Jump to content

All about Honda


songless_bird
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το θέμα του Civic 2006 και οτιδήποτε έχει σχέση με το Σαρακάκη έχει καταντήσει αηδία και οι πελάτες του σκεφτόμαστε τους στίχους του αείμνηστου Νίκου Ξυλούρη. Τους παραθέτω.

 

Πότε θα κάμει, πότε θα κάμει ξαστεριά

ε, πότε θα φλεβαρίσει, πότε θα φλεβαρίσει

να πάρω το, να πάρω το ντουφέκι μου

 

να πάρω το, να πάρω το ντουφέκι μου

ε, την έμορφη πατρώνα, την έμορφη πατρώνα

να κατεβώ, να κατεβώ στον Ομαλό

 

να κατεβώ, να κατεβώ στον Ομαλό

ε, τη στράτα των Μουσούρων, τη στράτα των Μουσούρων

να κάνω μά-, να κάνω μάνες δίχως γιους

 

να κάνω μά-, να κάνω μάνες δίχως γιους

ε, γυναίκες δίχως άντρες, γυναίκες δίχως άντρες

να κάνω και, να κάνω και μωρά παιδιά

 

να κάνω και, να κάνω και μωρά παιδιά

ε, να κλαίνʼ δίχως μανάδες, να κλαίνʼ δίχως μανάδες

πότε θα κάμει, πότε θα κάμει ξαστεριά;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με αυτά που διαβάζω για τις παραδόσεις θα αρχήσω να ανυσηχώ ακόμα περισσότερο. Εγώ έκλεισα το 1.8 Σπορτ Μαύρο πριν κανα μήνα και μάλιστα ήμουν και τυχερός γιατί ο dealer στην Πρέβεζα το είχε είδη κλίσει για την έκθεσή του και το αναμένει αρχές Μαίου. Ελπίζω να μην βγάλω και τον επόμενο χειμώνα χωρίς αυτοκίνητο :(
Link to comment
Share on other sites

Εγω όταν μίλησα με τα κεντρικά στις αρχές Νοέμβρη όταν και έληγε ο χρόνος της αναμενόμενης παράδοσης(παραγγελία 23 Ιουνίου) για το δικό μου, μου είπαν ότι οι 5 μήνες ήταν αναμενόμενος χρόνος παράδοσης τότε. Ο χρόνος τώρα είναι 7 μήνες και πάνω κι αυτό γιατί υπάρχει πλέον πρόβλημα και με τα χρώματα. Ειδικά στο μαυρο, το κόκκινο και το μπλε. Σας το ξανάπα μην πιστεύετε αντιπροσώπους. Κι εσείς αν ήσασταν αντιπρόσωποι σιγά μη λέγατε σε πελάτη ότι θα χρειαστει να περιμένει ένα 8μηνο για να πάρει αυτοκίνητο. ΌΤΙ ΜΑς βρήκε μας βρήκε τώρα. 3 Φλεβάρη και βλέπουμε. Υπομονή
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον κάποιος που περιμένει Galaxy Grey... θα το πάρει νωρίτερα γιατί εμένα με βλέπω να πηγαίνω από Δευτέρα να το ακυρώσω και να πάω να πάρω κανένα άλλο αμάξι . Υπάρχουν και αλλού πορτοκαλιές που κάνουν πορτοκάλια. Σίγουρα το design του Honda Civic δεν θα το βρω σε άλλο αμάξι .... αλλά τουλάχιστον θα έχει καλύτερες επιδόσεις + ότι θα το έχω σε 15 μέρες και όχι σε "15 μήνες"

Καλή υπομονή σε όσους το περιμένουν

Link to comment
Share on other sites

File ou_re

 

Gia pio Honda Civic milas????? Moipos les gia to 4 porto?

 

Φιλε Solaris

 

Οχι μιλάω για το 5θυρο. Την εκδοση sport σε ανθρακι χρώμα. Να σου πω την ιστορία.

