαία κατηγορία, όχι σε ένα κινητό κοστολογημένο σχεδόν σε low to mid κατηγορία.

 

@freddaras Αν ψειρίζεις ακόμη κινητό 330ευρώ, τι να πω, έχει και φθηνότερα, και με 50 παίρνεις. Μέχρι να διαλέξεις θα τραβάνε όλοι VR 8K με τα κινητά τους. Στην τελική δώσε 100ευρώ και πάρε μία φωτογραφική, βρίσκεις και Mirrorless 20megapixel με 150ευρώ+100 για κάνα φακό.

φιλε το ψαχνω απλα καλα ..δεν το ψειρίζω ..θελω αυτο που θα παρω να το κρατησω 2 χρονια τουλάχιστον ..:)

το lgv10 οταν βγηκε εκανε 400αρια και 500αρια ..το χτύπησα μεσα απο αγγελία στα 280 με καλούδια ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ..

θα το κρατουσα πολυ καιρο αλλα φοβαμαι οτι καποια στιγμη θα πάθει bootloop και θα μεινω με την συσκευή στο χερι για αυτο και ψαχνομαι τωρα...

το lg6 με ενθουσιάζει αλλα και με προβληματίζει ταυτόχρονα ..διαβάζω θετικά αλλα και πολλα αρνητικά κυριως για την κάμερα ..οχι απο εσας γενικως ..! πραγμα που δεν με ειχε συνηθίσει η lg ..διαβαζα τα κραξίματα για bootloop κτλ αλλα για την καμερα μεχρι και το lg5 οι παντες εγραφαν τα καλύτερα ..τις καμερες τους (lgv4 lgv10 και lg5) ακόμη και σήμερα τις θεωρώ κορυφαίες!

ψχνομαι σκαλιζομαι ρωταω να παρω κατι καλο γιατι δεν ειμαι πλεον σε φαση να αγοραζω κινητο καθε 6 μηνες ..!:)

για samsung ουτε για αστειο ..900ρικα για κινητο και 700ρικα απο εμενα τελος πλεον ..

(το lg30 αν πέσει λιγο ακόμη που θα πεσει ειναι αλλο θεμα κουβέντας ...)!

τεσπα σε καμια περιπτωση το ξαναλεω δεν λεω οτι το g6 ειναι πατάτα κινητό η οτιδήποτε ...ιαα ισα ...

Link to comment
Share on other sites

φιλε το ψαχνω απλα καλα ..δεν το ψειρίζω ..θελω αυτο που θα παρω να το κρατησω 2 χρονια τουλάχιστον ..:)

το lgv10 οταν βγηκε εκανε 400αρια και 500αρια ..το χτύπησα μεσα απο αγγελία στα 280 με καλούδια ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ..

θα το κρατουσα πολυ καιρο αλλα φοβαμαι οτι καποια στιγμη θα πάθει bootloop και θα μεινω με την συσκευή στο χερι για αυτο και ψαχνομαι τωρα...

το lg6 με ενθουσιάζει αλλα και με προβληματίζει ταυτόχρονα ..διαβάζω θετικά αλλα και πολλα αρνητικά κυριως για την κάμερα ..οχι απο εσας γενικως ..! πραγμα που δεν με ειχε συνηθίσει η lg ..διαβαζα τα κραξίματα για bootloop κτλ αλλα για την καμερα μεχρι και το lg5 οι παντες εγραφαν τα καλύτερα ..τις καμερες τους (lgv4 lgv10 και lg5) ακόμη και σήμερα τις θεωρώ κορυφαίες!

ψχνομαι σκαλιζομαι ρωταω να παρω κατι καλο γιατι δεν ειμαι πλεον σε φαση να αγοραζω κινητο καθε 6 μηνες ..!:)

για samsung ουτε για αστειο ..900ρικα για κινητο και 700ρικα απο εμενα τελος πλεον ..

(το lg30 αν πέσει λιγο ακόμη που θα πεσει ειναι αλλο θεμα κουβέντας ...)!

τεσπα σε καμια περιπτωση το ξαναλεω δεν λεω οτι το g6 ειναι πατάτα κινητό η οτιδήποτε ...ιαα ισα ...

 

Η καμερα του g6 Με hdr+ κανει παπαδες...κυριως σε βραδυνες.

Χωρις hdr+ δε ξερω...

Link to comment
Share on other sites

φιλε το ψαχνω απλα καλα ..δεν το ψειρίζω ..θελω αυτο που θα παρω να το κρατησω 2 χρονια τουλάχιστον ..:)

το lgv10 οταν βγηκε εκανε 400αρια και 500αρια ..το χτύπησα μεσα απο αγγελία στα 280 με καλούδια ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ..

θα το κρατουσα πολυ καιρο αλλα φοβαμαι οτι καποια στιγμη θα πάθει bootloop και θα μεινω με την συσκευή στο χερι για αυτο και ψαχνομαι τωρα...

