Jump to content

Huawei P8 Lite (2017)


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οπως σου γραψα και παραπανω προφανως θελει ξεκλειδωμα το bootloader και θελουν να το αποφυγουν. Σκεψου οτι προτιμουν τα παραπανω εξοδα της αλλαγης πλακετας παρα να περασουν λογισμικο. (εδω τους καταλαβαινω)

 

Η μπινια εγινε με το καταστημα και γω προσωπικα δεν θα του την χαριζα. Τωρα το ποσο κουραγια εχεις και εσυ που απλα ειπες να παρεις ενα καινουργιο κινητο και αντι να το χαρεις στο βγαζουνε ξυνο... αλλη ιστορια. Πραγματικα καλη δυναμη.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 442
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οπως σου γραψα και παραπανω προφανως θελει ξεκλειδωμα το bootloader και θελουν να το αποφυγουν. Σκεψου οτι προτιμουν τα παραπανω εξοδα της αλλαγης πλακετας παρα να περασουν λογισμικο. (εδω τους καταλαβαινω)

 

Η μπινια εγινε με το καταστημα και γω προσωπικα δεν θα του την χαριζα. Τωρα το ποσο κουραγια εχεις και εσυ που απλα ειπες να παρεις ενα καινουργιο κινητο και αντι να το χαρεις στο βγαζουνε ξυνο... αλλη ιστορια. Πραγματικα καλη δυναμη.

 

 

Δεν ξερω που ακριβως κολλανε. Ισως και να ειναι αυτο που λες.

 

Ακου ομως αυτο........ πριν λιγο με πηραν τηλεφωνο και μου ειπαν πως η συσκευη ειναι ετοιμη να περασω να την παρω..!!

Τι κανατε τους λεω, ξαναεγκαταστησαμε λογισμικο μου λεει.

Τι ακριβως εγκατεστησαν και με ποιο τροπο, ενας θεος ξερει. Οταν παω να το παρω, θα το μπουτάρω μπροστα τους παντως να δω τι παιζει και βλεπουμε. Ειμαι πολυ περιεργος........

Link to comment
Share on other sites

Άρα με λίγα λόγια καλύτερα να παίρνουμε branded συσκευές παρά unbranded και να τύχει αυτό το πράγμα...Βασικά πρέπει να κοιτάξω και τη συσκευή ενός φίλου μου γιατί όταν το άνοιξαμε και κάναμε τις αρχικές ρυθμίσεις δεν βρήκα το File Manager....Λέτε να είναι και εκεί με Beta Rom? Btw το κινητό το έχουμε πάρει περίπου 1-2 μήνες.
Link to comment
Share on other sites

Άρα με λίγα λόγια καλύτερα να παίρνουμε branded συσκευές παρά unbranded και να τύχει αυτό το πράγμα...Βασικά πρέπει να κοιτάξω και τη συσκευή ενός φίλου μου γιατί όταν το άνοιξαμε και κάναμε τις αρχικές ρυθμίσεις δεν βρήκα το File Manager....Λέτε να είναι και εκεί με Beta Rom? Btw το κινητό το έχουμε πάρει περίπου 1-2 μήνες.

 

Αν δεν εχει file manager (και δεν υπαρχει επιλογη για αναζητηση ενημερωσεων στις ρυθμισεις) το ποιο πιθανο ειναι να τρεχει beta rom (test-keys θα γραφει καπου) .

Ετσι οπως φαινεται, η branded single sim, η unbranded dual sim πρεπει να αγοραζει κανεις μεχρι να λυθει το θεμα. Σε αυτα τα δυο δεν εχει παρατηρηθει τετοια rom.

Παντως το δικο μου (unbranded, single sim) με ενημερωσαν, οπως ειπα πριν, οτι το "διορθωσαν".

 

Υπομονη μεχρι να το παρω στα χερακια μου και να γινουν οι πρωτες δοκιμες. Αν ολα πανε καλα και δουλεψει οπως πρεπει και φυσιολογικα, μαλλον θα παρουν σειρα ολοι με το ιδιο προβλημα στο σερβις της Huawei.

Edited by johnphone
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν εχει file manager (και δεν υπαρχει επιλογη για αναζητηση ενημερωσεων στις ρυθμισεις) το ποιο πιθανο ειναι να τρεχει beta rom (test-keys θα γραφει καπου) .

