Jump to content

[Επίσημο] Motorola RAZR V3x


satsi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

re paidia na sas rotiso, an syndeo to kalodio tou usb me to kinito kai den antapokrinete to kinito, oute ton hxo pou ebgaze palia kanei shmenei pos paei to kalodio? giati otan to bazo na fortisei ola ok alla me to kalodio tou ypologisth den antapokrinete...

Δοκιμασε να απεγκαταστεισεις τους drivers του κινητου απο το pc, επισης δοκιμασε να συνδεσεις το κινητο ωστε να φαινετε σαν flash drive ειτε σε data mode. Επισης δοκιμασε αλλες usb θυρες και στην τελικη σε αλλο pc, ψαξτο λιγο...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θελω να αλλαξω κινητο και ειμαι αναμεσα στο V3i και το V3x.Ουσιαστικα ο μονος λογος για τον οποιο δεν εχω αποφασισει ακομα ειναι οτι το V3x τραβαει βιντεο μεχρι 30 δευτερολεπτα.Εαν δεν ειχε αυτον τον ηλιθιο περιορισμο θα το επερνα αμεσως.

Απ'οτι εχω καταλαβει βεβαια διαβαζοντας τα επισημασμενα θεματα για τα 2 κινητα δεν εχει απολυτως καμμια σημασια τι εχουν οταν τα παιρνεις αλλα τι μπορεις να τους κανεις εσυ!(πραγμα που μου αρεσει παρα πολυ).

Εν κατακαλειδι και για να μην μακρυγορω θα ηθελα να ζητησω καποιο λινκ με καποιον οδηγο για αρχαριους για το πως να βελτιωσω την διαρκεια (και την ποιοτητα) του βιντεο για το V3x για να δω αν αξιζει τον κοπο η ολη υποθεση.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για την ταχυτατη απαντηση.Εσυ ποιο απο τα 2 μου προτεινεις να παρω?(Ο κυριοτερος λογος για τον οποιο προτιμω το V3x ειναι η αναλυση της οθονης).Η διαφορα των δυο οθονων στο ματι ειναι αισθητη?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το Ε1070 όπως φαίνεται και από το avatar. Εχει την ίδια οθόνη με το V3x. Στη θέση σου θα έπαιρνα το V3x χωρίς συζήτηση. Αυτό που ψάχνω εγώ όμως είναι δυνατότητες και όχι design.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα οι δυνατοτητες με ενδιαφερουν κυριως αλλα αν ειναι ασχημο ενα κινητο δεν θα το παρω.Το V3x ομως ειναι αρκετα ομορφο οποτε μαλλον αυτο θα παρω.

Εσυ που εχεις την ιδια οθονη εχεις βρει πολλες εφαρμογες java που να υποστηριζουν την αναλυση της και να μην χρειαζεται να κανουν resize?Γιατι αν τελικα το παρω στανταρ θα το τρελανω στις εφαρμογες και ειναι ψιλοξενερωμα να μην τρεχουν fullscreen.

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται από το τι εφαρμογές θα του φορτώσεις. Αν δεν είναι σχεδιασμένες για ανάλυση 240x320 τότε δεν θα τρέχουν fullscreen.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξερω αυτο.Αυτο που θελω να μαθω ειναι εαν υπαρχουν αρκετες ή αν ειναι 10-15 ολες ολες μιας και τα κινητα με οθονες αναλυσης μςγαλυτερης της 176x220 δεν υπαρχουν πολυ καιρο.
Link to comment
Share on other sites

Απ'οτι εχω διαβασει στο φορουμ η εγκατασταση εφαραμογων java στο V3i ειναι απλουστατη.Φτιαχνουμε εναν φακελο με ονομα kjava βαζουμε μεσα το αρχειο jar και εγκαθιστουμε την εφαρμογη απο το κινητο.Και με το V3x τοσο ευκολο ειναι?
Link to comment
Share on other sites

Απ'οτι εχω διαβασει στο φορουμ η εγκατασταση εφαραμογων java στο V3i ειναι απλουστατη.Φτιαχνουμε εναν φακελο με ονομα kjava βαζουμε μεσα το αρχειο jar και εγκαθιστουμε την εφαρμογη απο το κινητο.Και με το V3x τοσο ευκολο ειναι?

