Jump to content

All about Honda


songless_bird
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αφού δεν το πήραμε τώρα καλο Φλεβάρη παιδιά. Ξαναμίλησα με κεντρικά στον Σαρακάκη. Επόμενο καράβι 22-25 Γενάρη. Η αύξηση της παραγωγής προγραμματίζεται για αρχές άνοιξης. Τότε θα αναλάβει και η καινούρια βαρδια στο Swindon. Εγώ πάντως θα κάνω την προσπάθειά μου. Θα στείλω γράμμα.....στον ΑΓΙΟ ΒΑΣΙΛΗ!
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας

 

εχω αρχισει να πιστευω πως μερικοι αντιπροσωποι επιτηδες λενε πως το αμαξι θα ερθει πχ τελος δεκεμβριου με μια παρτιδα στα σιγουρα, αλλα λενε ψεματα αφου η παρτιδα ναι μεν θα ρθει αλλα τα αμαξια τα εχουν προλαβει αλλοι αντιπροσωποι στην ελλαδα

 

ετσι λοιπον ο αγοραστης κλεινει το αμαξι και μενει δεσμιος του χ αντιπροσωπου ο οποιος δεν εχει δεσμευσει αμαξια για τους πελατες του

 

και το λεω αυτο γιατι στην λαρισα βλεπω να παραδιδονται συνεχεια αυτοκινητα και μαλιστα 1.8αρια.και μαλιστα εχουν και κανα 2-3 1.4αρια να καθονται ετοιμα προς παραδοση τα οποια δεν επιλεγονται για το χρωμα εξοπλισμο κλπ...

 

ετσι οπως παει το πραγμα βλεπω εσεις να γραφετε εδω μεσα εντυπωσεις οταν θα το παραλαβετε και εγω να σας ενημερωνω ποσο μου βγηκε το σερβις των 20.000χλμ:p

Link to comment
Share on other sites

 

ετσι οπως παει το πραγμα βλεπω εσεις να γραφετε εδω μεσα εντυπωσεις οταν θα το παραλαβετε και εγω να σας ενημερωνω ποσο μου βγηκε το σερβις των 20.000χλμ:p

 

Πληροφορακά γύρω στα 170€ :)

GOD FORGIVES, I DO NOT............
Link to comment
Share on other sites

170 ευρω ε?οκ!

 

και τι περιλαμβανει το σερβις γνωριζεις?αν τα εχεις κανει τα χιλιομετρα και εχεις την αποδειξη γραψε τι κανανε και τι χρεωσανε στο καθενα να εχω μια πληρη αποψη.ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω κάνει εγώ, το διάβασα σε άλλο φόρουμ. Λάδια, φίλτρο, λάδια σανζμάν (!!), νομίζω το φίλτρο του air-condition.
GOD FORGIVES, I DO NOT............
Link to comment
Share on other sites

egw to pira pantws 1 dekemriou !!!to eixa paragili ton iounio!:ninja:

 

Φίλε lazman εβαλες τα τελη κυκλοφοριας του 06 ή του 07???

Μου τηλεφωνησαν πριν 10 μερες περίπου και μου ειπαν οτι θα το παρω μεσα στο μηνα και δεν ξερω τι γινεται με αυτο το θεμα...

Αυριο θα μιλησω με τον αντιπροσωπο για να μου πει ποτε περιπου....για να δουμε...περιμενω 1 9 1 μερες ! ! !

Link to comment
Share on other sites

Ti hmeromhnia lazman?Ennow poia mera tou Iouniou?

 

den thimame 3-5 iouniou prepei na itan.:)

 

Φίλε lazman εβαλες τα τελη κυκλοφοριας του 06 ή του 07???

Μου τηλεφωνησαν πριν 10 μερες περίπου και μου ειπαν οτι θα το παρω μεσα στο μηνα και δεν ξερω τι γινεται με αυτο το θεμα...

Αυριο θα μιλησω με τον αντιπροσωπο για να μου πει ποτε περιπου....για να δουμε...περιμενω 1 9 1 μερες ! ! !

 

den to evgala pinakides den tous plirono gia liges meres to sima tou 06:)

eyxaristo poli recgeo!

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

den thimame 3-5 iouniou prepei na itan.:)

 

Παρομοίως αλλά αυτό που κατάλαβα είναι ότι στην Κρήτη οι αντιπρόσωποι είναι μ@λ@κες. Ακόμα να το πάρω. Μετά φταίω αν πάω σε Golf 1.4 TSI?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από εμένα...

