Jump to content

All about Honda


songless_bird
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια μπορειτε να μου πειτε τελικα τι ισχυει με εγγυηση?και τι μετα σερβις?εχω το χοντα σιβικ 5θυρο και το πηρα τον αυγουστο του 08.ειχα εγγυηση 10 ετη 3+7 και με τα σερβις ελεγαν ανα εξαμηνο ή 10.000χλμ οποιο ερθει πρωτο ενω το μεγαλο στο χρονο ή 20.000χλμ οποιο ερθει πρωτο.ας με ενημερωσει καποιος ευχαριστω.

 

Για την εγγυηση σιγουρα ισχυει το 3+ 7 αλλα τα 7 μονο για σενα και οχι αν το πουλησεις και αφορουν μονο

 

- Συγκρότημα κινητήρα

 

- Κιβώτιο ταχυτήτων: Μηχανικό, Αυτόματο, CVT…

 

- Διαφορικά κάθε τύπου

 

- Κεντρικός άξονας μετάδοσης κίνησης

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παίδες πείτε καμιά ιδέα να ζητήσω για δώρο με το αυτοκίνητο.

Λογικά το δώρο θα είναι της τάξης των 200Ε.

Είπα για Φιμέ τζάμια αλλά δεν ξέρω αν αξίζει. Επίσης θέλω να βάλω οποσδήποτε τον τριγωνικό λεβιε (αλλά έχει μόλις 80Ε οπότε τον αγοράζω και μόνος μου). Μου αρέσουν και τα νικελ που μπαίνουν στις πόρτες που γράφουν Civic αλλά απ'οτι έμαθα έχουν περίπου 170Ε! Κρίμα δεν είναι να πάει εκεί το δώρο?

Για το bluetooth ούτε που να το σκέφτομαι. Έχει λέει 420Ε! Έλεος!

 

Καμιά καλή ιδέα?

 

Άσχετο:

Ξέρει κανένας τι παίζει με την 2η μάσκα που υπάρχει στο pdf με τα αξεσουάρ στο site? Υπάρχει στην Ελλάδα? Κάνει για το 5d? Μια τιμή που ρώτησα μου είπαν για τη μάσκα του TypeR. Αυτή είναι? Βγαίνει κάνα 350άρι.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες πείτε καμιά ιδέα να ζητήσω για δώρο με το αυτοκίνητο.

Λογικά το δώρο θα είναι της τάξης των 200Ε.

Είπα για Φιμέ τζάμια αλλά δεν ξέρω αν αξίζει. Επίσης θέλω να βάλω οποσδήποτε τον τριγωνικό λεβιε (αλλά έχει μόλις 80Ε οπότε τον αγοράζω και μόνος μου). Μου αρέσουν και τα νικελ που μπαίνουν στις πόρτες που γράφουν Civic αλλά απ'οτι έμαθα έχουν περίπου 170Ε! Κρίμα δεν είναι να πάει εκεί το δώρο?

Για το bluetooth ούτε που να το σκέφτομαι. Έχει λέει 420Ε! Έλεος!

 

Καμιά καλή ιδέα?

 

Άσχετο:

Ξέρει κανένας τι παίζει με την 2η μάσκα που υπάρχει στο pdf με τα αξεσουάρ στο site? Υπάρχει στην Ελλάδα? Κάνει για το 5d? Μια τιμή που ρώτησα μου είπαν για τη μάσκα του TypeR. Αυτή είναι? Βγαίνει κάνα 350άρι.

 

 

Θα σου προτεινα για δωρο να ζητησεις συναγερμο , αισθητηρες παρκαρισματος και φωτα xenon.

 

Μην τα θεωρεις πολλα. Εμενα μου τα εδωσαν μαζι με μεμβρανες τζαμιων αλλα δεν τις εβαλα γιατι απο 1/10/2008 πρεπει να ειναι τελειως αχρωμες.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Αισθητήρες και συναγερμό έχει στάνταρ (facelift). Τα xenon δεν είναι κακή ιδέα (μήπως ξέρεις πόσο μπορεί να κάνουν?)