το lg6 με ενθουσιάζει αλλα και με προβληματίζει ταυτόχρονα ..διαβάζω θετικά αλλα και πολλα αρνητικά κυριως για την κάμερα ..οχι απο εσας γενικως ..! πραγμα που δεν με ειχε συνηθίσει η lg ..διαβαζα τα κραξίματα για bootloop κτλ αλλα για την καμερα μεχρι και το lg5 οι παντες εγραφαν τα καλύτερα ..τις καμερες τους (lgv4 lgv10 και lg5) ακόμη και σήμερα τις θεωρώ κορυφαίες!

ψχνομαι σκαλιζομαι ρωταω να παρω κατι καλο γιατι δεν ειμαι πλεον σε φαση να αγοραζω κινητο καθε 6 μηνες ..!:)

για samsung ουτε για αστειο ..900ρικα για κινητο και 700ρικα απο εμενα τελος πλεον ..

(το lg30 αν πέσει λιγο ακόμη που θα πεσει ειναι αλλο θεμα κουβέντας ...)!

τεσπα σε καμια περιπτωση το ξαναλεω δεν λεω οτι το g6 ειναι πατάτα κινητό η οτιδήποτε ...ιαα ισα ...

 

Καλά κάνεις, και εγώ τα κρατάω χρόνια τα κινητά, και το ψάχνω πάρα πολύ,απλά κάποια στιγμή πρέπει να επιλέξεις κάτι!

 

Όλος ο κόπος και το διάβασμα που έχεις κάνει, σε 3 μήνες θα είναι άκυροι, γιατί θα έχουν βγει καινούργια μοντέλα, και πάει λέγοντας. Είτε είσαι στην αγορά, είτε όχι, η ενδιάμεση κατάσταση είναι ανώφελη, αφού η τεχνολογία και οι τιμές είναι πολύ γρήγορα μεταβλητές, και θα αλλάξουν πολύ περισσότερο και γρήγορα τα επόμενα χρόνια Ας πούμε το USB-C, εγώ πλέον το θεωρώ standard, και κοιτάω όλες μου οι συσκευές να είναι σε αυτό το πρότυπο. Σε 1-2 χρόνια (ήδη) σχεδόν τα πάντα θα βγαίνουν έτσι. Το S7 ας πούμε, δεν το υπολόγισα ποτέ σαν αγορά, μόνο και μόνο από αυτό το γεγονός. Η ανάλυση της οθόνης επίσης, φαίνεται να επικρατεί στα κινητά (βοηθάει σε λεπτότερες συσκευές, και περισσότερη επιφάνεια ανά συνολικό εμβαδό) το 2:1 ήκάποια παραλλαγή του. Μετά είναι και η εμφάνιση, τα υλικά κατασκευής, η εργονομία. Γενικά όλοι φτιάχνουν αρκετά καλά κινητά πλέον, δύσκολα να απογοητευθείς από ένα καλό μοντέλο, ακόμα και από μικρή Κινέζικη εταιρία.

 

Αν μας πεις τι ακριβώς ψάχνεις, μπορούμε να βοήθησουμε.

 

Αν δεν σε ενδιαφέρει το SAR number, κοίτα και Huwaei (Honor), έχουν φοβερό value for money, και όλα τα τελευταία κόλπα.

Link to comment
Share on other sites

η lg cam ειδικα στον wide και στον μπροστινο φακο εχει κακη αναλυση λογο πολυ εντονης noise reduction

η gcam (hdr+) τη μεταμορφωνει μιλαμε για αλλη καμερα σε δυναμικο ευρος, αναλυση, χρωματα, bokeh.

οι καμερες του κινητου με το καταλληλο software ειναι ε κπλη κτι κες.

μοναδικος λογος να γκρινιαξεις ειναι η μπαταρια που optimized:

https://forum.xda-developers.com/lg-g6/how-to/guide-best-battery-life-t3735720

βγαζει 1 γεματη μερα

για παραπανω μερες θες 4000+ mah, 835 (10nm), oled κτλ

το lg v30 φανταζομαι ειναι καλυτερο. αν αξιζει 250ευρω επανω; φυσικα και οχι, απλα φημολογειται οτι εχει καλυτερη αυτονομια οι 8:30ωρες browsing του lg g6 γινονται 9:30. αλλιως τα 330euro ειναι αχτυπητα, σε απομακρυνουν απο κινεζικα κτλ

τελος κατι που εχω χαρει να χρησιμοποιω ειναι πληρωμες μεσω nfc με "my alpha wallet" της alphabank

φοβερα χρησιμο μου εχει λυσει τα χερια και ψαρωνουν οι παντες. Το επομενο σας κινητο να εχει οπωσδηποτε nfc, πολλα κινεζικα δεν εχουν οποτε προσοχη!

Παναξιος διαδοχος του lg g2!

Edited by akaloith
Link to comment
Share on other sites

Από την στιγμή που και η wide κάμερα του G6 δουλεύει μέσω της G cam, η μόνη περίπτωση που χρησιμοποιώ την stock εφαρμογή είναι όταν θέλω snapshots σε φορμά 1:1, κατά τα άλλα πάντα G cam. Και αν οι διαφορές σε ληψεις με καλό φωτισμό δεν είναι σημαντικές, σε συνθήκες μέτριου/κακού φωτισμού οι διαφορές υπέρ της G cam είναι τεράστιες.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες. Μια ερωτηση αν και εχω v30 αλλα επειδη εδω ειστε πολλοι θα ειναι πιο ευκολη η απαντηση. Αν παρουμε Oreo και θελουμε να γυρισουμε πισω γινεται? μπορουμε να φλασαρουμε δηλαδη οποια επισημη ρομ θελουμε?