Ακριβως το ιδιο!

Link to comment
Share on other sites

Εχθες το πρωι πηγα στον γερμανο της πετρουπολης και πηρα το V3x 329Ε με 256ΜΒ καρτα μνημης και περιορισμο βιντεοσκοπησης 3 λεπτα(και οχι 30 δευτ) και εγγυηση 2 χρονια!!!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι εν θερμώ και δεν θέλω να πάρω μια λανθασμένη απόφαση, ζητώ την βοήθειά σας.

Πρίν ένα μήνα παρουσιάστηκε πρόβλημα με το V3x (45 μέρες κατοχή απο Vodafone) όταν έκλεινα το καπάκι ή όταν το άφεινα στο γραφείο έκανε restart (δεν μπορώ να ξέρω αν το έκανε απ'την αρχή γιατί αφόυ το έκλεινα ή το άφηνα στο γραφείο δεν το κοιτούσα να δω.) Λοιπόν το στελνω μέσω του καταστήματος Vodafone απ'οπου το πείρα για service, μετά απο 15 μέρες δέχωμε τηλ. απο Voda και μου λένε ότι έχουν ραγήσει οι επαφές τις οθόνης και θέλει αλλαγή 128 ευρω.

Η οθόνη φενόταν μια χαρά απέξω ειναι εσωτερικά το ράγισμα λέει (το κινητό δεν έχει πέσει ούτε απ'τα 5 εκατοστά).Άκρη δεν μπόρεσα να βρώ μαζί τους πρέπει να πληρώσω γιατι η εγγύηση δεν πληρώνει.

'Εκανα έτοιμα για αποστολή φοτογραφιών της βλάβης για επιβεβαίωση και περιμένω.

Το ερώτημα είναι το εξείς αξίζει να το φτιάξω? Αν κλείνω απαλά το καπάκι με το χέρι δεν κάνει restart.Ποίως μου λέει οτι με τη χρήση σε δυο μήνες δεν πάθει τα ίδια?Να το πάρω πίσω και να το πουλήσω για κάτι άλλο?

Είμαι δυσαρεστημένος με το κινητό πρώτη φορά motorola και αυτό ξυνό.

Σας ευχαριστώ που με ακούσατε και ξεθύμανα καπως. Περιμένω προτάσεις.

-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι εν θερμώ και δεν θέλω να πάρω μια λανθασμένη απόφαση, ζητώ την βοήθειά σας.

Πρίν ένα μήνα παρουσιάστηκε πρόβλημα με το V3x (45 μέρες κατοχή απο Vodafone) όταν έκλεινα το καπάκι ή όταν το άφεινα στο γραφείο έκανε restart (δεν μπορώ να ξέρω αν το έκανε απ'την αρχή γιατί αφόυ το έκλεινα ή το άφηνα στο γραφείο δεν το κοιτούσα να δω.) Λοιπόν το στελνω μέσω του καταστήματος Vodafone απ'οπου το πείρα για service, μετά απο 15 μέρες δέχωμε τηλ. απο Voda και μου λένε ότι έχουν ραγήσει οι επαφές τις οθόνης και θέλει αλλαγή 128 ευρω.

Η οθόνη φενόταν μια χαρά απέξω ειναι εσωτερικά το ράγισμα λέει (το κινητό δεν έχει πέσει ούτε απ'τα 5 εκατοστά).Άκρη δεν μπόρεσα να βρώ μαζί τους πρέπει να πληρώσω γιατι η εγγύηση δεν πληρώνει.

'Εκανα έτοιμα για αποστολή φοτογραφιών της βλάβης για επιβεβαίωση και περιμένω.

Το ερώτημα είναι το εξείς αξίζει να το φτιάξω? Αν κλείνω απαλά το καπάκι με το χέρι δεν κάνει restart.Ποίως μου λέει οτι με τη χρήση σε δυο μήνες δεν πάθει τα ίδια?Να το πάρω πίσω και να το πουλήσω για κάτι άλλο?

Είμαι δυσαρεστημένος με το κινητό πρώτη φορά motorola και αυτό ξυνό.

Σας ευχαριστώ που με ακούσατε και ξεθύμανα καπως. Περιμένω προτάσεις.