 

Το πήρα από τον Πάπρα και μολις μου ειπαν ότι ειχαν ένα από ακύρωση, μου μπήκε η ιδέα ότι ήταν της έκθεσης. Οταν τους ρώτησα μου είπαν κατηγορηματικά όχι. Επίσης, πήγα λίγο πριν το πάρω και είχαν βγάλει αυτό που είχαν στην έκθεση και είχαν βάλει αλλό και αυτό με έβαλε σε ακόμα μεγαλύτερες υποψίες. Αυτοί βέβαια συνέχιζαν το χαβά τους. Ετσι, αποφάσισα να το κυνηγήσω λίγο. Το πήρα προσωπικά. Λέω όχι και να με κοροιδεύουν τα αρχι.....Πήρα τηλέφωνο στο Σαρακάκη και μου είπε ένας κύριος από τις εισαγωγές, μόλις το πάρω να του στείλω την άδεια και το τιμολόγιο και θα μου πει αν ήταν της έκθεσης ή όχι.

 

Το αποτέλεσμα: Οταν το πήρα τρελάθηκα τόσο πολύ, γούσταρα τόσο πολύ που τα παράτησα. Πολύ απλά δεν με νοιάζει αν είναι της έκθεσης ή αν όντως ήταν από ακύρωση. Το αυτοκίνητο σκοτώνει και να σας πω την πικρή αλήθεια μπορεί να ακουστεί και λίγο ψωνίστικο αλλά γουστάρω που το πήρα τώρα πριν γεμίσει ο τόπος, και έτσι παράτησα την προσπάθεια και δεν έκανα καμια κίνηση.

Υ.Γ κατα τη γνώμη μου μη βάλετε σύστημα παρκαρίσματος. Είναι σπάσιμο έτσι όπως βαράει και δεν κάνει και ιδιαίτερη δουλειά. Ασε που αρχίζει να βαράει αν έχει πίσω μέχρι και χόρτα.Επίσης αν το μετανιώσετε μετά δεν βγαίνειι, γιατί τρυπάνε τον προφυλακτήρα

Link to comment
Share on other sites

filipp-s: το 4-θυρο έρχεται πολύ πιο γρήγορα από το 5-θυρο

 

chaos3x: σκεφτόμουνα για το Golf GT 170hp αλλά τελικά θα κάτσω να περιμένω να μου έρθει το civic

 

ou re: έχω ζητήσει και εγώ αισθητήρες παρκαρίσματος... λέτε να είναι σπαστικό? Φοβάμαι όντως μην το βαρεθώ μετά και απλά μου σπάει τα νεύρα το μπιπ μπιπ

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλοταχιδο σε οσους το παραλαμβανουν σιγα σιγα και αναμενουμε τις εντυπωσεις σας εδω μεσα...

 

σε οτι αφορα τους αισθητηρες που περνανε στις αντιπροσωπιες εχω μια ιδεα...να σημειωσω οτι δεν τους εχω στο αμαξι μου.

γιατι δεν πατε σε ενα μαγαζι που ασχολειται με αυτα να βαλετε αλλο συστημα ειδοποιησης ?

αφου τα ματακια θα ειναι προεγκατεστημενα ισως και να μπορουν να παρεμβουν στον ηχο και να βαλουν αλλο ηχο η καποια οθονη...αυτο δεν ξερω αν γινεται βεβαια αλλα αξιζει το ψαξιμο αν ειναι οντως τοσο σπαστικο!

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα.

 

Εγω εχω κλεισει το Civic 1.8 sport 5d (μαυρο) απο 20 Μαιου και μολις χτες με πηραν τηλ κ μου ειπαν οτι εχει ερθει αλλα στα χερια μου θα φτασει κατα τις 5 με 10 Ιανουαριου.....

Αυτο που εχω καταλαβει ειναι οτι υπαρχει προβλημα με τη ζητηση αλλα σιγουρα γινονται εξαιρεσεις σε καποιους κ το παιρνουν νωριτερα με αποτελεσμα να φτανεις τους 8 μηνες να δεις το αυτοκινητο σου.

 

Οσον αφορα το Leon πραγματι αξιζει αλλα το 2λιτρο θεωρω πως ειναι ολοκληρωμενη λυση.

