Jump to content

Φορητοί ηλεκτρονικοί υπολογιστές


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Kαι μην ξεχνας οτι φορητο υπολογιστη θες[=φορητοτητα],οποτε να υπολογιζεις και το βαρος,ενας με 17'' θα ειναι αρκετα πιο βαρυς.

http://img369.imageshack.us/img369/9788/n222800402208886943te9.jpg

Sleepless Degenerate Drunk.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ συστήνω 15.4" οθόνη, μια και βολέυει πολύ στην εξοικονόμηση χώρου (παράδειγμα το έχω στο γραφείο που διαβάζω -και είναι μικρό- και δεν με εμποδίζει καθόλου). Εκτός κι αν το θες για επαγγελματικές εργασίες σχεδιασμού, τότε βοηθάει η μεγαλύτερη οθόνη...

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

euxaristo pou mou lisate to dilima apofasisa 15.4"(auto itan na paro apo tin arxi,alla simera arxise na trigirizi i idea tis 17 )einai arketi kai parameni forito...

hero of our nation.

Noodles Romanoff and his gang won't get far!

Trust in me and you'll find that...wait, I've got it here somewhere...ummm..never mind.

Viva the revolution!

Link to comment
Share on other sites

το ελαχιστο προβλημα που βρηκα στον ΗΡ 6181 μου..ειναι οτι κανει εναν πολυ χαμιλο ηχο στην περιοχη του touchpad..αν δεν το ακουμπισεις κανει ενα ζζζ..οταν το χρησιμοποιεις ομως..κανει τσσ (:p) αλλα οταν το αφηνεις παλι επανερχεται ο ηχος στο ζζζ!

δεν ξερω τι ειναι κ ελπιζω να μην ειναι προβλημα..

Link to comment
Share on other sites

το ελαχιστο προβλημα που βρηκα στον ΗΡ 6181 μου..ειναι οτι κανει εναν πολυ χαμιλο ηχο στην περιοχη του touchpad..αν δεν το ακουμπισεις κανει ενα ζζζ..οταν το χρησιμοποιεις ομως..κανει τσσ (:p) αλλα οταν το αφηνεις παλι επανερχεται ο ηχος στο ζζζ!

δεν ξερω τι ειναι κ ελπιζω να μην ειναι προβλημα..

για δες εδώ: (δεν ξέρω αν είναι για το μοντέλο σου)

 

http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/TechSupport/Document.jsp?objectID=c00854665

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Έχω αγοράσει πριν 2 μήνες ένα laptop, το fujitsu-siemens amilo pi1536 rv.

Το πρόβλημα είναι ότι εδώ και κανά δεκαριά μέρες στην οθόνη όταν βλέπω την επιφάνειο εργασίας εμφανίζονται πολλά σημάδια σαν καμένα pixels.Πάρα μα πάρα πολλα.Όταν ανοίξω παράθυρο η περάσει ο δείκτης του ποντικιού πάνω από αυτά τα σημεία δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα όλα φαίνονται κανονικά.Αν αλάξω background στην επιφάνεια εργασίας εξάφανίζονται αλλά μετά απο λίγη ώρα εμφανίζονται.Όταν όμως έχω ανοιχτό πρόγραμμα ή παράθυρο δεν έχω κανένα πρόβλημα...

Έχετε καμιά ιδέα γιατί δεν θέλω να μπλέξω ακόμη με service γιατί φαντάζομαι θα μείνω χωρίς το laptop για κανά δίμηνο...Ευχαριστώ

:)

 

Έχω νέα δεδομένα...Πάτησα printScreen και πήρα ένα screen capture του desktop και μετά το έκανα επικόληση στη ζωγραφική και οι κουκίδες φαίνονται και εκεί...Άρα δεν είναι καμένα pixels...Τί είναι όμως?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα....τα τελευταια 2 χρονια εχω ενα laptop acer aspire 3023 wlmi me sempron 3000+ 512 ram kai 128 ati....λοιπον...η μνημη ειναι αναβαθμισιμη μεχρι 2gb(το κοστοσ ανερχεται περιπου σε 300ευρο)...το ερωτημαμου ειναι το εξησ...να κανω αναβαθμιση?η να δωσω αυτα τα χρημματα για προκαταβολη και να παρω ενα καινουργιο?εχετε καποια προταση για καινουργια?ευχαριστω....
Link to comment
Share on other sites

Έχω αγοράσει πριν 2 μήνες ένα laptop, το fujitsu-siemens amilo pi1536 rv.

