Jump to content

Ενημέρωση για κάλυψη και βελτιώσεις / προβλήματα δικτύου


kinitoneidimonas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για να δεις αν ειναι προβλημα κινητου η δικτυου πρεπει να δοκιμασεις και καρτες αλλων δικτυων να δεις τι γινεται.Tο σημα για τα κινητα δεν παιζει ρολο με την τιμη τους.H τιμη αυξανεται αναλογα τις λειτουργιες που εχει το κινητο και οχι αν εχει καλη ληψη(κατα 80% των περιπτωσεων).
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Μήπως να διορθώνανε εκεί στην Cosmote το πρόβλημα με την αποστολή των μηνυμάτων 3 και 4 φορές...???'Εχει καταντήσει εκνευριστικό...
Nokia 3510i - Nokia 3250 - Samsung D500 - Sony Ericsson W850 - Sony Ericsson K850i - Sony Ericsson W902 - iPhone 3G - Sony Ericsson x10 Mini - iPhone 4S - iPhone 5s
Link to comment
Share on other sites

Tωρα τελευταια δεν εχουν αναφερθει προβληματα μηνυματων.Στο what's up μονο εχω ακουσει,τωρα τελευταια, οτι αφαιρουνται υπολοιπα καρτων χωρις λογο η χρεωνονται κλησεις που ειναι δωρεαν.(λογικα απο λαθη του συστηματος).
Link to comment
Share on other sites

Tωρα τελευταια δεν εχουν αναφερθει προβληματα μηνυματων.Στο what's up μονο εχω ακουσει,τωρα τελευταια, οτι αφαιρουνται υπολοιπα καρτων χωρις λογο η χρεωνονται κλησεις που ειναι δωρεαν.(λογικα απο λαθη του συστηματος).

 

Κι όμως...Στέλνω ένα μήνυμα σε κάποιον και μπορεί να το λάβει 2-3 φορές και εγώ όποιο μήνυμα λαμβάνω,εκτός των υπηρεσιών της Cosmote,το παίρνω 3-4 φορές...

Nokia 3510i - Nokia 3250 - Samsung D500 - Sony Ericsson W850 - Sony Ericsson K850i - Sony Ericsson W902 - iPhone 3G - Sony Ericsson x10 Mini - iPhone 4S - iPhone 5s
Link to comment
Share on other sites

Κι όμως...Στέλνω ένα μήνυμα σε κάποιον και μπορεί να το λάβει 2-3 φορές και εγώ όποιο μήνυμα λαμβάνω,εκτός των υπηρεσιών της Cosmote,το παίρνω 3-4 φορές...

 

Το σημαντικό ερώτημα είναι πόσες φορές χρεώνεται το μήνυμα. Αν χρεώνεται μόνο μία, είναι απλά εκνευριστικό...

Πάντως έχει αρχίσει να καταρρέει και στο ευρύ κοινό ο εδώ και δύο χρόνια τουλάχιστον αστικός μύθος του "σήματος" της κοσμοτέ. Αργά αλλά σταθερά ξυπνάει ο κόσμος. Ακόμα δεν το δείχνει έμπρακτα βέβαια αλλά ποτέ δεν είναι αργά...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Το σημαντικό ερώτημα είναι πόσες φορές χρεώνεται το μήνυμα. Αν χρεώνεται μόνο μία, είναι απλά εκνευριστικό...

Πάντως έχει αρχίσει να καταρρέει και στο ευρύ κοινό ο εδώ και δύο χρόνια τουλάχιστον αστικός μύθος του "σήματος" της κοσμοτέ. Αργά αλλά σταθερά ξυπνάει ο κόσμος. Ακόμα δεν το δείχνει έμπρακτα βέβαια αλλά ποτέ δεν είναι αργά...

 

Να σου πω την αλήθεια δεν έχω δώσει σημασία στη χρέωση γιατί είναι δωρεάν τα μηνύματα που στέλνω,οπότε δεν με πολυνοιάζει...Τι 1000,τι 995...Απλά είναι σπαστικό...