 

Οι μεμβράνες δεν είναι απαραίτητο να είναι τελείως άχρωμες. Είναι 75% διαπερατότητα το παρμπριζ, 70% τα μπροστά πλαϊνά και ελεύθερα πίσω (πληροφορίες από Κτεο). Απλά στο παρμπριζ δεν βάζω για λόγους ορατότητας τη νύχτα. Και εφόσον τα μπροστά είναι 75% θα μπουν σε όλα τόσο (Είναι αρκετά ελαφρύ απ'οτι έχω καταλάβει ίσα ίσα για να σκουρίνουν λίγο). Γι'αυτό σκέφτομαι αν αξίζει.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες πείτε καμιά ιδέα να ζητήσω για δώρο με το αυτοκίνητο.

Λογικά το δώρο θα είναι της τάξης των 200Ε.

Είπα για Φιμέ τζάμια αλλά δεν ξέρω αν αξίζει. Επίσης θέλω να βάλω οποσδήποτε τον τριγωνικό λεβιε (αλλά έχει μόλις 80Ε οπότε τον αγοράζω και μόνος μου). Μου αρέσουν και τα νικελ που μπαίνουν στις πόρτες που γράφουν Civic αλλά απ'οτι έμαθα έχουν περίπου 170Ε! Κρίμα δεν είναι να πάει εκεί το δώρο?

Για το bluetooth ούτε που να το σκέφτομαι. Έχει λέει 420Ε! Έλεος!

 

Καμιά καλή ιδέα?

 

Άσχετο:

Ξέρει κανένας τι παίζει με την 2η μάσκα που υπάρχει στο pdf με τα αξεσουάρ στο site? Υπάρχει στην Ελλάδα? Κάνει για το 5d? Μια τιμή που ρώτησα μου είπαν για τη μάσκα του TypeR. Αυτή είναι? Βγαίνει κάνα 350άρι.

Να ζητήσεις συναγερμό, αισθητήρες παρκαρίσματος και bluetooth. Εμένα μου τα έκαναν δώρο.

Link to comment
Share on other sites

ΑισθηΤα xenon δεν είναι κακή ιδέα (μήπως ξέρεις πόσο μπορεί να κάνουν?)

 

 

Τοποθετημενα απο 120 ευρω τα φτηνιαρικα εως .......Με 150-200 ευρω βρισκεις καλα.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Να ζητήσεις συναγερμό, αισθητήρες παρκαρίσματος και bluetooth. Εμένα μου τα έκαναν δώρο.

 

Εμένα πάντως όταν είπα για bluetooth μου είπε ότι έχει 380Ε και δεν μπορεί, εκτός αν θέλω ιμιτασιόν (που μου είπε καλύτερα να μην βάλω).

Γενικά μου είπε οτι αν δεν υπάρχει τελικά η έκπτωση του χιλιάρικου θα έχει μεγαλύτερο κέρδος και θα μου κάνει κάτι παραπάνω αλλιώς μάλλον θα αρκεστώ στα φιμε (αντε και τον λεβιε). Αλλα δεν πειράζει αν γλιτώσω 1000Ε χαλάλι.

Όσο για τον συναγεμό έχει δικό του αλλά όχι ογκομετρικό (δεν χτυπάει αν δεν ανοιχτούν πόρτες) αλλά μου είπαν να μην βάλω έξτρα τον ογκομετρικό γιατί θα είναι μπέρδεμα οι δύο συναγερμοί άσε που αν σου σπάσουν ας πούμε το τζάμι (που δεν χτυπάει), ε, δεν θα ανοίξουν και την πόρτα? (εκεί θα χτυπήσει).

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως όταν είπα για bluetooth μου είπε ότι έχει 380Ε και δεν μπορεί, εκτός αν θέλω ιμιτασιόν (που μου είπε καλύτερα να μην βάλω).

Γενικά μου είπε οτι αν δεν υπάρχει τελικά η έκπτωση του χιλιάρικου θα έχει μεγαλύτερο κέρδος και θα μου κάνει κάτι παραπάνω αλλιώς μάλλον θα αρκεστώ στα φιμε (αντε και τον λεβιε). Αλλα δεν πειράζει αν γλιτώσω 1000Ε χαλάλι.