Επισης υπαρχει εργαλειο μεσω pc να επαναγκαταστησεις μια ρομ? εννοω οχι να φλασαρεις, απλα να κανεις εγκατασταση ξανα αυτη που φοραει το κινητο, αλλα σαν "φορματ" οπως γινοταν παλια με samsung/sony Κλπ και τα εχουν κοψει σιγα σιγα.

 

η lg cam ειδικα στον wide και στον μπροστινο φακο εχει κακη αναλυση λογο πολυ εντονης noise reduction

η gcam (hdr+) τη μεταμορφωνει μιλαμε για αλλη καμερα σε δυναμικο ευρος, αναλυση, χρωματα, bookeh.

οι καμερες του κινητου με το καταλληλο software ειναι ε κπλη κτι κες.

μοναδικος λογος να γκρινιαξεις ειναι η μπαταρια που optimized:

https://forum.xda-developers.com/lg-g6/how-to/guide-best-battery-life-t3735720

βγαζει 1 γεματη μερα

για παραπανω μερες θες 4000+ mah, 835 (10nm), oled κτλ

το lg v30 φανταζομαι ειναι καλυτερο. αν αξιζει 250ευρω επανω; φυσικα και οχι, απλα φημολογειται οτι εχει καλυτερη αυτονομια οι 8:30ωρες browsing του lg g6 γινονται 9:30. αλλιως τα 330euro ειναι αχτυπητα, σε απομακρυνουν απο κινεζικα κτλ

τελος κατι που εχω χαρει να χρησιμοποιω ειναι πληρωμες μεσω nfc με "my alpha wallet" της alphabank

φοβερα χρησιμο μου εχει λυσει τα χερια και ψαρωνουν οι παντες. Το επομενο σας κινητο να εχει οπωσδηποτε nfc, πολλα κινεζικα δεν εχουν οποτε προσοχη!

Παναξιος διαδοχος του lg g2!

 

Το νουμερο 8,5 ωρες ειναι κατι στανταρ? λετε μερικοι μερικα νουμερα σκετη παραπλανηση ομως ρε παιδες..

Το 8,5 σημαινει οτι εχεις ταμπουρωθει μες το σπιτι και παιζεις ολη μερα με το κινητο για να τις φτασεις, και μονο χρηση κινητου δεν κανεις.

Μην λετε τετοια νουμερα με τετοια ευκολια.

Οσο για την συγκριση με V30, η μπαταρια του ειναι αρκετα καλυτερη και ας ειναι τα ιδια mah. ΠΡοφανως εχει σχεση ο επεξεργαστης που ειναι σε μικροτερη λιθογραφια και η p-oled δεν μπορω να το εξηγησω αλλιως, και ισως και το λογισμικο.

Χθες ολη μερα με AOD ανοιχτο εβγαλα 4 ωρες οθονη και 3 ομιλια και υπολοιπο 48% απο τις 8 στις 12 το βραδυ. Αυτα τα νουμερα δεν τα βλεπει το G6 ουτε για πλακα, ειναι αρκετα πιο κατω, και με AOD πολυ κατωτερο.

 

Ο Freedaras θα ελεγα να κοιταξει σε μεταχειρισμενα οπου αν δεν σαρεσει απλα το ξανα δινεις με μικρη χασουρα, αν χασεις.

Το V30 ειναι υπερπληρες, και αν το βρεις μεχρι 500 ευρω αξιζει.

Το G6 στα λεφτα του ειναι οντως καλο, αλλα δεν παυει να μην ειναι σπουδαια αναβαθμιση απο V10

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ο Freedaras θα ελεγα να κοιταξει σε μεταχειρισμενα οπου αν δεν σαρεσει απλα το ξανα δινεις με μικρη χασουρα, αν χασεις.

Το V30 ειναι υπερπληρες, και αν το βρεις μεχρι 500 ευρω αξιζει.

Το G6 στα λεφτα του ειναι οντως καλο, αλλα δεν παυει να μην ειναι σπουδαια αναβαθμιση απο V10

 

εκει καταληγω και εγω ...

το μονο- που εχει το δεκαρι ειναι η μπαταρια αλλα το εχω λυσει το θεμα με τον εξωτερικο φορτιστή ..

μαλλον θα περιμενω λιγο ακομη και θα παω στο 30 ..σουπερ και το 6 αλλα αν θελεις κατι να κρατησεις καιρο μαλλον το 30 ειναι η λυση ..

ευχαριστουμε παιδια ολους για τις απαντησεις βοηθατε οσο δεν φαντάζεστε ...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Νίκο, προφανώς η παραπάνω αναφορά για την μπαταρία του V30 έγινε σύμφωνα με την ανάλυση του έγκριτου gsmarena (και άλλα site τα ίδια λένε)! Τώρα αν τα λένε αυτοί παραπλανητικά για κάποιο λόγο, αυτό είναι άλλο θέμα.