Nokia 3510i - Nokia 3250 - Samsung D500 - Sony Ericsson W850 - Sony Ericsson K850i - Sony Ericsson W902 - iPhone 3G - Sony Ericsson x10 Mini - iPhone 4S - iPhone 5s
Link to comment
Share on other sites

Καλά, δεν είναι και τοσο urban legend.

Η κάλυψη της Cosmote είναι εντυπωσιακότατη, ειδικά η 3G.

Τα προβλήματα είναι αλλού.

Το backhaul της ενώ είναι εντυπωσιακό όπου υπάρχει κοντά παρουσία του ΟΤΕ (βλέπε τσάμπα οπτικές) είναι τραγικό οπουδήποτε αλλού. Αργά data, κομμένες κλήσεις, videocall με σπασίματα, κτλ.

Επίσης, στην γενικότερη προσπάθεια του «είμαστε το δίκτυο των Ελλήνων γιατί έχουμε σήμα στο χωριό της μάνας του καθενός» ρυθμίζουν το δίκτυο να δίνει εντολή στο radio κομμάτι των κινητών να μην κοιμάται σχεδόν ποτέ, ώστε να μεγιστοποιούν τις πιθανότητες να σε βρει το δίκτυο όταν σε ψάχνει για κλήση. Η μπαταρία όμως την πληρώνει άσχημα.

Τέσπα, προσωπικές απόψεις όλα :)

Link to comment
Share on other sites

Καλά, δεν είναι και τοσο urban legend.

Η κάλυψη της Cosmote είναι εντυπωσιακότατη, ειδικά η 3G.

Τα προβλήματα είναι αλλού.

Το backhaul της ενώ είναι εντυπωσιακό όπου υπάρχει κοντά παρουσία του ΟΤΕ (βλέπε τσάμπα οπτικές) είναι τραγικό οπουδήποτε αλλού. Αργά data, κομμένες κλήσεις, videocall με σπασίματα, κτλ.

Επίσης, στην γενικότερη προσπάθεια του «είμαστε το δίκτυο των Ελλήνων γιατί έχουμε σήμα στο χωριό της μάνας του καθενός» ρυθμίζουν το δίκτυο να δίνει εντολή στο radio κομμάτι των κινητών να μην κοιμάται σχεδόν ποτέ, ώστε να μεγιστοποιούν τις πιθανότητες να σε βρει το δίκτυο όταν σε ψάχνει για κλήση. Η μπαταρία όμως την πληρώνει άσχημα.

Τέσπα, προσωπικές απόψεις όλα :)

 

Eγώ πάλι γιατι τα τελευταία δύο χρόνια δεν βλέπω κάποια ουσιαστική διαφορά στη κάλυψη της Cosmote από τους άλλους δύο? Και επειδή αναφέρεσαι στο 3G θα σου πω ότι έχω δύο συνδέσεις, μία Cosmote και μια Vodafone και ειλικρινά από τα τέλη του 2008 μέχρι τώρα η κάλυψη 3G της δεύτερης έχει αυξηθεί απίστευτα με αποτέλεσμα πλέον να εχει σχεδόν την ίδια κάλυψη με τη πρώτη. Θυμάμαι το 2007 που στον άξονα Αθήνα-Θεσσαλονίκη-Αλεξανδρούπολη η μόνο που είχε 3G σε αρκετά σημεία της διαδρομής ήταν η Cosmote και πλέον μπορώ να πω ότι η Vodafone είναι ίσως καλύτερη. Δεν λέω προφανώς ότι η Cosmote έχει κακή κάλυψη αλλά πλέον εν έτει 2011 το "σημα καμπάνα" σε σχέση με τους ανταγωνιστές τίνει όντως να γίνει urban legend. Kαι έχω καιρό να ακούσω κάποιο παράπονο από χρήστες Vodafone/Wind. To μόνο που πράγματι ισχύει είναι ότι στο 3G η Wind έχει μείνει απελπιστικά πίσω.

