Jump to content

[Επίσημο] Motorola RAZR V3x


satsi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετα την εγκατασταση του Monsterpack κλπ οταν μπαινω στις επαφες και επιλεγω με το μεσαιο κουμπι να ανοιξω μια για να δω τους αριθμους με "πεταει" πισω στο μενου (ή στην αρχικη οθονη αν εχω μπει στις επαφες απο συντομευση).Επισης στις εισερχομενες κλησεις δεν μου βγαζει το ονομα αλλα τον αριθμο ενω μετα αν κοιταξω στις προσφατες κλησεις το βγαζει το ονομα!

Τι μπορω να κανω???

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αντεγραψα ολες τις επαφες στην σιμ,εσβησα αυτες του κινητου και τις ξανααντεγραψα στο κινητο και τωρα δουλευουν κανονικα.Οποτε μαλλον ηταν θεμα γραμματοσειρας.
Link to comment
Share on other sites

Μετα την εγκατασταση του Monsterpack κλπ οταν μπαινω στις επαφες και επιλεγω με το μεσαιο κουμπι να ανοιξω μια για να δω τους αριθμους με "πεταει" πισω στο μενου (ή στην αρχικη οθονη αν εχω μπει στις επαφες απο συντομευση).Επισης στις εισερχομενες κλησεις δεν μου βγαζει το ονομα αλλα τον αριθμο ενω μετα αν κοιταξω στις προσφατες κλησεις το βγαζει το ονομα!

Τι μπορω να κανω???

Μετα την εγκατασταση καποιων MPs και του προ τελευταιου reflash οι επαφες γινονται corrupted οποτε και γι αυτο ειχεις το προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Εχει βαλει κανεις το ΜΡ 85.9Α.80R ??

Αν ναι εχει κανενα προβλημα?

Μολις το κατεβασα και λεω να το βαλω.Ποιο reflash να βαλω μετα?

Link to comment
Share on other sites

Μολις το εβαλα και απο οτι μου φαινεται δεν υπαρχει συμβατο language pack με ελληνικα ε?

Οποτε πρεπει οπωσδηποτε να ξαναβαλω το προηγουμενο για να εχω ελληνικα.

Link to comment
Share on other sites

Μολις το εβαλα και απο οτι μου φαινεται δεν υπαρχει συμβατο language pack με ελληνικα ε?

Οποτε πρεπει οπωσδηποτε να ξαναβαλω το προηγουμενο για να εχω ελληνικα.

Εμ ναι δεν υπαρχει συμβατο lp για ελληνικα,2-3 σελιδες πριν το ειπαμε!Σε αυτες τις εκδοσεις πανε μονο μεσω reflash.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη τωρα που ξαναεβαλα αυτα που μου ειχατε πει στην αρχη της σελιδας μπορω να βαλω το reflash 85.9A.80R ?Και θα εχει ελληνικα?
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη τωρα που ξαναεβαλα αυτα που μου ειχατε πει στην αρχη της σελιδας μπορω να βαλω το reflash 85.9A.80R ?Και θα εχει ελληνικα?

Ακριβώς,με το reflash δεν χανεις την γλωσσα μιας και ειναι no lp αν προσεξεις. Γενικως να προτιμας τα reflash απο το να βαζεις καθε φορα το νεο MP.

Link to comment
Share on other sites

Με την εγκατασταση του reflash θα πρεπει να ξανατροποποιησω τα seems για βιντεο φωτο κλπ?

Οχι, αυτο ειναι το καλο με τα reflash οτι σου κραταει τις ρυθμισεις που ειχες απο πριν. Ετσι και πας στην πιο προσφατη εκδοση και δεν χανεις τπτ. Βεβαια με μερικα reflash διαγραφεται ο τηλ. καταλογος οποτε να κανεις καλου κακου backup.

Link to comment
Share on other sites

Με την εγκατασταση του reflash θα πρεπει να ξανατροποποιησω τα seems για βιντεο φωτο κλπ?

 

Ελεγξε το και το ξανακάνεις-50-50 να σου κρατηθούν οι παλιές ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Hello!Αγορασα προσφατα ενα V3x και μηπως ξερει καποιος τι πρεπει να κανω ωστε να τοποθετησω καποια θεματα που εχω κατεβασει απο τον υπολογιστη στο κινητο?
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα το Skins Manager v0.40.03A και το p2k-commander 3.3.0 Beta αλλα και παλι δεν μπορω να τοποθετησω τα θεματα στο κινητο γιατι το προγραμμα δε βρισκει το κινητο μου.Παρολα αυτα το motorola phone tools το βρισκει.Καποιες οδηγιες τωρα σιγουρα θα βοηθουσαν πολυ τη κατασταση.

