Jump to content

Ενημέρωση για κάλυψη και βελτιώσεις / προβλήματα δικτύου


kinitoneidimonas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μάλιστα αν γίνεται να μου δώσουν 2 σε 1 SIM δλδ πάγιο+whats up με 2 SIM δλδ και οι 2 να έχουν και τα 2 νούμερα μαζί ακόμα καλύτερα!

 

Είχα ρωτήσει παλιότερα και μου είχαν πει ότι οι δύο υπηρεσίες (2in1 kai twinsim) δεν είναι συμβατές και δεν μπορούν να χρησιμοποιηθούν και οι δύο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

εννοείτε πως δεν το πίστεψα! όμως την επόμενη μέρα εκεί που συνέχεια έλεγε ΚΑΜΙΑ ΥΠΗΡΕΣΙΑ, τώρα έχει με το ζορι 1-2 γραμμουλες και τουλάχιστον μπορώ να στειλω και να λάβω SMS, όχι όμως και να μιλήσω. Αν η SIM μπει στο GSM gateway επειδή έχει εξωτερική αποσπώμενη κεραία και δίνει ενίσχυση σήματος 3-5db τότε μιλάς μια χαρά. Αλλά δεν γίνεται να μπαινοβγάζω την SIM συνέχεια από το iphone και επίσης ακόμα και 2 SIM να έχω δεν παίζουν λογικά και τα 2 μαζί οπότε στο GSM gw δεν μπορώ να στέλνω και να λαμβάνω μυνήματα. Ομως τι να κάνω όταν ΕΠΙΜΕΝΟΥΝ ότι πρέπει να πληρώσω το ποσό της επιδότησης που απομένει προκειμένου να διακόψω? εξάλου και το συμβόλαιο δεν λέει κάπου ότι δικαιούσε να διακόψεις! μόνο για επιστροφή ποσών παγίου λέει που αντιστοιχεί στις μέρες που δεν παρέχονται οι υπηρεσίες! άσε που δεδομένου ότι λήγει το συμβόλαιο τον Μάρτιο 2011 αυτά είναι πολλά ευρώ και δεν λέει!

 

Για διαβάστε και εδώ! http://www.cityofathens.gr/el/node/11598

Καλά ΟΛΕΣ οι παράνομες της CosmoPote ήταν?????

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω που; Δεν μου είπαν κατι από την cosmote!

 

Εννοείται ότι δεν θα σου το πουν από μόνοι τους. Ούτως ή άλλως είναι υποχρεωμένοι να απαντάνε γραπτώς σε κάθε γραπτό παράπονο ή καταγγελία. Αυτά που σου λένε στο τηλέφωνο δεν έχουν καμία ισχύ, είναι λόγια του αέρα. Το έγγραφο όμως είναι αποδεικτικό στοιχείο..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εχω ρωτήσει πόσες φορές που να στείλω το έγραφο ξέρει κανείς? υπάρχει email κάτι? δεν έχω βρει εγώ γιαυτό ρωτάω! ξηλώνοντας κεραιες ο δήμαρχος Αθηναίων δεν πρόκειτε ΠΟΤΕ ξανά να φτιάξει το σήμα της cosmote! τώρα πως γίνεται να έχει χαλάσει ΜΟΝΟ της cosmote, αυτό πραγματικά είναι απορίας άξιο! η wind συνεχιζει με σήμα ΚΑΜΠΑΝΑ και 3G μάλιστα (που ΠΟΤΕ δεν είχα με την cosmote στην Ανω Κυψέλη). Τι να πει κανείς.....μάλλον μόνο αυτή βάζει κεραίες παράνομες!
Link to comment
Share on other sites

εχω ρωτήσει πόσες φορές που να στείλω το έγραφο ξέρει κανείς? υπάρχει email κάτι? δεν έχω βρει εγώ γιαυτό ρωτάω! ξηλώνοντας κεραιες ο δήμαρχος Αθηναίων δεν πρόκειτε ΠΟΤΕ ξανά να φτιάξει το σήμα της cosmote! τώρα πως γίνεται να έχει χαλάσει ΜΟΝΟ της cosmote, αυτό πραγματικά είναι απορίας άξιο! η wind συνεχιζει με σήμα ΚΑΜΠΑΝΑ και 3G μάλιστα (που ΠΟΤΕ δεν είχα με την cosmote στην Ανω Κυψέλη). Τι να πει κανείς.....μάλλον μόνο αυτή βάζει κεραίες παράνομες!

