Jump to content

[Επίσημο] Motorola RAZR V3x


satsi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι θα σου πω, απο την σελιδα που κατεβασες το MP κατεβασε αυτο το MP http://www.7900novadrive.com/V3/file/R252211LD_U_85%5B1%5D.98.D0R_LP0039_DRM0001_VSTU_206_0C_JPIN_GENERIC_03_USRAZRV3XT677EDR25221008_1FF.zip και μετα περασε τα ελληνικα απο το αρχειο που σου εδειξα πριν. Τελος περασε αυτο το reflash http://www.7900novadrive.com/V3/file/reflash_9A%5B1%5D.80R_MLP_BY_FAMONACO.zip και θα εισαι οκ.

 

 

Εισαι http://img.hebus.com/2005/07/25/050725230742_86.gif

Μια ακομη ερωτηση, το reflash που εβαλα στο τελος, τι επιπλεον προσθετει στο κινητο;

 

Α και κατι ακομη, βλεπω οτι ολες μου οι επαφες που ειχα στην συσκευη αποθηκευμενες, χαθηκανε:cry: . Γνωριζεις τον λογο;

Μηπως υπαρχει καποια μεθοδος επανακτησης των επαφων αυτων;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ για όλες τις απαντήσεις.

Τελικά δεν είναι μόνο στο δικό μου το πρόβλημα,μου κάνει εντύπωσει η περίπτωση του chrispolyc που είναι δυο ημερών το κινητό και κάνει τα ίδια, πως μπορεί να βγήκε στην αγορά το κινητό με αυτο το πρόβλημα? οι τεχνικοί δεν τέσταραν το καπακι να δούν αν όλα πάνε καλά?

 

Στα δικά μου τώρα, μετα τις απαντήσεις σας αποφάσεισα να το ζητήσω πίσω όπως είναι και να ζητήσω μόνο αναβάθμηση, αν δεν ελατωθεί το πρόβλημα θα προσπαθείσω να περάσω unbranded firmware να δώ.

Με την αναβάθμισει πιστεύω να έχω την βοήθειά σας, θα δοκιμάσω με τα αρχεία που έγραψε πιο πάνω ο drillgr.

 

Σας ευχαριστώ και πάλυ.

-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

Εισαι http://img.hebus.com/2005/07/25/050725230742_86.gif

Μια ακομη ερωτηση, το reflash που εβαλα στο τελος, τι επιπλεον προσθετει στο κινητο;

 

Α και κατι ακομη, βλεπω οτι ολες μου οι επαφες που ειχα στην συσκευη αποθηκευμενες, χαθηκανε:cry: . Γνωριζεις τον λογο;

Μηπως υπαρχει καποια μεθοδος επανακτησης των επαφων αυτων;

Το reflash περιεχει πολλες βελτιωσεις των προηγουμενων που δεν θυμαμαι αναλυτικα απλα ξερω για το συγκεκριμενο πως μειωνει πολυ τους χρονους προσπελασης στα μενου κλπ.Σε μενα επισης το συγκεκριμενο εξαφανισε και το restart σε ασχετες στιγμες.

Ναι φιλε δυστυχως το reflash για την συγκεκριμενη εκδοση εχει αυτο το αρνητικο και δεν μπορεις να τις επαναφερεις. Ξεχασα να στο πω νωριτερα γιατι ειδα οτι ειχες ηδη περασει MP κλπ οποτε λεω θα ειχες κρατησει αντιγραφο στο pc.

Ευχαριστώ για όλες τις απαντήσεις.

Τελικά δεν είναι μόνο στο δικό μου το πρόβλημα,μου κάνει εντύπωσει η περίπτωση του chrispolyc που είναι δυο ημερών το κινητό και κάνει τα ίδια, πως μπορεί να βγήκε στην αγορά το κινητό με αυτο το πρόβλημα? οι τεχνικοί δεν τέσταραν το καπακι να δούν αν όλα πάνε καλά?

 

Στα δικά μου τώρα, μετα τις απαντήσεις σας αποφάσεισα να το ζητήσω πίσω όπως είναι και να ζητήσω μόνο αναβάθμηση, αν δεν ελατωθεί το πρόβλημα θα προσπαθείσω να περάσω unbranded firmware να δώ.

Με την αναβάθμισει πιστεύω να έχω την βοήθειά σας, θα δοκιμάσω με τα αρχεία που έγραψε πιο πάνω ο drillgr.

