Jump to content

Πως να μπλοκάρετε τις διαφημίσεις χωρίς Root.


saxon_747
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια αφησα λιγο στην ακρη το Adguard και δοκιμασα το AdClear μια και ειναι free και εχει και συνεχως update ..

ενω σαν συνολο κανει εξαιρετικη δουλεια σε ενα παιχνιδι που παιζω οι διαφημησεις δεν σταματανε με τιποτα ..

το Adguard χωρις να πειραξω τιποτα τις σταματουσε κανονικα ..

ειναι κατι εδω που πρεπει να προσεξω ?

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 941
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εμένα πάλι το adclear ενώ κόβει όλες τις διαφημίσεις ώρες ώρες καθυστερεί τραγικά να ανοίξει σελίδες ή να κάνει ανανέωση στο tapatalk.

Το adguard ενώ ανοίγει σφαίρα σελίδες και tapatalk δεν κόβει πολλές φορές τις διαφημίσεις.

Δεν ξέρω αν κάνω λάθος τίποτα με τις ρυθμίσεις αλλά προτιμώ το adguard που ανοίγει σφαίρα και ας ξεφύγει και καμιά διαφήμιση!

Σήμερα το adclear μου έκανε και ένα άλλο κουλό,δεν μου έδινε ίντερνετ σε συγγενικο σπίτι και μόλις το απενεργοποιησα μου έδωσε πρόσβαση στο ίντερνετ!

 

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχετε με το adclear μόνιμα την ειδοποίηση ότι κάποια εφαρμογή τρέχει στο παρασκήνιο και τρώει μπαταρία;

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάποιος που χρησιμοποιεί τον DNS server του adguard που αναφέρεται στο πρώτο ποστ, του κόβει διαφημίσεις από YouTube? Γιατί σε ένα ταμπλετ που το έχω περάσει δεν κόβει ή κόβει οπότε του καπνίσει.

Επίσης για εφαρμογές τύπου DNS changer που απαιτούνται για αλλαγή του dns, ποια χρησιμοποιείτε? Σε κάποιο ποστ ένας φίλος αναφέρει ότι η lilly dns changer όντως δημιουργεί τοπικό δίκτυο και δεν αποστέλλει πουθενά δεδομένα. Υπάρχει κάποιος τρόπος να το τσεκάρουμε αυτό?

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι το adclear ενώ κόβει όλες τις διαφημίσεις ώρες ώρες καθυστερεί τραγικά να ανοίξει σελίδες ή να κάνει ανανέωση στο tapatalk.

Το adguard ενώ ανοίγει σφαίρα σελίδες και tapatalk δεν κόβει πολλές φορές τις διαφημίσεις.

Δεν ξέρω αν κάνω λάθος τίποτα με τις ρυθμίσεις αλλά προτιμώ το adguard που ανοίγει σφαίρα και ας ξεφύγει και καμιά διαφήμιση!

Σήμερα το adclear μου έκανε και ένα άλλο κουλό,δεν μου έδινε ίντερνετ σε συγγενικο σπίτι και μόλις το απενεργοποιησα μου έδωσε πρόσβαση στο ίντερνετ!

 

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι οντως και σε εμενα ...

αργει η δεν ανοιγει καθολου μερικες σελιδες και σε παιχνιδια που επαιζα και παιζω δεν κοβει τις διαφημησεις ενω το Adguard τις εκοβε ..

κριμα γιατι ειναι δωρεάν και τα παιδια το προσπαθούν ..θα το εχω παλι στην ακρη σαν δευτερη επιλογη αλλα γυρνάω ξανα στο adguard ...

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα! εγω δουλευω εδώ και λιγο καιρο το adclear είναι τελειο κοβει τα παντα, και τις διαφημισεις στο youtube.

Κατι παραπανω του εχω κανει κατι με πιστοποιητικα, ότι καλυτερο εχω δοκιμασει παντως μακραααααν!

