Jump to content

LG G6


mpompa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το παρέλαβα εχθές....πείτε μου ότι έχει κάποια ζελατίνα που δεν φένεται εύκολα και που πρέπει να βγει από τις κάμερες σας παρακαλώ....οι φωτογραφιες είναι άθλιες

Συνεχίζω και έχω το κινητό μέσα στο κουτί του, το βγάζω-τραβάω δύο φωτογραφίες-απογοητεύομαι πιο πολύ-το ξαναβαζω...υπάρχει κάποιος κάτοχος στην Αλεξανδρούπολη ρε παιδιά να δω αν υπάρχει διαφορά μήπως και πήρα ελαττωματικό μοντέλο? Ακόμα και πριν βγάλω φωτογραφία, η οθόνη μοιάζει να να "πιξελιάζει" κάπως, δεν είναι καθαρή...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Συνεχίζω και έχω το κινητό μέσα στο κουτί του, το βγάζω-τραβάω δύο φωτογραφίες-απογοητεύομαι πιο πολύ-το ξαναβαζω...υπάρχει κάποιος κάτοχος στην Αλεξανδρούπολη ρε παιδιά να δω αν υπάρχει διαφορά μήπως και πήρα ελαττωματικό μοντέλο? Ακόμα και πριν βγάλω φωτογραφία, η οθόνη μοιάζει να να "πιξελιάζει" κάπως, δεν είναι καθαρή...

Εεεε ρε φιλε αφου δεν μπορουμε να το δουμε κανε doa τι περιμενεις;

Ελπιζω να μην εχεις καταρακτη. Χαχαχα αστειευομαι ε;

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Για να απαντήσω σε κάποια σχόλια πιο πάνω προφανώς και ούτε εγώ ούτε πιστεύω κανείς να θεωρεί ότι μια τόσο λεπτή θήκη προσφέρει την ίδια προστασία με άλλες πολύ παχύτερες με 2 στρώματα κτλ. Οι λόγοι ωστόσο που πάω συνειδητά σε τόσο λεπτή θήκη είναι οι εξής:

 

Από την εμπειρία μου τόσα χρόνια έχω διαπιστώσει τα ακόλουθα: Σε 6 διαφορετικές συσκευές σύνολο μου έχουν σπάσει οθόνες στις 2 από αυτές και μου έχουν πέσει κάτω όλες, μιλάω για πτώσεις που φέυγει από την χαλαρή τσέπη του μπουφάν σου η γλυστράει από το χέρι σου όταν το πιάνεις μαζί με άλλα πράγματα στην παλάμη σου, δηλαδή ύψος 1-1.5μ. Ποτέ δεν έσπασε συσκευή εξωτερικά ανεξάρτητα από ποιά θήκη φόραγε (γενικά είχα πάντα λεπτές) και μιλάω για Motorola, Samsung, LG, και μόνο κάποιες που δε φοράγανε θήκη καθόλου κάνανε σημάδια από την πτώση που είναι κ λογικό. Ακόμα και το Νexus 6 το είχα σε slim fit spigen που κ αυτή είναι αρκετά λεπτή και στην πρώτη πτώση απλά έλιωσε τη θήκη στη γωνία από την πίεση, το κινητό αποκόμισε ενα ελάχιστο σημάδι από τη συνέχεια της πτώσης που ούτε φαινότανε αν δεν παρατηρούσες προσεκτικά.

 

Έτσι έχω καταλήξει ότι για τη δική μου καθημερινότητα που δεν περιλαμβάνει ακραίες καταστάσεις και το χειρότερο που μπορεί να γίνει είναι να φύγει από τσέπη όπως σηκώνομαι ή οπως μπάινω-βγαίνω στο αμάξι ακόμα και η λεπτότερη θήκη μου παρέχει επαρκή προστασία όσον αφορά το σώμα της συσκευής κ η μόνη έννοια είναι οι γρατζουνιές. Το πρόβλημα δυστυχώς είναι η οθόνη και γιαυτό μετά και τη 2η σπασμενη είπα να φορέσω το tempered της Nillkin μήπως σώσει κάτι σε πιθανό ατύχημα.

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζω και έχω το κινητό μέσα στο κουτί του, το βγάζω-τραβάω δύο φωτογραφίες-απογοητεύομαι πιο πολύ-το ξαναβαζω...υπάρχει κάποιος κάτοχος στην Αλεξανδρούπολη ρε παιδιά να δω αν υπάρχει διαφορά μήπως και πήρα ελαττωματικό μοντέλο? Ακόμα και πριν βγάλω φωτογραφία, η οθόνη μοιάζει να να "πιξελιάζει" κάπως, δεν είναι καθαρή...

