Jump to content

Xiaomi Mi Band 2


Giannis_95
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα, ξερει καποιος από mi band 2 + mi band tools https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.zdenekhorak.mibandtools&hl=el + Instagram?

θελω να μου ερχονται ειδοποιήσεις ΜΟΝΟ από μυνηματα προσωπικα, ότι τι εβαλε ο καθενας ή τι κανει μεταδοση ή δεν ξερω τι άλλο.... με εχει ζαλισει λεμε!

δεν καταλαβαίνω τι ρυθμιση θελει γιαυτο.

 

Tελικα για να εχω Ελληνικούς χαρακτήρες και ΟΧΙ greekglish πρεπει να κανω ότι λεει εδώ? https://itechnews.gr/2017/01/κάντε-το-mi-band-σας-να-μιλάει-ελληνικά-κατε/ το εχει κανει καποιος το συγκεκριμενο?

 

Δεν έχω ασχοληθεί ιδιαίτερα με το mi band 2 και καθόλου με το mi band tools αλλά σκέφτομαι μήπως πρέπει να κάνεις τις ρυθμίσεις που θες (για ειδοποιήσεις) στο instagram (που επίσης δεν έχω ασχοληθεί) ?

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 412
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν έχω ασχοληθεί ιδιαίτερα με το mi band 2 και καθόλου με το mi band tools αλλά σκέφτομαι μήπως πρέπει να κάνεις τις ρυθμίσεις που θες (για ειδοποιήσεις) στο instagram (που επίσης δεν έχω ασχοληθεί) ?

 

δεν υπαρχουν ρυθμισεις στο instagram για τετοια πραγματα!

Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχουν ρυθμισεις στο instagram για τετοια πραγματα!

 

Ok, δεν έχω ασχοληθεί, δεν το ξέρω... Έχω instagram αλλά σπάνια ασχολούμαι. (μεταξύ μας τώρα, δεν καταλαβαίνω και την χρησιμότητα του :lol: )

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

για κανα ματι καλο ειναι, αλλα κανεις την δουλεια σου και με browser πιστευω

 

προσπαθησα να βαλω μια παλια εφαρμογη μπας και, αλλα δεν επαιξε και το παρατησα,

ποτε δεν ειχα την εφαρμογη, μαλιστα προσφατα ειχε βγει οτι τρωει και μπαταρια,

λογικο ισως με βαση οτι στελνει και ειδοποιησεις, ποιος ξερει πως, αν δεν ειναι push, πακετο

Link to comment
Share on other sites

καλημερα, η αγαπημενη μου εφαρμογη για τα S.Μ ειναι το instagram οτι καλυτερο υπαρχει για μενα απλα....και εχει και να στελνεις προσωπικα μυνηματα.

Τωρα για τα notifications εχει καπου ρυθμισεις δεν ειναι αναγκη να στελνει συνεχεια ή τα παντα, οπως γινεται και σε ολες τις εφαρμογες S.M. viber, facebook, twitter και αλλες. Τωρα ο καθενας οπως προτιμαει και οπως την βρισκει. Το ινσταγκραμ ειναι κυριως για φωτογραφιες και εγω ασχολουμε πολυ με την φωτογραφια ειναι ενα απο τα κυρια χομπι μου.

Σε καμια απολυτως περιπτωση δεν συγκρινεται ο browser για το ινστα με την εφαρμογη!!! δεν εχει ουδεμια απολυτως σχεση!

πρωτον δεν βολευει σε καμια περιπτωση απο κινητο, 2ον δεν μπορεις να σηκωσεις φωτος, 3ον δεν μπορεις να στειλεις και να λαβεις προσωπικα μυνηματα και εγω το δουλευω πολυ ετσι, γιατι εχουν πολλοι φιλοι μου. Μπαταρια οχι δεν τρωει οπως οι αλλες S.M το viber περισσοτερη τρωει απο τα παντα.

Οσο για τις ρυθμισεις εχουν να κανουν και με την MIUI rom και ειναι πολυπλοκες και πολλες σε σχεση με μια απλη android rom που ειναι 'naked".

 

Στις ρυθμισεις παντως της εφαρμογης ειχε για push απο ολους καποια πραγματα και το εβαλα για αυτους που ακολουθω, αλλα παλι δεν ειναι αυτο που θελω.

Εγω θελω να μου ερχονται στο mi band ΜΟΝΟ τα προσωπικα μυνηματα. Μαλλον πρεπει να ειναι ρυθμισεις απο το mi band tools αλλα δεν το εχω βρει ακομα.

