Jump to content

Φορητοί ηλεκτρονικοί υπολογιστές


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ωραία :)

Μήπως ξέρεις και γιατί γίνεται αυτό?

Εγώ πήρα samsung και γι αυτό δείχνει 2x το nero! (Το κακό είναι ότι πήρα δεκάδα:()

Υπάρχει topic ειδικά για τα άδεια δισκάκια: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=54791
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα μετα απο μια αναζητηση σε διαφορα e-shops κατεληξα στους παρακατω φορητους απο καθε εταιρεια . Λοιπον , εχουμε και λεμε

Θελω να αγορασω ενα φορητο ο οποιος να διακρινεται για την αξιοπιστια του στο service , σαν εταιρεια γενικοτερα αλλα και στα χαρακτηριστικα του . Ποια εταιρεια ειναι πιο αξιοπιστη απο αυτες που ανεφερα παραπανω . Ποιο απο ολα μου προτεινετε ως προς τον επεξεργαστη ( intel PM Centrino ή AMD Athlon xp ? ) και για την ποιοτητα της οθονης για να παρακολουθω DVD ταινιες ? Ευχαριστω .

 

Για να πω την αλήθεια βαρέθηκα να μελετήσω όλα τα links. Πάντως, τα vaio έχουν εξαρετική οθόνη, με απίστευτη φωτεινότητα (μιλάμε βέβαια για 15,4 ίντζες, δεν ξέρω πόσο είναι το μοντέλο που σε ενδιαφέρει). Προσωπικά θεωρώ τους επεξεργαστές της Intel ανώτερους από αυτούς της AMD. Όσο για την αξιοπιστία δεν μπορώ να σου πω, γιατί τον δικό μου φορητό τον έχω εδώ και δύο εβδομάδες μόνο. Όσον αφορά την αξιοπιστία θα πρέπει να βρεις κάποιον ο οποίος να έχει χρησιμοποιήσει έναν - δύο από τους προαναφερθείσαντες.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλό μήνα!

 

Είμαι και εγώ στα πρόθυρα αγοράς ενός φορητού. Κύριοι λόγοι ότι το χρειάζομαι εκτός σπιτιού κυρίως...

 

Τα € που θέλω να δώσω είναι βαριά βαριά κανά 900αρι...

 

Κάνοντας μια έρευνα αγοράς κατέληξα σε 2 μοντέλα.

 

1)http://www.e-direct.gr/ViewShopProduct.aspx?Id=47906

2)http://www.infoshop.gr/product.asp?PrID=496926

 

Να πώ την αλήθεια, θα το χρησιμοποιώ κυρίως για εφαρμογές γραφείου, surfing, για την πτυχιακή μου που απαιτεί κατασκευή ιστοσελίδων (SQL), photoshop, mp3 και κανά video (τα ψιλο-κλασσικά δηλαδή).

 

Απο εκεί και πέρα, θα φορτώνω και κανά παιχνιδάκι του στύλ World of Warcraft ή κανά unreal (και τα συναφή) όταν θα είμαι με παρέα...

 

Δυστηχώς απο ότι είδα ψάχνοντας για να βρείς κάρτα γραφικών της προκοπής σε αυτά τα λεφτά λιγο δύσκολο. Μονάχα αυτό το acer βρήκα.... που έχω στο Link παραπάνω.

 

Απο την άλλη δε το άλλο είναι IBM=εγγύηση, έχει centrino στα 1.6 και γενικά αν εξαιρέσουμε την κάρτα γραφικών είναι καλό μηχανάκι.

 

Εσείς τι προτείνετε? Τον IBM και να ξεχάσω τα παιχνίδια, ή να πάρω τον πιο εξοπλισμένο acer? (αλήθεια η ATI MOBILITY RADEON X600 64 MB είναι καλή?)

Για οτιδήποτε σχετικό με την φωτογραφία κάντε "κλίκ" στο www.dpgr.gr

 

Και αν έχεις seicento ή ciquecento.. www.clubcento.gr

Link to comment
Share on other sites

Kalispera stin parea. vriskomai ollandia gia spoudes (multimedia engineering) kai tha paro laptop mesa se 2 meres.

Apofasisa HP Pavilion me P4, 3.4GHz, 1024RAM, and 128 ATI RADEON X600.