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί συμφορουμίτες, δυστυχώς λόγω κάποιων προσωπικών προβλημάτων που προέκυψαν θα ματαιώσω την παραγγελία του Civic μου και θα την κάνω Jazz. Για όποιον ενδιαφέρεται, μίλησα σήμερα με τον αντιπρόσωπο και μου είπε ότι το αυτοκίνητο βρίσκεται στα κεντρικά στην Αθήνα. Σας ενημερώνω ότι είχα παραγγείλει το 1,8 Sport σε χρώμα Champagne Silver Metallic. Αύριο θα προβώ σε ακύρωση της παραγγελίας, οπότε θα περισσέψει. Δυστυχώς αν και έφτασα τόσο κοντά στο όνειρο θα το αναβάλω για 2-3 χρόνια. Καλή απόλαυση σε όσους το απέκτησαν ή θα το αποκτήσουν! Και εγώ κουβά θα αποκτήσω όπως φαίνεται, ευτυχώς χωρίς πολλά άλογα. Ενημερώνω λόγω της αυξημένης ζήτησης που ξέρω ότι υπάρχει μήπως και σταθεί κάποιος από εδώ μέσα τυχερός και το προλάβει.
Link to comment
Share on other sites

bouhou2 μετέφερα το post σου για το αυτοκίνητο της χρονιάς όπως και τα 3 μετέπειτα σε νέο θέμα εδώ για να μπορεί να γίνει μια πιο γενική συζήτηση και όχι μόνο για όσους έχουν ή ενδιαφέρονται για το Honda Civic.

Link to comment
Share on other sites

1.χρονια σας πολλα και σας ευχομαι να ερθει γρηγορα το σιβικ στα χερια σας...

 

2.για το 3θυρο δεν εχουν ακουστει τιμες ακομα αλλα σαν 3θυρο λογικα θα ειναι φθηνοτερο μερικες εκατονταδες ευρω....

 

πραγματικα με εχει εξοργισει ενα πραγμα.....και εξηγουμαι.....

 

μεσα στις γιορτες πηρα ενα περιοδικο για αυτοκινητα το οποιο ειχε συγκριση φεραρι με πορσε στο εξωφυλλο και μεσα χωρις να το ξερω ειχε συγκριτικο το σιβικ το 1.800 με το γκολφ το 1.400 με τα 140 αλογα και αυτο.....

 

μετα τις μνημειωδεις συνεχεις και ανισες συγκρισεις με διαφορα αμαξια 2.000 κυβικων ηρθε και η μεγαλειωδης συγκριση με ενα αμαξι που ναι μεν ειναι 1.400 κυβικα εχει και τουρμπο και υπερσυμπιεστη κλπ......

 

ενα μεγαλο μπραβο στα τζιμανια που αξια βγαζουν το ψωμι τους και δικαιολογουν τα λεφτα τους με τετοιους τροπους.....

 

και μην φανταστειτε καλα λογια λεει για το σιβικ αλλα το γκολφ λεει ειναι πιο γκαζιαρικο και με ροπη και με καλυτερους χρονους....χαιρω πολυ....αυτο ελειπε ενα αμαξι που εχει 2 τουρμπο να μην ειναι γκαζιαρικο....

 

το επομενο τεστ που μπορω να φανταστω ειναι ενα τεστ με αμαξι που του κανανε βουντου μηπως και βγει καλυτερο......

 

δηλαδη πραγματικα ελεος, με το ζορι να βγαλουν το γκολφ το συγκεκριμενο αμαξι...κατα τα αλλα 4-5 λιτρα παραπανω καιει και 4 μετρα πιο μετα σταματαει στο φρεναρισμα απο τα 100μ........δηλαδη αυτα που πραγματικα ενδιαφερουν τον μεσο οδηγο-αγοραστη....και απο εξοπλισμο το γκολφ κουκουρουκου ετσι?

 

αισθανομαι οτι αυτα τα κολπα η βολκςβαγκεν θα τα πληρωσει στο μελλον με τους κινητηρες που βγαζει για τα ευκολα αλογα....θα κλαιει κοσμος τα λεφτα του....ο καιρος γαρ εγγυς!

Link to comment
Share on other sites

Μας διεψευσε ο Σαρακάκης τελικά. 3 Ιανουαριου στα χέρια μου.Το αυτοκίνητο ήρθε στην αντιπροσωπέια το βράδυ των Χριστουγέννων.Αλλα ποιός πληρώνει τέλος για 2 μέρες.(Υπαρχει θεός τελικα).Αναμονή τέλος.Νόμιζα ότι δε θα γράψω ποτέ το "καλο κουράγιο" στους υπόλοιπους έχοντας ερθει το δικό μου.Καλη χρονια
Link to comment
Share on other sites

πραγματικα με εχει εξοργισει ενα πραγμα.....και εξηγουμαι.....

