Jump to content

Ενημέρωση για κάλυψη και βελτιώσεις / προβλήματα δικτύου


kinitoneidimonas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πλέον, δεν ισχύει. Αν και στις πιο πολλές περιοχές η Κοσμοτέ όντως λειτουργεί σε μεγαλύτερη συχνότητα. Παρ'όλα αυτά, μάλλον λάθος σχεδιασμός δικτύου ή υπερφόρτωση μυρίζομαι.

 

Όλες οι εταιρείες λειτουργούν σε όλες τις συχνότητες.

 

Τα 900MHz είναι και η "καλύτερη" συχνότητα όπου η vodafone έχει ελαφρά περισσότερο φάσμα από την Cosmote. Στα 1800MHz η κατάσταση είναι αντίστροφη, όπου η Cosmote έχει περισσότερο φάσμα. Στο 3G@2100MHz η Vodafone έχει το περισσότερο φάσμα.

 

Τώρα, αν πάρεις μια συγκεκριμένη μπάντα, το κινητό λαμβάνει σε μεγαλύτερη συχνότητα απ ό,τι εκπέμπει. Η συχνότητες λήψης είναι πάντα μεγαλύτερες από όλες τις συχνότητες εκπομπής, όποιες εταιρείες και να συγκρίνεις.

iPhone XS max 256GB

iPad Pro 10.5" WiFi 256GB

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

... και στο πάγιο παρόμοια έχουμε αλλά σε μικρότερο βαθμό. Εχω τώρα πάνω από μισή ώρα που παλεύω να κάνω ενα ρημαδοτηλέφωνο! από κινητό Wind ΟΛΑ ΤΕΛΕΙΑ! από cosmote βλέπω τα σήματα με το κυάλι! οι γραμμές στα κινητά μου του σήματα ανεβοκατεβαίνουν συνέχεια σαν τον δεικτη του χρηματιστηρίου! :lol::lol::lol:

 

Από την WIND είναι όλα τέλεια γιατί το δίκτυο όσο πάει και αδειάζει :) :)

 

Γι αυτό έχουν σκιστεί στις προσφορές.

 

 

Το θέμα είναι πόσο πολύ χρησιμοποιεί η Κοσμοτέ το 900άρι, όχι αν το χρησιμοποιεί

 

Λογικά το εξαντλεί.

 

Τα 900MHz είναι το φιλέτο των τηλεπικοινωνιών γιατί, ως η χαμηλότερη συχνότητα, έχει πολύ καλά χαρακτηριστικά η μετάδση Η/Μ κυμάτων. Αλλιώς, με μικρή ισχύ εκπομπής στο σταθμό βάσης, έχεις μεγάλη κάλυψη.

iPhone XS max 256GB

iPad Pro 10.5" WiFi 256GB

Link to comment
Share on other sites

900 αρι εχει η wind στην περιοχη μου στα Χανια στο σταθμο που με καλυπτει και εχει εκπληκτικα αποτελεσματα! Πραγματικα πιανει σε απιστευτα σημεια που με τις αλλες 2 ειμαι συνεχως εκτος δικτυου! Βεβαια οταν πας να κανεις κληση κανει τρελλες παρεμβολες στην TV,και σε ηχεια.
Link to comment
Share on other sites

Λογικά το εξαντλεί.

 

Όντως, δεν έχει πολύ περισσευόμενο φάσμα στα 900. Παρ’όλα αυτά, κάποια παιδιά από εδώ μέσα που εργάζονται στο στήσιμο κεραιών - δε γνωρίζω σε ποια/ποιες εταιρία- είχαν αναφέρει κατά καιρούς πως η Κοσμοτέ χρησιμοποιεί το 900άρια κανάλια ελάχιστα και αυτό σε πολύ δύσκολες περιοχές μόνο!

