Jump to content

All about Honda


songless_bird
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το νεο honda civic θα βγει

http://www.in.gr/auto/image.asp?lngEntityID=55939&lngPage=0 το 2010.

ΕΧΟΥΜΕ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ??

ΜΕ ΤΟ Si ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ??ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΦΕΡΝΟΥΝ ΕΛΛΑΔΑ??

ΧΑΙΡ/ΜΑΤΑ ΑΠΟ ΚΡΗΤΗ

Samsumg Galaxy S GT-I9000

Running cm 10.11-SNAPSHOT M5

Έκδοση Android: 4.4.2, RAM: 371 MB

Ευχαριστω που λυνετε τις αποριες μου:)

Link to comment
Share on other sites

ΜΗΠΩΣ ΚΑΝΕΙΣ ΕΧΕΙ ΗONDA CIVIC 1.4 ΚΑΙ ΤΟ ΕΧΕ ΠΕΙΡΑΞΕΙ??ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΑΜΑΞΙ ΕΧΕΙ V-TEC??

ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΑΓΡΑΜΜΑ ΒΕΛΤΙΩΣΗΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΑΜΑ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΤΟΣΟ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΟΣΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ 1,8??

ΕΙΝΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΕΛΙΚΑ ΠΟΥ ΝΑ ΕΧΕΙ HONDA CIVIC 1.4??

ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ...

ΑΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΠΕΙΡΑ..

Samsumg Galaxy S GT-I9000

Running cm 10.11-SNAPSHOT M5

Έκδοση Android: 4.4.2, RAM: 371 MB

Ευχαριστω που λυνετε τις αποριες μου:)

Link to comment
Share on other sites

Το νεο honda civic θα βγει

http://www.in.gr/auto/image.asp?lngEntityID=55939&lngPage=0 το 2010.

http://www.in.gr/auto/image.asp?lngEntityID=55939&lngPage=0

http://www.in.gr/auto/image.asp?lngEntityID=55939&lngPage=1

http://www.in.gr/auto/image.asp?lngEntityID=55939&lngPage=2

http://www.in.gr/auto/image.asp?lngEntityID=55939&lngPage=0

Link to comment
Share on other sites

Έχω τό 1.8 sedan καί όσο τό οδηγώ τόσο τό χαίρομαι.Έχω κάνει 9.000km καί ό κινητήρας αρχίζει νά ανοίγει.Τό καλοκαίρι πήγα διακοπές στήν νότια Κρήτη.Έκανα 2.500Κm φορτωμένος (4 άτομα,γεμάτο πορτ-μπαγκαζ) μέ μέση κατανάλωση 7.7lt.Πρόσφατα έκανα ταξίδι στά Ιωάννινα.Όταν πήγαινα βιαζόμουν καί τό "πάτησα" λίγο.Έφυγα από Αθήνα,από Ιλιον συγκεκριμένα στής 03:20 τά ξημερώματα καί έφτασα Ιωάννινα στής 07:10.Μέση κατανάλωση 7.8lt.Γύρισα αυθημερόν λόγω υποχρεώσεων.Έφυγα από Ιωάννινα στής 12:00 καί έφτασα Ίλιον στής 05:30.Μέση κατανάλωση 4.9lt.Τό αυτοκίνητο είναι στόν δρόμο πάρα πολύ καλό καί ξεκούραστο.Κάνει ότι θέλεις στίς στροφές,χωρίς υστερίες καί κυρίως χωρίς νά τρομάζει επιβάτες καί οδηγό.
:cool:Σύμπαν καί Θεός αγέννητα.
Link to comment
Share on other sites

εχω το 5d 1800 2 χρονια και μου ευγαλε 2 προβληματακια το 1ο υγρασια στο δεξι φαναρι και το αλαξα στην εγγυηση! και τωρα οταν κατεβαζω το παραθηρο του συνοδηγου ακουγεται σαν τριξιμο απο τα λαστιχακια σαν να βρισκουν στο τζαμι και να ζοριζετε να κατεβει! ακουω κανενα τριξιματακι που και που απο τις κεντρικες περσιδες αλα τιποτα το σημαντικο! παντος πολυ ευχαριστημενος με καταναλωση και αξιοπιστια! (οσες γυναικες εχω βαλει μεσα το λατρεψαν τρελη μουν....γιδα):lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

EINAI KAPOIOS POY EXEI TO SYGKEKRIMENO AUTO??

