Jump to content

Δείξτε το φωτογραφικό σας ταλέντο! (Smartphone Photos)


x_vagos_x
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@xvagos thanx, να μη χαλαω τζαμπα το sharpening το λοιπον.

 

@bill τελειο καδραρισμα

 

Πολύ πολυ καλές οι τελευταίες παιδιά.

 

Bill κανεις αλματα φοβερες οι τελευταίες.

 

σας ευχαριστώ παιδιά.. βοηθάει πολύ και η συσκευή με τα καλλιτεχνικά modes που διαθέτει

Link to comment
Share on other sites

Επάνοδος και από μένα, έχω καιρό να ποστάρω φωτό:

 

OnePlus 5 - no edit:

36818262423_3c4f7f3304_z.jpgMornin' by Vangelis Lasithiotakis, on Flickr

 

Ήθελα να εστιάσω στο λέλουδο, αλλά κουβαλούσα κάτι και δεν μπορουσα να κανω tap to focus πάνω του...

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο, Βασίλη, aptalico (το ονομά σου ρε φίλε; :) ) και βάγγο εξαιρετικές.

 

Πάρτε και από εμένα από το νέο εργαλείο.

Le max 2 με google camera hdr+ χωρίς επεξεργασία. Ενδεχομένως μπορούσα λίγο nr αλλά για κάποιο λόγο μου άρεσε με το θόρυβο.

 

 

37442615386_7c4a6b3e8b_c.jpgIMG_20171004_000830 by Andreas L., on Flickr

 

37490355001_dfc6ba5ac3_c.jpgIMG_20171003_233008 by Andreas L., on Flickr

Link to comment
Share on other sites

 

Αυτά είναι, όταν η τέχνη (φωτογραφία) συναντά την τέχνη δηλ. το χορό (τάνγκο φαντάζομαι). Λεπτομέρεια που επισημαίνω και που μου αρέσει είναι το ζευγάρι στο βάθος που είναι σε στύλ τσακωμένοι όταν όλοι οι υπόλοιποι είναι σε άλλο κλίμα φλερτ-ευτυχίας. Είναι η αντίθεση που χρειάζεται μία φωτογραφία για να ξεφύγει από το αναμνηστικό, είναι το ξινό στο γλυκό για να γίνει γλυκόξινο ;).

 

Βασίλης.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Αυτά είναι, όταν η τέχνη (φωτογραφία) συναντά την τέχνη δηλ. το χορό (τάνγκο φαντάζομαι). Λεπτομέρεια που επισημαίνω και που μου αρέσει είναι το ζευγάρι στο βάθος που είναι σε στύλ τσακωμένοι όταν όλοι οι υπόλοιποι είναι σε άλλο κλίμα φλερτ-ευτυχίας. Είναι η αντίθεση που χρειάζεται μία φωτογραφία για να ξεφύγει από το αναμνηστικό, είναι το ξινό στο γλυκό για να γίνει γλυκόξινο ;).

 

Βασίλης.

 

Came here to say that :happy:

 

Μπράβο Αντρέα!

Link to comment
Share on other sites

Βασίλη και Βαγγέλη σας ευχαριστώ. :) Δυστυχώς λόγω των συνθηκών (κίνηση, χαμηλός φωτισμός, αποστάσεις για να μην ενοχλείς/επηρεάσεις το ζευγάρι) είναι πολυ δύσκολο να τον αποτυπώσεις και αυτός ήταν και ο λόγος που αγόρασα παλιά την rx100. Αλλά χθες μου κατσε καλά :)

 

@dimis_pj πολύ ωραία. Ωραία η "στραβη" άποψη ;) :)

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη επισημαίνω αυτές

Ωραίο ρετρό και υποστηρίζεται από το background,

 

Συμμετρία που κεντρίζει την περιέργειά μου,

 

Καλή φόρμα που καθοδηγεί το βλέμμα, το πλακάκι ιδανικά θα μπορούσε να λείπει ή να είναι σκοτεινό το δάπεδο ;).

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για το σχόλιο και τα καλά σου λόγια ;).

 

 

S8+ και απευθείας B\W

36744591153_deb76b2205_c.jpg2017-09-30_10-29-16 by V M, on Flickr

Φοβερή φωτογραφία!
Link to comment
Share on other sites

Ωραίο καδρο αλλά νομίζω λίγο τσιμπημένα παραπάνω τα χρώματα.

Εχεις δικιο νομιζω τωρα που την ξαναβλεπω. Πειραματίστηκα λιγο παραπανω οπως φαινεται. Παντως αν δεν δεις την φωτογραφια στο pc και εμπιστευτεις μονο την οθονη του κινητου, εισαι μακρια νυχτωμενος!

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο νομιζω τωρα που την ξαναβλεπω. Πειραματίστηκα λιγο παραπανω οπως φαινεται. Παντως αν δεν δεις την φωτογραφια στο pc και εμπιστευτεις μονο την οθονη του κινητου, εισαι μακρια νυχτωμενος!

Ναι εντάξει καμία φορά σου φεύγει δεν είναι κακό.

Απλα λέω πως την προτιμώ εγω.

Σπάνια να σχολιάσω φώτο απο το κινητό τις πιο πολλές φορές είναι απο υπολογιστή.

Link to comment
Share on other sites

Ναι εντάξει καμία φορά σου φεύγει δεν είναι κακό.

Απλα λέω πως την προτιμώ εγω.

Σπάνια να σχολιάσω φώτο απο το κινητό τις πιο πολλές φορές είναι απο υπολογιστή.

 

Ναι φαινονται καπως εντυπωσιακες ωρες ωρες, αλλα και η φυσικοτητα καλο ειναι να υπαρχει. Ισως την επεξεργαστω ξανα σε καποια φαση.

 

Κι αλλη μια απο P10+ Snapseed με ολιγον κι απο Lightroom

37468706276_5e28131eb1_c.jpgGirl In Portrait by alex-mand, on Flickr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...