Jump to content

Φορητοί ηλεκτρονικοί υπολογιστές


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Office σηκώνει με μεγάλη άνεση, ακόμα και με 1gb ram δεν θα αντιμετωπίσεις κανένα πρόβλημα και σε πιο "βαριές" εφαρμογές (φαντάζομαι).
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

aromeo καλή αγορά.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τα χρωματα τα βλεπω.Λοιπον μια τελευταια ερωτηση και παταω το κουμπι για να ερθει...

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.904118

Ωραιο!!!Να πω οτι δεν βρηκα εκδοση 2GB αλλα βρηκα μια που εχει 160GB σκληρο

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.904131.

Μηπως εχει γινει λαθος???

Αν ναι τοτε αυτο θα παρω.Η cam του ποσο ειναι?Και επισης το office το σηκωνει???

H kamera ειναι VGA. Δεν εχω δωσει σημασια σε αυτο,

Μπορει να μην εχει πλεον την εκδοση με τα 2gb ραμ το eshop γιατι τελειωσε το αποθεμα..;)

 

Το οφις το σηκωνει ανετοτατα,εχω το 2007 και ανοιγω πολλα μαζι χωρις προβλημα,

απο παιχνιδακια που εχω δοκιμασει και τα παιζει καλα ειναι το προ 6, gta vice city, medal of honor a.a. δεν εχω δοκιμασει αλλα να δω.γενικως ειναι μια χαρα, αν το επιλεξεις ειναι καλη αγορα:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

chanoumaki21 κορυφή το vaio έχω και εγώ το Sony Vaio VGN-FW31M και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος.Απλά η 18αρα στο λάπτοπ αν δεν έχεις κάποια σχετική δουλειά που θές κάτι σε μεγάλη οθόνη,είναι υπερβολή.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

 

Το αγόρασα πριν 1 μήνα! :)

 

Το λογισμικο που το συνοδεύει είναι άπαιχτο!Έχει μεγάλη ποικιλια εφαρμογών για τα πάντα!Η οθόνη επίσης καταπληκτική και σε απόδοση και σε μέγεθος!Καθαρά και διάφανα χρώματα,από τις κορυφαίες!Όσον αφορά τη φορητότητα,σίγουρα δεν είναι το πιο μικρο που υπάρχει(αντιθέτως είναι το πιο μεγάλο :p ).Αν θες όμως λαπ-τοπ με απόδοση σταθερού,δεν υπάρχει άλλη επιλογή!Για όσους λεν ότι είναι τεράστιο κλπ. και ότι συμφέρει να αγοράσεις σταθερό υπολογιστή και τα συναφή,να επαναλάβω οτι όταν θες την απόδοση σταθερού σε φορητό,θα κάνεις το συμβιβασμό της φορητότητας!Στην τελική,δεν το φορτώνεσαι και στην πλάτη σαν το γαιδούρι... :rolleyes: Τσάντα βέβαια θα δυσκολευτείς να βρεις :lol: Εγώ βρήκα από Πλαίσιο 1 τσαντα για λαπ-τοπ 20 ιντσών :p

Link to comment
Share on other sites

Αυτον το υπολογιστη εχει ο αδερφος αλλα στην φθονοτερη του εκδοση και δεν του εχει παθει τιποτα:):rolleyes:Και δεν του κολαει καθολου!!!

 

Otan ennoeis f8hnoterh ekdosh ennoeis auto: http://www.plaisio.gr/product.aspx?product=1164457&catalog=21&Manufacturer=Sony&category=69977907&page=1&MSCSProfile=DCCDF22EB27065BEBB301866FDE0DF02FD71526D7B04937EF44233A063BF54BA032FEF9E08CF8F78E5198D4B4B672D834824CB0AA086283A50E141752A70AF752EE23D5C42AE7449B2052F0C5ED99FA92CE800514B88B716125597E8EEE36F7276E51FF2B7782454DF494904A62E1BCF6744DAC407D8BB1945C04EA315AD5A46 ??

Vasika epeidh t 8elw pio polu gia games skefthka oti einai idaniko m tn o8onh p dia8etei!