 

Μπορείς να καταθέσεις γραπτό παράπονο ή καταγγελία σε οποιοδήποτε κατάστημα οτε ή κοσμοτε, γερμανός κ.λπ. Εκεί θα αναλάβουν να διαβιβάσουν μέσω φαξ το παράπονο στην εταιρεία. Για άλλους τρόπους μπορείς να δεις στο σαιτ της κοσμοτε στην ενότητα επικοινωνία.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ναι έχω γραφτεί! οκ θα το τσεκάρω! μπορεί να πάω και στον Γερμανό μια μέρα να δουμε μήπως και γίνει τπτ! προς το παρόν σήμα ΜΗΔΕΝ! :mad::mad::mad::mad:
Link to comment
Share on other sites

Από το myaccount έχει φόρμα επικοινωνίας. Περιέγραψε το πρόβλημα και ποσο καιρό κάνεις υπομονή και ζήτα την αποδέσμευσή σου.
Link to comment
Share on other sites

θα το κοιτάξω! ευχαριστώ πολύ! :) δυστυχως το my account κάνει και πάλι τα δικά του! και έτσι κλειδώθηκε και δεν μπορώ να κάνω δουλειά! Edited by Nikifoross
Link to comment
Share on other sites

Το δικτυο τα εχει παιξει η μου φαινεται;;;;

 

Εντελώς και σε μόνιμη βάση! Στο μεταξύ τους έχουν πάρει όλοι στο ψιλό για το... σήμα καμπάνα! Δείτε τί κυκλοφορεί στο facebook:

 

http://www.facebook.com/group.php?gid=207552019943

 

Και το ακόμα πιο κοντά στην πραγματικότητα:

 

http://www.facebook.com/pages/*******-SHMA-KAMPANA-EXEIPFF/207871253712?ref=ts&v=wall

 

θα το κοιτάξω! ευχαριστώ πολύ! :) δυστυχως το my account κάνει και πάλι τα δικά του! και έτσι κλειδώθηκε και δεν μπορώ να κάνω δουλειά!

 

Αν έγινε με λάθος κωδικό που έβαλες ή νόμιζε ότι έβαλες (το έχω δει και αυτό, να βάζεις τον σωστό κωδικό και να βγάζει "λάθος κωδικός"), νομίζω ότι ξεκλειδώνει μετά από μισή ώρα. Try it!

Edited by Petros the Great
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων. Χρησιμοποίησε την Πολλαπλή Παράθεση!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Κοιτάω τα αντίστοιχα topics των άλλων εταιριών και βλέπω ότι το πρόβλημά τους εκεί είναι αν έχει κάλυψη 3G ή όχι...

 

LoL... με την Cosmote στην Άνω Κυψέλη, δεν μπορούμε καν να πάρουμε τηλέφωνο.

 

Τι έγινε, τόσες κεραίες βγάζει ο Δήμος, μόνο την Cosmote επηρεάζει??

 

Ξέρει κανείς αν είναι παράνομες και οι κεραίες της Wind και της Vodafone στην περιοχή?

Όχι τίποτα άλλο, μην κάνω φορητότητα σε καμιά Wind και μετά κατεβάσουν και τις δικές της κεραίες...