 

μεσα στις γιορτες πηρα ενα περιοδικο για αυτοκινητα το οποιο ειχε συγκριση φεραρι με πορσε στο εξωφυλλο και μεσα χωρις να το ξερω ειχε συγκριτικο το σιβικ το 1.800 με το γκολφ το 1.400 με τα 140 αλογα και αυτο.....

 

μετα την μνημειωδεις συνεχεις και ανισες συγκρισεις με διαφορα αμαξια 2.000 κυβικων ηρθε και η μεγαλειωδης συγκριση με ενα αμαξι που ναι μεν ειναι 1.400 κυβικα εχει και τουρμπο και υπερσυμπιεστη κλπ......

 

ενα μεγαλο μπραβο στα τζιμανια που αξια βγαζουν το ψωμι τους και δικαιολογουν τα λεφτα τους με τετοιους τροπους.....

 

και μην φανταστειτε καλα λογια λεει για το σιβικ αλλα το γκολφ λεει ειναι πιο γκαζιαρικο και με ροπη και με καλυτερους χρονους....χαιρω πολυ....αυτο ελειπε ενα αμαξι που εχει 2 τουρμπο να μην ειναι γκαζιαρικο....

 

το επομενο τεστ που μπορω να φανταστω ειναι ενα τεστ με αμαξι που του κανανε βουντου μηπως και βγει καλυτερο......

 

δηλαδη πραγματικα ελεος, με το ζορι να βγαλουν το γκολφ το συγκεκριμενο αμαξι...κατα τα αλλα 4-5 λιτρα παραπανω καιει και 4 μετρα πιο μετα σταματαει στο φρεναρισμα απο τα 100μ........δηλαδη αυτα που πραγματικα ενδιαφερουν τον μεσο οδηγο-αγοραστη....και απο εξοπλισμο το γκολφ κουκουρουκου ετσι?

 

αισθανομαι οτι αυτα τα κολπα η βολκςβαγκεν θα τα πληρωσει στο μελλον με τους κινητηρες που βγαζει για τα ευκολα αλογα....θα κλαιει κοσμος τα λεφτα του....ο καιρος γαρ εγγυς!

 

Καταρχην χρονια πολλα. Το συγκριτικο μεταξυ Civic κ TSI 140 νομιζω εγινε με το σκεπτικο οτι τα 2 αυτοκινητα ειναι στην ιδια κατηγορια οσον αφορα τον τυπο τους, εχουν παραπλησια τιμη κ δηλωνουν ιδια αλογα. Και με λιγα λεφτα παραπανω απο το Civic παιρνεις το Golf GT 170. Οποτε νομιζω πως ο μεσος αγοραστης νοιαζεται να παρει με τα λεφτα που διαθετει το καλυτερο αυτοκινητο στην κατηγορια που τον ενδιαφερει. Γιατι λοιπον ειναι ανιση η συγκριση? Προσεχε, δεν κρινω την ετυμηγορια του περιοδικου που μπορει οντως να ευνοει τον ενα απο τους 2 ομιλους για λογους διαφημισης κλπ αλλα την συγκριση καθ' αυτη.

 

Γραφει οντως οτι καιει 4-5 λιτρα παραπανω το TSI? Εντυπωση μου κανει, το αρθρο δεν το εχω διαβασει βεβαια.

 

Και η ασφαλεια δεν ειναι μονο το φρεναρισμα, αλλα και οι ρεπριζ που θα εχεις σε μια προσπεραση, οπως και τα αστερια που θα παρεις στο Euroncap. Το Civic σου θυμιζω πηρε 4 αστερια ενω το Golf 5 αστερια. Αυτα δεν στα λεω για να αποδειξω οτι το TSI ειναι καλυτερο, αλλα γιατι πρεπει να τα λεμε κι' αυτα.