 

gsmarena_001.jpg

gsmarena_002.jpg

 

Εξηγούν κιόλας πως κάνουν τα τεστ

https://www.gsmarena.com/gsmarena_lab_tests-review-751p6.php

και

https://www.gsmarena.com/battery-test.php3?idPhone=8712#show

 

Δείτε παρακάτω και 2 αναλυτικά reviews από το The Verge!

Με προβλημάτισαν πολύ αυτά που λέει για την οθόνη του V30.

 

LG G6

https://www.theverge.com/2017/4/5/15188830/lg-g6-2017-review-phone-specs

 

Lg V30

https://www.theverge.com/2017/10/16/16457544/lg-v30-review-design

Edited by hasiotis_john
Link to comment
Share on other sites

εκει καταληγω και εγω ...

το μονο- που εχει το δεκαρι ειναι η μπαταρια αλλα το εχω λυσει το θεμα με τον εξωτερικο φορτιστή ..

μαλλον θα περιμενω λιγο ακομη και θα παω στο 30 ..σουπερ και το 6 αλλα αν θελεις κατι να κρατησεις καιρο μαλλον το 30 ειναι η λυση ..

ευχαριστουμε παιδια ολους για τις απαντησεις βοηθατε οσο δεν φαντάζεστε ...

χαχαχα,ο παλιός είναι αλλιώς,καλομιλητο!

Link to comment
Share on other sites

εκει καταληγω και εγω ...

το μονο- που εχει το δεκαρι ειναι η μπαταρια αλλα το εχω λυσει το θεμα με τον εξωτερικο φορτιστή ..

μαλλον θα περιμενω λιγο ακομη και θα παω στο 30 ..σουπερ και το 6 αλλα αν θελεις κατι να κρατησεις καιρο μαλλον το 30 ειναι η λυση ..

ευχαριστουμε παιδια ολους για τις απαντησεις βοηθατε οσο δεν φαντάζεστε ...

 

Με την μπαταρια του V30 Θα παθεις πλακα. Δεν ξερω αν οφειλεται στο γεγονος οτι εφυγα απο Mate 10 pro με 4000mah Και ηρθα εδω με 3300 και ειδα οτι παει και καλυτερα οποτε θα εχεις σιγουρα παραπανω απο V10.

 

Φίλε Νίκο, προφανώς η παραπάνω αναφορά για την μπαταρία του V30 έγινε σύμφωνα με την ανάλυση του έγκριτου gsmarena (και άλλα site τα ίδια λένε)! Τώρα αν τα λένε αυτοί παραπλανητικά για κάποιο λόγο, αυτό είναι άλλο θέμα.

 

gsmarena_001.jpg

gsmarena_002.jpg

 

Εξηγούν κιόλας πως κάνουν τα τεστ

https://www.gsmarena.com/gsmarena_lab_tests-review-751p6.php

και

https://www.gsmarena.com/battery-test.php3?idPhone=8712#show

 

Δείτε παρακάτω και 2 αναλυτικά reviews από το The Verge!

Με προβλημάτισαν πολύ αυτά που λέει για την οθόνη του V30.

 

LG G6

https://www.theverge.com/2017/4/5/15188830/lg-g6-2017-review-phone-specs

 

Lg V30

https://www.theverge.com/2017/10/16/16457544/lg-v30-review-design

 

Φιλε Γιαννη,

καταρχας το GSMarena εχει παψει να ειναι αξιοπιστο εδω και παρα πολυ καιρο, σε πολλους τομεις. Τοσο σε θεματα μπαταριας-αυτονομιας οπου καποτε εδινε το s6 edge αρκετα ψηλα:

http://blog.gsmarena.com/samsung-galaxy-s6-galaxy-s6-edge-battery-life-tests/

οσο και σε σχεση με πολλα αλλα θεματα που εχουμε διαπιστωσει πως λεει ανακριβειες χοντρες (πχ συκριση καμερων κλπ κλπ).

 

Το να εμπιστευεσαι λοιπον ενα site Οπου ψαχνει εσοδα απο παντου, και οχι εμας που ειμαστε απλοι χρηστες και δινουμε με το κιλο τα δεδομενα (φυσικα αν θες τα πιστευεις), ειναι σα να εισαι σε ενα φορουμ χωρις λογο, γιατι η αξια και η ουσια ενος φορουμ ειναι να βοηθαει ο ενας τον αλλο, αλλιως θα ειχαμε ολοι το google Μονο.

 

Οι χρονοι λοιπον ειναι καθαρα εργαστηριακοι, αν τους δεχθουμε, και δεν εχουν καμια σχεση με τα αποτελεσματα σε πραγματικη χρηση.

Σε πραγματικη χρηση λοιπον, το G6 ζεσταινεται πολυ πιο ευκολα και πολυ περισσοτερο απο ο,τι το V30, κατι που οδηγει σε μεγαλυτερη καταναλωση μπαταριας.

Επισης οι μικτοι χρονοι χρησης εμενα μου δειχνουν πολυ πολυ καλυτερη διαχειριση απο το V30. Τωρα αν τα βαλω να παιζουν βιντεο ολη μερα μπορει να εθουν με 10% διαφορα μονο.

