Jump to content

LG G6


mpompa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή κατά κύριο λόγο βγάζω φώτο μόνο τη μέρα, έχει και πάλι πρόβλημα στο focus όπως το βράδυ ή εστιάζει γρήγορα ? Επίσης λόγο ότι χρησιμοποιώ το κινητό πιο πολύ για βίντεο, εκεί πως τα πάει ?

 

Βγηκα τωρα παλι εξω και το δοκιμασα αρκετες φορες. Λοιπον, απο τερμα πανω αριστερα γωνια focus σε τερμα κατω δεξια γωνια, απο τη στιγμη που ακουμπας το δακτυλο σου μεχρι το μικρο πλαισιο του focus να γινει μπλε και να ακουστει ο ηχος--> το κανει ελαχιστα κατω απο 1 δευτερολεπτο. Το G3 που ειχα μου εδινε την αισθηση οτι εκανε λιγο πιο γρηγορα focus (αλλα το G3 εχει laser focus, οποτε λογικο να ειναι ενα τσακ πιο γρηγορο)

 

Προσωπικα λογο καυσωνα εχω ταμπουρωθει στο σπιτι αυτες τις ημερες. Δεν ειναι θερμοκρασιες αυτες για βολτες ουτε ανθρωπους ουτε για κινητα. Απο Τριτη Τεταρτη που θα βγω θα προσπαθησω να τσεκαρω και το video

Edited by logica1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βγηκα τωρα παλι εξω και το δοκιμασα αρκετες φορες. Λοιπον, απο τερμα πανω αριστερα γωνια focus σε τερμα κατω δεξια γωνια, απο τη στιγμη που ακουμπας το δακτυλο σου μεχρι το μικρο πλαισιο του focus να γινει μπλε και να ακουστει ο ηχος--> το κανει ελαχιστα κατω απο 1 δευτερολεπτο. Προσωπικα λογο καυσωνα εχω ταμπουρωθει στο σπιτι αυτες τις ημερες. Δεν ειναι θερμοκρασιες αυτες για βολτες ουτε ανθρωπους ουτε για κινητα. Απο Τριτη Τεταρτη που θα βγω θα προσπαθησω να τσεκαρω και το video

 

1 δευτερόλεπτο μια χαρά ετσι οπως περιγραφουν κάποιοι νομίζεις οτι κανει 10 δευτερολεπτα να εστιασει.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Βγηκα τωρα παλι εξω και το δοκιμασα αρκετες φορες. Λοιπον, απο τερμα πανω αριστερα γωνια focus σε τερμα κατω δεξια γωνια, απο τη στιγμη που ακουμπας το δακτυλο σου μεχρι το μικρο πλαισιο του focus να γινει μπλε και να ακουστει ο ηχος--> το κανει ελαχιστα κατω απο 1 δευτερολεπτο. Το G3 που ειχα μου εδινε την αισθηση οτι εκανε λιγο πιο γρηγορα focus (αλλα το G3 εχει laser focus, οποτε λογικο να ειναι ενα τσακ πιο γρηγορο)

 

Προσωπικα λογο καυσωνα εχω ταμπουρωθει στο σπιτι αυτες τις ημερες. Δεν ειναι θερμοκρασιες αυτες για βολτες ουτε ανθρωπους ουτε για κινητα. Απο Τριτη Τεταρτη που θα βγω θα προσπαθησω να τσεκαρω και το video

 

Οκ ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Προς αγοραστές από eglobal central τις τελευταίες μέρες. Έγιναν shipped οι συσκευές σας;

 

Κανονικά και έχουν φύγει από κίνα προς ευρώπη.

Link to comment
Share on other sites

Ναι,εάν και ήθελαν "σπρώξιμο" γιατί μας είχαν λίγο ξεχασμένους... :p

Έκαναν τέσσερις-πέντε ημέρες για να δώσουν tracking. :X

Βλέπω και στο διπλανό (LG V20) να παραλαμβάνουν και ζηλεύω..! :shifty:

Edited by NickTSPre
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα για βραδυνη και στα γρηγορα...

