Jump to content

Φορητοί ηλεκτρονικοί υπολογιστές


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω το TOSHIBA Satellite A110-195 με 512MB RAM. Ρώτησα στην αντιπροσωπεία για να προσθέσω τουλάχιστον άλλα 512 στο άλλο slot αλλά μου είπαν κάτι εξωφρενικές τιμές!

512 MB: 100€, 1 GB: 121€, 2 GB: 150€

Μπορώ να βάλω κάποια άλλη μνήμη συμβατή και φυσικά πιο φτηνή???

 

http://www.crucial.com/eu

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τί μπορώ να κάνω σ' έναν Compaq Presario 2701 EA πού ξαφνικά, μόλις τον ανοίγω, βγάζει μιά γκριζόασπρη κενή οθόνη και δέν καταλαβαίνει τίποτα ? Τί φταίει ?

 

Πού μπορώ νά αποτανθώ γιά επισκευή ?

 

Ευχαριστώ εκ τών προτέρων.

πήγαινέ τον στο service.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αγοράσω αυτό το ultra portable laptop αλλα με φρενάρουν οι επιδόσεις του. Θα ήθελα αν το έχει κάποιος να μου πει αν είναι ευχαριστημένος και γενικά να μου πει παράπονα κ.λπ.
http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Σας παραθετω το fax που εστειλα στην Hewlett-Packard Hellas Ε.Π.Ε.

Τα σχολια δικα σας. Πιστευω οτι πρεπει να αντιδρουμε παντως στην αυθαιρεσια των εταιρειων.

 

Καλημέρα

 

Τον Ιανουάριο του 2007 αγόρασα από το κατάστημα Multirama Πάτρας φορητό υπολογιστή HP pavilion dv 6144.

Την Τετάρτη 21-11-2007 ενώ έγραφα στον φορητό υπολογιστή, δυο πλήκτρα (L και :;) έφυγαν από την θέση τους και τα διπλανά τους χαλάρωσαν.

Την Πέμπτη 22-11-2007 πήγα τον φορητό στο κατάστημα Multirama Πάτρας για επισκευή οπού μου είπαν

1. Ότι κατά πασά πιθανότητα δεν καλύπτεται από την εγγυηση χωρίς αιτιολόγηση

2. Ότι αφού στείλουν στην HP τον φορητό, την Δευτέρα 26-11-2007 θα με ενημερώσουν για το κόστος και το χρόνο επίσκεψης του.

 

Παρά τις επανειλημμένες προσπάθειες μου με τηλεφωνά και email να επικοινωνήσω ο ίδιος από την Δευτέρα έως την Τέταρτη με το κατάστημα για να ενημερωθώ τελικώς ενημερώθηκα από υπάλληλο του Multirama την Τέταρτη 28-11-2007 ότι χοντρικά το κόστος υλικών θα είναι 120 ευρώ, το κόστος εργασίας δεν τους είναι γνωστό, η επισκευή θα πραγματοποιηθεί 10 ημέρες μετά την παραλαβή των υλικών (!!!) και τέλος ότι την επόμενη ημέρα (σήμερα Πέμπτη 29-11-07) που θα έχω οριστική ενημέρωση θα πρέπει να προκαταβάλλω (!!!) τα χρήματα για να προχωρήσει η επισκευή. Σε σχετική ερώτηση μου αν η πολιτική να προκαταβληθεί το κόστος της επίσκεψης είναι των Multirama η της HP απάντησε πως είναι πολιτική της HP.

 

Θα παρακαλούσα να μου απαντήσετε

1. Δεδομένου ότι χρησιμοποιούσα ο ίδιος αποκλειστικά και μόνον τον υπολογιστή, ο οποίος είχε μόνον συνήθη χρήση χωρίς πτώσεις, ατυχήματα κλπ όπως φαίνεται και από την αρίστη εμφάνιση του, γιατί δεν καλύπτεται από την εγγυηση χωρίς καμιά αιτιολόγηση πέραν του ασυνήθιστου της βλάβης;

2. Είναι νόμιμη η προκαταβολή του κόστους επίσκεψης της βλάβης;

3. Συνάδει με την εικόνα μιας μεγάλης εταιρείας όπως η δική σας το εξωπραγματικό κόστος επίσκεψης μιας απλής βλάβης, η τεραστία καθυστέρηση, η προκαταβολή των χρημάτων κλπ

 

Ενημερωτικά σας γνωρίζω ότι σχετικά ερωτήματα έχω θέσει στην ΓΕΝΙΚΗ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΗ και επιφυλάσσομαι παντως νομίμου δικαιώματος μου.

