Jump to content

Δείξτε το φωτογραφικό σας ταλέντο! (Smartphone Photos)


x_vagos_x
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αντε να συνδραμω και γω λιγο... (τον οφθαλμιατρο σας :p ).

 

Η πρωτη φωτογραφια που εκανα ποτε edit απο το κινητο. Moto x style + photoshop express (εκδοση για κινητο).

 

33799360463_c621e46cfd_c.jpgMoto x style with photoshop express edit by Andreas L., on Flickr

Link to comment
Share on other sites

Μολις την ειδα απο το pc. Χαλια την εκανα :lol:. Δεν σας μπερδευει η οθονη του κινητου;

 

Οριστε η αυθεντικη

33799683313_eab4205689_c.jpgIMG_20170507_123627283_HDR by Andreas L., on Flickr

Link to comment
Share on other sites

Samsung Galaxy S2

21577232250_93b16fba03_c.jpgOmonoia by Vasiliki Pantazi, on Flickr

 

Huwaei P9 Lite - Φίλτρο καλό φαγητό

33641719882_00f0754cb4_c.jpgStrawberries by Vasiliki Pantazi, on Flickr

Edited by vasoula78

http://www.danasoft.com/vipersig.jpg

 

"...Ποτέ μην εξηγείς...Οι φίλοι σου δεν το χρειάζονται και οι εχθροί σου δεν θα σε πιστέψουν έτσι και αλλιώς..."

Link to comment
Share on other sites

P10 plus, wide aperture mode

 

33752788894_345f985737_c.jpg2017-05-11_07-14-53 by alex-mand, on Flickr

 

Επίσης γι αυτό που είπατε για το νήμα και τις λίγο πιο τεχνικές συζητήσεις, η αλήθεια είναι κάπου στη μέση. Νομίζω πως όταν η τεχνική συζήτηση με αφορμή μια φωτογραφία γίνεται σε επίπεδο συμβουλής, θεωρώ πως είναι πολύ καλοδεχούμενη μιας και όλοι όσοι δεν το κατέχουμε, θα μπορέσουμε να μάθουμε από κάποιον που το έχει περισσότερες γνώσεις. Προσωπικά μου αρέσει όταν βλέπω σχολιασμό σε μια φωτογραφία για το αν θα μπορούσε με μια αλλαγή να βγει καλύτερο το εκάστοτε θέμα, γιατί έτσι βελτιωνόμαστε και τεχνικά και καλλιτεχνικά. Σε αντίθεση με το άλλο νήμα που θυμίζει κατά κάποιο τρόπο κοκορομαχίες ώρες ώρες, όπου αν το κινητό σου δεν θέτει σοβαρή υποψηφιότητα για "το καλύτερο", κατά πάσα πιθανότητα θα περάσει απαρατήρητη η φωτό σου.

Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι που βλέπω κατ' αρχήν κόσμο να ποστάρει, και κατά δεύτερον που συνεχίζουμε να έχουμε την ποιότητα στις φωτογραφίες και τον τρόπο που τα λέμε.

 

Keep it up ^_^

Link to comment
Share on other sites

Zanarino χαζεψα λιγο το album σου. Βλεπω εχεις πολλα κατοικιδια :lol::)

Άσε, όπως πάει η δουλειά θα υιοθετήσουμε όλα τα ζώα από το Αττικό Πάρκο... ;) ;)

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

P10 plus, wide aperture mode

 

33752788894_345f985737_c.jpg2017-05-11_07-14-53 by alex-mand, on Flickr

 

Επίσης γι αυτό που είπατε για το νήμα και τις λίγο πιο τεχνικές συζητήσεις, η αλήθεια είναι κάπου στη μέση. Νομίζω πως όταν η τεχνική συζήτηση με αφορμή μια φωτογραφία γίνεται σε επίπεδο συμβουλής, θεωρώ πως είναι πολύ καλοδεχούμενη μιας και όλοι όσοι δεν το κατέχουμε, θα μπορέσουμε να μάθουμε από κάποιον που το έχει περισσότερες γνώσεις. Προσωπικά μου αρέσει όταν βλέπω σχολιασμό σε μια φωτογραφία για το αν θα μπορούσε με μια αλλαγή να βγει καλύτερο το εκάστοτε θέμα, γιατί έτσι βελτιωνόμαστε και τεχνικά και καλλιτεχνικά. Σε αντίθεση με το άλλο νήμα που θυμίζει κατά κάποιο τρόπο κοκορομαχίες ώρες ώρες, όπου αν το κινητό σου δεν θέτει σοβαρή υποψηφιότητα για "το καλύτερο", κατά πάσα πιθανότητα θα περάσει απαρατήρητη η φωτό σου.

Πολυ μαρεσει!

Link to comment
Share on other sites

Υπέροχες φωτογραφίες παιδιά!

 

Moto X Style - Google Camera & Snapseed

 

34628369035_9c6de82157_z.jpgHello Kitty by Vangelis Lasithiotakis, on Flickr

 

34497767091_faf109d82c_z.jpgTall by Vangelis Lasithiotakis, on Flickr

Link to comment
Share on other sites

Ω ευχαριστούμε!

 

Moto X Style - Google Camera & Snapseed:

33818509073_21fdf5393b_z.jpgIn case of emergency by Vangelis Lasithiotakis, on Flickr

Link to comment
Share on other sites

Phantom 3 Advance, επεξεργασία με MIX - Snapseed Android.