 

Σας ευχαριστώ και πάλυ.

Τωρα μην το ψαχνεις γιατι τα βγαζουν με προβληματα...Παντως δες τι θα γινει αν στο κανουν αναβαθμιση μηπως και στρωσει αλλιως αν θα κανεις τη διαδικασια να το κανεις unbranded να χρησιμοποιησεις τα αρχεια που ειπα στο φιλο πιο πανω σε συνδιασμο με ενα how-to που ειχα πει πριν καποιον καιρο,ριξε μια ματια να δεις τι παιζει http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1397902#post1397902

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον φίλοι μου σήμερα ενημέρωσα το καταστημα ότι θέλω το κινητό πίσω με μόνο μια αναβάθμιση, οπότε περιμένω να δω.

Κάτι άλλο, λέτε να έχω πρόβλημα με την κάρτα μνήμης; την ξέχασα μέσα στο κινητό όταν την έδωσα.

-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις να στην εχουν κλεψει? Ε δεν νομιζω τετοια ξεφτιλα...
Link to comment
Share on other sites

Όχι όχι φίλε μου δεν χρησιμοποίησα τέτοια έκφραση, απλάεξέφρασα τον φόβο μου μέσα στην αναμπουμπούλα και την αποστολή απο την Voda στο εξωτερικό service έχει κάπου παραπέσει.

Καλό είναι πάντως να δίνουμε τα κινητά χωρίς κάρτες και παρελκόμενα για service.

-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

Μα τι γινεται;

Ενω μπορω να δεχτω αρχεια απο αλλες συσκευες μεσω bluetooth, δεν μπορω να στειλω.

 

Πχ πηγαινω σε μια εικονα, Επιλογες->Αποστολη, και μου βγαζει μονο "με μυνημα"

Επισης στην αναζητηση συσκευων bluetooth, δεν βρισκει τιποτα, και το δοκιμασα βαζοντας το διπλα σε πολλες συσκευες με bluetooth.

 

Υπαρχει μηπως καποιο flash που θα πρεπει να εγκαταστησω;

Ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

Όχι όχι φίλε μου δεν χρησιμοποίησα τέτοια έκφραση, απλάεξέφρασα τον φόβο μου μέσα στην αναμπουμπούλα και την αποστολή απο την Voda στο εξωτερικό service έχει κάπου παραπέσει.

Καλό είναι πάντως να δίνουμε τα κινητά χωρίς κάρτες και παρελκόμενα για service.

Σωστα να αφηνουμε καθαρα μονο το κινητο για σιγουρια αλλα η καρτα μνημης ετσι οπως ειναι τοτποθετημενη μονο με ανθρωπινη παρεμβαση βγαινει οποτε να τους "επεσε" καπου δεν στεκει;)

Μα τι γινεται;

Ενω μπορω να δεχτω αρχεια απο αλλες συσκευες μεσω bluetooth, δεν μπορω να στειλω.

 

Πχ πηγαινω σε μια εικονα, Επιλογες->Αποστολη, και μου βγαζει μονο "με μυνημα"

Επισης στην αναζητηση συσκευων bluetooth, δεν βρισκει τιποτα, και το δοκιμασα βαζοντας το διπλα σε πολλες συσκευες με bluetooth.

 

Υπαρχει μηπως καποιο flash που θα πρεπει να εγκαταστησω;

Ευχαριστω :)

Καλα σε λαθος υπομενου πας για να στειλεις γι αυτο δεν βρισκεις τπτ. Ξεχασε τα αλλα κινητα πως λειτουργουν εδω να σκεφτεσαι σαν να δουλευεις σε pc. Για να στειλεις με bluetooth πανε διαχειριση->Αντιγραφη

Link to comment
Share on other sites

kalispera paidia exo ena problima me to kinitaki mou kai sygkekrimena tis gynaikas mou,

den ksero giati (to exo peripou ena mina to roz) den exei sima katholou mipos prepei na to pao gia anabathmisi?

ta bazo dipla dipla me to diko mou w810 kai emena einai foul alla to motorolaki exei mono 1 payla apo tis 5!!!!!!

kserei kanenas tipota?

exei symbei se allon?

mporo na to kano anabathmisi apo to spiti?

kathe kinito einai oraio an antapokrinete stis prosdokies sou
Link to comment
Share on other sites

kalispera paidia exo ena problima me to kinitaki mou kai sygkekrimena tis gynaikas mou,

den ksero giati (to exo peripou ena mina to roz) den exei sima katholou mipos prepei na to pao gia anabathmisi?

ta bazo dipla dipla me to diko mou w810 kai emena einai foul alla to motorolaki exei mono 1 payla apo tis 5!!!!!!

kserei kanenas tipota?

exei symbei se allon?

mporo na to kano anabathmisi apo to spiti?