Samsumg Galaxy S GT-I9000

Running cm 10.11-SNAPSHOT M5

Έκδοση Android: 4.4.2, RAM: 371 MB

Ευχαριστω που λυνετε τις αποριες μου:)

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Απλά ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ!!!

 

Ζορίστηκα αφάνταστα!!! :(

ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΤΡΑΒΗΓΜΕΝΕΣ ΟΙ ΓΡΑΜΜΕΣ ΤΟΥ ΓΕΝΙΚΑ??

 

ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ, ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΠΩ, "ΑΣΧΗΜΟ"????????

ΤΙ ΛΕΤΕ??

 

http://www.in.gr/auto/image.asp?lngEntityID=55939&lngPage=1

Samsumg Galaxy S GT-I9000

Running cm 10.11-SNAPSHOT M5

Έκδοση Android: 4.4.2, RAM: 371 MB

Ευχαριστω που λυνετε τις αποριες μου:)

Link to comment
Share on other sites

ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΤΡΑΒΗΓΜΕΝΕΣ ΟΙ ΓΡΑΜΜΕΣ ΤΟΥ ΓΕΝΙΚΑ??

 

ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ, ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΠΩ, "ΑΣΧΗΜΟ"????????

ΤΙ ΛΕΤΕ??

 

http://www.in.gr/auto/image.asp?lngEntityID=55939&lngPage=1

 

ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΕΧΩ ΔΕΙ μέχρι τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Σιγα μην τριζει ρε παιδια.Το μονο honda Που ετριζε ηταν το type-r και αυτο οταν εμπαινε το vtec.Και οχι σε ολα ηταν ορισμενα κομματια.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σιγα μην τριζει ρε παιδια.Το μονο honda Που ετριζε ηταν το type-r και αυτο οταν εμπαινε το vtec.Και οχι σε ολα ηταν ορισμενα κομματια.

 

εμένα τρίζουν τα παντα, μέχρι και η οροφή!!!!, να μην πω για το ταμπλώ, κάνει κανονική συναυλία. ακλομα και οι αερόσακοι τρίζουν!!

αμα και στο επόμενο service δεν τα φτιάξουν όλα, θα τους το δώσω πίσω. (σε κανένα μήνα αυτό)

Link to comment
Share on other sites

Οχι μονο τριζει αλλα σαν κουδουνιστρα κανει!2000 χιλιομετρα και ηδη μου τριζει απο τεσσερα σημεια!τους το εχω παει 3 φορες και απορουν πως εβγαλε τετοιο προβλημα και λενε οτι δεν τους εχει ξανασυμβει!δεν ξερω τι να κανω ολο λενε οτι θα το δουν αλλα οσες φορες το αφησα μαλλον δεν ασχοληθηκαν πραγματικα.μαλιστα ο ηλεκτρολογος μου ειπε οτι φοβαται να λυσει το ταμπλο γιατι μετα μπορει να τριζει περισσοτερο.καμμια συμβουλη ρε παιδια τι να κανω πως θα τους πεισω επιτελους να μου το κανουν?
Link to comment
Share on other sites

Οχι μονο τριζει αλλα σαν κουδουνιστρα κανει!2000 χιλιομετρα και ηδη μου τριζει απο τεσσερα σημεια!τους το εχω παει 3 φορες και απορουν πως εβγαλε τετοιο προβλημα και λενε οτι δεν τους εχει ξανασυμβει!δεν ξερω τι να κανω ολο λενε οτι θα το δουν αλλα οσες φορες το αφησα μαλλον δεν ασχοληθηκαν πραγματικα.μαλιστα ο ηλεκτρολογος μου ειπε οτι φοβαται να λυσει το ταμπλο γιατι μετα μπορει να τριζει περισσοτερο.καμμια συμβουλη ρε παιδια τι να κανω πως θα τους πεισω επιτελους να μου το κανουν?
To να εντοπίσεις τους τριγμούς είναι λίγο δύσκολο και χρειάζεται χρόνο και ψάξιμο εκτός αν έχει παρουσιαστεί πάλι στο ίδιο σημείο και σε άλλα αυτοκίνητα και γνωρίζουν το πρόβλημα. Μπορεί να χρειαστεί να λυθούν πολλά πράγματα. Αν λύσεις κάτι για να δεις αν είναι από εκεί και το ξαναμοντάρεις μπορεί να τρίζει μετά και από εκείνο το σημείο. Απλά είναι θέμα ποιότητας των πλαστικών. Μιλάω εκ πείρας λόγω δουλειάς.
Link to comment
Share on other sites