 

τι μια χαρα? μας δουλευετε?

η φωτο ειναι απαραδεκτη για ναυαρχιδα...πολυ πιο κατω απο S8 και u11.

Link to comment
Share on other sites

τι μια χαρα? μας δουλευετε?

η φωτο ειναι απαραδεκτη για ναυαρχιδα...πολυ πιο κατω απο S8 και u11.

 

Δεν δουλευω κανεναν,οτι βλεπω προσωπικα λεω και καλα θα κανεις να εισαι πιο κοσμιος.Δεν σε προκαλεσα,μην προκαλεις...

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

τι μια χαρα? μας δουλευετε?

η φωτο ειναι απαραδεκτη για ναυαρχιδα...πολυ πιο κατω απο S8 και u11.

 

Ασε μας ρε φιλε μου για κινητα μιλάμε σιγα μη θες και υπερυθρες στο τέλος ποσες φορές θα βγαλεις φωτο σε τέτοιες συνθηκες, μη γινομαστε υπερβολικοι. Ολοι οι κατασκευαστες εχουν ναυαρχίδες αυτο δεν σημαινει οτι πρεπει να εχουν τις ιδιες δυνατοτητες αλλιως πως θα διεφεραν; :)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Ασε μας ρε φιλε μου για κινητα μιλάμε σιγα μη θες και υπερυθρες στο τέλος ποσες φορές θα βγαλεις φωτο σε τέτοιες συνθηκες, μη γινομαστε υπερβολικοι. Ολοι οι κατασκευαστες εχουν ναυαρχίδες αυτο δεν σημαινει οτι πρεπει να εχουν τις ιδιες δυνατοτητες αλλιως πως θα διεφεραν; :)

 

Κάθε μέρα τουλάχιστον 20 σου κάνει;

Η συσκευή καλώς ή κακώς για κάποιους έχει απαράδεκτη κάμερα για νυχτερινές με τα ως τώρα δεδομένα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια... Ο καθενας με την επιλογη του. Δε χρειαζεται να σφαχτουμε. Για οποιον δε θελει μπορει να παει και αλλου να δοκιμασει. Δε θα χαθει ο κοσμος..!

Ουτε εμενα με ικανοποιουν οι βραδυνες του τοσο πολυ αλλα στα χρηματα που το "τσιμπησα" μπορω να κοιμαμαι ησυχος! :)

Εαν ειχα παραπανω μπαντζετ,ναι,θα πηγαινα καπου που θα μου προσφεραν κατι πιο ολοκληρωμενο,το ομολογω,χωρις φοβο και παθος... :lol:

Ειμαι σιγουρος πως θα το λατρεψω παντως,το κανω συνειδητα με καθε μου ΕΠΙΛΟΓΗ!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μέρα σε εξωτερικό χώρο που το συγκρινα με s8+ δν είδα κ τρελές διαφορές..μπορεί καποιο έμπειρο ματι να τις έβλεπε..πάντως και σε ανοιχτό χώρο στο auto κ σε κλειστό πάρκινγκ με φωτισμό φθορίου που έπαιξα λίγο στο manual ήταν καταπληκτικές οι φωτο..
Link to comment
Share on other sites

Προς αγοραστές από eglobal central τις τελευταίες μέρες. Έγιναν shipped οι συσκευές σας;

 

Εγώ ακόμα περιμένω :(

He who controls the past,commands the future.He who commands the future,conquers the past.
Link to comment
Share on other sites

τι μια χαρα? μας δουλευετε?

η φωτο ειναι απαραδεκτη για ναυαρχιδα...πολυ πιο κατω απο S8 και u11.