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μίλησα με την cosmote με μια πολυ εξηπηρετική κοπέλα σε αντίθεση με άλλες τις προηγούμενες μέρες! μου είπε ακόμα και που υπάρχει κάλυψη!!! ενώ κάποια άλλη έλεγε ότι δεν με αφορά?!!!!!! :lol::lol::lol: τελικά η κάλυψη φτανει από άλλη κεραία μέχρι 3 στενά κάτω από το σπιτι μου! μετά το ΧΑΟΣ! μεχρι και τα συνορα με Γαλάτσι δεν έχει ΚΑΘΟΛΟΥ σήμα!!! μου είπε ότι γίνεται να έχω 2 sim με ίδιο νούμερο που λέγαμε για να βάλω μια στο GSM gateway, αλλά ρώτησα και για διακοπη. Μου είπε ότι δεν μπορώ να αλλάξω πρόγραμμα μέχρι Νοέμβριο που θα κλείσω 9μηνο. Επίσης για να το κόψω πρέπει να λήξει το συμβόλαιο! αλλιώς πληρώνω ποσο επιδότησης κτλ κτλ. Τελικά με σύνδεσε με το τμήμα διακοπων και ως δια μαγείας το σήκωσαν με την μια! και μια άλλη καλή κοπέλα μου είπε ότι εφόσον ΔΕΝ έχω σήμα τόσες μέρες και δεν μου παρέχονται υπηρεσίες μπορώ να κάνω αίτημα διακοπής αλλά πρέπει να επιβαιωθεί από το 1212, και αυτοί στο σύστημα δείχνουν ότι ζήτησα διακοπή με χρέωση!!!! (λόγω επιδότησης). Μου είπε ότι μπορώ και δικαιούμε να κάνω διακοπή ΧΩΡΙΣ χρέωση αρκεί να πάρουν έγκριση από το 1212 ότι εδώ που μένω δεν έχει σήμα! (ενώ το έχουν επιβεβαιώσει ΑΠΕΙΡΕΣ φορές στο 1212!). Με τα λίγα πρέπει να πάω Γερμανό να το κάνουμε εκει για να μην πεδευόμαστε με τα τηλέφωνα και καλούν αυτοί το 1212 για την επιβεβαίωση! αυτα τα λίγα! αλλά πως θα προλάβω να πάρω και φορητότητα να παω στην Wind?

Για όσους μένετε Ανω Κυψέλη η WIND έχει σήμα ΚΑΜΠΑΝΑ και 3G, δοκιμάσμενο με wind πάγιο του αδερφού μου και εγώ έχω και F2G! προχωρειστε ΑΦΟΒΑ! αυτά εκεί στο facebook πολύ μου άρεσαν! ΑΧΧΑΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΑΧΑΧ

Link to comment
Share on other sites

Εντελώς και σε μόνιμη βάση! Στο μεταξύ τους έχουν πάρει όλοι στο ψιλό για το... σήμα καμπάνα! Δείτε τί κυκλοφορεί στο facebook:

 

http://www.facebook.com/group.php?gid=207552019943

 

Και το ακόμα πιο κοντά στην πραγματικότητα:

 

http://www.facebook.com/pages/*******-SHMA-KAMPANA-EXEIPFF/207871253712?ref=ts&v=wall

 

 

 

Αν έγινε με λάθος κωδικό που έβαλες ή νόμιζε ότι έβαλες (το έχω δει και αυτό, να βάζεις τον σωστό κωδικό και να βγάζει "λάθος κωδικός"), νομίζω ότι ξεκλειδώνει μετά από μισή ώρα. Try it!

Tα γκρουπακια του Facebook ολα τα λεφτά!!!! :D

Πάντως και Αχαρνών που είμαι εγώ (ύψος Κάτω Πατήσια) το σήμα ειναι άσ' τα να πάνε.....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Aφου ρε παιδια δεν υπαρχει νόμος στην κολο χωρα μας για τις κεραιας κινητης. Πλεον πιο πολλες ξηλωνονται απο οτι τοποθετουνται. Τι περιμενετε να δειτε βελτιωση? Ολες οι εταιριες την πατανε το ιδιο, σε διαφορετικες περιοχες η καθε μια....
Link to comment
Share on other sites

Ποσο θα τραβηξει αυτη η ιστορια με τις κεραιες???Γιατι αυτα τα πραγματα ΔΕΝ (οχι γινονται) αλλα ουτε νοουνται... ..κρατος ανυπαρκτο
Link to comment
Share on other sites