 

Eυχαριστώ

ΕΙΤΕ ΧΙΟΝΙΖΕΙ ΕΙΤΕ ΒΡΕΧΕΙ ΜΕΝΕΙ ΛΕΥΚΟ ΤΟ ΓΙΑΣΕΜΙ...
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει αμφιβολία ότι προφανώς είναι βλάβη που πρέπει να διορθωθεί υπό καθεστώς εγγύησης, ότι η προκαταβολή είναι τουλάχιστον αντιεπαγγελματική και ότι η τιμή σίγουρα είναι υπερβολική για αλλαγή πληκτρολογίου.

 

Έχω αγοράσει 2 notebooks και τα δύο Multirama μόνο και μόνο για τέτοιες περιπτώσεις. Άλλαξα προχτές το πληκτρολόγιο στο παλιό με 25 ευρώ. Το παρήγγειλα και το τοποθέτησα μόνος μου σε 1 λεπτό.

 

Μακάρι να βγάλεις άκρη.

Link to comment
Share on other sites

Σας παραθετω το fax που εστειλα στην Hewlett-Packard Hellas Ε.Π.Ε.

Τα σχολια δικα σας. Πιστευω οτι πρεπει να αντιδρουμε παντως στην αυθαιρεσια των εταιρειων.

 

Καλημέρα

 

Τον Ιανουάριο του 2007 αγόρασα από το κατάστημα Multirama Πάτρας φορητό υπολογιστή HP pavilion dv 6144.

Την Τετάρτη 21-11-2007 ενώ έγραφα στον φορητό υπολογιστή, δυο πλήκτρα (L και :;) έφυγαν από την θέση τους και τα διπλανά τους χαλάρωσαν.

Την Πέμπτη 22-11-2007 πήγα τον φορητό στο κατάστημα Multirama Πάτρας για επισκευή οπού μου είπαν

1. Ότι κατά πασά πιθανότητα δεν καλύπτεται από την εγγυηση χωρίς αιτιολόγηση

2. Ότι αφού στείλουν στην HP τον φορητό, την Δευτέρα 26-11-2007 θα με ενημερώσουν για το κόστος και το χρόνο επίσκεψης του.

 

Παρά τις επανειλημμένες προσπάθειες μου με τηλεφωνά και email να επικοινωνήσω ο ίδιος από την Δευτέρα έως την Τέταρτη με το κατάστημα για να ενημερωθώ τελικώς ενημερώθηκα από υπάλληλο του Multirama την Τέταρτη 28-11-2007 ότι χοντρικά το κόστος υλικών θα είναι 120 ευρώ, το κόστος εργασίας δεν τους είναι γνωστό, η επισκευή θα πραγματοποιηθεί 10 ημέρες μετά την παραλαβή των υλικών (!!!) και τέλος ότι την επόμενη ημέρα (σήμερα Πέμπτη 29-11-07) που θα έχω οριστική ενημέρωση θα πρέπει να προκαταβάλλω (!!!) τα χρήματα για να προχωρήσει η επισκευή. Σε σχετική ερώτηση μου αν η πολιτική να προκαταβληθεί το κόστος της επίσκεψης είναι των Multirama η της HP απάντησε πως είναι πολιτική της HP.

 

Θα παρακαλούσα να μου απαντήσετε

1. Δεδομένου ότι χρησιμοποιούσα ο ίδιος αποκλειστικά και μόνον τον υπολογιστή, ο οποίος είχε μόνον συνήθη χρήση χωρίς πτώσεις, ατυχήματα κλπ όπως φαίνεται και από την αρίστη εμφάνιση του, γιατί δεν καλύπτεται από την εγγυηση χωρίς καμιά αιτιολόγηση πέραν του ασυνήθιστου της βλάβης;

2. Είναι νόμιμη η προκαταβολή του κόστους επίσκεψης της βλάβης;

3. Συνάδει με την εικόνα μιας μεγάλης εταιρείας όπως η δική σας το εξωπραγματικό κόστος επίσκεψης μιας απλής βλάβης, η τεραστία καθυστέρηση, η προκαταβολή των χρημάτων κλπ

 

Ενημερωτικά σας γνωρίζω ότι σχετικά ερωτήματα έχω θέσει στην ΓΕΝΙΚΗ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΗ και επιφυλάσσομαι παντως νομίμου δικαιώματος μου.

