Jump to content

Φορητοί ηλεκτρονικοί υπολογιστές


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προσπάθησε να γράφεις τις αγγλικές λέξεις με αγγλικούς χαρακτήρες για να διαβάζονται πιο εύκολα τα posts σου.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

δεν ξέρω που τα στέλνει. εμένα έκαμε 45 μέρες για να μου αλλάξουν οθόνη και ενώ ήταν στην εγγύηση ήθελαν να με βάλω να τους το πληρώσω.

 

τους έβρισα (κανονικότατα στο σέρβις στην Πειραιώς) και από τότε όπου σταθώ λέω μακριά από acer.

 

και δεν θα αλλάξω ποτέ. είχα το tablet για τη δουλειά μου και έγινα ρόμπα σε μια παρουσίαση (το έχω ξαναγράψει εδώ). αντιθέτως 2 χρόνια τώρα με το compaq δεν έχει παρουσιάσει το παραμικρό :) και δουλεύει 24χ7. (όλη την ώρα σχολή και δουλεία).

 

τελικά Ο,ΤΙ πληρώσεις αγοράζεις. απλά η acer έχει πέσει πάρα πολύ: σε ποιότητα, συναρμογή κλπ κλπ (ακόμη πιστεύω ότι με το πέρασμα του χρόνου χάνουν και σε τεχνογνωσία... :confused:)

 

οπότε ένα πράγμα: ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ACER

 

Υ.Γ. εποχές που είχα τον travelmate 291Lmi ήταν σοβαρή και τίμια εταιρία... τώρα απλά είναι λαϊκή αγορά, με μηδενικό service και Online support (Drivers etc...)

 

ποιο μοντέλο είχες; ήταν απο τα καινούργια Gemstone design;

Link to comment
Share on other sites

όχι. σειρά travemate τα επόμενα από το 291. 2 μάλιστα. το ένα tablet (δλδ άκρως επαγγελματικό)

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Ποιός μπορεί να με βοηθήσει θέλω να ανοιξω το laptop μου και να προσθέσω μνήμη. Λοιπόν το μοντέλο είναι το Amilo M1451.

Στο ποηγούμενο που είχα είχε απο κάτω ακριβως θεσεις ενω σ αυτο δεν έχει παρα μονο για τον σκλήρο. Εχω ακουσει οτι μπορει να είναι κάτω απο το πληκτρολόγιο. Στο μανιουαλ γραφει ότι η επέκταση της μνήμης γινετε μονο απο το προσωπικό της fujitsu siemens.

Παρακαλω οποιος ξέρει κάτι ας βοηθήσει

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

θέλω να ανοιξω το laptop μου και να προσθέσω μνήμη. Λοιπόν το μοντέλο είναι το Amilo M1451.

Στο ποηγούμενο που είχα είχε απο κάτω ακριβως θεσεις ενω σ αυτο δεν έχει παρα μονο για τον σκλήρο. Εχω ακουσει οτι μπορει να είναι κάτω απο το πληκτρολόγιο. Στο μανιουαλ γραφει ότι η επέκταση της μνήμης γινετε μονο απο το προσωπικό της fujitsu siemens.

 

Περίεργη περίπτωση το συγκεκριμένο μηχάνημα.

Και στο αγγλικό manual, ενώ δίνει οδηγίες αλλαγής του σκληρού δίσκου, για τη RAM γραφει:

"The memory modules may only be removed and installed by authorised, specially trained personnel. Please contact the Hotline/Help Desk."

 

Πόση μνήμη έχεις τώρα; Είναι σε εγγύηση;

Link to comment
Share on other sites

μια βοηθεια παρακαλω.εχω την εξης καρτα γραφικων στο laptop: ati radeon x1600 256mb.

δεν μπορω να βρω τον driver της.βασικα παω στο site κατεβαζω τον driver αλλα δεν γινεται εγκατασταση.μου βγαζει προβλημα.μπορει καποιος να μου πει το link με τον driver.

ευχαριστω πολυ.

 

εχω τα windows xp sp2.

Link to comment
Share on other sites

μια βοηθεια παρακαλω.εχω την εξης καρτα γραφικων στο laptop: ati radeon x1600 256mb.