Link to comment
Share on other sites

Όντως, δεν έχει πολύ περισσευόμενο φάσμα στα 900. Παρ’όλα αυτά, κάποια παιδιά από εδώ μέσα που εργάζονται στο στήσιμο κεραιών - δε γνωρίζω σε ποια/ποιες εταιρία- είχαν αναφέρει κατά καιρούς πως η Κοσμοτέ χρησιμοποιεί το 900άρια κανάλια ελάχιστα και αυτό σε πολύ δύσκολες περιοχές μόνο!

 

Στο Θεσσαλικό κάμπο έχει παντού και γενικά ένα e xx κανάλι πάντα υπάρχει στο netmonitor... Ναι,το χρησιμοποιεί αρκετά! Αν το εξαντλεί δε ξέρω,σίγουρα σε μεγαλουπόλεις το εξαντλεί!

 

@damokles,απ'όσο ξέρω η WIND δεν λειτουργεί άψογα τους τελευταίους 2-3 μήνες λόγω αδειάσματος δικτύου από συνδρομητές αλλά λόγω αναβάθμισης του δικτύου. Αν το ίδιο έκανε και η Cosmote ίσως να μην είχε σήμα "πατάτα"... Πραγματικά η Cosmote έχει γίνει χάλια. Μη νομίζετε ότι μόνο όταν καλείτε από κινητό Cosmote υπάρχει πρόβλημα! Πολλές φορές ούτε να καλέσεις κινητό Cosmote δε γίνεται!

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Όντως, δεν έχει πολύ περισσευόμενο φάσμα στα 900. Παρ’όλα αυτά, κάποια παιδιά από εδώ μέσα που εργάζονται στο στήσιμο κεραιών - δε γνωρίζω σε ποια/ποιες εταιρία- είχαν αναφέρει κατά καιρούς πως η Κοσμοτέ χρησιμοποιεί το 900άρια κανάλια ελάχιστα και αυτό σε πολύ δύσκολες περιοχές μόνο!

 

Αυτό είναι όντως σημαντικό. Ισχύει; Δεν θα το φανταζόμουν. Η αλήθεια είναι αν έχεις επενδύσει στα 1800, τα 900 (και οποιαδήποτε άλλη μπάντα) θέλουν χωριστό hardware και ίσως να είπαν ότι δεν αξίζει την επένδυση.

 

@damokles,απ'όσο ξέρω η WIND δεν λειτουργεί άψογα τους τελευταίους 2-3 μήνες λόγω αδειάσματος δικτύου από συνδρομητές αλλά λόγω αναβάθμισης του δικτύου. Αν το ίδιο έκανε και η Cosmote ίσως να μην είχε σήμα "πατάτα"... Πραγματικά η Cosmote έχει γίνει χάλια. Μη νομίζετε ότι μόνο όταν καλείτε από κινητό Cosmote υπάρχει πρόβλημα! Πολλές φορές ούτε να καλέσεις κινητό Cosmote δε γίνεται!

 

Η WIND αναβαθμίζεται σε τι όρους (κάλυψης, τεχνολογιών, χωρητικότητας); Ειδικά στο 3G είχε μείνει πολύ πίσω. Γενικά έχει πολύ δρόμο να καλύψει. Ελπίζω να το καταφέρει να έχουμε και λίγο ανταγωνισμό.

iPhone XS max 256GB

iPad Pro 10.5" WiFi 256GB

Link to comment
Share on other sites

Η WIND αναβαθμίζεται σε τι όρους (κάλυψης, τεχνολογιών, χωρητικότητας); Ειδικά στο 3G είχε μείνει πολύ πίσω. Γενικά έχει πολύ δρόμο να καλύψει. Ελπίζω να το καταφέρει να έχουμε και λίγο ανταγωνισμό.

 

Αναβαθμίζεται σε όλους τους όρους που έθεσες,ειδικά χωρητικότητας και δικτύου κορμού... Η κάλυψη για τη WIND στη 3η γενιά στην επαρχία είναι μπροστά αρκετά σε σχέση με Vodafone (τουλάχιστον από τις περιοχές που κινούμαι) και πίσω σε σχέση με Cosmote αλλά με σαφέστατα καλύτερες ταχύτητες από την πράσινη!

