Jump to content

[Επίσημο] Motorola RAZR V3x


satsi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Hello There

 

Mipws kseroume kanena site na katevasw themes kai screen savers gia to kinhto?

 

Thanks

 

Petros!

 

Nα μην ξαναλέμε τα ίδια που έχουν αναφερθεί λίγα post πριν.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1364945#post1364945

 

Γενικα όπως θα διαβάσει κανείς και στις οδηγίες από το παραπάνω link του bomber21 η αναφορά γίνεται για unbranded συσκευές,και είναι και δύσκολo να περάσεις επιτυχώς skin διότι συνήθως μπλοκάρουν κάποια αρχεία του CMD του firmware (και εξαρτάται από αυτό) -Καταλαβαίνεις λοιπόν αν έχεις Vodafone συσκευή, αυτό είναι ακόμα δυσκολότερο (λόγω κλειδώματος)

Link to comment
Share on other sites

Δεν σου απαντησε κανενας γιατι αυτο που ρωτας εχει απαντηθει 3-4 σελιδες πριν.

επειδή λοιπόν bomber21 δεν με καλύπτει αυτή η απάντηση (γιαυτό και ξαναέκανα την ερώτηση) τόψαξα μόνος μου και για όσους έχουν την ίδια απορία στο 9-volto

Κεντρικό κατάστημα: Πύλης 59 Πειραιάς τηλ: 2104118176 fax: 2104125102 σου ξεκλειδώνουν τα πάντα (vodafone live) με 20-25 ευρώ σε ένα τεταρτάκι.

Link to comment
Share on other sites

επειδή λοιπόν bomber21 δεν με καλύπτει αυτή η απάντηση (γιαυτό και ξαναέκανα την ερώτηση) τόψαξα μόνος μου και για όσους έχουν την ίδια απορία στο 9-volto

Κεντρικό κατάστημα: Πύλης 59 Πειραιάς τηλ: 2104118176 fax: 2104125102 σου ξεκλειδώνουν τα πάντα (vodafone live) με 20-25 ευρώ σε ένα τεταρτάκι.

Και αν εχεις και στοιχειωδεις γνωσεις μπορεις να το κανεις μονος σου να γλυτωσεις και αυτα τα 20-25 €

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεται κάτι παραπάνω από στοιχειώδεις γνώσεις ,ανάλογα την συσκευή και το αρχικό firmware.......αλλιώς χαλάς το κινητό,και κοστίζει από 30ε και πάνω η επισκευή,αφού σε κάθε περίπτωση uninstall Live όπως είναι γνωστό, λήγει η εγγύηση.

 

Τώρα όσο αφορά την "διαφήμιση" καταστημάτων όπως παραπάνω,ο καθένας καταλαβαίνει που και πως αποσκοπούν,ειδικά αν δεν αναφέρεται τι υποστήριξη περιλαμβάνεται μετά (τυχόν αναβαθμίσεις,επισκευή κλπ) , γιατί όλα πληρώνονται.

Link to comment
Share on other sites

Και αν εχεις και στοιχειωδεις γνωσεις μπορεις να το κανεις μονος σου να γλυτωσεις και αυτα τα 20-25 €

Για πες λιγο να δοκιμασω να το ξεκλειδωσω.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Και αν εχεις και στοιχειωδεις γνωσεις μπορεις να το κανεις μονος σου να γλυτωσεις και αυτα τα 20-25 €

 

Με ενδιαφέρει και εμένα το θέμα, βάλτε κανένα link όποιος έχει εύκαιρο.

Link to comment
Share on other sites

Oποιοι βαριούνται ακόμα και να διαβάσουν προηγούμενα post μάλλον βιαζονται πολύ να χαλάσουν τις συσκευές τους :lol:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=61792&page=39

Link to comment
Share on other sites

Το εχω διαβαζει ολο το topic.

Απλως ειμαι περιεργος,να δω αν θα δουλεψει χωρις κολληματα.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Το εχω διαβαζει ολο το topic.

Απλως ειμαι περιεργος,να δω αν θα δουλεψει χωρις κολληματα.

 

Λοιπον φιλε μου να ξες οτι δεν ειναι δυσκολη δουλεια αλλα θελει προσοχη και επιμονη. Και γενικως να ξες οτι παντα μπορει να παει κατι στραβα, χανεις την εγγυηση και γενικως μπορει να κολησει το κινητο να μην ανοιγει κλπ και να χρειαζεται να πληρωσεις επισκευη. Εγω πηρα το ρισκο και εχω φτασει να περασω 10 monster packs σε μια μερα στο δικο μου για δοκιμες.