Για το σημα να σου πω οτι και το δικο μου δεν τρελενεται απο την καλη ληψη αλλα ενταξει τρωγεται,τωρα εσυ εισαι σε περιοχη που ποιανουν τελεια τα αλλα κινητα αλλα το δικο σου τπτ?Να ξες η κεραια ειναι στην περιοχη του ηχειου. Για αναβαθμιση απο το σπιτι ριξε μια ματια παραπανω αλλα δεν ξερω κατα ποσο θα σε βοηθησει στο προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

H συσκευή είναι από τις καλύτερες της αγοράς σε σήμα-Μια αναδρομή στην αρχή του thread αναφέρεται σχετικά-Ισως όμως όσο περνά ο καιρός σκαρτεύει το hardware για λόγους κόστους,αλλά τουλάχιστον οι συσκευές μέχρι τέλη Απριλίου 2006 δεν είχαν πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

οχι ...απλα δεν το κανεις σωστα..παμε παλι εικονες-επιλογες-διαχειριση-μετακινιση....εκει σου δινει την επιλογη για το bluetooth.To εχεις απο πριν ενεργοποιηση και τοτε σου βρισκει τις συσκευες...απλα δεν σκαναρη οπως τα nokia....αυτα
http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με το ξυπνητήρι. Ορισμένες φορές δεν χτυπάει ενώ το έχω ενεργοποιήσει κανονικά και βγαίνει το σχετικό σηματάκι στην οθόνη. Έχει συμβεί αυτό σε κανέναν? Και δεύτερον θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος πως απορρίπτω μια κλήση με κλειστό το πορτάκι. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με το ξυπνητήρι. Ορισμένες φορές δεν χτυπάει ενώ το έχω ενεργοποιήσει κανονικά και βγαίνει το σχετικό σηματάκι στην οθόνη. Έχει συμβεί αυτό σε κανέναν? Και δεύτερον θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος πως απορρίπτω μια κλήση με κλειστό το πορτάκι. Ευχαριστώ

Για να αποριψεις κληση με κλειστο πορτακι νομιζω κρατας πατημενο το ενα απο τα δυο πλευρικα κουμπια που αυξομειωνουν την ενταση του ηχου.

 

Οσο για το ξυπνητηρι μηπως το εχεις βαλει να χτυπαει με ringtone που εχεις αποθηκευσει στην καρτα μνημης?Αν ναι αντεγραψε το στην μνημη του κινητου και ξαναδοκιμασε το.Μερικα κινητα το εχουν αυτο το προβληματακι.

Βεβαια μπορει απλα να τρωει ενα απο τα συμηθισμενα κολληματα HELLmoto και να χρειαζεται αναβαθμιση λογισμικου.

Link to comment
Share on other sites

Για το σημα να σου πω οτι και το δικο μου δεν τρελενεται απο την καλη ληψη αλλα ενταξει τρωγεται,τωρα εσυ εισαι σε περιοχη που ποιανουν τελεια τα αλλα κινητα αλλα το δικο σου τπτ?Να ξες η κεραια ειναι στην περιοχη του ηχειου. Για αναβαθμιση απο το σπιτι ριξε μια ματια παραπανω αλλα δεν ξερω κατα ποσο θα σε βοηθησει στο προβλημα.

mipos esy to exeis sto kanoniko?

ti enoo: exei kapou pou leei eksikonomisi mpatarias kai to exo energo!!!!

tora mou eirthe sto myalo tha to dokimaso kai tha sou ksanapo!!

kathe kinito einai oraio an antapokrinete stis prosdokies sou
Link to comment
Share on other sites

mipos esy to exeis sto kanoniko?

ti enoo: exei kapou pou leei eksikonomisi mpatarias kai to exo energo!!!!

tora mou eirthe sto myalo tha to dokimaso kai tha sou ksanapo!!