I gnomi sas? tha ton pairno mazi sto panepistimio kai tha doulevo kai ta projects spiti... :cry: :w00t: :alien:

After having COSMOTE and then VODAFONE, I think TIM is the best..

[colour=blue]"TIM: ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΡΙΑ!!!!!"[/colour]

www.djavalance.tk

Link to comment
Share on other sites

avalance... Νομίζω καλή επιλογή..Κ εγώ έχω HP pavillion κ είμαι μέχρι στιγμής ευχαριστημένος... (Οταν το πάμε για service να δουμε τι θα γίνει!! ).. Απλά να ξέρεις πως απ'τη στιγμη που διάλεξες P4 κ όχι Centrino θα έχεις μειωμένη αυτονομία κ ίσως κάποια μικρή υπερθέρμανση...Με γειά σου πάντως!!
Link to comment
Share on other sites

Nyo euxaristo poli. thema aftonomias den polifovamai afou pantou exei mia priza na to valo, kai oso gia yperthermansi, ante na valo kai ena heat spreader tis thermaltake idiko gia laptops! einai korifi pantos. Oso gia service, apo pc alo tipota! modder eimai tha to ftiaxo monos mou!@! ty man... :)

After having COSMOTE and then VODAFONE, I think TIM is the best..

[colour=blue]"TIM: ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΡΙΑ!!!!!"[/colour]

www.djavalance.tk

Link to comment
Share on other sites

bdim

Στα χρήματα αυτά δεν σε παίρνει να έχεις μεγάλες απαιτήσεις. Το κακό είναι ότι με 200 ή 300 ευρώ παίρνεις κάτι καλύτερο το οποίο να μπορείς και να το κρατήσεις κάποιο διάστημα παραπάνω πριν θεωρηθεί αρχαίο. Το ΙΒΜ έχει καλύτερη ποιοτικά φήμη αλλά η Acer δίνει περισσότερα με την ίδια τιμή - συνήθως. Θα ψήφιζα centrino ασυζητητί. Η κάρτα γραφικών που αναφέρεις ( αυτήν έχω ) είναι πολύ καλή αλλά όχι για πολύ απαιτητικές εφαρμογές. Για το Photoshop είναι υπεραρκετή και για τα περισσότερα παιχνίδια της αγοράς. Αυτό που πρόσεχα εγώ στη θέση σου είναι ο σκληρός να είναι όσο μεγαλύτερος γίνεται εκτός κι αν σκοπεύεις να πάρεις και εξωτερικό σύντομα. Δες το σαν επένδυση και μην δώσεις τζάμπα 900 εαν με τα 1200 παίρνεις κάτι πολύ καλύτερο. Ψάξτο

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα . Μετα απο πολυ ψαξιμο στο ιντερνετ εχω καταληξει σε 3 φορητους . Λοιπον εχουμε και λεμε

SONY VAIO FS215B

ΥΠΕΡ

ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΤΗΣ :"Intel® Pentium® M Processor 740 1.73 GHz, 533MHz '' ,ΟΘΟΝΗ :15.4" WXGA X-black LCD (1280 x 800) , ΒΑΡΟΣ : 2.85 Kg .

ΚΑΤΑ

ΜΝΗΜΗ:512 (2X256)MB DDR333 (επεκτάσιμη στα 1 GB) , ΚΑΡΤΑ ΓΡΑΦΙΚΩΝ :"Intel® 915GME intergrated graphics chip /128MB shared memory " , ΣΚΛΗΡΟΣ ΔΙΣΚΟΣ :60 GB ( αλλα στα 4200 u/min... ) , Εγγυηση 1 χρονος & επεκταση εγγυησης στα 3 χρονια με 240 Ε ( πολλα λεφτα ) .

Αρα συνολο 1460 & 240 & 70 ( θηκη SONY VAIO ) & ποντικι 30 Ε -> 1800 Ε .

Προσωπικα θα το αγοραζα μονο για το design και την ποιοτητα SONY .

