Jump to content

Huawei P8 Lite (2017)


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν θα περιμενα το p10 lite να πεσει κατω απο 300 πριν το καλοκαιρι.

 

Με το Α5 με 16MP μπρος και πίσω, usb type c και amoled, IP68, CGG4, δεν βλέπω το p10 lite να πουλάει και τίποτα πάνω από 300ε.

Λίγοι θα προτιμήσουν το 1 έξτρα gb ram κι ακόμη λιγότεροι τους λίγο καλύτερους χρονισμούς, έναντι των προτερημάτων του A5.

 

Προσωπικά αν χρειαστώ άμεσα κινητό, 50% πάω p8 lite 2017 με τα ρίσκα που περιγράφτηκαν στο νήμα και 50% κάτω υπερβολική υπέρβαση (είχα πει να μη δίνω πάνω από 200) και πάω στο single-sim A5. Δεν βλέπω λόγο να επιλέξω το P10 lite αν παίζει πάνω από το A5.

My Hall of Fame: Motorola V360, Samsung E590 & F700.

6.3.28 Xiaomi R3 'IDO' - 2/16 - Gold-Black (custom) - Global Dev

7.6.08 Xiaomi RN4 'MIDO' - 3/32 - All Black - Global Stable

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 442
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με το Α5 με 16MP μπρος και πίσω, usb type c και amoled, IP68, CGG4, δεν βλέπω το p10 lite να πουλάει και τίποτα πάνω από 300ε.

Λίγοι θα προτιμήσουν το 1 έξτρα gb ram κι ακόμη λιγότεροι τους λίγο καλύτερους χρονισμούς, έναντι των προτερημάτων του A5.

 

Προσωπικά αν χρειαστώ άμεσα κινητό, 50% πάω p8 lite 2017 με τα ρίσκα που περιγράφτηκαν στο νήμα και 50% κάτω υπερβολική υπέρβαση (είχα πει να μη δίνω πάνω από 200) και πάω στο single-sim A5. Δεν βλέπω λόγο να επιλέξω το P10 lite αν παίζει πάνω από το A5.

 

Το αν αξιζει ή οχι δεν το γνωριζω μιας και δεν εχουμε καν δει reviews. Το μονο σιγουρο ειναι οτι θα περασει κανα 2μηνο μεχρι να πεσει η τιμη κατω απο 300. Αλλα οπως και να χει για κανενα απο τα 2 δεν θα δινα 300 ευρω οταν με ιδια λεφτα παιρνω το honor 8.

 

Οσον αφορα το p8 lite 2017 απο οτι ειδα υστερει λιγο σε χαμηλο φωτισμο η καμερα του. Σε συγκριση με honor 6x και p9 lite φαινεται να κανει πολυ επιθετικο noise reduction (χανει παραπανω σε λεπτομερια απο οτι θα ηταν ανεκτο) ενω δεν διαχειριζεται και τοσο καλα συνθηκες με περιεργο φωτισμο (πχ νυχτα αλλα με αρκετες λαμπες αναμενες οδηγει σε ξεπλυμμενο αποτελεσμα). Ολα αυτα βεβαια ειναι μονο απο συγκριτικα δειγματα που χω δει, δεν το χω πιασει στα χερια μου.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

καλημερα μολις το πηρα στα 183. πως περναμε αλλη ρομ γιατι ειναι brandet?προερχομενος απο xiaomi που ξεκλειδωνα bootloader κ περασμα ελληνικης ρομ για πλακα.εχει καπου οδηγο??
Link to comment
Share on other sites

Φιλε απ οτι φαινεται(υπαρχουν και αρκετα θεματα στο xda) δεν υπαρχει ακομα καθαρη stock rom.Υπαρχουν τα branded και αυτα που επεσα εγω που εχουν δοκιμαστικη rom χωρις την δυνατοτητα αναβαθμισης.