 

Όσο για τη ποιότητα του δικτύου, ενώ η Vodafone είναι άψογη και σε κλήσεις και σε sms και σε ταχύτητες internet και η Wind με εξαίρεση τις ταχύτητες σε κάποιες περιοχές επίσης δεν έχει κανένα πρόβλημα, δεν μπορώ να πω το ίδιο για τη Cosmote.

Τα μηνύματα καθυστερούν πολλές φορές να παραδοθούν (είτε μιλάμε για καρτοκινητό είτε για σύνδεση), η ποιότητα ήχου στις κλήσεις σε κάποιες περιοχές είναι πολύ μέτρια (αλλά αυτό είναι πραγματικά το λιγότερο) και οι ταχύτητες μέτριες (καλύτερες από Wind αλλά λίγο xειρότερες από Vodafone). Το πιο σοβαρό είναι τα μηνύματα, τα άλλα δεν με ενοχλούν, είναι όμως πολύ σπαστικό να στέλνεις sms και κάποιες φορές να παραδοθεί 2 ώρες μετά!!! :wacko: Κάθε εβδομάδα θα μου τύχει τουλάχιστον 5-6 φορές. :mad:

 

Επίσης στα καρτοκινητά (η σύνδεση μου μέχρι το καλοκαίρι ήταν Whats'Up) έχει πρόβλημα με τις κλήσεις... Όσο είχε τα 1500' δωρεάν που τα χρησιμοποιούν όλοι οι φοιτητές και μαθητές (και όχι μόνο) τουλάχιστον 2-3 φορές τη μέρα δεν θα μπορούσες να πάρεις τηλέφωνο. Τώρα το πρόβλημα έχει μειωθεί αισθητά αλλά δεν έχει εξαφανιστεί. Αυτό λόγω υπερφόρτωσης στις πλατφόρμες τιμολόγησης των καρτοκινητών (γι'αυτό και δεν εμφανίζεται στα συμβόλαια το πρόβλημα) τις οποίες δεν αλλάζουν/αναβαθμίζουν λόγω δικαστικής διαμάχης με τον προμηθευτή τους (εκτός αν δεν βάζουν το χέρι στη τσέπη).

 

Γενικά η Cosmote δεν έχει πλέον το καλύτερο δίκτυο όπως είχε κάποτε. Αλλά τι να το κάνεις όταν μιλάς με το 50% της Ελλάδας δωρεάν από 15 ευρώ (παλιά από 10, προσφορά που πρόλαβα) δωρεάν???:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

καλα τι σπαστικο και αυτο με την κοσμοτε. ενεργοποιιησα τα 500μβ με 5€ και μολις πηγα αθηνα βαζω το κινητο στην απλη καλυψη gsm και το gprs δικτυο ητανε μη διαθεσιμο και μυνηματα μπορουσα να στειλω κανονικα αλλα δν λαμβανα αμεσως τις απαντησεις. μετα το γυρισα στο 3g και δουλευε κανονικα και τα μυνηματα μου ερχοντουσαν κανονικα. θα πρεπει το κινητο μας να το εχουμε μονο στο 3g ; για να μπορουμε να μπαινουμε στο ιντερνετ; τι θα γινει με αυτην κοσμοτε οι αλλες 2 εταιρειες λειτουργουνε αψογα και με απλο σημα. Μου εκανε εντυπωση ενω ειναι φουλ σημα gsm το gprs ητανε μην διαθεσιμο πρωτη φορα το παρατηρω αυτο και οτι μπορουσα να στειλω μυνημα με gprs μη διαθεσιμο. Με vodafone και wind που εχω δν μου εχει τυχει ποτε. Επισης το προβλημα αυτο το παρατηρησα εχτες απο το πρωι στις 1 μεχρι τις 10. αλλα μετα το εκλεισα διοτι μου εσπασε τα νευρα... που δν μπορουσα να μπω.. . τι σπασιμο νευρων.....

