Jump to content

Huawei P8 Lite (2017)


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα. Σε εσάς τους δυο που ήρθε η ενημέρωση, μπορείτε να μας πείτε αν έχετε μονόκαρτα η δίκαρτα branded η unbranded ?

Μάλλον το δεύτερο να υποθέσω. Αναρωτιέμαι πότε θα αποφασίσει η Huawei να την δώσει και στα μονόκαρτα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 442
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα. Σε εσάς τους δυο που ήρθε η ενημέρωση, μπορείτε να μας πείτε αν έχετε μονόκαρτα η δίκαρτα branded η unbranded ?

Μάλλον το δεύτερο να υποθέσω. Αναρωτιέμαι πότε θα αποφασίσει η Huawei να την δώσει και στα μονόκαρτα.

Καλημέρα. Αν διαβάσεις λίγο πιο πίσω έχω γράψει ότι είναι με επιδότηση από Cosmote και αγορασμένο από Γερμανό και είναι όπως η φωτό. Αυτό είναι μονοκαρτο? ή δικαρτο? Μάλλον μονοκαρτο ε? και τι είναι το branded ή το unbranded?75aa830d8bbb9f06490c8fbb2e3b37d3.jpg

 

Στάλθηκε από το PRA-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Redmi Note 12 Pro+ 5G

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Σε εσάς τους δυο που ήρθε η ενημέρωση, μπορείτε να μας πείτε αν έχετε μονόκαρτα η δίκαρτα branded η unbranded ?

Μάλλον το δεύτερο να υποθέσω. Αναρωτιέμαι πότε θα αποφασίσει η Huawei να την δώσει και στα μονόκαρτα.

 

Το δικό μου ήταν unbranded μονόκαρτο P9 lite 2017 και το έχω κάνει δίκαρτο P8 lite 2017, είναι ακριβώς η ίδια συσκευή, οπότε πλέον παίρνω αυτές τις αναβαθμίσεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα. Αν διαβάσεις λίγο πιο πίσω έχω γράψει ότι είναι με επιδότηση από Cosmote και αγορασμένο από Γερμανό και είναι όπως η φωτό. Αυτό είναι μονοκαρτο? ή δικαρτο? Μάλλον μονοκαρτο ε? και τι είναι το branded ή το unbranded?75aa830d8bbb9f06490c8fbb2e3b37d3.jpg

 

Στάλθηκε από το PRA-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το hardware είναι ίδιο σε όλα. Αν στις ρυθμίσεις υπάρχουν οι "Ρυθμίσεις διπλής κάρτας SIM" είναι δίκαρτο, αν όχι, είναι μονόκαρτο. Το branded αναφέρεται στο αν έχει λογισμικό κάποιου παρόχου, π.χ. Vodafone, Cosmote, συνήθως έχει και boot logo.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Αν διαβάσεις λίγο πιο πίσω έχω γράψει ότι είναι με επιδότηση από Cosmote και αγορασμένο από Γερμανό και είναι όπως η φωτό. Αυτό είναι μονοκαρτο? ή δικαρτο? Μάλλον μονοκαρτο ε? και τι είναι το branded ή το unbranded?75aa830d8bbb9f06490c8fbb2e3b37d3.jpg

 

Στάλθηκε από το PRA-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Branded λέγονται αυτά που είναι σεταρισμένα στον εκάστοτε πάροχο κινητής. Αν, όταν το ανοίγεις βλέπεις λογότυπο του Cosmote για παράδειγμα, τότε ναι είναι Branded. Μερικά τέτοια μπορεί να φέρουν ελαφρώς τροποποιημένο λογισμικό (ανάλογα τη χώρα που προορίζεται να λειτουργεί η συσκευή και δραστηριοποιείται ο πάροχος) και κάποιες φορές παίζει ρόλο το πότε θα πάρουν την αναβάθμιση.

Στη φώτο που παρέθεσες, η μια θέση είναι για τη Sim και το λέει και η άλλη η για την κάρτα μνήμης αν ειναι μονόκαρτο η για την δεύτερη Sim αν είναι δίκαρτο.

 

Δες το κουτί της συσκευασίας. Αν γράφει δυο IMEI ειναι δίκαρτο.