Στο Βόλο, στο σπίτι μου η WIND έχει αρκετά καλή κάλυψη 3ης γενιάς σε εσωτερικό χώρο τη στιγμή που η COSMOTE έχει ΕΙΚΟΝΙΚΟ 3g,η Vodafone 1 γραμμούλα που τρεμοσβήνει... Και είμαι στο κέντρο:!: Σοφάδες πάλι η WIND έχει μέτρια κάλυψη 3ης γενιάς,η COSMOTE άψογη και η Vodafone πάλι...σχεδόν ανύπαρκτη σε εσωτερικούς χώρους. Καλά για την πόλη της Καρδίτσας δε το συζητώ,εκεί η WIND είναι έτη φωτός μπροστά σε σχέση με τις άλλες 2 και σε κάλυψη και σε χωρητικότητα,η οποία συνεχώς βελτιώνεται. Τώρα από την εικόνα που έχω σχηματίσει για την κάλυψη 3ης γενιάς τη WIND είναι ότι όχι μόνο δεν είναι πίσω αλλά καλύτερη ?!? Τώρα αν στην Αθήνα ή στη Θεσσαλονίκη είναι καλύτερη δε ξέρω,ειλικρινά... Αλλά όπου κινήθηκα και εκεί άψογη ήταν η WIND! (συγκριτικό δεν έχω την ευχέρεια να κάνω παντού)

Άμα είναι τόσο πίσω,ας βγάλουν και οι άλλες 2 χάρτες κάλυψης να συγκρίνουμε 3η γενιά! Με τα λόγια,χτίζουμε δικτυάρες!

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια Μιχάλη είναι πως η Κοσμοτέ στην ευρύτερη περιοχή της Θεσσαλονίκης είναι δυνατότερη από τον Άνεμο,όπως και η Vodafone,κυρίως σε 3η γενιά!Ενδεικτικά,οι ανταγωνίστριες κάνουν πάρα πολύ συχνά βελτιώσεις στην κάλυψη-με αποκορύφωμα την Κοσμοτέ στον περιφερειακό,αλλά και την Vodafone σε διάφορα σημεία της πόλης,όπου μέχρι πρότινος ήταν αδύναμη.Ο Άνεμος αντιθέτως μου δίνει την εντύπωση στασιμότητας σε κάλυψη.Οι ίδιες περιοχές που δεν καλύπτονταν μέχρι και 3 χρόνια πριν,παραμένουν ακόμη και τώρα.Φυσικά,στην Θεσσαλία γενικότερα,η εικόνα κάλυψης είναι υπέρ των Κοσμοτέ και Ανέμου.Αλήθεια,μας χρωστάς ένα συγκριτικό...Χαχα!
Link to comment
Share on other sites

Αναβαθμίζεται σε όλους τους όρους που έθεσες,ειδικά χωρητικότητας και δικτύου κορμού...

Καλά δεν ξεσκίζονται κιόλας. Σε καλό επίπεδο ήταν ούτως ή άλλως (σε σχέση με Cosmote), έχασαν και πολλούς πελάτες, ε δεν νομίζω να χρειάζονται οι τεράστιες επενδύσεις-αναβαθμίσεις. Εξάλλου αν έριχναν τόσα λεφτά σε υποδομές γιατι έχουν μείνει στα 3.6 Mbps (και στα 7.2 σε κάποιες περιοχές της Αθήνας)?

Η κάλυψη για τη WIND στη 3η γενιά στην επαρχία είναι μπροστά αρκετά σε σχέση με Vodafone (τουλάχιστον από τις περιοχές που κινούμαι) και πίσω σε σχέση με Cosmote αλλά με σαφέστατα καλύτερες ταχύτητες από την πράσινη!