 

Καταρχας πανε εδω http://www.themotoguide.com/ ωστε να παρεις μια ιδεα περι τι προκυται να κανεις. Εχει και video παραδειγμα για τη χρηση του RSD Lite δες το. Ειναι για το v3 ο οδηγος αλλα οι βασικες αρχες ειναι οι ιδιες. Αφου αποφασισεις να συνεχισεις να ξες οτι θα χρειαστεις το RSD Lite. Ψαξε στο google για την εκδοση 2.6 που ειναι σταθερη. Μην κατεβασεις την 2.5 ενω η 2.7 ακομα δεν εχει δοκιμαστει πληρως οποτε αποφυγε την. Επισης για να λειτουργησει το προγραμμα θελει αλλους drivers για το κινητο που θα βρεις εδω http://www.7900novadrive.com/V3/v3x.htm ( Περιεχονται στο προγραμμα που θα χρειαστεις LeaderGL Flex Editor 10.5 XP)

 

Απο την ιδια διευθηνση θα δεις οτι εχει 3 monster packs. Λοιπον εσενα σε ενδιαφερουν τα 2 πρωτα με βαση οτι : Αν βαλεις το πρωτο που ειναι και το πιο καινουργιο θα χασεις την λειτουργια φωνητικης κλησης ενω αν βαλεις το δευτερο θα χασεις την προεσκοπιση στο video. Διαλεξε και παρε. Αν βαλεις το δευτερο, οπως εγω, θα κανεις μια επιπροσθετη δουλεια να περασεις την αναβαθμιση ωστε να εχεις το πιο προσφατο firmware ( Ειναι το reflash file στην ιδια διευθηνση)

 

Θα υποθεσω οτι κανεις την δευτερη περιπτωση ωστε να στα πω αναλυτικα να καταλαβεις. Ως τωρα θα εχεις κατεβασεις το RSD Lite , το LeaderGL Flex Editor 10.5 XP το 2ο monster pack(R252211LD_U_85.98.D0R_LP0039_DRM0001_VSTU_206_0C_JPIN_GENERIC_03_USRAZRV3XT677EDR25221008_1FF.zip)

και τελος το reflash (R252211LD_U_85.99.50R Reflash MLP MDRM). Φροντισε το κινητο να ειναι ΠΛΗΡΩΣ φορτισμενο. Αν μεινει απο μπαταρια στη μεση της διαδικασιας ξεχνα το-Δεν φορτιζει απο τη θηρα εκεινη την ωρα μην ξεγελαστεις. Συνδεσε το κινητο στο pc με τροπο ωστε νε δουλευει σαν καρτα μνημης και ανοιξε το RSD. Θα εντωπισει το κινητο ως νεα συσκευη οποτε δωσε τους drivers απο το φακελο P2K που υπαρχει στο φακελο που εγκατεστησες το LeaderGL. Στη συνεχεια αφου δεις οτι το τηλεφωνο ειναι αναγνωρισμενο σωστα, ανοιξε το αρχειο του monster pack μεσω του RSD( Εννοειται εχεις αποσυμπιεσει τα zip και rar αρχεια) Μετα πατα start και περιμενε να τελειωσει,θα παρει καποια ωρα. Αφου τελειωσει με την ιδια διαδικασια μεσω του RSD ανοιξε το reflash και περνα το και αυτο.

 

Το πρωτο βημα εγινε. Τωρα για να περασεις τα ελληνικα πανε εδω http://www.planetmotox.net/razr_v3x/language_packs.php και κατεβασε το R252211LD_U_85.97.70R_Lang0038_reflash_MOTOX.shx Μην βλεπεις οτι ειναι για αλλη εκδοση δουλευει μια χαρα. Περασε το και αυτο στο κινητο μεσω του RSD με την ιδια διαδικασια. Τελος και με την γλωσσα.

 

Τωρα μενει να διωρθωσουμε το μηκος των sms ωστε να μην εχει μονο 70 γραμματα ανα μηνυμα. Για να το κανεις ψαξε στο google το προγραμμα P2KTools_v0.8.6 Εγκατεστησε το και απο την κατηγορια other features πατα το κουμπι get ( Κατω κεντρο) και στη συνεχεια στην υποκατηγορια messages αποεπελεξε την επιλογη sms unicide.Τελος πατα set και τελος το προβλημμα αυτο.

 

Στη συνεχεια μενει να περασεις τις ρυθμισεις wap,mms και επισης αν θες να δουλευεις το το vodafone live με video streaming κλπ.

 

Ανοιξε το Leadergl ΕΝΩ εχεις ανοιγμενο παραλληλα το RSD και απο την επιλογη struments πατα στο resourse explorer. Απο εκει βλεπεις ολα τα περιεχομενα του κινητου. Να ξες οτι οποια αλλαγη κανεις μεσω εδω πρεπει στη συνεχεια να κλεινεις αυτο το extra παραθυρο και απο την επιλογη model να κανεις restart το τηλεφωνο ωστε να ισχυσουν οι αλλαγες. Καμια φορα μπορει να κολαει το προγραμμα αλλα δοκιμασε να αποσυνδεις το κινητο,να κανεις restart το pc σε εσχατη περιπτωση αλλα γενικως δουλευει καλα. Στο θεμα μας,μεσω του resourse explorer ανοιξε το φακελο a: και ψαξε να βρεις το αρχειο websession και σβηστο. Επισης οσο εισαι εδω αν θες να λειτουργει το live klp πρεπει να τοποθετησεις καποια αρχεια. Απο εδω http://motomodders.net/Default.aspx?tabid=55&forumid=57&postid=141858&view=topic

(στη μεση περιπου)ενα παιδι εχει δοσει ολα τα αρχεια του δικου του φακελου a:Εσυ απο ολα αυτα θα κρατησεις οτι ξεκιναει με FTR_ και επισης τα αρχεια GSM_Generic και GSM_gprs. Στη συνεχεια περασε τα αρχεια αυτα στο δικο σου φακελο a: μεσω του resourse explorer.

