Jump to content

Ενημέρωση για κάλυψη και βελτιώσεις / προβλήματα δικτύου


kinitoneidimonas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όταν τους πάρω τηλ. και τους αναφέρω προβλήματα που έχω με το Internet και τις κλήσεις και μου πουν την γνωστή ατάκα "υπερφόρτωση κύριε, δοκιμάστε αργότερα" πραγματικά θα τους βρίσω...ΔΕΝ θα πληρώνω εγώ 56ε/μήνα για να ακούω τα ίδια παραμύθια. Έλεος ρε παιδιά, είναι δυνατόν να σέρνετε το Internet ακόμα και στις 2 το βράδυ??? Είναι δυνατόν να έχω σήμα καμπάνα (για να μην πω πουτ#%α) και να με ακούνε οι άλλοι σαν τον super saya και να πέφτει η κλήση??? :p
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Αυτό που χρειάζεται, είναι απλά να φύγεις από αυτή την κ@λοεταιρία!

Ήταν η καλύτερη, και έχει καταφέρει να είναι η τελευταία σε όλους τους τομείς!

Πολύ θα ήθελα πάντως να βγούν σε κάποια διαφήμιση και τα στατιστικά φορητότητας 2009-2010...

Η στέρηση είναι παιδί της γνώσης. Δεν στερείσαι κάτι αν δεν γνωρίζεις ότι υπάρχει
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που χρειάζεται, είναι απλά να φύγεις από αυτή την κ@λοεταιρία!

Ήταν η καλύτερη, και έχει καταφέρει να είναι η τελευταία σε όλους τους τομείς!

Πολύ θα ήθελα πάντως να βγούν σε κάποια διαφήμιση και τα στατιστικά φορητότητας 2009-2010...

 

Παντως να ξερεις οτι ολες οι εταιριες εχουν σκαμπανεβασματα,

αυτη την φορα ειναι η σειρα της κοτε, αν δεν βαριεσαι να μεταφερεις το νουμερο σου απο το ενα δικτυο στο αλλο, (υποθετω οτι εχεις ακομη νουμερο σε κοτε) , τοτε μετακινησου. Αλλως θα σου προτεινα καλυτερα να περιμενεις εξελιξεις. Δεν γνωριζω κατι συγκεκριμενο απλα το λογικο ειναι να βελτιωθει η κατασταση...καποια στιγμη.

Link to comment
Share on other sites

Χτες είχα πάει εκδρομούλα στην κεντρική Εύβοια, στα περισσότερα μέρη η cosmote δεν είχε καν σήμα, ενώ η wind είχε, αν και υπήρχαν μέρη που δεν είχε και αυτή. Εκανα 350χλμ από Στύρα, Κυμη, παραλία Χιλιαδού, πολλά ορεινά χωρια, Χαλκίδα, Καπανδρίτι, Γραμματικό Και Μαραθώνα και μπορώ να πω συνολικά ότι η cosmote έχει σήμα ΜΠΑΝΑΝΑ! τα παιδιά που ήταν μαζί μου είχαν αγανακτήσει και εγώ με την Wind ήμουν μια χαρά! :lol::lol::lol:

 

Υ.Γ είναι ΔΥΝΑΤΟΝ στην παραλία Χιλιαδού, μια από τις διασημότερες παραλίες της κεντρικής Ευβοιας η cosmoPOTE να μην έχει σήμα ΤΙΠΟΤΑ!!!??? και η wind καμπανα?

http://www.dirfys.gr/xiliadou.html

Link to comment
Share on other sites

Χτες είχα πάει εκδρομούλα στην κεντρική Εύβοια, στα περισσότερα μέρη η cosmote δεν είχε καν σήμα, ενώ η wind είχε, αν και υπήρχαν μέρη που δεν είχε και αυτή. Εκανα 350χλμ από Στύρα, Κυμη, παραλία Χιλιαδού, πολλά ορεινά χωρια, Χαλκίδα, Καπανδρίτι, Γραμματικό Και Μαραθώνα και μπορώ να πω συνολικά ότι η cosmote έχει σήμα ΜΠΑΝΑΝΑ! τα παιδιά που ήταν μαζί μου είχαν αγανακτήσει και εγώ με την Wind ήμουν μια χαρά! :lol::lol::lol:

 

Υ.Γ είναι ΔΥΝΑΤΟΝ στην παραλία Χιλιαδού, μια από τις διασημότερες παραλίες της κεντρικής Ευβοιας η cosmoPOTE να μην έχει σήμα ΤΙΠΟΤΑ!!!??? και η wind καμπανα?

http://www.dirfys.gr/xiliadou.html

 

Στην Χιλιαδου απ΄οτι ξερω από φιλους εχει καλυψη. Θα έπεσες στην περίπτωση.