 

σημ:ολα τα υπολοιπα αρχεια (mp3,εικονες...) δεν υπαρχει κανενα προβλημα με το motorola phone tools να τα μεταφερω απο pc to phone και το αντιστροφο.

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα το Skins Manager v0.40.03A και το p2k-commander 3.3.0 Beta αλλα και παλι δεν μπορω να τοποθετησω τα θεματα στο κινητο γιατι το προγραμμα δε βρισκει το κινητο μου.Παρολα αυτα το motorola phone tools το βρισκει.Καποιες οδηγιες τωρα σιγουρα θα βοηθουσαν πολυ τη κατασταση.

 

σημ:ολα τα υπολοιπα αρχεια (mp3,εικονες...) δεν υπαρχει κανενα προβλημα με το motorola phone tools να τα μεταφερω απο pc to phone και το αντιστροφο.

Το motorola phone tools το εντωπιζει το κινητο διοτι εχεις του default drivers στα xp για το κινητο. Τα αλλα 2 προγραμματα θελουν το κινητο να ειναι αναγνωρισμενο σε P2K mode για να λειτουργησουν. Σιγουρα στο φακελο που εχεις κανει install το p2k commander υπαρχουν αυτοι οι drivers οποτε και περασε τους χειροκινητα(πινακας ελενχου>συστημα>διαχειριση συσκευων>βρες εδω το κινητο και πατα ιδιοτητες και ενημερωση drivers)

Link to comment
Share on other sites

Εχω 85.98.D0R_ΜΡ και 85.99.50R_Reflash.

Το κινητο δεν παιζει ουτε mpeg4 ουτε 3gp με κωδικοιποιηση mpeg4 ουτε wmv.Δηλαδη

παιζει μονο 3gp με κωδικοποιηση h263.

Φταιει το λογισμικο ή εχω καποιο αλλο προβλημα?

 

EDIT:Εβαλα το Reflash R252211LD_U_85.9B.D0R No LP / No DRM (No Icons)

και το προβλημα συνεχιζει να υπαρχει.

Link to comment
Share on other sites

Εχω 85.98.D0R_ΜΡ και 85.99.50R_Reflash.

Το κινητο δεν παιζει ουτε mpeg4 ουτε 3gp με κωδικοιποιηση mpeg4 ουτε wmv.Δηλαδη

παιζει μονο 3gp με κωδικοποιηση h263.

Φταιει το λογισμικο ή εχω καποιο αλλο προβλημα?

 

EDIT:Εβαλα το Reflash R252211LD_U_85.9B.D0R No LP / No DRM (No Icons)

και το προβλημα συνεχιζει να υπαρχει.

Για mp4 δοκιμασε τις παρακατω ρυθμισεις οταν κανεις κωδικοποιηση:

 

video - 320x240 - 210kbps - 29.97fps

audio - 96kbps - 22050 - stereo

Link to comment
Share on other sites

Tις δοκιμασα τις ρυθμισεις και παλι δεν τα παιζει.Και αρχιζω να εκνευριζομαι!!!

Τι προγραμα χρησιμοποιεις για μετατροπη?

Link to comment
Share on other sites

Tις δοκιμασα τις ρυθμισεις και παλι δεν τα παιζει.Και αρχιζω να εκνευριζομαι!!!

Τι προγραμα χρησιμοποιεις για μετατροπη?

Αφου δεν σου δουλεψαν αυτα τοτε δοκιμασε αυτον εδω τον οδηγο!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, μπορεί κάποιος να μου ανεβάσει τα αρχεία της αναγνώρισης φωνής για τα ελληνικά; Ειναι τα αρχεία του φακέλου vst στο a/mobile/vst.

Ευχαριστώ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, μπορεί κάποιος να μου ανεβάσει τα αρχεία της αναγνώρισης φωνής για τα ελληνικά; Ειναι τα αρχεία του φακέλου vst στο a/mobile/vst.

Ευχαριστώ

Σε μενα με τα default αρχεια του MP αναγνωριζει τα ελληνικα!Θες να στα στειλω παντως να δοκιμασεις?

Link to comment
Share on other sites

Αυτές τις μέρες τελικά θα το πάρω με αναβάθμιση συσκευής απο Vodafone και φυσικά θα βάλω unbranded λογισμικό. Απλά θέλω κάποιον να με βοηθήσει και να μου πεί πώς θα λύσω το πρόβλημα στα μηνύματα που είχε αναφερθεί παλιότερα με τους χαρακτηρές στα Ελληνικά (δεν έγραφες πάνω απο 90 με Ελληνικούς χαρακτήρες στα SMS) και την άρση του χρονικού περιορισμού στην λήψη βίντεο.
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...