 

Αν τα εκανες ολα σωστα μενει μονο να βαλεις τις ρυθμισεις wap,mms απο εδω http://direct.motorola.com/GRE/nationalhome.asp?country=GRC&language=GRE&selectedtab=1

Για να περαστουν οι ρυθμισεις mms θα πρεπει να σβησεις τις παλιες απο τις ρυθμισεις mms του κινητου σου.

 

Ελπιζω να στα εξηγησα αναλυτικα και να μην εχεις αποριες. Happy modding

Link to comment
Share on other sites

thks drillgr για το know -how.

Θα το προσπαθησω παντως μολις βρω λιγο χρονο,και θα δουμε τι θα γινει.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

thks drillgr για το know -how.

Θα το προσπαθησω παντως μολις βρω λιγο χρονο,και θα δουμε τι θα γινει.

 

Σίγουρα θα δείς τι θα γίνει ,αλλά τον λογαριασμό μην τον χρεώσεις σε κανέναν :lol: αν το bootloαder της συσκευής σου ή η SEEM δεν επιτρέψει πολλές διαδικασίες από τις παραπάνω που αναφέρθηκαν ,ή λόγω λάθος drivers να υπολειτουργούν ή να μπλοκάρει τελικά η συσκευή σου (κάθε παρτιδα έχει δικό της "κλειδωμα",δεν είναι χαζή η Vodafone). -Τα παραπάνω "πακέτα" λογισμικά είναι extract από συσκευές και περιέχουν κατάλοιπα από άλλα δίκτυα που εχουν δουλεψει ,οπότε πάλι η συμβατότητα με τα δικά μας ,δεν είναι εγγυημένη .

 

Για λόγους που έχω αναφέρει σε προηγούμενα post ,δεν ενθαρρύνω παρεμβάσεις τέτοιου είδους ,διότι οι πιθανότητες επιτυχίας είναι μοιρασμένες.-Επειδή όμως αναφέρθηκε κάποια διαδικασία ,αν θες να δοκιμάσεις,θα πρότεινα να βρείς να περάσεις την 95.92.70R έκδοση που προτείνει η Ελληνική αντιπροσωπεία που να'εχει ενσωματωμένο το 0038 γλωσσικό πακέτο (για τους λόγους που έχεις διαβάσει όπως είπες), και μετά να δοκιμάσεις reflash με "πρόσφατο" firmware-Λειιτουργεί σωστά αν καταφέρεις να τα περάσεις,και δεν χάνεις καμιά λειτουργία από αυτές που αναφέρθηκαν ή έχεις πχ ρολοι στην εξωτερική οθόνη.

 

Στις διαφορες συμπληρωματικές λειτουργίες της συσκευής που αναφέρθηκαν,υπάρχουν καί άλλοι τρόποι και προγράμματα να τις "αναβαθμίσεις" ,αλλά εξαρτάται το ίδιο από τους παραπάνω παράγοντες,παρά την διαδικασία.-Δεν είναι όμως τόσο εύκολο όσο φαίνεται από μια περιγραφή καθώς πολλές διαδικασίες πρέπει να τις κάνεις ξεχωριστά ή σε συνδιασμό (πριν ή μετά) πλέον της επανακίνησης της συσκευής για να πετύχουν.

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα θα δείς τι θα γίνει ,αλλά τον λογαριασμό μην τον χρεώσεις σε κανέναν :lol:

 

Koιτα αν δεν παθεις δεν θα μαθεις,και επειδη αρεσκομαι σε τετοιους πειραματισμους το πολυ πολυ να μου ξαναπερασουν την vod εκδοση.:lol: :lol:

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον σε οσους ενδιαφερονται να αυξησουν την ποιοτητα των φωτογραφιων και του video ( αυξανονται και τα FPS ) οριστε 2 mod. Αρχικα παρουσιαστηκαν στο http://motomodders.net και ειναι δοκιμασμενα και λειτουργουν σε UNBRANDED firmware τελευταιας εκδοσης (Αγνωστο αν λειτουργει σε vodafone firmware οποτε και μην το δοκιμασεται ) και δουλευουν ΜΟΝΟ οταν αποθηκευονται οι φωτογραφιες και τα video στην καρτα μνημης. Το mod για τις φωτογραφιες μειωνει την συμπιεση οποτε η ιδια φωτο θα καταλαμβανει μεγαλυτερο χωρο.