Όσο για τον συναγεμό έχει δικό του αλλά όχι ογκομετρικό (δεν χτυπάει αν δεν ανοιχτούν πόρτες) αλλά μου είπαν να μην βάλω έξτρα τον ογκομετρικό γιατί θα είναι μπέρδεμα οι δύο συναγερμοί άσε που αν σου σπάσουν ας πούμε το τζάμι (που δεν χτυπάει), ε, δεν θα ανοίξουν και την πόρτα? (εκεί θα χτυπήσει).

Το bluetooth που σου λέει μήπως είναι της Honda για αυτό είναι τόσο ακριβό? Αν βάλεις συναγερμό με δικό του τηλεκοντρόλ θα κλειδώνεις το αυτοκίνητο με το τηλεκοντρόλ του συναγερμού και όχι από το κλειδί του αυτοκινήτου οπότε δεν θα ενεργοποιείται ο συναγερμός της Honda και δεν θα έχεις πρόβλημα. Το ίδιο κάνω και στο δικό μου.
Link to comment
Share on other sites

Αν βάλεις συναγερμό με δικό του τηλεκοντρόλ θα κλειδώνεις το αυτοκίνητο με το τηλεκοντρόλ του συναγερμού και όχι από το κλειδί του αυτοκινήτου οπότε δεν θα ενεργοποιείται ο συναγερμός της Honda και δεν θα έχεις πρόβλημα. Το ίδιο κάνω και στο δικό μου.

 

 

Εγω εχω βαλει δικο μου συναγερμο GT και ενεργοποιειται με το μπουτον του κλειδιου του αυτοκινητου.Δεν τον πληρωσα εγω αλλα ο εμπορος του αυτοκινητου.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μοθ πει καποιος τι ισχυει πλεον με τα σερβις?ειναι υποχρεωτικο το εξαμηνο ή τα 10.000 χλμ?επισης τι ισχυει με το ετησιο ή 20.000 χλμ?το πρωτο σερβις που εκανα στα 10.000 χλμ μονο λαδια φιλτρο μου πηρε 86 ευρω ειναι καλα?ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μοθ πει καποιος τι ισχυει πλεον με τα σερβις?ειναι υποχρεωτικο το εξαμηνο ή τα 10.000 χλμ?επισης τι ισχυει με το ετησιο ή 20.000 χλμ?το πρωτο σερβις που εκανα στα 10.000 χλμ μονο λαδια φιλτρο μου πηρε 86 ευρω ειναι καλα?ευχαριστω
Πολύ καλά σου πήρε. Εγώ είχα πληρώσει 110 ευρώ.
Link to comment
Share on other sites

κοροΪδα σας πιασαν και τους 2 με το συμπαθειο..... εγω παντα πληρωνω 55-60 ευρω στο σερβις των λαδιων....βαρεθηκα να τα γραφω....οποιος σας παιρνει πανω απο 60 ευρω για τα λαδια συνολικα ειναι κλεφτης....και αυτο το φαινομενο το βλεπω κυριως στην αθηνα
Link to comment
Share on other sites

κοροΪδα σας πιασαν και τους 2 με το συμπαθειο..... εγω παντα πληρωνω 55-60 ευρω στο σερβις των λαδιων....βαρεθηκα να τα γραφω....οποιος σας παιρνει πανω απο 60 ευρω για τα λαδια συνολικα ειναι κλεφτης....και αυτο το φαινομενο το βλεπω κυριως στην αθηνα

 

φιλε εγ τα εβαλα στις σερρες του ειπα βεβαια να μου βαλει τα ακριβα λαδια που ειναι για 15.000χλμ, τωρα τι να σου πω η αληθεια ειναι οτι και μενα μου φανηκαν ακριβα, περιμενα καπου στα 65 ευρω να μου παρει

Link to comment
Share on other sites

Ειναι σιγουρο οτι στην αθηνα τα service ειναι πιο ακριβα στην αθηνα απο οτι στην επαρχια ,και γι αυτο παρατηρειται να πηγαινουν πολλοι τα αυτοκινητα σε χαλκιδα και κορινθο για τα service κυριως τα "μεγαλα service".Τωρα εαν ειναι ακριβα η φτηνα τα service και ειδικα τα λαδια ,μπορειτe να κρινεται μονοι σας εαν σας πω οτι στο polo πληρωνα 140 euro μονο για λαδια και φιλτρο...

oxi θα σου πω το αλλο...ΝΙΚΟΣ ΚΟΡΟΜΠΟΣ ερχομαι απο εκει σε λιγο....