Link to comment
Share on other sites

Branded λέγονται αυτά που είναι σεταρισμένα στον εκάστοτε πάροχο κινητής. Αν, όταν το ανοίγεις βλέπεις λογότυπο του Cosmote για παράδειγμα, τότε ναι είναι Branded. Μερικά τέτοια μπορεί να φέρουν ελαφρώς τροποποιημένο λογισμικό (ανάλογα τη χώρα που προορίζεται να λειτουργεί η συσκευή και δραστηριοποιείται ο πάροχος) και κάποιες φορές παίζει ρόλο το πότε θα πάρουν την αναβάθμιση.

Στη φώτο που παρέθεσες, η μια θέση είναι για τη Sim και το λέει και η άλλη η για την κάρτα μνήμης αν ειναι μονόκαρτο η για την δεύτερη Sim αν είναι δίκαρτο.

 

Δες το κουτί της συσκευασίας. Αν γράφει δυο IMEI ειναι δίκαρτο.

Σε ευχαριστώ για τις διευκρινήσεις. Κοίταξα στην συσκευασία κ στις ρυθμίσεις. Είναι μονόκαρτο και unbranded.

 

Στάλθηκε από το PRA-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Redmi Note 12 Pro+ 5G

Link to comment
Share on other sites

Η oreo βγήκε.. Ποτέ θα έρθει ota άγνωστο.. Καλά τα νέα...

 

Χρόνια Πολλά!

 

https://www.gizdev.com/android-8-1-oreo-on-honor-8-lite-emui-8-0/

 

Ενδιαφέρον και αισιόδοξο μήνυμα για τη βιωσιμότητα της συσκευής και όχι μόνο. Έτσι κι αλλιώς το δικαιούταν, το σήκωνε και έπρεπε να το πάρει. Πάντως αν πάει κανείς 2 σελίδες πίσω, θα βρει post κατόχων που μίλησαν με τη Huawei και τους βεβαίωσε οτι δεν θα το πάρει. Προφανώς άλλαξε γνώμη.

 

Χρόνια καλά σε όλους :)

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρον και αισιόδοξο μήνυμα για τη βιωσιμότητα της συσκευής και όχι μόνο. Έτσι κι αλλιώς το δικαιούταν, το σήκωνε και έπρεπε να το πάρει. Πάντως αν πάει κανείς 2 σελίδες πίσω, θα βρει post κατόχων που μίλησαν με τη Huawei και τους βεβαίωσε οτι δεν θα το πάρει. Προφανώς άλλαξε γνώμη.

 

Χρόνια καλά σε όλους :)

 

Χρόνια πολλά σε όλους! Έχεις δίκιο, η συσκευή το σηκώνει άνετα, το μόνο ουσιαστικό της μειονέκτημα είναι τα 16Gb αποθηκευτικού χώρου, τίποτε άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα πολυ καλα νεα. Ελπιζω μονο, επειδή εχω καει κατα καιρους, να μην αρχισει να λαγκαρει και το ξαναγυρναμε σε Nougat.
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα πολυ καλα νεα. Ελπιζω μονο, επειδή εχω καει κατα καιρους, να μην αρχισει να λαγκαρει και το ξαναγυρναμε σε Nougat.

 

Θα αφήσουμε να το δοκιμάσουν πρώτα, κι εγώ την έχω πατήσει σε ένα Samsung της δουλειάς που σέρνεται.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω το Huawei P9 lite 2017 με την PRA-LX1C432B201 και έκδοση 5.0.1 χωρίς root. Υπάρχει τρόπος να αλλάξω font στη γραμματοσειρά? Προσπάθησα με το Emui theme editor αλλά δεν τα κατάφερα έχοντας κάνει reboot η γραμματοσειρά δεν έμεινε.

 

Στάλθηκε από το PRA-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Redmi Note 12 Pro+ 5G

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε αναβάθμιση σε Β202, unbranded δίκαρτο. Το περίεργο ειναι οτι δεν εχει changelog. Έχει το security patch πάντως του Μαρτίου.

 

Sent from my ONDA v975m using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Ναι και σε εμένα ήρθε αυτή η αναβάθμιση. Δεν βλέπω να άλλαξε τίποτα.