 

Eγώ πάλι γιατι τα τελευταία δύο χρόνια δεν βλέπω κάποια ουσιαστική διαφορά στη κάλυψη της Cosmote από τους άλλους δύο? Και επειδή αναφέρεσαι στο 3G θα σου πω ότι έχω δύο συνδέσεις, μία Cosmote και μια Vodafone και ειλικρινά από τα τέλη του 2008 μέχρι τώρα η κάλυψη 3G της δεύτερης έχει αυξηθεί απίστευτα με αποτέλεσμα πλέον να εχει σχεδόν την ίδια κάλυψη με τη πρώτη. Θυμάμαι το 2007 που στον άξονα Αθήνα-Θεσσαλονίκη-Αλεξανδρούπολη η μόνο που είχε 3G σε αρκετά σημεία της διαδρομής ήταν η Cosmote και πλέον μπορώ να πω ότι η Vodafone είναι ίσως καλύτερη. Δεν λέω προφανώς ότι η Cosmote έχει κακή κάλυψη αλλά πλέον εν έτει 2011 το "σημα καμπάνα" σε σχέση με τους ανταγωνιστές τίνει όντως να γίνει urban legend. Kαι έχω καιρό να ακούσω κάποιο παράπονο από χρήστες Vodafone/Wind. To μόνο που πράγματι ισχύει είναι ότι στο 3G η Wind έχει μείνει απελπιστικά πίσω.

 

Όσο για τη ποιότητα του δικτύου, ενώ η Vodafone είναι άψογη και σε κλήσεις και σε sms και σε ταχύτητες internet και η Wind με εξαίρεση τις ταχύτητες σε κάποιες περιοχές επίσης δεν έχει κανένα πρόβλημα, δεν μπορώ να πω το ίδιο για τη Cosmote.

Τα μηνύματα καθυστερούν πολλές φορές να παραδοθούν (είτε μιλάμε για καρτοκινητό είτε για σύνδεση), η ποιότητα ήχου στις κλήσεις σε κάποιες περιοχές είναι πολύ μέτρια (αλλά αυτό είναι πραγματικά το λιγότερο) και οι ταχύτητες μέτριες (καλύτερες από Wind αλλά λίγο xειρότερες από Vodafone). Το πιο σοβαρό είναι τα μηνύματα, τα άλλα δεν με ενοχλούν, είναι όμως πολύ σπαστικό να στέλνεις sms και κάποιες φορές να παραδοθεί 2 ώρες μετά!!! :wacko: Κάθε εβδομάδα θα μου τύχει τουλάχιστον 5-6 φορές. :mad:

 

Επίσης στα καρτοκινητά (η σύνδεση μου μέχρι το καλοκαίρι ήταν Whats'Up) έχει πρόβλημα με τις κλήσεις... Όσο είχε τα 1500' δωρεάν που τα χρησιμοποιούν όλοι οι φοιτητές και μαθητές (και όχι μόνο) τουλάχιστον 2-3 φορές τη μέρα δεν θα μπορούσες να πάρεις τηλέφωνο. Τώρα το πρόβλημα έχει μειωθεί αισθητά αλλά δεν έχει εξαφανιστεί. Αυτό λόγω υπερφόρτωσης στις πλατφόρμες τιμολόγησης των καρτοκινητών (γι'αυτό και δεν εμφανίζεται στα συμβόλαια το πρόβλημα) τις οποίες δεν αλλάζουν/αναβαθμίζουν λόγω δικαστικής διαμάχης με τον προμηθευτή τους (εκτός αν δεν βάζουν το χέρι στη τσέπη).

 

Γενικά η Cosmote δεν έχει πλέον το καλύτερο δίκτυο όπως είχε κάποτε. Αλλά τι να το κάνεις όταν μιλάς με το 50% της Ελλάδας δωρεάν από 15 ευρώ (παλιά από 10, προσφορά που πρόλαβα) δωρεάν???:rolleyes:

 

συμφωνω μαζι σου με την γουιντ και την βοντα δν ειχα ποτε προβληματα μονο με την κοσμοτε συνεχιζει. οσο για αυτο που γραφεις για το σημα τις γουιντ για το 3g εχω παρατηρησει οτι ποιανει αρκετα καλα πολλες φορες βεβαια στην περιοχη που ειμαι η βοντα και η γουιντ δεν εχουνε σημα 3G απο 1-2 γραμμες αλλα καθολου σταθερο:( αλλα οσες φορες εχω συνδεθει λειτουργει αψογα. μονο η κοσμοτε δυστυχως στα περισσοτερα μερη εχει φουλ 3g :mad: και ολο προβληματα ειναι...