 

*SugarTown*

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά!!!

Πρώτη φορά γράφω άν και παρακολουθώ αρκετό καιρό το θέμα!!

Σε΄δέκα μέρες περίπου θα είμαι κι εγώ κάτοχος Honda Civic 1.4 100ps!!! 'Εκανα την παραγγελία πρίν τέσσερεις μέρες!!! έχω ερωτευτεί από τότε που κυκλοφόρησε το 2005 αυτό το αμάξι και τώρα πουν ήρθε η ώρα να το πάρω, το βγάλαν και ανανεωμένο με πολύ καλύτερη μάσκα και περισσότερους ίππους!!!

 

Απλά θέλω λοιπόν να ρωτήσω κάτι σχετικά με τα δώρα που σου δίνουν κατά την αγορά του!!!

Τα χρήματα τα δίνω εφάπαξ και δέν μου έχει γίνει κάποια έκπτωση όπως σε όλες τις άλλες εταιρίες αυτοκινήτων!! Ένα αυτό...

Και το άλλο είναι ότι εκτός από το ότι δέ μου κάναν κάποια έκπτωση που δίνω ντούκου όλα τα χρήματα μου λέει εκεί ένας υπέυθυνος πωλήσεων όταν το πήρα για τό τι δώρο θέλω να μου κάνουν και του λέω μεταξύ σοβαρού και αστείου να μου βάλουν την αεροτομή που έχει το type-r:p

Μου λέει ότι δέ γίνεται γιατί πρέπει να αλλάξει η πόρτα και κάτι τέτοια ενώ μια άλλη φορά που είχα πάει και ρώτησα έναν άλλο μου είπε οτι αλλάζει!!!

Έτσι λοιπόν λέει θα σου κάνω δώρο το φαρμακείο, τον πυροσβεστήρα, το τρίγωνο και μια κουκούλα!!!

 

Ρε παιδιά αυτά όλα εκτός από την κουκούλα είναι υποχρεωμένοι να τα βάλουνε!!! Σε όλες τις αντιπροσωπείες τα δίνουν και καλά αυτός έκανε ταχα ήταν δώρα!!

Την επόμενη μέρα θυμάμαι ότι ξέχασα να του πώ να μου βάλει μαρσπιέδες και έτσι πήρα τηλέφωνο και του είπα, αλλά ξύνισε πολύ παιδιά, μάλλον δέν ήθελε να δώσει δώρα.. αλλά λέει θα τους βάλει οκ!!

 

Τέλος πάντων συγνώμη αν σας κούρασα αλλά πείτε βρε παιδιά δέν είναι υποχρεωμένοι να δώσουν τρίγωνο, φαρμακείο και πυροσβεστήρα? Η αεροτομή το ξέρω είναι βαριά γι'αυτό το αυτοκίνητο αλλά άν ήθελα δεν είχα το δικαίωμα να τη ζητήσω σάν δωρο????

Link to comment
Share on other sites

1. Σιγά τους πολλούς ίππους που του βάλανε.

2. Δε σου έδωσαν τίποτα δώρο. Άλλοι δίνουν συναγερμό και αισθητήρες παρκαρίσματος τουλάχιστον. Δηλαδή από αυτά ξεκινάνε και δίνουν κι'άλλα.

3. Πήγες σε καμιά άλλη αντιπροσωπεία της honda;

Link to comment
Share on other sites

Έχει αισθητήρες παρκαρίσματος, συναγερμό και ότι άλλο θές είναι full το αμάξι!!!

Γι'αυτο και δεν ήξερα τί δώρο να ζητήσω!! Μπές στην ιστοσελίδα της honda δές όλο τον εξοπλισμό που έχει και θα καταλάβεις!!:)

 

Το ξέρω ότι δέν είναι πολλοί οι ίπποι, απλα σκέφτομαι και την αξιοπιστία της honda.

Όχι δέν πήγα σε άλλη αντιπροσωπεία διότι απ'οτι ξέρω υπάρχει μόνο μία εδώ στη Λάρισα που είμαι η metalaxis s.a

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω ότι δέν είναι πολλοί οι ίπποι, απλα σκέφτομαι και την αξιοπιστία της honda.