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν παίζω καθόλου παιχνίδια στον υπολογιστή(ούτε καν τα προεγκατεστημένα των Windows),μπορώ να πω ότι στην παρακολουθηση ταινιών σε πλήρη οθόνη,το VGN-AW21Z/B είναι απλά κορυφή!Μιλάμε απλά για την κορυφαία οθονη της αγοράς σε απόδοση! :) Φαντάζομαι ότι και στα παιχνίδια θα ισχύει κάτι παρόμοιο!
Link to comment
Share on other sites

παιδια αυτο HP 2133 Mini τι λεει?με win xp.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

παιδια αυτο HP 2133 Mini τι λεει?με win xp.

 

πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης και συναρμολογησης

τωρα απο επιδοσεις να σου πω την αληθεια επειδη τα συγκριναμε με ενα acer δεν ειχαν διαφορα ..βεβαια ειναι και πιο ακριβο ομως..

 

κατι το οποιο δεν με βολεψε ουτε στο acer αλλα ουτε και στο asus 901 ηταν το πληκτρολογιο..στο hp ομως ειμαι οκ

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια. Καταρχην αν δεν κολλαει εδω η ερωτηση μου, παραπεμψτε με ή προτεινετε να ανοιξω σχετικο συγκριτικο "θεμα".

 

Λοιπον, εχω εναν desktop και αποφασισα να παρω κι εναν φορητο για περισσοτερη βολικοτητα καποια βραδια στο σπιτι και λογω μετακινησεων/ταξιδιων.

Ο desktop που εχω ειναι πολυ απλα πληρεστατος. Για κατι "βαρυ" εχω αυτον δηλαδη. Οποτε στο φορητο δεν με ενδιαφερει η δυναμη, το θελω για internet κυριως, αλλα δεν με ενδιαφερει/πειραζει ουτε και το μεγεθος..

 

Ειμαι δηλαδη στο εξης διλημα: μ'αρεσει αρκετα το Αcer A150X, αλλα ισως να προτιμουσα το D150X λογω μεγαλυτερης οθονης.

Σκεφτομαι λοιπον, αν ειναι να δωσω 340 για αυτο, γιατι να μην δωσω 430 για αυτο που εχει και υποδοχη για cd??

 

Απο επεξεργαστη, ειναι κατωτερος ο "Intel Celeron 585 (2.16 GHz)" απο τον "Intel Atom N280 (1.66 GHz)"??

:luck: (αν κάνω λάθος διορθώστε με.!)
Link to comment
Share on other sites

Guest sv1fzr
ψαχνω να βρω οικονομικη μνημη ram 512ΜΒ 266 MHZ PC 2100 2700 για COMPAQ PRESSARIO HP. μεταχειρισμενη η καινουργια. βρηκα τησ KINGSTON 35ε αλλα το μηχανημα δεν τα αξιζει (παλιο,ταλαιπωρημενο) :O
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια. Καταρχην αν δεν κολλαει εδω η ερωτηση μου, παραπεμψτε με ή προτεινετε να ανοιξω σχετικο συγκριτικο "θεμα".

 

Λοιπον, εχω εναν desktop και αποφασισα να παρω κι εναν φορητο για περισσοτερη βολικοτητα καποια βραδια στο σπιτι και λογω μετακινησεων/ταξιδιων.

Ο desktop που εχω ειναι πολυ απλα πληρεστατος. Για κατι "βαρυ" εχω αυτον δηλαδη. Οποτε στο φορητο δεν με ενδιαφερει η δυναμη, το θελω για internet κυριως, αλλα δεν με ενδιαφερει/πειραζει ουτε και το μεγεθος..

 

Ειμαι δηλαδη στο εξης διλημα: μ'αρεσει αρκετα το Αcer A150X, αλλα ισως να προτιμουσα το D150X λογω μεγαλυτερης οθονης.

Σκεφτομαι λοιπον, αν ειναι να δωσω 340 για αυτο, γιατι να μην δωσω 430 για αυτο που εχει και υποδοχη για cd??

 

Απο επεξεργαστη, ειναι κατωτερος ο "Intel Celeron 585 (2.16 GHz)" απο τον "Intel Atom N280 (1.66 GHz)"??

