Jump to content

Χάρης Ρώμας


DENIOR
 Κοινοποίηση

Ποια είναι η αγαπημένη σας κωμική σειρά του Χάρη Ρώμα;  

461 members have voted

  1. 1. Ποια είναι η αγαπημένη σας κωμική σειρά του Χάρη Ρώμα;

    • Οι μεν και οι δεν
      122
    • Ο κακός βεζύρης
      43
    • Κωνσταντίνου και Ελένης
      221
    • Λιφτινγκ
      20
    • Το καφέ της χαράς
      55


Recommended Posts

Ροζ νομιζω την λεγανε την ταινια

 

λιλά? ;) ... θα μπορούσε τώρα που το σκέφτομαι...

 

Ροζ ολοταχώς λεγότανε...Και μπορώ να πώ ότι ήταν ΣΑΦΩΣ καλύτερη απο το Safe Sex το οποίο για μένα ήταν υπερτιμημένο...

 

Anyway...συνεχίζουμε στο θέμα μας :)

:X
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 311
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καταπληκτικός ο Χάρης Ρώμας, ο αγαπημένος μου ηθοποιος! Το μόνο που δεν μου άρεσε απο αυτόν είναι το Λιφτιγκ! Ακόμα και το Ροζ Ολοταχώς μου άρεσε! Όσον αφόρα τις σειρές του, έγω τις βάζω στην εξής κατάταξη:

1,2) Κων/νου & Ελένης + Καφέ της Χαράς (δεν μπορώ να αποφάσισω ποιο ειναι πρώτο κ ποιο 2ο)

3)Ο Κακός Βεζύρης

4) Μεν & Δεν (ήταν λίγο υπερβολικό σε αρκετά επεισόδια, σχεδόν σε όλα)

5) Λιφτιγκ (δεν μου άρεσε καθόλου)

Link to comment
Share on other sites

Οι Μεν & Οι Δεν

Κωνσταντίνου & Ελένης

 

Τις λατρεύω και τις δύο... Έχω δεί άπειρες επαναλήψεις ! :)

 

Α! Και το Καφέ της Χαράς τώρα τελευταία !

* Ο χώρος ενοικιάζεται *

Link to comment
Share on other sites

Το Καφε της χαρας ειναι το χειροτερο του απο αποψη γελιου...μονο ο Φατσεας αξιζει!Το Κωνσταντινου και Ελενης κορυφη...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλα ρε παιδια για να χαρακτηρίσετε μια σειρα καλή πρεπει να έχει το άπειρο γέλιο? Μόνο αυτό μετράει για σας?
Link to comment
Share on other sites

Από τα καλύτερα του οι Μεν και οι δε

μετά κατά σειρά...

Κωνσταντίνου και Ελενης

Το καφέ της Χαράς

Ο κακός βεζίρης

και χειρότερο από όλα το λίφτινγκ που κατα σύμπτωση ήταν και το μόνο που έκανε τον "καλό" χαϊστα...

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Κατα τη γνώμη μου η καλύτερη ελληνική κομική σειρά είναι το ''Κωσταντίνου και Ελένης''.

Πολύ γέλιο :D

https://www.e-steki.gr - Forum γενικών συζητήσεων!

Link to comment
Share on other sites

Καλα ρε παιδια για να χαρακτηρίσετε μια σειρα καλή πρεπει να έχει το άπειρο γέλιο? Μόνο αυτό μετράει για σας?

Όχι. Προτιμούμε το ποιοτικό κι όχι το χαζοχαρούμενο χιούμορ

Link to comment
Share on other sites

Το Κωνσταντίνου και Ελένης είναι κορυφαίο! Πολύ γέλιο και δεν το βαριέμαι καθόλου παρά τις πολλές επαναλήψεις. Μου αρέσει πολύ και το Καφέ της Χαράς. Αυτά τα δύο είναι τα καλύτερά μου.

Νομίζω ότι γράφει και στίχους (ίσως και μουσική), γιατί σε ένα σχετικά πρόσφατο επεισόδιο στο Καφέ της Χαράς έπαιξε ένα τραγούδι που ερμηνεύει η Λένα Αλκαίου σε στίχους δικούς του.