Eγω παντως σε οσα ek εχω μπει δεν εχω ακουσει το παραμικρο.Το ιδιο διαπιστωσα και σε s2000 και crx del sol.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σιγα μην τριζει ρε παιδια.Το μονο honda Που ετριζε ηταν το type-r και αυτο οταν εμπαινε το vtec.Και οχι σε ολα ηταν ορισμενα κομματια.

 

Nagata όπως κατάλαβες ο ΟΡΙΣΜΟΣ του τριξίματος είναι το νέο σιβικ.Είμαι από τους πρώτους εδώ που έχω τονίσει αυτό το θέμα.Το σιβικάκι μου είναι λίαν επιεικώς απαράδεκτο στο θέμα των τριγμών.Μου αρέσει που πήρα χοντα για να έχω ποιότητα.Τελικά η κατασκευή στην αγγλία είναι μεγάλη φόλα.Ενοήτε πως αυτό είναι το μοναδικό του πρόβλημα ,στα υπόλοιπα είναι άπαιχτο το αυτοκίνητο.Δίνοντας όμως 23χιλιάρικα εεεε πως να το κάνουμε,έχεις την απαίτηση να μην τρίζει σαν κρεβάτι από πουτ@ν@!!!

Link to comment
Share on other sites

Nagata όπως κατάλαβες ο ΟΡΙΣΜΟΣ του τριξίματος είναι το νέο σιβικ.Είμαι από τους πρώτους εδώ που έχω τονίσει αυτό το θέμα.Το σιβικάκι μου είναι λίαν επιεικώς απαράδεκτο στο θέμα των τριγμών.Μου αρέσει που πήρα χοντα για να έχω ποιότητα.Τελικά η κατασκευή στην αγγλία είναι μεγάλη φόλα.Ενοήτε πως αυτό είναι το μοναδικό του πρόβλημα ,στα υπόλοιπα είναι άπαιχτο το αυτοκίνητο.Δίνοντας όμως 23χιλιάρικα εεεε πως να το κάνουμε,έχεις την απαίτηση να μην τρίζει σαν κρεβάτι από πουτ@ν@!!!
Σίγουρα με τα λεφτά αυτά περιμένεις και κάτι καλό σε όλους τους τομείς.
Link to comment
Share on other sites

Παντως ενα ατομο που γνωριζω απο το club και εχει το civic το fn2 δηλαδη το νεο type-r δεν τριζει καθολου.Τι να πω...Καλα το γιαπωνεζικο με το αγγλικο ειναι μερα με την νυχτα σε ολα.Αυτο δεν το συζηταμε.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nagata όπως κατάλαβες ο ΟΡΙΣΜΟΣ του τριξίματος είναι το νέο σιβικ.Είμαι από τους πρώτους εδώ που έχω τονίσει αυτό το θέμα.Το σιβικάκι μου είναι λίαν επιεικώς απαράδεκτο στο θέμα των τριγμών.Μου αρέσει που πήρα χοντα για να έχω ποιότητα.Τελικά η κατασκευή στην αγγλία είναι μεγάλη φόλα.Ενοήτε πως αυτό είναι το μοναδικό του πρόβλημα ,στα υπόλοιπα είναι άπαιχτο το αυτοκίνητο.Δίνοντας όμως 23χιλιάρικα εεεε πως να το κάνουμε,έχεις την απαίτηση να μην τρίζει σαν κρεβάτι από πουτ@ν@!!!