 

Θα τα γραψω αναλυτικα για να τα καταλαβουν ολοι. Λοιπον θα χρησιμοποιησω το Leadergl ως προγραμμα ( Εδω θα βρειτε και ενα tutorial http://www.themotoguide.com/index.php?PID=1&PGID=433 - ΔΕΝ μας ανδιαφερει το τμημα που πειραζουμε τα bits ), υπαρχουν και αλλα προγραμματα με αλλες διαδικασιες για να επεξεργαστειτε την seem. Το προγραμμα εχω αναφερει που θα το βρειτε οπως επισης τη διαδικασια εγκαταστασης και αναγνωρισης του κινητου σε P2K mode. Επειδη το προγραμμα ορισμενες φορες δεν εντωπιζει μονο του το τηλεφωνο καλο θα ειναι πρωτα να ανοιξετε το RSD Lite.

 

Εχοντας ανοιξει το προγραμμα και εφοσον εχει εντωπισει σωστα το κινητο ( Θα λεει στο status -> Normal ) παμε struments και seem explorer. Παμε στην επιλογη Load και γραφουμε στο πρωτο κενο που λεει seem: 004E και στην επιλογη record : 0001 Παταμε from phone και περιμενουμε να φορτωσει.

 

Τωρα βλεπουμε το χαρτη της συγκεκριμενης seem. Για να βελτιωσουμε την ποιοτητα των φωτο παμε στο κελι 48Β ( Τομη της καθετης στηλης 48_ και οριζοντιας στηλης _Β και παταμε πανω στην υπαρχουσα τιμη και γραφουμε 64-Δεν δειχνει να αναβοσβηνει κερσορας κλπ οποτε μην μπερδευτειται οτι δε γραφει, απλα γραψτε τον αριθμο και θα εμφανιστει). Στη συνεχεια ομοιως στο κελι 4CB ( Τομη 4C_ και _Β ) αλλαζουμε την τιμη που υπαρχει σε 09

 

Στη συνεχεια παμε να φτιαξουμε το video. Παμε στο κελι 4ΑΑ και γραφουμε την τιμη 04 και στη συνεχεια παμε στο κελι 4ΑΒ και γραφουμε την τιμη 00 Παραδειγμα εφαρμογης των ρυθμισεων οσο αναφορα το video δειτε στη φωτο απο ενα αλλο παιδι εδω http://img413.imageshack.us/img413/4034/seem0sh.jpg

 

Αφου κανατε τις αλλαγες πατηστε στο χωρο save την επιλογη To phone , κλειστε το παραθυρο αυτο και απο το κυριο παραθυρο στην κατηγορια phone καντε restart το κινητο και τελος.

 

Τα 2 mod τα δοκιμασα σημερα και ειδικα με το video υπαρχει μεγαλη αυξηση των FPS. Επαναλαμβανω οτι οποιος εχει την παραμικρη αμφιβολια οτι δεν ξερει τι ακριβως κανει πειραζοντας την seem ας μην ξεκινησει καν διοτι μπορει να κολησει τελειως το κινητο. ΑΝ κατα λαθος μεταβαλεται καποια τιμη αλλου κελιου και δε θυμαστε την αρχικη κλειστε το προγραμμα και ξαναξεκινηστε απο την αρχη για αποφυγη δυσαρεστων αποτελεσματων. Επισης σας ενημερωνω οτι στο mod αυτο ΔΕΝ πειραζουμε καθολου τα offsets bits δηλ στη φωτο που εδωσα πιο πανω υπαρχει η κατηγορια Selected bytes details και απο την οποια ΔΕΝ αλλαζουμε τπτ.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά γεια σας και από εμένα. εγώ έχω πάρα πάρα πολλές απορίες για το V3x χρώματος ροζ (αν και δεν έχει καμία σημασία) και είμαι σε μια κατάσταση εκτάκτου ανάγκης γιατί δεν λέω να το μάθω και έχω φρικάρει. Το έχω 3 μέρες παρεπιπτόντως. Λοιπόν ακούστε:

1ον. Όταν θέλω να στείλω μια εικόνα μέσω Bluetooth, στις επιλογές δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα. Και δεν μιλάω για κλειδωμένες εικόνες, μιλάω για εκείνες που έχω βγάλει εγώ. Γιατί? Ενώ με τους ήχους δεν αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα.

2ον.Κάθε φορά που στέλνω ένα μήνυμα πρέπει να πηγαίνω στις Επιλογές Μηνύματος για να πατάω Ναι στην Αναφορά Παράδοσης? Δεν υπάρχει μια στάνταρ λύση? Με έχει κουράσει η όλη διαδικασία.