Όχι δέν πήγα σε άλλη αντιπροσωπεία διότι απ'οτι ξέρω υπάρχει μόνο μία εδώ στη Λάρισα που είμαι η metalaxis s.a

 

Καλοριζικο φιλη μου !!!!!

 

Υ.Γ. Μπραβο για την επιλογη σου.Εγω πηρα τον Δεκεμβριο 2008 το 1.8 sport auto για την συνομιληκη σου κορη μου και το κρατησε μονο 4 μερες γιατι ...αγοροφερνει απο οτι λεει !!!! Τωρα το εχω εγω και της εδωσα το Honda CRV που ειχα παρει τον 8/2008.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Έχει αισθητήρες παρκαρίσματος, συναγερμό και ότι άλλο θές είναι full το αμάξι!!!

Γι'αυτο και δεν ήξερα τί δώρο να ζητήσω!! Μπές στην ιστοσελίδα της honda δές όλο τον εξοπλισμό που έχει και θα καταλάβεις!!:)

 

Ναι, άλλο ήταν το point μου.

Θέλω να σου πω οτι κάνουν δώρα κάποιας αξίας. Το οτι το συγκεκριμένο αυτοκίνητο τα έχει standart δε σημαίνει οτι δε θα σου κάνουν κάτι. Πες να σου κόψουν στην τιμή στην τελική, αντί να πάρεις τα άχρηστα δώρα τους.

Αλλά δε βάζουν μυαλό ούτε με τις πεσμένες πωλήσεις. Μάλλον πρέπει να τις κλείνουν σιγά σιγά και αυτό δεν αργεί με τέτοιες συμπεριφορές και εν μέσω γενικότερης κρίσης.

Πες μας και ποιος έμπορος είναι αυτός να τον σταμπάρουμε και να τον αποφεύγουμε!:D

Link to comment
Share on other sites

Καλοτάξιδο! Και εγώ στην αρχή για το 1.4 πήγαινα αλλά τελικά όταν οδήγησα και τα 2 είδα ότι τα 1400 με 100ps είναι λίγα για αυτό το αμάξι, οπότε περιμένω το 1.8 τον Μάιο. Αλλά επειδή είχα ρωτήσει κάποια πράγματα μου είχαν πει τα εξής. Λόγω του ότι έχει πέση η τιμή του, οι έμποροι δεν έχουν μεγάλο κέδος (μάλιστα μου είπαν ότι η προμήθεια τους είναι ~500€). Και εμένα ξύνιζαν στα δώρα. Και σε αυτό που πήρα τώρα ακόμα ψάχνω τι δώρο να βάλω (που να αξίζει και να μου το δίνουν). Αυτά που ανέφερες (πατάκια, πυροσβεστήρα,κλπ) δεν είναι υποχρεωμένοι να στα δώσουν. Απλά το κάνουν όλοι οπότε εμείς δεν το λογαριάζουμε σαν δώρο. Έτσι όπως τα είδα πάντως γύρω στα 200€ δώρο κάνουν (πχ φιμέ τζάμια).

 

Δυστυχώς δεν έχει και ανταγωνισμό αυτός εκεί οπότε κάνει ότι γουστάρει. Πίεσέ τον...

 

Την κουκούλα μην την πάρεις και ζήτα κάτι άλλο στην θέση της γιατί: 1ον μετά την 3η 4η φορά θα βαριέσαι να την βάλεις και 2ον αν είναι λερωμένο το αμάξι θα σου κάνει ζημιά στο χρώμα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολύ παιδια για τις απόψεις σας!!