Οχι φιλε μου το εχω στο να εξοικονομει μπαταρια αρα μαλλον κατι αλλο παιζει. Δοκιμασε το παντως.

Link to comment
Share on other sites

Οχι φιλε μου το εχω στο να εξοικονομει μπαταρια αρα μαλλον κατι αλλο παιζει. Δοκιμασε το παντως.

to dokimasa kai bouala kanoniko 5ari sima,

mallon to krataei xamila gia eksikonomisi energeias!!!

ara ola kala!!

kathe kinito einai oraio an antapokrinete stis prosdokies sou
Link to comment
Share on other sites

den parakolouthisa olh hn suzhthsh kai den xero ti akrivos lete gia to shma !! pantos edo sthn athina to 3g se arketa merh einai xalia !! akoma kai mesa sto spiti exei mia grammh eno to kanoniko einai full !!:)
Link to comment
Share on other sites

re paidia, mporei na me bohthisei kaneis gia na balo skaki sto v3x?

ebala to kinito mesa to blapei san stick pao ston fakelo mobile alla den exei kanenan fakelo kjava (par' olo pou ex rythmisei ta windows na emfanizoun kai ta kryfa arxeia) paradoksos omos apo to directory bar egrapsa "I:\mobile\kjava" kai mphka mesa ebala ena arxeio ChessMoto2.jar(85kb) kai ena ChessMoto2.jad(1kb) alla otan pao sta paixnidia meta kai epilego Install New den exei tipota gia eggatastash... :(

 

ligo help..

 

 

thanks ek ton proteron..

 

PS: to game to brhka edo.

 

Ok to ekana basika akolouthisa ta bhmata tou typou apo edo

Link to comment
Share on other sites

Πολύ μπερδεύτηκες.

Πιο απλά:

Σύνδεσε το κινητό στον υπολογιστή ώστε να αναγνωρίζει την κάρτα μνήμης σαν εξωτερικό σκληρό. Αν στην κάρτα υπάρχει φάκελος java ή kjava άνοιξε τον, αν όχι δημιούργησε εσύ τον φάκελο. Αντέγραψε μετά μόνο το αρχείο jar στο φάκελο. Αποσύνδεσε το κινητό, επανεκκίνησέ το και πήγαινε στις εφαρμογές>εγκατάσταση και εκτέλεση. Αν σου βγάλει ένδειξη ότι δεν έχει ελεγχθει κτλ αγνόησέ την. Αυτό είναι όλο. Και νόμιμα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Thanks jotz! :D exeis dikio me ton tropo sou ekana install ena allo game kai htan kalytera ontos :D

 

an mpreis na mou peis pos na kano kai ta themes install :P

kai kana link me kala themes giati to aivanet pali eklhse :S

 

thanks ek ton proteron :)

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς καταρχήν λέγοντας themes, τα θέματα που υπάρχουν στο μενού των multimedia ή τα skins που αλλάζουν από τη διαμόρφωση στις ρυθμίσεις;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ ότι εννοείς skins. Skin είναι αυτό που αλλάζει τα γραφικά του κινητού, ίσως και τα εικονίδια. Δεν πειράζει ήχους κλήσης κτλ.

Δύο skin που διαμόρφωσα μπορείς να τα κατεβάσεις από εδώ:

http://grmoto.blogspot.com/2006/09/skins-aek-o.html

Θα χρειαστείς το P2k Commander για να τα φορτώσεις. Μπορείς να το βρεις στο http://www.motomodders.net. Πρέπει να γραφτείς (δωρεάν).

Στα συγκεκριμένα 2 skin θα βρεις αρχεία με το όνομα install. Κλικάρεις, ανοίγει το P2k commander και σου ζητάει να εκτελέσεις. Το κάνεις, περιμένεις, και όταν τελειώσει δεν κάνεις επανεκκίνηση από το P2k commander αλλά κλείνεις το πρόγραμμα, αποσυνδέεις το κινητό και ανοιγοκλείνεις χειροκίνητα. Μετά πας στα skin και ενεργοποιείς αυτό που θέλεις.

Άλλα skin θα βρεις εδώ.

http://www.motox.info/showthread.php?t=9257

Πρόσεξε να είναι για V3x.

Επίσης αν κάτι δεν σου αρέσει στο skin με το skinner4moto μπορείς να το αλλάξεις

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...