Ετσι οπως φαινεται η branded συσκευη, η dual sim πρεπει να αγοραζει κανεις μεχρι να λυθει το θεμα. Σε αυτα τα δυο δεν εχει παρατηρηθει τετοια rom.

Παντως το δικο μου (unbranded, single sim) με ενημερωσαν, οπως ειπα πριν, οτι το "διορθωσαν".

 

Υπομονη μεχρι να το παρω στα χερακια μου και να γινουν οι πρωτες δοκιμες. Αν ολα πανε καλα και δουλεψει οπως πρεπει και φυσιολογικα, μαλλον θα παρουν σειρα ολοι με το ιδιο προβλημα στο σερβις της Huawei.

 

Εσένα το "test-keys" θυμάσαι που το έγραφε; File Manager θυμάμαι δεν είχε και μου φάνηκε περίεργο. Τώρα για αναζήτηση ενημερώσεων δεν θυμάμαι.

Link to comment
Share on other sites

Εσένα το "test-keys" θυμάσαι που το έγραφε; File Manager θυμάμαι δεν είχε και μου φάνηκε περίεργο. Τώρα για αναζήτηση ενημερώσεων δεν θυμάμαι.

 

Αν πας: "Ρυθμισεις" και μετα τερμα κατω-κατω στο τελευταιο μενου, εκει θα το βρεις. Δεν θυμαμαι πως το ονομαζε ακριβως γιατι δεν το εχω μπροστα μου τωρα. Μαλλον "Σχετικα με τη συσκευη", "Πληροφοριες για τη συσκευη", η καπως ετσι. Εκει θα επρεπε να υπαρχει και η επιλογη που λεει "Αναζητηση η Ευρεση ενημερωσεων" και που στις beta rom δεν υπαρχει. Οπως επισης λειπει και το εικονιδιο του file manager που το ονομαζει "Αρχεια" αν θυμαμαι.

Link to comment
Share on other sites

Άρα με λίγα λόγια καλύτερα να παίρνουμε branded συσκευές παρά unbranded και να τύχει αυτό το πράγμα...Βασικά πρέπει να κοιτάξω και τη συσκευή ενός φίλου μου γιατί όταν το άνοιξαμε και κάναμε τις αρχικές ρυθμίσεις δεν βρήκα το File Manager....Λέτε να είναι και εκεί με Beta Rom? Btw το κινητό το έχουμε πάρει περίπου 1-2 μήνες.

 

Εγω αυτο γραφω παντου και μετα μου την λενε κιολας γιατι λεω branded

 

Παντως τωρα που η τιμη του εχει ανεβει δεν νομιζω οτι υπαρχει λογος να μπεις σε ολο αυτο το μπελα και να μην δωσεις αλλα 3 ευρω για το σιγουρα ενταξει απο αποψη λειτουργικου p9 lite (3GB).

Link to comment
Share on other sites

Tα χα πει απ την αρχη για τις Beta rom.AMΕΣΗ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ με λεφτα πισω.Ουτε service ουτε τιποτα.Τζαμπα τοση ταλαιπωρια την στιγμη που οι branded συσκευες της Voda ειναι ΑΨΟΓΕΣ.

 

Νομιζω η τιμη θ ανεβει κ αλλο οποτε οσοι το πηραμε κοντα στα 190 καναμε εξαιρετικη αγορα.

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως παίδες, το θέμα μου με την beta rom φαίνεται πως λύθηκε :D

 

Εδώ και κανα 2ωρο που το σετάρω, όλα μοιάζουν φυσιολογικά. Όταν τους ρώτησα τι έκαναν, μου είπαν πως περάσαν το σωστό λογισμικό. Δεν έχω ιδέα τι ακριβώς και πως το έκαναν. Αυτό που βλέπω στο "Σχετικά με το τηλέφωνο" είναι:

 

Κωδικός μοντέλου: - PRA-LX1

Αριθμός έκδοσης: - PRA-LX1C432B123 και όχι Test-keys πλέον.

 

Η συσκευή μου είναι Huawei P8 lite 2017 single sim και unbranded. Τρέχει Android 7.0 & EMUI 5.0 και τώρα έχει στις Ρυθμίσεις την επιλογή "Ενημέρωση συστήματος" η οποία ψάχνει κανονικά (δεν βρήκε να κατεβάσει κάποια νέα) και έχει επίσης και την εφαρμογή "Αρχεία" file manager δηλ που δεν είχε πριν. Όλα δείχνουν τουλάχιστον μέχρι στιγμής ΟΚ. Και εδώ θα είμαστε να τα λέμε.