Γενικα η κοτε τον τελευταίο χρόνο ΠΑΡΑΠΑΙΕΙ και δεν ξερω μηπως φταινε οι ....Γερμανοι γι΄αυτό το ΧΑΛΙ. (Βλεπε περικοπες για διορθωση των οικονομικων της εταιριας)

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να είχε, τώρα δεν έχει πάντως! ΛΟΛ! αλλά εκτός εκεί και σε πολλά άλλα χωριά και μέρη δεν είχε! τι να λέμε τώρα! έχει χαλάσει πάρα πάρα πολύ αυτή η εταιρία, κάποτε την θεωρούσα την καλύτερη των όλων και τωρα είναι η χειρότερη! σήμα μπανάνα, κοπάνα και ότι άλλο θες! μόνο καμπάνα δεν είναι! :lol::lol::lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

Χθες έκανα από περιέργια αναζήτηση δικτύου από κινητό Watsup και μου έβγαλε ένα δίκτυο με όνομα "libyana " (βλ. εικόνα), τι είναι αυτό? Πρώτη φορα το εμφανίζει

Αυτό που χρειάζεται, είναι απλά να φύγεις από αυτή την κ@λοεταιρία!

Ήταν η καλύτερη, και έχει καταφέρει να είναι η τελευταία σε όλους τους τομείς!

Πολύ θα ήθελα πάντως να βγούν σε κάποια διαφήμιση και τα στατιστικά φορητότητας 2009-2010...

Πως να φύγω αφού είχα υπογράψει συμβόλαιο 24 μηνών?:confused:

Link to comment
Share on other sites

Τί έπιασες ρε θηρίο?? Λιβύη? Έστησες καμια yagi κεραία 15 μέτρα στην ταράτσα? Έχουν ωραία τσιφτετέλια αυτοί εκεί και αν κρίνω και απο τις εκπομπές του μαμαλάκη και καλό φαγητό.
Link to comment
Share on other sites

Τί έπιασες ρε θηρίο?? Λιβύη? Έστησες καμια yagi κεραία 15 μέτρα στην ταράτσα? Έχουν ωραία τσιφτετέλια αυτοί εκεί και αν κρίνω και απο τις εκπομπές του μαμαλάκη και καλό φαγητό.

 

Λιβύη?:blink: Απίστευτο :lol: Μπα, όχι στην ταράτσα υπάρχει μόνο η κεραία της τηλεόρασης :lol: Μα καλά πως έγινε αυτό ?:blink: Μήπως επειδή εκεί που βρισκόμουν ήταν ανοιχτός ο χώρος? (Ξαναβλ. φώτο:P) http://www.vartholomio.gov.gr/Portals/2/album/49.jpg?imgmax=800

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν μας είπες ΠΟΥ βρίσκεται αυτή η τοποθεσία. Είσαι και σε ύψος κάτι που βολεύει. http://www.libyana.ly/

 

أنا أحب الرقص الشرقي

Edited by leosedf
Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν μας είπες ΠΟΥ βρίσκεται αυτή η τοποθεσία. Είσαι και σε ύψος κάτι που βολεύει. http://www.libyana.ly/

 

أنا أحب الرقص الشرقي

 

Λυγιά Βαρθολομιού Ηλείας, στον δρόμο προς μοναστήρι :)

Link to comment
Share on other sites

wtf δεν καταλαβαίνω.... Περίεργο φένεται.

 

Για να μη σου φαίνεται περίεργο...

Στο Πήλιο έχω πιάσει Turkcell, Telsim (Vodafone Turkey) και Avea σε απόσταση +400km από Τουρκία σε Ξυνόβρυση.

Επιπλέον έχω πιάσει Mobimak στα Τέμπη από Λάρισα προς Θεσσαλονίκη... :lol::lol::lol:

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εμένα στο σπίτι μου στην Κυψέλη υπάρχει μια ελάχιστη βελτίωση αλλά όχι πολλά πράγματα... Χρειάζεται πλέον να επαναλαμβάνω 1/3 πράγματα που λέω και όχι 1/2 :rolleyes: Και φυσικά για Internet ούτε λόγος, ακόμα και στις 3 το πρωί, παρόλο που η κεραία φαίνεται να υποστηρίζει EDGE...
Σήμα στην Κυψέλη κανείς;
Link to comment
Share on other sites

Η κεραία που υποστηρίζει EDGE είναι η Ε12 η οποία είναι πολύ μακρυά απο την Κυψέλη και στην ουσία απλά "συμπληρώνει" λίγο την τρύπα...

Επίσεις, απ' ότι φαίνεται γύρισε ο κόσμος από τις διακοπές, αφού σήμερα μου έβγαλε 3 φορές "δίκτυο απασχολημένο" και 2 φορές "σφάλμα σύνδεσης..."