3ον. Το cd με το λογισμικό του τηλεφώνου το εγκατέστησα στο pc μου, ok? Όταν λοιπόν συνδέω το καλώδιο για να μεταφέρω αρχεία, εκεί που πάει να γίνει μια διαδικασία μεταφοράς των δεδομένων, ποτέ δεν ολοκληρώνεται και παρουσιάζεται το μήνυμα : connection failed by phone, ή κάτι τέτοιο τελος πάντων, με αποτέλεσμα να μην μπορώ να μεταφέρω αρχεία ούτε από τον Η/Υ στο κινητό, ούτε το αντίθετο.

Δώστε μου τα φώτα σας, ειλικρινά το έχω ανάγκη.

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

Koιτα αν δεν παθεις δεν θα μαθεις,και επειδη αρεσκομαι σε τετοιους πειραματισμους το πολυ πολυ να μου ξαναπερασουν την vod εκδοση.:lol: :lol:

 

Aν θες να πειραματιστείς σωστά κάνε backup την υπάρχουσα έκδοση Voda και όλων των περιεχομένων της συσκευής που έχεις, με καποιο πρόγραμμα Backup που θα βρείς στα "γνωστά" Μοtorola forum.

Ισως αποφύγεις hardware βλάβες της συσκευής άμα μπλοκάρει με όλες τις "παρεμβάσεις" η Flex που είναι κάτι σαν το Bios των ΗΥ,και το επαναφέρεις χωρίς να πας στο service-Δεν είναι όλα firmware.

 

Σε πιθανόν κόλλημα ή αμφιβολίες (ειδικά της SEEM) ,ένα master reset σώζει πολλές φορές,αρκεί να μην έχουμε κάνει επανακίνηση της συσκευής-Ομως με master reset (και ανάλογα το λογισμικό) πολλές παρεμβάσεις επανέρχονται στο αρχικό,οπότε θα πρέπει να ξαναρυθμιστούν πχ unicode για SMS.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά γεια σας και από εμένα. εγώ έχω πάρα πάρα πολλές απορίες για το V3x χρώματος ροζ (αν και δεν έχει καμία σημασία) και είμαι σε μια κατάσταση εκτάκτου ανάγκης γιατί δεν λέω να το μάθω και έχω φρικάρει. Το έχω 3 μέρες παρεπιπτόντως. Λοιπόν ακούστε:

1ον. Όταν θέλω να στείλω μια εικόνα μέσω Bluetooth, στις επιλογές δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα. Και δεν μιλάω για κλειδωμένες εικόνες, μιλάω για εκείνες που έχω βγάλει εγώ. Γιατί? Ενώ με τους ήχους δεν αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα.

2ον.Κάθε φορά που στέλνω ένα μήνυμα πρέπει να πηγαίνω στις Επιλογές Μηνύματος για να πατάω Ναι στην Αναφορά Παράδοσης? Δεν υπάρχει μια στάνταρ λύση? Με έχει κουράσει η όλη διαδικασία.

3ον. Το cd με το λογισμικό του τηλεφώνου το εγκατέστησα στο pc μου, ok? Όταν λοιπόν συνδέω το καλώδιο για να μεταφέρω αρχεία, εκεί που πάει να γίνει μια διαδικασία μεταφοράς των δεδομένων, ποτέ δεν ολοκληρώνεται και παρουσιάζεται το μήνυμα : connection failed by phone, ή κάτι τέτοιο τελος πάντων, με αποτέλεσμα να μην μπορώ να μεταφέρω αρχεία ούτε από τον Η/Υ στο κινητό, ούτε το αντίθετο.

Δώστε μου τα φώτα σας, ειλικρινά το έχω ανάγκη.

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

Καλημερα!

Λοιπον σχετικα με το bluetooth εισαι σιγουρη οτι δεν υπαρχει το μενου διαχειριση->Αντιγραφη; Δοκιμασε να μεταφερεις την εικονα στη καρτα μνημης και ξαναδοκιμασε.

 

Σχετικα με την αναφορα δυστυχως θα πρεπει να το συνηθησεις,δεν γινετε με τπτ μονο χειροκινητα καθε φορα. Εκει στη motorola οταν σχεδιαζουν τηλεφωνα το κανουν με γνωμονα να μας κανουν τη ζωη δυσκολη, τα αυτονοητα σε ολους εκει ειναι ψιλα γραμματα...

 

Για το προβλημα με το προγραμμα δοκιμασε να ξανα εντωπισεις το κινητο μεσω του προγραμματος. Επισης να εισαι σιγουρη οτι απο το μενου Συνδεση->Ρυθμισεις USB το εχεις σε DATA mode. Επισης πολυ ευκολοτερος τροπος να μεταφερεις αρχεια ειναι αν εχεις βαλει την καρτα μνημης στο κινητο οποτε και πηγαινε στο μενου που προανεφερα και βαλε την αλλη τιμη "καρτα μνημης" οποτε και θα βλεπεις τα περιεχομενα της σαν FLASH Drive.

Link to comment
Share on other sites

Οποιος έχει κέφι βεβαια απαντά,αλλά να μη λέμε τα ίδια και τα ίδια που έχουν αναφερθεί σε προηγούμενα ή περιγράφονται στις οδηγίες.