 

Στις περιοχές που κινήσαι, όχι πανελλαδικά. Αν μου το έλεγες πέρσι τέτοια εποχή πιθανότατα (αν όχι σίγουρα) θα συμφωνούσα μαζί σου. Φέτος σε καμία περίπτωση, έχει κάνει πολύ μεγάλη επένδυση στο 3G η Vodafone και εγώ προσωπικά σε νησιά του Αιγαίου και του Ιονίου, όπως επίσης σε Πελοπόννησο και Κρήτη έχω δει διαφορά. Την άποψη μου αυτή την επιβεβαίωσε και φίλος μου που εδώ και λίγο καιρό εργάζεται στο οιοκονομικό τμήμα της Wind (η διοίκηση θέλει να δώσει λεφτά στο δίκτυο γιατι δεν τους παίρνει πλέον καθόλου).

 

Και για να μην είμαστε off-topic έχω να πω πως το τελευταίο καιρό (αν εξαιρέσεις τις ταχύτητες) η Cosmote έχει φτιάξει πολύ στην Αθήνα. Ούτε dropped calls ούτε τίποτα άλλο. Μιλάω βέβαια για συμβόλαια, δεν ξέρω τι παίζει με τα καρτοκινητά. Βέβαια δεν θέλω να ξέρω τι θα γίνει τη Πρωτοχρονιά!:p

Link to comment
Share on other sites

Παντως απο το φθινοπωρο και μετα δεν εχω ξανασυναντησει προβλημα με το γνωστο θεμα ''δικτυο απασχολημενο'' και πεσιμο της γραμμης.

Τα μονα προβληματα ειναι μερικες φορες καθυστερηση στην παραδοση των μηνυματων και οταν καλω καπου να ειναι μουγκο ενω χτυπαει στον αλλον και απανταει, χωρις να ακουω τπτ εγω...Το τελευταιο το πρατηρησα εντονοτερα τις τελευταιες 10 μερες....Ολα αυτα για καρτοκινητα της κοσμοτε.

 

Καλα την Πρωτοχρονια θα μπουκωσει το συμπαν...ειμαστε πολυ συνεπεις στις ευχες μας, και μεχρι εκει...:p απο ευχες αλλο τιποτα!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλά δεν ξεσκίζονται κιόλας. Σε καλό επίπεδο ήταν ούτως ή άλλως (σε σχέση με Cosmote), έχασαν και πολλούς πελάτες, ε δεν νομίζω να χρειάζονται οι τεράστιες επενδύσεις-αναβαθμίσεις. Εξάλλου αν έριχναν τόσα λεφτά σε υποδομές γιατι έχουν μείνει στα 3.6 Mbps (και στα 7.2 σε κάποιες περιοχές της Αθήνας)?

 

 

Στις περιοχές που κινήσαι, όχι πανελλαδικά. Αν μου το έλεγες πέρσι τέτοια εποχή πιθανότατα (αν όχι σίγουρα) θα συμφωνούσα μαζί σου. Φέτος σε καμία περίπτωση, έχει κάνει πολύ μεγάλη επένδυση στο 3G η Vodafone και εγώ προσωπικά σε νησιά του Αιγαίου και του Ιονίου, όπως επίσης σε Πελοπόννησο και Κρήτη έχω δει διαφορά. Την άποψη μου αυτή την επιβεβαίωσε και φίλος μου που εδώ και λίγο καιρό εργάζεται στο οιοκονομικό τμήμα της Wind (η διοίκηση θέλει να δώσει λεφτά στο δίκτυο γιατι δεν τους παίρνει πλέον καθόλου).

 

Και για να μην είμαστε off-topic έχω να πω πως το τελευταίο καιρό (αν εξαιρέσεις τις ταχύτητες) η Cosmote έχει φτιάξει πολύ στην Αθήνα. Ούτε dropped calls ούτε τίποτα άλλο. Μιλάω βέβαια για συμβόλαια, δεν ξέρω τι παίζει με τα καρτοκινητά. Βέβαια δεν θέλω να ξέρω τι θα γίνει τη Πρωτοχρονιά!:p

 