Το πρόβλημα είναι ότι εδώ και κανά δεκαριά μέρες στην οθόνη όταν βλέπω την επιφάνειο εργασίας εμφανίζονται πολλά σημάδια σαν καμένα pixels.Πάρα μα πάρα πολλα.Όταν ανοίξω παράθυρο η περάσει ο δείκτης του ποντικιού πάνω από αυτά τα σημεία δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα όλα φαίνονται κανονικά.Αν αλάξω background στην επιφάνεια εργασίας εξάφανίζονται αλλά μετά απο λίγη ώρα εμφανίζονται.Όταν όμως έχω ανοιχτό πρόγραμμα ή παράθυρο δεν έχω κανένα πρόβλημα...

Έχετε καμιά ιδέα γιατί δεν θέλω να μπλέξω ακόμη με service γιατί φαντάζομαι θα μείνω χωρίς το laptop για κανά δίμηνο...Ευχαριστώ

:)

 

Έχω νέα δεδομένα...Πάτησα printScreen και πήρα ένα screen capture του desktop και μετά το έκανα επικόληση στη ζωγραφική και οι κουκίδες φαίνονται και εκεί...Άρα δεν είναι καμένα pixels...Τί είναι όμως?

κανα φορματ εχεις κανει;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα....τα τελευταια 2 χρονια εχω ενα laptop acer aspire 3023 wlmi me sempron 3000+ 512 ram kai 128 ati....λοιπον...η μνημη ειναι αναβαθμισιμη μεχρι 2gb(το κοστοσ ανερχεται περιπου σε 300ευρο)...το ερωτημαμου ειναι το εξησ...να κανω αναβαθμιση?η να δωσω αυτα τα χρημματα για προκαταβολη και να παρω ενα καινουργιο?εχετε καποια προταση για καινουργια?ευχαριστω....

 

Δεν είναι 300€ το κόστος, και δε χρειάζεται να βάλεις 2GB μνήμη.

 

Έχεις έλλειψη μνήμης αυτή τη στιγμή και θέλεις να κένις αναβάθμιση;

 

Άνοιξε το Task Manager (με Ctrl+Alt+Del), και στην καρτέλα Performance πες μας τι νούμερο γράφει στο Physical Memory "Total" και "Available".

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!

 

Επειδη το τελευταιο καιρο ψαχνω για να αγορασω ενα μικρο, ελαφρυ και με καλα χαρακτηριστικα notebook, μετα απο αρκετο ψαξιμο κατεληξα στο

Fujitsu Siemens Amilo Pro V3205

 

Ειναι το πιο προσιτο που βρηκα στο επιπεδο τιμης που θελω να κινηθω ( 1000-1200 ευρω )

 

Στη σελιδα της Fujitsu αναφερει πως ειναι Windows Vista Premiun Ready. Τι λετε θα μπορει να τρεψει ικανοποιητικα τα Vista και κυριως το πολυποθητο Aero?

 

Εχει Intel Core 2 Duo T5500 1.66GHz Dual Core , 1024MB DDR2 PC2-4200 533MHz , Intel Graphics Media 950 - Μνήμη βίντεο κοινής χρήσης 128MB - Υποστήριξη DualView.

 

Ακομη, η μπαταρια του διαρκει γυρω στις 3 ωρες κατι αρκετα σημαντικο για μενα και ειναι μονο 1.8 kg.

 

Αν εχετε να μου προτεινετε καποιο αλλο μοντελο ευχαριστως αλλα να εχει περιπου τα παραπανω χαρακτηριστικα.