 

Eυχαριστώ

 

τι κάνανε λέει? αυτά που μας περιγράφεις είναι το ένα χειρότερο απο το άλλο.

Γνώμη μου είναι να επικοινωνήσεις με την HP (και εδώ άλλα και στο εξωτερικό).

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

Link to comment
Share on other sites

Αυτο εκανα. Ενημερωσα την ΗΡ εδω, το Μultirama αλλα και την Γενικη Γραμματεια Καταναλωτη
ΕΙΤΕ ΧΙΟΝΙΖΕΙ ΕΙΤΕ ΒΡΕΧΕΙ ΜΕΝΕΙ ΛΕΥΚΟ ΤΟ ΓΙΑΣΕΜΙ...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Έχω ένα Toshiba Satellite A200-1M5 και θλεω να κάνω επέκταση μνήμης. Πήγα στο Πλαίσιο να αγοράσω μια μνήμη 1Gb και μου είπαν οτι οι μνήμες που έχουν είναι συμβατές μόνο με laptop turbo-x και μου είπαν ότι μπορώ να βρω μόνο στην Toshiba μνήμη συμβατή με το laptop μου. Η μνήμη που έχει το laptop είναι DDR2-667MHz. Αν αγοράσω οποιαδήποτε μνήμη αυτού του τύπου δεν θα είναι συμβατή?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Έχω ένα Toshiba Satellite A200-1M5 και θλεω να κάνω επέκταση μνήμης. Πήγα στο Πλαίσιο να αγοράσω μια μνήμη 1Gb και μου είπαν οτι οι μνήμες που έχουν είναι συμβατές μόνο με laptop turbo-x και μου είπαν ότι μπορώ να βρω μόνο στην Toshiba μνήμη συμβατή με το laptop μου. Η μνήμη που έχει το laptop είναι DDR2-667MHz. Αν αγοράσω οποιαδήποτε μνήμη αυτού του τύπου δεν θα είναι συμβατή?

 

Μου φαίνεται αστείο. Αν το πλαίσιο φτιάχνει τα δικά του τσπάκια μπορεί και να είναι έτσι :p. Αν έχεις την δυνατότητα πάρε από κάπου που μπορείς να την αλλάξεις σε περίπτωση προβλήματος. Κάθε μνήμη DDR2-667MHz θα είναι συμβατή.

y4
Link to comment
Share on other sites

http://www.eshop.gr μακράν το καλύτερο.

 

όποια ddr2-667Mhz pc2-5300 κάνει (200-pin)

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

φτηνό είναι και το hardshop.gr

 

έχει μια buffalo 2GB με κάτω από 90 ευρώ :)

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Έχω ένα Toshiba Satellite A200-1M5 και θλεω να κάνω επέκταση μνήμης. Πήγα στο Πλαίσιο να αγοράσω μια μνήμη 1Gb και μου είπαν οτι οι μνήμες που έχουν είναι συμβατές μόνο με laptop turbo-x και μου είπαν ότι μπορώ να βρω μόνο στην Toshiba μνήμη συμβατή με το laptop μου. Η μνήμη που έχει το laptop είναι DDR2-667MHz. Αν αγοράσω οποιαδήποτε μνήμη αυτού του τύπου δεν θα είναι συμβατή?

ειναι απιστευτοι...να τους βρισεις ή να τους φτησεις;

απο το eshop ειχα παρει εγω τη δικη μου και ρωτησα αν τυχον δεν κανει, μπορω να τη γυρισω πισω και ας παρω κατι αλλο, μου ειπαν οκ. :)

http://www.e-shop.gr/search_per.phtml?category=%CC%CD%C7%CC%C7+RAM&category2=SO%20DIMM%20DDR2&title=1GB

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να παρω ενα μικρο φορητο κι επελελεξα αυτο http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&cPath=4_74&manufacturers_id=&products_id=8164 πως σας φαινεται?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Σας παραθετω το fax που εστειλα στην Hewlett-Packard Hellas Ε.Π.Ε.

Τα σχολια δικα σας. Πιστευω οτι πρεπει να αντιδρουμε παντως στην αυθαιρεσια των εταιρειων.