 

Φιλε μου μια ερωτηση προς εσενα κ για αρκετους εδω μεσα. Μηπως εχεις σκρουτζομαγαζο, κ δεν μπορεις να σπρωξεις το εμπορευμα των s8 και u11 επειδη εχετε φαει ταπα απο την LG που παει μπαλα; λεω τωρα εγω...

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου μια ερωτηση προς εσενα κ για αρκετους εδω μεσα. Μηπως εχεις σκρουτζομαγαζο, κ δεν μπορεις να σπρωξεις το εμπορευμα των s8 και u11 επειδη εχετε φαει ταπα απο την LG που παει μπαλα; λεω τωρα εγω...

 

Χαχαχα εσύ το τερμάτισες. Οι πωλήσεις των U11, G6 μαζί μέχρι σήμερα, αντιστοιχούν στις πωλήσεις της Bugatti Veyron όλων των εποχών... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα εσύ το τερμάτισες. Οι πωλήσεις των U11, G6 μαζί μέχρι σήμερα, αντιστοιχούν στις πωλήσεις της Bugatti Veyron όλων των εποχών... :lol:

 

Τι μου θύμισες: "Δε μου λες, αυτό καλό είναι, γιατί δε βλέπω να κυκλοφορούν πολλά" είπε ο ιδιοκτήτης A112 σε αυτόν με τη Ferrari.

Μια χαρά συσκευη είναι κα το G6, ας μη γελιόμαστε.

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου μια ερωτηση προς εσενα κ για αρκετους εδω μεσα. Μηπως εχεις σκρουτζομαγαζο, κ δεν μπορεις να σπρωξεις το εμπορευμα των s8 και u11 επειδη εχετε φαει ταπα απο την LG που παει μπαλα; λεω τωρα εγω...

 

 

 

 

 

 

 

Καλο....:lol::p

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Τι μου θύμισες: "Δε μου λες, αυτό καλό είναι, γιατί δε βλέπω να κυκλοφορούν πολλά" είπε ο ιδιοκτήτης A112 σε αυτόν με τη Ferrari.

Μια χαρά συσκευη είναι κα το G6, ας μη γελιόμαστε.

 

Δεν ανέφερε πουθενά ότι είναι κακό. Απλά οι πωλήσεις των galaxy είναι πολλαπλάσιες του συνόλου του ανταγωνισμού στο android.

 

 

Θα περιμένω να δω πως πάει από αξιοπιστία και θα το χτυπήσω.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ότι θα έχω τέτοιο δίλημμα πιο να κρατήσω δε το περίμενα.

Είμαι χρόνια samsungakias αλλά πάντα δοκιμάζω ότι καλό κινείται..

Επίσης μου αρέσει και η LG.

Το πήρα για πλάκα για λίγες μέρες να το δω λίγο και μετά απ τις δοκιμές μου συγκριτικά είδα ότι μία το ένα μία το άλλο πάνε.

Σχεδόν ισοδύναμα το καθένα με τα συν και τα μείον του, τη δουλειά σου την κάνεις άψογα σχεδόν και με τα δύο.

Σημεία που ξεχωρίζουν είναι η super amoled που παίζει μπάλα μόνη της σε χρώματα και contrast, το γρήγορο focus και η καλύτερη ακουστική του Samsung και απ την άλλη το νέο σχήμα με το απίστευτο, ωραίο και κυρίως πολύ βολικό κράτημα του G6 που κάνει το edge να ωχριά..

Γράφω καλύτερα, χαίρομαι όταν μπαίνω στο ίντερνετ πιο πολύ, χαζεύω τις φώτο, γενικά είναι πολύ καλύτερο.

Και απ το S8 το απλό, το οποίο είναι στενό και edge.

Επίσης η wide διπλή camera και το ραδιόφωνο για όσους το χρειάζονται είναι στα υπέρ του.