Τελος, ξανα λεω οτι το V30 ειναι η μονη συσκευη που απο οταν το πηρα μου βγαζει σχεδον καθε φορα 2 ημερες χρησης κατι που επιανε μονο το Z3c, s7 edge Και s8 plus με τη δικη μου χρηση ενω το G6 ηταν πολυ πιο κατω, χωρις να ειναι κακο.

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

εχει αλλαξει κανεις την αναλυση με τον οδηγο που εγραψε ο φιλος πιο πανω; αλλαζει κατι ; ειδατε κατι διαφορετικο;

 

αλλαζει τοσο πολυ στο ματι η αναλυση; και αν βελτιωνει τοσο πολυ την μπαταρια

Edited by Grigorios1990
Link to comment
Share on other sites

Το νουμερο 8,5 ωρες ειναι κατι στανταρ? λετε μερικοι μερικα νουμερα σκετη παραπλανηση ομως ρε παιδες..

Το 8,5 σημαινει οτι εχεις ταμπουρωθει μες το σπιτι και παιζεις ολη μερα με το κινητο για να τις φτασεις, και μονο χρηση κινητου δεν κανεις.

Μην λετε τετοια νουμερα με τετοια ευκολια.

Οσο για την συγκριση με V30, η μπαταρια του ειναι αρκετα καλυτερη και ας ειναι τα ιδια mah. ΠΡοφανως εχει σχεση ο επεξεργαστης που ειναι σε μικροτερη λιθογραφια και η p-oled δεν μπορω να το εξηγησω αλλιως, και ισως και το λογισμικο.

Χθες ολη μερα με AOD ανοιχτο εβγαλα 4 ωρες οθονη και 3 ομιλια και υπολοιπο 48% απο τις 8 στις 12 το βραδυ. Αυτα τα νουμερα δεν τα βλεπει το G6 ουτε για πλακα, ειναι αρκετα πιο κατω, και με AOD πολυ κατωτερο.

 

Ο Freedaras θα ελεγα να κοιταξει σε μεταχειρισμενα οπου αν δεν σαρεσει απλα το ξανα δινεις με μικρη χασουρα, αν χασεις.

Το V30 ειναι υπερπληρες, και αν το βρεις μεχρι 500 ευρω αξιζει.

Το G6 στα λεφτα του ειναι οντως καλο, αλλα δεν παυει να μην ειναι σπουδαια αναβαθμιση απο V10

 

προφανως τα νουμερα δε τα βγαζω απο το μυαλο και χαιρομαι που υπαρχουν αναγνωστες που καταλαβαινουν τι γραφω. οσο για τους υπολοιπους περαστικα τους.

2 μπαταριες 3300mah, 2 οθονες oled vs lcd, 2 cpu 10nm vs 14nm οκ θα εχουν καποια διαφορα σε αυτονομια αλλα προφανως ΔΕΝ γινονται θαυματα υπερ του v30

οποιος θελει 2 μερες ΣΙΓΟΥΡΕΣ χρειαζεται 4000mah+ συν 10nm συν oled. ειχα 6000mah 5.5" οποτε ξερναω με τα 3300mah των ναυαρχιδων ωστε να εχουμε 7mm παχος...

απο κει και περα για 1-2 ωρες προφανως στο 90% του κοσμου δε θα κανουν διαφορα.το ενα θα φορτισει στο 40% το αλλο στο 20% οταν ξαπλωνεις τη νυχτα.

Κατι για aod γραφεις. αν εδωσες 600+ ευρω για να εχεις μια οθονη 6" μονιμως αναμενη εγω φοραω ρολοι και το aod μου ειναι παντελως αχρηστο και δε με ενδιαφερει καν ποσο τρωει απο το κινητο. και 0% να τρωγε θα το ειχα disabled, τωρα το χω ετσι και αλλιως γιατι με 1080 αναλυση δε παιζει σωστα.

 

βλεποντας λοιπον τα 6+ inch που γινονται κανονας. τις μπαταριες που ΔΕ μεγαλωνουν. το nodge του X που παει να γινει κανονας και τα 330euro του g6 το θεμα ειχε ληξει. και παρεα με τη gcam ειναι οτι καλυτερο εχω αγορασει. και στο 90% προσφερει οτι και το v30! και τα 2 τηλεφωνα ειναι φοβερα και αξιζουν περισοτερες πωλησεις. ας μας μεινει αυτο. και με το optimising που εχω κανει η μπαταρια μου βγαζει πολυ παραπανω απο 1 μερα. αλλα παρολα αυτα το βραδυ το φορτιζω. κατι παραπανω δε θελω. αν ειχε 6000mah θα το συζητουσα.

το g5,g4,g3 ναι ηταν σκατα στο θεμα αυτονομιας. το g6 ειναι σαφως καλυτερο και το v30 ακομα περισσοτερο, οχι ομως τοσο ωστε να σιγουρεψει 2 μερες.

Edited by akaloith
Link to comment
Share on other sites

προφανως τα νουμερα δε τα βγαζω απο το μυαλο και χαιρομαι που υπαρχουν αναγνωστες που καταλαβαινουν τι γραφω. οσο για τους υπολοιπους περαστικα τους.

