Jump to content

Φορητοί ηλεκτρονικοί υπολογιστές


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θέλει η κοπέλα μου να αγοράσει laptop για να κάνει εργασίες της σχολής να παίζει παιχνίδια(san andreas) και αργότερα να μπαίνει στο ιντερνέτ

Εγώ τις πρότεινα αυτό HP Pavilion DV6850EV T8100 εσείς τι λέτε....????

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

αγόρασε τό Toshiba Satellite A300-15A τελικά…

Για να δούμε τι φρούτο θα βγει.......

 

Αρκετά ποιοτικό λάπτοπ με καλές επιδόσεις.

Πέραν αυτού έχει και την αξιοπιστία της Toshiba :)

 

Μετά από καναν χρόνο αν θες βάζεις νέο σκληρό στις 7200 και καμιά μνημούλα...(σαν μια μίνι αναβάθμιση)

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω δύο πράγματα.

Γίνεται να βάλουμε και άλλη μνήνη στα laptop?

Υπάρχει η δυνατότητα να βάλουμε άλλη οθόνη (TFT) στα laptop χωρις να βγάλουμε την κανονική του οθόνη?

Κύριος είναι μόνο ο ΘΕΟΣ.
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω δύο πράγματα.

Γίνεται να βάλουμε και άλλη μνήνη στα laptop?

Υπάρχει η δυνατότητα να βάλουμε άλλη οθόνη (TFT) στα laptop χωρις να βγάλουμε την κανονική του οθόνη?

 

 

Kαι στις δυο σου ερωτήσεις η απάντηση είναι ναι.

Τώρα πόση μνήμη και τι ανάλυση η οθόνη, εξαρτάται από το φορητό σου..

Buy, Sell or Rent Properties Around The World! - Real Estate Listings
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας είμαι κάτοχος ενός acer 8920 g 93450bn το αγόρασα πρίν 3 μήνες και μου το εχουν αντικαταστησει 3 φορές ,το 1) με το που το πήρα απο το πολυκαταστημα είχε πάνω απο 15 καμένα pixels και ετσι μου το εκαναν αντικατασταση εκείνη την στιγμή(φυσικα και το πήρα μετά απο 2 μέρες),το 2) κολλούσε ξαφνικά και το cpu του δουλευε χωρις λογο στα 40 με 60% και πολλες φορες στα 100% , ξαφνικα σταματησε να λειτουργει το subwoofer και ο ηχος εκανε συχνα πυκνα καποιες παραμορφωσεις και η ακουστικη του δυνατοτητα επεσε στο 40% της αποδοσης του και επαιζε μονο σαν 2.1 και οχι σαν 5.1 , επεισης οταν θα εκανα μια ανασυγκροτηση η ακομη και εναν έλεγχο δισκων η ακομη και αν τον το πιεζες με μια εφαρμογη τοτε ξαφνικα το ενα παρτισιον απο τα 3 δεν υπηρχε με αποτελεσμα να χανω εφαρμογες και δεδομενα που ειχα, μιλαμε για 250gb ,το εστειλα κατω στην mdi 4 φορες και μου άλλαξαν 3 σκληρους με αποτελεσμα παλι να μην λυθει το προβλημα και εκτος αυτου τον εφτιαξαν οπως αυτοι ηθελαν και δεν ειχε καμια σχεση με την αρχικη του κατασταση(την μια φορα ξεχασανε να βαλουν το recovery μετα οταν το βαλανε δεν λειτουργουσε οτι να ναι ) ,anyway γενικα το λαπιτοπ ηταν στο μαγαζακι τους 2 μηνες και αποτελεσμα δεν εβλεπα οταν μου το ξανάστελναν. τελικα τους λεω ρε παιδια αφου εχουμε αλλαξει ολους τους σκληρους σχεδον απο 2 φορες μηπως φταίει η μητρικη και μου λενε οτι θα μου αλλαξουν μητρικη την παρήγγειλαν αλλες 2 βδομαδες και τελικα μου λενε οτι δεν γινεται και οτι θα μου το αντικαταστησουν για 3 φορα τελος καλο ολα καλα μετα απο 3 βδομαδες λειτουργειας ειναι ενταξει ,επεισης ηθελα να πω οτι η acer εχει ενα απο τα καλυτερα service στην ελλαδα στην περιπτωση που τους βρίζεις και τους φωναζεις καθε μερα και τους παίρνεις 2 φορες την ημερα τηλεφωνο για περιπου 2 μηνες για να κανουν τα αυτονόητα και αυτα που σου υπόσχονται σαν service .anyway απο τις 31 Μαΐου που το αγορασα τωρα μπορω να πω οτι ειμαι ευχαριστημενος , δεν εχω κατι με την εταιρια απλα εφαγα πολυ ταλαιπωρία και να φανταστείτε οτι εχω και αλλα 2 acer το ενα 3,5 χρονια και το αλλο 1 και δεν ειχα το παραμικρό πρόβλημα.σας ζαλισα απλα ηθελα να τελιωσουν ολα θετικα και μετα να τα πω καπου
Link to comment
Share on other sites

