Jump to content

Ulefone U008 Pro


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θεωρείς το Ulefone Tiger καλύτερο του u008 pro; Η διαφορά τους, νομίζω είναι στο μέγεθος της οθόνης.

 

Αν κάποιος θέλει 5,5 πάει για Tiger αν 5,0 u008 pro

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 108
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όταν στα 80 παίρνεις το Ulefone Tiger, δεν το λες και τρελή ευκαιρία.

Στα 55 είναι τσάμπα, στα 70 είναι καλά, αλλά πάνω από 80 πάει ψηλά και τιμολογιακά πέφτει πάνω σε καλά τηλέφωνα...

 

Oι μόνες τους διαφορές είναι ότι το ένα έχει 5.5 άρα οθόνη με 4000mah μπαταρία και το 008 3500mah σε 5άρα οθόνη. Με λίγα λόγια δηλαδή καμία διαφορά.

Το u008 έχει 80$ και το tiger 90$

Σου ξαναλέω, στην κατηγορία του ( 5άρα οθόνη low end ) και στην τιμή του ( ακόμα και τα 80$ ) είναι πολύ καλή επιλογή το u008.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν εφαρμογές που το ελέγχουν.

 

αν σου είναι εύκολο, πρότεινε μου μία να το κοιτάξω.

 

όσον αφορά το notification led, αν και το κινητό το έχει η γυναίκα (και έχει ενθουσιαστεί - της φαίνεται ναυαρχίδα μετά το lumia 630) δεν πήρα χαμπάρι να έχει. θα το κοιτάξω και αυτό όταν πάω σπίτι...

 

Λοιπόν, σύμφωνα με ένα app υποστηρίζει έως δύο δάχτυλα (το cubot note s το βγάζει με πέντε). Επίσης notification led δεν βρήκα να έχει...

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και εγώ σήμερα. Όλα λειτουργούν όπως πρέπει. Πολύ καλή ποιότητα κατασκευής. Δείχνει αρκετά ποιοτικό και γρήγορο. Η θηκουλα δείχνει φτηνή και δεν μοιάζει με δερμάτινη που έλεγε στην περιγραφή. Αλλά τσάμπα είναι οπότε... Ήρθε με προστασία οθόνης πάνω και άλλη μια στο κουτί. Η δεύτερη προστασία δείχνει ποιο παχιά σαν tempered glass, είναι όμως; Edited by Nnoutas
Link to comment
Share on other sites

έχει κάτω αριστερά υποδοχή για το νύχι... έχει και αυτοκόλλητο στη πλάτη με οδηγίες.

 

Το έβλεπα το αυτοκόλλητο αλλά πραγματικά πιο χάλια υλοποίηση δεν έχω δει στο άνοιγμα της πλάτης.

Ταχα μου να δώσεις αίσθηση μη αποσπώμενης.

Link to comment
Share on other sites

Όσο για το u800 προσωπικά στα 67 ευρώ και εως και 70-80 θεωρώ πως είναι πολύ καλή επιλογή για κάποιον που θέλει δίκαρτο με οθόνη 5''.

To μόνο πράγμα που με χάλασε είναι η δυσκολία για να βγάλεις το πίσω καπάκι, ήδη έκανα 2 πολύ μικρά σημαδάκια στο σημείο που σου χει για να το ανοίξεις.

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Παλιά ναυαρχίδα με τα χιλια και απο μενα!!!!!!

Καμερα ,επεξεργαστης,full HD οθονη και παει λεγοντας στα+της ,το μονο ουσιαστικο - της παλιας ναυαρχίδας σε σχεση με την low entry προταση την συγκεκριμενη είναι η απουσια της 800σαρας μπαντας!

Link to comment
Share on other sites

Όσο για το u800 προσωπικά στα 67 ευρώ και εως και 70-80 θεωρώ πως είναι πολύ καλή επιλογή για κάποιον που θέλει δίκαρτο με οθόνη 5''.

To μόνο πράγμα που με χάλασε είναι η δυσκολία για να βγάλεις το πίσω καπάκι, ήδη έκανα 2 πολύ μικρά σημαδάκια στο σημείο που σου χει για να το ανοίξεις.

 

Εχει δικιο ο φιλος για το πισω καπάκι.