2 μπαταριες 3300mah, 2 οθονες oled vs lcd, 2 cpu 10nm vs 14nm οκ θα εχουν καποια διαφορα σε αυτονομια αλλα προφανως ΔΕΝ γινονται θαυματα υπερ του v30

οποιος θελει 2 μερες ΣΙΓΟΥΡΕΣ χρειαζεται 4000mah+ συν 10nm συν oled. ειχα 6000mah 5.5" οποτε ξερναω με τα 3300mah των ναυαρχιδων ωστε να εχουμε 7mm παχος...

απο κει και περα για 1-2 ωρες προφανως στο 90% του κοσμου δε θα κανουν διαφορα.το ενα θα φορτισει στο 40% το αλλο στο 20% οταν ξαπλωνεις τη νυχτα.

Κατι για aod γραφεις. αν εδωσες 600+ ευρω για να εχεις μια οθονη 6" μονιμως αναμενη εγω φοραω ρολοι και το aod μου ειναι παντελως αχρηστο και δε με ενδιαφερει καν ποσο τρωει απο το κινητο. και 0% να τρωγε θα το ειχα disabled, τωρα το χω ετσι και αλλιως γιατι με 1080 αναλυση δε παιζει σωστα.

 

βλεποντας λοιπον τα 6+ inch που γινονται κανονας. τις μπαταριες που ΔΕ μεγαλωνουν. το nodge του X που παει να γινει κανονας και τα 330euro του g6 το θεμα ειχε ληξει. και παρεα με τη gcam ειναι οτι καλυτερο εχω αγορασει. και στο 90% προσφερει οτι και το v30! και τα 2 τηλεφωνα ειναι φοβερα και αξιζουν περισοτερες πωλησεις. ας μας μεινει αυτο

 

Σμφωνω με τον επιλογο σου και αυτο μετραει, αλλα μου τη λες με θεωρια, ενω εγω εχω δοκιμασει και τα 2.

Δηλαδη, θεωρεις οτι το V30 ειναι κοντα στο G6 επειδη θεωρεις οτι τα nm ειναι ασημαντα, επειδη αυθαιρετα λες οτι εχει oled το G6 ενω εχει ips και επειδη δε δε ενδιαφερει και το aod που θεωρεις οτι εδωσα 600 ευρω για να εχω αυτη τη λειτουργια που εσενα που εχεις ρολοι δε σε νοιαζει.

 

Για να καταλαβω, με λαθος κριτηρια, βγαζεις λαθος θεωρια,

με δικες σου επιλογες(εχεις ρολοι-δε θες aod) βγαζεις και αχρηστο ενα feature που απλα το ανεφερα για αλλο λογο

 

και στο τελος λες οτι οκ ειναι καλο και το v30.

 

ΟΧι φιλε μου, για αλλη μια φορα θα σου πω οτι το G6 για τα λεφτα του ειναι καλο, αλλα για καποιον οπως ο freddaras που κραταει 3 χρονια τη συσκευη, ειναι λιγο...

 

Η μπαταρια εχει αρκετα μεγαλη διαφορα,

τα 4000 mah και οι 2 μερες που λες ειναι τοσο σχετικα οσο ο αστυνομικος με το οργανο και το μπουζουκι....δηλαδη καμια σχεση και επιμενεις.

 

Εγω λεω λοιπον οτι καθε ανθρωπος κανει διαφορετικη χρηση, και λεω οτι ΕΜΕΝΑ μου εβγαλε 2 μερες, δεν ειπα οτι θα βγαζει σε σενα.

Επισης ειχα το Mate με τα 4000 και δεν τα καταφερε με ιδια χρηση, γιατι πολυ απλα κατι φταιει, θες το socket, θες το λογισμικο? αρα τα 4000mah ειναι απλα σχετικα!

 

Για να τελειωνουμε, ο καθε ενας εχει κριση, εχει τσεπη, τα συνδυαζει και παιρνει...

Αν εχεις τα 500-600 για V30 για μενα αξιζει πολυ περισσοτερο απο G6, αν δεν τα εχεις πας για g6 Και τελος.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

παιδια παρελαβα σημερα το μετεχειρω lg g6 6 μηνων . το κινητο απλα Μ Α Μ Α Ε Ι !! καμια σχεση με το s7 που ειχα, η μπαταρια του το ψαχνω 1 ωρα με ανοιχτη οθονη κ εχει χασει μονο 5% . ι οθονη κλασης ανωτερη του ς7 το ιδιο κ η καμερα , παρολο που ακουγα ότι δεν συγρινεται με το ς7 . εδωσα το ς7 280 . πηρα το g6 230 . κορυφαια επιλογή, χαο=ιρομαι που δεν εσκασα 400 για το ς8:rolleyes::rolleyes:
Xiaomi Mi 9t pro red
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για μας που έχουμε βάλει gcam πως καταλαβαίνουμε αν έχουν βγει ενημερώσεις;;;

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Διαγράφτηκαν όσα posts ήταν αντίθετα με τους όρους. Κριτική σε ανθρώπους δεν επιτρέπεται, και παρακαλώ να αποφεύγεται.
Link to comment
Share on other sites

Συγκριτικό είναι να πάρεις το ένα, να το δουλεψεις, να πάρεις το επόμενο, να το δουλεψεις και να κάνεις διαπιστώσεις σε διάφορα θέματα. Αν αυτό δεν μπορείς να το καταλάβεις πρόβλημα σου. Αν πάλι σε πειράζει να λέω να την άποψη μου ζήτα να με κάνουν ban ή μην ασχολείσαι, δεν θα με κάνεις να δεχτώ την θεωρητική άποψη σου όταν έχω εμπειρία χρήσης και ότι λέω είναι πραγματικές διαπιστώσεις.

