Jump to content

Δείξτε το φωτογραφικό σας ταλέντο! (Smartphone Photos)


x_vagos_x
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Nokia Lumia 950 Panorama

Παρατηρήστε το φως στο δέντρο, και όχι μόνο

38486175516_18add5d6ec_k.jpgWP_20171120_07_45_04_Panorama by George Katsiotis, on Flickr

"Ουδέν κακόν αμιγές καλού." :yinyang:
Link to comment
Share on other sites

24671523368_59dfbb4d09_o.jpg2017-11-20_05-54-27 by Παρασκευάς Καμενιδης, on Flickr

 

Μόλις τωρα, ειμαι τυχερος που εχω αυτο μπροστα μου οταν ειναι καθαρος ο ουρανος! S8+ με λιγο snapseed

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ενδιαφεροντα θεματα και οπτικες.

 

Να βαλω και εγω κατι

 

Lumia 950

Snapseed

37813516584_e78ccbb028_c.jpgWP_20171119_11_07_03_Pro-01

Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

P10+/LR

37826743154_cb8ac32eda_z.jpgThe Door In The End by alex-mand, on Flickr

 

πολυ καλη, σε ασπρομαυρη θα εδειχνε ακομα πιο ατμοσφαιρικη κατα την προσωπικη μου αποψη

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

πολυ καλη, σε ασπρομαυρη θα εδειχνε ακομα πιο ατμοσφαιρικη κατα την προσωπικη μου αποψη

Να σου πω την αλήθεια ήμουν τόσο 50 50 για ασπρόμαυρη η όχι... Δες την μια και τώρα με μια σύντομη επεξεργασία σε α/μ

Link to comment
Share on other sites

Καλως τον...950 σταθερα ετσι?

 

Δεν είμαι άνθρωπος των εφαρμογών.

Όταν χρειαστεί τότε μόνο θα σκεφτώ το επόμενο...

Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

Nokia Lumia 950 Panorama

Παρατηρήστε το φως στο δέντρο, και όχι μόνο

38486175516_18add5d6ec_k.jpgWP_20171120_07_45_04_Panorama by George Katsiotis, on Flickr

Πανέμορφη λήψη!!!

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πολλά μπράβο σε όλους!

 

natna είδα το ξύλο στο Flickr στο frontpage μου, με κράτησε πολλή ώρα να το χαζεύω.

 

Παρασκευά, η θέα αυτή είναι από τη δουλειά/σπίτι; μ' αρέσει που φαίνεται και το φεγγάρι. Τρομερά χρώματα.

 

Γιώργος (kats3777) εντυπωσιακή, στο είπα και στο "δίπλα" θέμα (που έκανα λάθος το link -πανέξυπνος).

 

Βασίλη, άλλη μια φορά που ήσουν στο μυαλό μου, και προς υπεράσπισή μου για το PoV, τρία τα τινά:

.κρατούσα αναψυκτικό και ποπκορν με το ένα χέρι και έκανα ζογκλερικά για να πάρω τη φωτό,

.κατά δεύτερον, τέρμα άκρη ήταν μια τύπισσα που έκανε σπριντ να προλάβει τη θέση της μην της την κλέψει κανείς, οπότε δεν θα είχα άδειο το χώρο για δεύτερη λήψη.

.Τρίτο και τελευταίο, παλιότερα είχα δοκιμάσει να τραβήξω κάτι αντίστοιχο από τη θέση του θεατή και έκρυψε το pattern που κάνουν οι καρέκλες από κάτω.

Ευχαριστώ πολύ που ξοδεψες χρόνο για να γράψεις όλα αυτά. Πάντα το εκτιμώ :)

 

Αλέξανδρε μου άρεσε η έγχρωμη (νομίζω είχες κρατήσει μόνο τα aqua-blue στην πρώτη;) Ίσως στην ασπρόμαυρη θα ήθελα πιο δραματικό contrast ή λίγο grain. Είναι πολύ άτονη και γρίζα, νομίζω. Επίσης, σε μια παλιότερη είχες βγάλει τον χώρο από μέσα με φουλ σκοτάδι και φαινόταν το "T" που έκαναν τα παράθυρα (αλλά είχες σταθεί στο πλάι)... Παίζει να έχεις τραβήξει μια ενώ στέκεσαι ακριβώς μέσα από την πόρτα που φωτιγράφισες; Να είσαι ευθεία από το "Τ" δηλαδή. Θα είναι πολύ όμορφη η συμμετρία εκεί...