δεν μπορω να βρω τον driver της.βασικα παω στο site κατεβαζω τον driver αλλα δεν γινεται εγκατασταση.μου βγαζει προβλημα.μπορει καποιος να μου πει το link με τον driver.

ευχαριστω πολυ.

 

εχω τα windows xp sp2.

 

Λογικά χρειάζεσαι το Display Driver από το εδώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λογικά χρειάζεσαι το Display Driver από το εδώ.

 

μηπως ειναι λαθος το link.μου βγαζει το ακολουθο μνμ:

Sorry, you have insufficient access.

 

403 Access Denied.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά στο καινούριο laptop δεν μπορώ να μεταφέρω την εικόνα που βλέπω στην TV. Mobile Intel® 945GM Express Chipset Family

 

Δες αυτό και απλά στο τελευταίο step κάνε κλικ το "output to monitor". Αν δε γίνεται έτσι δοκίμασε και με Fn + F5 (είναι ένα σύνηθες key shortcut για να αλλάζεις την οθόνη αν προφανώς αντολαμβάνεται το λαπτοπ ότι έχεις συνδέσει ήδη την τηλεόραση στο TV out του, και με την προϋπόθεση ότι υπάρχει αυτό στο μηχάνημά σου).

Link to comment
Share on other sites

Εχω εναν Toshiba Satellite 200 που αριστερα μπροστα εχει το λογοτυπο "Satellite" το οποιο στην αρχη αναβε οπως και τα λαμπακια που δινουν πληροφοριες (ON/OFF, battery, HDD κ.α) σε μπλε χρωμα, ξαφνικα χθες ειδα οτι δεν αναβει πλεον (μονο το λογοτυπο) μηπως ξερει κανεις γιατι? εχει καποια ρυθμιση η απλα "καηκε", οχι οτι ειναι σοβαρο ... απλα ειναι σπαστικο!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους...Διαβασα παρα πολλες σελιδες απο αυτο το θεμα και ζαλιστηκα...!Και ακρη δεν εβγαλα..!Θελω λοιπον να μου προτεινετε ενα καλο λαπτοπ..Οσον αφορα τα χαρακτηριστικα ξερω περιπου τι θελω, το θεμα ειναι η μαρκα γιατι πανω κατω τα ιδια εχουν οι περισσοτεροι που ειδα σε διαφημιστικα και μαλιστα εχουν τιμιες ιδιες..Αν μπορειτε να με βοηθησετε γιατι χρειαζομαι εναν αμεσα!Ειδα στις σελιδες να αναφεροντι πολυ οι εξης: sony, acer. hp.toshiba..Στα διαφημιστικα βλεπω και fujitsu siemens, Lg, altec και εχω μπερδευτει!Εσεις τι με συμβουλευετε να παρω;Ευχαριστω...

Let me be the love that comes from the sun

let me your rainbow rising on

every single rase out of space

will shine on,shine on!

Link to comment
Share on other sites

CarpeNoctum, στη δικιά μου οθόνη είναι το Fn + F4, και όχι, δεν δουλεύει αυτό που μου λες. Εχω δοκιμάσει (σχεδόν) τα πάντα....

 

Δηλαδή την οθόνη της TV τη βλέπει απλά δε μεταφέρει εικόνα? Η δεν αναγνωρίζει καν ότι εχεις τηλεόραση πάνω?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους...Διαβασα παρα πολλες σελιδες απο αυτο το θεμα και ζαλιστηκα...!Και ακρη δεν εβγαλα..!Θελω λοιπον να μου προτεινετε ενα καλο λαπτοπ..Οσον αφορα τα χαρακτηριστικα ξερω περιπου τι θελω, το θεμα ειναι η μαρκα γιατι πανω κατω τα ιδια εχουν οι περισσοτεροι που ειδα σε διαφημιστικα και μαλιστα εχουν τιμιες ιδιες..Αν μπορειτε να με βοηθησετε γιατι χρειαζομαι εναν αμεσα!Ειδα στις σελιδες να αναφεροντι πολυ οι εξης: sony, acer. hp.toshiba..Στα διαφημιστικα βλεπω και fujitsu siemens, Lg, altec και εχω μπερδευτει!Εσεις τι με συμβουλευετε να παρω;Ευχαριστω...