 

Όσοι λοιπόν έχετε το ίδιο πρόβλημα, νομίζω μια βόλτα απ' το σέρβις είναι επιβεβλημένη. Καλή συνέχεια :)

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως παίδες, το θέμα μου με την beta rom φαίνεται πως λύθηκε :D

 

Εδώ και κανα 2ωρο που το σετάρω, όλα μοιάζουν φυσιολογικά. Όταν τους ρώτησα τι έκαναν, μου είπαν πως περάσαν το σωστό λογισμικό. Δεν έχω ιδέα τι ακριβώς και πως το έκαναν. Αυτό που βλέπω στο "Σχετικά με το τηλέφωνο" είναι:

 

Κωδικός μοντέλου: - PRA-LX1

Αριθμός έκδοσης: - PRA-LX1C432B123 και όχι Test-keys πλέον.

 

Η συσκευή μου είναι Huawei P8 lite 2017 single sim και unbranded. Τρέχει Android 7.0 & EMUI 5.0 και τώρα έχει στις Ρυθμίσεις την επιλογή "Ενημέρωση συστήματος" η οποία ψάχνει κανονικά (δεν βρήκε να κατεβάσει κάποια νέα) και έχει επίσης και την εφαρμογή "Αρχεία" file manager δηλ που δεν είχε πριν. Όλα δείχνουν τουλάχιστον μέχρι στιγμής ΟΚ. Και εδώ θα είμαστε να τα λέμε.

 

Όσοι λοιπόν έχετε το ίδιο πρόβλημα, νομίζω μια βόλτα απ' το σέρβις είναι επιβεβλημένη. Καλή συνέχεια :)

 

Ωραιος. :) Εισαι ομως σιγουρος οτι δεν αλλαξαν πλακετα;

Link to comment
Share on other sites

Ωραιος. :) Εισαι ομως σιγουρος οτι δεν αλλαξαν πλακετα;

 

Κοίταξα το imei που μου δείχνει στις ρυθμίσεις και το imei που αναγράφει το κουτί. Είναι το ίδιο. Λες να κάναν καμιά χακεριά;

Link to comment
Share on other sites

Μπα δεν νομιζω. Οχι οτι δεν γινεται. Ειναι αστειο να αλλαξεις το Imei αλλα ειναι σοβαροτερο απο το να ξεκλειδωσεις bootloader. Οποτε καλα εισαι ;)
Link to comment
Share on other sites

Πήρα το p10 lite σήμερα και ψάχνω να βρω πως θα ενεργοποιήσω στα εικονίδια ειδοποίησης (notification badges) για τις υπόλοιπες εφαρμογές όπως πχ. Twitter κλπ., αν ξέρει κάποιος που έχει το p8 lite 2017 λόγω emui 5.1;

Screenshot_20170503-205058.png

 

Έχω την εντύπωση οτι δυστυχώς δεν γίνεται και ας με διορθώσει κάποιος.

Αυτή είναι η πίκρα μου κι εμένα (όταν έφυγα απ' τα iPhone) με κάποιες εφαρμογές όπως πχ Gmail κλπ.

Και ποτέ μου δεν κατάλαβα γιατί. Φταίνε οι προγραμματιστές των εφαρμογών η ο EMUI launcher ?

Γιατί άλλες εμφανίζουν αρίθμηση badge και άλλες όχι; Είναι κουλό.

 

Γιατί το άλλο που το πας; Μια επίσης απ' τις πιο ωραίες λειτουργίες, αυτή του double tap to wake που την έχει το ταπεινό P8 lite, την έχουν αφαιρέσει σε όλα τα άλλα.

Θλίψη :( Μόνο με root η με άλλους launchers (Nova κλπ) γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση οτι δυστυχώς δεν γίνεται και ας με διορθώσει κάποιος.

Αυτή είναι η πίκρα μου κι εμένα (όταν έφυγα απ' τα iPhone) με κάποιες εφαρμογές όπως πχ Gmail κλπ.

Και ποτέ μου δεν κατάλαβα γιατί. Φταίνε οι προγραμματιστές των εφαρμογών η ο EMUI launcher ?