If you think there is good in everybody, you haven't met everybody!! :devil:
Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις το Κωνσταντινου κ Ελενης το εχουμε δει και το εχουμε ξαναδει, ξερουμε τα επεισοδια απεξω κι ανακατωτα, δεν ειναι καιρος να την κοψουν την σειρα, ενταξει ειπαμε μια φορα δυο φορες αντε τρεις αλλα ο Ant1 το χει δειξει σιγουρα 6 φορες... ημαρτον...

Currently Using: Apple iPhone 6s 64GB, HTC One Silver

Πέρασαν...: Nokia 3120, Siemens C55, Siemens SX1, Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Sony Ericsson W800i, Qtek S200, HTC TyTN II, Nokia 2680, Nokia 6500 Slide (Silver), Nokia E72, Apple iPad 2 32GB WiFi, Apple iPhone 4S White 16GB, HTC Desire (R.I.P.), Samsung Galaxy S4 Black, Apple iPad 3 32GB Cellular, HTC Desire 310

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Προτιμούμε το ποιοτικό κι όχι το χαζοχαρούμενο χιούμορ

A, δηλαδή το Μεν και Δεν είχε ποιοτικο χιούμορ και το Καφέ της Χαράς χαζοχαρούμενο? :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Μα εγώ αυτό που είπα δεν το είπα για όσους δεν πάνε τον Ρώμα γενικά αλλά για αυτούς που ενώ τον πάνε βάζουν πρώτο το Μεν και Δεν και τελευταίο το Καφέ της Χαρας!

Link to comment
Share on other sites

Ε και πάλι, που το πρόβλημα; Γούστα είναι αυτά και διαφέρουν

Όποιος είναι φαν του Ρώμα δηλαδή πρέπει να του αρέσει ντε και καλά περισσότερο το Καφέ της Χαράς;

Link to comment
Share on other sites

Έχει τρομερά σενάρια, είτε κάνει αυτοτελή επεισόδια είτε σειρές συνεχείας.

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Αν και η ηθοποιία του Ρόμα δεν με ενθουσιάζει καθόλου, παρ’ αυτά θεωρώ πως η καλύτερη στιγμή του ήταν το «Κωνσταντίνου & Ελένης» δίχως να υποτιμώ την εξαιρετική προσφορά της Ράντου και του υπόλοιπου cast στην επιτυχία της συγκεκριμένης σειράς.

 

Όσον αφορά τους «Μεν & Δε» απλά ήταν κάτι το διαφορετικό στην τηλεόραση της εποχής καθώς σπάσανε ορισμένα ταμπού θίγοντας όπως πάντα το θέμα της ομοφυλοφιλίας που με τον Α ή Β τρόπο θέλγεται να παρουσιάζει στα κείμενα του το συγκεκριμένο συγγραφικό δίδυμο, πέραν αυτού πάντως δεν θεωρώ πως η σειρά ήταν τίποτε το ιδιαίτερο..

 

Το «Καφέ της Χαράς» το κατατάσσω μαζί με τα υπόλοιπα σήριαλ που θέλω να ξεχάσω.

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

Xθες τον ειχε καλεσμένο ο Λιάτσος στην εκπομπη του...

Gay stuff etc...

Ti ennoeis dhladh :worry: ;

Alhtheia milhse katholoy gia ta mellontika sxedia toy;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Μετά από τα μέσα της δεύτερης σαιζόν του Καφέ της Χαράς χάλασε πάρα πολύ. Κατ' εμέ: 1η)Κωνσταντίνου και Ελένης (κορυφή) 2η)Οι μεν και... οι δεν (άψογες καταστάσεις και κορυφαία Άννα Κουρή στο ρόλο της Βάνας) 3η)Λίφτινγκ(απλά περνάει ευχάριστα η ώρα σου) 4η)Ο κακός βεζίρης (επειδή ποτέ δεν έχω δει ούτε επεισόδιο ολόκληρο) και 5η)Το Καφέ της Χαράς (επειδή κατάντησε όπως κατάντησε)

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν βάλατε στη δημοσκόπηση και την επιλογή " Καμία "...

:chair:

Link to comment
Share on other sites

o Ρώμας ειναι κορυφη!!!!!!!!!!

τον λατρευω καθως και ολες του τις σειρες!!τις εχω δει κ καποιες τις εχω κ σε βιντεο!!!!ΘΕΕΙΚΟΣ!!!!!!!!!!!!:) :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...