Link to comment
Share on other sites

το ρεπορταζ γραφει χαρακτηριστικα οτι το γκολφ πινει με μερακι την βενζινη αλλα δεν δειχνει σημαδια αλκοολισμου....ειναι 4 λιτρα τουλαχιστον πανω δηλαδη πανω απο τα 15 ενω το χοντα σε ζορισμα εφτασε λιγο πανω απο τα 12λ

 

ας αφησουμε τα περιοδικα, ενδεικτικα απο τα 17450χλμ που εχω στα 7.450χλμ βγαζει συγκεντρωτικο αποτελεσμα μεσο ορο εντος και εκτος 8.2λ......

 

επισης το τσι ειναι πολυ πιο φτηνο αλλα εγω δεν σταθηκα εκει....στα 2 τουρμπο που εχει σταθηκα και στην συγκριση με ενα κινητηρα ατοφιο....αυτο ειναι καθαρη αδικια και ας ειναι 400 κυβικα παραπανω.....

 

ολη η θετικη εικονα του τσι βγαινει λογω των επιδοσεων που λογικο ειναι οπως τονισα να ειναι καλυτερο....αφου βγαζει ματια πιο ειναι πιο σπιρτο.με τα 2 τουρμπο βεβαια ετσι...?

 

η συγκριση ειναι τελειως λαθος για μενα...

 

επαναλαμβανω οτι αυτο το κυνηγι των ευκολων αλογων φοβαμαι οτι δεν θα βγει σε καλο στο μελλον και πως θα την πατησει ο κοσμος που θαμπωνεται απο αυτο το πραγμα....

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο, η συγκριση turbo με ατμοσφαιρικου ειναι οντως ανιση. Αλλα εσυ αμα ειχες να διαθεσεις τα συγκεκριμενα χρηματα δεν θα σου περναγε και η επιλογη του TSI απο το μυαλο? Με λιγα λογια, πρακτικα τα δυο αυτοκινητα νομιζω πως ανταγωνιζονται τα προϊοντα τους στο ιδιο target group. Αλλα επανερχομαι, γιατι εσυ δεν εφερες αντιρρηση σε αυτο αλλα στην συγκριση ατμοσφαιρικου-turbo. Το συγκριτικο λογικα ανεφερεται σε ολους τους τομεις των 2 αυτοκινητων, π.χ. οδικη συμπεριφορα, καταναλωση, χωροι επιβατων κλπ. Οποτε το Civic μπορει να ειναι ανωτερο απο το TSI σε καποιους ή κ ολους απο αυτους τους τομεις περαν των επιδοσεων που υπολειπεται. Οποτε ο αγοραστης θα μετρησει τις αναγκες του, θα δει τις προτεραιοτητες του κ θα βγαλει συμπερασματα. Δηλαδη δε νομιζω οτι με του που δει τις καλυτερες ρεπριζ του TSI θα πει 'α οκ θα παρω αυτο'. Και παλι, λεω οτι το αρθρο δεν το εχω διαβασει αλλα εχω κατα καιρους πεσει σε συγκριτικα ατμοσφαιρικων-turbo οπως π.χ. Type R vs. Golf GTI / Leon 1.8T vs. C4 VTS Coupe οπου τα αρθρα δε στεκονται μονο στις επιδοσεις αλλα στο συνολικο πακετο του καθε αυτοκινητου και στην αισθηση που δινει στον οδηγο.

 

Και μιας κ μιλησαμε λιγο για καταναλωσεις, εγω με το Golf GT στα 10000 χλμ. που ειμαι τωρα εχω μικτη εντος κ εκτος 8.5l/100km, και αλλοι κατοχοι στο forum εχουν αναφερει μικτη καταναλωση μεχρι το πολυ 10l/100km.

 

Για την αξιοπιστια δεν θα μιλησω γιατι ειναι πολυ νωρις, παντως τα 2+2 χρονια εγγυησης μηχανικων μερων ειναι μια καλη κινηση απο την ελληνικη αντιπροσωπεια, ασχετα με το τι μελλει γενεσθαι.

Link to comment
Share on other sites

 

ας αφησουμε τα περιοδικα, ενδεικτικα απο τα 17450χλμ που εχω στα 7.450χλμ βγαζει συγκεντρωτικο αποτελεσμα μεσο ορο εντος και εκτος 8.2λ......