 

Παρήγγειλα το HONDA CIVIC 5d 1.8 Sport χρώματος Galaxy Grey

 

το κλείσιμο της παραγγελίας έγινε ακριβώς στις 03 Αυγούστου 2006 και έδωσα και τα κλασικά 1000ευρώπουλα

 

Μου είχαν πει ότι κάνει 5 μήνες το αμάξι για να έρθει... αλλά στους 3.5 περίπου έρχεται....

 

Πέρασαν οι 3.5 μήνες αλλά τίποτα

 

Πήρα σήμερα τηλέφωνο να δω πότε περίπου να το περιμένω μιας και οι 5 μήνες λίγουν στις 03 Ιανουαρίου 2007

 

ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΗ ΣΥΝΟΜΙΛΙΑ

 

- Καλημέρα ... την κα. ΧΧΧΧΧΧΧΧ

- Μισό λεπτό

- Παρακαλώ?

- Καλημέρα είμαι ο ΧΧΧΧΧΧΧΧ

- ΑΑΑΑ τι μου κάνετε?

- Μια χαρούλα εσείς?

- Δόξα το Θεό...

- Σας έχω πρήξει αλλά είναι τέλος του χρόνου και πήρα να δω αν έχουμε κανένα νέο

- Είμαστε σε αναμονή ακόμα

- Τι δηλαδή δεν γνωρίζουμε καν πότε θα έρθει στο περίπου? 3 Ιανουαρίου κλείνουμε 5 μήνες που είναι και το όριο

- Όχι δεν γνωρίζουμε ακόμα ούτε αν θα είναι σε αυτήν την παραγωγή ή στην επόμενη

- Δηλαδή? Πότε θα ξέρουμε ?????

- Ιανουάριο

- Ιανουάριο θα ξέρουμε????? και πότε θα έρθει δηλαδή???? Φεβρουάριο????????????????????????????????????/

- Μπορεί και Μάρτιο

- Πλάκα μου κάνεις

- Όχι είμαστε σε αναμονή

- Δηλαδή 8 μήνες??????????????????????/

- Τι να σας πω ίσως να πάει και τόσο

 

Τα συμπεράσματα είναι δικά σας.... Εγώ πάντως είμαι ακόμα με το στόμα ανοιχτό...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από εμένα...

 

Παρήγγειλα το HONDA CIVIC 5d 1.8 Sport χρώματος Galaxy Grey

 

το κλείσιμο της παραγγελίας έγινε ακριβώς στις 03 Αυγούστου 2006 και έδωσα και τα κλασικά 1000ευρώπουλα

 

Μου είχαν πει ότι κάνει 5 μήνες το αμάξι για να έρθει... αλλά στους 3.5 περίπου έρχεται....

 

Πέρασαν οι 3.5 μήνες αλλά τίποτα

 

Φιλε solaris το εχω παραγγειλει απο 2 Ιουνιου και εχθες που μιλησα με την αντιπροσωπεια μου ειπαν οτι εχει ....κολησει...στο λιμανι λογο της απεργιας των λιμενεργατων.

Οταν ρωτησα για ποτε θα το παρω μου ειπαν οτι δεν ξερουν. Τους νοιαζει μονο πως θα τα τσεπώσουν!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά το τσίμπησα πριν μια εβδομάδα. Το εκλεισα πριν ένα μήνα και μου είπαν ότι είχαν ένα έτοιμο από ακύρωση. Ηταν και το χρώμα που ήθελα και έτσι όλα καλά. Δεν περίμενα σχεδόν καθόλου. Το αυτοκίνητο σκοτώνει!!!!

Το πρώτο servis μου είπαν 10.000 χλμ ή σε ένα χρόνιο για λάδια.

Αυτά και καλή υπομονή σε όσους περιμένουν.

 

Υ.Γ. Βάλτε οπωσδήποτε δερμάτινα καθίσματα είναι όλα τα λεφτά

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο αλλά είδατε το crash test του euro n-cap; 4 / 5 * περίμενα να έχει 5 / 5* ...

 

http://www.euroncap.com/images/results/small_family_cars/car_270_2006/Honda%20Civic%20datasheet.pdf

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από εμένα...

 

Παρήγγειλα το HONDA CIVIC 5d 1.8 Sport χρώματος Galaxy Grey

 

το κλείσιμο της παραγγελίας έγινε ακριβώς στις 03 Αυγούστου 2006 και έδωσα και τα κλασικά 1000ευρώπουλα

 

Μου είχαν πει ότι κάνει 5 μήνες το αμάξι για να έρθει... αλλά στους 3.5 περίπου έρχεται....

 

Πέρασαν οι 3.5 μήνες αλλά τίποτα

 

Πήρα σήμερα τηλέφωνο να δω πότε περίπου να το περιμένω μιας και οι 5 μήνες λίγουν στις 03 Ιανουαρίου 2007

 

ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΗ ΣΥΝΟΜΙΛΙΑ

 

- Καλημέρα ... την κα. ΧΧΧΧΧΧΧΧ

- Μισό λεπτό

- Παρακαλώ?