Η στέρηση είναι παιδί της γνώσης. Δεν στερείσαι κάτι αν δεν γνωρίζεις ότι υπάρχει
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πριν έλεγε και ένα G από πάνω στο Νοκια και τώρα λείπει, το σήμα δείχνει να είναι κοντά στο τέρμα αλλά δεν είμαι σε πρόγραμμα παρά μόνο στο βασικό οπότε εγώ δεν παίρνω τηλέφωνα αλλά δεν με παίρνουν κιολας και δεν μπορώ να δοκιμάσω, πάντως βγάζει κλήσεις κανονικά δλδ καλεί αν πάρω.
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έλειπε κόσμος και δούλευε καλύτερα. Προς το χειρότερο θα πάει καθώς επιστρέφουν και οι τελευταίοι παραθεριστές στην Αθήνα... Άντε να γίνουν οι δημοτικές εκλογές μήπως και μπει καμμιά κεραία χωρίς να την ξηλώσουν οι ιθαγενείς !!! Τη βγάζει δεν την βγάζει το δίκτυο μέχρι τότε !!!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Εχθές μου έδειξε φουλ σήμα 3G στο τέλος της Καυκάσου, εκεί που γίνεται κουρτίου...

Κλήσεις έκανε κανονικά χωρίς να χάνει το 3G, ωστόσω δεν μπορούσε να ανοίξει σύνδεση δεδομένων...

Η στέρηση είναι παιδί της γνώσης. Δεν στερείσαι κάτι αν δεν γνωρίζεις ότι υπάρχει
Link to comment
Share on other sites

Εδώ δεν βγαίνουν/πέφτουν/έχουν χάλια ποιότητα οι κλήσεις φωνής, τα δεδομένα θα δουλεύουν;

Στην ευρύτερη Αθήνα σπάνια πέτυχα πάνω από 2Mbps. Αυτό το σήμα καμπάνα δεν το βρίσκω όπου κινούμαι, προφανώς θα είναι στις περιοχές όπου δεν κινούμαι. Δεν σταματάνε το δούλεμα να φτιάξουν λίγο το δίκτυό τους λέω εγώ;

 

Το νέο iphone το οποίο θέλει και καλό σήμα απ'όσο λένε, το έχει δουλέψει κανείς με κοσμοτέ; Τί βλέπει;

Edited by Nosferatu

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Ελαφρώς (ελαφρότατα :O:p) offtopic αλλά δεν κρατήθηκα, αντιπροσωπεύει επαρκώς την κατάσταση :p

 

http://www.youtube.com/watch?v=H6jZeW-NAJU

Σήμα στην Κυψέλη κανείς;
Link to comment
Share on other sites

Εδώ δεν βγαίνουν/πέφτουν/έχουν χάλια ποιότητα οι κλήσεις φωνής, τα δεδομένα θα δουλεύουν;

Στην ευρύτερη Αθήνα σπάνια πέτυχα πάνω από 2Mbps. Αυτό το σήμα καμπάνα δεν το βρίσκω όπου κινούμαι, προφανώς θα είναι στις περιοχές όπου δεν κινούμαι. Δεν σταματάνε το δούλεμα να φτιάξουν λίγο το δίκτυό τους λέω εγώ;

 

Το νέο iphone το οποίο θέλει και καλό σήμα απ'όσο λένε, το έχει δουλέψει κανείς με κοσμοτέ; Τί βλέπει;

 

Στην Πάτρα που είμαι εγώ, στη δουλειά αλλά και στο σπίτι μου, το σήμα της Cosmote στο iphone 4 είναι ανύπαρκτο. Το αστείο είναι ότι εντοπίζει σήμα από Vodafone και Wind

Link to comment
Share on other sites

Στην Πάτρα που είμαι εγώ, στη δουλειά αλλά και στο σπίτι μου, το σήμα της Cosmote στο iphone 4 είναι ανύπαρκτο. Το αστείο είναι ότι εντοπίζει σήμα από Vodafone και Wind

 

τι εννοείς; ότι κανείς χειροκίνητη αναζήτηση δικτύου και σου εμφανίζει τα δίκτυα που ποιανούν στην περιοχή σου;. Λογικό είναι. Στην χειροκίνητη αναζήτηση φαίνονται όλα τα δίκτυα που ποιανούν εκεί όπου βρίσκεσαι και επιλεγείς αυτό που είσαι συνδρομητής. Δεν μπορεί να ξέρει το κινητό τι εταιρεία έχεισ και να εμφανίζει μόνο το δίκτυο αυτό.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Μηδενικό σήμα στο σταθμό του μετρό της Ακρόπολης... Η Vodafone καμπάνα, η Wind δεν ξέρω.
Σήμα στην Κυψέλη κανείς;
Link to comment
Share on other sites

απο θεσσαλία και επάνω δεν έχει σήμα στο GSM :( παραμόνο στο 3G :!: απο χθές το βράδυ υπάρχει αυτο το πρόβλημα :X όποιος δεν έχει 3G συσκευή λοιπόν... αν και πάλι ειναι το γνωστό 3G.. αλλα τουλάχιστον κάπου-κάπου θα έχει σήμα...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...