 

HP Pavilion zd8214EA

ΥΠΕΡ

17" WXGA+ TFT-Display 1440 x 900 , RAM: 512 MB DDR2 533 MHz (2 x 256 MB)max 2048 MB, S-Video-TV-out , DVD-Recorder Dualformat (+/-R +/-RW) ,6-in-1-Cardreader (xD, SD, Smart Media, Memory Stick, Memory Stick Pro, Multimedia Card) , ATI MOBILITY RADEON X600 128 MB ,60GB 5400rpm EIDE, ATA 100 .

ΚΑΤΑ

Intel® Pentium® 4-Prozessor 530 with Hyperthreading-Technology 3,0 GHz 1 MB L2 Cache System-Bus 800 MHz ( Δεν ειναι Centrino και θα ειναι πολυ hot ... , εχει μικρη αυτονομια ) , Weight 4,22 kg ( Βαρυ φορτιο ... ) .

Αρα συνολο 1370 & επεκταση εγγυησης στα 3 χρονια 215 & θηκη HP 40 & ποντικι 30 -> 1650 Ε .

Προσωπικα μου αρεσει πολυ το design του , η 17' οθονη και τα πληρη χαρακτηριστικα του για την τιμη του σε συγκριση με το sony vaio . Απο την αλλη δεν εχει Centrino .

 

FSC AMILO M 3438

ΥΠΕΡ

Intel Centrino Pentium M 740 1.73 GHz (Alviso) (2 MB 2nd Level Cache / FSB533) , 256 MB NVidia GeForce 6800 Go , 512MB DDR2 RAM (PC2-3200) , 80 GB S-ATA HDD , 17" WXGA TFT (1440 x 900) ,

DVD Dual Double Layer RECORDER (DVD-RECORDER & CD-RECORDER ) , 1x TV out/S-Video , 4-in-1 Card Reader (MS/MSpro/SD/MMC) , 2 ΧΡΟΝΙΑ ΕΓΓΥΗΣΗ .

ΚΑΤΑ

Weight : ca. 4,1 kg ( Δεν βρηκα τι αλλο να βαλω ... :rolleyes: ) .

Αρα συνολο 1560 & 120 επεκταση εγγυησης στα 3 χρονια & θηκη 40 & ποντικι 30 -> 1750 Ε .

Σκεφτομαι σοβαρα να το αγορασω αλλα δεν ξερω γιατι ειναι διαθεσιμο μονο στο openmind.gr σε αυτα τα χαρακτηριστικα . Ειναι αξιοπιστο το e-shop αυτο ??? Ειναι στη Κρητη και εχει δωρεαν αποστολη με courier και αντικαταβολη . Please answer me ... I'm confused .

PS Σκεφτηκα και το Acer 1692 με Centrino 1,73 στα 1250 & επεκταση εγγυησης 185 & θηκη 40 & ποντικι 30 -> 1500 Ε αλλα μου φαινονται πολλα για φορητο ACER με οτι συναιπαγεται το ονομα αυτο ( ποιοτητα υλικων , service klp. ) .

 

PS 2 . Αληθεια μπορει να μπει TV-tuner σε φορητο αν δεν ειναι απο ενσωματωμενο απο την αρχη ? Το S-Video tv-out τι δουλεια κανει ? και τελος γιατι σας επρηξα ... ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΙΟ εχουν οι παραπανω φορητοι ? ( Κρισιμη ερωτηση , παρακαλω απαντηστε μου ... ) .

[sIGPIC][/sIGPIC]

::Alma Libre - My Blog

A blog by an IT student

Link to comment
Share on other sites

Εκ των τριών εγώ θα έπαιρνα τον Hp. Και γνωστή μάρκα και καλό σύστημα και καλή τιμή.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

κατέληξα λοιπόν να αγοράσω τον εξής HP COMPAQ

Ωστόσο θα ήθελα την άποψη αυτών που έχουν κάποια εμπειρία από χρήση προηγούμενου μοντέλου(ή και αυτού) όσον αφορά τη φορητότητα του,τη μπαταρία του,την ανθεκτικότητα και φυσικά την οθόνη του

Τέλος θα ήθελα να μου πείτε αν θεωρείτε δυνατά τα χαρακτηριστικά του γιατί πρόκειται να χρησιμοποιηθεί για δουλειά.Δε με ενδιαφέρουν τα παιχνίδια(αλλιώς θα κατέληγα σε pc)