 

Ας πουμε το facebook εχει αλλη εφαρμογη το ιδιο, και αλλη για μυνηματα προσωπικα δλδ το fb messanger, οποτε εχω μονο το 2ο και δεν μου ερχονται τιποτα απο την ιδια την εφαρμογη. Στο insta δεν μπορει να γινει διαχωρισμος, κοιταξα στο mi band tools δεν εχει κατι να διαχωριστουνε.

 

Τελικα για να εχω Ελληνικους χαρακτηρες στις ειδοποιησεις απο το mi band tools πρεπει να κανω αυτο? κανεις δεν ξερει????

https://itechnews.gr/2017/01/%CE%BA%CE%AC%CE%BD%CF%84%CE%B5-%CF%84%CE%BF-mi-band-%CF%83%CE%B1%CF%82-%CE%BD%CE%B1-%CE%BC%CE%B9%CE%BB%CE%AC%CE%B5%CE%B9-%CE%B5%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AC-%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%B5/

να τονισω οτι ειναι λιγο παλιο το αρθρο πανω απο 1 χρονο δλδ, και εμενα δεν βγαινουν ??? τα Ελληνικα αλλα γινονται αυτοματα σε greekglish!!! οποτε δεν με ενοχλει τοσο γιατι τα εχω συνηθισει πολλα χρονια τωρα και διαβαζονται παρα πολυ ανετα. Αλλά αν ειχα και Ελληνικους χαρακτηρες θα ηταν πολυ καλυτερα!

Edited by Nikifoross
Link to comment
Share on other sites

Από τα Tools & Mi Band και το Notify & Fitness ποιο θεωρείται καλύτερο; ΔΟυλεύω αρκετό καιρό το δεύτερο και ειμαι ικανοποιημένος με το Free. Απλά σκέφτομαι να αγοράσω ενα εκ των δύο και αναρωτιέμαι ποιό. Ευχαριστώ πολύ :)
Link to comment
Share on other sites

Από τα Tools & Mi Band και το Notify & Fitness ποιο θεωρείται καλύτερο; ΔΟυλεύω αρκετό καιρό το δεύτερο και ειμαι ικανοποιημένος με το Free. Απλά σκέφτομαι να αγοράσω ενα εκ των δύο και αναρωτιέμαι ποιό. Ευχαριστώ πολύ :)

 

καλησπέρα, εγω εχω αγορασει το mi band tools γιατι βασικα αυτο βρηκα πρωτο να κανω ολα αυτα που ηθελα, αλλα το δευτερο δειχνει πολυ ποιο ομορφο και ποιο ολοκληρωμενο, αλλα δεν το εχω δουλεψει αν και το εχω εγκατεστημενο το free για να σου πω αν τελικα ειναι καλυτερο.

Το πρωτο επισης δεν εχει Ελληνικα μενου.

Επισης εμενα το 1ο οτι ειδοποιησεις ερχονται στο mi band μου ειναι με greekglish και οχι με Ελληνικους χαρακτηρες οπως θα επρεπε.

Οπως εχω καταλαβει θελει καποια διαδικασια για να εχει Ελληνικους.

 

Τωρα μπηκα με το 2ο να το δω καλυτερα και εχει πολλαααα παραπανω πραγματα απο το mi band tools! βασικα ουτε καν συγκρινεται!

μου φαινεται θα αγορασω και αυτο τσαμπα κανει αλλωστε...

ξερεις μηπως πως αλλαζει το μαυρο χρωμα στο background? δεν βλεπω καλα καποια πραγματα.

Edited by Nikifoross
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή; τι περισσότερο κάνει; για πες γιατί κι εγώ το άλλο έχω/αγόρασα

 

τι να πω τωρα πρεπει να τα δω αναλυτικα, απο πρωτη οψη ειναι πολυ ποιο ομορφο, εχει ποιο ωραια και περισσοτερα γραφηματα, μετραει και αλλα πραγματα, βαλε την δωρεαν εκδοση να δεις λεει τι κανει παραπανω αν το αγορασεις απο την δωρεαν.

Ειναι πολλα πρεπει να τα δω αναλυτικα να γραψω εκθεση για να πω τωρα. Εγω μαλλον θα το αγορασω παντως.

Αλλα οπως βλεπω τα μυνηματα που ερχονται απο apps δεν μου λενε απο ποιον ειναι και τι λενε μεσα, αντιθετα με το mi band tools.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mc.miband1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σκέφτομαι να αγοράσω το tools. Δεν με απασχολούν οι λατινικοι χαρακτήρες, τώρα φοράω μοντιφαρισμενη έκδοση mi fit ελληνική και έχω και ελληνικούς χαρακτήρες στις ειδοποιήσεις μου. Η ερώτηση μου είναι αν το.αγοράσω και το εγκαταστήσω αν πρέπει να απεγακαταστησω την εφαρμογή mi fit για να τρέξει.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σκέφτομαι να αγοράσω το tools. Δεν με απασχολούν οι λατινικοι χαρακτήρες, τώρα φοράω μοντιφαρισμενη έκδοση mi fit ελληνική και έχω και ελληνικούς χαρακτήρες στις ειδοποιήσεις μου. Η ερώτηση μου είναι αν το.αγοράσω και το εγκαταστήσω αν πρέπει να απεγακαταστησω την εφαρμογή mi fit για να τρέξει.
Η απλά να την αφήσω και να κάνω κατάργηση σύζευξης?
Link to comment
Share on other sites

Άσε και τις δύο

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Το mi fit το αφηνεις τρεχει και αυτο γιατι χρειαζεται.

