Jump to content

Huawei P8 Lite (2017)


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 442
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χμμμ.... φαίνεται λοιπόν πως στα δίκαρτα η τρέχουσα είναι η 172, ενώ τα μονόκαρτα είναι στην προηγούμενη 161.

 

Κανείς με μονόκαρτο παρακαλώ να επιβεβαιώσουμε;

\

 

Μονόκαρτο κι έχω την Β148

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους! Νόμιζα δεν θα δώσει ποτέ αναβάθμιση. Μόλις την έκανα, έγινε update σε emui 5.0.1 και ενημέρωση ασφαλείας Δεκεμβρίου. Μια χαρά.
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρουσα έκπληξη.!! Το σημαντικότερο πάντως είναι να πάρουμε και Oreo.

 

Για πείτε όμως εσείς που την πήρατε, τι μοντέλο έχετε; Ήταν παρεισαγωγής, δίκαρτο, unbrended κλπ

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρουσα έκπληξη.!! Το σημαντικότερο πάντως είναι να πάρουμε και Oreo.

 

Για πείτε όμως εσείς που την πήρατε, τι μοντέλο έχετε; Ήταν παρεισαγωγής, δίκαρτο, unbrended κλπ

 

Εμένα δίκαρτο unbranded αγορά από Ελλάδα.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους! Νόμιζα δεν θα δώσει ποτέ αναβάθμιση. Μόλις την έκανα, έγινε update σε emui 5.0.1 και ενημέρωση ασφαλείας Δεκεμβρίου. Μια χαρά.

 

Εμένα γιατί έχει κολλήσει στην B170 :( ;

Δικσρτο 3gb.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα σε μονόκαρτο unbranded είναι στην Β161 και δεν εμφανίζει καμία νέα ενημέρωση όσο κι αν ψάχνω. Προφανώς τις ενημερώσεις τις δίνει σταδιακά η Huawei (όπως και άλλες εταιρίες) αλλά κανείς δεν ξέρει αν υπάρχει σειρά η κάποια κριτήρια. Οπότε υπομονή και ας ελπίσουμε οτι κάποτε θα πάρουμε και Oreo.

 

Απο αυτούς που την πήραν, είδαν καμιά διαφορά σε εμφάνιση η σε λειτουργικότητα; Μάλλον όχι ε;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μόλις ήρθε και σε εμένα η ενημέρωση. Δίκαρτο unbranded αγορασμένο από αλυσίδα. Την κατεβάζω τώρα. Αν παρατηρήσω κάποια διαφορά, θα ενημερώσω.

 

Να ρωτήσω κάτι, είναι σίγουρο ότι η συσκευή μας θα πάρει Oreo;

Edited by godofwar161
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μόλις ήρθε και σε εμένα η ενημέρωση. Δίκαρτο unbranded αγορασμένο από αλυσίδα. Την κατεβάζω τώρα. Αν παρατηρήσω κάποια διαφορά, θα ενημερώσω.

 

Να ρωτήσω κάτι, είναι σίγουρο ότι η συσκευή μας θα πάρει Oreo;

 

 

Σίγουρα θα πάρει κάποιες επόμενες του EMUI οι οποίες θα βασίζονται στο Nougat (όπως συμβαίνει με αυτήν τώρα). Δεν είναι όμως σίγουρο -δυστυχώς- οτι θα πάρει και Oreo. Δεν έχει ειπωθεί επίσημα.

Είναι πάντως πολύ πιθανόν, γιατί η συσκευή βγήκε στην αγορά με την Nougat (android 7) και ακόμη δεν έχει κλείσει χρόνο. Κανονικά το δικαιούται, δεν είναι παράλογο να πάρει και το Oreo. Και απο άποψη hardware το σηκώνει.

 

Ότι και να λέμε εμείς, τον τελικό λόγο τον έχει η Huawei.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Εχει η μητέρα μου το κινητό αυτό κι έχω παρατηρήσει ότι πέφτει σχετικά γρήγορα η μπαταρία και είδα ότι πρώτο σε χρήση μπαταρίας από το υλικό είναι η ετοιμότητα κυψέλης.. Και πάντα είναι το πρώτο βασικά. Σήμα έχει πολύ καλό και μέσα στο σπίτι. Υπάρχει περίπτωση να έχει σχέση επειδή έκοψα εγώ την κάρτα Sim και δεν είναι έτοιμη από μαγαζί; Το βγάζει και σε κάποιον άλλο από σας;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Εχει η μητέρα μου το κινητό αυτό κι έχω παρατηρήσει ότι πέφτει σχετικά γρήγορα η μπαταρία και είδα ότι πρώτο σε χρήση μπαταρίας από το υλικό είναι η ετοιμότητα κυψέλης.. Και πάντα είναι το πρώτο βασικά. Σήμα έχει πολύ καλό και μέσα στο σπίτι. Υπάρχει περίπτωση να έχει σχέση επειδή έκοψα εγώ την κάρτα Sim και δεν είναι έτοιμη από μαγαζί; Το βγάζει και σε κάποιον άλλο από σας;

 

Όταν λες πέφτει γρήγορα, έχεις δει πόσες ώρες οθόνη βγάζει? Φόρτισέ το 100%, άστο να φτάσει στο 15% χωρις να το φορτίσεις και δες πόσες ώρες οθόνης έχει(πήγαινε μπαταρία - επίπεδο κατανάλωσης - οθόνη). Επίσης πήγαινε από τις ρυθμίσεις μπαταρίας και κλείσε όσες εφαρμογές δεν χρειάζεται να είναι ανοικτές. Πρόσεξε μην κλείσεις Viber κλπ γιατί δεν θα έρχονται ειδοποιήσεις. Το οτι η ετοιμότητα κυψέλης ειναι πρώτο σε κατανάλωση δεν είναι περίεργο, και σε εμένα το βγάζει πρώτο πολλές φορές και συνήθως σημαίνει ότι δεν το χρησιμοποιεί πολύ το κινητό και είναι πολλές ώρες σε standby. Γενικά όμως σε standby η διαχείριση μπαταρίας είναι άριστη με σχεδόν μηδενική κατανάλωση.