Δυστυχώς όμως επειδή θα πάω για S8 plus να το δω κι εκείνο θα δώσω το ένα,, το θέμα είναι όμως πιο χαχα

Αυτά είναι διλήμματα!!! :)

b5936bf16027fae4e3b6328f4910fd39.jpgbb2d68ecfad2caf0d505fe07911569b0.jpg930d8bcc65199111ac786318f207abc6.jpg

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by manan69t

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Είχα κι εγώ το lg g6 και μπορώ να πω ότι είναι, για μένα, το πιο ολοκληρωμένο Android που είχα.

Είχα και Samy s7 kai s7 edge, nexus 6p, τώρα έχω oneplus 3t.

 

To g6 είχα όλα όσα ήθελα... Αδιάβροχο, τρομερή οθόνη, πολύ καλή φωτογραφική και ευρυγωνιος φακό που δεν έχει κανένα άλλο κινητό, ραδιόφωνο, άψογη κατασκευή και πολύ γρήγορο. Με Nova prime πέταγε....

 

Το μετάνιωσα που το έδωσα... Το oneplus που έχω τώρα είναι πολύ γρήγορο, αλλά του λείπουν αρκετά πράγματα και είναι άβολο στο χέρι.

 

Νομίζω στη τιμή που το βρίσκεις τώρα το g6 είναι vfm...

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ότι θα έχω τέτοιο δίλημμα πιο να κρατήσω δε το περίμενα.

Είμαι χρόνια samsungakias αλλά πάντα δοκιμάζω ότι καλό κινείται..

Επίσης μου αρέσει και η LG.

Το πήρα για πλάκα για λίγες μέρες να το δω λίγο και μετά απ τις δοκιμές μου συγκριτικά είδα ότι μία το ένα μία το άλλο πάνε.

Σχεδόν ισοδύναμα το καθένα με τα συν και τα μείον του, τη δουλειά σου την κάνεις άψογα σχεδόν και με τα δύο.

Σημεία που ξεχωρίζουν είναι η super amoled που παίζει μπάλα μόνη της σε χρώματα και contrast, το γρήγορο focus και η καλύτερη ακουστική του Samsung και απ την άλλη το νέο σχήμα με το απίστευτο, ωραίο και κυρίως πολύ βολικό κράτημα του G6 που κάνει το edge να ωχριά..

Γράφω καλύτερα, χαίρομαι όταν μπαίνω στο ίντερνετ πιο πολύ, χαζεύω τις φώτο, γενικά είναι πολύ καλύτερο.

Και απ το S8 το απλό, το οποίο είναι στενό και edge.

Επίσης η wide διπλή camera και το ραδιόφωνο για όσους το χρειάζονται είναι στα υπέρ του.

Δυστυχώς όμως επειδή θα πάω για S8 plus να το δω κι εκείνο θα δώσω το ένα,, το θέμα είναι όμως πιο χαχα

Αυτά είναι διλήμματα!!! :)

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Καλημέρα Μανο.

 

Ένα θέμα που ταλανιζε τα προηγούμενα LG ο περιβόητος κόφτης φωτεινότητας έχει εξαλειφθεί οριστικά και αμετακλυτα;;

 

Το ζορισες τώρα με τα 40αρια με full φωτεινότητα παρατήρησες κόφτη η όχι;

 

Επίσης η ευκρίνεια στον ήλιο πως είναι(έχε υπόψη ότι ούτε από 7 edge ήμουν απόλυτα ευχαριστημένος σε αυτό το τομέα όπου το s8 τα πάει σαφώς καλύτερα)

 

Πάντως για βασική συσκευή με τίποτα δεν θα το επέλεγα.

 

Για δεύτερη αποκλειστικά και εκεί πάλι το σκέφτεσαι.

 

Έχει πάρα πολλά τρωτά και ελλείψεις πέρα από το τσαλακωμένο και στα τάρταρα όνομα της LG.

 

Ακόμα και στην κάμερα με εξαίρεση το wide feature που ξεχωρίζει έχουμε πισωγύρισμα με χειρότερο φακό από G5 και βέβαια η μπροστινή κάμερα είναι για κλάματα.