 

33824213193_135389c3a0_z.jpgPhantom 3 Advance. Edit MIX - Snapseed. by Stavros Kant, on Flickr

 

----- προσθήκη μηνύματος 73 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Phantom 3 Advance, επεξεργασία με Snapseed.

 

28188408735_614c1ff487_h.jpgKalyves Chalkidiki by Stavros Kant, on Flickr

Link to comment
Share on other sites

Ωραιες φιλε, αλλα βαζουμε και φωτογραφιες εκτος κινητων; Αν ναι εχω πολυ υλικο να σας σπαμαρω :lol:
Link to comment
Share on other sites

Η παρακάτω φωτογραφία δεν είναι φυσικά δικιά μου και ο τύπος φωτογραφίζει με LG G4.

 

33748975813_3e02b87f72_c.jpgFly by Tsvetan Ganev, on Flickr

 

Ολα τα macro του είναι εξωπραγματικά, ειδικά για κινητό γενικά.

Ποτέ δεν έχει απαντήσει , από όσο έχω δει τουλάχιστον, στο τι σετ macro φακών έχει προσαρμόσει πάνω στο G4. Τις έχει επεξεργαστεί στο Photoshop αλλά ότι και να κάνει η πρωτότυπη πληροφορία είναι καταπληκτική.

Οτι φακός κυκλοφορεί σε επίπεδο macro δεν είναι δυνατόν να δίνει τέτοια πληροφορία.

Από αυτούς που έχω δει εγώ.

Γνωρίζει κανείς κάτι?

Edited by babill2004
"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Phantom 3 Advance, επεξεργασία με MIX - Snapseed Android.

 

Ωραιες φιλε, αλλα βαζουμε και φωτογραφιες εκτος κινητων; Αν ναι εχω πολυ υλικο να σας σπαμαρω :lol:

 

Όντως όμορφες φωτογραφίες, αλλά το θέμα είναι αποκλειστικά για φωτογραφίες από κινητά τηλέφωνα. Ας το κρατήσουμε έτσι :happy:

 

Η παρακάτω φωτογραφία δεν είναι φυσικά δικιά μου και ο τύπος φωτογραφίζει με LG G4.

 

Ολα τα macro του είναι εξωπραγματικά, ειδικά για κινητό γενικά.

Ποτέ δεν έχει απαντήσει , από όσο έχω δει τουλάχιστον, στο τι σετ macro φακών έχει προσαρμόσει πάνω στο G4. Τις έχει επεξεργαστεί στο Photoshop αλλά ότι και να κάνει η πρωτότυπη πληροφορία είναι καταπληκτική.

Οτι φακός κυκλοφορεί σε επίπεδο macro δεν είναι δυνατόν να δίνει τέτοια πληροφορία.

Από αυτούς που έχω δει εγώ.

Γνωρίζει κανείς κάτι?

 

Όλο το flickr του είναι γεμάτο από macros από έντομα. BYE. :lol:

 

Εντυπωσιακό όντως. Αυτά τα φωτογραφίζει ζωντανά και καλά; Δεν ξέρω, μυρίζει πολλήηηηηη επεξεργασία. :shifty:

Link to comment
Share on other sites

@XmotoX η πρώτη φωτογραφία από ποια περιοχή είναι;;

Με τον κόκκινο ουρανό.

Το μέρος είναι Νικόπολη Θεσσαλονίκης..

 

Οκ δεν ήξερα ότι είναι καθαρά από κινητά..

Link to comment
Share on other sites

Η παρακάτω φωτογραφία δεν είναι φυσικά δικιά μου και ο τύπος φωτογραφίζει με LG G4.

 

33748975813_3e02b87f72_c.jpgFly by Tsvetan Ganev, on Flickr

 

Ολα τα macro του είναι εξωπραγματικά, ειδικά για κινητό γενικά.

Ποτέ δεν έχει απαντήσει , από όσο έχω δει τουλάχιστον, στο τι σετ macro φακών έχει προσαρμόσει πάνω στο G4. Τις έχει επεξεργαστεί στο Photoshop αλλά ότι και να κάνει η πρωτότυπη πληροφορία είναι καταπληκτική.

Οτι φακός κυκλοφορεί σε επίπεδο macro δεν είναι δυνατόν να δίνει τέτοια πληροφορία.

Από αυτούς που έχω δει εγώ.

Γνωρίζει κανείς κάτι?

Απίθανη! Ο τύπος έχει κόλλημα με τα έντομα!

Να και η δικιά μου εκδοχή της "μύγας καμουφλάζ"..χαχα..μόλις την πλησίασα για πιο κοντινή φώτο εξαφανίστηκε.. :p

Huawei Mate S

33519094425_3cbd7fc12b_z.jpgThe fly... by zananiro, on Flickr

 

Sent from my TbooK 16 Pro(E6C1) using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Όσο και επεξεργασία να "μυρίζει", το αποτέλεσμα είναι καταπληκτικό.

Ιδου η πρόκληση αντί χλευασμού.

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

34482854332_71489eaafe_b.jpgWP_20170508_22_28_32_Pro_LI by Nikos Chandolias, on Flickr

 

 

 

33825937913_fc0222f7c0_b.jpgWP_20170513_12_00_14_Rich_LI by Nikos Chandolias, on Flickrlace[/url]

 

34473577442_c65cf640e0_b.jpgWP_20170513_11_09_14_Rich_LI by Nikos Chandolias, on Flickrce[/url]

 

 

 

 

 

From the middle of nowhere to the center of everywhere.. through my Lumia 950XL

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...