Εξάλλου ποτέ δεν έθαψα το κινητό, αλλά το συγκρινα και είπα τις διαφορές που δεν σου αρέσουν αλλά δε μπορώ να κάνω κάτι για αυτό

 

Σίγουρα κάποιος που έχει αλλάξει 7-8 κινητά σε πολύ λιγότερο από ένα χρόνο δεν έχει τόση εμπεριστατωμένη άποψη, προτιμώ να ακούσω εμπειρία χρήσης από άτομα εδώ μέσα που το έχουν περισσότερο (ακόμα και εγώ που το πήρα σχετικά πρόσφατα έχω μεγαλύτερη εμπειρία χρήσης λογικά). Δεν θα ασχοληθώ περαιτέρω, και φυσικά καλά κάνεις και λες ότι σε εκφράζει. Ποτέ δεν είπα κάτι ακραίο, ούτε σε ξέρω, ούτε θα σε μάθω, και ούτε με ενδιαφέρει τι λες, απλά αναρωτήθικα για την αρνητικότητα (κάθε φορά που μπαίνω, θα δω σίγουρα κάποιο σχόλιό σου που "ξενερώνεις" κάποιον!) και για τις κατηγορίες περι πληρωμένων δημοσιογράφων και ψευτών ανθρώπων που πρακτικά είναι αδύνατο να γνωρίζεις οτιδήποτε για αυτούς, πόσο μάλλον να τους κατηγορείς με τόσο σκληρά λόγια.

 

@gtf4270 Ευτυχώς που δεν μπαίνω στα φωτογραφικά threads δηλαδή!

 

Καλή συνέχεια σε όλους.

Link to comment
Share on other sites

το lg v30 κραταει σιγουρα 2 μερες; ΟΧΙ

το lg g6 κραταει σιγουρα 1 μερα; ΝΑΙ

case closed, να βαλουν τη 3300 εκει που ξερουν. με 330 παιρνω 3300 με 600 περιμενω 6000mah + 6gb/128gb + ultra wide+wide+tele για να μη πω zoom κανονικο που ηδη εχουν καποια

τοτε θα δικαιολογουσα τα 250ευρα πανω. αλλιως το 90% θα καταλαβει minimal διαφορες απο optimised g6 σε στοκ v30

το aod δεν το αναφερω καν το βρισκω εντελως αστειο για οποιαδηποτε συσκευη, μια οθονη διαρκως αναμενη για να δεις τι; την ωρα και κατι εικονιδιακια.

ας ξυπνησω 10 φορες το κινητο θα χασω 2% τη μερα. ελεος τι αλλη μπουρδα θα σκεφτουν για να μας πεισουν οτι το νεο μοντελο ειναι ΧΡΗΣΙΜΟ! better aod my ***!

 

τετοιο mode στην οθονη να βαλουν

που λειτουργει χωρις backlight αντανακλωντας τον υπαρχον φωτισμο και να αφησουν τα aod και τις μπουρδες. δε χρειαζεται κανεις 6" ασπρομαυρο αχνο ρολοι! να δω κανονικα τα apps μου θελω με minimal καταναλωση χρειαζομαι οταν θελω να κανω οικονομια στο νταλα ηλιο!

 

οτιδηποτε ζηταει 2πλασια λεφτα πρεπει να ειναι αλλη ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ! το v30 ειναι lg g6s και αυτο ειναι καλο γιατι το g6 ειναι κορυφαιο και ισσοροπημενο!

Και τα 2 στεκονται υπεροχα στον ανταγωνισμο και ας μη τα αγοραζει κανεις :P Εμεις εδω θα μαλωνουμε μεταξυ μας αλλα ειναι προφανες οτι τα 330 ειναι απολυτο κελεπουρι για μια συσκευη που δε χασκει πουθενα

Edited by akaloith
Link to comment
Share on other sites

To AOD μην το απαξιωνεις γιατί δεν βολεύει εσένα. Ελλείψει του notification light είναι απολύτως χρήσιμο. Βλέπεις εάν έχεις κάτι με μία ματιά. Και η επιβάρυνση στην αυτονομία δεν είναι τόση ώστε να σε αποθαρρύνει να μην το έχεις ενεργοποιημενο. Ούτως ή άλλως κάθε βράδυ φόρτιση. Edited by elteo
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

ναι και στο g2 μου δεν εδινα σημασια στο notification led παρολο που εχω φιλο που αν δεν εχει λαμπακι δεν αγοραζει τηλεφωνο. υπαρχει και στο g6 το aod εμενα ομως δε με νοιαζει :P

προτιμω οθονη σαν τη παραπανω που εδειξα που χρησιμοποιει το φωτισμο του περιβαλλοντος και δε τρωει μπαταρια και δεν περιοριζεται σε αχνο ασπρομαυρο. ή τη δευτερη οθονη του v20 σε μια καλυτερη υλοποιηση αμα τοσο θελετε ειδοποιησεις ενω ειναι κλειστο το κινητο,

μια οθονουλα στη πλατη εξαρετικα χαμηλης καταναλωσης που να δειχνει οτι θελετε

Link to comment
Share on other sites

το κακο για το v30 σε σχεση με το g6 ειναι οτι δεν υπαρχει κατι να διαχωριζει τα 2 μοντελα

στα samsung ειναι η δευτερη καμερα, η παραπανω ραμ, η μεγαλυτερη μπαταρια!

