Jump to content

Ενημέρωση για κάλυψη και βελτιώσεις / προβλήματα δικτύου


kinitoneidimonas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δοκίμασες να κλειδώσεις το κινητό σε δίκτυο 3G? Γιατί απ'ότι θυμάμαι η κυπαρισσία έχει αρκετά καλή κάλυψη 3G!

 

Ευχαριστώ για την απάντηση αλλά το αντίθετο δυστυχώς... το πρόβλημα υπάρχει στο 3G δίκτυο της Cosmote... αν απενεργοποιήσετε το 3G μπορείτε να χρησιμοποιήσετε το τηλέφωνό σας... αυτό μέχρι να επιλυθεί το πρόβλημα, με ενημέρωσαν στο "Γερμανό"

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Άαα... οκ τότε! Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να περιμένεις!! Νομίζω πως οι κεραίες 3G όλων των εταιριών είναι πιο πάνω από το Κάστρο! Ξηλώθηκε καμία? (Βέβαια αν ξηλωνώταν δεν θα είχες καθόλυ σήμα 3G)..
Η στέρηση είναι παιδί της γνώσης. Δεν στερείσαι κάτι αν δεν γνωρίζεις ότι υπάρχει
Link to comment
Share on other sites

Άαα... οκ τότε! Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να περιμένεις!! Νομίζω πως οι κεραίες 3G όλων των εταιριών είναι πιο πάνω από το Κάστρο! Ξηλώθηκε καμία? (Βέβαια αν ξηλωνώταν δεν θα είχες καθόλυ σήμα 3G)..

 

Κεραία COSMOTE υπάρχει και πάνω από τον ΟΤΕ απ' όσο γνωίζω.

 

Το πρόβλημα αποκαταστάθηκε νωρίς το απόγευμα

 

[offtopic] πως και απ' τα μέρη μου; [/offtopic]

Link to comment
Share on other sites

Κεραία COSMOTE υπάρχει και πάνω από τον ΟΤΕ απ' όσο γνωίζω.

 

Το πρόβλημα αποκαταστάθηκε νωρίς το απόγευμα

 

[offtopic] πως και απ' τα μέρη μου; [/offtopic]

 

Είμαι από τον Αετό Μεσσηνίας, και ερχομαι πολλές φορές και στην Κυπαρισσία... Μάλιστα, έχω και ένα σπίτι στην Παλιά πόλη, ακριβώς κάτω από το κάστρο...

 

Άσχετο, αλλά τώρα μόλις, η ένδειξη COSMOTE, χάθηκε από το κινητό μου, και στην θέση της φάνηκε: 999 999

 

Μετά από κανα λεπτό, επανήλθε!:X

 

Τι γίνεται????

Η στέρηση είναι παιδί της γνώσης. Δεν στερείσαι κάτι αν δεν γνωρίζεις ότι υπάρχει
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να αγοράσεις αν θες κάποιο GSM repeater, το οποίο θα σου ενισχύει το σήμα που παίρνεις μέσα στο σπίτι... Αν θέλεις, πουλάω εγώ ένα το οποίο είναι αχρησιμοποίητο! Για περισσότερες πληροφορίες, PM me!

Βρε παιδια σοβαρευτειτε, οι GSM repeaters ειναι πανακριβοι,

εξαλλου αυτο ειναι δουλεια των εταιριων κινητης να κανουν, (να τοποθετουν αυτα τα μηχανακια η ακομη καλυτερα μικροκυψελες οπου χρειαζεται) και οχι των ιδιωτων,

δεν θα αντικαταστησουμε ουτε σε χρημα ουτε σε κοπο τις εταιριες κινητης, αρκετα τους χρυσοπληρωνουμε,

στην τελικη οπου πιανει ,

προσωπικα δεν προκειται να αγχωθω αλλο με δαυτους.

Παλια ειχα την αποψη οτι δεν μπορω να ζησω χωρις κινητο, ΜΥΘΟΣ

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν όμως κάποιοι οι οποίοι πράγματι δε μπορούν να ζήσουν χωρίς το κινητό τους! Και δε μιλάω για νεολαία που το θέλει για να κανονίζει καφέ και να μπαίνει στο facebook, αλλά για αυτούς που τρέχουν ολόκληρες επιχειρήσεις και μια χαμένη κλήση μπορεί να τους κοστίσει πάαααρα πολύ ακριβά!

 

Γι' αυτό το λόγο, μπορούν να χρησιμοποιήσουν κάποιο gsm repeater ώστε να κάνουν τη δουλειά τους άνετα, και να μην ψήνουν και το κεφάλι τους!