Γιατί άλλες εμφανίζουν αρίθμηση badge και άλλες όχι; Είναι κουλό.

 

Γιατί το άλλο που το πας; Μια επίσης απ' τις πιο ωραίες λειτουργίες, αυτή του double tap to wake που την έχει το ταπεινό P8 lite, την έχουν αφαιρέσει σε όλα τα άλλα.

Θλίψη :( Μόνο με root η με άλλους launchers (Nova κλπ) γίνεται.

απόλυτο δίκιο έχεις.

Edited by rostropol
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν θα τελειώσει ποτέ το μαρτύριο μου με αυτή τη συσκευή. Καταραμένη πρέπει να είναι :lol:

 

Αφού ταλαιπωρήθηκα αρκετά με τις επικοινωνίες και τα πήγαινε-ελα σε μαγαζιά, σέρβις κλπ, χθες παρέλαβα τελικά απ' το επίσημο σέρβις της Huawei το P8 lite 2017 πλήρως λειτουργικό και με τη σωστή rom πλέον, αφού η αρχική ήταν beta.

Η συσκευή δουλεύει μια χαρά και όπως πρέπει. Όμως σήμερα, έχοντας πέσει με τα μούτρα στο σετάρισμα, ρίχνω μια πιο προσεκτική ματιά στις ρυθμίσεις (Σχετικά με το τηλέφωνο) και εκεί που λέει όνομα συσκευής τι βλέπω;

 

HUAWEI P9 lite 2017

 

Αγόρασα P8 lite 2017 και τώρα έχω P9 lite 2017. Αυτό θα πει αναβάθμιση :lol: Και τώρα πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω. Να πάω να τους τα σπάσω η όχι;

Link to comment
Share on other sites

Ο κοτσοβολος, το media και τα άλλα καταστήματα τέτοιου τύπου το πουλάνε ως p9 lite 2017.ειναι το ίδιο τηλέφωνο.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI GRA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν θα τελειώσει ποτέ το μαρτύριο μου με αυτή τη συσκευή. Καταραμένη πρέπει να είναι :lol:

 

Αφού ταλαιπωρήθηκα αρκετά με τις επικοινωνίες και τα πήγαινε-ελα σε μαγαζιά, σέρβις κλπ, χθες παρέλαβα τελικά απ' το επίσημο σέρβις της Huawei το P8 lite 2017 πλήρως λειτουργικό και με τη σωστή rom πλέον, αφού η αρχική ήταν beta.

Η συσκευή δουλεύει μια χαρά και όπως πρέπει. Όμως σήμερα, έχοντας πέσει με τα μούτρα στο σετάρισμα, ρίχνω μια πιο προσεκτική ματιά στις ρυθμίσεις (Σχετικά με το τηλέφωνο) και εκεί που λέει όνομα συσκευής τι βλέπω;

 

HUAWEI P9 lite 2017

 

Αγόρασα P8 lite 2017 και τώρα έχω P9 lite 2017. Αυτό θα πει αναβάθμιση :lol: Και τώρα πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω. Να πάω να τους τα σπάσω η όχι;

 

Τόσο πολύ βαριόντουσαν να αλλάξουν τουλάχιστον έναν αριθμό!

Link to comment
Share on other sites

Σου βαλαν ελληνικό firmware που γράφει p9 lite 2017. Δεν έχεις θέμα είναι ίδιες συσκευές . Ούτε καν στις μπάντες δεν διαφέρουν.
Link to comment
Share on other sites

Ντρέπομαι λίγο, αλλά θα την κάνω την χαζή ερώτηση...... :p

 

Έχω στο pc έναν φάκελο με mp3 ringtones. Τον αντιγράφω στην εσωτερική μνήμη της συσκευής με σκοπό να ορίσω κάποιους απ' αυτούς για κλήσεις, μηνύματα, mail, ξυπνητήρια, ειδοποιήσεις κλπ. Τον βλέπω κανονικά απ' τον file manager (αρχεία) αλλά δεν εμφανίζονται πουθενά στις ρυθμίσεις των ήχων για να τους επιλέξω εκεί που θέλω.