Edited by Petros the Great
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων. Χρησιμοποίησε την Τροποποίηση!

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

το 3G/UMTS στη πόλη: ΠΑΡΑΛΙΟ ΑΣΤΡΟΣ του νομού: ΑΡΚΑΔΙΑΣ ταχ.κωδ: 22019 ειναι ασθενές, στο μεγαλυτερο μερος της πολης ακομα και στο κεντρο, με αποτελεσμα η μεταφορα δεδομένων, με 3 διαφορετικά usb modem που προσπαθω να εχω προσβαση στο ιντερνετ: με το huawei 1823, huawei e270 και zte mf30, να γινεται με πολυ μικρές ταχυτητες και πολλες φορες λογω του ασθενες 3G σηματος η μεταδοση δεδομενων να γυρνάει στο απλο 2G/GPRS.

Χρειαζεται οπωσδηποτε τοσο δυνατότερο σημα , οσο και επεκταση της κάλυψης σε ολη την πόλη.

Link to comment
Share on other sites

Καλά, δεν είναι και τοσο urban legend.

Η κάλυψη της Cosmote είναι εντυπωσιακότατη, ειδικά η 3G.

Τα προβλήματα είναι αλλού.

Το backhaul της ενώ είναι εντυπωσιακό όπου υπάρχει κοντά παρουσία του ΟΤΕ (βλέπε τσάμπα οπτικές) είναι τραγικό οπουδήποτε αλλού. Αργά data, κομμένες κλήσεις, videocall με σπασίματα, κτλ.

Επίσης, στην γενικότερη προσπάθεια του «είμαστε το δίκτυο των Ελλήνων γιατί έχουμε σήμα στο χωριό της μάνας του καθενός» ρυθμίζουν το δίκτυο να δίνει εντολή στο radio κομμάτι των κινητών να μην κοιμάται σχεδόν ποτέ, ώστε να μεγιστοποιούν τις πιθανότητες να σε βρει το δίκτυο όταν σε ψάχνει για κλήση. Η μπαταρία όμως την πληρώνει άσχημα.

Τέσπα, προσωπικές απόψεις όλα :)

 

Για την 3G κάλυψη ίσως δεν θα διαφωνήσω. Για την χρήση δεδομένων over 3G, απλά είναι σαλίγκαρος σε σχέση με το βασικό ανταγωνιστή. Με άλλα λόγια βλέπω 3G αλλά όταν πάω να το χρησιμοποιήσω μπορεί να είναι και χειρότερο από το gprs.

Καλώς ή κακώς η κοσμοτέ επαναπαύτηκε στο μερίδιο αγοράς της και δεν κάνει πια καμμία επένδυση στο δίκτυο, μόνο ανακοινώσεις-μαϊμού βγάζει για αύξηση ταχύτητας... σε επιλεγμένα σημεία !!!:lol:

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα.

 

Μήπως αντιμετωπίζει άλλος φίλος πρόβλημα με το σήμα στην περιοχή Ευόσμου Θεσσαλονίκης; Μένω κέντρο Ευόσμου και από χτες το απόγευμα και τα 4 μέλη της οικογένειάς μου παρατηρήσαμε ξαφνικά πολύ μεγάλη πτώση στην ποιότητα του σήματος, όπως αυτό φαίνεται στις συσκευές μας. Αλλά και στην πράξη: Για να μιλήσουμε χωρίς τον κίνδυνο να διακοπεί η σύνδεση, πρέπει πλέον να βγαίνουμε στο μπαλκόνι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Μήπως αντιμετωπίζει άλλος φίλος πρόβλημα με το σήμα στην περιοχή Ευόσμου Θεσσαλονίκης; Μένω κέντρο Ευόσμου και από χτες το απόγευμα και τα 4 μέλη της οικογένειάς μου παρατηρήσαμε ξαφνικά πολύ μεγάλη πτώση στην ποιότητα του σήματος, όπως αυτό φαίνεται στις συσκευές μας. Αλλά και στην πράξη: Για να μιλήσουμε χωρίς τον κίνδυνο να διακοπεί η σύνδεση, πρέπει πλέον να βγαίνουμε στο μπαλκόνι.