Προσοχη σε οσους το περιμένουν, να εχουν υπομονη κατα το άνοιγμα, γιατι προβλέπω να κυκλοφορουν πολλα .... χωρις καπάκι!

Κατα τα αλλα ειναι ομορφο και φαινεται ποιοτικό.

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Πολύ γρήγορο και ακριβές το GPS του. Ξαφνιάστηκα θετικά όταν βρήκε 10 δορυφόρους και lockαρε τους 8 σε 2-3 δευτερόλεπτα μέσα στο σπίτι, δίπλα στο παράθυρο, σε δρόμο με πολυκατοικιες στον πρώτο όροφο.
Link to comment
Share on other sites

Απο θεμα μπαταριας πως τα παη, το 4g τι λεη οπως και το wifi το σημα του. Οι καμερες τι λενε.
Link to comment
Share on other sites

Mπαταρία : Βγάζει 2 ημέρες χρήση (9 το πρωί με 12 το άλλο βράδυ) με περίπου 5 ώρες οθόνη

4G : δεν γνωρίζω

WiFi : εντός σπιτιού δεν έχω διαπιστώσει κάποιο θέμα

Κάμερες : για κινέζικο των 55 ευρώ εξαιρετικές. για γενικώς, ας πούμε ότι τρώγονται...

Link to comment
Share on other sites

Mπαταρία : Βγάζει 2 ημέρες χρήση (9 το πρωί με 12 το άλλο βράδυ) με περίπου 5 ώρες οθόνη

4G : δεν γνωρίζω

WiFi : εντός σπιτιού δεν έχω διαπιστώσει κάποιο θέμα

Κάμερες : για κινέζικο των 55 ευρώ εξαιρετικές. για γενικώς, ας πούμε ότι τρώγονται...

 

4g λεω για ποιοτητα σηματος και ταχυτητες down-up load. Για 55€ ειναι κελεπουρι. Για 80+ που εχει τωρα αξιζη η υπαρχη κατι αλλο καλυτερο;

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ από τη μέχρι τώρα εμπειρία να πω ότι η αυτονομία του φτάνει τις δύο μέρες με κανονική χρήση. Την πρώτη μέρα που το πήρα το ψαχουλευα από το πρωί μέχρι το βράδυ και το έβαλα να φορτίσει με 16%μπαταρία. Για το 4G, δεν μπορώ να ξέρω γιατί δεν έχω χρησιμοποιήσει ακόμη δεδομένα, πάντως στη Χαλκίδα που μένω σε πολλά σημεία της πόλης μου βγάζει ένδειξη 4G, ακόμη και μέσα στο σπίτι πολλές φορές. Δεν έχω μέτρο σύγκρισης καθώς είναι το πρώτο 4G κινητό μου. Σε λίγες μέρες περιμένω ένα Outkitel k6000 pro και θα τα συγκρίνω. :) Για το GPS το έγραψα παραπάνω, ΆΨΟΓΟ. Για το WiFi μέσα στο σπίτι μου μια χαρά πιάνει, όπως και άλλες συσκευές που έχω δοκιμάσει. Μετά από μία εβδομάδα χρήσης έχω να πω ότι αξίζει και με το παραπάνω τα λεφτά του. Εγώ το πήρα 66 ευρώ αλλά και στα 75-80 που το βρίσκεις τώρα και πάλι θα το έπαιρνα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να πω και τα αρνητικά του, χαμηλή στάθμη ήχου στο ακουστικό και το ηχείο. Δεν δημιουργεί πρόβλημα αλλά είναι αισθητά χαμηλότερα από ένα moto g που έχω. Βέβαια ξέρω ότι όλα σχεδόν τα κινητά με mtk επεξεργαστή έχουν το ίδιο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτος ο μυθος με τους MTK οτι φταιει ο ... επεξεργαστης για τις κακες αντενες gps τωρα προεκταθηκε και στα ηχεια?

Εντυπωσιακο.