 

Ξαναλέμε λοιπόν για τα μηνύματα,ότι για vodafone δίκτυο με πληκρολόγιση *# πρίν συντάξουμε τι θέλουμε,λαμβάνουμε δωρεάν μήνυμα που σε πληροφορεί περισσότερα για την κατάσταση του μηνύματός σου,από ότι σ'ενημερώνει,οποιαδήποτε συσκευή Vodafone-Η ΤΙΜ εχει κάτι αντίστοιχο (που δεν θυμάμαι τώρα ρωτήστε στις πληροφορίες)

Link to comment
Share on other sites

Οποιος έχει κέφι βεβαια απαντά,αλλά να μη λέμε τα ίδια και τα ίδια που έχουν αναφερθεί σε προηγούμενα ή περιγράφονται στις οδηγίες.

 

Ξαναλέμε λοιπόν για τα μηνύματα,ότι για vodafone δίκτυο με πληκρολόγιση *# πρίν συντάξουμε τι θέλουμε,λαμβάνουμε δωρεάν μήνυμα που σε πληροφορεί περισσότερα για την κατάσταση του μηνύματός σου,από ότι σ'ενημερώνει,οποιαδήποτε συσκευή Vodafone-Η ΤΙΜ εχει κάτι αντίστοιχο (που δεν θυμάμαι τώρα ρωτήστε στις πληροφορίες)

 

Οποιος εχει κεφι και δε βαριεται σιγουρα απαντα αλλα και απο την αλλη ελεος 47 σελιδες εφτασε το threat ποιος καθεται να ψαχνει μεχρι και με advance search χανεσαι.

 

Αυτο τωρα με την αναφορα τι ηταν,υποστιρηξη στη motorola για κατι τοσο απλο που θα μπορουσε να κανει?Το θεμα δεν ειναι να βαλεις την αναφορα της vodafone για παραπανω πληροφοριες αλλα να εχεις οσο το δυνατον αυτοματοποιημενες καποιες διαδικασιες. Ασε που για να βαλεις το *# ειναι πιο χρονοβορο απο το οτι να ενεργοποιησεις την αναφορα χειροκινητα.

Link to comment
Share on other sites

Οποιος εχει κεφι και δε βαριεται σιγουρα απαντα αλλα και απο την αλλη ελεος 47 σελιδες εφτασε το threat ποιος καθεται να ψαχνει μεχρι και με advance search χανεσαι.

 

Αυτο τωρα με την αναφορα τι ηταν,υποστιρηξη στη motorola για κατι τοσο απλο που θα μπορουσε να κανει?Το θεμα δεν ειναι να βαλεις την αναφορα της vodafone για παραπανω πληροφοριες αλλα να εχεις οσο το δυνατον αυτοματοποιημενες καποιες διαδικασιες. Ασε που για να βαλεις το *# ειναι πιο χρονοβορο απο το οτι να ενεργοποιησεις την αναφορα χειροκινητα.

 

 

Φυσικά είναι να φτάσουμε 47 σελίδες ,όταν ορισμένοι κοιτάνε την ευκολία τους,είτε θέλουν απαντήσεις σε θέματα αποκλειστικά γούστου,είτε έχουν απορίες για πράγματα αυτονόητα όπως η εκμάθηση μια νέας συσκευής-Δηλαδή όλοι οι υπόλοιποι αν διαβάζουμε τα ίδια ,ίδια όρεξη θα έχουμε να κοιτάμε το thread και να απαντάμε πάλι ; (χώρια τα ειδικά forum για V3x στο Internet)

 

Η λειτουργία αναφοράς μηνυμάτων (με άλλο μήνυμα) αφορά όλες τις συσκευές vodafone (αν δεν το πρόσεξες), όχι υποστήριξη στην Μοtorola όπως αναφέρεις για δικούς σου λόγους-Φυσικά λειτουργεί και με συσκευές που δεν εχουν εύκολη αναφορά παράδοσης από firmware ,και ανάλογο τρόπο έχουν και τ'αλλα δίκτυα.

 

-Το αν είναι σωστό ή όχι είναι θέμα πως εννοούμε την πρακτικότητα ,δεν φταίνε οι εταιρίες-Τα περισσότερα κινητά αναφέρουν την παράδωση μηνύματος όχι στον παραλήπτη,αλλά στο Δίκτυο προς διαμεταγωγή-Επειδή συνήθως γίνεται πολύ γρηγορα η όλη διαδικασία,εμείς νομίζουμε ότι το μήνυμα παραλήφτηκε αμέσως από τον παραλήπτη.-Οπότε την να την κάνεις τέτοια αναφορά από την συσκευή ?

 

-Δεν βρίσκω παντως που είναι το δύσκολο στην σύνταξη μηνύματος να βάλεις πρίν τους 2 χαρακτήρες .