UMTS power!:cool:
Link to comment
Share on other sites

κατέληξα λοιπόν να αγοράσω τον εξής HP COMPAQ

Ωστόσο θα ήθελα την άποψη αυτών που έχουν κάποια εμπειρία από χρήση προηγούμενου μοντέλου(ή και αυτού) όσον αφορά τη φορητότητα του,τη μπαταρία του,την ανθεκτικότητα και φυσικά την οθόνη του

Τέλος θα ήθελα να μου πείτε αν θεωρείτε δυνατά τα χαρακτηριστικά του γιατί πρόκειται να χρησιμοποιηθεί για δουλειά.Δε με ενδιαφέρουν τα παιχνίδια(αλλιώς θα κατέληγα σε pc)

εμενα μου φαινεται πολυ δυνατος..απο την τιμη θα κρινω εαν σε συμφερει κιολας.εγω γυρω στα 1800 euro θα εδεινα γι αυτο το laptop.

εσενα ποσο θα σου κοστισει?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

κατέληξα λοιπόν να αγοράσω τον εξής HP COMPAQ

Ωστόσο θα ήθελα την άποψη αυτών που έχουν κάποια εμπειρία από χρήση προηγούμενου μοντέλου(ή και αυτού) όσον αφορά τη φορητότητα του,τη μπαταρία του,την ανθεκτικότητα και φυσικά την οθόνη του

Τέλος θα ήθελα να μου πείτε αν θεωρείτε δυνατά τα χαρακτηριστικά του γιατί πρόκειται να χρησιμοποιηθεί για δουλειά.Δε με ενδιαφέρουν τα παιχνίδια(αλλιώς θα κατέληγα σε pc)

Καλό φορητό το συγκεκριμένο. Θα προτιμούσα όμως 2 μνήμες αντί για 1 για να δουλέψουν dual channel. Η τιμή του θα πρέπει να είναι γύρω στα € 2500...
Link to comment
Share on other sites

κατέληξα λοιπόν να αγοράσω τον εξής HP COMPAQ

Ωστόσο θα ήθελα την άποψη αυτών που έχουν κάποια εμπειρία από χρήση προηγούμενου μοντέλου(ή και αυτού) όσον αφορά τη φορητότητα του,τη μπαταρία του,την ανθεκτικότητα και φυσικά την οθόνη του

Τέλος θα ήθελα να μου πείτε αν θεωρείτε δυνατά τα χαρακτηριστικά του γιατί πρόκειται να χρησιμοποιηθεί για δουλειά.Δε με ενδιαφέρουν τα παιχνίδια(αλλιώς θα κατέληγα σε pc).

 

Με τέτοια specs παίζεις άνετα και παιχνίδια. Σίγουρα θα κάνει πάνω από 2 χιλιάρικα, κοντά στα 2500 όπως είπε και ο thePrince.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Όμως ΜΗ τσιμπάτε μάγκες... το λάπτοπ εκτός από φορητό και μικρό, υστερεί σε όλα τ'αλλα. Είναι ακριβότερο, είναι χειρότερο σε αποδόσεις κι είναι και πολύ μα πολύ αναξιόπιστο. Χρήστης λάπτοπ χωρίς προβλήματα είναι πιο σπάνιο κι απ΄το τζόκερ :p Άσε που ΔΕΝ αναβαθμίζεται όπως ένα πισί γραφείου.

QUOTE]

φιλε δεν ξερω τι λες αλλα εγω εχω λαπτοπ Toshiba satellite pro 4200 με επεξεργαστη pentium2 στα 450 mhz με 64mb ram και παιζει τα xp πιο καλα απο το desktop που ηταν pentium3 me 128mb ram και δεν μπορεσα να βαλλω ποτε τα xp επειδη κολλαγε συνεχεια.εχει και dvd player και παιζει τις ταινειες χωρις απολυτως κανενα προβλημα.το μονο προβλημα ειναι οτι τα εχει ψυλο παιξει η μπαταρια που κραταει μιση ωρα με τον ανεμηστηρα του επεξεργαστη ρυθμισμενο να δουλευει πολυ συχνα.