 

Καλημέρα

 

Τον Ιανουάριο του 2007 αγόρασα από το κατάστημα Multirama Πάτρας φορητό υπολογιστή HP pavilion dv 6144.

Την Τετάρτη 21-11-2007 ενώ έγραφα στον φορητό υπολογιστή, δυο πλήκτρα (L και :;) έφυγαν από την θέση τους και τα διπλανά τους χαλάρωσαν.

Την Πέμπτη 22-11-2007 πήγα τον φορητό στο κατάστημα Multirama Πάτρας για επισκευή οπού μου είπαν

1. Ότι κατά πασά πιθανότητα δεν καλύπτεται από την εγγυηση χωρίς αιτιολόγηση

2. Ότι αφού στείλουν στην HP τον φορητό, την Δευτέρα 26-11-2007 θα με ενημερώσουν για το κόστος και το χρόνο επίσκεψης του.

 

Παρά τις επανειλημμένες προσπάθειες μου με τηλεφωνά και email να επικοινωνήσω ο ίδιος από την Δευτέρα έως την Τέταρτη με το κατάστημα για να ενημερωθώ τελικώς ενημερώθηκα από υπάλληλο του Multirama την Τέταρτη 28-11-2007 ότι χοντρικά το κόστος υλικών θα είναι 120 ευρώ, το κόστος εργασίας δεν τους είναι γνωστό, η επισκευή θα πραγματοποιηθεί 10 ημέρες μετά την παραλαβή των υλικών (!!!) και τέλος ότι την επόμενη ημέρα (σήμερα Πέμπτη 29-11-07) που θα έχω οριστική ενημέρωση θα πρέπει να προκαταβάλλω (!!!) τα χρήματα για να προχωρήσει η επισκευή. Σε σχετική ερώτηση μου αν η πολιτική να προκαταβληθεί το κόστος της επίσκεψης είναι των Multirama η της HP απάντησε πως είναι πολιτική της HP.

 

Θα παρακαλούσα να μου απαντήσετε

1. Δεδομένου ότι χρησιμοποιούσα ο ίδιος αποκλειστικά και μόνον τον υπολογιστή, ο οποίος είχε μόνον συνήθη χρήση χωρίς πτώσεις, ατυχήματα κλπ όπως φαίνεται και από την αρίστη εμφάνιση του, γιατί δεν καλύπτεται από την εγγυηση χωρίς καμιά αιτιολόγηση πέραν του ασυνήθιστου της βλάβης;

2. Είναι νόμιμη η προκαταβολή του κόστους επίσκεψης της βλάβης;

3. Συνάδει με την εικόνα μιας μεγάλης εταιρείας όπως η δική σας το εξωπραγματικό κόστος επίσκεψης μιας απλής βλάβης, η τεραστία καθυστέρηση, η προκαταβολή των χρημάτων κλπ

 

Ενημερωτικά σας γνωρίζω ότι σχετικά ερωτήματα έχω θέσει στην ΓΕΝΙΚΗ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΗ και επιφυλάσσομαι παντως νομίμου δικαιώματος μου.

 

Eυχαριστώ

 

Κακως πηγες στο Multirama, επρεπε να πας σε ενα εξουσιοδοτημενο μεταπωλητη της ΗΡ. Ας επαιρνες ενα τηλ την ΗΡ Ελλαδος να σου πει ποιοι ειναι. Βρες απο κανενα ebay πληκτρα και αλλαξε τα μονος σου (αν φταινε μονο αυτα).

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να παρω ενα μικρο φορητο κι επελελεξα αυτο http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&cPath=4_74&manufacturers_id=&products_id=8164 πως σας φαινεται?

 

Μια χαρα αλλα πολυ βαρυ. 2,2 κιλα για 12αρι μου φαινονται υπερβολικα. Εγω θα επαιρνα η ενα Dell 1330 που ειναι 13,3 οθονη αλλα 1,8 κιλα, η κατι αλλο σε 12αρα αλλα το πολυ 1,5 κιλα. Εκτος και αν θελεις tablet οπωσδηποτε.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα αλλα πολυ βαρυ. 2,2 κιλα για 12αρι μου φαινονται υπερβολικα. Εγω θα επαιρνα η ενα Dell 1330 που ειναι 13,3 οθονη αλλα 1,8 κιλα, η κατι αλλο σε 12αρα αλλα το πολυ 1,5 κιλα. Εκτος και αν θελεις tablet οπωσδηποτε.