 

Αύριο λογικά το παραλαμβάνω, θα σου στείλω pm με τηλέφωνο κτλ για να το δούμε.

Htc Desire, Htc One S, LG G2, LG G4, LG G6, LG V40, S21 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζω και έχω το κινητό μέσα στο κουτί του, το βγάζω-τραβάω δύο φωτογραφίες-απογοητεύομαι πιο πολύ-το ξαναβαζω...υπάρχει κάποιος κάτοχος στην Αλεξανδρούπολη ρε παιδιά να δω αν υπάρχει διαφορά μήπως και πήρα ελαττωματικό μοντέλο? Ακόμα και πριν βγάλω φωτογραφία, η οθόνη μοιάζει να να "πιξελιάζει" κάπως, δεν είναι καθαρή...

 

Ανεβαίνω Αλεξανδρούπολη στις 15 του μήνα. Αν δεν το έχεις δει με κάποιον άλλο, στείλε μήνυμα.

Link to comment
Share on other sites

Για να απαντήσω σε κάποια σχόλια πιο πάνω προφανώς και ούτε εγώ ούτε πιστεύω κανείς να θεωρεί ότι μια τόσο λεπτή θήκη προσφέρει την ίδια προστασία με άλλες πολύ παχύτερες με 2 στρώματα κτλ. Οι λόγοι ωστόσο που πάω συνειδητά σε τόσο λεπτή θήκη είναι οι εξής:

 

Από την εμπειρία μου τόσα χρόνια έχω διαπιστώσει τα ακόλουθα: Σε 6 διαφορετικές συσκευές σύνολο μου έχουν σπάσει οθόνες στις 2 από αυτές και μου έχουν πέσει κάτω όλες, μιλάω για πτώσεις που φέυγει από την χαλαρή τσέπη του μπουφάν σου η γλυστράει από το χέρι σου όταν το πιάνεις μαζί με άλλα πράγματα στην παλάμη σου, δηλαδή ύψος 1-1.5μ. Ποτέ δεν έσπασε συσκευή εξωτερικά ανεξάρτητα από ποιά θήκη φόραγε (γενικά είχα πάντα λεπτές) και μιλάω για Motorola, Samsung, LG, και μόνο κάποιες που δε φοράγανε θήκη καθόλου κάνανε σημάδια από την πτώση που είναι κ λογικό. Ακόμα και το Νexus 6 το είχα σε slim fit spigen που κ αυτή είναι αρκετά λεπτή και στην πρώτη πτώση απλά έλιωσε τη θήκη στη γωνία από την πίεση, το κινητό αποκόμισε ενα ελάχιστο σημάδι από τη συνέχεια της πτώσης που ούτε φαινότανε αν δεν παρατηρούσες προσεκτικά.

 

Έτσι έχω καταλήξει ότι για τη δική μου καθημερινότητα που δεν περιλαμβάνει ακραίες καταστάσεις και το χειρότερο που μπορεί να γίνει είναι να φύγει από τσέπη όπως σηκώνομαι ή οπως μπάινω-βγαίνω στο αμάξι ακόμα και η λεπτότερη θήκη μου παρέχει επαρκή προστασία όσον αφορά το σώμα της συσκευής κ η μόνη έννοια είναι οι γρατζουνιές. Το πρόβλημα δυστυχώς είναι η οθόνη και γιαυτό μετά και τη 2η σπασμενη είπα να φορέσω το tempered της Nillkin μήπως σώσει κάτι σε πιθανό ατύχημα.

 

Το πιο σημαντικό πράγμα σε μια θήκη είναι το ύψος σε χιλιοστά που ανεβαίνει πάνω από την οθόνη. Πρέπει να είναι τέτοιο ώστε ακόμα και με tempered glass να είναι έστω και ελάχιστα πιο ψηλά η θήκη.... Εκεί θα σε γλιτώσει πραγματικά στις περισσότερες τουλάχιστον περιπτώσεις....

Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζω και έχω το κινητό μέσα στο κουτί του, το βγάζω-τραβάω δύο φωτογραφίες-απογοητεύομαι πιο πολύ-το ξαναβαζω...υπάρχει κάποιος κάτοχος στην Αλεξανδρούπολη ρε παιδιά να δω αν υπάρχει διαφορά μήπως και πήρα ελαττωματικό μοντέλο? Ακόμα και πριν βγάλω φωτογραφία, η οθόνη μοιάζει να να "πιξελιάζει" κάπως, δεν είναι καθαρή...
Ευχαριστώ τους φίλους για την άμεση ανταπόκριση. Σχετικά με το DOA που λέει κι ένας φίλος, πρέπει να το στείλω πίσω στο μαγαζί λέγοντας τι? Ότι δεν βγάζει καλές φωτογραφίες?Έχουν service ή πρέπει να πάει στην αντιπροσωπία? Να αναφέρω επίσης ότι αν κάνεις λίγο ψηφιακό ζουμ, γίνεται ακό.α πιο χάλια
Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζω και έχω το κινητό μέσα στο κουτί του, το βγάζω-τραβάω δύο φωτογραφίες-απογοητεύομαι πιο πολύ-το ξαναβαζω...υπάρχει κάποιος κάτοχος στην Αλεξανδρούπολη ρε παιδιά να δω αν υπάρχει διαφορά μήπως και πήρα ελαττωματικό μοντέλο? Ακόμα και πριν βγάλω φωτογραφία, η οθόνη μοιάζει να να "πιξελιάζει" κάπως, δεν είναι καθαρή...
Είναι τόσο δύσκολο αυτές τις 1~2 φωτογραφίες να τις ανεβάσεις κάπου για να τις δούμε και να μην συζητάμε στον αέρα;

 

Γιατί από την φράση "δεν μου αρέσουν οι φωτογραφίες" δεν μπορεί να βγει απολύτως κανένα συμπέρασμα.

 

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι γνωστό μου φαίνεται...το έχω διαβάσει κι αλλού ότι γρατζουνιέται πολύ εύκολα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 106 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λογικά δεν έχει ...καποιοι τοποθετούν και κρυσταλλάκι μόνο στις πίσω κάμερες

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Είναι τόσο δύσκολο αυτές τις 1~2 φωτογραφίες να τις ανεβάσεις κάπου για να τις δούμε και να μην συζητάμε στον αέρα;

 

Γιατί από την φράση "δεν μου αρέσουν οι φωτογραφίες" δεν μπορεί να βγει απολύτως κανένα συμπέρασμα.

Έχεις δίκιο φίλε μου, απλά δεν ξέρω τι φωτό να ανεβάσω. Προφανώς δεν θέλω με τα παιδιά αλλά εκεί φαίνεται χαρακτηριστικά το "πρόβλημα"...θα προσπαθήσω να ανεβάσω αύριο κάποιες.
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο φίλε μου, απλά δεν ξέρω τι φωτό να ανεβάσω. Προφανώς δεν θέλω με τα παιδιά αλλά εκεί φαίνεται χαρακτηριστικά το "πρόβλημα"...θα προσπαθήσω να ανεβάσω αύριο κάποιες.

 

Πάρε μία νέα ουδέτερη φωτογραφία που θεωρείς ότι είναι εμφανές το πρόβλημα... Σιγουρέψου ότι έχεις κάνει εστίαση σε κάποιο σημείο της φωτογραφίας.

Link to comment
Share on other sites

Το πιο σημαντικό πράγμα σε μια θήκη είναι το ύψος σε χιλιοστά που ανεβαίνει πάνω από την οθόνη. Πρέπει να είναι τέτοιο ώστε ακόμα και με tempered glass να είναι έστω και ελάχιστα πιο ψηλά η θήκη.... Εκεί θα σε γλιτώσει πραγματικά στις περισσότερες τουλάχιστον περιπτώσεις....
Συμφωνώ απόλυτα!

Άστο 5Χ που είχα, η θήκη της lg ήταν μεν πάρα πολύ διακριτική (σαν να μην φοράει θήκη το κινητό ήταν) και παρείχε καλή προστασία σε όλη την πλάτη και στα πλαϊνά. Δυστυχώς όμως δεν είχε καθόλου χείλος πάνω από την οθόνη, έτσι σε μια πτώση που είχε το τηλ αν δεν είχα και tempered glass θα είχα θέμα. Έκανε μικρά σημάδια όπου ήταν εκτεθημένο περιμετρικά. Θεωρώ πως αν είχε έστω κ ελάχιστο χείλος δεν θα υπήρχε πρόβλημα!

Link to comment
Share on other sites

το παρέλαβα σήμερα και στο στήσιμο δεν βρίσκω την 3τη επιλογή (home screen with application drawer). Στο DS δεν υπάρχει?

Htc Desire, Htc One S, LG G2, LG G4, LG G6, LG V40, S21 Ultra

Link to comment
Share on other sites

το παρέλαβα σήμερα και στο στήσιμο δεν βρίσκω την 3τη επιλογή (home screen with application drawer). Στο DS δεν υπάρχει?