Link to comment
Share on other sites

 

FSC AMILO M 3438

ΥΠΕΡ

Intel Centrino Pentium M 740 1.73 GHz (Alviso) (2 MB 2nd Level Cache / FSB533) , 256 MB NVidia GeForce 6800 Go , 512MB DDR2 RAM (PC2-3200) , 80 GB S-ATA HDD , 17" WXGA TFT (1440 x 900) ,

DVD Dual Double Layer RECORDER (DVD-RECORDER & CD-RECORDER ) , 1x TV out/S-Video , 4-in-1 Card Reader (MS/MSpro/SD/MMC) , 2 ΧΡΟΝΙΑ ΕΓΓΥΗΣΗ .

ΚΑΤΑ

Weight : ca. 4,1 kg ( Δεν βρηκα τι αλλο να βαλω ... :rolleyes: ) .

Αρα συνολο 1560 & 120 επεκταση εγγυησης στα 3 χρονια & θηκη 40 & ποντικι 30 -> 1750 Ε .

Σκεφτομαι σοβαρα να το αγορασω αλλα δεν ξερω γιατι ειναι διαθεσιμο μονο στο openmind.gr σε αυτα τα χαρακτηριστικα . Ειναι αξιοπιστο το e-shop αυτο ??? Ειναι στη Κρητη και εχει δωρεαν αποστολη με courier και αντικαταβολη . Please answer me ... I'm confused .

 

 

[...]

 

και τελος γιατι σας επρηξα ... ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΙΟ εχουν οι παραπανω φορητοι ? ( Κρισιμη ερωτηση , παρακαλω απαντηστε μου ... ) .

 

Ο Fujitsu Siemens πιστεύω ότι είναι πολύ καλή επιλογή. Επίσης θα σου πρότεινα να κοιτάξεις και τον Amilo M 1437 που έχει παραπλήσια χαρακτηριστικά με τον Μ 3438 αλλά είναι πιο μικρός κι ελαφρύς (λόγω οθόνης 15.4").

 

Για το openmind.gr (και πιο συγκεκριμένα για τον ιδιοκτήτη του) ρώτησα και μου είπαν ότι είναι σωστός στις δουλειές του (άρα και το ηλεκτρονικό κατάστημά του είναι αξιόπιστο), οπότε δε νομίζω ότι έχεις να φοβηθείς κάτι. Το μόνο που με προβληματίζει σε τέτοιες αγορές είναι η μ@λακία που μπορεί να δέρνει τον εκάστοτε courierά, ο οποίος μπορεί να πετάει το δέμα από δω κι από κει.

 

Όσον αφορά το ελληνικό πληκτρολόγιο... ναι έχει. ;)

:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Ο Fujitsu Siemens πιστεύω ότι είναι πολύ καλή επιλογή. Επίσης θα σου πρότεινα να κοιτάξεις και τον Amilo M 1437 που έχει παραπλήσια χαρακτηριστικά με τον Μ 3438 αλλά είναι πιο μικρός κι ελαφρύς (λόγω οθόνης 15.4").

 

Για το openmind.gr (και πιο συγκεκριμένα για τον ιδιοκτήτη του) ρώτησα και μου είπαν ότι είναι σωστός στις δουλειές του (άρα και το ηλεκτρονικό κατάστημά του είναι αξιόπιστο), οπότε δε νομίζω ότι έχεις να φοβηθείς κάτι. Το μόνο που με προβληματίζει σε τέτοιες αγορές είναι η μ@λακία που μπορεί να δέρνει τον εκάστοτε courierά, ο οποίος μπορεί να πετάει το δέμα από δω κι από κει.

 

Όσον αφορά το ελληνικό πληκτρολόγιο... ναι έχει. ;)

 

Τελικα αποφασισα να παρω το Toshiba Satellite M40X-259

 

http://openmind.gr/product_info.php?products_id=1985&osCsid=241cd974124fb68eb28aaa269281572f

 

ΓΙΑΤΙ

εχει πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης , καλο service , 2 χρονια εγγυηση , τα χαρακτηριστικα που θελω και καλη τιμη .

Εχει ελληνικο πληκτρολογιο ο φορητος αυτος ? ( σημαντικο ) και με τι προγραμματα συνοδευεται ? ( winDVD klp ) . Οποιος εχει TOSHIBA ας απαντησει στα ερωτηματα αυτα . Επειδη το βρηκα μονο στο openmind.gr μηπως δεν θα εχει εγγυηση απο την ελληνικη αντιπροσωπεια ? Να το αγορασω τελικα απο το openmind.gr ? Σε ποσες μερες γινεται η παραδοση ?