Link to comment
Share on other sites

drillgr χίλια ευχαριστώ που μπήκες στον κόπο να μου απαντήσεις, ειλικρινά με όσα μου είπες με βοήθησες πάρα πολύ. το ότι είχα αυτές τις απορίες στηρίζεται στο γεγονός πως το βιβλιαράκι που συνοδεύεται με την συσκευή, είναι εντελώς άχρηστο κατά την άποψή μου, διότι και καθότι είναι ελλειπής σε ορισμένα βασικά πράγματα. επίσης, είναι η πρώτη συσκευή της Motorola που απέκτησα, γιατί όλες οι προηγούμενες συσκευές που είχα ήταν Sony Ericsson, και όσο και να θέλω να μάθω το καινούριο μου τηλέφωνο, εφόσον αντιδράω με το σκεπτικό των παλιών κινητών μου, κάποια πράγματα που μπορεί να τα θεωρείτε εσείς αυτονόητα, δυστυχώς για μένα δεν είναι. Συγχωρέστε με λοιπόν που επανέλαβα κάποιες ήδη απαντημένες ερωτήσεις. Το μόνο σίγουρο είναι ότι επειδή μόλις χτες βρήκα το site σας, θα προσπαθήσω να λύσω κι άλλες απορίες μου, διαβάζοντας όλο το θρεντ. ΟΚ, επανέλαβα κάποια πράγματα, δεν έγινε και τίποτα.

Φιλικά speaking Gary Kokkin.

Και τα συγχαρητήρια μου για το site, ειλικρινά είναι μεγάλη βοήθεια.

Καλό σας βραδάκι

Link to comment
Share on other sites

Δεν κανει τπτ fouksia,χαρηκα που σε βοηθησα!

 

*Gary Kokkin: Οι σελιδες του threat μπορει να αυξανονται απο τις διαφορες ερωτησεις-απαντησεις αλλα οτι εγινε εγινε, οι σελιδες ειναι παρα πολλες και δε μπορει ο καθενας να ψαχνει σε συνολο 930 posts πλεον οποτε οι απαντησεις του τυπου ψαξε το εχουμε ξαναπει ειναι ασκοπες.

 

Καταρχας εδω μιλαμε για την αναφορα παραδοσης στον παραληπτη οχι στον server η οποια ουτως η αλλως δουλευει αυτοματα,αυτο ελειπε. Μην περιπλεκεις τα πραγματα,πρακτικοτερο ειναι να γινεται κατι αυτοματα παρα να το κανω χειροκινητα καθε φορα και αν δεν φταιει η εταιρια που δεν το σκεφτηκε ποιος φταιει εγω που συνηδητοποιω την παραληψη τους? Τωρα το οτι τα περισσοτερα κινητα αναφερουν μονο την παραδωση στον server και οχι στον παραληπτη, ε :lol: δηλ, ποια ειναι αυτα τα κινητα της προηγουμενης δεκαετιας? Οχι τπτ αλλα αν υπαρχει κινητο νεο που δεν υποστηριζει αυτη τη λειτουργια θα πεσει πολυ γελιο:lol: :lol: Γι αυτο και η vodafone εχει ξεχωριστα αυτην την λειτουργια με το *# διοτε πριν χρονια δεν ειχαν τα κινητα την λειτουργια αυτη. Θυμαμαι που την χρησιμοποιουσα σε ενα παμπαλαιο ericsson.

 

Οσο για το ποσο χρονοβορο ειναι να βαλεις τους 2 χαρακτηρες δε χωραει αμφισβητισης, μεχρι να τους αντωπισεις απο το μενου με τα συμβολα σε περνει πολυ περισσοτερο χρονο απο οτι να μπω στο μενου και να ενεργοποιησω μια εντολη.

Link to comment
Share on other sites

*Gary Kokkin: Οι σελιδες του threat μπορει να αυξανονται απο τις διαφορες ερωτησεις-απαντησεις αλλα οτι εγινε εγινε, οι σελιδες ειναι παρα πολλες και δε μπορει ο καθενας να ψαχνει σε συνολο 930 posts πλεον οποτε οι απαντησεις του τυπου ψαξε το εχουμε ξαναπει ειναι ασκοπες.

 

Καταρχας εδω μιλαμε για την αναφορα παραδοσης στον παραληπτη οχι στον server η οποια ουτως η αλλως δουλευει αυτοματα,αυτο ελειπε. Μην περιπλεκεις τα πραγματα,πρακτικοτερο ειναι να γινεται κατι αυτοματα παρα να το κανω χειροκινητα καθε φορα και αν δεν φταιει η εταιρια που δεν το σκεφτηκε ποιος φταιει εγω που συνηδητοποιω την παραληψη τους? Τωρα το οτι τα περισσοτερα κινητα αναφερουν μονο την παραδωση στον server και οχι στον παραληπτη, ε :lol: δηλ, ποια ειναι αυτα τα κινητα της προηγουμενης δεκαετιας? Οχι τπτ αλλα αν υπαρχει κινητο νεο που δεν υποστηριζει αυτη τη λειτουργια θα πεσει πολυ γελιο:lol: :lol: Γι αυτο και η vodafone εχει ξεχωριστα αυτην την λειτουργια με το *# διοτε πριν χρονια δεν ειχαν τα κινητα την λειτουργια αυτη. Θυμαμαι που την χρησιμοποιουσα σε ενα παμπαλαιο ericsson.