 

Θα κλάψω αν μου πείτε πως δεν γίνεται :cry:

Edited by johnphone
Link to comment
Share on other sites

Κάνε έναν φάκελο με το όνομα media και βάλε μέσα έναν φάκελο με το όνομα audio. Στον φάκελο audio δημιούργησε τους φακέλους alarms, ringtones, notifications, με τα αντίστοιχα αρχεία σου.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάνε έναν φάκελο με το όνομα media και βάλε μέσα έναν φάκελο με το όνομα audio. Στον φάκελο audio δημιούργησε τους φακέλους alarms, ringtones, notifications, με τα αντίστοιχα αρχεία σου.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σ' ευχαριστω για τη βοηθεια, αλλα φαινεται πως χρειαζομαι περισσοτερη. Στο Samsung Note 4 που εχω δεν χρειαζοταν κατι τετοιο. Απο εναν φακελο που ειχα ολους τους ηχους χυμα, επελεγα οποιον ηθελα για οποιαδηποτε χρηση. Οποτε μου ειναι λιγο ξενο αυτο που μου λες.

Οταν συνδεω το Huawei στο pc, βλεπω στην εσωτερικη του μνημη τους εξης φακελους που σχετιζονται με ηχο: Alarms, Music, Notifications και Ringtones. Αν δεν κανω αυτο που μου λες και σε καθε εναν απο τους φακελους που περιεγραψα, βαλω τους αντιστοιχους ηχους που θελω να χρισιμοποιω, θα τους βλεπω μετα; Θελει να τους χωρισω δηλαδη; Αν για παραδειγμα προκειται για μουσικα αλμουμ, πρεπει να τα βαλω στον φακελο Music και αν προκειται για ηχους ξυπνητηριου στο Alarms ?

Link to comment
Share on other sites

Κάνε έναν φάκελο με το όνομα media και βάλε μέσα έναν φάκελο με το όνομα audio. Στον φάκελο audio δημιούργησε τους φακέλους alarms, ringtones, notifications, με τα αντίστοιχα αρχεία σου.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σ' ευχαριστω για τη βοηθεια, αλλα φαινεται πως χρειαζομαι περισσοτερη. Στο Samsung Note 4 που εχω δεν χρειαζοταν κατι τετοιο. Απο εναν φακελο που ειχα ολους τους ηχους χυμα, επελεγα οποιον ηθελα για οποιαδηποτε χρηση. Οποτε μου ειναι λιγο ξενο αυτο που μου λες.

Οταν συνδεω το Huawei στο pc, βλεπω στην εσωτερικη του μνημη τους εξης φακελους που σχετιζονται με ηχο: Alarms, Music, Notifications και Ringtones. Αν δεν κανω αυτο που μου λες και σε καθε εναν απο τους φακελους που περιεγραψα, βαλω τους αντιστοιχους ηχους που θελω να χρισιμοποιω, θα τους βλεπω μετα; Θελει να τους χωρισω δηλαδη; Αν για παραδειγμα προκειται για μουσικα αλμουμ, πρεπει να τα βαλω στον φακελο Music και αν προκειται για ηχους ξυπνητηριου στο Alarms ?

 

Edit: Το βρηκα..!! Οτι αρχειο βαλω στον φακελο Notifications τον βλεπω απο παντου, εκτος απο τις ρυθμισεις για ηχο ξυπνητηριου.

Edited by johnphone
Link to comment
Share on other sites

Ντρέπομαι λίγο, αλλά θα την κάνω την χαζή ερώτηση...... :p

 

Έχω στο pc έναν φάκελο με mp3 ringtones. Τον αντιγράφω στην εσωτερική μνήμη της συσκευής με σκοπό να ορίσω κάποιους απ' αυτούς για κλήσεις, μηνύματα, mail, ξυπνητήρια, ειδοποιήσεις κλπ. Τον βλέπω κανονικά απ' τον file manager (αρχεία) αλλά δεν εμφανίζονται πουθενά στις ρυθμίσεις των ήχων για να τους επιλέξω εκεί που θέλω.

 

Θα κλάψω αν μου πείτε πως δεν γίνεται :cry:

 

Βασικα καποια mp3 players σου βγαζουν επιλογες για ορισμο ως ringtone.

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο πολλές περιπέτειες και αρκετή ταλαιπωρία με το beta λογισμικό που φορούσε η συσκευή, και στη συνέχεια μετά το πέρασμα της rom του P9 lite 2017 που μου έβαλαν στο σέρβις της Huawei, πλέον έχω μια "σωστή" συσκευή και την έχω φέρει στα μέτρα μου.