 

Τώρα αν πας στο 8 plus στο τέλος εκεί θα μείνεις θα με θυμηθείς και το g6 θα πάρει πόδι :p

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Μανο.

 

Ένα θέμα που ταλανιζε τα προηγούμενα LG ο περιβόητος κόφτης φωτεινότητας έχει εξαλειφθεί οριστικά και αμετακλυτα;;

 

Το ζορισες τώρα με τα 40αρια με full φωτεινότητα παρατήρησες κόφτη η όχι;

 

Επίσης η ευκρίνεια στον ήλιο πως είναι(έχε υπόψη ότι ούτε από 7 edge ήμουν απόλυτα ευχαριστημένος σε αυτό το τομέα όπου το s8 τα πάει σαφώς καλύτερα)

 

Πάντως για βασική συσκευή με τίποτα δεν θα το επέλεγα.

 

Για δεύτερη αποκλειστικά και εκεί πάλι το σκέφτεσαι.

 

Έχει πάρα πολλά τρωτά και ελλείψεις πέρα από το τσαλακωμένο και στα τάρταρα όνομα της LG.

 

Ακόμα και στην κάμερα με εξαίρεση το wide feature που ξεχωρίζει έχουμε πισωγύρισμα με χειρότερο φακό από G5 και βέβαια η μπροστινή κάμερα είναι για κλάματα.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Καλημερα..δν κατεβάζει με τπτ φωτεινότητα φίλε..χθες είχε 40 βαθμούς κ εβγαζα φωτο αβέρτα..κ αυτή τη στιγμή εχω 6:20 sot με7%

Link to comment
Share on other sites

Τι μου θύμισες: "Δε μου λες, αυτό καλό είναι, γιατί δε βλέπω να κυκλοφορούν πολλά" είπε ο ιδιοκτήτης A112 σε αυτόν με τη Ferrari.

Μια χαρά συσκευη είναι κα το G6, ας μη γελιόμαστε.

 

Ποιος ειπε το αντιθετο? Αναφερθηκα στο σχολιο του φιλου περι πωλησεων. Ετερον εκατερον.

Φυσικα κι ειναι αψογο το G6, για την ακριβεια το δικαρτο G6 ειναι ευκολα το πιο vfm τηλ του εμποριου αυτη τη στιγμη...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Μανο.

 

Ένα θέμα που ταλανιζε τα προηγούμενα LG ο περιβόητος κόφτης φωτεινότητας έχει εξαλειφθεί οριστικά και αμετακλυτα;;

 

Το ζορισες τώρα με τα 40αρια με full φωτεινότητα παρατήρησες κόφτη η όχι;

 

Επίσης η ευκρίνεια στον ήλιο πως είναι(έχε υπόψη ότι ούτε από 7 edge ήμουν απόλυτα ευχαριστημένος σε αυτό το τομέα όπου το s8 τα πάει σαφώς καλύτερα)

 

Πάντως για βασική συσκευή με τίποτα δεν θα το επέλεγα.

 

Για δεύτερη αποκλειστικά και εκεί πάλι το σκέφτεσαι.

 

Έχει πάρα πολλά τρωτά και ελλείψεις πέρα από το τσαλακωμένο και στα τάρταρα όνομα της LG.

 

Ακόμα και στην κάμερα με εξαίρεση το wide feature που ξεχωρίζει έχουμε πισωγύρισμα με χειρότερο φακό από G5 και βέβαια η μπροστινή κάμερα είναι για κλάματα.

 

Τώρα αν πας στο 8 plus στο τέλος εκεί θα μείνεις θα με θυμηθείς και το g6 θα πάρει πόδι :p

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

μηπως προσπαθεις να κανεις τον ανθρωπο να διωξει το LG, γιατι το εχεις λιγουρευτει τρελλα? ;p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...