 

Σημειωση Δεν θελω να παιζω παιχνιδια οποτε η καλη καρτα γραφικων δεν με απασχολει, μονο τα Vista και το Aero θελω να μα8ω αν αντεχει το μηχανημα ! :D

[sIGPIC][/sIGPIC]

::Alma Libre - My Blog

A blog by an IT student

Link to comment
Share on other sites

για τέτοια ζητήματα μπορείς να διαβάσεις το αντίστοιχο θρεντ.

 

επίσης τρέξε τον vista upgrade advisor για να σου πει (από το σάιτ της M$)

 

Υ.Γ. βέβαια η απάντηση που θα σου δώσει θα είναι ότι θα παίζει μια χαρά τα vista.

 

μικρή ένσταση είναι στη μνήμη όπου τo 1GB είναι στο όριο πρέπει να έχεις 1.5 -2 GB για να δεις βελτιώση και όχι βήμα πίσω σε σχέση με τα xp. σκέψου ότι το λειτουργικό με το καλημέρα καταναλώνει 700-800MB από της ραμ.

 

καλό θα είναι να πάρεις κάποιο Pc που να έχει 1GB μνήμης (στο ένα slot) και όχι 512+512(σε χρήση και τα δύο slots) για να μπορείς με άλλα 50 ευρώ ανά πάσα στιγμή να προσθέσεις άλλα 512MB.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

κανα φορματ εχεις κανει;

Φίλε μου δεν έχω κάνει ακόμα αλλα αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι ότι όταν παίρνω screen capture φαίνονται οι κουκίδες...Any ideas????

Link to comment
Share on other sites

Για τους LG τι άποψη επικρατεί; Βλέπω ότι έχουν 2 χρόνια εγγύηση. Αξίζει να πάω σε αυτόν αντί του hp 6187 ;

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

παιδια για ποντικι τι προτεινετε?ενσυρματο η ασυρματο και γιατι?το ασυρματο το φοβαμαι μονο κ μονο για την μπαταρια..μην θελει αλλαγη καθε τρεις κ λιγο..επισης να προτιμήσω logitech ε?(3 χρονια εγγυηση ,και πολυ αξιόπιστη μαρκα)..μεχρι 25 €..
Link to comment
Share on other sites

παιδια για ποντικι τι προτεινετε?ενσυρματο η ασυρματο και γιατι?το ασυρματο το φοβαμαι μονο κ μονο για την μπαταρια..μην θελει αλλαγη καθε τρεις κ λιγο..επισης να προτιμήσω logitech ε?(3 χρονια εγγυηση ,και πολυ αξιόπιστη μαρκα)..μεχρι 25 €..

 

asyrmato vevea de xwraei defteri skepsi! an thes na min allazeis kathe ligo k den senoxli to megethos protimise kapoio me 2 mpataries.

 

sorry gia ta greklish

alitheia, :offtopic: esvisa katalathos apo tin diaxeirisi ergasiwn - diergasies tin epilogi en\el gia na grafw ellinika, pws ksanampenei sti grami ergasiwn?

...
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ, ΑΓΟΡΑΣΑ ΠΡΙΝ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ENA LAPTOP ACER ASPIRE 9302WSMi ΚΑΙ ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΣ ΤΑ ΦΥΛΛΑΔΙΑ ΠΟΥ ΤΟ ΣΥΝΟΔΕΥΑΝ ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΔΙΚΑΙΟΥΜΑΙ ΔΩΡΕΑΝ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΣΤΑ WINDOWS VISTA PREMIUM, ΜΠΗΚΑ ΣΤΟ SITE ΤΗΣ ACER ΚΑΙ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΣΤΟ http://upgradeweb.moduslink.com/vista/Acer, Ο ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗΣ ΕΧΕΙ ΓΝΗΣΙΑ WINDOWS XP HOME GREEK KAI EXΩ ΚΑΝΕΙ ΕΠΙΚΥΡΩΣΗ ΣΤΟ SITE ΤΗΣ MICROSOFT, ΟΤΑΝ ΠΑΩ ΝΑ ΔΩΣΩ ΤΑ ΣΟΙΧΕΙΑ ΤΟΥ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΑΓΕΙΛΛΩ ΤΑ VISTA ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΣΕΛΙΔΑ MOY ΒΓΑΖΕΙ ΜΥΝΗΜΑ ΟΤΙ:UNABLE TO VALIDATE COA NUMBER ΕΝΩ ΒΑΖΩ ΤΟΝ ΣΩΣΤΟ COA.