Ναι, το λέω ειρωνικά το σωστή, για τον απλούστατο λόγο οτι το μοντέλο είναι P8 lite 2017, αλλά η rom είναι του P9 lite 2017. Προφανώς δεν είχαν η δεν μπορούσαν να βρουν τη rom γι' αυτήν ακριβώς τη συσκευή και έβαλαν μιας άλλης που είναι κάτι σαν δίδυμη αδερφή της :lol:

 

Ανάλογα με τη χώρα που πωλείται μια (ίδια) συσκευή Huawei, έχει και 2 η και 3 διαφορετικά ονόματα. Δεν είναι η μόνη εταιρία που το κάνει φυσικά και σίγουρα εμένα μου βγήκε σε καλό γιατί μέχρι τώρα φαίνεται να λειτουργεί φυσιολογικά σε όλα. Το μόνο που με ανησυχεί είναι τo τι θα παίξει με τα updates του EMUI αν και όταν κυκλοφορήσουν. Θα τα παίρνει κανονικά η θα μπερδεύεται; Ποιου μοντέλου θα παίρνει, του 8 η του 9;

Φαντάζομαι οτι κάποια στιγμή θα κυκλοφορήσει (τη δίνει και η ίδια η Huawei στο site της; ) η δική του rom, οπότε και θα την περάσω, αν γίνεται χωρίς root και χωρίς να χάσω την εγγύηση. Πάλι κούραση και ξενύχτια φυσικά, όπως και τώρα. Δεν γίνεται διαφορετικά όμως, το ξέρουμε όλοι αυτό.

Μετά το στήσιμο λοιπόν και αφού την έφερα στα μέτρα μου, έχω κάποιες παρατηρήσεις που ίσως βοηθήσουν επίδοξους αγοραστές......

 

Τι μου άρεσε:

-Εξαιρετική αναμονή η μπαταρία της. Αν δεν το σκίζεις, φτάνει και τις 2 μέρες.

-Ωραιότατη οθόνη για τα λεφτά της.

-Ικανοποιητική η πίσω κάμερα με πολλές δυνατότητες (time lapse, slow motion).

-Εξαιρετικές και οι λειτουργίες του να χτυπά το ξυπνητήρι και με κλειστή συσκευή η να προγραμματίζεις power on και power off.

-Πολλές δυνατότητες εμφάνισης του EMUI με τα themes και συνδυασμούς τους.

-Πολύ γρήγορος σαρωτής δακτύλου.

 

Τι δεν μου άρεσε η λείπει

-Δεν έχει καλό ηχείο.

-Πολύ μικρές και δυσδιάκριτες γραμματοσειρές σε κάποιες περιοχές του EMUI (στην πάνω μπάρα αλλά και στα μενού).

-Πολύ "μαυρίλα" με το κατέβασμα της κουρτίνας ειδοποιήσεων. Ταιριάζει μόνο με σκούρα themes.

-Πολύ "ασπρίλα" σε όλα τα μενού. Κουράζει τα μάτια. Θα βοηθούσε ένα dark theme εκεί.

-Δεν έχει την εξαιρετική δυνατότητα double tap to wake (LG, Windows Phone). Το προηγούμενο μοντέλο είχε.

-Δεν έχει air gestures (Samsung) ούτε καν touch gestures με κλειδωμένη οθόνη. Το προηγούμενο μοντέλο είχε το δεύτερο.

-Το ραδιόφωνο δεν έχει RDS.

-Το notification led είναι μικρής έντασης και μεγέθους.

-Τη μίση μνήμη την τρώει το λειτουργικό.

-Δεν έχει ελαιοφοβική επίστρωση η οθόνη και γίνεται γρήγορα χάλια. Απαραίτητο το tempered glass. Οι άκρες της όμως είναι καμπυλωτές και δέχεται μόνο στενά tempered glasses. Υπάρχουν άραγε curved edge glasses ?

-Παρά την Premium εμφάνιση, η αίσθηση πλαστικούρας κυριαρχεί μπρος και πίσω.

-Υπερβολικά γλιστερή συσκευή. Σου φεύγει για πλάκα απ' τα χέρια. Απαραίτητη η θήκη.

 

Παρόλα τα αρνητικά, αρκετά καλή συσκευή για τα λεφτά της. Αναρωτιέμαι αν υπάρχει περίπτωση να πάρει Android 8.0

Edited by johnphone
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...