 

Για να γίνεται σύγκριση πρακτικά, αναφέρω πως ο μέσος όρος στα 4.500km με tsi (με τα περισσότερα εντός πόλης) 8,6l / 100km :)
Link to comment
Share on other sites

2.για το 3θυρο δεν εχουν ακουστει τιμες ακομα αλλα σαν 3θυρο λογικα θα ειναι φθηνοτερο μερικες εκατονταδες ευρω....

 

Σε όσους αντιπροσώπους έχω ρωτήσει, όλοι λένε ότι θα κοστίζει 500 με 1.000 ευρώ παραπάνω απ'την σπορ 5θυρη έκδοση.

Τώρα για πια έκδοση εννωούν (plus ή standart) δεν ξέρω.

Βέβαια όχι ότι πέρνω και στα σοβαρά τα λεγόμενα των αντιπροσώπων. Ιδιαίτερα με όσα έχουν δεί τα μάτια μου και έχουν ακούσει τα αυτιά μου από δαύτους!

Link to comment
Share on other sites

αυτο που εγραψα για τα 4-5 λιτρα παραπανω το γραφει το περιοδικο οταν το αμαξι το ζοριζεις....εκει που ανεβαινουν οι στροφες και επεμβαινουν τα 2 τουρμπο

αρχιζει η βενζινη να ρεει.....αυτο βεβαια ειναι πασιφανες οτι γινεται σε τετοιες συνθηκες....

 

σε κανονικες συνθηκες τωρα και παλι πιστευω οτι η καταναλωση ειναι τουλαχιστον 0.5 με 1 λιτρο παραπανω στο τσι απο το σιβικ.

 

το σιβικ στο θεμα της καταναλωσης ειναι πραγματικο φαινομενο σε σχεση με τα κυβικα-αλογα που εχει.......

Link to comment
Share on other sites

....εκει που ανεβαινουν οι στροφες και επεμβαινουν τα 2 τουρμπο

 

Τα 2 τούρμπο επεμβαίνουν από το ρελαντί σχεδόν ;) Ο κομπρεσορ δουλεύει συνεχώς αφού παίρνει κίνηση από το στρόφαλο... ;)
Link to comment
Share on other sites

ενταξει μωρε εκει θα τα χαλασουμε.....:)

 

ποτε δεν με ενδιεφεραν τα τεχνικα θεματα τοσο πολυ.....

 

και στην τελικη ακομα χειροτερα μιας και καιει απο τις πιο λιγες στροφες...:p

Link to comment
Share on other sites

Τα 2 τούρμπο επεμβαίνουν από το ρελαντί σχεδόν ;) Ο κομπρεσορ δουλεύει συνεχώς αφού παίρνει κίνηση από το στρόφαλο... ;)

 

Αν και ειμαστε off topic, ο κομπρεσορ παραγει εργο μεχρι τις 2500-2700 σαλ (για την εξαλειψη του turbo lag), πανω απο αυτες τις στροφες απεμπλεκεται εντελως κ δουλευει μονο το turbo. Δλδ ναι μεν 'γυρναει' συνεχως αφου παιρνει κινηση απο τον στροφαλο, αλλα δεν παραγει εργο συνεχεια, και αρα δεν χαλαει κ βενζινη σε ολο το φασμα των στροφων.

 

Παντως αν κ η VW παρουσιαζει μια τεχνολογια δοκιμασμενη μονο σε αγωνες κ ομογκλασιον εκδοσεις περιορισμενης παραγωγης (με ο,τι ρισκο αυτο συνεπαγεται) εγω βλεπω πως κ μια μεγαλη εταιρια με παραδοση στους ατμοσφαιρικους κινητηρες στρεφεται προς τα 'ευκολα αλογα' και τις λυσεις υπερτροφοδοτησης π.χ. BMW 335 Si. Βεβαια εδω μιλαμε για λιγοτερο ριζοσπαστικες και πολυπλοκες λυσεις απο τον TSI, αλλα και παλι βλεπω μια ταση προς τα turbo...το νεο γρηγορο Fiat θα εχει turbo, το 207 GT εχει, η νεα 149 θα βγει κ με turbo. Και η Mercedes εγκαταλειπει τον compressor και παει στα turbo, κατι που εγινε και με το νεο Mini.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...