7.2 έχει η WIND πλέον σε αρκετές περιοχές (τουλάχιστον στις περιοχές που κινούμαι) αλλά αυτό δε σημαίνει ότι πιάνει και 7.2 (θα ήμουν πολύ ευχαριστημένος αν ΠΑΝΤΟΥ έπιανε 3Mbps) Τα άλλα είναι κινήσεις εντυπωσιασμού. Λογικό είναι να υποστηρίζεις 22mbps και πάνω αν η διαμόρφωσή σου θέλει άπειρη ενέργεια συμβόλου,δηλαδή να κολλάς το κινητό στην κεραία (μόνο καλώδιο δε συνδέεις για να πιάσεις τέτοια ενέργεια συμβόλου) και να χρησιμοποιείς πολυνηματικό επεξεργαστή 1Ghz... :p Μα τι λέμε! Είμαστε στην Ελλάδα όπου τα δίκτυα κινητής τηλεφωνίας έχουν τις λιγότερες κεραίες...

Αν θες την άποψή μου καλύτερα που έριξαν λεφτά στο edge στην επαρχία από το να υποστηρίξουν 100mbps :p Το έργο που έχουν αρχίσει θα τελειώσει προς τα ΤΕΛΗ 2011 και εκεί θα δεις την τεράστια διαφορά στις ταχύτητες...

Προσωπικά πάλι,με Cosmote στο Βόλο ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ να μιλήσω. Ο ήχος είναι χάλια και τα καρτοκινητά απαράδεκτα σε διαθεσιμότητα!

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τελικά γνωρίζει κανένας αν μπορεί να σπάσει το συμβόλαιο με το επιχείρημα του πολύ κακού σήματος-σήματος "πατάτα" ??
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως όταν παραπονέθηκα πριν κάποιους μήνες για την παντελή έλλειψη σήματος στο σπίτι μου-λόγω καταστροφής του σταθμού βάσης που κάλυπτε την περιοχή-μου είπαν ότι θα με πήγαιναν κατ'εξαίρεση στο μηδενικό πάγιο,άσχετα αν δεν είχε παρέλθει το 12μηνο.Επέμεινα έντονα όμως,αναφέροντας τους στα e-mail μου και την ΕΕΤΤ.Αν επιμείνεις πιθανότατα κάτι τέτοιο θα γίνει.Το ζήτημα δεν είναι απλό,καθότι τόσο ο συνδρομητής όσο και η εταιρία έχουν δίκιο.Απ'τη μια,έχει δίκιο ο συνδρομητής διότι δεν μπορεί να χρησιμοποιήσει τη σύνδεση για την οποία πληρώνει και απ'την άλλη έχει δίκιο η εταιρία,διότι ο συνδρομητής καρπώθηκε επιδότηση.Εξηγώντας τους όμως το πρόβλημα κατά πάσα πιθανότητα θα σε παν στο μηδενικό πάγιο,
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μια-δυο μέρες έχει βελτιωθεί κατακόρυφα το σήμα μέσα στο σπίτι μου (Μεσαμπελιές Ηρακλείου. Μέχρι πρότινος μέχρι μία γραμμή και ομιλία με το ζόρι μόνο κοντά στο παράθυρο με διακοπές. Τις τελευταίες μέρες φουλ 3G. Μπήκε καμιά νέα κεραία;

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μια-δυο μέρες έχει βελτιωθεί κατακόρυφα το σήμα μέσα στο σπίτι μου (Μεσαμπελιές Ηρακλείου. Μέχρι πρότινος μέχρι μία γραμμή και ομιλία με το ζόρι μόνο κοντά στο παράθυρο με διακοπές. Τις τελευταίες μέρες φουλ 3G. Μπήκε καμιά νέα κεραία;

Σοβαρά μιλάς ρε πατρίδα? Τους είχα κάνει έγγραφο παράπονο για την περιοχή (Παπαναστασίου ψηλά). Τώρα που θα ξανακατέβω θα δω αν έχει διαφορά και στο σπίτι μου.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι πρέπει να έχει γίνει γιατί εμφανίστηκε σήμα και στις 3 εταιρείες ενώ μέχρι πρίν μια εβδομάδα τίποτα από καμιά τους. Θα περιμένω και τα δικά σου αποτελέσματα :)