Egw sou protinw na pareis "toshiba".

 

1)Einai poli kala kai anthektika laptop.

 

2)Exoun service sthn ellada.

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Egw sou protinw na pareis "toshiba".

 

1)Einai poli kala kai anthektika laptop.

 

2)Exoun service sthn ellada.

 

Εγώ πάλι διαφωνώ. Έχω Toshiba Satellite M40x-119 αγορασμένο τον Αύγουστο του 2005 από το Πλαίσιο 1050 ευρώ. Έχουμε και λέμε:

 

1. 6 μήνες μετά την αγορά το λαπτοπ έσβηνε από θερμοκρασία γιατί είναι έτσι κατασκευασμένο το σημείο που είναι οι περσίδες για να παίρνει αέρα που μαζεύει πολλή σκόνη με αποτέλεσμα να πέφτουν οι στροφές του ανεμιστήρα. Το ίδιο πρόβλημα, και μάλιστα ακριβώς την ίδια χρονική στιγμή είχε και μια φίλη που είχε το ίδιο μοντέλο. Μπορεί να ήταν πρόβλημα της σειράς αλλά και πάλι...

 

2. Εδώ και 6 μήνες τα έχει παίξει το recorder και δε μπορώ να γράψω dvds + cds. Απίστευτα εκνευριστικό θα έλεγα...

 

Σχετικά με το service...

 

Όταν αντιμετώπισα το πρόβλημα no1 ήμουν Αγγλία. Πήρα τηλέφωνο και μου είπαν ότι θα έστελναν κουριερ και θα το είχα πίσω χωρίς καμία επιβάρυνση γιατί ήμουν μέσα στην εγγύηση (+++ points εδώ για το International Service τους). Δυστυχώς οι ακαδημαϊκές μου υποχρεώσεις δεν μου επέτρεπαν να μέινω τόσες μέρες χωρίς λαπτοπ, οπότε γύρισα Ελλάδα και το έφτιαξα στην Αθήνα. Ήμουν εκτός εγγύησης, και για να μου καθαρίσουν τον ανεμιστήρα και να κάνουν "έλεγχο σταθερότητας" μου πήραν 45 ευρώ. Προφανώς, όπως καταλαβαίνεις έπρεπε να το πάω εγώ στην αντιπροσωπεία (Κρέοντος 25, Αθήνα - όχι τόσο βολικό αν αναλογιστείς ότι δε μένω Αθήνα) και να το πάρω όταν ήταν έτοιμο (δέκα μέρες περίπου είχε κάνει)

 

Για το recorder δεν έχω ρωτήσει πόσα φράγκα θέλουν, αλλά είμαι και πάλι εξωτερικό οπότε θα περιμένω να γυρίσω κάποια στιγμή κάτω γιατί και πάλι δε μπορώ να μείνω χωρίς λαπτοπ.

 

Γενικά λοιπόν, δεν είμαι και πολύ ευχαριστημένος απο το Toshiba μου.

 

Αν έπαιρνα τώρα λαπτοπ θα πήγαινα με κλειστά μάτια στις καινούριες σειρές της HP.. Αυτά για αρχή.

Link to comment
Share on other sites

η toshiba δεν είναι ότι ήταν :(

 

δυστυχώς.

 

τώρα κορυφή είναι -όπως πάντα-η ibm-lenovo, η hp-compaq και -ξανά- η dell :up:

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας...Απ'ο,τι καταλαβα κατι της hp θα κοιταξω..Ελπιζω να μην σας πειραζει αν ρωτησω καποια στιγμη για συγκεκριμενο μοντελο..:-)

Let me be the love that comes from the sun

let me your rainbow rising on

every single rase out of space

will shine on,shine on!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας...Απ'ο,τι καταλαβα κατι της hp θα κοιταξω..Ελπιζω να μην σας πειραζει αν ρωτησω καποια στιγμη για συγκεκριμενο μοντελο..:-)

φυσικά και δεν πειράζει ;)

 

για αυτό είναι τα φόρα!

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...