Λοιπόν Γιάννη πραγματικά απορώ με τη κόρη σου που το θεωρεί τόσο αγορίστικο!! Απλά είναι ένα σπόρ και δυναμικό αμάξι!!! Άν μου το έδινε εμένα ο πατέρας μου δώρο θα του έκανα τάμα!!!:p

 

Johner οκ καταλαβα τι εννοείς!:) Μάλλον θέλουν αρκετή πίεση απότι έχω ακόύσει και από άλλους!! Θα τους πιέσω να κόψουν κάτι. Άν και σχετικά με τις πεσμένες πωλήσεις που λές αυτοι μου είπαν ότι αντιθέτως σ'αυτούς οι πωλήσεις αυξάνονται και έχουν ανεβασει κιολας τις τιμές σε κάποια μοντέλα:blink: Καπούκη τον λέγαν τον υπέυθυνο πωλήσεων που έκανε τον δύσκολο:X:p

 

Nikosjc Ευχαριστώ! Κι εγώ είχα στην αρχή ενδιασμούς για να πάρω και το 1.8 αλλά μετά συνήλθα διότι έχει ένας γνωστός μου και μου λέει ότι καίει αρκετά και επίσης φοβάμαι μήν αυξήσουν πάλι τα τεκμήρια όπως θα κάναν πρίν λίγο καιρό αλλά το αναιρέσαν!!! Στα 1400 είμαι σίγουρη ότι δέ θα με πιάνουν και τα τεκμήρια!!

Πάντως δέ ξέρω τί άλλο δώρο να σκεφτώ εκτός από τους μαρσπιέδες που ζήτησα! Τα φιμέ τζάμια δέν τα σκεφτίμουν εξ'αρχής διότι απαγορεύτηκαν και επιτρέπονται μόνο τα πίσω να είναι φιμέ!! Δέ θα θα το ασχημαίνει το αμάξι ετσι???

Το ξέρω πως δέν υπάρχει ανταγωνισμός στη Honda και θα τον πιέσω! Καλά όσο με τη κουκούλα και να την έπαιρνα σιγά μη την έβαζα!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολύ παιδια για τις απόψεις σας!!

Λοιπόν Γιάννη πραγματικά απορώ με τη κόρη σου που το θεωρεί τόσο αγορίστικο!! Απλά είναι ένα σπόρ και δυναμικό αμάξι!!! Άν μου το έδινε εμένα ο πατέρας μου δώρο θα του έκανα τάμα!!!:p

 

 

Νασαι καλα φιλη μου...Κι εγω απορω αφου μαλιστα προερχοταν απο Peugeot 206 cc αλλα δεν πολυστενοχωρηθηκα. Μια χαρα μου εκατσε το civic !!!!

 

Οσες γνωστες ειχα και το εμαθαν που προτειναν να ...τις υιοθετησω !!!!

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Η αεροτομη μπαινει 100%, δοκιμασμενο και απο αρκετα παιδια στο civinfo.com

Το κοστος της ειναι παμω απο 500-550Ε γι'αυτο και δεν σου την κανει δωρο! Ολα τα αλλα ειναι απλα δικαιολογιες..

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολύ παιδια για τις απόψεις σας!!

Λοιπόν Γιάννη πραγματικά απορώ με τη κόρη σου που το θεωρεί τόσο αγορίστικο!! Απλά είναι ένα σπόρ και δυναμικό αμάξι!!! Άν μου το έδινε εμένα ο πατέρας μου δώρο θα του έκανα τάμα!!!:p

 

Johner οκ καταλαβα τι εννοείς!:) Μάλλον θέλουν αρκετή πίεση απότι έχω ακόύσει και από άλλους!! Θα τους πιέσω να κόψουν κάτι. Άν και σχετικά με τις πεσμένες πωλήσεις που λές αυτοι μου είπαν ότι αντιθέτως σ'αυτούς οι πωλήσεις αυξάνονται και έχουν ανεβασει κιολας τις τιμές σε κάποια μοντέλα:blink: Καπούκη τον λέγαν τον υπέυθυνο πωλήσεων που έκανε τον δύσκολο:X:p

 

Nikosjc Ευχαριστώ! Κι εγώ είχα στην αρχή ενδιασμούς για να πάρω και το 1.8 αλλά μετά συνήλθα διότι έχει ένας γνωστός μου και μου λέει ότι καίει αρκετά και επίσης φοβάμαι μήν αυξήσουν πάλι τα τεκμήρια όπως θα κάναν πρίν λίγο καιρό αλλά το αναιρέσαν!!! Στα 1400 είμαι σίγουρη ότι δέ θα με πιάνουν και τα τεκμήρια!!