 

 

Αν εσύ θες να απαντάς στα ίδια,και να κάνεις το thread να μην εχει ενδιαφέρον να το παρακολουθούν ,από ατέλειωτες σελίδες με ίδιο περιεχόμενο,άσκοπες απαντήσεις σε απαντήσεις ,εγώ δεν ακολουθώ τέτοιο διάλογο (αν δεν προκαλούμαι προσωπικά)-Μπορείς να απαντάς εσύ και όποιοι άλλοι τους αρέσει αυτό (Tουλάχιστον η fouksia πρίν φαίνεται κατάλαβε το σκεπτικό μου ).

 

Aν θες κουβέντα offtopic για το πως δουλεύουν άλλα κινητά,θα ήταν καλύτερα να ποστάρεις σε άλλα επιμέρους thread,να λύσεις τις απορίες σου.-Ολοι εξάλλου λίγο πολύ έχουν πιά εμπειρίες από αρκετές συσκευές να κρίνουν-Το ίδιο ισχύει και για τα Δίκτυα-Το ότι δουλευουν ετσι στις παραδόσεις μηνυμάτων,δεν ορίζεται από τι αρέσει σε μας,για να το κάνουμε θέμα -Αν δεν συμφωνείς,αντί αν ειρωνεύεσαι,την επόμενη φορά που θα πάρεις καθυστερημένα καποιο μήνυμα,να παραπονεθείς στην εταιρία κινητής σου,να σου απαντήσουν εγγραφως (με email) τι συνέβει,και να μας δημοσιοποιήσεις την απάντηση.

 

Οσο για το ποσο χρονοβορο ειναι να βαλεις τους 2 χαρακτηρες δε χωραει αμφισβητισης, μεχρι να τους αντωπισεις απο το μενου με τα συμβολα σε περνει πολυ περισσοτερο χρονο απο οτι να μπω στο μενου και να ενεργοποιησω μια εντολη.

 

Aπό την μία παραπάνω μας προτείνεις "εγκυρα", πως να κάνουμε unbranded την συσκευή κλπ κόλπα,από "προσωπική σου εμπειρία" ....από την άλλη όταν δείχνεις ότι δεν ξέρεις τα "βασικά" ,δηλ. ότι το *# είναι από τους πρώτους χαρακτήρες ,αν πατάς εναλλάξ το πλήκτρο 1 μέχρι να εμφανιστούν (και πολύ σύντομα καθώς είναι στην αρχή της λίστας),πως θες να σε πάρει κανείς σοβαρά ?

-Φυσικά ο καθένας στα πλαίσια της ελευθερίας λόγου, μπορεί να λέει ότι θέλει,όσες φορές θέλει ,και να του αρέσει ότι θέλει -Η σοβαρότητα των γραφόμενων μας όμως φαίνεται ,και ελέγχεται εύκολα (αφού τα post δεν σβήνονται)

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έβαλα τον OkCommander και άρχισα τις μ.........!!!

 

Έσβησα όλα τα java αρχεία στη μνήμη του τηλεφώνου, για να αφαιρέσω τις trial εφαρμογές, αλλά τελικά τα εικονίδια trial έμειναν, ΑΝΤΙΘΕΤΑ:mad: έφυγε εντελώς ο Digital audio player ! τον έχει κανείς ? Για 240Χ320 ! Δεν μνημονεύεται παραπάνω εκτός από τη low resolution έκδοση που δε μου κάνει!

 

Όποιος τον έχει μπορεί να μου τον στείλει μήπως : kirgidismd@yahoo.gr

 

ευχαριστώ προκαταβολικά.

"Ranger M.D." the new nickname for varadero's friend!
Link to comment
Share on other sites

*Ranger M.D. : Το DAP κατεβασε το απο εδω http://rapidshare.de/files/14507101/DAP_java.rar.html ειναι για το v3x κανονικα.

 

 

*Gary Kokkin: Οι απαντησεις σου σε σχεση με αυτα που εχω γραψει ειναι οτι να ναι, ασχετες και αοριστες, αλλα λογια να αγαπιομαστε δηλ. Οσο για το *# πριν βιαστεις να κρινεις κρινε πρωτα τον εαυτο σου και μαθε επιτελους να μην εισαι απολυτος, οτι ισχυει στη δικη σου συσκευη δεν ειναι νομος αλλα σε μενα τα ιδια συμβολα ειναι προς το τελος της λιστας και μπερδεμενα μαλιστα. Οσο για οσα εγραψα σχετικα με unbranded κλπ πριν με κατακρινεις δοκιμασε τα και μετα μιλα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...