kalispera sas eime katohos enos acer 8920g93450bn to agorasa prin 3 mines k mou to ehoun alaxei 3 fores,to proto me to pou to pira apo to polikatastima ihe pano apo 15 kamena pixels,to deutero kolouse pou k pou k ektos autou xafnika keike k to subwoofer k to kiriotero itana na min emfanizete to ena partition apo ta 3 diladi pou iha diladi mu lipan sinehos 250gb auto to ekane meta apo kapia anasigrotisi i elenho diskon i k otan evriske ta diskola episis den douleue k to recovery meta tin alagi pou ekanan stous sklirous k ektos autou to ihan stisi opos autoi i8elan k douleue na min po san ti,anyway ego to estila kato 4 fores apo 2 vdomades tin fora apote 2 mines horis laptop k to 8ema ine oti mu to girnousan akomi hirotero afou mou alaxane 3 sklirous k idan oti den ine apo eki tote bikan stin diadikasia na boun sti prooptiki na mou alaxoun tin mitriki tin paraggelnoun k telika den ta kataferan k anagastikan na mu to adikatastisoun me ena 3 k olokenourgio to opoio meta apo 3 vdomades litourgias pai mia hara episis xehasa na anafero oti to proto tin adikatastasi tin ekane to polikatastima afou to anixa brostatous k to deutero i acer,episis 8a i8ela na anafero oti acer dia8eti ena apo ta kalitera service stin ellada stin periptosi pou tous vrisis tous fonaxis k tous pernis 2 fores tin imera tilefono gia 2 mines apla gia na kanoun ta autonoita auta pou iposhode oti boroun na su parehoun.anyway apo tis 31 maiou pou to agorasa boro na po tora oti ime euharistimenos

 

Sorry, αλλά το κείμενό σου, έτσι όπως είναι γραμμένο (με greeklish και χωρίς τελείες), δε νομίζω ότι μπορεί να βοηθήσει κάποιον συνφορουμίτη. Μπορεί κάλλιστα, βέβαια, να προκαλέσει πονοκέφαλο...

Και φυσικά το search δε λειτουργεί στα greeklish, οπότε αν κάποιος ψάχνει για το "υπέροχο" service και την αξιοπιστία της Acer, το σίγουρο είναι ότι δε θα πέσει πάνω στο κείμενό σου.

Φιλικά,

Κώστας

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια λεω να τσιμπισω ενα φτηνο laptop. Το προβλημα ειναι οτι ειμαι desktopακιας, και μονο η ιδεα οτι δεν θα μπορω να το ανοιξω ανα πασα στιγμη να του φτιαξω οτι χαλασε, η απλα να το αναβαθμισω η οτιδηποτε με τρομαζει. Επισης δεν εχω ιδεα περι laptop, εκτος απο τα πολυ βασικα.

Ο λογος λοιπον που θελω laptop ειναι επειδη αρκετες φορες εχω σκευτει "μακαρι να ειχα ενα laptop να το ειχα φερει'. Ιδικα τελευτεα που ξανααρχισα το diablo με μια clan θα ητανε πολυ χρησιμο, αλλα και γενικα εχω μια ιδιετερη σχεση με τα pc μου και πολλες φορες θα μου ελεινε τα χερια ενα laptop. Και καπακι σε ολα αυτα ερχετε οτι το pc μου εχει αρχισει να τα παιζει, και εχει παλιωσει τοσο ωστε να μην αξιζει να τον φτιαξω. Επειδη λοιπον δεν εχω το budjet να παρω ενα γερο μηχανιμα, ειπα να παρω ενα φτηνο laptop για να με βγαλει ασπροπρωσοπο μια 2ετια, και μετα να παρω ενα γερο μηχανιμα, αλλα φυσικα το λαπτοπ να μπορει ακομα να ανταπεξελθει σε πολλα πραγματα.