 

Xiaomi Mi A1 - Snapseed:

37841622354_91b6021f46_z.jpgCarousel by Vangelis Lasithiotakis, on Flickr

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα.

 

 

Nexus 5x manual + Snapseed

Θεσσαλονίκη

 

24686494338_046f46f982_k.jpgThessaloniki Sunset by Zurabi Meladze, on Flickr

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Πολλά μπράβο σε όλους!

 

natna είδα το ξύλο στο Flickr στο frontpage μου, με κράτησε πολλή ώρα να το χαζεύω.

 

Παρασκευά, η θέα αυτή είναι από τη δουλειά/σπίτι; μ' αρέσει που φαίνεται και το φεγγάρι. Τρομερά χρώματα.

 

Γιώργος (kats3777) εντυπωσιακή, στο είπα και στο "δίπλα" θέμα (που έκανα λάθος το link -πανέξυπνος).

 

Βασίλη, άλλη μια φορά που ήσουν στο μυαλό μου, και προς υπεράσπισή μου για το PoV, τρία τα τινά:

.κρατούσα αναψυκτικό και ποπκορν με το ένα χέρι και έκανα ζογκλερικά για να πάρω τη φωτό,

.κατά δεύτερον, τέρμα άκρη ήταν μια τύπισσα που έκανε σπριντ να προλάβει τη θέση της μην της την κλέψει κανείς, οπότε δεν θα είχα άδειο το χώρο για δεύτερη λήψη.

.Τρίτο και τελευταίο, παλιότερα είχα δοκιμάσει να τραβήξω κάτι αντίστοιχο από τη θέση του θεατή και έκρυψε το pattern που κάνουν οι καρέκλες από κάτω.

Ευχαριστώ πολύ που ξοδεψες χρόνο για να γράψεις όλα αυτά. Πάντα το εκτιμώ :)

 

Αλέξανδρε μου άρεσε η έγχρωμη (νομίζω είχες κρατήσει μόνο τα aqua-blue στην πρώτη;) Ίσως στην ασπρόμαυρη θα ήθελα πιο δραματικό contrast ή λίγο grain. Είναι πολύ άτονη και γρίζα, νομίζω. Επίσης, σε μια παλιότερη είχες βγάλει τον χώρο από μέσα με φουλ σκοτάδι και φαινόταν το "T" που έκαναν τα παράθυρα (αλλά είχες σταθεί στο πλάι)... Παίζει να έχεις τραβήξει μια ενώ στέκεσαι ακριβώς μέσα από την πόρτα που φωτιγράφισες; Να είσαι ευθεία από το "Τ" δηλαδή. Θα είναι πολύ όμορφη η συμμετρία εκεί...

 

Xiaomi Mi A1 - Snapseed:

37841622354_91b6021f46_z.jpgCarousel by Vangelis Lasithiotakis, on Flickr

Βαγγελη είναι απο το σπίτι μου και πολλές φορες περιμένω αυτη την ωρα για να απαθανατισω! Πολυ ωραια, ηπια χρωματα στο καρουσελ, οτι πρέπει για να βγει το σωστο αποτελεσμα!

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη πολυ ωραίο το carousel. Μου αρέσει ο τρόπος που διαχείριστηκες το φωτισμό όπως επίσης ότι επέλεξες να βγει μισό.

Με κάνει μια να κοιτάω το carousel και στα καπάκια μου σπρώχνει το μάτι πίσω στο τοίχο και αμέσως μετά με κάνει να επιστρέφω.

Μου κάνες τα μάτια... carousel :p

 

Επιπλέον μου αρέσουν αυτά τα κρεμ/χρυσα χρώματα. Μου δίνει την αίσθηση παραμυθιού με βασίλεια.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!