Και ναι κλεινεις οτι ειδοποιησεις εχεις απο το αλλο.

Υπαρχει λενε τροπος να εχεις Ελληνικα στο mi band tools ειναι λιγο μανουρα ο τροπος εχω δειξει πως αλλα δεν το εχω κανει ακομα και τα δειχνει greekglish.

To μονο που με ενοχλει ειναι οτι θελω στο instagram να βλεπω ΜΟΝΟ τα μυνηματα τα προσωπικα και με ειδοποιει για ολους!

αποτελεσμα πολυ μεγαλυτερη καταναλωση μπαταριας!

εχω μερικα ατομα φιλαρακια και μου γραφουν απο εκει ρε γμτ γιαυτο.

 

Δες και αυτο δειχνει να ειναι καλυτερο και κανει πολλα περισσοτερα https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mc.miband1

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Το αγόρασα το σεταρα, όλα άψογα. Έχω και ελληνικά.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Το αγόρασα το σεταρα, όλα άψογα. Έχω και ελληνικά.

 

Καλημέρα, εννοεις Ελληνικα στις ειδοποιήσεις ή στα μενου?

αν λες στις ειδοποιήσεις για πες και πως το εκανες γιατι εμενα όλα τα δειχνει Greekglish!

κατι εχω βρει εχω ρωτησει ποσες φορες δεν πηρα καποια επιβεβαιωση και για να μην γινει στραβη δεν το εχω κανει ακομα.

Για το mi band tools μιλαμε ?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, αρχικά χρησιμοποίησα την εφαρμογή mi ft 3.2.9 gr που βρήκα από άλλο site τεχνολογίας η οποία σου έχει μια έξτρα επιλογή στις ειδοποιήσεις κλήσεις για εμφάνιση του ονόματος του καλουντος. Από εκεί και μετά, αφού συνέδεσα την συσκευή, έκανα καθαρισμό της εφαρμογής από τις ρυθμίσεις του κινητού. Έπειτα το γύρισα σε γλώσσα κινέζικα μια συγκεκριμένη διάλεκτο, συνέδεσα τη συσκευή πάλι με το mi fit και αμέσως έκανε ένα firmware update στο ρολόι. Μετά ξαναγύρισα το τηλέφωνο στα ελληνικά και πλέον έχω ελληνικά στις ειδοποιήσεις. Σε μικρά ελληνικά έχει μερικά θέματα με κάποιους χαρακτήρες, αλλά στα κεφάλαια είναι άψογα. Αν επιτρεπετε να πω το site και τον οδηγό του, το λέω. Από εκεί και έπειτα, βάζοντας το tools χθες, έχουν παραμείνει οι ελληνικές ειδοποιήσεις.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, αρχικά χρησιμοποίησα την εφαρμογή mi ft 3.2.9 gr που βρήκα από άλλο site τεχνολογίας η οποία σου έχει μια έξτρα επιλογή στις ειδοποιήσεις κλήσεις για εμφάνιση του ονόματος του καλουντος. Από εκεί και μετά, αφού συνέδεσα την συσκευή, έκανα καθαρισμό της εφαρμογής από τις ρυθμίσεις του κινητού. Έπειτα το γύρισα σε γλώσσα κινέζικα μια συγκεκριμένη διάλεκτο, συνέδεσα τη συσκευή πάλι με το mi fit και αμέσως έκανε ένα firmware update στο ρολόι. Μετά ξαναγύρισα το τηλέφωνο στα ελληνικά και πλέον έχω ελληνικά στις ειδοποιήσεις. Σε μικρά ελληνικά έχει μερικά θέματα με κάποιους χαρακτήρες, αλλά στα κεφάλαια είναι άψογα. Αν επιτρεπετε να πω το site και τον οδηγό του, το λέω. Από εκεί και έπειτα, βάζοντας το tools χθες, έχουν παραμείνει οι ελληνικές ειδοποιήσεις.

 

Καλημέρα! ευχαριστω και φυσικα να το δωσεις το site, γιαυτο είναι το forum! δεν είναι μυστικο!!!!