Δεν θελω τρελες επιδωσεις, δεν ειμαι φαντασιοπληκτος να περιμενω το τελιο μηχανμα με τετια λευτα. Ουτος η αλλος και ο πιο φτηνος που κυκλοφορει εκει εξω εχει πιο καινουργια τεχνολογια απο το pc μου... Θελω ομως να αντεξει για αρκετα χρονια, και να λειτουργει αξιοπρεπεστατα.

Για λευτα, οσο πιο φτηνο γινετε.. Καπου στα 500-600 σκευτομαι, αλλα αν χρειαστει, και αν αξιζει ισως καταφερω να φτασω μεχρι τα 700. Ξερω οτι δεν εχει τρελες προσφορες σε αυτα τα λευτα, και οτι ειναι ψηλο μαπεξ ολα τους, αλλα τι να κανω;...

Γενικα εχω την εντυπωση οτι οι HP και οι toshiba ειναι οι πιο ανθεκτικη, και χωρις προβληματα, αν και αλλου μου ειπανε οτι οι toshiba δεν ειναι τοσο αξιοπιστοι, αλλα εδω βλεπω οτι τους θεωριτε αξιοπιστους... Τι γινετε;...:wacko:

Θελω να αποφυγω acer γιατι πολλα ακουγονται...

turbo-x και innovator τι λενε; Fujitsu-Siemens;

Εχετε κατι να μου προτινετε; Τι να προσεχω; Ολα σε αυτα τα λευτα εχουν 5400rpm δισκο;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ απορώ πως όλοι αποφεύγουν να πάρουν acer και η acer κάνει τέτοιες πωλήσεις:innocent:
مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Καλυτερα περιμενετε λιγο για αυτο>>>http://h10010.www1.hp.com/wwpc/us/en/en/WF06a/321957-321957-64295-3740645-3329741-3784202.html ;)

ΦΙΛΙΚΑ

ΠΕΤΡΟΣ:)

Asus eee 1000H,NAVIGON 8310,HP 8730w Dreamcolor,iphone 3gs 32gb black,iPad,Nokia n97 black,Samsung Galaxy Note N7000,Sony Xperia Sole,Asus eee pad transformer TF101,Lumia 920, lumia 1020...... NaviFree.blogspot | NaviPhone-Hellas

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα πριν 15 μέρες -περίπου- το Toshiba A300D-15A (949e+75e ένα ζευγάρι μνήμες (4GB) )!!

 

Και σήμερα έριξα μια ματιά στο πλαίσιο (από περιέργεια περισσότερο), έκπληκτος διαπίστωσα

ότι έχει φέρει νέα σειρά Toshiba με μεγαλύτερη ανάλυση οθόνης (1440 x 900) :cry::sick::sick:.

Link to comment
Share on other sites

λογικό είναι. έχει βγει ήδη εδώ και καιρό στο εξωτερικό.

 

αν και αυτό δεν είναι κακό. κοστίζει αρκετά παραπάνω.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Καλυτερα περιμενετε λιγο για αυτο>>>http://h10010.www1.hp.com/wwpc/us/en/en/WF06a/321957-321957-64295-3740645-3329741-3784202.html ;)

 

E αυτο δεν το λες και φορητο! :p

Link to comment
Share on other sites

E αυτο δεν το λες και φορητο! :p

 

Ε.....για αρχη...καλουτσικος ειναι!!!!:lol:

ΦΙΛΙΚΑ

ΠΕΤΡΟΣ:)

Asus eee 1000H,NAVIGON 8310,HP 8730w Dreamcolor,iphone 3gs 32gb black,iPad,Nokia n97 black,Samsung Galaxy Note N7000,Sony Xperia Sole,Asus eee pad transformer TF101,Lumia 920, lumia 1020...... NaviFree.blogspot | NaviPhone-Hellas

Link to comment
Share on other sites

καλύτερα να περίμενες τα lenovo w500, w700. πολύ ανώτερα.