 

Θυμάστε όλοι το γνωστό "πόσα κεφτεδάκια ΙΚΕΑ χρειάζονται για να φτιάξεις ένα καρουζέλ" (τότε με το DNA αλόγου) ή μόνο εγώ γελάω με τέτοια (forever alone);

 

edit: zourabi ωραία φωτο. αυτό στα αριστερά τι ήταν;

Edited by x_vagos_x
Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικη βαγγελη!!!Μας βαζεις στο κλιμα!!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

εκ των προτέρων με συγχωρείτε για το off topic

 

Να ξεκινήσω ζητώντας δημόσια συγνώμη απο τον antretng (του έστειλα και pm), απο τη διαχείριση και απο τα υπόλοιπα μέλη για τις βρισιές και τα τρολαρίσματα. Ήταν εν βρασμώ αλλά και πάλι δεν έπρεπε να αντιδράσω ετσι

 

Θελω πραγματικά να ειναι ήρεμο το κλίμα και να αποκατασταθει το πρόβλημα, εγω δεσμεύομαι απο τη μεριά μου να μην συμμετάσχω σε ''καπακώματα'' και κόντρες, θα ζητήσω το ίδιο να πράξει ο παοκ και όσα μέλη ευθύνονται για το ηλεκτρισμένο κλίμα

 

Είτε με δεχτείτε ξανα πίσω είτε οχι, εγω θέλω πραγματικά να κυλήσουν ολα ομαλά και να βλέπουμε μόνο ωραιες φωτογραφίες και καλοπροαίρετα σχόλια.

 

bill_thes

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Πολλά μπράβο σε όλους!

 

natna είδα το ξύλο στο Flickr στο frontpage μου, με κράτησε πολλή ώρα να το χαζεύω.

 

Xiaomi Mi A1 - Snapseed:

37841622354_91b6021f46_z.jpgCarousel by Vangelis Lasithiotakis, on Flickr

 

Να είσαι καλά Βαγγέλη.

Το είχα μαζέψει αρχές Άνοιξης από μια παραλία και είχα κολλήσει και εγώ με αυτό. Ε είπα να το φωτογραφήσω επιτέλους...

 

Λατρεύω τα κάρουζελ και τις φωτό με αυτά.

Στη συγκεκριμένη φωτό που έχει πολύ ατμοσφαιρικό - νοσταλγικό φως, με ξενίζει το πολύ μακρόστενο κάθετο format.

Δώσε κι άλλες στο λαό

Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ! Έχουν στήσει καρουζέλ στο MetroMall, το είδα προχθές αλλά ήμουν με παρέα που δεν ξέρει πως είμαι τρελός οπότε το άφησα για την επόμενη επίσκεψή μου.

 

Δοκίμαζα διάφορες θέσεις-λήψεις και αυτή μου έκατσε καλά λόγω των γύρω αντικειμένων. Οριακά δίπλα είναι η τηλεόραση, και αριστερά του έχω και άλλα στολίδια. Με 4:3 δεν μπορούσα να το πιάσω από την κορυφή μέχρι τη βάση χωρίς τριγύρω να έχω πράγματα που να σου αποσπούν την προσοχή...

 

Θα ξαναδοκιμάσω σήμερα, αν ο λαός απαιτεί. :P

Link to comment
Share on other sites

Πολλά μπράβο σε όλους!

 

natna είδα το ξύλο στο Flickr στο frontpage μου, με κράτησε πολλή ώρα να το χαζεύω.

 

Παρασκευά, η θέα αυτή είναι από τη δουλειά/σπίτι; μ' αρέσει που φαίνεται και το φεγγάρι. Τρομερά χρώματα.

 

Γιώργος (kats3777) εντυπωσιακή, στο είπα και στο "δίπλα" θέμα (που έκανα λάθος το link -πανέξυπνος).

 

Βασίλη, άλλη μια φορά που ήσουν στο μυαλό μου, και προς υπεράσπισή μου για το PoV, τρία τα τινά:

.κρατούσα αναψυκτικό και ποπκορν με το ένα χέρι και έκανα ζογκλερικά για να πάρω τη φωτό,

.κατά δεύτερον, τέρμα άκρη ήταν μια τύπισσα που έκανε σπριντ να προλάβει τη θέση της μην της την κλέψει κανείς, οπότε δεν θα είχα άδειο το χώρο για δεύτερη λήψη.