σιγουρα δεν ειναι και τοσο ελαφρυ αλλα δεν με αποσχολει αυτο.τουλαχιστον ειναι μικρο και σιγουρα το οτι ειναι και tablet πιστευω οτι ειναι υπερ σαν λειτουργικοτητα.λεω τωρα εγω.απο χαρακτηριστικα παντως και μεγεθος πλην του βαρους ειναι σουπερ ετσι?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

ως χρήστης tablet σχεδόν 3 χρόνια μπορώ να πω ότι για μένα το wacom έχει γίνει πια must. είτε είμαι σε παρουσίαση είτε στο εργαστήριο είτε στο αμφιθέατρο το στυλό + oneNote είναι ο καλύτερο φίλος.

 

όσο για το t4220 είναι καλό αλλά ακριβό + ΤΕΡΑΣΤΙΟ.

 

ποιος θέλει dvd εσωτερικό? με 80e παίρνεις το καλύτερο της αγοράς φορητό (χωρίς φορτιστή) lg dvd-rw with LS.

 

ακόμα η θέση της πένας είναι γελεία.

 

εγώ θα στρεφόμουν στο 2710p ή στο x61t που είναι και το κορυφαίο παγκοσμίως.

 

εκτός και αν ήθελα να περιμένω 2-3-4 μήνες για το dell tablet που λογικά (από τα leaks) θα τα σπάει.

 

Υ.Γ. μείνε μακριά από toshiba, acer. κοίτα και για hp,το 4400 που το έχω σχεδόν 2 χρόνια είναι γουρούνι και το βρίσκεις τσάμπα.

 

Υ.Γ.2) 2.2 κιλά είναι ΠΑΡΑ πολλά για να το κρατάς στο χέρι. εδώ με τα 2 κιλά του compaq και κουράζομαι.

 

δες στο http://www.tabletpcreviews.com για περισσότερα. (το καλό με το ibm είναι η multitouch τεχνολογία που είναι πραγματική πρωτοπορία με το palm rejection feature)

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Geia sas

 

Prin apo ligo agorasa ton pavillion 6661ev. Tha to exo se liges meres men alla tha ithela na mou peite ti mporo na kano oste na ton kano oso to dunaton kalutero. Xero kapoia pragmata gia upologistes alla sigoura sto forum uparxoun alloi pou gnorizoun polla perissotera. Thelo na ekmetalleuto to 100% ton dunatotiton tou. Na ton kano na petaei...

 

Sas euxaristo ek ton proteron.

Link to comment
Share on other sites

Geia sas

 

Prin apo ligo agorasa ton pavillion 6661ev. Tha to exo se liges meres men alla tha ithela na mou peite ti mporo na kano oste na ton kano oso to dunaton kalutero. Xero kapoia pragmata gia upologistes alla sigoura sto forum uparxoun alloi pou gnorizoun polla perissotera. Thelo na ekmetalleuto to 100% ton dunatotiton tou. Na ton kano na petaei...

 

Sas euxaristo ek ton proteron.

τι εννοείς? για ποιο πράγμα τον χρειάζεσαι?

 

κάτι συγκεκριμένο? δλδ τώρα σέρνεται?

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Den ton exo akomi sta xeria mou, apla an kapoios ton xerei na mou pei ti na kano oste na apodidei ta megista.

 

Κατ' αρχην πριν κανω οτιδηποτε, θα πρεπει να αγορασω το HP Care Pack 3 Year HP Presario & Pavilion U4817A για να εχω το κεφαλι μου ησυχο για 3 χρονια?

 

Η επεκταση αυτη της εγγυησης ισχυει και για το dv6661ev ετσι?

 

Μην το αγορασω και μετα σε καποια στραβη του φορητου μου πουν οτι το συγκεκριμενο μοντελο δεν περιλαμβανεται...

 

Τον υπολογιστη θα τον εχω την επομενη Δευτερα. Παραγγελνω την επεκταση της εγγυησης (μεσω http://www.play247.gr π.χ.) οταν τον παραλαβω ή απο τώρα?

 

Οταν το παραλαβω τι ακριβως θα είναι? Καποια εγγραφα φανταζομαι αλλα τι θα πρεπει να τα κανω? Τα συμπληρωνω? Τα κραταω στο συρταρι μου? Θα πρεπει να μιλησω με την HP μετα?