 

εκτοσ απο τους τριγμούς (βλεπε μήνυμά μου λίγο παραπάνω) έχει και άλλα (πχ τα εμπρος φρένα χτυπάνε σε μικρες ανωμαλίες, το κασετόφωνο/cd/mp3 κάνει διακοπές οταν έχεις το RDS on -αυτό το ξέρουν και θα μου το αλλάξουν-, χερούλια που ψιλοκολλάνε , και αρκετά άλλα) απο τα οποία ήδη έχω φτιάξει ενα δισέλιδο με .... bugs. Από ότι φαίνεται και η honda στην Αγγλία έχει πολλά θέματα και δεν τους ενημερώνει, αλλά και αυτοί φαίνεται οτι δεν ξέρουν καλα το όχημα γιατό φοβούνται να το πειράξουν. (πχ, μου λένε αμα ανοίξουμε το ταμπλώ να σου πειράξουμε τον αερόσακο του συνοδηγού -που τρίει και αυτός!!!-- μπορεί μετά να τρίζει περισσότερο και δεν είναι και στην εγγύηση!!! ). Μάλλον θα κάνω ενεργεις να το πάρουν πίσω και να πάρω και εγώ τα φράγκα μου.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετα από 4.700 χιλιομετρα η μέση κανάλωση μου είναι στα 8,8 l/100km , εκτος πολης το εχω δει να κατεβαίνει στα 8,6 l/100km.

 

Δεν πρέπει να κατέβει και άλλο ; οδηγώ συντηρητικά ,χωρις υπερβολες και με χαμηλες στροφες και παρολα αυτα δεν έχω δει μείωση στην κατανάλωση,

 

Παίζουν ρόλο τα χιλιόμετρα που έχει κάνει κανεις με το αυτοκίνητο ;

 

Στο δικό σας αυτοκίνητο τι κατανάλωση έχετε;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετα από 4.700 χιλιομετρα η μέση κανάλωση μου είναι στα 8,8 l/100km , εκτος πολης το εχω δει να κατεβαίνει στα 8,6 l/100km.

 

Δεν πρέπει να κατέβει και άλλο ; οδηγώ συντηρητικά ,χωρις υπερβολες και με χαμηλες στροφες και παρολα αυτα δεν έχω δει μείωση στην κατανάλωση,

 

Παίζουν ρόλο τα χιλιόμετρα που έχει κάνει κανεις με το αυτοκίνητο ;

 

Στο δικό σας αυτοκίνητο τι κατανάλωση έχετε;

 

Tο δικό μου (6.400 km) έχει κατανάλωση 7.7/100 . Σε ταξίδι σκέτο με κλιματισμό 6.9 και χωρίς 6.1 - 6.2 . Έτσι και αλλιώς αυτά είναι λίγα χιλιόμετρα, οπότε μπορεί και κάποιος που έχει αρκετά, να μας πεί. Πάντως, αν παρατηρήσεις, το οινονομόμετρο, καιει οταν επιταχύνεις, οπότε παίξτο "αυγό κάτω απο το πετάλι", να δεις τι γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

και εγω παιδια εχω ψιλοαπογοητευτει με τους τριγμους δεν το περιμενα ετσι!τα πλαστικα ειναι πολυ χαλια ποιοτητα!πολυ σκληρα για αυτο και τριζουν με το παραμικρο!αρχισα να σκεφτομαι μηπως εκανα λαθος που εδωσα 24500 για να το παρω και δεν πηρα το γκολφακι με λιγοτερα χρηματα και με τριγμους μηδεν.παντως λεω να τους του πω αν δεν μου κανουν τους τριγμους, για σερβις θα το παω σε αλλη αντιπροσωπεια, μπας και τρομαξουν λιγο!μηπως μπορει να μου πει κανεις που τριζει το δικο του?εμενα τριζει ακριβως πανω απο τους δυο κεντρικους αεραγωγους στο ενωμα, επισης ενας τριγμος προερχεται απο το ρολοι επανω,αλλος κατω απο τιμονι αλλα δεν μπορω να εντοπισω που και ο τελευταιος απο το πλαστικο του αεροσακου κουρτινας του οδηγου.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...