Εδω δεν ασχολήθηκαν τόσα χρόνια... τώρα θα ασχοληθούν που έχουμε άλλα σοβαρότερα στο κεφάλι μας;
Link to comment
Share on other sites

Πάντως Ανω Κυψέλη, Μαραθώνα και Περιστέρι που είναι τα μέρη που κινούμαι εγώ κυρίως πχ η wind εχει σήμα ΚΑΜΠΑΝΑ και 3G, ενώ η cosmote λίγο και χωρίς 3G και στην Ανω κυψέλη ΤΙΠΟΤΑ! μετά θα πάω Γερμανό για διακοπή και θα σας πω τα νέα το βραδάκι! :):):)
Link to comment
Share on other sites

Νικιφόρε,πιστεύω ότι στην ίδια κατάσταση θα έρθει και η Wind αν δε γίνουν κινήσεις για να αλλάξει το νομοσχέδιο σύντομα... Δε φταίει η cosmote!

Το θέμα είναι να επιλέξεις μια εταιρεία για να σε εξυπηρετεί έστω προσωρινά στο σήμα,εδώ που φθάσαμε...

Στο Βόλο τι να πούμε που καλύπτεται η πόλη περιφερειακά εκτός από 1 κεραία Cosmote/Vodafone στο κέντρο και άλλη μία κεραία Wind στο πουθενά; :cry:

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Aφου ρε παιδια δεν υπαρχει νόμος στην κολο χωρα μας για τις κεραιας κινητης. Πλεον πιο πολλες ξηλωνονται απο οτι τοποθετουνται. Τι περιμενετε να δειτε βελτιωση? Ολες οι εταιριες την πατανε το ιδιο, σε διαφορετικες περιοχες η καθε μια....

 

Σίγουρα δεν υπάρχει νόμος?

Δηλαδή δεν είναι όντως παράνομες οι κεραίες που ξηλώνονται?

 

Τέλος πάντων, δεν υπάρχει μια σαφής διαδικασία ώστε αν είσαι μια εταιρία να μπορείς να πάρεις άδειες ώστε να βάλεις σε διάφορα σημεία τις κεραίες που χρειάζεσαι?

 

Δηλαδή αν ξυπνήσω εγώ ένα πρωί και αποφασίσω ότι δεν μ' αρεσει η κεραία που υπάρχει στο διπλανό σπίτι, μπορώ να τους πάω στα δικαστήρια και τελικά να κατέβει η κεραία??

 

Αν είναι έτσι τζάμπα βρίζω την Cosmote τόσο καιρό...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά με δουλεύεται???? από το 2008 μέχρι σημερα σύμφωνα με τις ανακοινώσεις του δήμαρχου Αθηναίων που αναφέρονται εδώ http://www.cityofathens.gr έχουν κατέβει 50 παράνομες κεραίες! οι μοναδικοί που λένε για το σήμα είναι οι συνδρομητές της COSMOTE!!!! δεν βλέπω άλλον να παραπονιέτε!!! πως το εξηγείτε ότι μέσα σε 2 μήνες Απριλιος-Μάιος είμαι 5 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ συνολικά ΧΩΡΙΣ καθόλου σήμα???? ενώ όλο αυτόν τον καιρό στα ΙΔΙΑ σημεία η wind πχ έχει σήμα καμπάνα και με 3G???? :lol::lol::lol: επίσης μίλησα με τον δήμο και μου είπαν ότι οι κεραίες ήταν πολεοδομικά παράνομες και χωρίς καμία άδεια και ΔΕΝ ξέρουν ποιας εταιρίας ήταν! τα σημεια που ήταν αναφέρονται στο site του Δήμου Αθηναίων και όταν ανέφερα στην cosmote για να δω αν ήταν κάποια από αυτές που με κάλυπταν η απάντηση ήταν ότι δεν δίνουν τέτοιου είδους πληροφορίες στους συνδρομητές και ότι δεν με αφορά!!!! (μετά από επιμονή μου να μάθω). Σήμερα όμως δεν θα φύγω από τον Γερμανό αν δεν καταφέρω ΔΩΡΕΑΝ διακοπή συμβολαίου ΧΩΡΙΣ να πληρώσω μία και ο λόγος είναι η ΜΗ παροχή υπηρεσιών στον τόπο μόνιμης κατοικίας μου. Αυτή την στιγμή τα κινητά λένε ΚΑΜΙΑ ΥΠΗΡΕΣΙΑ. Αν θέλουν οι κύριοι ας αποδείξουν το αντίθετο! όταν θα γυρισω αργότερα θα σας ενημέρωσω.