.Τρίτο και τελευταίο, παλιότερα είχα δοκιμάσει να τραβήξω κάτι αντίστοιχο από τη θέση του θεατή και έκρυψε το pattern που κάνουν οι καρέκλες από κάτω.

Ευχαριστώ πολύ που ξοδεψες χρόνο για να γράψεις όλα αυτά. Πάντα το εκτιμώ :)

 

Αλέξανδρε μου άρεσε η έγχρωμη (νομίζω είχες κρατήσει μόνο τα aqua-blue στην πρώτη;) Ίσως στην ασπρόμαυρη θα ήθελα πιο δραματικό contrast ή λίγο grain. Είναι πολύ άτονη και γρίζα, νομίζω. Επίσης, σε μια παλιότερη είχες βγάλει τον χώρο από μέσα με φουλ σκοτάδι και φαινόταν το "T" που έκαναν τα παράθυρα (αλλά είχες σταθεί στο πλάι)... Παίζει να έχεις τραβήξει μια ενώ στέκεσαι ακριβώς μέσα από την πόρτα που φωτιγράφισες; Να είσαι ευθεία από το "Τ" δηλαδή. Θα είναι πολύ όμορφη η συμμετρία εκεί...

 

Xiaomi Mi A1 - Snapseed:

37841622354_91b6021f46_z.jpgCarousel by Vangelis Lasithiotakis, on Flickr

Πολύ καλή επιλογή φωτισμού και η επεξεργασία πάνω στην φωτογραφία είναι εξίσου πολύ καλή.

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Βαγγελη ημουν τοσο ντεμι ντεμι για το ποια εκδοχη μ αρεσει που εν τελει μπερδευτηκα! Αυτη τωρα που τη βλεπω και στο λαπτοπ, οντως σαν κατι να της λειπει αλλα τι να κανουμε τωρα;; Δεν πειραζει, παμε για την επομενη!

Καλη αυτη η ιδεα που λες, αλλα δεν την εβγαλα. Ωστοσο το μερος αυτο ειναι σε αποσταση βολης, οποτε σε καποια βολτα που θα κανω, θα ξαναπερασω για να δω τις συμμετριες με την ησυχια μου.

Οσο για το carouzel...εμενα να σου πω την αληθεια μου φαινεται τερμα creepy απλα και που υπαρχει σαν διακοσμητικο! Αν βρω κανενα ευκαιρο, μπορει να βγαλω καμια που να το τονιζει αυτο το στοιχεια σε εναν αρκετα αδειο χωρο. (Πχ φουλ creepy ειχα βρει και την φωτογραφια του Αντρεα πριν καποιο καιρο, την οποια οπως ειχε πει και ο ιδιος, επιτηδες την ειχε επεξεργαστει και με εναν τετοιον τροπο).

Βασιλη κομπλε φιλε. Καλοδεχουμενες και οι αποψεις και οι φωτογραφιες

P10+/LR

37770565514_19d8641ef2_z.jpgGolden Light by alex-mand, on Flickr

Edited by Abdalis_3k60
Link to comment
Share on other sites

Έχω κουράσει με αυτή την τοποθεσία, αλλά μου άρεσε η διαδρομή του φωτός μέσα από τα σύννεφα. Auto+ Snapseed

38532067272_e729d3b181_c.jpg

Light beside clouds by Stavros Fl - Flickr2BBcode LITE

 

Επιλεκτική εστίαση, απομόνωση χρώματος στο pixlr και φίλτρο Flickr. Δε μπορούσα να επιλέξω αν έπρεπε να είναι Α/Μ ή σεπια και τελικά επέλεξα το δεύτερο, μιας και μου ταιριάζει καλύτερα στην εποχή του φόντου της κούπας

38565208221_3b6f41a152_c.jpg

Time for coffee by Stavros Fl - Flickr2BBcode LITE

 

Auto, Snapseed

37848396004_20d177f2d5_c.jpg

Modern painting by Stavros Fl - Flickr2BBcode LITE

 

 

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...