 

Υπάρχει. Ρυθμίσεις -> Προβολή -> Αρχική οθόνη -> Επιλέξτε αρχική σελίδα

Καλορίζικο και καλοδούλευτο! Ελπίζω να το χαρείς! :)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει. Ρυθμίσεις -> Προβολή -> Αρχική οθόνη -> Επιλέξτε αρχική σελίδα

Καλορίζικο και καλοδούλευτο! Ελπίζω να το χαρείς! :)

 

Σε ευχαριστώ, αλλά μου έχει σαν επιλογή την αρχική και την easyhome. Δεν έχει άλλη επιλογή.....

Htc Desire, Htc One S, LG G2, LG G4, LG G6, LG V40, S21 Ultra

Link to comment
Share on other sites

πας ρυθμίσεις-σχετικά με το τηλέφωνο -κέντρο ενημέρωσης-ενημέρωση εφαρμογής

 

θα στην βγάλει σαν lg app για κατέβασμα

LG G6/REDMI NOTE 3 PRO /MOTO G 2014/Xperia Sole/THL T11/ASUS T100
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ, αλλά μου έχει σαν επιλογή την αρχική και την easyhome. Δεν έχει άλλη επιλογή.....

Πέρασε όλα τα updates πρώτα.

Στο πρωτελευταίο update έλειπε κάποιο home screen.

lg g7, lg g6, lg nexus 5x, lg g2, lg nexus 5, samsung galaxy nexus, moto defy
Link to comment
Share on other sites

πας ρυθμίσεις-σχετικά με το τηλέφωνο -κέντρο ενημέρωσης-ενημέρωση εφαρμογής

 

θα στην βγάλει σαν lg app για κατέβασμα

 

Οκ το βρήκα. Σε ευχαριστώ :) τα updates εκανε μόνο του. Απλως δεν είχα μπει να δω τις εφαρμογες

Htc Desire, Htc One S, LG G2, LG G4, LG G6, LG V40, S21 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει να προτείνει κανείς κάποιο καλό προστατευτικό κάμερας , γιατί σκέφτομαι να το αφήσω χωρίς θήκη και με απασχολεί να μην γρατσουνιστούν οι κάμερες;
Link to comment
Share on other sites

όποιοι ενδιαφέρονται για auto hide soft keys ή και hide status bar σε συσκευές χωρίς root ας δουν το παρακάτω λινκ https://forum.xda-developers.com/android/apps-games/app-systemui-tuner-t3588675

σε εμένα δούλεψε τέλεια με συσκευή H870DS.

προϋπόθεση να υπάρχουν adb και οι drivers εγκατεστημένοι

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Μια μέρα κάτοχος το LG g6. Έρχομαι από huawei p9. Ήθελα να ρωτήσω. Το p9 είχε μια δυνατότητα για νυχτερινή λήψη που κράταγε τον φακό ανοιχτό 20 δευτερόλεπτα και οι νυχτερινές λήψης ήταν σαν επαγγελματικές (αρκεί να είχες στερεωμένο το κινητό). Στο g6 γίνεται; Υπάρχει κάποια εφαρμογή γιατί η εφαρμογή της κάμερας του δε δίνει την δυνατότητα. Συν ότι έψαξα να βάλω την κάμερα του huawei και θέλει root. Έλεγα να μη το rootαρω απ την πρώτη μέρα.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Μια μέρα κάτοχος το LG g6. Έρχομαι από huawei p9. Ήθελα να ρωτήσω. Το p9 είχε μια δυνατότητα για νυχτερινή λήψη που κράταγε τον φακό ανοιχτό 20 δευτερόλεπτα και οι νυχτερινές λήψης ήταν σαν επαγγελματικές (αρκεί να είχες στερεωμένο το κινητό). Στο g6 γίνεται; Υπάρχει κάποια εφαρμογή γιατί η εφαρμογή της κάμερας του δε δίνει την δυνατότητα. Συν ότι έψαξα να βάλω την κάμερα του huawei και θέλει root. Έλεγα να μη το rootαρω απ την πρώτη μέρα.

 

 

 

Δεν το έχω ψάξει αλλά αν δεν κάνω λάθος υπάρχει φουλ manual mode στην κάμερα όποτε θα πρέπει να υπάρχει και αυτή η δυνατότητα..

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται πως έχει...και μάλιστα μέχρι 30 δευτερόλεπτα. Πας στο manual mode...ειναι πανεύκολο πλήρες σε επιλογές και καλύτερο θα έλεγα από το αντίστοιχο του s7 edge που έχω...ομορφα κλικ να έχεις ✌
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Πάω αριστερά, αλλάζω το βασικό στο χειροκίνητο και μετά; Ποιο απ όλα είναι τα δευτερόλεπτα;

Οκ το βρήκα... Απλά δεν έχει τελείως αυτόματο να παίζει μόνο του στο night vision. Πρέπει να παίξουμε εμείς και ότι βγει στο τέλος.

Edited by ^_NikitaS_^
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...