[sIGPIC][/sIGPIC]

::Alma Libre - My Blog

A blog by an IT student

Link to comment
Share on other sites

Επειδη το βρηκα μονο στο openmind.gr μηπως δεν θα εχει εγγυηση απο την ελληνικη αντιπροσωπεια ?

 

Αφού το γράφει ξεκάθαρα: 2 χρόνια εγγύηση απο την Ελληνική αντιπροσωπεία

Link to comment
Share on other sites

εμενα μου φαινεται πολυ δυνατος..απο την τιμη θα κρινω εαν σε συμφερει κιολας.εγω γυρω στα 1800 euro θα εδεινα γι αυτο το laptop.

εσενα ποσο θα σου κοστισει?

καταρχάς να σας ευχαριστήσω όλους για τις απαντήσεις.

Θα κοστίσει 2070Ε(Τελική τιμή) ωστόσο θα είναι once για τα επόμενα 6 χρόνια άρα δεν ανησυχώ για την απόσβεση :p Τα laptop,ναι,έχουν χειρότερη απόδοση αλλά όταν το απαιτεί η δουλειά σου τι μπορείς να κάνεις;ακόμη και σαν φοιτητής προτείνεται ΑΝΑΜΦΙΒΟΛΑ γιατί μπορείς να τον παίρνεις μαζί σου στο σπίτι σου(το κανονικό :) ) και να κάνεις εργασίες,να διαβάζεις και γιατί όχι να παίζεις.

όσον αφορά τα παιχνίδια,οκ σηκώνει αλλά ακόμη και να μην παίζει δεν με νοιάζει πολύ :cool: Μια πασιέντζα να σηκώνει :lol: και είμαι ωραίος.Επίσης θα με βόλευε να παίζει DVD άψογα(Για παρουσιάσεις κυρίως)

UMTS power!:cool:
Link to comment
Share on other sites

καταρχάς να σας ευχαριστήσω όλους για τις απαντήσεις.

Θα κοστίσει 2070Ε(Τελική τιμή) ωστόσο θα είναι once για τα επόμενα 6 χρόνια άρα δεν ανησυχώ για την απόσβεση :p Τα laptop,ναι,έχουν χειρότερη απόδοση αλλά όταν το απαιτεί η δουλειά σου τι μπορείς να κάνεις;ακόμη και σαν φοιτητής προτείνεται ΑΝΑΜΦΙΒΟΛΑ γιατί μπορείς να τον παίρνεις μαζί σου στο σπίτι σου(το κανονικό :) ) και να κάνεις εργασίες,να διαβάζεις και γιατί όχι να παίζεις.

όσον αφορά τα παιχνίδια,οκ σηκώνει αλλά ακόμη και να μην παίζει δεν με νοιάζει πολύ :cool: Μια πασιέντζα να σηκώνει :lol: και είμαι ωραίος.Επίσης θα με βόλευε να παίζει DVD άψογα(Για παρουσιάσεις κυρίως)

 

καλοριζικο!!! ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

και εγώ σκέφτομαι την αγορά ενός. Ειχα καταλήξει σε κάποιο Acer μιας και στα λεφτά τους έχουν όσα θελω αλλα διάβασα τα χειρότερα για ποιότητα κατασκευής και υποστήριξη μετά απο το σερβις. Και λέω να πάρω κανα ΗΡ...

 

Εσείς τι λέτε? Αξίζει ?

:X
Link to comment
Share on other sites

To laptop μου παρέδωσε πνεύμα... :cry:

Μου έπεσε καφές στο πληκτρολόγιο..Το κλείνω το σκούπισα λέω εντάξει..:O

Το ανοίγω μετα και κολλάει στην αρχική οθόνη ACER και κάνει συνεχόμενα beep..Μετα απο πολλές προσπάθειες άνοιξε αλλα δεν πατιέται σχεδόν κανένα πλήκτρο και δεν μπορώ να βάλω password για να μπώ στα xp.Εν τω μεταξύ γράφει μόνο του τον κωδικό..Σβήνω και αυτό γράφει...Έχει κολλήσει.:(

Είναι ένας ACER Aspire 1363..Ξέρει κανείς αν το καλύπτει αυτό η εγγύηση ή όχι? Ήρθε η ώρα μάλλον να αντιμετωπίσω το περιβόητο service της Αlman...