 

Φαινομαι τελειως ανιδεος με τις ερωτησεις μου αλλα σας εμπιστευομαι περισσοτερο απο τους πωλητες κλπ και προτιμω να ρωτησω εσας παρα οποιονδηποτε αλλον...

Link to comment
Share on other sites

σημερα το lap top μου εκανε κατι που δεν το εχω ξαναδει(sony vaio cr)

τον ειχα αφησει ανοιχτο απο την παρασκευη και εστελνα σε ενα τορεντ και γενικα αυτο κανω καθε ΣΚ ...και σημερα πριν κανα 15πτο που πηγα να δω πως παει ειδα την οθονη να κυματιζει το περιβαλων τον vista και να εχει θολωσει και να εχει μετατοπισθει πιο δεξια τα προγραμματα ειχαν σταματησει να λειτουργουν αλλα τα υπολοιπαν ποντικι και γενικα εντολες δεχοταν κανονικα..

τρομαξα αρκετα

εκανα κανονικα επανεκκινηση αλλα δεν ανταποκρινοταν ακι τοτε απο μονο το του τα vista

εκαναν restore απο καποιο σημειο και ευτυχως δεν εχασα τιποτα...και ολα ειναι οκ μετα την επανεκ..

 

αυτο που θελω να ρωτησω ειναι το εξης να ανησυχω μηπως το ξαναπαθει?

ειναι προβλημα των vista?

Link to comment
Share on other sites

Το λαπτοπ εχει ΧΡ προ. Με μια εφαρμογη πιθανον να απενεργοποιησα ολα τα services που εκκινουν οταν ξεκινανε. Αυτο εχει σαν αποτελεσμα στην οθονη επιλογη χρηστη (εχει τον αντμιν και εναν 2ο) δε λειτουργει το πληκτρολογιο, ενω το τατσπαντ κλειδωνει μολις πατησω καποιο κουμπι. Παιζει μονο ποντικι usb, ποληκτρολογιο ομως δυστυχως οχι. Ο αντμιν εχει 3ψηφιο κωδικο και ο απλος χρηστης δεν εχει. Αν συνδεθω στον απλο χρηστη δε με αφηνει να πειραξω τιποτα απολυτως. Δε θελω σε καμια περιπτωση να κανω φορματ ή να χασω τα δεδομενα μου.

Υπαρχει καποια λυση; ΣΟΣ. :cry:

 

υ.γ. ο δισκος εχει 2 παρτισιον, ενα των ΧΡ και ενα αδειο.

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

σημερα το lap top μου εκανε κατι που δεν το εχω ξαναδει(sony vaio cr)

τον ειχα αφησει ανοιχτο απο την παρασκευη και εστελνα σε ενα τορεντ και γενικα αυτο κανω καθε ΣΚ ...και σημερα πριν κανα 15πτο που πηγα να δω πως παει ειδα την οθονη να κυματιζει το περιβαλων τον vista και να εχει θολωσει και να εχει μετατοπισθει πιο δεξια τα προγραμματα ειχαν σταματησει να λειτουργουν αλλα τα υπολοιπαν ποντικι και γενικα εντολες δεχοταν κανονικα..

τρομαξα αρκετα

εκανα κανονικα επανεκκινηση αλλα δεν ανταποκρινοταν ακι τοτε απο μονο το του τα vista

εκαναν restore απο καποιο σημειο και ευτυχως δεν εχασα τιποτα...και ολα ειναι οκ μετα την επανεκ..

 

αυτο που θελω να ρωτησω ειναι το εξης να ανησυχω μηπως το ξαναπαθει?

ειναι προβλημα των vista?

1ο. πρόσεχε τι κατεβάζεις.

 

2ο. ίσως έγινε τυχαία (κάποια συμβατότητα ενός οδηγού ή προγράμματος)

 

3ο. δες αν είναι updated ο οδηγός της κάρτας γραφικών

 

4ο. δες τι προγράμματα (3ων) τρέχεις στο tray. κάποιο από αυτά μπορεί να κάμει τη ζημιά.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

οντος μετα την επανεκκινηση εκανε 2 3 Update του microsoft framework η κατι τετοιο...

τα μονα πραγματα που κατεβαζω ειναι ταινιες απο το Bitsoup και τα φετινα επισοδεια του top gear απο το thepiratebay

τεσπα ελπιζω να μην ξανακανει τιποτα τετοιο

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...