 

Στάλθηκε από το ONDA A9 Core4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα θα πάρει κάποιες επόμενες του EMUI οι οποίες θα βασίζονται στο Nougat (όπως συμβαίνει με αυτήν τώρα). Δεν είναι όμως σίγουρο -δυστυχώς- οτι θα πάρει και Oreo. Δεν έχει ειπωθεί επίσημα.

Είναι πάντως πολύ πιθανόν, γιατί η συσκευή βγήκε στην αγορά με την Nougat (android 7) και ακόμη δεν έχει κλείσει χρόνο. Κανονικά το δικαιούται, δεν είναι παράλογο να πάρει και το Oreo. Και απο άποψη hardware το σηκώνει.

 

Ότι και να λέμε εμείς, τον τελικό λόγο τον έχει η Huawei.

 

Σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Άρα περιμένουμε.

Πάντως αν αποφασίσει η Huawei να κυκλοφορήσει την Oreo για τα κινητά μας, ελπίζω να κάνει καλή δουλειά με την καινούρια έκδοση και να μην αρχίσουμε να βλέπουμε προβλήματα αντί για βελτιώσεις. Όπως για παράδειγμα μου έτυχε με δύο προηγούμενες συσκευές μου (από άλλες εταιρίες).

Link to comment
Share on other sites

Τοχω κάνα 20ημερο σαν κύρια συσκευή έκανα ότα την αναβάθμιση πέρα από την αλλαγή ασφαλείας άντροιτ δεν είδα τίποτα άλλο παρόλο που άλλαξε το emiui, η μπαταρία το ίδιο βγάζει 2μερες άνετα με 4g κ WiFi χρήση, δυκαρτο unbranded εχω
Link to comment
Share on other sites

Στο ξεκλείδωμα πάντα χρησιμοποιώ το fingerprint scanner, και σήμερα εκεί που πήγα να το ξεκλειδώσω, δεν με άφηνε και μου έβγαλε μήνυμα ότι κάθε τρεις μέρες πρέπει να πατάω τον κωδικό ξεκλειδωματος. Νομίζω ότι πρώτη φορά το βλέπω αυτό. Λέτε να είναι από την αναβάθμιση σε Β184 (EMUI 5.0.1);
Link to comment
Share on other sites

Μολις μου ηρθε και εμενα η Β184.501MB ειναι....τεραστια.Αλλαγες δεν ειδα,ειναι μονο ενημέρωση ασφαλείας.Οσο για το δαχτυλικο αποτύπωμα που αναφερθηκε θα το παρατηρήσω και θα σας πω.
Link to comment
Share on other sites

Στο ξεκλείδωμα πάντα χρησιμοποιώ το fingerprint scanner, και σήμερα εκεί που πήγα να το ξεκλειδώσω, δεν με άφηνε και μου έβγαλε μήνυμα ότι κάθε τρεις μέρες πρέπει να πατάω τον κωδικό ξεκλειδωματος. Νομίζω ότι πρώτη φορά το βλέπω αυτό. Λέτε να είναι από την αναβάθμιση σε Β184 (EMUI 5.0.1);

Ναι το έκανε και εμένα με το ξεκλείδωμα, η μόνη διαφορά που είδα είναι ότι όταν σβήνεις μια φωτογραφία πάει σε έναν φάκελο ''διαγράφηκε πρόσφατα'' και μετά απο 30 μέρες σβήνει οριστικά(εκτός αν πατήσεις απαλοιφή).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Υπήρχε πριν την τελευταία ενημέρωση αυτός ο ενοχλητικός ήχος (κλουπ.. κλουπ.. ) όταν αυξομειώνεις τις εντάσεις; π.χ βλέπεις youtube θες λίγο ένταση πατάς κουμπί + και ακούς κλουπ.. κλουπ..
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα θα πάρει κάποιες επόμενες του EMUI οι οποίες θα βασίζονται στο Nougat (όπως συμβαίνει με αυτήν τώρα). Δεν είναι όμως σίγουρο -δυστυχώς- οτι θα πάρει και Oreo. Δεν έχει ειπωθεί επίσημα.

Είναι πάντως πολύ πιθανόν, γιατί η συσκευή βγήκε στην αγορά με την Nougat (android 7) και ακόμη δεν έχει κλείσει χρόνο. Κανονικά το δικαιούται, δεν είναι παράλογο να πάρει και το Oreo. Και απο άποψη hardware το σηκώνει.

 

Ότι και να λέμε εμείς, τον τελικό λόγο τον έχει η Huawei.

 

δεν θα παρει oreo διστιχως ρωτησα την huawei με email.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

δεν θα παρει oreo διστιχως ρωτησα την huawei με email.

 

Ουπς, δεν ήταν καλό νέο αυτό.

Ποια Huawei όμως ρώτησες; Την ελληνική η την international ?

Link to comment
Share on other sites

EDIT: Παιδιά επικοινώνησα και εγώ με την ελληνική Huawei Support, με επιβεβαίωσαν ότι η συσκευή μας δεν θα πάρει Oreo. Edited by godofwar161
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...