εδω εχουμε τις 2 καμερες και στα 2, ιδια ραμ, ιδια μπαταρια, πολυ γρηγορες cpu και στα 2 (δε μιλαμε για snapdragon 625 αλλα για 821), οκ η oled αλλα κανεις δε θα χαλαστει απο την οθονη του g6! οποτε χωρις διαχωριστικες γραμμες στα 2 μοντελα υπαρχει κανιβαλισμος μεταξυ τους και δε μπορει το μεν να ζηταει 330 το δε 600. αν ξεχασουμε το g6 το v30 σε σχεση με τις αλλες μαρκες μια χαρα αξιζει τα 600. προφανως θα πεσει κιαλο με το g7 και το νεο v30 thinq πως το λενε.

οσο για το μελλον το βλεπω γεματο 3300 μπαταριες, 6+" οθονες και notches οποτε εκλεισα ως αγοραστης

ξεχασα το iq, θα φωτογραφιζεις φρουτο και θα λεει τι φρουτο ειναι βαζοντας mode φρουτου, ε ρε κατι φρουτα που ψαχνουν για αγοραστες

Edited by akaloith
Link to comment
Share on other sites

το lg v30 κραταει σιγουρα 2 μερες; ΟΧΙ

το lg g6 κραταει σιγουρα 1 μερα; ΝΑΙ

case closed, να βαλουν τη 3300 εκει που ξερουν. με 330 παιρνω 3300 με 600 περιμενω 6000mah + 6gb/128gb + ultra wide+wide+tele για να μη πω zoom κανονικο που ηδη εχουν καποια

τοτε θα δικαιολογουσα τα 250ευρα πανω. αλλιως το 90% θα καταλαβει minimal διαφορες απο optimised g6 σε στοκ v30

το aod δεν το αναφερω καν το βρισκω εντελως αστειο για οποιαδηποτε συσκευη, μια οθονη διαρκως αναμενη για να δεις τι; την ωρα και κατι εικονιδιακια.

Φιλε μου καταρχάς το αν κρατάει το ένα 2 μέρες και το άλλο 1 που αναφέρεις, έτσι όπως το αναφέρεις είναι αστείο. Εδώ μας έλεγες ότι το g6 έχει oled πίσω για να δικαιλογησεις ότι έχουν ίδια αυτονομία..

Την aod πάλι την ανέφερα μόνο για να πω ότι με ανοιχτή aod το v30 μου έβγαζε τρομερή αυτονομία και το πήρες ότι είναι άχρηστη η aod..OK.

Όσο για την τιμή, το έχω πει δεκάδες φορές, στα λεφτά του το g6 είναι άριστο. Αν όμως ήταν όπως τα λες γιατί έχουν πιο πολλά άτομα τα θέματα με ακριβά κινητά ?? Αφού όλα κάνουν τα ίδια που κάνει το g6.

Προφανώς και δεν είναι έτσι και έχουν το κάτι παραπάνω.

Αν αυτό το κάτι αξίζει την χρηματικη διαφορά είναι θέμα τσέπης του καθενός.

Αυτά λέω μόνο και μου την πεσατε λες και σας εβρισα τη μάνα.

 

Τέλος πάντων, μερικοί έχετε θέμα επειδή έκανα σύγκριση με άλλες συσκευές και επειδή ντε και καλά πρέπει η επιλογή σας να είναι η καλύτερη.

Δυστυχώς πίστευα ότι μιλάω σε ανθρώπους που θέλουν την γνώμη κάποιου που έχει μια εμπειρία παραπάνω (εννοώντας ότι δούλεψα αρκετές συσκευές για να έχω άποψη) και θέλουν να την ακούσουν σε σχέση με τα sites κλπ που σπάνια είναι αντικειμενικά.

Αν μου πει κάποιος τι λογο θα είχα να θαβω το g6..ειδικά έναντι του v30, του το χαρίζω..

Το ότι είπα μια γνώμη και μου κάνουν επίθεση κάποιοι και με κάνουν να απαντάω 10 φορες είναι το λάθος μου, και ζητώ συγγνώμη. Όμως έχω το κακό συνήθειο να απαντάω.

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για μας που έχουμε βάλει gcam πως καταλαβαίνουμε αν έχουν βγει ενημερώσεις;;;

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

+1!

 

Είναι φοβερό πως με μια εφαρμογή αλλάζει 100% η εμπειρία χρήσης της κάμερας!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...