 

Όσο αφορά την αναβάθμιση για Android 8, παρατήρησα ότι προς το παρόν έχει κυκλοφορήσει για τo μοντέλo PRA-AL00X το οποίο είναι το Honor 8 Lite (υπόψη ότι είναι η ίδια ακριβώς συσκευή σε χαρακτηριστικά). Αλλά βλέπω από άλλα φόρουμ ότι μερικοί χρήστες που επικοινώνησαν με την αντιπροσωπεία Huawei της χώρας τους, έλαβαν θετική απάντηση στο αν θα έρθει και για το δικό μας μοντέλο (PRA-LX1). Ένα παράδειγμα εδώ.

Edited by godofwar161
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μια ερώτηση ή συσκευή παίρνει nano ή micro sim

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μια ερώτηση ή συσκευή παίρνει nano ή micro sim

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλημέρα και σε σένα. Nano Sim θα χρειαστείς :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και σε σένα. Nano Sim θα χρειαστείς :)
Ευχαριστώ φίλε μου

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε και στο δικο μου αναβάθμιση σε Β202. Δεν βλεπω αλλαγες αλλα το θετικο ειναι οτι η συσκευή παιρνει αναβαθμίσεις ασφαλείας. Αντε με το καλο και oreo.
Link to comment
Share on other sites

Έχω την συσκευή Ale-L21 , στην οποία έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, γιατί μου τερματιζε την μπαταρία ασυνήθιστα γρήγορα την τελευταία εβδομάδα....το θέμα της μπαταρίας λύθηκε,ΟΜΩΣ δεν μπορώ πλέον να χρησιμοποιήσω το gmail, play store, και γενικά οτι έχει σχέση με την Google!!!!

Ζητώ τη βοήθειά σας. Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Έχω την συσκευή Ale-L21 , στην οποία έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, γιατί μου τερματιζε την μπαταρία ασυνήθιστα γρήγορα την τελευταία εβδομάδα....το θέμα της μπαταρίας λύθηκε,ΟΜΩΣ δεν μπορώ πλέον να χρησιμοποιήσω το gmail, play store, και γενικά οτι έχει σχέση με την Google!!!!

Ζητώ τη βοήθειά σας. Ευχαριστώ!

 

Η συσκευή σου είναι η παλαιότερη P8 lite, το νήμα αυτό είναι για την P8 lite 2017.

Link to comment
Share on other sites

Έχει καταφέρει κάποιος να εγκαταστήσει το Amazon Appstore; Κατεβάζω το apk, κάνω κανονικά την εγκατάσταση, βάζω λογαριασμό και μετά στο τελευταίο κουμπί continue που βγάζει το app store κολλάει η διαδικασία και δεν κάνει τίποτα.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Έχει καταφέρει κάποιος να εγκαταστήσει το Amazon Appstore; Κατεβάζω το apk, κάνω κανονικά την εγκατάσταση, βάζω λογαριασμό και μετά στο τελευταίο κουμπί continue που βγάζει το app store κολλάει η διαδικασία και δεν κάνει τίποτα.
Δοκίμασε να δώσεις όλα τα permissions πριν τρέξεις την εφαρμογή.
Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει ας τσεκάρει αυτό το άρθρο. Χωρίς να είμαι σίγουρος για το πόσο έγκυρες είναι οι πληροφορίες, φαίνεται ότι κυκλοφόρησε η αναβάθμιση σε Android 8 για το μοντέλο PRA-LX1 στην Ευρώπη και αναμένεται να έρθει ως OTA με την ένδειξη B322. Edited by godofwar161
Link to comment
Share on other sites

Αμα εχει κυκλοφορήσει συντομα θα τη παρουμε ολοι μας. Τωρα αμα καποιος ειναι ανυπόμονος μπορεί να κατεβασει το firmware finder και απο εκει να δει αν και ποια εκδοση υπάρχει.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Διαβασα τα σχόλια σχετικα με το Ρ8 lite 2017 στο gsmarena και κάποιοι αναφερουν οτι εχουν παρει ηδη το update σε oreo. Κυρίως απο νοτια Αφρική. Οπότε πιστεύω ότι δεν θα αργήσει να έρθει και σε εμας.
Link to comment
Share on other sites

Διαβασα τα σχόλια σχετικα με το Ρ8 lite 2017 στο gsmarena και κάποιοι αναφερουν οτι εχουν παρει ηδη το update σε oreo. Κυρίως απο νοτια Αφρική. Οπότε πιστεύω ότι δεν θα αργήσει να έρθει και σε εμας.

 

Μέσω του firmware finder φαίνεται να υπάρχει, όχι ακόμα για εμάς, εγώ είμαι στην Β198.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...