ΕΧΕΙ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ..¨?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ.

ΟΠΟΙΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΑ ΣΥΛΛΟΓΑΤΑΙ, ΣΥΛΛΟΓΑΤΑΙ ....ΚΑΛΑ!!!:!:
Link to comment
Share on other sites

asyrmato vevea de xwraei defteri skepsi! an thes na min allazeis kathe ligo k den senoxli to megethos protimise kapoio me 2 mpataries.

 

 

και αυτο που δεν παιρνει μπαταριες πως ειναι?μιας χρησης?:lol:

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ, ΑΓΟΡΑΣΑ ΠΡΙΝ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ENA LAPTOP ACER ASPIRE 9302WSMi ΚΑΙ ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΣ ΤΑ ΦΥΛΛΑΔΙΑ ΠΟΥ ΤΟ ΣΥΝΟΔΕΥΑΝ ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΔΙΚΑΙΟΥΜΑΙ ΔΩΡΕΑΝ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΣΤΑ WINDOWS VISTA PREMIUM, ΜΠΗΚΑ ΣΤΟ SITE ΤΗΣ ACER ΚΑΙ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΣΤΟ http://upgradeweb.moduslink.com/vista/Acer, Ο ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗΣ ΕΧΕΙ ΓΝΗΣΙΑ WINDOWS XP HOME GREEK KAI EXΩ ΚΑΝΕΙ ΕΠΙΚΥΡΩΣΗ ΣΤΟ SITE ΤΗΣ MICROSOFT, ΟΤΑΝ ΠΑΩ ΝΑ ΔΩΣΩ ΤΑ ΣΟΙΧΕΙΑ ΤΟΥ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΑΓΕΙΛΛΩ ΤΑ VISTA ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΣΕΛΙΔΑ MOY ΒΓΑΖΕΙ ΜΥΝΗΜΑ ΟΤΙ:UNABLE TO VALIDATE COA NUMBER ΕΝΩ ΒΑΖΩ ΤΟΝ ΣΩΣΤΟ COA.

ΕΧΕΙ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ..¨?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ.

 

εγω το έκανα χωρίς πρόβλημα! αλλα ειναι μπέρδεμα ο τροπος πληρωμής

πρέπει η εύκολα με πιστωτική με χρέωση 21,42€ η με κατάθεση σε τράπεζα αλλα μονο στην ΑΒΝ ΑΜΡΟ Που εχει μονο αθηνα η αλλιώς μέσω αλλης τράπεζας με έμβασμα + 5-15€ περιπου !

 

καλύτερα παρε στην αcer 8015003000 η 211.1206500 αν και μάλλον θα σε δώσουν το τηλέφωνο της moduslink

 

εγω ομως παραγγελία Windows Vista Business 32-bit CD/DVD ενω εχω home

Link to comment
Share on other sites

...ΟΤΑΝ ΠΑΩ ΝΑ ΔΩΣΩ ΤΑ ΣΟΙΧΕΙΑ ΤΟΥ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΑΓΕΙΛΛΩ ΤΑ VISTA ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΣΕΛΙΔΑ MOY ΒΓΑΖΕΙ ΜΥΝΗΜΑ ΟΤΙ:UNABLE TO VALIDATE COA NUMBER ΕΝΩ ΒΑΖΩ ΤΟΝ ΣΩΣΤΟ COA.ΕΧΕΙ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ?

 

1) Μη γράφεις με κεφαλαία

2) Επικοινώνησε με τη Moduslink στο 00800 666 44 666

ή στο 0031 88 0016102 (φθηνότερα μέσω VoIP ήaccess number).

3) Αν δε βγάλεις άκρη, επικοινώνησε με τη Microsoft Hellas στο 211 1206500

 

Η χρέωση για αναβάθμιση από XP Home GR σε Vista Home Premium GR είναι €14,23, και ο ευκολότερος τρόπος πληρωμής μέσω πιστωτικής κάρτας.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...