- Καλημέρα είμαι ο ΧΧΧΧΧΧΧΧ

- ΑΑΑΑ τι μου κάνετε?

- Μια χαρούλα εσείς?

- Δόξα το Θεό...

- Σας έχω πρήξει αλλά είναι τέλος του χρόνου και πήρα να δω αν έχουμε κανένα νέο

- Είμαστε σε αναμονή ακόμα

- Τι δηλαδή δεν γνωρίζουμε καν πότε θα έρθει στο περίπου? 3 Ιανουαρίου κλείνουμε 5 μήνες που είναι και το όριο

- Όχι δεν γνωρίζουμε ακόμα ούτε αν θα είναι σε αυτήν την παραγωγή ή στην επόμενη

- Δηλαδή? Πότε θα ξέρουμε ?????

- Ιανουάριο

- Ιανουάριο θα ξέρουμε????? και πότε θα έρθει δηλαδή???? Φεβρουάριο????????????????????????????????????/

- Μπορεί και Μάρτιο

- Πλάκα μου κάνεις

- Όχι είμαστε σε αναμονή

- Δηλαδή 8 μήνες??????????????????????/

- Τι να σας πω ίσως να πάει και τόσο

 

Τα συμπεράσματα είναι δικά σας.... Εγώ πάντως είμαι ακόμα με το στόμα ανοιχτό...

φιλε solaris παρομοια περιπτωση καιγω απο κορινθο.το εκλεισα απο 8 αυγουστου και μουπαν 4 μηνες.μετα απο καντηλια που αργουσε μουπαν να παω γεναρη για τισ υπογραφες γιατι τοτε θαρθει.τους το ειπαν απο τα κεντρικα λεει για ταμαξι μου.μεταξυ μας πιστευω φλεβαρη και ετσι το σκευτομαι πλεων για να την παλεψω!εχω αμαξι και ειμαι ενταξει αλλα αν δεν ερθει παλι ταμαξι δεν ξερω πως να αντιδρασω ρε παιδια.το θελω το αμαξι τρελα αλλα μην το ξεφτιλιζουμε κιολας,δεν παραγγειλα mercendes!!!καλα κουραγια ρε παιδια

Link to comment
Share on other sites

Το χω ξαναγράψει θα το ξαναγράψω και τώρα για όσους αγχώνεστε. Οσοι δεν πήγατε σε αντιπροσωπεία που να είχε κάνει παραγγελίες πριν ενδιαφερθεί πελάτης επόμενη εξέλιξη πιθανόν να έχετε 3 Φλεβάρη και πέρα. Εγω το παρήγγειλα 23 Ιουνίου και γράφω πιθανόν γιατι ακόμα και στα κεντρικά δεν ξέρουν τι τους γίνεται. Αντιπροσωπο μην πιστεύτε. Θα παεί μακριά η βαλίτσα. mrk2079 να μη σε απογοητέυσω αλλα δύσκολο σε βλέπω για Γενάρη. Μακάρι αλλα....Αν και ρε παιδιά από μια άποψη λογικό είναι. Ενα εργοστάσιο (Swindon) για να καλύψει πανευρωπαικά τη ζήτηση είναι πολύ λιγο και σκεφτείτε ότι δεν βγάζει μόνο το συγκεκριμένο μοντέλο. Στο Σαρακάκη μου είπαν ότι η ζήτηση είναι 4πλάσια από την παραγωγή. Χωρίς να υπολογίζουμε και το πρόβλημα ότι έχουν τρελαθεί οι πάντες και το θέλουν μαυρο. Αν και πλέον σε όλα τα χρώματα υπάρχει πρόβλημα. Περαστικά μας.
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ένα.... Εγώ το έκλεισα στις 3 Αυγούστου και μου είπαν το αργότερο σε 5 μήνες.... Οι 5 μήνες λήγουν στις 3 Ιανουαρίου.

 

Και το ερώτημα είναι.... Εγώ δικαιούμαι να διακόψω την παραγγελία και να πάρω να 1000ευρώ πίσω?

 

Αφού σύμφωνα με τα λεγόμενά τους η κατάσταση θα τραβήξει 2-3 μήνες παραπάνω από το μέγιστο που λέει ο Σαρακάκης

Link to comment
Share on other sites

αυτο δεν το γνωριζω εγω παντως.κανονικα θαπρεπε αφου εκεινοι δεν ειναι ενταξει.αλλα αν γνωριζει καλητερα καποιος....
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...