 

Αποφασίζεις εσύ με βάση την διαφορά μεγέθους! Το ένα σχεδόν 3 κιλά το άλλο σχεδόν 1. Αλλά μιλάμε για δύο μηχανάκια τελείως διαφορετικής κατηγορίας. Αν πρώτη επιλογή είναι η φορητότητα κάνεις τους συμβιβασμούς και παίρνεις το netbook, αλλιώς το κανονικό laptop. Δεν συγκρίνονται.

Read The F...ing Manual First
Link to comment
Share on other sites

anonym το HP COMPAQ PRESARIO CQ60-220EV είναι πολύ καλύτερη επιλογή αν δεν σε ενοχλεί το μεγαλύτερο μέγεθος.

 

sv1fzr κάνε καλύτερα υπομονή και αγόρασε αργότερα ένα καλύτερο σε δυνατότητες λάπτοπ.Δεν αξίζει να κάνεις αναβάθμιση ούτε μνήμες,ούτε τπτ.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια. Καταρχην αν δεν κολλαει εδω η ερωτηση μου, παραπεμψτε με ή προτεινετε να ανοιξω σχετικο συγκριτικο "θεμα".

 

Λοιπον, εχω εναν desktop και αποφασισα να παρω κι εναν φορητο για περισσοτερη βολικοτητα καποια βραδια στο σπιτι και λογω μετακινησεων/ταξιδιων.

Ο desktop που εχω ειναι πολυ απλα πληρεστατος. Για κατι "βαρυ" εχω αυτον δηλαδη. Οποτε στο φορητο δεν με ενδιαφερει η δυναμη, το θελω για internet κυριως, αλλα δεν με ενδιαφερει/πειραζει ουτε και το μεγεθος..

 

Ειμαι δηλαδη στο εξης διλημα: μ'αρεσει αρκετα το Αcer A150X, αλλα ισως να προτιμουσα το D150X λογω μεγαλυτερης οθονης.

Σκεφτομαι λοιπον, αν ειναι να δωσω 340 για αυτο, γιατι να μην δωσω 430 για αυτο που εχει και υποδοχη για cd??

 

Απο επεξεργαστη, ειναι κατωτερος ο "Intel Celeron 585 (2.16 GHz)" απο τον "Intel Atom N280 (1.66 GHz)"??

 

anonym το HP COMPAQ PRESARIO CQ60-220EV είναι πολύ καλύτερη επιλογή αν δεν σε ενοχλεί το μεγαλύτερο μέγεθος.

 

[...]

 

Καταρχην ευχαριστω παιδια για τις 2 απαντησεις σας..

 

Για τους επεξεργαστες τωρα. Δηλαδη ειναι "δυνατοτερος" ο Intel Celeron 585 από εναν Atom N280....

:luck: (αν κάνω λάθος διορθώστε με.!)
Link to comment
Share on other sites

Έχω έναν φορητό FUJITSU AMILO M3438G και τα έπαιξε η κάρτα γραφικών NVIDIA Geforce 6800 Go 256MB. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει να βρω κάποια μεταχειρισμένη?

Ευχαριστώ

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Mπορείς να ρίξεις μια ματιά στο emarket.gr

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

παιδια αυτο HP 2133 Mini τι λεει?με win xp.

 

αποφυγε το

- αισχρη αυτονομια και μετριος επεξεργαστης, ανυπαρκτα upgrades

+ φοβερο πληκτρολογιο, ποιοτητα κατασκευης καλη

 

η τελικη αποφαση ειναι δικη σου

 

Συστηνω σε αυτα τα λεφτα να παρεις MSI Wind U100 με 6cell battery να του περασεις και MAC και να του βαλεις 2 γιγα ραμ, να φυσαει :D

PROUD ARSENAL FAN

http://images.skysports.com/images/badges/100x100/3.gif

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα. Δυστυχώς.....

 

απλα δεν αλλαζουν οι καρτες γραφικων σε λαπτοπ σε ποσοστο 96%...αρα αφου σου ψωφισε η καρτα δωστο εστω για ανταλλακτικα καμια 100ευρω...

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά αν βρείς κάτι χτύπα το.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα λαπτοπ toshiba με αυθεντικα windows xp(Αγγλικα).

υπαρχει καποιος τροπος να τα κανω Ελληνικα χωρις φορματ?? επισης μπορω με το TOSHIBA RECOVERY απο τον δικο μου υπολογιστη επισης Toshiba να περασω τα windows xp greek χωρις προβλημα??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...