το firewall του το εχω κλειστο.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως σε Samsung το disconnect pro είναι μια κατηγορία μόνο του

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντως σε Samsung το disconnect pro είναι μια κατηγορία μόνο του

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

πες κατι παραπανω γι αυτο , το βλεπω και εγω και λεω να το βαλω , αλλα φοβαμαι μην ειναι ψιλομουφα .

Πες τις εμπειριες σου :)

Link to comment
Share on other sites

+1 για το Disconnect Pro.

 

Το χρησιμοποιώ πάνω από 6 μήνες και δεν το αλλάζω με κανένα άλλο (εκτός από το SABS πρέπει να έχω δοκιμάσει τα περισσότερα από αυτά που κυκλοφορούν)...

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα! εγω δουλευω εδώ και λιγο καιρο το adclear είναι τελειο κοβει τα παντα, και τις διαφημισεις στο youtube.

Κατι παραπανω του εχω κανει κατι με πιστοποιητικα, ότι καλυτερο εχω δοκιμασει παντως μακραααααν!

το firewall του το εχω κλειστο.

Εγώ πάλι σε παιχνίδια που παίζω στο internet δεν κατάφερα με το adclear να κόψω τις διαφημίσεις στις επιλογές δεν μου αφήνει καν σαν επιλογή να επιλέξω το παιχνίδι χειροκίνητα ώστε να μπλοκάρω τις διαφημίσεις

ενώ με το adguard δεν έχω κανένα απολύτως θέμα πουθενά

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

+1 για το Disconnect Pro.

 

Το χρησιμοποιώ πάνω από 6 μήνες και δεν το αλλάζω με κανένα άλλο (εκτός από το SABS πρέπει να έχω δοκιμάσει τα περισσότερα από αυτά που κυκλοφορούν)...

Kόβει κ απο το Reddit??

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Kόβει κ απο το Reddit??

 

ελα ντε :) , κανεις δεν λεει, και δεν βρισκω πουθενα καμια αναλυτικη παρουσιαση και πως συμπεριφερεται το app.

Youtube κοβει ? τα αλλα τα απλα τα κοβει ?

Μακάρι να μάθουμε ...

Link to comment
Share on other sites

Το Disconnect Pro από εφαρμογές και samsung internet κόβει. Από chrome Όχι τα πάντα.

Το sabs κόβει τα παντα.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Kόβει κ απο το Reddit??
Αν δε θες διαφημίσεις στο reddit μπορείς να δοκιμάσεις το slide for reddit ή το joey for reddit. Πολύ καλές εφαρμογές, δωρεάν και χωρίς διαφημίσεις.

 

Στο f-droid υπάρχουν δύο αρκετά καλές λύσεις για ad-blocking μέσω vpn, το DNS66 και το blokada.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν δε θες διαφημίσεις στο reddit μπορείς να δοκιμάσεις το slide for reddit ή το joey for reddit. Πολύ καλές εφαρμογές, δωρεάν και χωρίς διαφημίσεις.

 

Στο f-droid υπάρχουν δύο αρκετά καλές λύσεις για ad-blocking μέσω vpn, το DNS66 και το blokada.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παίζουν κ κόβουν όλες τις χαζομάρες στο app τοu reddit??

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
καλησπερα εχω το εξης προβλημα το κατεβασα κανονικα δουλευει τελεια αλλα δν με αφηνει να κατεβασω εφαρμογες απο τ playstore αμα πατησω stop τοις κατεβαζει κανονικα...τι να κανω??
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω το εξης προβλημα το κατεβασα κανονικα δουλευει τελεια αλλα δν με αφηνει να κατεβασω εφαρμογες απο τ playstore αμα πατησω stop τοις κατεβαζει κανονικα...τι να κανω??
Ποιο κατέβασες? Γιατί μιλάμε για πολλές διαφορετικές εφαρμογές εδώ.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

εγω κατεβασα το dns changer και εβαλα του servers που μας προτινουν στη 1η σελιδα 1ο ποστ

ποιο ειναι το καλυτερο? για block διαφημησεις απο παντου και απο εφαρμογες browser και απο ολα..!!!