Link to comment
Share on other sites

piadia kai ego meta apo kairo apofasisa na paro laptop katelixa sti marka ibm dioti einai poli axiopisti exoun poli kala ylika kataskeyis kai exoun kai kalo servise

Katelixa sto montelo ibm t43 me intel pentium m 1.8ghz 60gb 512 mnimi ala karta grafikon mono 64mb kai einai sta 2.100 eyro na ton paro i tha petaxo ta lefta adika????? :confused: :confused:

 

 

 

EYXARISTO POLY :) :)

Link to comment
Share on other sites

piadia kai ego meta apo kairo apofasisa na paro laptop katelixa sti marka ibm dioti einai poli axiopisti exoun poli kala ylika kataskeyis kai exoun kai kalo servise

Katelixa sto montelo ibm t43 me intel pentium m 1.8ghz 60gb 512 mnimi ala karta grafikon mono 64mb kai einai sta 2.100 eyro na ton paro i tha petaxo ta lefta adika????? :confused: :confused:

 

 

 

EYXARISTO POLY :) :)

 

€2100 για αυτά τα χαρακτηριστικά (και φαντάζομαι και 15.0" - 15.4" οθόνη, ε?)?

 

Με €2300 παίρνεις τον FSC Amilo M3438G με: Pentium M 2GHz, 2048MB RAM, 2x80GB σκληρούς SATA, 256MB NVidia GeForce 6800, 17.0" οθόνη κλπ κλπ κλπ... Μήπως να το ξανασκεφτόσουν? ;)

:shifty:
Link to comment
Share on other sites

To laptop μου παρέδωσε πνεύμα... :cry:

Μου έπεσε καφές στο πληκτρολόγιο..Το κλείνω το σκούπισα λέω εντάξει..:O

Το ανοίγω μετα και κολλάει στην αρχική οθόνη ACER και κάνει συνεχόμενα beep..Μετα απο πολλές προσπάθειες άνοιξε αλλα δεν πατιέται σχεδόν κανένα πλήκτρο και δεν μπορώ να βάλω password για να μπώ στα xp.Εν τω μεταξύ γράφει μόνο του τον κωδικό..Σβήνω και αυτό γράφει...Έχει κολλήσει.:(

Είναι ένας ACER Aspire 1363..Ξέρει κανείς αν το καλύπτει αυτό η εγγύηση ή όχι? Ήρθε η ώρα μάλλον να αντιμετωπίσω το περιβόητο service της Αlman...

 

 

Μπορώ να πω ότι είμαι ειδικός σε αυτό το θέμα (το έπαθα 2 φορές!) γι'αυτό άκου 1-2 συμβουλές: κατ'αρχάς μην πανικοβάλλεσαι. Όλες αυτές οι "παρενέργειες" είναι πολύ πιθανό να οφείλονται στο χαλασμένο πληκτρολόγιο. Αν σε καλύπτει ακόμα η εγγύηση μπορείς να δοκιμάσεις να το πάς αν και δεν πιστεύω να καλύπτει κάτι τέτοιο. Για να ανακαλύψεις σίγουρα οτι τα προβλήματα οφείλονται στο πληκτρολόγιο μπορείς να το αφαιρέσεις και να δοκιμάσεις να λειτουργήσεις τον υπολογιστή με ένα άλλο, εξωτερικό. Αν δεις ότι δουλεύει πήγαινε σε ένα κατάστημα με υπολογιστές (αν είσαι τακτικός σε κάποιο κατάστημα και σε ξερουν προσωπικά ακόμα καλύτερα) και πές τους να πάρουν τηλέφωνο στην αντιπροσωπεία και να σου παραγγείλουν ένα άλλο. Δεν κοστίζει σχεδόν τίποτα, περίπου 20Ε. Πάρτο, άλλαξε το μόνος σου και όλα καλά, θα την βγάλεις καθαρή με μιά 20άρα ;) :p

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...