Η στέρηση είναι παιδί της γνώσης. Δεν στερείσαι κάτι αν δεν γνωρίζεις ότι υπάρχει
Link to comment
Share on other sites

Η δουλειά τους είναι να παρέχουν τις υπηρεσίες τους στο χώρο σου όχι απλά να περνάνε σταθμούς βάσης και αν καλύπτεσαι εντάξει, εαν όχι τότε "ουψ ατυχία"... :)

 

Τώρα για αυτούς που τρέχουν επιχειρήσεις και το έχουν απόλυτα ανάγκη σίγουρα υπάρχει διαφορετική μέριμνα από τις εταιρείες και πάνε και τους βάζουν και repeaters κτλ. Τώρα για σημεία που τυχαίνει να είναι στο δρόμο τους και δεν πιάνει τότε είναι ένα θέμα...

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχουν να κρατήσουν ολόκληρο δίκτυο και θα καθήσουν στο σπίτι της κυρα κούλας να βάλουν αναμεταδότη. Αν νομίζεται οτι το σύστημα για να δουλέψει θέλει αναμεταδότες παντού είστε γελασμένοι.

Οι αναμεταδότες κάνουν ζημιά στο φάσμα και πρέπει να μπαίνουν μόνο οταν είναι αναγκαίοι.

Link to comment
Share on other sites

Όχι εννοείται πως κανένας λογικός ή γνώστης του θέματος δεν πιστεύει οτι πρέπει να μπουν παντού αναμεταδότες. Και φυσικά έχουν υποχρέωση να καθήσουν να καλύψουν το σπίτι της κας Κούλας εαν η κυρά Κούλα έχει υπογράψει σύμβαση μαζί τους και είναι πελάτης... Το πως θα το κάνουν αυτό είναι δικό τους θέμα και πρόβλημα. Το αντίθετο συνιστά λόγο καταγγελίας της σύμβασης από την πλευρά της κούλας.

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Σαφέστατα αυτό!!

 

Έμαθε κανένας τι έγινε με τον σταθμό στα Πετράλωνα που είχε ανακοινωθεί για χτες το ξήλωμα δύο κεραιών από τον Δήμο Αθηναίων;

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Σαφέστατα αυτό!!

 

Έμαθε κανένας τι έγινε με τον σταθμό στα Πετράλωνα που είχε ανακοινωθεί για χτες το ξήλωμα δύο κεραιών από τον Δήμο Αθηναίων;

 

Απέναντι σου είναι η κεραία κύριε Παναγιώτη δεν είδες την αποξήλωση?

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω πάει σήμερα-εχτές. Η στετ συνεχίζει να παίζει τούμπανο όπως μου αναφέρουν κάποιοι στην περιοχή άρα είτε δεν έκαναν τίποτα (χλωμό γιατί έχουμε δημοτικές εκλογές) ή έφαγαν κάποια από Κοσμοτέ-Βόνταφον...

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω πάει σήμερα-εχτές. Η στετ συνεχίζει να παίζει τούμπανο όπως μου αναφέρουν κάποιοι στην περιοχή άρα είτε δεν έκαναν τίποτα (χλωμό γιατί έχουμε δημοτικές εκλογές) ή έφαγαν κάποια από Κοσμοτέ-Βόνταφον...

 

Stet...............Τι μου θύμισες τώρα!Λες να βγεί προφητικώς ο λόγος σου?

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι αλλά δεν το βλέπω τόσο... Παντως έχει μεγάλες πιθανότητες να αλλάξει (πάλι) εαν δεν τα βρουν με τον Σαουίρις για το σήμα...

 

Ας τα πούμε στο μπλέ φόρουμ γιατί οι πράσσινοι εδώ θα μας δαγκώσουν :Ρ

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!!

 

Μας έχει σπάσει τα νεύρα η cosmote με το σήμα μπανάνα της!!! Γέρακα και Αεροδρόμιο το σήμα εναλάσσεται από 0, 1 ή 2 μπάρες από τις 5, ενώ παλιά ήταν 4-5!!!

Η επικοινωνία δεν είναι εφικτή και γίνεται με διακοπές!!! τι κάνουμε;

θα λυθεί αυτό ή θα μας αναγκάσουν να πάμε αλλού;

 

που μπορούμε να μάθουμε και πως θα παραπονεθούμε;

 

όλοι οι συνάδελφοι με cosmote έχουν πρόβλημα!!!

nokia 6150>nokia 6610>nokia 6610i>panasonic vs3>samsung d600>HTC Wildfire
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!!

 

Μας έχει σπάσει τα νεύρα η cosmote με το σήμα μπανάνα της!!! Γέρακα και Αεροδρόμιο το σήμα εναλάσσεται από 0, 1 ή 2 μπάρες από τις 5, ενώ παλιά ήταν 4-5!!!

Η επικοινωνία δεν είναι εφικτή και γίνεται με διακοπές!!! τι κάνουμε;

θα λυθεί αυτό ή θα μας αναγκάσουν να πάμε αλλού;

 

που μπορούμε να μάθουμε και πως θα παραπονεθούμε;

 

όλοι οι συνάδελφοι με cosmote έχουν πρόβλημα!!!

 

Στο 1212 μπορείς να πάρεις και να παραπονεθείς, ή στο 1250 που είναι δωρεάν, και να πατήσεις την επιλογή 1.