Πάντως δέ ξέρω τί άλλο δώρο να σκεφτώ εκτός από τους μαρσπιέδες που ζήτησα! Τα φιμέ τζάμια δέν τα σκεφτίμουν εξ'αρχής διότι απαγορεύτηκαν και επιτρέπονται μόνο τα πίσω να είναι φιμέ!! Δέ θα θα το ασχημαίνει το αμάξι ετσι???

Το ξέρω πως δέν υπάρχει ανταγωνισμός στη Honda και θα τον πιέσω! Καλά όσο με τη κουκούλα και να την έπαιρνα σιγά μη την έβαζα!!

nekrosouvlaki (απο τα καλυτερα nickname)δεν ειναι σιγουρο οτι οι πωλησεις εχουν πεσει σε ολους και σιγουρα η οικονομικη κριση περισσοτερο τηλεοπτικη ειναι παρα πραγματικη,τουλαχιστον στο βαθμο που παρουσιαζεται...Τα μεταχειρισμενα τραβανε ζορι λογω του cash που απαιτηται.Στην πολη οντως καει κατι παραπανω και σε πολυωρες διαδρομες εντος πολης με κινηση κουραζουν λιγο οι νεκρες γωνιες του.Οι νικελ μαρσπιεδες (εαν λες για αυτους)τους εχω,αξιζουν αλλα μην τους βαλεις για να μην γινουμε πολλοι:lol::p

Aσχετο περι ορεξεως κολοκυθοπιττα αλλα ειδα την καινουργια μασκα του πενταπορτου και μου θυμιζει ...μουστακια

oxi θα σου πω το αλλο...ΝΙΚΟΣ ΚΟΡΟΜΠΟΣ ερχομαι απο εκει σε λιγο....

 

*SugarTown*

Link to comment
Share on other sites

Nikosjc Ευχαριστώ! Κι εγώ είχα στην αρχή ενδιασμούς για να πάρω και το 1.8 αλλά μετά συνήλθα διότι έχει ένας γνωστός μου και μου λέει ότι καίει αρκετά και επίσης φοβάμαι μήν αυξήσουν πάλι τα τεκμήρια όπως θα κάναν πρίν λίγο καιρό αλλά το αναιρέσαν!!! Στα 1400 είμαι σίγουρη ότι δέ θα με πιάνουν και τα τεκμήρια!!

Πάντως δέ ξέρω τί άλλο δώρο να σκεφτώ εκτός από τους μαρσπιέδες που ζήτησα! Τα φιμέ τζάμια δέν τα σκεφτόμουν εξ'αρχής διότι απαγορεύτηκαν και επιτρέπονται μόνο τα πίσω να είναι φιμέ!! Δέ θα θα το ασχημαίνει το αμάξι ετσι???

Το ξέρω πως δέν υπάρχει ανταγωνισμός στη Honda και θα τον πιέσω! Καλά όσο με τη κουκούλα και να την έπαιρνα σιγά μη την έβαζα!!

 

Και εγώ αυτά σκεφτόμουν και μάλιστα το 1.4 είναι 1339cc και έχει τέλη μόλις 112€! Αλλά η κατανάλωση δεν έχει μεγάλες διαφορές (αν δεν πηγαίνεις μονίμως 180-200χ/ω). Όσο για τα τεκμήρια ας ελπίζουμε ότι θα γίνουν όπως ακούστηκε δλδ για αξία αυτοκινήτου πάνω από 50χιλ€.

Τα τζάμια όπως έχω ξανααναφέρει επιτρέπονται και μπροστά αλλά για διαπερατότητα 70%. Οπότε το κάνεις όλο έτσι αν θες (με χαρτιά και πιστοποιήσεις για ΚΤΕΟ-Τροχαία).

 

Εγώ πάντως αν δεν βάλω φιμέ θα ζητήσω τον τριγωνικό λεβιέ, τα νικελ civic για τις πόρτες και πιθανόν τους λασποτήρες.

Από κει και πέρα σαν δώρα υπάρχουν επιλογές για: τον μπλε φωτισμό στο εσωτερικό, φώτα xenon, bluetooth (ιμιτασιον), ογκομετρικός συναγερμός, και έχει και κάποια άλλα gadgetάκια στα αξεσουαρ (αν μπεις στο honda.gr στα αξεσουάρ έχει αρκετά).

 

Διαλέγεις και ελπίζεις να σου δώσουν...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...