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι τυχαίο ότι έχουμε όλοι πλέον ικανοποιητικό σήμα.Είμαι και εγώ ένας από αυτούς που επιτέλους έχω φουλ σήμα και στους αμπελόκηπους θεσσ/κης.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικοι οι νέοι ιστοί παιδιά και μην το πείτε πουθενά παραέξω..Τους Κινέζους....:whistle:

 

@Nagata,

 

το τελευταίο διάστημα η Κοσμοτέ "σάρωσε" στην Θεσ/νίκη, σε αρκετά προβληματικά σημεία ;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι τυχαίο ότι έχουμε όλοι πλέον ικανοποιητικό σήμα.Είμαι και εγώ ένας από αυτούς που επιτέλους έχω φουλ σήμα και στους αμπελόκηπους θεσσ/κης.

 

Όντως, η Cosmote έχει ρίξει πολύ χρήμα στην συμπρωτεύουσα και η κατάσταση έχει βελτιωθεί θεαματικά. Μου το επιβεβαιώνουν πολύ γνωστοί και συνάδελφοι.

 

Μακάρι να συνεχιστεί η αύξηση της κάλυψης για να απολαύσουμε κι εμείς ένα ψέγμα τεχνολογικής εξέλιξης!

:lol:

iPhone XS max 256GB

iPad Pro 10.5" WiFi 256GB

Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται ότι χθες το δίκτυο της Cosmote κατέρρευσε λίγο μετά την Πρωτοχρονιά. Έπρεπε να επιλέξω τρεις φορές την «Αποστολή» σε κάθε μήνυμα για να «φύγει», αλλιώς μου έγραφε «Αποστολή μηνύματος απέτυχε!». Και το περίεργο είναι ότι ενώ νόμιζα ότι όλα τα μηνύματα θα μου στοίχιζαν το πολύ 5 ευρώ, η Cosmote μου «έφαγε» 7-8 ευρώ. Είμαι περίεργος να μάθω πόσες φορές έστειλε τα μηνύματα. :p
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως σπιτι μου (Μενιδι, Αθηνα) εχω προβλημα, ψαχνω παντα τις γωνειες για να πιασω σημα. Υπαρχει καμια λυση; Δεν ξερω αν κυκλοφορει κανενας ενισχυτης η τιποτα τετοιο...
Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται ότι χθες το δίκτυο της Cosmote κατέρρευσε λίγο μετά την Πρωτοχρονιά. Έπρεπε να επιλέξω τρεις φορές την «Αποστολή» σε κάθε μήνυμα για να «φύγει», αλλιώς μου έγραφε «Αποστολή μηνύματος απέτυχε!». Και το περίεργο είναι ότι ενώ νόμιζα ότι όλα τα μηνύματα θα μου στοίχιζαν το πολύ 5 ευρώ, η Cosmote μου «έφαγε» 7-8 ευρώ. Είμαι περίεργος να μάθω πόσες φορές έστειλε τα μηνύματα. :p

 

Χθες τη στιγμή που με τις άλλες δύο δεν είχαν κανένα απολύτως πρόβλημα (πρώτη φορά) η Cosmote είχε καταρρεύσει πλήρως. Μόνο εισερχόμενες έπαιρνα. Εξερχόμενες κλήσεις και sms για μισή ώρα τουλάχιτον ούτε για αστείο...

Link to comment
Share on other sites

Χθες τη στιγμή που με τις άλλες δύο δεν είχαν κανένα απολύτως πρόβλημα (πρώτη φορά) η Cosmote είχε καταρρεύσει πλήρως. Μόνο εισερχόμενες έπαιρνα. Εξερχόμενες κλήσεις και sms για μισή ώρα τουλάχιτον ούτε για αστείο...

 

όντως,μόνο η Cosmote κατέρρευσε! Wind/Vodafone στην Καρδίτσα κανένα πρόβλημα...

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλά η Cosmote είχε καταρρεύσει ώρες πριν μπει το νέο έτος ενώ ήταν και εκτός λειτουργίας η υπηρεσία ανανέωσης χρόνου ομιλίας.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...