Link to comment
Share on other sites

δεν έχω χρησιμοποιήσει το τελευταίο, και το πρώτο το χρησιμοποιώ χωρίς dns, μόνο hosts αρχείο το "ταΐζω", το οποίο το "ψήνω" σε pc γιατί το χρησιμοποιώ κι εκεί
Link to comment
Share on other sites

εγω κατεβασα το dns changer και εβαλα του servers που μας προτινουν στη 1η σελιδα 1ο ποστ

ποιο ειναι το καλυτερο? για block διαφημησεις απο παντου και απο εφαρμογες browser και απο ολα..!!!

 

dns66, blokada, netguard είναι open source εφαρμογές και δουλεύουν με τον ίδιο τρόπο, δηλαδή με host files και κόβουν διαφημίσεις από εφαρμογές και browser. Τα 2 πρώτα είναι αποκλειστικά adblockers, το τρίτο είναι και firewall κατά κύριο λόγο. Το πιο είναι καλύτερο είναι θέμα υποκειμενικό. Πάνω κάτω την ίδια δουλειά κάνουν Αφού δουλεύουν με την ίδια λογική. Δοκίμασε να δεις πιο σου ταιριάζει εσένα καλύτερα και σε βολεύει, καταναλώνει λιγότερη μπαταρία κλπ.

https://forum.xda-developers.com/android/apps-games/app-dns66-source-host-ad-blocker-root-t3487497

https://forum.xda-developers.com/android/apps-games/app-blokada-fire-forget-root-ad-blocker-t3503374

https://github.com/M66B/NetGuard/blob/master/ADBLOCKING.md

Adbockers τύπου του πρώτου ποστ, περνούν τα δεδομένα σου από servers. Αν με το dns changer είχες πρόβλημα, δοκίμασε κάποιο άλλο όπως το blokada από το playstore ή το dns changer lilly επίσης από playstore.

Γενικά εγώ θα σου πρότεινα να χρησιμοποιήσεις κάποιο από dns66, blokada και netguard γιατί είναι open source εφαρμογές και να χρησιμοποιήσεις λύση με dns servers μόνο αν δεν σου δουλεύει κάποιο από αυτά.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

dns66, blokada, netguard είναι open source εφαρμογές και δουλεύουν με τον ίδιο τρόπο, δηλαδή με host files και κόβουν διαφημίσεις από εφαρμογές και browser. Τα 2 πρώτα είναι αποκλειστικά adblockers, το τρίτο είναι και firewall κατά κύριο λόγο. Το πιο είναι καλύτερο είναι θέμα υποκειμενικό. Πάνω κάτω την ίδια δουλειά κάνουν Αφού δουλεύουν με την ίδια λογική. Δοκίμασε να δεις πιο σου ταιριάζει εσένα καλύτερα και σε βολεύει, καταναλώνει λιγότερη μπαταρία κλπ.

https://forum.xda-developers.com/android/apps-games/app-dns66-source-host-ad-blocker-root-t3487497

https://forum.xda-developers.com/android/apps-games/app-blokada-fire-forget-root-ad-blocker-t3503374

https://github.com/M66B/NetGuard/blob/master/ADBLOCKING.md

Adbockers τύπου του πρώτου ποστ, περνούν τα δεδομένα σου από servers. Αν με το dns changer είχες πρόβλημα, δοκίμασε κάποιο άλλο όπως το blokada από το playstore ή το dns changer lilly επίσης από playstore.

Γενικά εγώ θα σου πρότεινα να χρησιμοποιήσεις κάποιο από dns66, blokada και netguard γιατί είναι open source εφαρμογές και να χρησιμοποιήσεις λύση με dns servers μόνο αν δεν σου δουλεύει κάποιο από αυτά.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

σε ευχαριστω πολυ εγω το μονο προβλημα που εχω με το dns ειναι οτι δεν μου επιτρεπει να κατεβασω εφαρμογες απο το playstore αλλα θα τα δοκιμασω και τα αλλα ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...