 

Οποτε αν ειναι ολα κομπλε θα σου προτεινα να μεινεις με την Branded.

Edited by mitsos7777
Link to comment
Share on other sites

Είναι λογικό από τα 16 για να είναι διαθέσιμο μόνο 7,5??? Μήπως τρώει πολύ χώρο ή συγκεκριμένη Ρομ??
Link to comment
Share on other sites

Είναι λογικό από τα 16 για να είναι διαθέσιμο μόνο 7,5??? Μήπως τρώει πολύ χώρο ή συγκεκριμένη Ρομ??

 

Μηπως εκανες καποιο update και εχει κρατησει το αρχειο της αναβαθμισης;

Link to comment
Share on other sites

Μηπως εκανες καποιο update και εχει κρατησει το αρχειο της αναβαθμισης;

 

Μόλις το άνοιξα έκανε ένα αλλά που έχει πάει το αρχείο??

Link to comment
Share on other sites

Θυμαμαι και στο honor 4c του αδερφου μου οποτε εκανε update δεν εβρισκα το αρχειο μετα με τιποτα και τελικα του εκανα hard reset και σβησιμο προσωπικων αρχειων. Δυο φορες εκανε update δυο φορες αναγκαστηκα να το κανω.

 

Ψαξε μηπως το βαπτιζει ως update κατι.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το άνοιξα έκανε ένα αλλά που έχει πάει το αρχείο??

 

Μετά από update και ειδικά αλλαγή έκδοσης είναι καλό να κάνεις factory Reset. Έτσι θα σβηστούν duplicate και corrupted files.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από update και ειδικά αλλαγή έκδοσης είναι καλό να κάνεις factory Reset. Έτσι θα σβηστούν duplicate και corrupted files.

 

Πλεον δεν χρειαζεται. Αλλωστε αν εχεις κανα nexus ή κανα xiaomi με developer's rom που εχει καθε τοσο update δεν παιζει να κανεις αυτη τη δουλεια.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από update και ειδικά αλλαγή έκδοσης είναι καλό να κάνεις factory Reset. Έτσι θα σβηστούν duplicate και corrupted files.

 

Του έκανα αλλά και πάλι έχω 6,5 γιγα με λίγες σχετικά εφαρμογές κ χωρίς καθόλου παιχνίδια κ τέτοια

Link to comment
Share on other sites

Του έκανα αλλά και πάλι έχω 6,5 για με λίγες σχετικά εφαρμογές κ χωρίς καθόλου παιχνίδια κ τέτοια

 

Ειχες τικαρει την επιλογη (ή οπως το βγαζει τελος παντων) να σβησει και τα προσωπικα σου αρχεια;

Link to comment
Share on other sites

Ειχες τικαρει την επιλογη (ή οπως το βγαζει τελος παντων) να σβησει και τα προσωπικα σου αρχεια;

 

Ναι εννοείται. Θα το ψάξω γιατί χαλιεμαι με τόσο λίγο χώρο ελεύθερο.

Link to comment
Share on other sites

Γιωργο απο που το πηρες???? Ολα κομπλε γενικα με την συσκευη??

 

Αυριο επιστρεφω το δευτερο και επειδη ειναι πανεμορφο και μου χει κατσει πολυ καλα σαν συκευη λεω να κανω και τριτη αποπειρα αλλα δεν ξερω απο που.

 

Ειναι branded τιμ ή vodafone???

Link to comment
Share on other sites

Γιωργο απο που το πηρες???? Ολα κομπλε γενικα με την συσκευη??

 

Αυριο επιστρεφω το δευτερο και επειδη ειναι πανεμορφο και μου χει κατσει πολυ καλα σαν συκευη λεω να κανω και τριτη αποπειρα αλλα δεν ξερω απο που.

 

Ειναι branded τιμ ή vodafone???

 

Από το smarties .Gr λ.αλεξανδρας 31 είναι Tim δυστυχώς κ ψάχνω να βρω μία ρομ unbranded.