Μου θυμιζει εκεινη την διαφημηση του ΟΤΕ (οταν οι παροχοι την κατηγορουσαν για ολες τις δικες τους βλακειες) που ο αλλος κερατωνε την γυναικα του και μετα τις ελεγε οτι φταιει ο ΟΤΕ. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ απλά λέω την εμπειρία μου συγκρίνοντας το u008 με το moto g. Διαβάζοντας και διάφορα φόρουμ λένε ότι τα κινητά με mtk έχουν χαμηλότερα την ένταση στο ηχείο ή το ακουστικό. Ίσως και να είναι μύθος καθώς δεν έχει περάσει άλλο κινητό με mtk από τα χέρια μου. Όπως έγραψα και παραπάνω αυτό εμένα δεν μου δημιουργεί πρόβλημα. Φυσικά θα βάλω στην σύγκριση και ένα oukitel k6000 pro που περιμένω και θα γράψω εντυπώσεις. Πέρα από αυτό ξαναλέω ότι το κινητό είναι φοβερό για τα λεφτά του και το συνιστώ ακόμη και στα 80 ευρώ. :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βέβαια τώρα που ξαναδιαβάζω το προηγούμενο ποστ μου έγραψα ότι "ΞΕΡΩ ότι τα κινητά με mtk..." δεν ξέρω ΈΧΩ ΑΚΟΎΣΕΙ έπρεπε να γράψω :)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ απλά λέω την εμπειρία μου συγκρίνοντας το u008 με το moto g. Διαβάζοντας και διάφορα φόρουμ λένε ότι τα κινητά με mtk έχουν χαμηλότερα την ένταση στο ηχείο ή το ακουστικό. Ίσως και να είναι μύθος καθώς δεν έχει περάσει άλλο κινητό με mtk από τα χέρια μου. Όπως έγραψα και παραπάνω αυτό εμένα δεν μου δημιουργεί πρόβλημα. Φυσικά θα βάλω στην σύγκριση και ένα oukitel k6000 pro που περιμένω και θα γράψω εντυπώσεις. Πέρα από αυτό ξαναλέω ότι το κινητό είναι φοβερό για τα λεφτά του και το συνιστώ ακόμη και στα 80 ευρώ. :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βέβαια τώρα που ξαναδιαβάζω το προηγούμενο ποστ μου έγραψα ότι "ΞΕΡΩ ότι τα κινητά με mtk..." δεν ξέρω ΈΧΩ ΑΚΟΎΣΕΙ έπρεπε να γράψω :)

Και να εχει χαμηλοτερη ενταση αυτο ρυθμιζεται, απο καποιες παραμετρους που εχουν ολοι οι ΜΤΚ μεσα απο το menu

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν σε σύγκριση με το oukitel k6000 pro το ηχείο και το ακουστικό του u008 pro είναι εμφανώς χαμηλότερα. Βέβαια το oukitel κάνει σχεδόν τα διπλάσια λεφτά. :) Υπάρχουν εφαρμογές που μπορούν να αυξήσουν την ένταση αλλά πόσο ασφαλές είναι αυτό; Επίσης για να χρησιμοποιήσεις αυτές τις εφαρμογές πρέπει να είσαι ρουτ νομίζω, έτσι δεν είναι;
Link to comment
Share on other sites

Έχω θέμα με τις ειδοποιήσεις στο viber. Όταν η εφαρμογή τρέχει στο backround έρχονται κανονικά. Όταν την κλείνω από το home button δεν έρχονται, και έρχονται όλες μαζί όταν ανοίγω ξανά το viber. Έχει κανείς άλλος ίδιο πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Έχω θέμα με τις ειδοποιήσεις στο viber. Όταν η εφαρμογή τρέχει στο backround έρχονται κανονικά. Όταν την κλείνω από το home button δεν έρχονται, και έρχονται όλες μαζί όταν ανοίγω ξανά το viber. Έχει κανείς άλλος ίδιο πρόβλημα;

 

Το ίδιο συμβαίνει και στο 007 και στο Tiger. Και δεν εμφανίζει εξωτερικά τον μετρητή των μη αναγνωσμένων.

Θέμα rom ίσως;...

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο παρατήρησα και στο instagram. Ειδοποιήσεις mail έρχονται κανονικά. Messenger δεν έχω και δεν δοκίμασα. Ίσως με κάποια αναβάθμιση λυθεί το πρόβλημα; Μέχρι τότε μόνη επιλογή να μη την κλείνω εντελώς από το backround...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...