και εγω ειχα βρει κατι αλλα είναι παλιο αλλα καπως ετσι τα ελεγε οριστε https://itechnews.gr/2017/01/κάντε-το-mi-band-σας-να-μιλάει-ελληνικά-κατε/

αν δεν θες εδώ μεσα στειλε μου με PM.

Το mi fit τα κανει γιαυτο χρειαζεται, αμα το κανεις μετα παιζει και στα αλλα που υποστηριζουν ειδοποιήσεις!

Edited by Nikifoross
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό είναι φίλε μου!!
Ωραία ευχαριστώ!

Κανεις με MI band tools και Ειδοποιήσεις για ινσταγκραμ? Θέλω μόνο προσωπικά μηνύματα όχι για όλους που ακολουθώ. Γιατί μου σκίζει μπαταρία!

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ωραία ευχαριστώ!

Κανεις με MI band tools και Ειδοποιήσεις για ινσταγκραμ? Θέλω μόνο προσωπικά μηνύματα όχι για όλους που ακολουθώ. Γιατί μου σκίζει μπαταρία!

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Επειδή το έχεις γράψει πολλές φορες:

Το mi band tools και η κάθε παρόμοια εφαρμογή, ενεργεί σύμφωνα με τις ειδοποιήσεις που παίρνει από το σύστημα. Εφόσον το Instagram δίνει ειδοποίηση, το mi band tools τη δείχνει. Δεν μπορείς να κάνεις κάτι για αυτό.

 

Αν θέλεις να περιορίσεις τις ειδοποιήσεις, επικοινώνησε με τους δημιουργούς του Instagram, να βάλουν επιλογή για τις επαφες που θέλεις να λαμβάνεις ειδοποιησεις.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το έχεις γράψει πολλές φορες:

Το mi band tools και η κάθε παρόμοια εφαρμογή, ενεργεί σύμφωνα με τις ειδοποιήσεις που παίρνει από το σύστημα. Εφόσον το Instagram δίνει ειδοποίηση, το mi band tools τη δείχνει. Δεν μπορείς να κάνεις κάτι για αυτό.

 

Αν θέλεις να περιορίσεις τις ειδοποιήσεις, επικοινώνησε με τους δημιουργούς του Instagram, να βάλουν επιλογή για τις επαφες που θέλεις να λαμβάνεις ειδοποιησεις.

Έλεγα μήπως κάτι μου ξεφεύγει. Δεν είπα ποτέ όμως για συγκεκριμένες επαφές! Είπα μόνο για προσωπικά μηνύματα. Προφανώς αυτό γίνεται γιατί δεν τα διαχωρίζει σαν άλλη εφαρμογή όπως πχ το Facebook app που εχει ξεχωριστα το fb messanger app. Μάλλον αν είχα βάλει και το Twitter θα είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα.

Το ιδιο θα γινει σε οσες εφαρμογες εχουν μαζι μυνηματα προσωπικα με τα υπολοιπα, εκτος αν εχουν ρυθμισεις για τα push notifications, στο insta δεν κανει διαχωρισμο παντως στις ρυθμισεις του και γιαυτο προφανως και ερχονται όλα μαζι.

Edited by Nikifoross
Link to comment
Share on other sites

το twitter κανει διαχωρισμο παντως, μπορεις να επιλεξεις εσυ για τι θελεις να λαμβανεις push notifications
Link to comment
Share on other sites

το twitter κανει διαχωρισμο παντως, μπορεις να επιλεξεις εσυ για τι θελεις να λαμβανεις push notifications

 

ναι δεν εχω ψαξει τι κανει η κάθε εφαρμογή, γιαυτο εγραψα μαλλον για αυτό, αλλα και αν άλλες εχουν.

Εχω twitter αλλα επειδή δεν το δουλευω δεν τo εχω δηλώσει στο mi band tools.

Kαλο που εχει, θα ηθελα να εχει και το Instagram. Μαλλον πρεπει να στειλω email στον dev. :p

 

Eπισης φανταζομαι τις 20 μερες μπαταρια που λενε μαλλον μονο με mi fit....

με αλλα προγράμματα ειδικα με notifications απο apps, οι μισες ναι μπορει. Σημερα εμενα 9η μερα και τωρα εχω 14%.

Αλλα με εχουν σκισει τα notifications λογω του Instagram. Xρηση μονο με mi band tools και mi fit για τον υπνο.

Edited by Nikifoross
Link to comment
Share on other sites

μωρε κανα μηνα βγαζω εγω, αλλα το χρησιμοποιω μονο για το τρεξιμο, κανα 2-4 φορες/εβδομαδα επι 1-2 ωρες,

αντε κι εναν συγχρονισμο το μηνα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...