 

μμμ... Ξηλοματάκι κεραίας μου μυρίζεται!! Προσπαθίστε να χρησιμοποιήτε τα hands-free όταν μιλάτε, για να μην ψήνετε τον εγκεφαλό σας μέχρι να βρεθεί λύση...

Η στέρηση είναι παιδί της γνώσης. Δεν στερείσαι κάτι αν δεν γνωρίζεις ότι υπάρχει
Link to comment
Share on other sites

Oταν στελνω sms σε αριθμους κοσμοτε μεσω ιντερνετ απο το txtme,(ο αριθμος μου ειναι βονταφον) στο κινητο φαινετε δυο ωρες πισω.Mονο στο δικτυο κοσμοτε γινεται,στους αλλους ειναι κανονικα, λογικα κατι πρεπει να ρυθμισουνε.
Link to comment
Share on other sites

Το καλυτερο δικτυο αυτη τη στιγμη στην Ελλαδα το χει η vodafone τοσο στο GSM οσο και στο 3G,δε μπορω να φανταστω ποσες αναβαθμισεις εχουν κανει σε συνδυασμο με τις προσθηκες κεραιοσυστηματων σε ολη την Ελλαδα,το σημα καμπανα ειναι μια ατακα που αποτελει παρελθον για την cosmote...
Link to comment
Share on other sites

Η κοσμοτέ δυστυχώς επαναπαύτηκε στις παλαιότερες δάφνες της και το δίκτυο έχει αρχίσει εδώ και πολύ καιρό να μην είναι... καμπάνα... Από την άλλη με εξοργίζει πραγματικά που δεν κάνει απολύτως τίποτα για να βελτιώσει την κατάσταση, αντίθετα περιμένει να βελτιωθεί μόλις... φύγει αρκετός κόσμος...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Η κοσμοτέ δυστυχώς επαναπαύτηκε στις παλαιότερες δάφνες της και το δίκτυο έχει αρχίσει εδώ και πολύ καιρό να μην είναι... καμπάνα... Από την άλλη με εξοργίζει πραγματικά που δεν κάνει απολύτως τίποτα για να βελτιώσει την κατάσταση, αντίθετα περιμένει να βελτιωθεί μόλις... φύγει αρκετός κόσμος...

 

Ποιος θα φυγει?? χαχαχαχα τα λετε και τα πιστευετε αυτα? Αυτα γινονται σε αλλες χωρες με αλλο τροπο σκεψης.. ετη φωτος απο εμας.. η κοσμοτε οσο χειροτερη και αν γινεται .. τοσο θα αυξανει και την συνδρομητικη της δυναμη...

Link to comment
Share on other sites

Από το πρωί δεν μπορώ να μπω στο ιντερνετ απο το iPhone 4. Λεει αδυνατη η ενεργοποιηση δεδομενων του κινητου. Εκανα και επαναφορα ρυθμισεων δικτυου αλλα τιποτα.

 

Πηρα τηλεφωνο και στην Cosmote και μου ειπε δεν υπαρχει προβλημα σε δικτυο ή στην γραμμή μου και να περιμένω τηλέφωνο (ποτε αραγε) απο τεχνικο.

 

Το θεμα ειναι οτι αλλαξα τοποθεσια και αλλη κεραια προφανως και δουλευει το ιντερνετ (μεσω GPRS). Στις αλλες τοποθεσιες και σε μια ευρύτερη περιοχη δυτικα της πολης δεν δουλευει (ουτε 3G όυτε GPRS)

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Ποιος θα φυγει?? χαχαχαχα τα λετε και τα πιστευετε αυτα? Αυτα γινονται σε αλλες χωρες με αλλο τροπο σκεψης.. ετη φωτος απο εμας.. η κοσμοτε οσο χειροτερη και αν γινεται .. τοσο θα αυξανει και την συνδρομητικη της δυναμη...