Αλλά μην περιμένεις να κάνεις τίποτα... Η cosmote γενικά έχει "παρατήσει" το δίκτυό της και δεν την πολυενδιαφέρει να κάνει ανάπτυξη δικτύου!

Η καλύτερη λύση είναι να κάνεις φορητότητα σε vodafone ή σε wind...

Για wind δεν ξέρω πως τα πάει στον γέρακα, αλλά από προσωπική χρήση, η vodafone τα πάει εξαιρετικά! (Και πλέον και σε αρκετές περιοχές που η cosmote δεν πιάνει, η vodafone έχει πραγματικά σήμα καμπάνα!)

Η στέρηση είναι παιδί της γνώσης. Δεν στερείσαι κάτι αν δεν γνωρίζεις ότι υπάρχει
Link to comment
Share on other sites

Στην περιοχη Λυκουργου και Ιφιγενειας (κοντα στον ηλεκτρικο σταθμο του Ταυρου) το σημα ειναι απο προβληματικο εως ανυπαρκτο (εσωτερικα μιλαω για 3ο οροφο σε πολυκατοικια) εδω και 2!!! χρονια
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια σοβαρευτειτε, οι GSM repeaters ειναι πανακριβοι,

εξαλλου αυτο ειναι δουλεια των εταιριων κινητης να κανουν, (να τοποθετουν αυτα τα μηχανακια η ακομη καλυτερα μικροκυψελες οπου χρειαζεται) και οχι των ιδιωτων,

δεν θα αντικαταστησουμε ουτε σε χρημα ουτε σε κοπο τις εταιριες κινητης, αρκετα τους χρυσοπληρωνουμε,

στην τελικη οπου πιανει ,

προσωπικα δεν προκειται να αγχωθω αλλο με δαυτους.

Παλια ειχα την αποψη οτι δεν μπορω να ζησω χωρις κινητο, ΜΥΘΟΣ

 

Πρέπει βεβαίως να ξέρεις ότι τα περισσότερα προβλήματα που έχεις πχ με την Cosmote δεν οφείλονται στην ίδια άλλα σε δημοτικούς παράγοντες.

Link to comment
Share on other sites

http://www.cityofathens.gr/el/node/12503

http://www.cityofathens.gr/el/node/12474

και έλεγα τώρα που έρχονται οι εκλογές δεν θα το ξανακάνουν! αλλά έλα ντε! έρχονται οι εκλογές και θα δουν τι θα πάρουν! δεν κάνει να το πω εδώ μέσα αλλά ξέρετε τι εννοω! :lol::lol::lol::lol: εγώ λέω να μας κάνουν κανά πάρκινγ δημοτικό που δεν έχει θέσεις πουθενά γιατι με τοσα χλμ που κάνει ο καθενας και καίει βενζίνη τα καυσαέρια και μόνο ειναι πολυ χειρότερα από τις κεραίες και τις κεραίες να τις αφήσουν ήσυχες! δεν πεσανε φαίνεται τα μπικικινια εκει που πρέπει και τις ξηλώνουν! ε ρε λαμόγια! :mad::mad:

 

Πάντως wind σήμα καμπάνα! όσο για vodafone δεν εχει ΚΑΘΟΛΟΥ σήμα στη Νεα Ζωη Περιστερίου!

Edited by Nikifoross
Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζουν την γελοία συμπεριφορά οι Δήμοι. Ακόμη δεν καταλαβαίνουν ότι έτσι κακό κάνουν και όχι καλό
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά το βλέπουν πολλά ζωντανά-δημότες-ψηφοφόροι και νιώθουν αγάπη, προδέρμ, ασφάλεια και υγεία... ;)

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

δεν φτιάχνουν κανά δρόμο λέω εγώ? ολο λακούβες και χωρίς άσφαλτο ειναι! αποχή όλοι για να ισιωσουν! :lol::lol::lol::lol: στο τέλος θα γεμίσουνε τα σπιτια μας με repeaters και θα δουμε πόσο καλύτερο θα ειναι για την υγεια μας! :O:O
Link to comment
Share on other sites

"Μετά από πρωτοβουλία του Νικήτα Κακλαμάνη έχουμε απομακρύνει 52 παράνομα εγκαταστημένες κεραίες στην Αθήνα μέσα σε δύο χρόνια. Στη φάση αυτή απομακρύναμε ακόμη 5 κεραίες, για τις οποίες υπήρχαν τελεσίδικες δικαστικές αποφάσεις.

 

 

Αν συνεχίσουν τα αποξηλώματα στην Αθήνα μαζευτείτε έξω από τα δημαρχεία για διαμαρτυρία. Πόσα μέλη έχει το myphone στην Αθήνα; Τόσες πορείες γίνονται,ας γίνει και κάτι γι'αυτό... Απορώ με την υπομονή των τεχνικών, εγώ θα το είχα γιαουρτώσει το τσίρκο,γιατί δήμαρχο δε μπορείς να τον πεις...

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...