Link to comment
Share on other sites

Αν ρωτησεις το καταστημα δεν υποχρεουνται να σου πουν;

 

Απ το kaizer που το πηρα μου ειπαν οτι ειναι unbranded αλλα οπως εγραψα στην προιγουμενη σελιδα οι unbranded roms ειναι απ οτι φαινεται beta και δεν παιρνουν αναβαθμισεις.

 

Στο xda γραφουν οτι προς το παρον δεν υπαρχει καθαρη stock rom για την συσκευη γι αυτο και υπαρχουν θεματα.Οι περισσοτερες ειναι vodafone.Οποτε καλυτερα branded.

 

Γιωργο μια τελευταια ερωτηση.Πηρες το dual ή το μονοκαρτο??

Edited by mitsos7777
Link to comment
Share on other sites

Το μονοκαρτο, πάντως σαν τηλέφωνο είναι πολύ ωραίο.εχω αλλάξει ουκ ολίγες συσκευές.καμια 40 αρια.αν καταφέρω να το ρουταρω να σβησω ενα σωρό άχρηστα πράγματα θα είμαι ευχαριστημένος.
Link to comment
Share on other sites

τελικα μετα απο 2,3 factory reset ο χωρος παραμενει στα περιπου 6,7 γιγα. ειναι λιγος αν συγκριθει με αλλα 16αρια.δεν ξερω αν φταιει η ρομ....το διαβασα κ λιγο πιο πισω οτι ο χωρος ειναι τοσο λιγος ειδικα αν παρεις το δικαρτο.. τι να πω???
Link to comment
Share on other sites

Επειδη με ενδιαφερει η συσκευη,τι να προτιμησω μονοκαρτο η δικαρτο branded η unbranded σε σχεση με ρομ.Θελω να παρνει αυτοματα ενημερωσεις.Δεν θα χρησιμοποιω δευτερη sim.
Link to comment
Share on other sites

Επειδη με ενδιαφερει η συσκευη,τι να προτιμησω μονοκαρτο η δικαρτο branded η unbranded σε σχεση με ρομ.Θελω να παρνει αυτοματα ενημερωσεις.Δεν θα χρησιμοποιω δευτερη sim.

 

Ε μονοκαρτο τοτε να μπορείς να βάλεις κ καρτα μνήμης. Υπάρχει καποιος που το πηρε unbranded να μας πει ποσο χώρο εχει ελευθερο απο τα 16 γιγα??? Με ρην beta rom δηλαδή που είναι πιο ελαφριά.

Link to comment
Share on other sites

Εφαρμογές σε microSD δεν παίζουν καθόλου σε emui; Δεν υπάρχει κανείς τρόπος; Χωρίς root βέβαια.

My Hall of Fame: Motorola V360, Samsung E590 & F700.

6.3.28 Xiaomi R3 'IDO' - 2/16 - Gold-Black (custom) - Global Dev

7.6.08 Xiaomi RN4 'MIDO' - 3/32 - All Black - Global Stable

Link to comment
Share on other sites

Γυρω στα 7,8 giga ειναι ελευθερα στην unbranded

 

Παλι λιγα ειναι,πανω κάτω τα ίδια.εμενα μετα απο factory reset 7.με κατι εφαρμογές κ update ειμαι στα 6.παντως σαν τηλέφωνο ανταποκρίνεται παρα πολύ καλά.τα 3 γιγα ραμ κανουν καλή δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

H λιγη διαθεσιμη μνημη ειναι ενα απ τα θεματα της συσκευης γενικα.

 

Καλα τ αλλα ναι.Για 200Ε αψογη.Επισης επαθα πλακα με κατι που θεωρουσα τελειως αχρηστο,τον σαρωτη.Απιστετα γρηγορος,νομιζω ειναι ακαριαιο το ξεκλειδωμα ακομα και σε σχεση με τον κλασσικο τροπο με το κουμπι.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...