Δωσε κανενα link να τα δουμε!!!!;)

ΦΙΛΙΚΑ

ΠΕΤΡΟΣ:)

Asus eee 1000H,NAVIGON 8310,HP 8730w Dreamcolor,iphone 3gs 32gb black,iPad,Nokia n97 black,Samsung Galaxy Note N7000,Sony Xperia Sole,Asus eee pad transformer TF101,Lumia 920, lumia 1020...... NaviFree.blogspot | NaviPhone-Hellas

Link to comment
Share on other sites

http://www.lenovo.com

 

ειδικά το w700 είναι ίσως το καλύτερο για όποιον έχει να ξοδέψει κάμποσα.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω εναν Toshiba A200 1AX, τον οποιο θα δωσω στον γιο μου και θελω να παρω αλλον.

Σκεφτομαι φυσικα να εχει τους καινουργιους centrino2, τι μου προτεινετε?

μια επιλογη ειναι αυτος---> http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=21&category=69977907&product=1140736

 

και μια αλλη ( αν και τον θελω με 17αρα) αυτος---> http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=21&category=69977907&product=1150413

 

καμια ιδεα? λετε αν περιμενω κανενα μηνα (οχι παραπανω) να βρω κατι το εξεραιτικο?

 

 

Υ.Γ. Πειτε μου και την γνωμη σας (διαφορες) των δυο καρτων που φορανε (εχουν μεγαλη διαφορα?) ΑΤΙ 3470 (256 ΜΒ) και 3650 (512 ΜΒ)

Link to comment
Share on other sites

Η σειρά Latitude E είναι ότι καλύτερο , και με LED οθόνη.

Το παρήγγειλα αλλά το κακό είναι ότι θέλει σχεδόν 1 μήνα παράδοση.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μια βοηθεια,ποιο ειναι πιο καλο?

 

http://www.pda4u.gr/view_product.php?product=EEE1000H#

 

η αυτο?http://www.pda4u.gr/view_product.php?product=MSIWINDBW

 

αυτα παιζουν και κανενα παιχνιδακι?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες, έχω δύο μέρες τώρα το TOSHIBA SATELLITE A300-15D http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.905224 και ομολογώ πως το έχω ερωτευτεί τρελά! :)

Μια λεπτομέρεια όμως "σοβαρή" με τα ηχεία του και την ένταση...

Για να καταλάβετε τι ακριβώς θέλω να πώ, πρίν το Toshiba, είχα ένα Hp Pavilion (και το έχω ακόμα) το οποίο έχει και αυτό harman/kardon ηχεία και από ένταση του ρίχνει του Toshiba με διαφορά :wacko: έχω ξενερώσει, ίσως είναι κάποια μυστήρια ρύθμιση που μου διαφεύγει αλλιώς δεν μπορώ να καταλάβω τι φταίει. Είχα βλέπετε τόσο καλή εμπειρία από το προηγούμενο, και τόσες καλές οι κριτικές για τα harman/kardon που δεν μπορώ να το αποδώσω κάπου αλλού...δεν μπορεί να είναι αυτό που ακούω όλο & όλο. :(

Εκτός και αν είναι κάτι άλλο που υποψιάζομαι αν και δεν ξέρω αν στέκει, το Toshiba έχει 2 μικρά ηχεία (αριστερό & δεξί) ενώ το Hp έχει ένα, αλλά όλη η πρόσοψη...είναι λογικό αυτό που λέω, δηλ. λόγο μεγέθους να παίζει τόσο μεγάλη διαφορά στο ήχο? Παίζει να λέω και @@ίες τώρα :p

Ο Hp εντομεταξύ είναι 5ετίας+ και δεν μπορεί να του τη βγαίνει έτσι :mad: :p

Παρακαλώ τα φώτα σας, ακόμα καλύτερα αν κάποιο παιδί έχει Toshiba κάποιο από την σειρά A300 να το δούμε λίγο με τις ρυθμίσεις!

 

Κατά τ' άλλα, το laptop είναι ΤΕΛΕΙΟ παιδιά, είναι η πρώτη φορά που παίρνω Toshiba και τα προτίνω ανεπιφύλακτα κι' εγώ, αν εξαιρέσω αυτό το προβληματάκι το οποίο είμαι σίγουρος ότι θα το βρούμε!

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...