 

Πήγα Γερμανό και έγινε χαμός! ο υπάληλος όλο στυλακι αδιαφορίας επέμενε ότι πρόβλημα υπάρχει εδώ και 2 χρόνια! και έλεγε για παράδειχμα την Ευελπίδων και δεν ακουγε τι του έλεγα! με τα πολλά αφού επέμενα και του είπα πως κατέβηκαν κεραίες κτλ κτλ πήρε τηλ στο 1212 και του είπαν ότι θα το κοιτάξουν και ΟΥΤΕ λόγος για διακοπή! ΟΤΙ και να είπα δεν κατέφερα τπτ παρά να γινω αγενής και να φωνάζω! ήθελα να ήξερα τι ΛΑΛΑΚΙΕΣ μου λέγανε χτες! μάλιστα ζήτησα 2η SIM με ίδιο νούμερο για άλλη συσκευή για ενίσχυση σήματος και μου είπε έλα από Δευτέρα που θα έχω! :mad::mad::mad::mad::mad: όπως και όταν θέλαμε κάποτε να δηλώσουμε τα whats up και λέγανε ελάτε από Δευτερα να έχουμε σύστημα??? η πλάκα είναι ότι 3 στενά ποιο κάτω από το σπίτι μου έχει σημα! και ΔΥΣΤΥΧΩΣ πλήρωσα τον λογιαριασμό σήμερα γιατί ΔΕΝ πρόκειτε να ξανακάνω το λάθος! λογαριασμός δεν ξαναπληρώνεται αν δεν φτιαχτεί το σήμα! πάντως υπάρχουν λύσεις αν και λιγάκι extreme! δείτε :

http://www.repeaterstore.eu/products/repeaterkits/wi-ex/zboost-yx520i-900-1800-repeater-kit.html

http://cgi.ebay.ie/BRAND-NEW-100-GSM-Mobile-Phone-Signal-Booster-Repeater-/170493560468?cmd=ViewItem&pt=UK_Mobiles_Accessories_RL&hash=item27b2354694 (AYΤΟ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑ COSMOTE) το λέω για να δείτε πως δουλεύει!

και για cosmote http://cgi.ebay.ie/GSM-1800-MHz-Mobile-Phone-Signals-Booster-Repeater-60dB-/350350394642?cmd=ViewItem&pt=UK_Mobiles_Accessories_RL&hash=item519282c512

Edited by Petros the Great
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων. Χρησιμοποίησε την Τροποποίηση!
Link to comment
Share on other sites

Βασικά ρε συ τι παιδεύεσαι με υπαλλήλους και τα σχετικά?

Κάνε μια έγγραφη αναφορά στο τμήμα διακοπών(?) πες τους το πρόβλημα και ζήτα τους να σε διακόψουν.

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κάτι, μιας και φαίνεται πως έχετε ψάξει περισσότερο από εμένα το θέμα με τα boosters... αν πάρω ένα GSM ή 3G Booster, αυτό ενισχύει το σήμα όλων των εταιριών?? Δηλαδή αν έχω σπίτι και ένα κινητό cosmote, και ένα vodafone, και ένα wind, θα ενισχυθεί το σήμα και στα 3 τηλέφωνα?? Επίσεις, υπάρχει κάποιος περιορισμός στο πόσα κινητά θα χρησιμοποιούν ταυτόχρονα το σήμα του Booster??
Η στέρηση είναι παιδί της γνώσης. Δεν στερείσαι κάτι αν δεν γνωρίζεις ότι υπάρχει
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...