 

Αν κοιταξεις στο forum οπου σταθεις και οπου βρεθεις καλα λογια για το service της motorola δεν θα δεις. Εσενα σου ειπαν οτι ταχα ραγισε η οθονη, σε αλλους οτι το εβρεξαν, οτι το εριξαν κολλα και δε συμμαζευεται. Τελικα απο οτι φενεται προσπαθουν να κοροιδεψουν τον κοσμο να πληρωνει και η λεξη εγγυηση δεν υπαρχει σωστα στο λεξικο τους...

Στο θεμα μας, αυτο που σου κανει ειναι προβλημα με το firmware, θελει αναβαθμιση και θα στρωσει. Ζητα να σου κανουν μονο αναβαθμιση. Στην τελικη αν δεν στο κανουν δοκιμασε να περασεις unbranded firmware.

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύεις οτι με μια αναβάθμιση θα γίνει δουλειά? Σε βλέπω σίγουρο στην απαντησή σου.Θα Περιμένω μέχρι την τρίτη που θα στείλουν τις Φώτο αν και μπορει να στείλουν τίπουα fake και βλέπουμε.

Σ'ευχαριστω για την βοήθεια φίλε μου.

-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύεις οτι με μια αναβάθμιση θα γίνει δουλειά? Σε βλέπω σίγουρο στην απαντησή σου.Θα Περιμένω μέχρι την τρίτη που θα στείλουν τις Φώτο αν και μπορει να στείλουν τίπουα fake και βλέπουμε.

Σ'ευχαριστω για την βοήθεια φίλε μου.

Κοιτα ειχα ακριβως το ιδιο προβλημα με επανεκκινησεις οταν εκλεινα το καπακι η οταν το κινητο ηταν σε περιοχη χωρις σημα. Βεβαια εξ αρχης εβαλα unbranded firmware, δεν εξαφανηστικε το προβλημα αλλα μειωθηκε αρχικα, αλλα με το πιο προσφατο firmware, το εβαλα πριν κανενα μηνα, το προβλημα εχει εκλειψει. Τωρα τι να σου πω, με βαση δικα μου δεδομενα αυτο ηταν το προβλημα και ουτε στο service δεν εχω πατησει ποτε.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αυτο με το κλεισιμο του καπακιου και την επανεκινηση το κανει και το δικο μου αλλα μονο αν κλεισω το καπακι δυνατα.Δηλαδη αν το σπρωξω για να κλεισει και το αφησω να κοπανησει επανω στο πληκτρολογιο χωρις να του φερω καθολου αντισταση.

Οποτε πιστευω οτι οντως κατι πρεπει να παιζει με τις επαφες οχι ομως επειδη μου εχει πεσει κατω(αφου το πηρα προχθες και δεν εχει πεσει ουτε καν σε μαξιλαρι) αλλα επειδη ετσι ειναι φτιαγμενο.Ας μην ξεχναμε οτι ειναι ενα παρα πολυ βαρυ κινητο με μια τεραστια για το μεγεθος του οθονη αρα θελει λιγο περισσοτερη προσοχη απ'οτι το παλιο μου 6600 ή το D500 που τα πεταγα στον τοιχο και αντι να σπασουν εκαναν γκελ και μου ξαναερχονταν στο χερι.

 

Φιλε Dreamw ελπιζω να σε καθησυχασα λιγακι.

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα και σας χιλιοευχαριστω ολους για την βοηθεια που προσφερετε :D

Μια ερωτηση:

 

Μολις εγακτεστησα ενα monster pack που βρηκα στο http://www.7900novadrive.com/V3/v3x.htm (το πρωτο πρωτο) ομως δυστυχως δεν βλεπω στο κινητο να μπορω να διαλεξω την ελληνικη γλωσσα.

Μηπως γνωριζει καποιος που μπορω να βρω αρχειο με την ελληνικη γλωσσα και πως να το εγκαταστησω;

Ευχαριστω και παλι.

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα και σας χιλιοευχαριστω ολους για την βοηθεια που προσφερετε :D

Μια ερωτηση:

 

Μολις εγακτεστησα ενα monster pack που βρηκα στο http://www.7900novadrive.com/V3/v3x.htm (το πρωτο πρωτο) ομως δυστυχως δεν βλεπω στο κινητο να μπορω να διαλεξω την ελληνικη γλωσσα.