 

καποια στιγμη θα επενδυσει και η κοσμοτε στο δικτυο,ηδη δεν εχει ολοκληρωμενη καλυψη στο 3G,θα γινουν αναβαθμισεις,εχει μπολικα φραγκα....

Link to comment
Share on other sites

καποια στιγμη θα επενδυσει και η κοσμοτε στο δικτυο,ηδη δεν εχει ολοκληρωμενη καλυψη στο 3G,θα γινουν αναβαθμισεις,εχει μπολικα φραγκα....

 

Τα οποία θέλει να κρατήσει στην τσέπη και να αυξήσει αν κρίνω από τις γενικότερες αυξήσεις που κάνει τελευταίως, μαζί με τα άλλα μέλη του καρτέλ κινητής της μπανανίας μας!

 

Ποιος θα φυγει?? χαχαχαχα τα λετε και τα πιστευετε αυτα? Αυτα γινονται σε αλλες χωρες με αλλο τροπο σκεψης.. ετη φωτος απο εμας.. η κοσμοτε οσο χειροτερη και αν γινεται .. τοσο θα αυξανει και την συνδρομητικη της δυναμη...

 

Κανείς δεν θα φύγει, συμφωνώ απόλυτα! Μην πω ότι θα έρθουν κι άλλοι! Μόνο αν κλατάρει το παρατημένο δίκτυο εντελώς μπορεί να φύγει κανείς! :)

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Σημα μπανανα και στο χωριο καμπανη κιλκις σε εσωτερικους χωρους,καλυτερη η wind και πιο δυνατη,σε λιγο θα μιλαμε για το δικτυο που ξεκινησε με την καλυτερη καλυψη κι εφτασε να εχει τη χειροτερη,ακριβως το αντιθετο με τη συνδρομητικη βαση...
Link to comment
Share on other sites

Σημα μπανανα και στο χωριο καμπανη κιλκις σε εσωτερικους χωρους,καλυτερη η wind και πιο δυνατη,σε λιγο θα μιλαμε για το δικτυο που ξεκινησε με την καλυτερη καλυψη κι εφτασε να εχει τη χειροτερη,ακριβως το αντιθετο με τη συνδρομητικη βαση...

 

Πολύ λογικό. Ο κόσμος δεν θέλει να έχει σήμα για να μην τους ζαλίζουν...:lol:

Link to comment
Share on other sites

Η κατάσταση με το σήμα της Cosmote στο Π. Φάληρο είναι απαράδεκτή..

 

Εκνευριστικό αλλά δεν έχει νόημα απλά να το επισημαίνουμε! Αν μένεις ή κινείσαι εκεί, φορητότητα σε άλλο δίκτυο. Μετά όμως μπορεί να πεις ότι έχεις πολύ κόσμο σε κοσμοτέ. Τότε μένεις αλλά τη λούζεσαι. Δεν το λέω επί προσωπικού αλλά έτσι είναι... Εναλλακτική: πας το κοσμοτέ νούμερο σε μηδενικό πάγιο και παίρνεις ένα δεύτερο σε άλλο δίκτυο να κάνεις τη δουλειά σου...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Εκνευριστικό αλλά δεν έχει νόημα απλά να το επισημαίνουμε! Αν μένεις ή κινείσαι εκεί, φορητότητα σε άλλο δίκτυο. Μετά όμως μπορεί να πεις ότι έχεις πολύ κόσμο σε κοσμοτέ. Τότε μένεις αλλά τη λούζεσαι. Δεν το λέω επί προσωπικού αλλά έτσι είναι... Εναλλακτική: πας το κοσμοτέ νούμερο σε μηδενικό πάγιο και παίρνεις ένα δεύτερο σε άλλο δίκτυο να κάνεις τη δουλειά σου...

 

Εχω ένα κινητό στη Vodafone αλλά θέλω και ένα στην Cosmote για λόγους που βαριέμαι να τους αναλύω τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...