Μηπως γνωριζει καποιος που μπορω να βρω αρχειο με την ελληνικη γλωσσα και πως να το εγκαταστησω;

Ευχαριστω και παλι.

Language Pack

R252211LD_U_85.97.70R_Lang0038_reflash_MOTOX.shx

UK English, French, German, Italian, Spanish, Turkish, Greek

Bootloader: BOOT0681

[2.59 MB]

[uploaded.Feb.19.06]

 

http://www.planetmotox.net/razr_v3x/language_packs.php

 

Δεν έχω καμία ευθύνη αν κάτι πάει στραβά.Εγώ απλά το βρήκα στο νετ για να σε βοηθήσω.

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα και σας χιλιοευχαριστω ολους για την βοηθεια που προσφερετε :D

Μια ερωτηση:

 

Μολις εγακτεστησα ενα monster pack που βρηκα στο http://www.7900novadrive.com/V3/v3x.htm (το πρωτο πρωτο) ομως δυστυχως δεν βλεπω στο κινητο να μπορω να διαλεξω την ελληνικη γλωσσα.

Μηπως γνωριζει καποιος που μπορω να βρω αρχειο με την ελληνικη γλωσσα και πως να το εγκαταστησω;

Ευχαριστω και παλι.

Αν και νομιζω οτι στα MP της εκδοσης 85.9A.80R υπαρχει προβλημα να μπει η ελληνικη γλωσσα, πανε εδω http://www.planetmotox.net/razr_v3x/language_packs.php και κατεβασε το R252211LD_U_85.97.70R_Lang0038_reflash_MOTOX.shx και περασε το με τον ιδιο τροπο που περασες το MP.

 

edit: LOL Bomber21 μαζι γραφαμε τα ιδια πραματα...

Link to comment
Share on other sites

Εχοντας εγκαταστησει το Monster pack αυτο που ανεφερες αγαπητε drillgr, με τον ιδιο τροπο στη συνεχεια (δηλαδη μεσω RSD Lite 2.7) πηγα να εγκαταστησω το language pack που ανεφερες επισης, ομως δυστυχως η οθονη παρεμεινε μαυρη (με τα ασπρα γραμματα - bootloader η κατι τετοιο) ενω στο προγραμμα RSD Lite η κατασταση (Result) εγραφε PASS.

 

Τελικα οσοες προσπαθειες και να εκανα βγαζοντας το usb καλωδιο, και επανεκκινοντας το κινητ, δεν ελεγε να ανοιξει κανονικα, και ετσι ξαναεγκατεστησα το monster pack.

 

Μηπως μπορεις να μου προτεινεις να κανω κατι αλλο, προκειμενου να υπαρχει και η ελληνικη γλωσσα μεσα;

Link to comment
Share on other sites

Εχοντας εγκαταστησει το Monster pack αυτο που ανεφερες αγαπητε drillgr, με τον ιδιο τροπο στη συνεχεια (δηλαδη μεσω RSD Lite 2.7) πηγα να εγκαταστησω το language pack που ανεφερες επισης, ομως δυστυχως η οθονη παρεμεινε μαυρη (με τα ασπρα γραμματα - bootloader η κατι τετοιο) ενω στο προγραμμα RSD Lite η κατασταση (Result) εγραφε PASS.

 

Τελικα οσοες προσπαθειες και να εκανα βγαζοντας το usb καλωδιο, και επανεκκινοντας το κινητ, δεν ελεγε να ανοιξει κανονικα, και ετσι ξαναεγκατεστησα το monster pack.

 

Μηπως μπορεις να μου προτεινεις να κανω κατι αλλο, προκειμενου να υπαρχει και η ελληνικη γλωσσα μεσα;

Ναι θα σου πω, απο την σελιδα που κατεβασες το MP κατεβασε αυτο το MP http://www.7900novadrive.com/V3/file/R252211LD_U_85%5B1%5D.98.D0R_LP0039_DRM0001_VSTU_206_0C_JPIN_GENERIC_03_USRAZRV3XT677EDR25221008_1FF.zip και μετα περασε τα ελληνικα απο το αρχειο που σου εδειξα πριν. Τελος περασε αυτο το reflash http://www.7900novadrive.com/V3/file/reflash_9A%5B1%5D.80R_MLP_BY_FAMONACO.zip και θα εισαι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...